Doktori: Vakcíny otáčajú imunitný systém ľudí voči nim

28.02.2021 Zdroj: vaccines.news Zdravie

V niektorých lekárskych kruhoch sa už dlho predpokladá, že vakcíny nie sú prospešnými zbraňami proti chorobám, pre ktoré sú vyrobené. Prinajmenšom nie úplne. V skutočnosti ich niektorí považujú skôr za škodlivé pre ľudské imunitné systémy, než aby boli všeobecne efektívne.

Ako uvádza organizácia Natural Blaze, niektorí špičkoví lekári si myslia, že vakcíny môžu v skutočnosti obrátiť imunitný systém proti nám.

Izraelský lekár Yehuda Shoenfeld strávil viac ako 30 rokov štúdiom ľudského imunitného systému a dnes je na vrchole svojej kariéry. Nie je šarlatán alebo teoretik; vo svojej profesii napísal mnoho učebníc. Takže vie o tom, čo hovorí.

Medzi tieto učebnice patria: Mozaika autoimunity, Protilátky, Diagnostické kritériá pri autoimunitných chorobách, Infekcia a autoimunita, Rakovina a autoimunita a mnoho ďalších. Úplný zoznam sa v skutočnosti skladá z 25 titulov, z ktorých niektoré slúžia ako základné kamene klinickej praxe. Shoenfeld je vo svojom odbore tak známy, že sa mu hovorí „krstný otec autoimunológie“. Autoimunológia je vedecká disciplína štúdujúca imunitný systém a jeho reakcie na procesy súvisiace s chorobami. Od cukrovky typu 1 až po roztrúsenú sklerózu a rakovinu.

Ako poznamenáva organizácia Natural Blaze:

… V poslednom čase sa vo svete imunológie deje čosi čudné. Malým dôkazom o tom je, že “krsný otec” autoimunológie ukazuje na vakcíny, konkrétne na niektoré z ich zložiek vrátane toxického hliníka, ako na významný prispievateľ k rastu globálnej epidémie autoimunitných chorôb.

Za posledných 15 rokov výskum priniesol väčšie množstvo dôkazov v oblasti autoimunológie. V posledných piatich rokoch sa tempo prinášania dôkazov skutočne urýchlilo. Napríklad v nedávnom článku uverejnenom v časopise Pharmacological Research uvádza Shoenfeld a jeho kolegovia bezprecedentné usmernenia identifikujúce štyri kategórie ľudí, ktoré majú byť najviac ohrozené autoimunitou vyvolanou vakcínou.

Autori článku píšu, že „na jednej strane“ vakcíny môžu zabrániť infekciám, ktoré môžu vyvolať autoimunitu. „Na druhej strane mnohé správy, ktoré opisujú autoimunitu po vakcinácii, silne naznačujú, že vakcíny môžu autoimunitu skutočne vyvolať,“ poznamenávajú. Autoimunitné ochorenia, ktoré môžu byť vyvolané po očkovaní, zahŕňajú lupus (systémový lupus erythematodesus SLE), artritída, diabetes, trombocytopénia, vaskulitída, syndróm Guillain-Barre, demyelinizačné poruchy a iné.

„Bolo hlásené, že takmer všetky typy vakcín sú spojené s nástupom ASIA,“ píše sa v správe.

ASVA (v angličtine ASIA) – autoimunitný, zápalový syndróm vyvolaný adjuvantmi, ktorý je známy aj ako Shoenfeldov syndróm, sa prvýkrát objavil v časopise Autoimunity asi pred štyrmi rokmi, uviedol Natural Blaze. Je to termín zahŕňajúci množstvo podobných príznakov, napr. syndróm chronickej únavy, ktorý môže vzniknúť po podaní adjuvantov prítomných v očkovaní. Termín zahŕňa aj prvok prostredia, ktorý obsahuje bežné zložky nachádzajúce sa vo vakcínach určených na stimuláciu imunitného systému.

Keď vedci použili ASVA ako štandard, zhromaždili veľký počet výskumov, ktorý im pomohol pochopiť, ako môžu environmentálne toxíny, najmä hliník nachádzajúci sa v mnohých očkovacích látkach, vyvolať ťažkú ​​autoimunitnú reakciu u citlivých jedincov. Tá môže viesť k pervazívnemu autoimunitnému ochoreniu.

„Počas nášho života normálny imunitný systém kráča po jemnej hranici medzi zachovaním normálnych imunitných reakcií a rozvojom autoimunitných chorôb,“ uvádza sa v dokumente. „Zdravý imunitný systém znáša vlastné antigény. Keď je narušená autotolerancia, nasleduje deregulácia imunitného systému, čo vedie k vzniku autoimunitného ochorenia. Očkovanie je jedným z faktorov, ktoré môžu narušiť túto homeostázu u vnímavých jedincov, čo má za následok autoimunitné javy a ASVA. “

Ako sme uviedli v roku 2016, štúdie ukázali, že hliník nachádzajúci sa vo vakcínach je spojený s Alzheimerovou chorobou, ako aj s inými neurologickými stavmi. To je dôležité, ak berieme do úvahy skutočnosť, že demencia a Alzheimerova choroba sú v súčasnosti hlavnými príčinami smrti na celom svete a prekonávajú dokonca srdcové choroby.

Ďakujeme Lucii za pomoc s prekladom.

Zdroj: vaccines.newsMohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie