Na čele, alebo s účasťou Žilinku vo vyšetrovacom tíme, tragická smrť Lučanského nebude nikdy objektívne vyšetrená

12.01.2021 Zdroj: eurorespekt.sk Slovensko

So Žilinkom na čele, alebo s jeho účasťou vo vyšetrovacom tíme, tragická smrť Lučanského nebude nikdy objektívne vyšetrená. Čaputová si neráčila spomenúť v novoročnom prejave, že už nežije generál, ktorý chránil aj ju. Za smrť generála Lučanského bez najmenších pochybnosti zodpovedajú tí, čo ho uväznili.

Ako bývalý minister spravodlivosti mám iný prehľad o fungovaní väzníc ako bežný občan. Podľa mne dostupných údajov, bolo už pri prvom incidente u Lučanského podozrenie na pokus o samovraždu, čo vysvetľuje pridelenie psychológa.

Už pri náznaku niečoho takého, musia kompetentní urobiť všetko, aby tomu zabránili, vrátane vrchného veliteľa Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorým je minister spravodlivosti. To čo sa udialo, ukazuje opak. Kompetentní úmyselne vytvorili podmienky na to, aby mohol generál Lučanský samovraždu úspešne zrealizovať, samozrejme za situácie, že sa nesporným spôsobom vylúči, že išlo o vraždu. Nariadili kontroly na celu každých 30 min. Čiže po každej kontrole mal Lučanský pol hodinu na to, aby svoj čin zrealizoval. Nepomohli by kontroly ani v 10 min. intervaloch. Stačilo, ale nariadiť 24 hod. monitoring cely a dať mu spoluväzňa a na samovraždu by už nemal priestor.

Ďalej ak už chcel riaditeľ väznice vyhovieť politicky motivovaným vyšetrovateľom a držať Lučanského v bezdôvodnej a neľudskej izolácií, hoci je tu obava z pokusu o samovraždu, tak ho určite nemal nechať na cele s poschodovou posteľou. A keď inú nemal, tak mu mal dať hoc aj nafukovačku a železnú posteľ dať preč.

Ide o hrubú nezodpovednosť, či dokonca zámer? Vzhľadom na rozklad policajných a justičných orgánov začatý Lipšicom, či Palkom nemožno vylúčiť ani jedno ani druhé. Lebo ak by na čele týchto orgánov boli, či už kompetentní, alebo nezapredaní ľudia, tak ani jeden variant nenastane.

Ako sa môže stať, že Lučanského dajú do väzby na druhý koniec republiky?

Preto aby mu sťažili prístup k advokátom a návštevy rodiny? Na tie má nárok 1 x do mesiaca a dva telefonáty. Aj tie mu odopreli.

Prečo asi? Ide zjavne o účelové prvky psychického mučenia vykonávané vyšetrovateľmi a špeciálnym prokurátorom.

Na Slovensku je deväť väzníc a vo všetkých bolo miesto, okrem Prešova a Ilavy. Prešov má kapacitu 140 väzňov a bolo ich tam 160. Napriek tomu Lučanského pošlú na druhý koniec republiky do najplnšej väznice a zdôvodňujú to, že inde nebolo miesto.

Nie je to pravda. Ide o hrubú lož. Kto o tom rozhodol?

Prečo bol v preplnenej prešovskej väznici, keď je tu ďalších sedem väzníc, ktoré boli voľné a oveľa bližšie k miestu jeho bydliska?

Len preto aby mu bol znemožnený pravidelný kontakt s advokátom? Lučanský bol na základe výpovede kajúcnika, ktorý si provokačne chodí po slobode, vzatý do väzby. Za celý mesiac však nebol vykonaný ani jeden procesný úkon a nebol vypočutý ani jeden svedok.

Prečo? Aby mohol byť mučený ďalej a dlhšie. Je evidentné, že špecializovaný súd a špeciálna prokurátora na želanie Matoviča mu robí politický marketing, keď zatvára ľudí bezdôvodne do väzby, aby Matovič mohol vykázať výsledky svojho boja so Smerom a vírusom zvaným Covid-19, ktorý neprekročil medicínske parametre nebezpečnosti z predchádzajúcich rokov.

Tento Matovičov marketing však môže občanov vyjsť nakoniec pekne draho, keď sa obvinení obrátia na medzinárodne súdy a ukáže sa, že šlo o nezákonné väzby. To už ale Matovič nebude v politike, jeho to netrápi. Ja čakám na vyplatenie nezákonne zadržanej mzdy už 9 rokov. A kde sú dnes tí, čo to spôsobili? Mikloš, Žitňanská, Borec, Gál. Kto ich bude ako politické mŕtvoly s nezákonnosťami konfrontovať, keď niet zákona o osobnej hmotnej zodpovednosti štatutára za spôsobenú škodu?

V roku 2006 som prijatie funkcie ministra spravodlivosti podmienil zrušením špeciálneho súdu. Upozorňoval som Fica i Kaliňáka, že špeciálny súd existoval len za Hitlera a Mussoliniho a vždy bol z toho súd na politické procesy a že raz to zomelie aj ich samých.

Žiaľ pridali sa vtedy k Lipšicovi a špeciálny súd i prokuratúru proti mojej vôli zachovali. Práve aj preto som napokon odstúpil z funkcie ministra spravodlivosti. Doteraz ako jediný minister. Lipšica zakryli aj keď si ukradol zo štátneho rozpočtu 1,4 mil. SK na osobné prieskumy a tiež keď s Trnkom vyrobili neexistujúci prepis telefonátu so Sadikym a nezahlasovali za zbavenie Lipšicovej imunity, aby mohol byť za to trestne stíhaný.

Vtedy som v parlamente Lipšicovi povedal, že raz sa ešte na ministerstvo spravodlivosti vráti, ale v modrej košeli, s vysávačom v ruke, spolu s ďalšími odsúdenými v upratovacej čate. Prikryli ho aj potom, čo porušil dôležité povinností a zabil na prechode chodca. Kaliňák dôkaznú situáciu pripravil tak, aby Lipšic ako jediný na Slovensku doposiaľ, dostal za dopravnú nehodu s porušením dvoch dôležitých povinnosti vodiča iba podmienku, trestným rozkazom, voči ktorému sa Ficov spolužiak Čižnár dokonca ani neodvolal, hoci v iných prípadoch tak robila prokuratúra vždy.

Dnes keď ich likviduje kajúcnický systém, ktorý s Lipšicom spoločne stvorili a držali ho, i napriek mojim snahám o jeho likvidáciu, tak zvolávajú tlačovky, a lamentujú, ako je možné že sudkyňa najvyššieho súdu sedí už 9 mesiacov vo väzbe a neurobil sa jediný vyšetrovací úkon.

Fico dnes musí natáčať videa z bezpečia Karibiku, lebo na Slovensku nemá istotu, či ho zajtra niekto na základe nejakej výpovede nezavrie na 4 roky do väzby bez toho, aby sa niečo ďalej vyšetrilo.
A nenájde sa jediný ústavný činiteľ, ktorý by voči nezákonnostiam zakročil.

Škoda, že na to nemyslel, keď posielal Stromčeka vyjednávať s Kotlebom, aby mi znemožnil v prezidentských voľbách postup do druhého kola. Lebo ja by som na rozdiel od Čaputovej takéto nezákonnosti určite netoleroval.

A teraz k tomu čo treba požadovať od ministerstva spravodlivosti a vnútra.

Zverejniť kamerové záznamy z chodby väznice pred a po incidente, prvom aj druhom.
Zistiť prečo boli kamerové záznamy z chodby tri krát prerušené.

Prečo bol generál prekladaný z cely do cely tri krát.

Zistiť, či došlo k fyzickému kontaktu s inými väzňami a aké boli u nich zranenia.

Prešetriť dôvody na väzbu a prečo za celý mesiac nedošlo k žiadnym procesným úkonom.

Kto rozhodol, že bude umiestnený do preplnenej väznice Prešove.

Kto rozhodol, že sa nemohol stretnúť s rodinou, ani s ňou telefonovať.

Prečo Kolíková, hoci mala všetky informácie (viď jej tlačovky) nedala príkaz na 24 hodín monitoring generálovej cely.

V minulosti som to ako minister v rizikových prípadoch urobil viackrát pri signalizácii riaditeľmi väzníc, lebo bolo to mojou povinnosťou v zmysle Dohovoru, chrániť väzňa aj pred ním samým.

Ak s tým rodina bude súhlasiť, zverejniť lekársku správu, aby bol jasný rozsah zranení a mechanizmus ich vzniku. Ak nie, sprístupniť ju pozostalým.

Vysvetliť prečo lekársky zákrok sa realizoval v Ružomberku a nie v Prešove, resp. v Košiciach (20 km a nie 200 km) sú tak isto špičkovo vybavené nemocnice.

Prečo Lipšicov lekár Sičák operoval generála.

Musí sa zistiť, či išlo o vraždu (paralela s EPSTEINOM v USA), resp., akú mal štát účasť na smrti Lučanského cez všetky konkrétne osoby v štátnych funkciách bez výnimky.

Pokiaľ v prípade Lučanského nešlo o politickú vraždu, resp. nútenú samovraždu nevidím dôvod, prečo pri zachovaní ústavného princípu prezumpcie neviny nevisela čierna zástava minimálne na budove Policajného prezídia okamžite po zverejnení, že zomrel, veď bol okrem iného i generálom polície a prezidentom Policajného zboru. Tu ide už aj o hrubú arogantnú neúctu nielen ku generálovi Lučanskému, jeho rodine, polícii, policajtom, ale aj k Slovenskej republike i jej občanom a to všetko s tichým súhlasom Čaputovej. Čaputová nevie aký je rozdiel medzi Kuciakom a Lučanským, lebo ho neráčila ani spomenúť v novoročnom prejave. Lučanský na rozdiel od Kuciaka, ktorého ona velebila nespočetne krát, chránil Slovensko aj ju, ale Kuciek nie.

Ale karma je vždy zdarma pani Čaputová.

Nemôžem ešte nepripomenúť perličky z úst Mazáka, architekta podvodných pyramídových hier, toho času na čele Súdnej rady, ktorý spochybnil nezávislosť špecializovaného súdu pri rozsudku, ktorým bol Kočner oslobodený a pri uznesení, ktorým bol vzatý do väzby generál povedal:

„Páni politici, väzba Lúčanského bola rozhodnutím nezávislého súdu“.

Na čele, ani členom vyšetrovacieho tímu, ktorý ma trestnoprávne vyšetriť, či u zomrelého generála Lučanského išlo o samovraždu, vraždu, alebo účasť na samovražde, nesmie byť Žilinka ako blízky priateľ Lipšica, u ktorého aj pôsobil ako jeho štátny tajomník na vnútre.

Lipšicov lekár v Ružomberku mal operovať generála Lučanského! Je všeobecne známou skutočnosťou i to, že Lipšic ako advokát zastupuje kajúcnikov, k čomu sa viackrát sám priznal. Nie je možné preto ani vylúčiť, že práve Lipšic so svojimi kajúcnikmi kupčil pri dohodách, aby svedčili proti Lučanskému, na čom mohlo byť založené i obvinenie a väzba generála.

Na čele, alebo s účasťou Žilinku vo vyšetrovacom tíme, tragická smrť Lučanského nebude nikdy objektívne vyšetrená.

Neviem si v tejto spojitosti vysvetliť ako mohol europoslanec Radačovský odobriť Žilinku na čele vyšetrovacieho tímu a dokonca chváliť jeho postup a kroky.
Na druhej strane treba, ale objektívne konštatovať, že europoslanec Radačovský nie je právny zástupca rodiny Lučanských, lebo nie je zapísaný do komory advokátov. Je ním zrejme jeho syn Marek Radačovský, ktorý má asi plnú moc od rodiny poškodených pre trestné konanie.

Žilinka sa osobne zúčastní na rekonštrukcii skutku Lučanského – Domáce – Správy – Pravda.sk
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573896-branno-bezpecnostny-vybor-zasada-o-lucanskom-neverejne/

Zdroj: eurorespekt.skMohlo by vás tiež zaujímať
Najčítanejšie