Ivermectin je povolený už aj na Slovensku. Snaha a dopyt (tlak) niektorých lekárov sa oplatil

27.01.2021 Zdroj: 40plus.sk Koronavírus

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) vyhovel združeniu slovenských anestéziológov, ktoré požiadalo o schválenie liečivej látky ivermektín pre pacientov. Lieky, o ktorých sa dlho rozprávalo sú pôvodne určené proti parazitom – sa už  môžu na Slovensko legálne dovážať a následne podávať pacientom.

Ivermectin je povolený už aj na Slovensku.

„Ministerstvo vydalo povolenie terapeutického použitia neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení. Na obdobie šesť mesiacov tak platí povolenie pre nemocničné zariadenia i ambulancie,“ potvrdila hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

O tomto lieku sme priniesli niekoľko článkov – rozprávala som sa s Jurajom Mesíkom. Boli sme za to kritizovaní, ale so rada, že sa napokon dovolilo oficiálne liek používať.

Už doteraz ho mnohí lekári skúšali takpovediac mimo povolenie. Robili to tak, že pacientovi diagnostikovali svrab. Mnohí pacienti zháňali liek v okolitých krajinách. Lekári zo Žiliny si dokonca dali liek priviezť vo väčšom množstve, ale k zásielke sa nedostali.

Rozhodnutie prichádza po niekoľkých mesiacoch tlakov a výziev. Juraj Mesík v tejto veci dokonca inicioval aj petíciu. Neskôr sa pridali aj ďalší lekári.

Pre náš Magazín Juraj povedal aj toto:

Vláda sa opiera o akože „odborné“ stanoviská malej skupiny lekárov. O tom, že sa na Slovensku bude  covid „liečiť“ drahým neúčinným remdesivirom a nie lacnými generikami (to sú lieky ako ivermectin, hydroxychlorochin, vitamín D a ďalšie, ktorým dávno vypršali licencie a môže ich vyrábať na svete každý, kto dokáže a chce – takže sú lacné), rozhodlo niekoľko lekárov.

Niektorí z nich konali v ťažkom konflikte záujmov. Roky totiž boli na výplatnej páske firmy Gilead a oni sami, a ich príbuzní, od nej poberali každý polrok tisíce eur.

Každý občan Slovenska, každučký slovenský novinár, novinárka či šéfredaktor – aj tí z hlboko mlčiacich provládnych a vládou financovaných novín a televízií  – by si mali pozorne prehľadať excelové súbory z tejto oficiálnej stránky Národného centra zdravotníckych informácií.

http://www.nczisk.sk/Statisticke_vystupy/Zverejnovanie_podla_zakona_liekoch_zdravotnickych_pomockach/Sumarne_spravy_o_vydavkoch/Pages/default.aspx

Doteraz za najkvalitnejší bol považovaný liek z Egypta. Vozili ho aj mnohí Slováci.

Ivermectin je povolený už aj na Slovensku.

Liek je potrebné užívať v kombinácii s vitmínmi. Dôležité sa je poradiť s lekárom.

Pozn. redakcie Dôležité.sk:
Juraj Mesík je treťosektorový dobrovolec, nezávislý analitik, slovenský občianský a ekologický aktivista, bývalý československý politik (Strana zelených na Slovensku). Jeho manželkou je aktivistka za ženská práva Gender a LGBTI bojovníčka Oľga Pietruchová
. (Zdroj: facebook/wikipedia/zem&vek)

https://zemavek.sk/tretosektorovy-dobrovolec-juraj-mesik-a-jeho-publikacna-tvorba/
https://www.infovojna.sk/article/gender-a-lgbti-bojovnicka-pietruchova-mieri-na-ministerstvo-vnutra-k-mikulcovi

Zdroj: 40plus.skMohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie