Dnešné deti vo svete smartfónov

10.06.2023 Autor: PBP Zdravie

Uškatce vycvičíte pomocou ryby, človeka vraj pomocou lajku na sociálnej sieti. „Sme oveľa zmapovateľnejší, než si myslíme,“ hovorí v českom Radiožurnále neurológ a odborník na ľudský mozog Martin Ján Stránský.

V relácii od minúty 5:15 spomína, že naše deti to stupidifikuje. IQ prestáva narastať, prestávajú mať slovnú zásobu, prestávajú vedieť riešiť problémy, predvídať... jednoducho nedospejú.

Do kríža (Čím trpia naše deti)

V relácii RTVS Do kríža bola diskusia o narastajúcom počte porúch psychického zdravia u detí. Neurológ, psychiatrička a detský ombudsman diskutujú o príčinách a riešeniach tohto javu. Aký vážny je problém detskej závislosti na sociálnych sieťach a používaní smartfónov? Aké zmeny táto závislosť spôsobuje na detskej psychike a mozgu? https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/400678#374

Hostia:

  • Zuzana Matzová /psychiatrička, predsedníčka Sekcie detskej a dorastovej psychiatrie Slovenskej psychiatrickej spoločnosti/
  • Jozef Mikloško ml. /detský ombudsman - komisár pre deti/
  • Martin Jan Stránsky /lekár a neurológ/

V staršej relácii Do kríža hostia diskutujú o sociálnych sieťach - ľudia používaním sociálnych sití sledujú uspokojenie blaha a súčasne to vedie k úzkostiam a depresiám. Ako je taký paradox možný? https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/259026#1146

Ocenený animovaný krátky film: „Páči sa mi a sleduj nás“

Keď si mladý chlapec reálne uvedomí krásu a nebezpečenstvá okolo seba – jeho dôveryhodný smartfón mu pomôže zamerať pozornosť späť tam, kam patrí. Hororovo-komediálna balada od autorov Brent & Tobias rozprávaná v jednom dejstve. V rokoch 2019/2020 sa film hral na festivaloch po celom svete a je víťazom 30 filmových ocenení.

Dnešný svet smartfónov – krátky animovaný film

Bohužiaľ smutné ale pravdivé. Dnešný svet je založený len na smartfónoch a virtuálnych svetoch.Mohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie