Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

Grandtour # TuveQemo47
Čína testuje zbrane proti družiciam


Čína testuje zbrane proti družiciam
Čína aktívne skúša zbrane proti družiciam, ale hovoriť o prelome je príiskoro. Zbraň môže zasiahnuť družice možného nepriateľa, ale nie na geostacionárnej orbite. Tak ruskí experti komentovali závery bývalého analytika Vojenského letectva USA Briana Weedena. Myslí si, že odpálenie rakety Čínou v máji 2013, bolo skúškou najnovších zbraní na ...


Čína2014-04-021
-
 60% ( 5 people voted )
+

Nový Svet


Nový Svet
Vo vesmíre bola nájdená planéta obdobná ako Zem, vyhlásili odborníci NASA. Vedci urobili tento objav pomocou teleskopu Kepler. Nájdená planéta je o trochu menšia ako Zem a nachádza sa v zvláštnej kozmickej rovine, ktorú astronómovia nazvali ako "zóna očakávania". Na povrchu vesmírnych telies nachádzajúcich sa v tejto zóne, je ...


Svet2014-03-2525
-
 57% ( 4 people voted )
+

Rusko - Aljaška - USA.


Rusko - Aljaška - USA.Svet2014-03-2319
-
 59% ( 7 people voted )
+

Benátky - Krym.


Benátky - Krym.Európa2014-03-237
-
 62% ( 3 people voted )
+

...ako ďalej,pán "Premiér" ?


...ako ďalej,pán "Premiér" ?Svet2014-03-2315
-
 71% ( 7 people voted )
+

Ruská armáda.


Ruská armáda.Rusko2014-03-1720
-
 78% ( 26 people voted )
+

Ruský plyn.


Ruský plyn.Ekonomika2014-03-166
-
 58% ( 9 people voted )
+

Prvé pripojenie Krymu k Rusku.


Prvé pripojenie Krymu k Rusku.Politika2014-03-1618
-
 65% ( 7 people voted )
+

Amerika a Ukrajinský zlatý poklad Skýtov.


Amerika a Ukrajinský zlatý poklad Skýtov.Politika2014-03-1413
-
 84% ( 34 people voted )
+

Keby bol Obama Putin.


Keby bol Obama Putin.Politika2014-03-1410
-
 81% ( 22 people voted )
+

Amerika prezbrojuje Európu.


Amerika prezbrojuje Európu.
Národná správa jadrovej bezpečnosti pri ministerstve energetiky /National Nuclear Security Administration – NNSA/ USA plánuje zameniť jestvujúci arzenál jadrových zbraní na tureckej leteckej základni Incirlik modernizovanými bombami. Nová bomba má pozmenenú zadnú časť, čo dovolí ju aktívne nacieliť na cieľ. Nový variant by mal zameniť zastaranú...


Svet2014-03-138
-
 67% ( 11 people voted )
+

Stratégia


Stratégia
Stratégia.


Vojny2014-03-124
-
 63% ( 6 people voted )
+

Armáda.


Armáda.
Umenie boja.


Svet2014-03-124
-
 64% ( 4 people voted )
+


ČÍNSKÝ JÜAN SE DOSTAL POPRVÉ MEZI PĚT MĚN, JICHŽ SE POUŽÍVÁ NEJČASTĚJI V MEZINÁRODNÍCH TRANSAKCÍCH


ČÍNSKÝ JÜAN SE DOSTAL POPRVÉ MEZI PĚT MĚN, JICHŽ SE POUŽÍVÁ NEJČASTĚJI V MEZINÁRODNÍCH TRANSAKCÍCH
Onedlho bude všetko inak.....nastávajúce vojenské konflikty - vojna všetko zmenia.Rovnako ako to bolo po 1Sv.vojne a 2Sv.vojne, tiež bolo vtedy poradie ekonomík a národných mien iné.
A práve o to tu ide zase.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-03 11:35:22 4e633192

Právě se hraje o to, zda se rok 2008 a strach o vklady zopakuje


Právě se hraje o to, zda se rok 2008 a strach o vklady zopakuje
Nebezpečne vysoká stávka: Merkelovej hra o Európu Diskusia 23

Zdroj: Der Spiegel, FTAlphaville
Foto: SITA;photl

dnes 4:44 - Hra sa môže začať. Proti sebe stoja Alexis Tsipras a Angela Merkelová. Ľavičiarsky ľudový tribunál vs. najmocnejšia žena sveta. Na stole ležia grécky vládny dlh asi 320 miliárd eur, vyše 50 percentná grécka nezamestnanosť mládeže, ale aj nárast gréckych samovrážd od začiatku krízy. Rovnako je na stole nemecká dogma, že dlh pochádza z dlhov a preto niet zľutovania.Nie je to však výhradne kvôli Grékom, že budúcnosť eura, budúcnosť Európy, je stávkou v pokri. Gréci urobili chyby, ale Nemci tiež.
„Čo to bol za nápad, že krajinu môžeme zachrániť pred krízou?“ pýta sa Krugman v New York Times. Laureát Nobelovej ceny Joseph Stiglitz vypočítava v americkej televízii nárast gréckeho dlhu na 110 percent hrubého domáceho produktu. Teraz sú na 170 percentách. Recept Merkelovej, európskeho primára znie: šetriť a splácať! Angela Merkelová si tak môže pripísať historické prvenstvo, podarilo sa jej Grécko ponoriť do recesie, ktorá je horšia ako neslávne preslávená Veľká hospodárska kríza v Spojených štátoch. Dnes Angelu niektorí Gréci porovnávajú s Hitlerom.


Vzrušovať sa na tým, že sa novej gréckej vláde podarilo prijať populistické zákony je nemiestne. Čo iné sa dalo očakávať od gréckeho voliča? Že nechá Merkelovú so Schäublem pokračovať v ožobračovaní krajiny? Angela Merkelová tvrdí, že európski veritelia by nemali niesť zodpovednosť za svoje zlé rozhodnutia ohľadom toho, komu požičiavali.
Zdalo by sa, že grécke problémy so splácaním dlhov sú v Európe najhoršie v histórii. Tak ale tomu prekvapivo nie je. V rozhovore pre Der Spiegel na to pred časom poukázal nemecký historik Albrecht Ritschl. Ten okrem iného uviedol, že neexistuje žiadny rozumný základ pre to, aby Nemecko v súčasnej ekonomickej debate o ďalšom vývoji v eurozóne vystupovalo ako hlavná autorita. Podľa neho bolo Nemecko "zodpovedné za najväčšie štátne bankroty v dvadsiatom storočí". Len vďaka Spojeným štátom, ktoré po oboch svetových vojnách "obetovali veľké množstvo peňazí", dosiahlo Nemecko finančnú stability a pozíciu v Európe, ktorej sa tešia do dnes. Na to sa podľa historika často zabúda.


"Medzi rokmi 1924-1929 žila Weimarská republika z úverov a požičala si dokonca aj peniaze, ktoré potrebovala na vojnové reparácie. Táto úverová pyramída skolabovala počas ekonomickej krízy v roku 1931. Peniaze došli a Spojené štáty tým utrpeli veľké straty. Vplyv na globálnu ekonomiku bol devastujúci. Po druhej svetovej vojne to bolo podobné, ale Spojené štáty podnikli kroky, ktoré zabránili vysokým reparáciám. Nemecku tento krok zachránil krk a išlo o základ takzvaného Wirtschaftswunder - ekonomického zázraku, ktorý sa začal v päťdesiatych rokoch. Zároveň to však znamenalo, že reparácií sa museli vzdať aj obete nemeckej okupácie, vrátane Grécka,"
uvádza historik.
Podľa Ritschla malo nemecké nesplácanie úverov v tridsiatych rokoch podobný vplyv na americkú ekonomiku ako finančná kríza roku 2008. V porovnaní s tým sú súčasné problémy, ktoré má so splácaním dlhov Grécko, "bezvýznamné". Podľa historika sa dá dokonca povedať, že "čo sa týka dlhu, sú Nemci králi". Táto krajina je totiž v dvadsiatom storočí najväčším "dlhovým previnilcom". V minulom storočí bola minimálne trikrát insolventná, vrátane zníženia dlhov v roku 1953. A Nemecko dokonca prešlo obdobím nesplácania dlhov v roku 1990. Helmut Kohl totiž odmietol implementovať zmeny v dohode o dlhoch z Londýna z roku 1953. Nemecko tak po roku 1990 už reparácie neplatilo a nespláca ani úvery a náklady spojené s okupáciou v krajinách, ktoré počas druhej svetovej vojny obsadilo. Opäť sa to týka aj Grécka.


"V Nemecku je veľmi rozšírený nebezpečný protigrécky sentiment. Nemecký úspech bol ale možný len vďaka tomu, že mu boli odpustené dlhy a reparácie. V Grécku nikto nezabudol na to, že jeho úspechy sú odrazom veľkorysosti iných krajín. Pokiaľ ale bude Nemecko neústupné, nakoniec sa na svetlo vytiahnu aj staré účty,"
dodáva na záver historik.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-01 13:50:23 4e633192

Pracovník SBS v Sports Direct


Pracovník SBS v Sports Direct
Rafael....platí to čo som už napísal.....keď niečo nevieš, tak to nerieš.


Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-04 11:48:41 4e633e29

Pracovník SBS v Sports Direct


Pracovník SBS v Sports Direct
General G. a Brano Gajdoš ....určite pravé mená : )))
Píšete hlúposti a napádate ludí......Zjavne nemáte schopnosť porozumiet čítanému textu.
Táto "porucha" neumožnuje postihnutému pochopit čom sa v texte píše.
Druhá možnosť: že tu vypisujete blbosti a napádate druhých zámerne. No to už viete určite najlepšie vy sami.


Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-03 15:23:46 4e633e29

Pracovník SBS v Sports Direct


Pracovník SBS v Sports Direct
Je síce pekné že sa snažíte tu prezentovať svoj názor,no nemá to privela spoločného s reálnym stavom.
Samozrejme že správanie SBS-kára je neprípustné! No podla môjho odborného názoru sa mal zákazník podrobiť kontrole o ktorú ho SBS-kár žiadal a nemuselo prísť k žiadnemu konfliktu! Reči o tom že zamestnanci SBS nemajú žiadne právomoci nie sú pravdivé. Prečo inak by tam stáli v uniforme a museli mať zvládnuté skúšky odbornej spôsobilosti,keby ni pre to aby sme ich vedeli odlíšiť,presne tak ako lekárov,policajtov ....atď. Každému kto vkročí do obchodu v ktorom je SBS-kár a tvrdí že má aspoň akési vzdelanie musí byť jasné že obchodné domy ich neplatia nadarmo a určite si vopred zistia či a ako to je v zákone stanovené, inak by tam mohol stáť ktokolvek v zaolejovaných monterkách a hrabať sa vám v osobných veciach......no a to by bol asi pekný bordel,že. Takže ten kto sa tu hral prvý na kovboja bol z pohladu SBS-kára, môjho a aj polície keby bola privolaná a prišla - zákazník. Ak chcete niekomu dávať dobré rady, neuškodilo by obom stranám najprv si čo to o veci zistit.
PS: SBS-kár nie je povinný vysvetlovať prečo niekoho žiada o to či ono,ak však je prvá reakcia zákazníka odmietnutím spolupráce nadobudne celkom prirodzene pracovník SBS pocit že niečo ni je v poriadku a môže to nakoniec dopadnúť tak ako to popisuje text hore.

Zdroj
-
 52% ( 17 people voted )
+
2015-01-02 21:59:05 4e633e29

Principy socialismu


Principy socialismu
Pokial ide o základnú potrebu človeka,ako jedlo ,voda,oblečenie lek. star., atd. na určitej úrovni civilizovanosti tak bude nevyhnutné zabezpečit tieto veci pre všetkých rovnako. Iné to však je ak ide o čosi ako nadštandard, ktorý nieje nevyhnutný pre plnohodnotné fungovanie v spoločnosti.Veci ako : JA na to mám tak si to zaplatím nech všetci závidia nebudú môct byt dalej akceptovatelné vzhladom na rozrastajúcu sa populáciu na planéte.To je pravdepodobne to o čo Obamovi ide a skô či neskôr o to pôjde aj iným politikom o ktorých sa nebude dat povedat že sú fašisti,komunisti atd. Treba hladat riešenia,inak skapeme na preludnenie a hlad!

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-19 10:44:59 5f66019c
loading...

Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?


Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?
To sú ale sračky....

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-12 20:00:00 5f66019c

UKRAJINA ŽÁDÁ USA O POSKYTNUTÍ STATUTU ZVLÁŠTNÍHO SPOJENCE MIMO NATO


UKRAJINA ŽÁDÁ USA O POSKYTNUTÍ STATUTU ZVLÁŠTNÍHO SPOJENCE MIMO NATO
Pravdomluvec # WecoHeda29 ...... všetko má svoj čas....ešte nám toho málo vzali....až nám ostanú len holé zadky a beznádej.....vtedy príde čas....no nebude to pekné.....nikdy to nie je pekné.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 12:26:59 4e639e39

Fond na podporu zaměstnanosti mladých lidí?


Fond na podporu zaměstnanosti mladých lidí?
vyplta placacka..... to čo si napísal nemyslíš vážne....že nie.....zadarmo? Väčšina určite nie.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-28 22:40:51 5b7f635f

Sankce proti Rusku jsou pitomé. Prohlubují krizi USA a EU


Sankce proti Rusku jsou pitomé. Prohlubují krizi USA a EU
...a niečo čo by sme už všetci dávno nevedeli by už konečne niekto napísať nemohol??
Fakt ma to už prestáva baviť čítať stále do kola tie vymývačky hláv.
Zdravím hlavného vymazávača - Admina...Baracka....Obamu.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-19 22:49:07 5b7f635f

RUSKO OPĚT OTEVŘE KUBÁNSKOU MEGAZÁKLADNU KE ŠPEHOVÁNÍ AMERIKY


RUSKO OPĚT OTEVŘE KUBÁNSKOU MEGAZÁKLADNU KE ŠPEHOVÁNÍ AMERIKY
Adler.....to iste...potom asi prichádza na Kubánsky trh nový mobilný Ruský operátor, či!?

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-07-17 16:57:23 5b7f635f

Čína hospodářsky předstihuje Ameriku, a ohrožuje tak západní demokratické paradigma


Čína hospodářsky předstihuje Ameriku, a ohrožuje tak západní demokratické paradigma
stejny........nie si sám,mne tak isto admin ukradol zopár článkov koré neuverejnil a do dvoch týždnov sa to tu objavilo,lenže už pod iným nickom.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-06 21:12:13 4e628c72

Jak socialisté ničí svoji vlast. Francie se ekonomicky zhroutí během následujících 18 měsíců?


Jak socialisté ničí svoji vlast. Francie se ekonomicky zhroutí během následujících 18 měsíců?
Ak Amíci vojdú do Sírie a začnú ju oslobodzovať, bude to ako keby odštartovali 3WW(3 svetovú vojnu).Presne ako sa tu snažím niektorým naznačit,že spustením akejsi revolúcie na Ukrajine vlastne odzvonili ked nie posledné ale clkom určite predposledné kolo.No a nakolko tu už hráčom dochádzajú politicko-taktické schopnosti,môžu sa celkom dobre znížit k tomu najhoršiemu......už len komu prv prdnú nervy.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-24 22:23:09 5b7fb22f

Jak socialisté ničí svoji vlast. Francie se ekonomicky zhroutí během následujících 18 měsíců?


Jak socialisté ničí svoji vlast. Francie se ekonomicky zhroutí během následujících 18 měsíců?
Revolúcia vo Francúzsku bude......a Rusi Európu napadnú taktiež......no a nie len vo Francúzsku,aj v iných štátoch EU to už zakrátko bude na uliciach horieť....Vivat USA. Prečo sa asi tak snaží Brusel na nátlak USA čím najskôr spravit z EU super štát s jednotnými pravidlami a vo velkom do Európy stahujú vojská NATO? Očakávajú už vo velmi krátkom čase útok Ruských vojsk na Európu a možno nie len tých Ruských. Chcú premiestnit nasledujúci vojenský konflikt ktorý sami naplánovali a vyprovokovali mimo USA. No vážne pochybujem že sa im to podarí zrealizovat úplne tak ako chcú. Vojnové bubny už je počuť.....kto nepočuje - je hluchý.

Zdroj
-
 58% ( 9 people voted )
+
2014-04-23 11:54:18 5b7fb22f

Bývalý prezident Jimmy Carter: svět považuje USA za hlavního válečného štváče


											Bývalý prezident Jimmy Carter: svět považuje USA za hlavního válečného štváče

Svetové výdavky na zbrane v roku 2013 činili 1,75 trilióna USD


Foto: REUTERS/Kim Hong-Ji

Vojenské cvičenia v Južnej Kórei


Hodnota svetových transakcií so zbraňami v roku 2013 sa znížila o 1,9% oproti ukazovateľom z roku 2012. Tieto údaje uvádza Štokholmský medzinárodný ústav štúdií problémov mieru.

Zníženie sa ale týka krajín Západu, v iných oblastiach planéty zaznamenali tendenciu rastu vojenských výdavkov. Viac ako dvakrát vyrástli zbraňové rozpočty v Rusku, Číne a Saudskej Arábii.
Saudská Arábia čoskoro sa dostane na 4. miesto v rebríčku svetových importérov, takmer predbehla Veľkú Britániu, Francúzsko a Japonsko.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 13:59:25 5b7fb22f

Dalšie nové ložisko Rského plynu.


Dalšie nové ložisko Rského plynu.

Irán chce dodávať plyn do Európy bez toho, aby konkuroval Rusku


© Foto: Flickr.com/World Trade Organization/cc-by-sa 3.0

Mohammad Reza Nematzadeh


Irán plánuje hrať významnú úlohu na svetovom plynovom trhu, konkrétne – na dodávkach plynu do Európy. Súčasne sa Islamská republika nechystá konkurovať Rusku, oznámil vo svojom interview minister priemyslu, baní a obchodu Islamskej republiky Irán Mohammad Reza Nematzadeh prer nemecký denník Handelsblatt.

„Nechceme konkurovať Rusku, povedal Nematzadeh. Pritom vieme, že spotreba plynu v Európe stále rastie a chceme získať svoju časť trhu. Irán sa môže stať spoľahlivým dlhodobým partnerom Európy. Máme zásoby energetických nosičov a plány spolupráce“.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 13:54:53 5b7fb22f

Dalšie nové ložisko Rského plynu.


Dalšie nové ložisko Rského plynu.
aaa.....a to si zober,že nám teraz Rusi/Gasprom znížil cenu plynu na približne tú cenu,akú mali Ukrajinci pred týmto posledným zdražením a to nám ani do toho nezarátavajú platbu za prenajatie pozemkov na Kryme a neodpočítavaú nám za to 100USD za 1000m3 ako Ukraincom.Teda za ten prenájom im Rusi neplatili nič,ale odrátavali im 100USD z každých 1000m3 plynu. Vtedy bola cena pre Ukrajinu niekde medzi 265 - 285USD.Slovensko by teda teraz aj so všetkými tými poplatkami nemalo mať na vstupe cenu nad 300Euro. To prečo nám zrazu Rusi podstatne znížili cenu je iná otázka.Skúšajú tým našu loajalitu voči EU.No a povedzme si - veškerá loajalita je ta tam.Predpokladám že takú cenu ako Slovensko za Ruský plyn dnes nemá žiadna iná krajina v EU a ktovie či aj mimo EU má niekto pri tak malých odberoch takú nízku cenu.A zrazu sa Slovensko vzpiera reverznému toku plynu na nezištnú pomoc spriatelenému Ukrajinskému ľudu. Tá náhla zľava od Gaspromu náhle zmenila pohlad na celú a najmä tú politickú situáciu na Ukrajine a zdá sa nie len že nepomáha dohováranie EU a Brselu ale aj telefonáty z USA dopadajú na našich politikov ako hrach na senu. Nakoniec nejakým zázrakom Brusel vyhlasuje úplný opak toho čo celú tú dobu tvrdil, že reverzný chd nebude možný!Samozrejme že nebude,Gasprom nám totiž nikdy nedal povolenie na predaj ich plynu dalším stranám,čo sme aj podpísali v zmluve o dodávkach plynu z Ruska.Čo to znamená? Rusko nám na základe platných zmlúv o nemožnosti reverzného toku a následného predaja ich plynu dalšej strane nemuselo vôbec dať žiadnu zľavu,no napriek tomu aby si poistilo že veci pôjdu tak ako Rusi chcú,spravilo tento šikovný a taktický ťah.Tomuto hovorím strategické myslenie a prehlad o situácii.V obraze týchto súvislostí sa mi zdá,že všetko to čo sa od začiatku tohoto roku začalo odohrávať vo vztahoch Rusko-EU,Rusko-USA...atď. má Moskva vo vela veciach navrch,ako sa o tom asi časom budeme postupne presviedčať,ja som o tom z velkej časti presvedčený už teraz.

Zdroj
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-04-13 18:44:43 5b7fb22f

Minimálna mzda v Nemecku


Minimálna mzda v Nemecku
Aká je,resp. aká bude minimálna mzda u nás na Slovensku a aký je rozdiel v Eurách oproti tej Nemeckej!?
Predpokladám že 500,- Eur u nás tak skoro nedosiahne.Neviem čo počítam dobre,ale tá nemecká minimálna mzda môže dosiahnut až 1.500 Eur. A to sme v jednej Európskej Únii.Aj keby bola len 1.000 Eur v nemecku či v ktoromkolvek štáte EU, načo chce Brusel stále väčšie kompetencie ked ich nemieni uplatnovat rovnako vo všetkých štátoch Únie,alebo nás budú brať za plnohodnotného člena až od roku 2020 ked začneme byť už len finančný prispievatel a nie poberatel(parazit)? Podla mna ani potom nebude EU uplatnovat jednotný meter. Tak si kladiem otázku k čomu to celé slúži a slúžit bude ak nie k deklarovanej vyžšej a stále sa zlepšujúcej životnej situácie obyvatelov EU? Načo sme v jednom tíme ked stále len zohrievame lavičku a dokonca ani výplatu zato nemáme.Postupne od nás budú chciet stále vyžšie členské poplatky,napriek tomu že ako hráč špičkového týmu sme už na tom stratový.No hlavne že máme mačaft nabúchaný hráčmi- samá hviezda,no koncepcia,tréner a všetko ostatné je naprd.Čo potom chce mužstvo EU na medzinárodnom fóre uhrať? Snad len hambu a po pár takýchto výsledkoch a bez penazí začne predávať jednotlivých hráčov a vymení samozrejme trénerov a snád aj niekoho vo vedení.To by bol logický postup,pokial nechcete aby prišlo k úplnému rozpadu a následnému odkúpeniu iným majitelom.....v našom prípade môže íst o Rusko,Čínu......a skôr skôr,ako neskôr sa ukážu aj další záujemcovia. Takže si môžeme začat utvárat predstavu našej blízkej a pre naše deti dalekej budúcnosti života.Zatial nič nenasvedčuje tomu že by sa dialo niečo na záchranu mančaftu a v dialke už prešlapuje a pokukáva další p.Abramovič......či?

Zdroj
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-04-07 11:25:18 5b7fb22f

V USA se obávají výbuchu Yellowstonského supervulkánu, jelikož zvířata v oblasti masově prchají


V USA se obávají výbuchu Yellowstonského supervulkánu, jelikož zvířata v oblasti masově prchají
To že pre ilustráciu niekto použije niečo čo nie je presvedčivé ešte neznamená žen sa tam naozaj niečo nedeje! A takto manipulátori riadia aj to čo si máme mysliet o niekom či niečom. Nechcem tvrdit že to autor skombinoval tak naschvál,len tolko že takto velmi podobne funguje manipulácia - Majdan na Ukrajine. Medzi tým čo sa tam naozaj odohráva a tým čo vám ukazujú a tvrdia že sa tam odohráva môže byt a aj v médiách je rozdiel.Netreba hned vsetko vstrebat ako pravdu resp. lož,chcú vás len prinútit zmenit spôsob uvažovania a posudzovania vecí.Potom budete používat seba sami v prospech a na účel niekoho iného.A tento Matrix už len tak lahko niekto nerozchodí.....Lidi bdete neblbnete!!!
PS: to čo sa tam Jogimu deje je pravda,snad až na tie hoviadka :-)

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-29 14:27:38 5b7fb22f

V USA se obávají výbuchu Yellowstonského supervulkánu, jelikož zvířata v oblasti masově prchají


V USA se obávají výbuchu Yellowstonského supervulkánu, jelikož zvířata v oblasti masově prchají
Takže už stačí len jedna ponorka ktorá na správnom mieste tekt. zlomu blízko USA kontinentu spustí poriadne silnú Atomovku čím možno najhlbšie a......nielen sopka,ale aj následná prívalová vlna spôsobí rýchle vyriešenie dnešných geopolitických problémov......tik tak.....tik tak

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-28 12:29:07 5b7fb22f

Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem


											Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem

Ukrajina sa vyhráža EÚ ukončením tranzitu plynu


Minister energetiky Ukrajiny Jurij Prodan vystríhal Európsku úniu o možnom ukončení tranzitu ruského zemného plynu cez územie krajiny.

„Mali by sme konštatovať, že času, ktorý zostal, aby sa organizovali dodávky zemného plynu z krajín EÚ na Ukrajinu, nie je veľmi veľa. Ak nebudeme môcť rýchlo vyriešiť tento problém, dá sa predpovedať zopakovanie „plynovej vojny“, ku ktorej došlo v roku 2009“, - vraví sa v liste Prodana komisárovi EÚ pre energetiku Güntherovi Oettingerovi.
Kabinet ministrov očakáva, že od 1. apríla sa cena ruského plynu pre Ukrajinu zvýši na 480 USD za tisíc metrov kubických.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-27 21:49:14 5b7fb22f

Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem


											Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem

Márne plynové snahy


Foto: SXC.hu


Zvýšiť nákup plynu mimo Ruska. Túto možnosť posudzujú vlády krajín Európskej únie na pozadí krízy na Ukrajine.

Avšak podľa názoru medzinárodných odborníkov sotva to bude pre EÚ výhodné. Európa na to nemá ani čas, ani peniaze. Aj prvé, aj druhé jej zreteľne chýba.
Zníženie nákupu ruského plynu Európskou úniou prakticky nie je možné, a to tak v najbližšej, ako aj vo vzdialenej budúcnosti. To je názor experta Centra strategických a medzinárodných štúdií Edwarda Chewa. Mienku tohto odborníka z USA nedávno zverejnili ruské médiá. Vysvetľujúc svoj názor poukázal na to, že prv, ako sa odhodlať na diverzifikáciu dodávok plynu, EÚ bude musieť vydať prinajmenšom desiatky, ba stovky miliárd dolárov na rozvoj potrebnej infraštruktúry – potrubného systému a terminálov na preberanie skvapalneného plynu. Okrem toho prv, ako začať uvažovať o alternatívnych dodávkach, krajiny Európskej únie by sa mali rozhodnúť, kde konkrétne chcú nakupovať plyn. Veď Európa sa už chcela vyhnúť závislosti na ruskom plyne. Dokonca podnikala určité kroky – napríklad, výstavbu terminálov na prevzatie skvapalneného plynu. Ale ich rentabilita nie je vyhovujúca, povedal expert Sergej Pravosudov:
- Posledné dva roky sú prakticky prázdne. Pretože sa plyn pre tieto terminály nedodáva. Využíva sa maximálne jedna tretina ich možností. A tu už vedie ku strate investorov. Problém sa vysvetľuje jednoducho. Skvapalnený zemný plyn predávajú tam, kde je oveľa drahší – v Ázii. Ide o Japonsko, Južnú Kóreu, Čínu, V Európe sú ceny plynu podstatne nižšie.
Dokonca za tých najlepších podmienok prvé dodávky plynu namiesto ruských Európa neuvidí skôr, ako v roku 2015. A o to sa ešte treba postarať. Veď podľa údajov medzinárodnej energetickej agentúry na Rusko pripadá vyše tretiny celkových dodávok modrého paliva pre Európsku úniu. Iba v minulom roku EÚ nakúpila od Ruska takmer 170 (167,2) miliárd kubických metrov. Severná Afrika je ochotná poskytnúť Starému svetu zatiaľ iba menej ako 50 miliárd, Irán a Azerbajdžan dohromady – asi 60 miliárd kubických metrov plynu. Takže EÚ sotva bude môcť nájsť v najbližšom čase alternatívu s takými istými zárukami, v takom objeme a za takú cenu, akú platí teraz.
Dodatočný objem plynu na trhu teraz môže ponúknuť iba Rusko. A to nie za ázijské ceny – 600-700 dolárov za tisíc kubických metrov, ale za tých istých 350 dolárov. Pre Rusko nie je problém zvýšiť export paliva do Európy. Stačí, aby o to požiadali odberatelia. A tí asi o to budú prosiť v každom prípade. Ak budeme veriť prognóze americkej spoločnosti ExxonMobil, závislosť EÚ na dovoze plynu sa v najbližších 10 rokoch zvýši z dnešných 45 na 60%.
Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-27 21:01:38 5b7fb22f

Rusko - Aljaška - USA.


Rusko - Aljaška - USA.

K úniku radiácie došlo v kanadskom prístave Halifax


© flickr.com / Ian Muttoo / cc-by


V Kanadskom prístave Halifax pri nakladaní na loď z výšky 15 m na palubu spadol kontajner s hexafluoridom uránu, v dôsledku čoho došlo k úniku radiácie. Stalo sa to neskoro večer vo štvrtok.

Do prípstavu dorazili hasičské tímy a skupiny odborníkov na likvidáciu následkov technogénnych katastrof s nebezpečnými látkami.
Hexafluorid uránu – to je chemický prípravok, ktorý sa používa v plynových centrifúgach v procese obohatenia uránu na výrobu jadrového paliva a jadrových zbraní.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-27 20:56:50 5b7fb22f

Rusko - Aljaška - USA.


Rusko - Aljaška - USA.
Minimálne polovica príspevkov ktore som sem dal nebola nikdy uverejnená a že to neboli len také žvásty. Napríklad z jedného by sme si mohli spojit prečo má niekto záujem darovať Alijašku Rusom....(.že by bola rádioaktívna)?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-27 20:45:57 5b7fb22f

Rusko - Aljaška - USA.


Rusko - Aljaška - USA.
Dnes 26.3. už hlasovalo cca. 25.000 ludí. Zostáva ešte 75.000. No ja len že to začína byť stále zaujímavejšie,keď už to je aj v médiách a hlavných správach.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-26 19:37:58 5b7fb22f

Nový Svet


Nový Svet
Kukina.....výskum už dávno pokročil,metódy a prostriedky ktoré včera boli funkčné a sú aj dnes,nestačia žial už na tie najnovšie. Pokial je niekto presvedčený že spôsobom ktorým Ty popisuješ prácu určitej skupiny ludí bude slávit zajtrta úspech - prehral už dnes. Je tažké tu niečo povedat,napísat,naznačit a pritom nevykecat čo netreba. A práve týmto smerom už dlhšiu dobu ide budúcnoosť našej planéty a ludí.
Až sa tento princíp raz jedného dňa ludom ozrejmí,pochopia že atomová bomba sa pri tom,ani nedá nazvať zbraňou.....na margo snáď len,že je škoda dnešného rozdelenia cirkev-viera-veda-človek....

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-26 10:12:37 5b7fb22f

Nový Svet


Nový Svet
Pán démoní-um.....veštecká guľa Ti tuším ešte funguje.....môžem Ta teda citovať aj inde? Ale nie každému sa musí páčit tvoje pro Ruské srdiečko.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-26 08:20:07 5b7fb22f

Rusko - Aljaška - USA.


Rusko - Aljaška - USA.
...no,podľa toho ako to začalo,keď to bude aj naďalej takto pokračovať,mal by počet hlasov poľahky prekročiť počet 100.000.....a potom to len začne byť zaujímavé...teda ak to niekto neprekazí manipuláciou či ozbrojenou intervenciou zo strany mierotvorcov. Aáále - to snáď v kolíske demokracie,mieru,pokoja a blahobytu...(skoro som náchylný napísať "RAJ na Zemi") nie je ani možné........či?

Zdroj
-
 75% ( 10 people voted )
+
2014-03-23 22:35:12 5b7fb22f

Návod ako si aj “posledný” robotník nájde prácu a dobre zarobí


Návod ako si aj “posledný” robotník nájde prácu a dobre zarobí
No neviem kde ten človek žije ale u nás na Slovensku toto už dlho neplatí a ja osobe si už ani nepamätám kedy to naposledy ešte platilo. Z vlastnej skúsenosti viem že cena rozhoduje aj u ludí ktorý si môžu dovolit zaplatit čokolvek. Nakoniec ked chcete zarobit nejake to euro tak idete dole s cenou práce resp. materiálu čo sa nakoniec prejaví v nespokojnosti zákazníka.Toto,ale nie je jediná a posledná príčina prečo sa u nás nedarí kvalitným výrobkom,kvalitnej práci a lepšiemu zárobku z čoho by mohol profitovať aj zákazník dlhoročnou spokojnostou. Tou stále rozhodujúcejšou častou v celom tomto retazci je dnešná kvalita používaných materiálov a príslušenstva.Spoločnosti ktoré sa zaoberajú výrobou či už stavebných materiálov,alebo elektronikou sa vo velkej miere podielajú aj na ovplyvňovaní kvality vyvíjaných matriálov či spomínanej elektroniky. Jednoducho povedané,stále viac výrobkov a nie len nižšej cenovej úrovne sú testované,tak aby vydržali len tak tak do záruky či nejaký ten mesiac naviac a potom....oprava je vzhladom k nákupnej cene nového nerentabilná. Teda klasický opravár nemá robotu.Proste sa buď vymení celá časť aj s hromadou vecí ktoré meniť nepotrebujete,lebo je to dobrý biznis.Pre koho?No predsa pre výrobcov a trošku aj pre predajcov.Kopa šikovných ludí ktorý by zákazníkovy dokázali znížiť lacnou opravou náklady,namiesto tohoho aby musel stále kupovať nové,nemá prácu,akokolvek kvalitne by ju odvádzali.
Za všetkým sú kartelové dohody.Postupne ovládne celosvetový trh pár firiem ktoré majú takýto plán aj ambície.Postupne budú mať ludia stále menej penazí a je jedno na akej úrovni spoločenského rebríčka sa nachádzajú.Áno som za to aby sa veci robili kvalitne,resp. nie lacno - fušersky, ale mám taký pocit že tento článok sa trafil do zlého desaťročia,storočia a snáď aj tisícročia. To predchádzajúce bolo aj o kvalite.Len sa obávam ,aby sme nemuseli prežiť niečo podobné ako začiatkom minulého,aby zase,aspoň chvíku fungovali niektoré veci správne.


Zdroj
-
 72% ( 19 people voted )
+
2014-03-22 15:51:22 5b7fb22f

Ruská armáda.


Ruská armáda.
Pandemonium....aj keby si mal pravdu,čo tým chceš povedať? Je to snáď tak lepšie? Lepšie pre mna,teba či koho? A ak aj,si presvedčený že dohody budú dodržané? A ak aj budú, sú tu predsa aj iné strany,vládnucé.
Nič sa nedá v tomto prípade povedať s určitistou.......ani to koľko ľudí to v Európe prežije.....dúfam že sa nám už prestanú strácať lietadlá :-(

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-18 16:57:44 5b7fb22f

Bill Gates: Lidé si neuvědomují, že nás nahradí roboti


											Bill Gates: Lidé si neuvědomují, že nás nahradí roboti
Ak sa tu píše o zredukovaní ľudstva......stane sa....a znova to bude Európa ktorá na to doplatí najviac....Ukrajinou to už začalo....no doplatí na to aj Amerika a následne budú odstránený všetci v tejto línii mierotvoreckej - t.z. že to neobíde ani "vyvolený národ biblický". No a robotizácia a plány NWO? Dostanú poriadnu trhlinu...Čo bude potom....to už bude otázka na Rusko-Čínsko-Arabské vládnuce svetové mocnosti. A Amerika?....už len dejepis. Toto už pánovi B.Gatesovi nevýjde.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-16 13:14:10 4e639c37

Bill Gates: Lidé si neuvědomují, že nás nahradí roboti


											Bill Gates: Lidé si neuvědomují, že nás nahradí roboti
Pán Bill Gates by mal asi začať písať sci-fi romány...

Zdroj
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 22:30:49 4e639c37

Amerika prezbrojuje Európu.


Amerika prezbrojuje Európu.
Chodec.....len čas ukáže......bodaj by si mal pravdu!

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-15 13:03:55 4e639c37

Rusko. V zemi, kde demokracie nebyla, není a nebude


Rusko. V zemi, kde demokracie nebyla, není a nebude
Tak tento článok ma fakt rozosmial.....ako ked uz nemáte chuť sa rozčulovať a aby Vám krvný tlak nešiel hore,tak sa radšej zasmejete :-)

Zdroj
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-03-13 17:22:30 4e639c37

Bolševické zombie vylézají z děr


Bolševické zombie vylézají z děr
Celkom chápem ludí ktorý sú samá frustrácia z toho čo sa teraz v medzinárodnej politike na celom svete odohráva,ale presne tak ako ten ktorý režim spôsobuje že máme podmienky pre nás výhodné,pre druhého to zase môže znamenať katastrofu.Tak ako nemôže byť stále len jedno ročné obdobie,inak aj to najlepšie počasie nám pôjde neskôr krkom,mení sa aj politika a ekonomika.Jednoducho pokial by na to nebola vhodná pôda nemohlo by sa to uskutočnit. Takže to čo sa momentálne deje je len pravda ktorú poniektorý nevedia akceptovať. A predovšetkým v tom americká politika nie je nevinne! Kto môže dnes poedať či to bude tak,alebo onak horšie.....každý kto si dnes príde na pekné peniaze,si proste nepripúšta že o rok či dva to už nemusí byť pravda,tá pravda ktorá je už pre mnho ludí je dnes každodennou realitou.Len preto že teraz ešte u nás nesneží,neznamená že už zajtra tu nenapadá meter snehu. Potom už aj hlupák porozumie.


Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-13 16:34:00 4e639c37

Armáda.


Armáda.
??
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-12 15:35:12 4e639c37

Ruská invaze na Ukrajinu


Ruská invaze na Ukrajinu
Jambo triesku v oku Rusov západ kritizuje,ale to brvno v očiach západu USA/EU nik nekomentuje....ako keby to bol vzduch.Potom sa každý rozumný človek nemôže čudovat že ten hnusný RUS už zase na nás mieri svjou kaťušov :-)

Zdroj
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-05 10:47:45 4e639c37

Pozrite, čo za K.K.TI vládnu Slovákom


Pozrite, čo za K.K.TI vládnu Slovákom
Dr.Hujer ako dlho si myslíš že nám to vydrží?? Ono je to ako zo sopkou...všetci čo pod ňou bývajú časom zabudnú že sedia na sude s náložou,až,až na to že tá nálož z času na čas rozmetá obyvatelstvo po okolí.Naivne žijeme v presvedčení že o nás nik nemá záujem,ale pravý dôvod je ich strach z tej nálože,ktorú mi hlúpo a arogantne ignorujeme.
Ak sa podarí Ukraji nu rozdelit,tak bez rozdielu či nám Podkarpatská Rus pripadne ,alebo nie,je tu velká šanca že z Nás USA/EU urobia muničný sklad.Takže pred pár rokmi jedna armáda odišla - tá červená a zajtra tu máme napochodovanú tu mierotvoriacu.A to so sebou prináša len nepríjemnosti pre Slovákov,no a to bol podla mna z dnešného pohladu na vec(nežnú revolúciu) jeden z hlavných dôvodov demokratizácie a rozdelenia Československa.Predtým od nás mierili rakety na zápd teraz možno budú od nás mierit na východ.Proste NATO chce bojovat proti Rusom na inom ako svojom území.....super vyhliadky na krásnu budúcnost sa nám tu črtajú.......no to je len môj názor :-)

Zdroj
-
 70% ( 20 people voted )
+
2014-03-05 10:20:15 4e639c37

Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností


Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností
Tak napokon z toho Rusi vykorčulujú lepšie ako pred konfliktom.Jednoducho teraz stačí vo velkom skupovať všetko Ruské čo na burze klesá a je napredaj a po pár mesiacoch čakania cena sama narastie.Nepochybujem o tom že sami Rusi si to poskupujú,kedže je len v ich rukách celá manipulácia s týmito akciami.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-04 20:49:49 4e639c37

Stahují se lodě USA k Sevastopolu? Mapování amerických námořních aktiv


											Stahují se lodě USA k Sevastopolu? Mapování amerických námořních aktiv
No USA by sa mali radsej poriadne sustredit na to čo sa onedlho začne diat u nich doma.Som zvedavý potom na ich riešenie, demokratické.Rovnako ako Rusko teraz tak aj amíci onedlho si budú musiet prejst jarným upratovaním.V prípade američanov mám však pocit že ani onehdá v Číne ten ich tzv. masaker na námestí čoho majú mierotvorcovia plné ústa sa nebude dat porovnat k tomu čo sa tam na ich vlastnom americkom území rozohrá. A u nás v EU môžeme mat modrokabátnikov v uliciach skôr ako by sme čakali (tolko na tému konšpiračné proroctvá).
Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-03 11:13:31 4e639c37

Otráviť svojho zákazníka


Otráviť svojho zákazníka
Gejza a kto dal právomoc štátu zasahovať do rozhodnutí ludí.Kto sa ho o to prosil.Ved to by museli úradníci kontrolovat každý pohlavný akt v štáte,aby sa náhodou niekto nenakazil a nedostal pohlavnú chorobu aj pán farár či kadejaký askéta čo sex okrem so svojou rukou nepraktizuje.Musl by byť pod kontrolou každý verejný záchod,aby sa z neho nejaký blbec nenapil a nerozniesol nedajbože sračku.Môj názor na to je: štát kontroluje len to z čoho sa dajú získať peniaze,je to celé veľké pokrytectvo,svinstvo a klam.Chráni tým len záujem ludí ktorý tahajú za nitky,aby sme im neliezli do kapusty a nezničili ich biznis.Ako si sám priznal,v podnikoch a reštauráciách platia pravidlá ktoré sa i tak porušujú lebo ich kontrolou sú poverený ludia ktorý sú úplatný.....atď....

Zdroj
-
 73% ( 12 people voted )
+
2014-02-28 16:32:04 4e63cd07

ILUZIONISTA


ILUZIONISTA
No a tu je dôkaz že náš TOP politik je negramotný.....nevie písat a ani čítat, inak by si snád už všimol že rok 2014 začal už pred 2-mi mesiacmi. Ledaže už má kufre zbalené....keby to neklaplo?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-27 00:55:05 4e63cd07

12 nejdramatičtějších videozáběrů z Kyjeva zachycujících skutečný rozsah ukrajinských hrůz


											12 nejdramatičtějších videozáběrů z Kyjeva zachycujících skutečný rozsah ukrajinských hrůz
Jambo.....úplne s tebou súhlasím.....ja len tolko že ten chlap si dovolí takéto vyhlásenia.....asi dostal privela úderov do hlavy.....

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 12:27:58 4e63cd07

12 nejdramatičtějších videozáběrů z Kyjeva zachycujících skutečný rozsah ukrajinských hrůz


											12 nejdramatičtějších videozáběrů z Kyjeva zachycujících skutečný rozsah ukrajinských hrůz

Kličko vyzval krajiny Západu k vojenskej intervencii
Tagy: Politika[/url
],
Správy, , Ukrajina[/
url],
opozícia
21.02.2014, 11:58
[
img]http://slovak.ruvr.ru/images/printer_mini.gif[
/img]
[/
url]
Vitalij Kličko

Foto: EPA

Vitalij Kličko vyzval krajiny EÚ k vojenskej intervencii. Táto správa sa objavila v autoritatívnom nemeckom denníku Tagesspiegel.
„Hlavy demokratických štátov sa nemôžu nečinne prizerať tomu, ako krvavý diktátor zabíja svoj ľud. Vláda uvedomelo zorganizovala provokáciu, aby rozohnala Majdan prostredníctvom násilia a krvi a znemožnila protesty aktivistov“, vyhlásilo nemeckým novinárom Kličko.Bývalý šampión v boxe obvinil Janukovyča zo „zločinov proti ľudstvu“.


Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 10:40:50 4e63cd07

„Ukrajinská situace“ vysvětlená v jediné mapě


											„Ukrajinská situace“ vysvětlená v jediné mapě
Inak....mimochodom je Ukrajina výrobcom a dosť významným vojenskej tech. pre Rusko a Čínu! Takže ak mierotvorcovia tvrdia že chcú len demokraciu pre národ Ukrajiny tak v tom víne ešte niečo pláva a nie je to len taká malá smietka. Vzhladom k tomu že vojenská sila Ruska a Číny neskutočne narastá a už priamo ohrozuje us-vojenskú prevahu vo svete znižuje sa západ spolu s EU aj k vraždeniu Ukrajincov aby čo i len spomalil a predĺžil to nevyhnutné čo už o pár rokov bude na dlhé dlhé desaťročia nezvratitelným osudom západu. Preto mimo iné nie menej dôležité záujmy aj tento zapadá do dnešného scenára udalostí na Ukrajine - brzdit vojenský rozmach Ruska a číny ako sa len dá,kde sa len dá a za akúkolvek cenu.....žial. Takže ak niekto tvrdí že veci sú len čirne-US/EU alebo biele-RUS nie je to tak, veci sú ovela viac farebné ako môžu momentálne ludia Ukrainy a nie len oni chápať.

Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-02-21 10:39:13 4e63cd07

Ježiš (mier s ním) nemá vedomosť o Hodine


Ježiš (mier s ním) nemá vedomosť o Hodine
Veď je to jasné....Islám sa nás snaží presvedčiť že je ten kto má za kamoša Aláha a ten má väčšie gule ako Ježiš Kristus....mimochodom by sme asi mali konvertovať na Islám.....fakt v tom začínam čuchať politiku a kupčenie s dušami. V takýchto chvílach sa tím Amíkom ani nečudujem že ich lietadlá strácajú bomby práve nad ich hlavami.

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-02 00:28:56 4e63cd07

Jaká bude Evropa za 30 let?


Jaká bude Evropa za 30 let?
krcma.....a teraz akože Slovensko je?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 14:03:03 4e63cd07

Zrada vlastného národa


Zrada vlastného národa
Nech žije nový začiatok 2014/2015 je na čase stať sa neutrálnou republikou a nie kolóniou USA/EU.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-10 12:45:14 5f665ced

Jak objevit cestovatele v čase?


Jak objevit cestovatele v čase?
Cestovanie v čase je samozrejme možné,ale reálne zmenit niečo resp. pridať iné skutočnosti či odobrať dej ktorý by sa stal ako ligický následok predošlých udalostí je možné len v časovej línii budúcnosti, alebo prítomnosti a to priamim ovlivňovaním. Časová línia predchádzajúcich dejov,teda minulosť sa priamo meniť nedá,lebo sa do nej nedá zasahovať - vstupovať.Zostáva po nej len akási mŕtva obrazová stopa v ktorej chýba priestor a preto aj keby to možné bolo,nemohli by sa uskutočnené zmeny v nej nijako reálne- fyzicky prejavit. Minulosť totiž nemá svoju minulosť ukotvenú v hmotnej realite. No napriek tomu by sa teoreticky dalo cestovať do minulosti,ale len do velmi blízkej,ktorá ešte ako tak má pevné spojenie s prítomnosťou,nerozpadla sa jej štruktúra úplne a preto sa aj budúcnosť týchto dejov ešte úplne neuzavrela a je sčasti ovplivniťeľná.
Celé to je tak trochu schizofrenické - pravidlá ktoré tu platia ako nemenné majú skoro vždy aj svoje malé výnimky.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-07 20:06:40 5f665ced

Vládní SWAT týmy útočí na „zvrhlé jedince“, kteří si pěstují své vlastní jídlo a vyrábí elektřinu							
				Vládní SWAT týmy útočí na „zvrhlé jedince“, kteří si pěstují své vlastní jídlo a vyrábí elektřinu
Samostatnosť jednotlivých rodín, ktorú začínajú umožnovať moderné technológie,by mohla byť velkou hrozbou pre velké súkromné podniky ktoré celé desaťročia zarábajú obrovské peniaze na dodávkach vody,elektriny plynu...atď. Falošný pocit slobody - ktorý až do dnes dával štát američanom, nepredstavovali jednotlivé väčšie komunity pre tieto spoločnosti žiadnu hrozbu straty ich príjmov, rozumej:/dodávatelov energií/. Všetko si totiž v týchto komunitách museli pracne svojpomocne manuálne odmakať a preto tu žiadny vedecký pokrok v zmysle použitia nových technológií a tým osamostatnenia sa a odpojenia od systému v globálnom meradle USA nehrozil a pre velkomestá nebol reálnym riešením.S nástupom nových technológií reálne hrozí že tieto by mohli byť použité v celoplošnom meradle takpovediac kdekolvek a pre kohokolvek.A práve tu je pes zakopaný....Velké spoločnosti postupne cez chamtivosť politikov,ktorý si pôvodne mysleli že národ netreba chránit pred chamtivcami s tunelovým videním svojho sveta moci a penazí,podcenili vražedné ambície týchto biznismanov /čo sa teraz obracia aj proti nim samým - politikom/ začali používať štátny aparát vo svoj prospech - podotýkam že z daní američanov.To čo má slúžit občanom je používané proti nim a toto je ešte len začiatok. Týto velkopodnikatelia sú za všetkým čo sa posledných pár rokov odohráva vo svete.Nechcú príst o svoje peniaze a kludne z nás všetkých urobia znovu otrokov aby to dosiahli.Takýmto spôsobom sa však civilizácia nikam vpred nepohne,skôr naopak.
Riešenie: vojenský útok na USA .....nevyhnutnosť.....čím skô tým lepšie pre ludstvo.....a nenechávajme to len na Rusko.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-05 15:07:35 5f665ced

Volgogradské bomby: Čečenští agenti CIA útočí na Rusko před zimní olympiádou							
				Volgogradské bomby: Čečenští agenti CIA útočí na Rusko před zimní olympiádou
MysleteTrochu....nie je to celkom zavrhnutiahodná myšlienka čo si napísal....ale tých možných kombinácií je viacej....v každom prípade ide o to ukázať Ameriku ako toho zlého a postupne budovať nenávist proti amíkom vo svete za účelom konečného výťazstva nad kapitalizmom a nastolenia socialistického zriadenia aj v USA- resp EU, atd.

Zdroj
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-01-02 16:03:44 5f665ced

Operace Golgota (Tajný plán perestrojky)


Operace Golgota (Tajný plán perestrojky)
...ale že sa dokážu infiltrovať tak hlboko do politiky a ekonomiky USA,tak to je iné majstrovstvo. Takže v prípade vojenského konfliktu si amíci proti Rusom ani neprdnú...a tým sa stáva stále jasnejšie,prečo posledné 2-3 roky začína mať Putin tak navrch v rôznych sporoch s Obamom o priazen a nadvládu nad svetom...hm...hm.
No a potom že svetová ekonomická kríza.....tu sa ukazuje že nič nie je náhoda......už aby sme začali šlapať zase do kopca......

Zdroj
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-01-02 15:55:02 5f665ced

Bomby ve Volgogradu přichází po saúdských hrozbách útokem na Rusko


Bomby ve Volgogradu přichází po saúdských hrozbách útokem na Rusko
Za týmito útokmi sú len a len amíci....len používajú na to svojich arabských spojencov.Prečo by inak chceli bojkotovat tieto OH zrovna v Rusku a nie napr. v Číne? Rusi sú taktiež schopný zaútočit na civilov v amerike...a ani to tak dlho podla mna nepotrvá.

Zdroj
-
 67% ( 8 people voted )
+
2013-12-31 13:26:41 5f665ced

Muslimové zabíjejí křesťany, lahvují jejich krev a prodávají ji po $100 000 za lahev Saúdům							
				Muslimové zabíjejí křesťany, lahvují jejich krev a prodávají ji po $100 000 za lahev Saúdům
klopi...klopi, choď zažiť a potom napíš...ak sa vrátiš!

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-30 19:00:05 5f665ced

Ako Ukrajinsky mužik o rozum prišiel.


Ako Ukrajinsky mužik o rozum prišiel.
Nič sa nebojte,budeme ešte prekvapený ako to všetko dopadne a nie len na Ukrajine. Poniektorým začína už dávať táto situácia obraz,bájny obraz V-4ky tentokrát však v jednotnejšom a silnejšom zväzku ako za čias s pred 30 rokov nazad, nadnesene by som si dovolil ju nazvať "Ríša Stredu".Nie,netreba to porovnávať s ničím z čias predošlých,nič sa už nevráti v tej podobe ako tu už raz bolo.Ak práve táto možná alternatíva nastane,bude to pre nás všetkých podstatne lepšie,aj keď si to možno mnohý z nás pod tlakom verejnej mienky dnes nevedia celkom dobre predstaviť, 200.000 000 obyvateľov je už alternatíva...

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-03 13:04:57 55a31281

Neklamné príznaky rozkladu štátu


Neklamné príznaky rozkladu štátu
Žial Marek B. má pravdu. A tie čísla sú daleko horšie. Rozumiem,nemusí sa Ti páčit predstava že niekto pripraví teba či tvoju rodinu o byt,ale to "teraz" ani reálne nehrozí.Myslím že chcel len poukázať na nevyhnutnú potrebu zmien v spoločnosti na viacerých úrovniach.Už teraz je to o hubu pre väčšinu ludí na Slovensku a čo ak sa situácia nedajbože ešte čo i len mierne zhorší,prestanú to zvládať aj Tí,čo sú dnes ešte relatívne v pohode.Keď si nebudeme všímať čo sa deje našim spoluobčanom a nebudeme mať snahu im pomôcť,či aspon prejavit snahu a záujem o ich problém,neskôr môže prísť rad aj na nás a nebude mať kto nám pomôcť a ani ako.Rozdel a panuj: dnes sme ako spoločnosť úspešne rozdelený finančne,názorovo,ale predovšetkým sa podarilo riadiacej skupine tohoto štátu rozdelit naše potreby a tým nás úsešne manipulovať = strach z buudúcnosti napríklad.Každý máme ten svoj strach,ktorý len tak tak zvládame uspokojit a tým sa stávame manipulovatelnými.Vela ludí sú dobráci od kosti,ale naše potreby a strachy sú ako rukoväť za ktorú nás môže systém uchopit a maniulovať ak to bude považovať za potrebné.Strkať hlavu do piesku,ked nám trčí zadok nie je racionálne a ani nič nerieši.Kludne si môžeme tie svoje rukoväte ponechať,ono to bez nich dosť dobre nejde,len nesmieme dovoliť aby si systém myslel že je to to čo nás položí na kolená.Ak človek ignoruje česť,hrdosť a začne robit kompromisy postupne oslabí svoju vôlu a potom už nie je schopný a ani ochotný nikomu pomôcť, nesmie sa čudovať že sa mu to v neakej forme vždy vráti,
že sa to šíry ako nákaza a toho istého sa dočká aj od spoločnosti a ako plynie čas aj od svojich najbližších.Nerobme to.Systém nás chce ovládať,ale on nie je ničím....naše rozhodnutia sú tým čo ho udržuje pri živote.Mi sami sa zničíme ak to včas nepostrehneme.To čo teraz krvopotne budujeme pre rodinu s klapkami na očiach,nám môže byť vzaté a náš svet sa kompletne zrúti len preto,že sme zahodili to čo má v živote ludí najväčšiu cenu, prežívať radosť a šťastie a tie všetky ostatné pekné veci ....nie strach z toho či onoho,to je prejav slabosti a takýto príklad snád nechceme dávať našim potomkom.


Zdroj
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-11-26 11:23:32 5f660be8

Prečo sa Fico (ne)bojí revolúcie a prevratu na Slovensku, ktorý práve začal?


Prečo sa Fico (ne)bojí revolúcie a prevratu na Slovensku, ktorý práve začal?
Po vyše 20-ich rokoch sa to začína znova. Chvíľku to ešte potrvá,ale nakoniec to aj tak príde.Ako občania by sme to asi nezvládli tak ako si to predstavujeme,ale medzinárodná situácia nám zase raz pomôže.Treba len pozornejšie sledovať čo sa bude postupne odohrávať v okolitých krajinách a sem tam po očku aj v tých vzdialenejších.Takže je na čase sa pripraviť na fakt veľké zmeny a to všade a vo všetkom.Ale pozor!Určite to nebude "len" pekné. Nazval by som to "Návrat strateného syna". Či skôr dcéry? No ako kto chce.

Zdroj
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-11-23 22:50:34 5f660be8

Ukrajina zmrazila jednání s Evropskou unií							
				Ukrajina zmrazila jednání s Evropskou unií
Takže sa nám to tu začína trošku komplikovať. Ruská únia sa nám začína rozrastať. Keď tak vezmem do úvahy potenciál Ázie, začínam sa cítit ako občan rozvojovej krajiny a neskôr tretieho sveta.Pre Slovensko,pridať sa k Ukrajine,by nebolo vôbec nevýhodné - práve naopak, ale to bude predmetom dalšieho dejstva.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 16:19:53 5f660be8

Geopolitická bitka o Ukrajinu – Slovensko možno bude mrznúť


Geopolitická bitka o Ukrajinu – Slovensko možno bude mrznúť

Ivan S. - a čo si potom myslíš že bude znamenať dohoda USA a EU, podla mňa niečo podobne ako si teraz popísal.Teda všetko to čo pripisuješ západnej Európe, spácha USA na Euroúnii. Ale netreba zabúdať,že plánovanie je jedna vec a skutočnosť sa vždy trochu odlišuje od našich - vašich predstáv. Ohladne tohoto existuju dohody USA a Ruska.To že to teraz prebieha takto,ešte nič neznamená - ešte nie je koniec tohoto zápasu,ale stávky už boli uzavreté tak,aby zarobili obe strany.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-21 17:29:03 5f660be8

Geopolitická bitka o Ukrajinu – Slovensko možno bude mrznúť


Geopolitická bitka o Ukrajinu – Slovensko možno bude mrznúť
Ukrajina bude Ruskou nevestou a spolu zo Slovenskom pripadnú skôr,či neskôr pod sféru vplyvu Moskvy.
Mám taký pocit,že Rusi sa len tak ľahko nevzdajú svojich bývalých spriatelených národov a Uurópa sa chtiac nechtiac vzdá V4-ky. Toto je pola mňa začiatok dlhodobejšieho prerozdelenia a novej mapy európy.
Ale to už naši papaláši dávno vedia :-)

Zdroj
-
 75% ( 10 people voted )
+
2013-11-21 14:29:12 5f660be8

Komunistické školství potřebuje více trhu!


Komunistické školství potřebuje více trhu!
Duan,
šak a o čom to tu asi väčšina točí. Už len tvoje vedomosti potrebujeme ku štastiu.Každý normálny človek pochopil že vracať sa k tkému či onakému zriadeniu nikam nevedie,všetko to je z dlhldobejšieho hladiska pre väčšinu na prd.V žiadnom nevládne váčšina menšine ani v sociku ako to prezentovali komunisti.Tak ako ono tak aj teraz nám tlačia do hláv rovnaké.......s.ač.y len v inom obale.Ale určite každý kto to myslí trochu vážne si rád prečíta niečo k veci.Ale aj bez toho vidíme,cítime a dokážeme rozoznať že toto nechceme a túžime po zmene,po takej ktorú nebude treba každých 20-30 či 50 rokov úplne menit len preto že sa vlastne nič nezmenilo.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-13 16:26:12 5f660be8

Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvětový kartel							
				Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvětový kartel
Ja som len zvedavý, načo im bude tolko penazí,ked už okrem nich nikto na svete nebude za svoj tovar chciet doláre či euro!? To je ale sranda......takéto články sú rovnako reálne ako novoročné predsavzatia...stále to isté a realita?.....o tej radšej každý mlčí.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-13 13:55:21 5f660be8

Čína začne válku; pokud se nerozpadne


Čína začne válku; pokud se nerozpadne
Skoro by som povedal že amíkom tečie do topánok s ich plánovaním sofistikovanejším ako komunistické päťročnice.A preto že ich obavy začali nadobúdať reálne kontúry - o čo sa samozrejme sami postarali svojou humanitárnou politikou. Začínajú teraz zo samého zúfalstva a vedomí si že každý ďalší ťah je už vopred odsúdený viac menej na neúspech s taktikou: Nepovieš ty mne, poviem ja tebe. T.j. snažia sa následky svojho správania sa k iným hodit na tých ktorým pôvodne sami chceli zakrútit krkom.Teraz zbabelo v očakávaní odplaty ktorej nie sú schopný zabránit a prijat tak prehru,žalujú sa ako malé deti a tvrdia sprosto do očí ludom že oni nič, oni muzikanti....A mi im ako máme zožrať že oni sú tie neviniatka......normálne sa mi z toho obracia žalúdok.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-13 11:23:58 5f660be8

Komunistické školství potřebuje více trhu!


Komunistické školství potřebuje více trhu!
A to že tento paškvil a nie demokracia prakticky núti učiteľov na Slovensku učit to čo sa nie že ludskému rozumu a ráciu vzpiera,ale nemá niekedy s naozaj reálnou edukáciou nič spoločné. Potláča individualitu žiaka,zavádza ho a nakoniec síce skončí školu no jeho tunelové videnie mu neumožnuje chápať iných ako on.To je akože ked už len furt nadávame na socík aký pokrok. Beháme tu vedla seba ako slépé pokusné morčatá a každý mele len to svoje. Naša mlaď už nemá skoro vôbec akýsi globálny prehlad a nadlhlad,ktorý sme možno mi tiež nemali najlepší,ale snaha sa nám zase upreť nedala.Moj dedo vravieval,že ak sa niekomu nechce,tak je to horšie ako keby nemohol - a práve k tomuto smeruje dnešná mládež vdaka ministerstvom naordinovaných učebných postupov a osnov - čo,kolko,ako a koho treba učit či skôr neučit a cielene vychováva spoločnosť ktorá ak jej pôjde o všetko,nebude schopná vlastného či jednotného názoru na vec.Je toto to čo chceme? Pre boha, ved aj ten socík s komunistami bol proti tomuto čo sa na nás potichu zakráda lipový čajíček.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-12 20:08:10 5f660be8

Greenpeace varují Rusko


Greenpeace varují Rusko
Ahoj harry,
Ja len, občas to tak je že : kde sa dvaja dohadujú, tretí skóruje. V tomto prípade je tým tretím podla mna naše životné postredie.....a nemusí tu íst len o planétu na ktorej žijeme....mimochodom, toto Rusi veľmi dobre vedia. Niečo podobné ako naša revolúcia v 89".

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-12 12:19:37 5f660be8

Greenpeace varují Rusko


Greenpeace varují Rusko
No a čo to vlastne od Rusov chcú? Musia byt už naozaj v koncoch - páni kapitalisti zo západu , keď do tých svojich špinavých politicko vojenských podvodov, tlačia aj Greenpeace,ale teraz aspon ludia uvidia kto za koho kope. Navrhujem premenovať Greenpeace na Zelených vojakov veď tými aj vždy boli,aj ked sa tvárili ako anjeli.A fakt mi je lúto tých, čo to myslia s našou planétou len dobre a nechávajú sa podvádzať šmejdmi. Inak tomu článku moc nerozumiem.

Zdroj
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-11-12 11:26:14 5f660be8

Jak Obama 36x veřejně lhal o zachování původního pojištění


Jak Obama 36x veřejně lhal o zachování původního pojištění
Začiatok USSA. A zrovna nech si odvezú z Moskovského mausolea súdruha Lenina a vystavujú ho, trebárs aj v Bielom dome.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-07 22:55:46 5f660be8

Euroázijská únia – hrozba alebo príležitosť?


Euroázijská únia – hrozba alebo príležitosť?
Asi sa nám to nasledujúce roky trošku skomplikuje. Ja to vidím tak : západná európa si ponechá európsku úniu, nie však v tom zložení ako je dnes. Euroázijská únia časom pohltí skoro všetky krajiny bývalého ZSSR a tie čo sa nenavrátia späť pod sféru Ruska budú nahradené inými, pravdepodobne krajinami balkánu ako Bulharsko atd. No a to umožní vznik akejsi V4+ únie.Mohlo by íst o spojenie : Česko,Slovensko,Madarsko,Polsko samozrejme Ukrajina a časom sa snád ešte niečo pridá. Ako prostredník medzi Západo Európskou úniou a Euro ázijskou úniou môže tá naša Stredo európska únia krásne fungonať. Máme toho viac spoločného ako so západoeurópskymi krajinami.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-07 22:34:23 5f660be8

Sluneční skvrny 2013: Až dosud největší nárůst během Slunečního cyklu 24							
				Sluneční skvrny 2013: Až dosud největší nárůst během Slunečního cyklu 24
Šak tu ide len o prichádzajúce prepólovanie slnka,netreba mat strach.....či !? Ahaa, a následné prepólovanie zeme/našej planéty, ale šak furt o nič nejde. Alebo že by fakt o niečo išlo? Ale šak to nebude hned teraz. Načo robit paniku 5,10 či 20 rokov dopredu, či?! PS: pán minister,ešte že tomu väčšina ludi nerozumie a tý čo aj volačo chápu,nemôžu tomu tak nejako uverit. Inak by vedeli že je to v p.d.l....

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-07 16:33:25 5f660be8

NATO se připravuje na největší vojenské cvičení od začátku tohoto století							
				NATO se připravuje na největší vojenské cvičení od začátku tohoto století
Samozrejme že zatial to nie je nič proti Rusku! Nateraz bude postačovat aj väčšia či menšia vojna v Európe. Všetko je lepšie ako nič. Koniec koncov, nakoniec budú musiet zachranovat Európu zase len Rusi.
Len dúfam že ked to príde skôr či neskôr, ale skôr skôr, ako neskôr a naši vodcovia požiadajú o vojenskú pomoc, inak neskôr už asi nebe čo zachranovat. Tak mi to pripadá - Europska únia, ako trójsky kôň pre štáty a ich obyvatelov.

Zdroj
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-11-06 12:43:07 5f660be8

Evropská unie se chystá podepsat mezinárodní obchodní smlouvu, která dá globálním podnikům neomezená práva nad vládami


Evropská unie se chystá podepsat mezinárodní obchodní smlouvu, která dá globálním podnikům neomezená práva nad vládami
Je to tak.Štúdiu o tom kolko madarov dnes žije na území madarska si dalo spravit madarsko samotné a to u niekolkých renomovaných pracovísk v USA. Výsledky týchto nezávislých pracovísk na základe skúmania vzoriek DNA potvrdili,že na terajšom území madarska žije asi len 5% obyvatelov, ktorý si skutočne môžu povedať že sú madari t.j. je to len menšina žijúca v madarsku.Najväčšie prekvapenie však prišlo ked sa potvrdilo že majoritné obyvatelstvo žijúce v dnešnom madarsku má slovenskú a českú DNA.Samozrejme nájdu sa aj iné.Záver týchto správ z USA znel : na dnešnom území madarska žije viac ako 80% - ná väčšina obyvatelov Slovanského pôvodu - resp. DNA. Sám som bol z toho viac ako dost prekvapkaný :-) . Ospravedlnte moju slovenčinu :-) . Tak ako to všetko vlastne je a predovšetkým, ako to všetko vlastne bolo? Niekto nás tu stáročia stavia proti sebe a mi pritom len srielame do vlasných radou. Tak to by som nazval zmiešaný pocit. Teda hlavne v prípade obyvatelov madarska čo sa považujú za Echt madarov a nie sú nimi. Samozrejme že sa to snažila vláda madarska utajit pred obyvatelmi, napriek tomu že to bola práve ona kto inicioval a zadal američanom túto dnes už jasnú vec, oni boli totiž presvedčený o opaku a chceli to použit ako politické kladivo na čarodejnice. Upss, nejak to nevyšlo! A to by malo byt ponaučenie aj pre iných, s národom sa dlho vybabrávat nedá!

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-06 11:17:45 5f660be8

Čaká nás bláznivý november?


Čaká nás bláznivý november?
Som naozaj zvedavý či autora článku bude zaujímať kultúra pri prázdnom hrnci. Koľko času treba na uvedomenie si potreby riešit veci v reálnom čase.Gól treba dať počas zápasu....po zápase je už neskoro! Na odvetu by som sa nespoliehal. Ľudský život je krátky a aktívny čas na žitie je tak 40rokov. Detstvo a dôchodok nepočítam,tieto dve kategórie nemajú reálne o čo bojovat,ked si vezmeme že každý bude bojovat v živote len sám za svoje dobro a len virtuále za svoje potomstvo. Ne každý a vždy dokáže pochopit ducha doby, aj ked akokolvek vzdelaný.Niekedy jednoduchý sedliacky rozum,dokáže doviest k spoločnému cielu rýchlejšie a priamočiarejšie,ako vyčkávanie,taktizovanie a neschopnost,neochota či strach niečo podniknút k náprave. Keby nebolo tých sedliakov,tak skapeme od hladu. Z toho článku cítit povýšenectvo - sociálny rasizmus a pocit nadradenosti.

Zdroj
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-10-30 22:44:43 5f660be8
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chce to víc Musků


Chce to víc Musků
Vítězství má mnoho otců, porážka je sirotek, říká klasik. Dnes získává úsloví ještě nový obsah. Jako by úspěšný výzkum, inovace a převratné nápady ani jednoho otce mít ...
Vítej zpátky, brontosaure!
ABSURDISTÁN
Generální ředitel Siemens vysvětluje, proč k sankcím na Rusko nikdy nedojde

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1746 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne