Dodávateľ elektriny prevzal kontrolu nad termostatmi v Colorade počas horúčav

09.09.2022 Zdroj: summit.news Zahraničie

Približne 22 000 domácností v Colorade stratilo schopnosť ovládať svoje termostaty po tom, čo nad nimi počas horúčav prevzala kontrolu energetická spoločnosť.

Po tom, čo teploty vyleteli nad 90 stupňov, zostali obyvatelia zmätení, keď sa pokúsili nastaviť klimatizáciu a našli zamknuté ovládače so správou s nápisom „energetická núdza“.

Xcel pre miestnu spravodajskú stanicu Denver7 potvrdil, že „22 000 zákazníkov, ktorí sa prihlásili do programu Colorado AC Rewards, bolo v utorok na hodiny zablokovaných z ovládania svojich inteligentných termostatov.

"Myslím, že to bolo 90 a bolo to práve počas obdobia špičky," povedal Tony Talarico pre spravodajskú stanicu. "Bolo horúco."

Talarico povedal, že normálne je schopný odstrániť správu o „energetickej núdzi“, ale tentorkát to nešlo. "Takže náš termostat bol uzamknutý na 78 alebo 79 stupňov Faradaya," povedal.

Úplná strata kontroly nad teplotou vášho domova je pravdepodobne jednou z mnohých výhod zelenej energie „Great Reset“, ktorú budú Američania nútení znášať. Tento príbeh je ďalším príkladom toho, ako inteligentné merače vydláždia cestu pre prideľovanie energií. Niet pochýb o tom, že Američania, ktorí ich majú nainštalované, čoraz častejšie nájdu svoje termostaty diaľkovo ovládané na príkaz energetických spoločností, kedykoľvek môže byť vyhlásená pochybná „kríza“.

A ak to znie zle, predstavte si, čo sa stane, ak sa „klimatické uzávierky“ s nulovou zelenou energiou znormalizujú.

Ľudia vo veľkých európskych krajinách už majú svoje termostaty regulované v reakcii na energetickú krízu. V Španielsku na vrchole leta úrady kontroverzne zakázali pokles klimatizácie pod 27 °C (80,6 °F) vo všetkých nebytových budovách vrátane obchodov, kín a kaviarní.

Vysoké pokuty pre tých, ktorí porušia pravidlá, dosahujú až 600 000 eur za „závažné porušenia“.

Podobné pravidlá oznámili aj v Nemecku, Taliansku a Francúzsku.

Čo všetko by ste mali vedieť o „inteligentných“ meradlách spotreby

Viac o smartmetroch a ako sa im vyhnúť sa dočítate na stránkach občianskeho združenia Elektrosmog a zdravie
https://www.elektrosmogazdravie.sk/co-vsetko-by-ste-mali-vediet-o-inteligentnych-meradlach-spotreby/

Zdroj: summit.newsMohlo by vás tiež zaujímať