Diplomati na Kube pod útokom mikrovlného žiarenia

17.01.2021 Zdroj: bbc.com 5G sieť

V roku 2016 zažili americkí diplomati na Kube symptómy ako silné bolesti hlavy, závrate či problémy s poznávacími schopnosťami. Rovnaké symptómy však podľa vlastných slov pociťovali aj ich kolegovia na konzulátoch v čínskom meste Kanton začiatkom roka 2017.

Komisia americkej Národnej akadémie vied zistila, že zdravotné problémy amerických diplomatov na Kube a v Číne môžu súvisieť s mikrovlnným žiarením. Štúdia tvrdí, že „riadená, pulzná rádiofrekvenčná energia sa javí ako najvierohodnejšie vysvetlenie“ symptómov, medzi ktoré patrili intenzívne bolesti hlavy, závrat či kognitívne ťažkosti. 

Prinášame celú 77 stranovú správu v PDF

An Assessment of Illness in U.S. Government Employees and Their Families at Overseas Embassies (2020)

Na strane 18  sa píše:

Je viacero možných mechanizmov spôsobujúcich netermálne biologické účinky, vrátane apoptózy (programovaná bunková smrť) a bunkového oxidačného stresu (Barnes and Greenebaum, 2018; Ilhan et al., 2004; Salford et al., 2003; Steiner and Ulrich, 1989; Zhao et al., 2007). Dysfunkcia bunkovej membrány (Ramundo-Orlando, 2010) je spôsobená vplyvom žiarenia nad 1 GHz  kvôli elektroporácii a elektrickému vplyvu na vápnikové ióny (Pall, 2013, 2016)
Originál: There are multiple possible mechanisms for non-thermal RF biological effects, including apoptosis and cell oxidative stress...

Na strane 20 je uvedený súhrn:

Komisia zistila, že mnoho akútnych symptómov zodpovedá rádiofrekvenčnému (RF) žiareniu. Taktiež mnoho chronických symptómov je konzistentných s RF vplyvom, ako napríklad závraty, bolesti hlavy, únava, nevoľnosť, úzkosť, kognitívne deficity a strata pamäti. 
Originál: In addition, many of the chronic, nonspecific symptoms are also consistent with known RF effects, such as dizziness, headache, fatigue, nausea, anxiety, cognitive deficits, and memory loss.

Zdroj: bbc.com


UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


Mohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie