Memorandum za právne a sociálne spravodlivý štát

12.02.2021 Zdroj: POPOLVAR67 Výber z blogov

Púšťam do obehu „dukát“ prvý:

Memorandum obyvateľov Slovenska

My, obyvatelia Slovenska, máme svoje národnú hrdosť, vyplývajúcu z národného povedomia, to jest, uvedomujeme si a sme hrdí na unikátnosť pôvodných vlastných kultúr jednotlivých pôvodných národov a národnostných menšín, žijúcich v harmonickom zväzku na území Slovenskej republiky.

Uvedomuje si unikátnosť vlastnej kultúry, a zároveň uznávame unikátnosť a dôležitosť iných národných kultúr pre ľudstvo.

Svoje si chránime a cudzie si ctíme!

Odmietame nacizmus ako vedomé ničenie iných kultúr a/alebo národov, ktoré ich vytvorili.

Odmietame fašizmus ako násilné pretláčanie vôle menšiny (menšiny v akejkoľvek jej podobe) proti vôli väčšiny, neštítiace sa ani porušovania a nerešpektovania platných zákonov a Základných ľudských práv. Odmietame fašizmus ako bránenie plne rozvíjať a napĺňať Bohom predurčený genetický rozvojový potenciál každého človeka po osobnej, telesnej, psychickej i profesionálnej stránke.

Zmyslom života človeka je jeho slobodný tvorivý celostný rozvoj. Náplňou verejnej činnosti slobodného človeka je zabezpečiť na to vhodné podmienky: primerané bývanie, materiálne zabezpečenie, dostatok prostriedkov, možností a času na starostlivosť o rodinu, výchovu detí, na svoj osobný telesný, duchovný a duševný rozvoj. Slobodný Človek s úctou k svojim predkom a k ich poznaniu a skúsenostiam, ochraňuje a rozvíja tradície, bohatstvo,  kultúrnu svojbytnosť a súlad s prírodou a národmi. Verejnou činnosťou vytvárame a udržujeme také životné podmienky, aby každý jedinec mal možnosť si plne uvedomiť, rozvinúť a naplniť svoj talent a potenciál  a využiť ho pre dobro seba a spoločnosti tak, aby každému bolo umožnené stať sa Človekom.

Toto je možné dosiahnuť len v právne a sociálne spravodlivom štáte. Preto:

My, obyvatelia Slovenska, týmto vyhlasujeme svoje neodňateľné právo a slobodnú vôľu na SOCIÁLNE A PRÁVNE SPRAVODLIVÝ ŠTÁT !

PRÁVNA SPRAVODLIVOSŤ

 • Jeden meter pre všetkých bez ohľadu na národnosť, pohlavie, vierovyznanie, štátnu príslušnosť, mocenské postavenie, profesijné a pracovno-právne zaradenie, sociálnu vrstvu, fyzickú či právnickú osobu.
 • Rovnaká povinnosť pre každého, bez výnimky, dodržiavať zákony Slovenskej republiky na jej území, ktoré sú v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Právo každého, bez výnimky, odmietnuť dodržiavanie akýchkoľvek zákonov, nariadení, vyhlášok, ktoré sú v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky a Základnými ľudskými právami.
 • Rovnaké práva a povinnosti pred zákonom pre všetkých bez ohľadu na jeho mocenské postavenie v hierarchii moci, to jest od voliča až po prezidenta.
 • Povinnosť konať a pracovať v prospech Slovenskej republiky, to jest v prospech a záujmoch občanov Slovenskej republiky. Táto povinnosť sa vzťahuje na každého bez výnimky: od voliča až po prezidenta.

SOCIÁLNA SPRAVODLIVOSŤ

 • Každý z nás má len jeden žalúdok a spí len v jednej posteli.
 • Rovnaké právo na dôstojné bývanie v nestiesnených podmienkach, ošatenie a stravu bez ohľadu na sociálny pôvod a postavenie.
 • Rovnaké právo, to jest rovnosť podmienok, pre každého na akokoľvek vysoké vzdelanie bez ohľadu na jeho sociálny pôvod a postavenie.
 • Rovnaké právo na plnú zdravotnú starostlivosť bez ohľadu na sociálny pôvod a postavenie.
 • Rovnaké právo na prácu  a spravodlivú mzdu za svedomito odvedenú prácu bez ohľadu na sociálny pôvod a postavenie.
 • Rovnaké právo na zabezpečenie v prípade nezamestnanosti bez vlastného zavinenia bez ohľadu na sociálny pôvod a postavenie, ale s povinnosťou si to odpracovať vo verejno-prospešných službách (znečistených lesov a vodných tokov je dosť, zanesených priekop takisto).
 • Rovnaké právo na zabezpečenie v dôchodkovom veku bez ohľadu na sociálny pôvod a postavenie. Výška dôchodkového veku musí byť fixne daná (odvodená od priemerného veku dožitia mužov a žien), aby každý mohol dôstojne prežiť jeseň svojho života.

ŠTÁTO-PRÁVNE USPORIADANIE – KONŠTITÚCIA MOCI

 • Zvrchovanú moc v Slovenskej republike má ľud.  Ľud túto svoju moc uplatňuje ako zástupnú moc, to jest, ako volič svojich volených zástupcov, s právom ich odvolať kedykoľvek počas poslaneckého mandátu, ak poslanec neplní voličovi dané predvolebné sľuby, alebo koná  proti záujmom Slovenskej republiky a jej obyvateľov, alebo v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky a platnými zákonmi Slevenskej republiky.
 • Funkcia – to nie sú len právomoci, ale predovšetkým osobná zodpovednosť za výkon tejto funkcie. Trestno-právna vrátane hmotnej. Žiadna imunita ohľadom výkonu funkcie.
 • Vláda je podriadená parlamentu a poslanci parlamentu sú podriadení svojim voličom.
 • Poslanci a parlament, vláda a prezident sú podriadení ľudu, a nie naopak! My sme vás zvolili, vy sa budete zodpovedať nám!
 • Každá zmena Ústavného zákona je podmienená referendom. Platné referendum vyjadruje vôľu väčšiny národa, a preto má pre vládu a parlament záväzný charakter!
 • Zvrchovanosť práva Slovenskej republiky na jej území, to jest, právo Slovenskej republiky je nadradené akémukoľvek inému  právu, bez výnimky. To jest aj právu Európskej únie.
 • Právo Slovenskej republiky rešpektuje základné ľudské práva každého jedinca – tie sú uzákonené v Ústave Slovenskej republiky a nie je ich možné zmeniť inak, než platným referendom.
 • Základom štátu je rodina. Rodina je otec, matka a dieťa.

Zjednocujúcim heslom a motívom všetkých skutočne proslovenských obyvateľov od vrcholových politikov až po radových voličov je heslo ZA PRÁVNE A SOCIÁLNE SPRAVODLIVÝ ŠTÁT!

Právo Slovenskej republiky – na existenciu a plnú suverenitu ! Právo každého občana Slovenskej republiky na svoj slobodný tvorivý celostný rozvoj!

(V záujme efektívnosti práce, prosím, sústrediť sa v predmetných článkoch na tému, na to podstatné v nej a neodbiehať od nej, prípadne nenafukovať v nej veci nepodstatné. Cieľom diskusie je vypracovať finálnu verziu na šírenie naprieč Slovenskom. Zároveň prosím kolegov podobného zmýšľania v Čechách, v Poľsku a Maďarsku na spustenie podobnej akcie. Prosím, kto máte kontakty do týchto krajín, prípadne na maďarské a poľské komunity na Slovensku a v Čechách, upriamte ich pozornosť na tento tématický blog. V4 spoločne: ZA PRÁVNE A SOCIÁLNE SPRAVODLIVÝ ŠTÁT!)

Zdroj: POPOLVAR67


UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


Mohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie