Niečo tu zásadne nesedí: prijatí vs prepustení pacienti v nemocniciach. Údaje z NCZI ku dnešnému dňu od 01.09.2021

24.11.2021 Zdroj: Peter Škrupe Skarupa Slovensko

Niečo tu zásadne nesedí. Ak sa pozriete na graf nemocníc "prijatí vs prepustení", Tak je zrejmé, že za min. posledné dva dní bolo ďaleko viac ľudí prepustených ako prijatých. Konkrétne za 22.11.2021 tento rozdiel činil mínus 157 ľudí a 23.11.2021 to bolo dokonca mínus 227 ľudí.

Napriek tomu v druhom grafe (hospitalizovaní) je vidieť, že k žiadnemu poklesu pacientov v nemocniciach neprišlo, ba dokonca sa navýšil !!! Odkiaľ sa títo hospitalizovaní zobrali ???

Ďalej na grafe "prijatí vs prepustení" je vidieť (červená bodkovaná čiara), že trend už pár dní jednoznačne ukazuje, že budú prevládať "prepustení" nad "prijatými", čo znamená ďalší pokles hospitalizovaných.

Aj keby bol údaje o počte hospitalizovaných na NCZI pravdivé (o čom pochybujem), tak trend (červená bodkovaná čiara) ukazuje, že rast počtu hospitalizovaných sa stabilizuje. Po stabilizácii neskôr prichádza pokles.... Prečo sa zavádza lockdown práve v tomto momente ? Je jasné, že krivky budú v najbližších dňoch klesať a tak si "naša vláda" bude môcť privlastniť úspech s bojom s "hnusobou". Ak by urobili lockdown pred pár týždňami, tak by im krivky aj tak rástli a to by bol predsa prúser. Toto hovoria skúsenosti aj z iných krajín....

Zdroj: Peter Škrupe SkarupaMohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie