Uhríkov poslanec podporuje očkovanie, rúška, zastáva sa Sabaku, Krčméryho aj lekárky, ktorá odmietla vyšetriť dieťa neočkovanej matky

02.11.2021 Zdroj: inenoviny.sk / InfoVojna Slovensko

Poslanec Miroslav Urban v rozhovore pre Denník Postoj hovoril o svojej podpore očkovania a fungovaní v Uhríkovom hnutí Republika. Poslanec NR SR Miroslav Urban pôsobiaci v hnutí Republika, ktoré po odchode z ĽSNS založil europoslanec Milan Uhrík, podporuje:

• nosenie rúšok v interiéroch
• odporúča pacientom sa očkovať
• je očkovaný aj keď si uvedomuje rizika vedľajšich neskoršich účinkov
• hovorí, že problémov po očkovaní je málo a netreba sa zbytočne plašiť
• bol by rád, keby aj Uhrík vyzval staršich ľudí, aby sa dali zaočkovať
• váži si názory profesora Krčméryho
• tvrdí, že očkovanie je hlavným nástrojom boja s pandémiou
• volal Kotlebovcov na COVIDové oddelenia, aby zmenili názor na COVID
• zastáva sa lekára Sabaku
• zastal sa doktorky, ktorá odmietla ošetriť dieťa nezaočkovanej matky
 
Vy sám ste zaočkovaný?

Áno. Dal som sa zaočkovať ako zdravotník hneď medzi prvými.

To pre vašu stranu nebol problém?

Pre Republiku nie, ale pre exkolegov od Kotlebu áno. Tí mi hovoria, že zomriem do piatich rokov. (Smiech.) Možno aj zomriem, ale určite nie pre očkovanie, to je čistý nezmysel.
Ďalej v texte zdôrazňuje význam rúšok v interiéroch. 

Ako sa cítite vo vlastnej strane Republika, ktorá očkovanie sabotuje a vidí v ňom hlavne lobing farmabiznisu?

Je to o skúsenosti. Oni môj názor rešpektujú, vnímajú, že som lekár, a nikdy nebudem hovoriť v Národnej rade niečo iné, než čo hovorím svojim pacientom a čo považujem za správne.

Aký je rozdiel medzi „neočkujte sa“ a slovami vášho šéfa Uhríka, ktorý hovorí, že sa nedá zaočkovať, lebo vakcíny neprešli dostatočným procesom testovania, o vakcíne hovorí ako o experimentálnej, neoverenej, geneticky modifikovanej a k tomu vyjadruje obavy z neskorších nežiaducich účinkov?

To je osobný názor, obavy ľudí chápem, je to niečo nové. O neskorších nežiaducich účinkoch nevieme nič, veď je tá vakcína len krátko na trhu. Ja s tým však osobne nemám problém.

Viac v rozhovore Miroslava Urbana pre Denník Postoj TU.

O Urbanovi písal portál Inenoviny aj v článkoch TU a TU.

VIDEO: Bývalý Kotlebov poslanec, ktorý dnes vystupuje v tričku Uhríkovej Republiky, odporúča svojim pacientom dať si experimentálny roztok, ktorý farmaceutické firmy označujú za vakcínu proti Covid-19

Poslanec NR SR Miroslav Urban, bývalý člen strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko a aktuálne člen hnutia Republika, v utorok v pléne NR SR prehlásil, že svojim starším pacientom odporúča očkovanie. 

Miroslav Urban už viackrát vystúpil proti tomu, čo „hlásajú“ jeho súčasní alebo bývalí stranícki kolegovia. Väčšina členov strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko priebeh ochorenia bagatelizuje a očkovanie nepodporuje. Podobne je to aj v hnutí Republika – Milan Mazurek napríklad o COVIDe-19 hovorí ako o „koronachrípke“.

Heslá o nezmyselných opatreniach, škodlivom očkovaní a výzvy na občiansky odpor voči „korona totalite“ zaznievajú nielen na Facebooku, ale aj na protestoch, ktoré poslanci Republiky podporujú.

Viac v článku TU.

 

Zdroj: inenoviny.sk / InfoVojnaMohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie