Hlavné správy devastujú nezávislé médiá

04.08.2021 Zdroj: Zem&Vek Slovensko

Róbert Sopko v roku 2020 bez uvedenia dôvodu vydal vyhlásenie, že vystupuje z Asociácie nezávislých médií, kde však ku dnešnému dňu stále figuruje. Šéfredaktorovi Hlavných správ sa pred časom dostali na jeho portál hackeri a spätne úplne menili obsah správ. Róbert Sopko si s veľkým časovým odstupom uvedomil, že print na rozdiel od webu mazať ani meniť nemôžu. Tak sa čitateľom prihovára v úvodníku časopisu so 116 stranami, z ktorých je 21 strán REKLAMA.  Reklamným partnerom je Galéria Cubicon. Špeciál Hlavné správy už na prvý pohľad aj pôsobí ako reklamný bulletin nákupného centra.

Z obsahu tejto inzertnej „alternatívy par excellence“ vyberáme:

* Najrýchlejšia online pôžička (100 eur za pár minút na vašom účte)

* Poľovnícke zájazdy a safari do celého sveta

* Ktorá poslankyňa zákonodarného zboru sa oblieka najlepšie?

* O luxusných hoteloch Gran Canarie (ku koncu je zmienka o migrantoch)

* Promo o nadácií Pro partia

* Najširší výber kvalitných francúzskych vín

* Fashion company: predajňa plaviek

* Maják: pôžičky od ľudí pre ľudí

a mnohé ďalšie inzercie, za ktoré by sa nehanbili ani najväčší veksláci a podvodníci.

Pán Róbert Sopko nás v Asociácii nezávislých médií informoval, že chcel pred časom predať Mariánovi Kočnerovi portál Hlavné správy – vieme aj presnú sumu tejto transakcie, (teda portál, ktorý na svoju existenciu pýta peniaze od svojich čitateľov) a toto je ďalšie prznenie a ohrozenie nezávislých médií, vrátane časopisu Zem&Vek, ktorý roky z princípu samotnej nezávislosti prežíva bez akejkoľvek reklamy a pochybných poskytovateľov okamžitých pôžičiek alebo luxusných safari poľovačiek. Pán Sopko vo svojom úvodníku píše: „Je to naša prvotina a možno zároveň aj posledné takéto vydanie.“

Najlepšie spravíte, ak si časopis, ktorý kopíruje rozmery, väzbu a dizajn Zem&Vek, prelistujte v niektorom novinovom stánku a obraz o úrovni článkov, fotografií, grafiky a celkového vyznenia si spravíte sami. Stále platí – keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Pánovi Sopkovi bez pochyby veľmi rýchlo pomôžete odpovedať na jeho dilemu – či prvé alebo posledné.

Poznamka redakcie Dôležité:
Napriek skvelým hospodárskym výsledkom spoločnosti, ktoré by mohla závidieť kdejaká slovenská sročka alebo živnostník, Róbert Sopko bez hanby, žobre od čitateľov podporu na prevádzku portálu. Naivní čitatelia mu s dobrým úmyslom s cieľom pomôcť posielajú na účet finančné prostriedky.  Výsledky hospodárenia si môžete pozrieť na Finstate. Podotýkame, že jeho firma HEURÉKA EVOLUTION, s.r.o. má len 3-4 zamestnancov!

Zdroj: Zem&VekMohlo by vás tiež zaujímať
Top článok

Najčítanejšie