Občianske združenie Naše Voľby

19.06.2021 Zdroj: nasevolby.sk Slovensko

Naše Voľby“ je občianske združenie na osvetu demokracie a životného prostredia. Riadi sa prvou a najstaršiou zásadou vládnutia ľudí na svete. Žiadny iný spôsob demokracie neuznáva.

„Demokratos = vláda ľudu, menšina sa podriaďuje väčšine“

1) Poslaním OZ je presadiť v  NR SR ústavným spôsobom zmenu volebného systému na Slovensku z doterajšieho jedno-obvodového na 150 volebných obvodov (jeden okres cca 1-5 obvodov, jeden obvod cca 27 000 voličov)  a to bez politických strán, z ktorých vzíde pri spoločnej kampani a za rovnakých podmienok 150 poslancov ktorých bude možné odvolať. Títo poslanci budú pracovať ako doteraz, pripravovať  a schvaľovať zákony a navyše budú prijímať od svojich voličov návrhy a pripomienky k zákonom. Budú pod priamou kontrolou občanov, nie pod kontrolou sponzorov. To znamená, že budú môcť aj občania navrhovať a rušiť zákony prostredníctvom týchto svojich  poslancov pomocou mobilov, terminálov. Okrem toho na návrh stavovských združení poslanci budú vypočúvať a voličom odporúčať na zvolenie vhodného kandidáta na generálneho prokurátora, predsedu ústavného a najvyššieho súdu, policajného prezidenta, predseda NKÚ, ÚVO, riaditeľa RTVS…  Teda  občania budú môcť konečne rozhodovať sami za seba a nie sa nechať ďalších 25 rokov zastupovať niekým čo ich neraz trpko sklamal a pod.  Týmto sa zabezpečí náprava v zákonodarnej moci. 

2) Členovia OZ neobsadia žiadne štátne úradnícke miesta. Tie sa obsadia výberovým konaním, ktoré tvrdo zabezpečí odbornosť a zodpovednosť, zaistenú trestno právnym a majetkovým ručením štátneho úradníka. Všetci vysokí štátni úradníci musia prejsť výberovým konaním podložené kvalifikáciou, prax v obore, publikácie v obore a testy. Ďalej musia predložiť doklad, že sú si vedomí že v prípade obzvlášť závažného poškodenia štátneho majetku im hrozí dvojnásobný trestno právny postih a široká majetková ujma… Týmto sa zabezpečí náprava vo výkonnej moci. 

3) Vďaka bodu 1 a 2 bude možné urobiť tak potrebné zmeny v súdnej moci, ktorá takisto nie je dôveryhodná pre väčšinu občanov. Pravdepodobne je najviac poškvrnená. Náprava spočíva v úpravách zákonov tak, že budú všetky paragrafové znenia presné a jednoznačné,(Ano, Nie) aby nemohlo prísť k nejasnostiam  a teda aj k častým spochybneniam a klasickým dieram v zákonoch a následné  elektronické spracovávanie prípadov s využitím AI (umelá inteligencia)

 

Ak aj Vám záleží na zmene volebného systému – pridajte, pomôžte.

 

Ďakujeme.

Miroslav Petre 

 

Zdroj: nasevolby.sk


UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


Mohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie