Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Bežné obväzy a náplasti obsahujú alarmujúce hladiny rakovinotvorných PFAS látok, ktoré sa vyplavujú priamo do krvi


Print Friendly, PDF & Email

Bežné obväzy a náplasti obsahujú alarmujúce hladiny rakovinotvorných PFAS látok, ktoré sa vyplavujú priamo do krvi

(Lance D. Johnson, Natural News) Nový výskum organizácie Mammavation zistil, že rakovinotvorné per- a poly-fluóralkylové látky (PFAS) sa nachádzajú v absorpčných podložkách a lepiacich chlopniach mnohých bežných obväzov a náplastí.

Ide o znepokojujúce zistenie, pretože PFAS sa potom môžu vylúhovať priamo do krvného obehu človeka.

Podľa analýzy obväzy od niektorých najznámejších značiek, ako sú Band-Aid alebo Curad, obsahujú nebezpečné množstvá týchto „večných chemikálií“. Testovanie odhalilo prítomnosť fluóru vo viac ako dvoch desiatkach obväzov, ktoré sú bežne dostupné v lekárňach po celých USA, ale aj inde vo svete.

Zlúčeniny PFAS sú silné chemikálie, ktoré vydržia nerozložené v životnom prostredí mnoho rokov, za čo vďačia silným väzbám medzi atómami fluóru a uhlíka.

Tieto zlúčeniny sa nachádzajú v mnohých ďalších výrobkoch, najmä v nepriľnavých riadoch, baliacich obaloch na hamburgery, menštruačných vložkách a v tovaroch odpudzujúcich vodu a škvrny.

Teflón, všadeprítomný nepriľnavý povlak v kuchynských riadoch, je odvodený z polytetrafluóretylénu (PTFE), typu fluórovaného uhľovodíka. Môže pretrvávať v ľudskom tkanive a životnom prostredí roky či dokonca desaťročia, kým je z prostredia odstránený.

Tieto chemikálie zasahujú do ľudského hormonálneho systému, metabolizmu a ovplyňujú aj telesnú hmotnosť.

Vyšetrovanie zistilo, že PFAS infiltrujú našu krv cez mnohé bežné náplaste a obväzy

Vyšetrovatelia hľadali zlúčeniny PFAS v lepiacich chlopniach a absorpčných podložkách obväzov a náplastiach ponúkaných v amerických hypermarketoch ako sú CVS, Walmart, Rite Aid, Target či Amazon.

Keď skúmali 40 obväzov od 18 rôznych značiek, v 26 značkách boli objavené kvantifikovateľné hladiny fluóru. Štyri typy obväzov vyrobených spoločnosťou Band-Aid obsahovali viac ako 180 častíc na milión organického fluóru, ktorý je dôležitou súčasťou „večných“ chemikálií PFAS.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vyšetrovatelia uviedli, že chemikálie PFAS, ktoré sa príležitostne používajú na výrobu lepidiel, sú vedľajšími produktmi bežných výrobných procesov. Organizácia Mamavation tvrdí, že PFAS sa v obväzoch nachádza pravdepodobne kvôli ich odolnosti voči mastnote a vode.

Ak človek skonzumuje jedlo alebo vypije vodu kontaminovanú chemikáliami PFAS, tiero toxíny sa môžu ľahko dostať do krvného obehu. Akonáhle sa PFAS dostanú do krvného obehu, môžu sa usadiť v zdravom tkanive a začať poškodzovať orgány, ako sú obličky, pečeň a imunitný systém.

Toxikologička a bývalá šéfka Národného toxikologického programu Dr. Linda Birnbaumová, ktorá viedla laboratórny výskum, opísala zistenia ako „znepokojujúce“, pretože toxické chemikálie prichádzajú do tesného kontaktu s otvorenými ranami.

„Je alarmujúce zistiť, že obväzy a náplasti môžu tiež vystavovať deti a dospelých PFAS, pretože sú umiestnené na otvorených ranách,“ uviedol Dr. Birnbaum.

Keďže výskum jasne ukazuje, že PFAS nie sú potrebné na ošetrovanie rán, je dôležité, aby ich priemysel prestal používať s cieľom ochrániť verejnosť pred PFAS a prejsť na alternatívy bez PFAS.

Zoznam testovaných produktov, v ktorých sa našli toxické látky

Tu nasleduje podrobný zoznam zistení toxických látok v jednotlivých výrobkoch. Treba podotknúť, že mnohé zo značiek predávaných v USA sa predávajú aj na Slovensku, ako napríklad Bend-Aid, Equate alebo Rite Aid.

  • Band-Aid Flexibilná tkanina Pohodlné ochranné obväzy – 188 ppm organického fluóru na absorpčnej podložke
  • Band-Aid OURTONE Flexibilná tkanina BR45 Bandáže – absorpčná vložka obsahovala 262 ppm organického fluóru.
  • Band-Aid OURTONE Flexibilná tkanina BR55 Bandáže – absorpčná vložka obsahovala 250 ppm organického fluóru.
  • Band-Aid OURTONE Flexibilná tkanina BR65 Bandáže – absorpčné vankúšiky obsahovali 260 ppm organického fluóru a lepkavé chlopne obsahovali 374 ppm.
  • Care Science Antibakteriálne flexibilné priľnavé látkové obväzy – lepkavé chlopne obsahovali 328 ppm organického fluóru.
  • Curad Assorted Bandaids 4-Sided Seal – lepkavé chlopne obsahovali 140 ppm organického fluóru.
  • Antibakteriálne obväzy z flexibilnej tkaniny CVS Health C60 – absorpčná vložka obsahovala 201 ppm organického fluóru.
  • CVS Health C70 Flexibilné látkové sterilné obväzy – lepkavé chlopne obsahovali 272 ppm organického fluóru a absorpčná vložka obsahovala 124 ppm.
  • Antibakteriálne obväzy z flexibilnej tkaniny CVS Health C80 – 128 ppm organického fluóru merané na absorpčnej podložke.
  • Equate Flexibilné látkové obväzy Antibakteriálne – 118 ppm organického fluóru zisteného na absorpčnej podložke a 165 ppm na lepiacich chlopniach.
  • Antibakteriálne obväzy Equate TÓN PLETI Flexibilná tkanina (najtmavší odtieň) – 197 ppm organického fluóru merané na absorpčnej podložke a 251 ppm na lepiacich chlopniach.
  • Antibakteriálne obväzy Equate TÓN PLETI Flexibilná tkanina (stredný až tmavý odtieň) – 112 ppm organického fluóru zisteného na absorpčnej podložke.
  • Antibakteriálne obväzy Equate TÓN PLETI Flexibilná tkanina (stredný až svetlý odtieň) – 120 ppm organického fluóru na absorpčnom vankúšiku.
  • First Honey Manuka Bandages – lepkavé chlopne obsahovali 157 ppm organického fluóru.
  • Rite Aid First Aid Advanced Antibakteriálne textilné adhezívne obväzy – 101 ppm organického fluóru na absorpčnej podložke a 181 častíc na milión (ppm) v lepiacich chlopniach.
  • Flexibilné látkové lepiace obväzy Solimo – 104 ppm organického fluóru na lepiacich chlopniach.
  • Flexibilné látkové bandáže UP & UP – 256 ppm organického fluóru na absorpčnej podložke a 253 častíc na milión (ppm) na lepiacich chlopniach.

Autor: Lance D. Johnson

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Povrchové rany sa rýchlejšie hoja na vzduchu.

    • Som tiež toho názoru. Je zaujímavé, že keď sim sa niekedy riadne poranil napríklad elektrickým hoblíkom, sekerou alebo som sa zrýpal z bicykla (pri freeride jazde – na staré kolená ma to ešte stále baví – to hranie s gravitáciou ako sa s ňou dá „dohodnúť“) tak som zistil, že rana sa najlepšie hojí na vzduchu. Ak silno krváca tak sa mi osvedčilo ranu omotať nejakou handrou – napríklad košeľou ktorá nepúšťa žiadne „chĺpky“ a mať ju tam len dovtedy pokiaľ rána krváca. Potom – po zistení v podstate štýlom „pokus omyl – krváca stále“ keď už nekrváca tak ju nechať v kľude len na vzduchu. Ale to vyžaduje nič nerobiť a zostať len v kľude. Lenže to niekedy nejde a človek musí občas aj po zranení niečo ešte dokončiť alebo urobiť čo je nutné – napríklad vyzdvihnúť manželku z práce a pod.
      Ja to tak robím ak mám čas – ranu obalím len kvôli zastaveniu krvácania ale potom je len na čerstvom vzduchu – „strašne“ dobre sa hojí.
      Mimochodom nikdy som nemal nič zlomené a to niesom žiadny mladík a pádov, úrazov a aj nejakú tú búračku som mal a tak si neviem predstaviť keď má niekto napríklad nohu v sadre a veľmi ho v tej sadre tá noha svrbí či pobolieva a nemôže sa poškrabať či dotknúť – to musia byť muka. Ináč neviem či aj niekde inde na Slovensku ale u nás starí ľudia nehovorili vždy „v sadre“ ale buď „v gypse“ ale najčastejšie „v egypte“. Neviem prečo v egypte ale je to tak. Cca pred 4 rokmi sme v jednej firme likvidovali staré sklady nejakých cyjlokomponetov – dobré veci za tisíce eur všetko šlo do šrotu a boli tam aj zdravotnícke potreby všetkého druhu a zobral som to domov. Je toho celé vrece a všetko je sterilne zabalené. Reku vezmem to , nechcem nič privolávať ale doba ide všelijaká a možno to pomôže ľuďom v mojom okolí keby bolo nejako zle – niečo sa stalo. Neviem ale snáď by to mohlo – hlavne fáčky, obväzy – zostať použiteľné aj po udávanom dátume použitia.

      • Skúšal si obväzy vyprať?

        Dobre že športuješ, máš tvrdšie kosti, nezlomíš ich.

        • Niekedy som vypral obväz ale len po použití keď som bol napríklad v horách na chate a poranil (a ďalší som nemal) som potom obväz z rany odvinul a vypral a nechal usušiť a zasa dal nazad na ranu. Inak som ho ako nový nikdy nepral.
          Keď obväz schol tak sa mi aj rana jej okolie usušilo. Obväz som musel mať vždy keď som niečo robil lebo ak by som občas o niečo zavadil pri tom akciovaní ale aj pri hre (napríklad futbal) tak by to bolo v háji. So zaviazanou ranou sa dá pokračovať ďalej. Niekedy keď som mal väčší úraz a chytal ma šok a mdloby tak som si povedal – skúsil som to – že ten šok – reakciu tela prekonám. Aj sa mi to párkrát podarilo ale v kútiku duše mám pocit, že to nieje správna cesta – že ten šok a potreba dať sa po väčšom zranení do kľudu má svoj zmysel.
          Kedysi som popíjal ako hocijaký iný chlap a tiež som sa naučil piť tak že som bol vlastne vytrvalec… dokázal som za tri dni v kuse vypiť more pijatiky a dokonca aj nespať dve tri noci ale k ničomu dobrému to nebolo – taká „olympiáda“ kde som nad inými „víťazil „. Zvláštne na tom bolo že som mal po takej akcii taký zvláštny pocit viny ako keby som niekoho zavraždil…. až som sa mal akýsi pocit viny a strachu v jednom a ten strach so mnou lomcoval až som sa striasol. Ale netriasol som sa z abstáku ale z toho pocitu viny, ktorý ma samého od seba premáhal.

          • Keď si obväzuješ ranu špinavým tričkom, môžeš aj vypratým a suchým obväzom. Miesto chlastania skús žranicu. Po športovom dni so známymi spraviť opekačku a napchávať sa až do noci.

          • Rumcajz, to bolo tak 25 rokov nazad kedy som sekol s takými extrémami.
            Potom som šiel do športových extrémov, potom do budovania obydlia a práce na pol hektárovom pozemku a môžeš povedať toto :
            žiadne silenie sa nestálo zato, absolútne žiadne. Alebo naruby – a to je zasa vytrhnuté s Posolstva Grálu – „každé prepínanie škodí“.
            Teraz to vidím keď sa obzriem späť, že súťaženie, chcenie byť videný, zvládať viac a viac a pod. je nielen k ničomu ale hlavne k vlastnej škode.

    • Ja používam skorocel.

      • Pomáha?

        • Aj tzv. dračia krv pomáha.
          Raz som si orezávatkom ufaklil kúsok kože a mäsa z prsta a reku no budem mať jazvu keďže som ten kusok – plátok nevedel nájsť na zemi.
          Manželka mi že len hľadajme a tak sme ho aj našli, umyli a „nalepili“ a pokvapkali dračou krvou a ujal sa – ožil a už je tam cca 20 rokov. Neviem čo je v tej dračej krvi ale zatiaľ vždy pomohla.

      • to je vyborne a tuna mame siroko listovy,aj to pomaha pri opuchlinach,na KWai-Hawai,som videl stejnu skorocel,ako na Slovensku.Ja mam Elektrolite reduce water Masine a,ktora vyraba tiez Silnu acidnu vodu(2.5Ph) a ta okamzite to ranu zatvori a sa rychlo hoji a pijem (.5Ph,zasadivu) (enagic.com)

    • a staci ju ocurat

  2. Marek Košice

    Keď sa PFAS nachádzajú aj v menštruačných produktoch (vložky, TAMPÓNY), tak náplaste na rany predstavujú v porovnaní s tampónmi NULOVÉ (!!!!!!!!!!!!) riziko rakoviny……. Ak rakovinu z príčín PFAS nedostane žena ktorá používa tampóny s PFAS (ktoré má v sebe desiatky hodín každý mesiac po dobu niekoľko desiatok rokov – a jedna žena použije asi tisíce tampónov), ako „PFAS rakovinu“ môže dostať niekto (napr. muž), kto použije náplasť na ranu možno 50x za život? ….

    • Tak na to nemám odpoveď ale vcelku by ma zaujímalo či je aj toaletný papier nejako kontaminovaný a tiež by ma zaujímalo (nemal by som sa priznávať, že to zatiaľ neviem ale je to tak) čo ľudia počas storočí a tisícročí používali namiesto toaletného papiera. Že by sa väčšinou len umývali vodou? A čo tam kde to vodou nešlo, voda nebola po ruke? Bol nejaký väčší rozdiel v tejto hygiene u bohatých a u chudých?
      Je to síce všetko za nami ale niekedy je človek zvedavý aj na také veci.

      • Zvířata taky nepoužívají toaleťák.A pokud jste někdy své malé ratolesti utíral zadeček,tak nebyl špinavý.Stolice je,pokuď správně funguje mikroflóra,obalená vrstvou bakterií a tudíž okolí řitního otvoru je čisté.Tedy samozřejmě, když dotyčný nemá třeba průjem.
        Panstvo se dřív utíralo do hedvábných kapesníčků, které se praly.Chudý lid asi používal lopuch.

        • No niečo na tom bude pretože som si tiež všimol, že niekedy nepotrebujem toaletný papier a hovorím si že načo som ho utrhol. Potom to celé je o tom čo jem, kedy to jem a tiež o pohybe atď. Ešte som si všimol či už v škole, na vojne, v práci že takí prízemnejší a hlavne obéznejší ľudia (hlavne takí masožrúti) dokážu pravidelne „zaneřádit“ wc až však človek diví, či je to vôbec možné a ako to dokázali – to potom musia mať v črevách permanentne nejaké nezdravé pochody.

          • Marek Košice

            Zlatý môj Achnaton…Som mäsožrút, ale stolicu mám väčšinou v takom stave, že toaletný ostane čistý, alebo ak nie prvé utretie, tak to druhé už je „čisté“… Hádam si nemyslíš, že obéznejší ľudia sú obéznejší z dôvodu konzumácie mäsa? 😀 😀 😀 ………. Mäso (akokoľvek mastné) by si mohol jesť denne aj kilo A NIKDY (!!!!!!!!!) by si sa nestal obéznym…. Ani keby si s tým začal od detstva. Za obezitu môžu SACHARIDY, RASTLINNÉ NENASÝTENÉ tuky. Prípadne hormonálne problémy + premiera chmeľu v potrave (ktorý tieto problémy u mužov spôsobuje). A teda obľúbený nápoj mužov (nikdy som mu neprišiel na chuť) – PIVO. A to pritom s horkou chuťou nemám žiaden problém. Bez problémov som užíval jednu dobu ultrahorké „mumio“, či počas očisty pil čaj z paliny pravej (megahorká bylina)…

          • holistický prístup

            Marek Košice,

            nikdy nehovor nikdy.

          • Nebuďte prasatá a umyte sa.

        • V bielených toaletných papieroch sa nachádza formaldehyd.
          V moslimskych krajinách ( aj inde ) majú vždy na wc malú spŕšku na umývanie použitých miest na vylučovanie exkrementov. Čo je vlastne alá bidet.
          Len oni použijú ľavú nečistú ruku na tieto úkony a potom ňou samozrejme nekonzumujú, niektoré jedlá jedia bez priboru.

          • V moslimskej krajine Turecko sa se rie v drepe a bez konvičky.

          • Marek Košice

            Bielený toaletný papier väčšinou nepredávajú. Na papieri musí byť napísané či je bielený alebo nie.

          • Marek Košice

            Rumcazj : ja vykávam veľkú potrebu v drepe už minimálne 4 roky. Výnimku spravím jedine v prípade, keď mám 1-2x ročne hnačku (& detox organizmu)…

      • Kedysi sa na hygienu moc nedbalo

        • No možné to je. Ale zase to bolo asi ako kde. Vraj keď Rusi porazili pohúnka Globalistov Napoleona tak keď prišli do Paríža tak tam bolo všade v uliciach na zemi plno výkalov. Vraj aj preto miestni nosili tie široké klobúky a podpätky keďže sa nočníky vylievali von z okien a bolo toho po zemi. To si pamätám z jedných otázok od V.V.Pjakina, ktorý o tom ešte povedal, že to mesto – keď Rusi videli v akých sračkách tam miestni žijú tak ho dali vyčistiť. Ale už neviem – nepamätám čo ho hovoril o tom, že kto to mesto čistil – kto vyvážal to množstvo výkalov a ani ako. Vraj v Rusku mali už splachovacie záchody. Inak keď by sa pozerám na videá tak v Ruských mestách je všade tak čisto, tak nenútene, tak vzdušno, tak akosi cez aj napriek globalizácii „nekonvenčne“. Je tam čisto a je tam cítiť aj voľnosť – tá architektúra ruských miest napriek vonkajším vplyvom prezrádza, že sa tam naozaj myslelo na človeka – na jeho blaho.

    • Zabúdate na jeden podstatný rozdiel. Žena nemá otvorenú ranu v mieste kde je tampón (pošva), ale v maternici, čo je podstatne vyššie. Obväz alebo náplasť si dávate priamo na otvoranú ranu a tam je priamy dotyk.

      • Marek Košice

        Redakcia, vy zabúdate na to, že tampón sa dotýka sliznice. Ústna dutina krváca? Podjazyková žľaza nekrváca, a prečo liek (kvapky, nejaká tabletka – samozrejme len taká, ktorá v ústach nenarobí šarapatu) sa odporúča dávať pod jazyk aby sa jeho zložky rýchlejšie dostali do krvi? … Tu nie je priamy dotyk? … Čípok do hrubého čreva (proti rôznym problémom)… nefunguje to na princípe „sliznica prijme účinný liek“? Rovnako sliznica ústnej dutiny (hlavne podjazyková žľaza, ale nie len) nasáva fluorid zo zubnej pasty, a sliznica pindulky nasáva chémiu z tampónu. A z hľadiska času je to MNOHONÁSOBNE HORŠIE, než nasávanie niečoho z náplastne na ranu.

    • No ja som tými mäsožrútmi nemyslel ľudí, ktorí konzumujú mäso a všetko ostatné tak ako je to dnes zaužívané. Myslel som tým takých ľudí, ktorí nejedia zelenou, ovocie, ryby, huby, ryžu atď. – a keď náhodou to dajú do úst tak len podráždene mrmlú, so slovami, že by sa bez toho obišli. Potom doma 10 pív, tv a drichmať do rána ako prasa…a na druhý deň po práci znova… Už som takých zažil dosť čo museli mať neustále len mäso. Žiadny šport, čítanie kníh, hry s deťmi či vnukmi, žiadne výlety s rodinou či samostatne.
      Keď som pracoval v jednej obrovskej firme a bolo tam na obed 9 druhov jedál tak takí exoti mali denne na obed buď klobásu či rezeň a to s hranolkami. A to boli gramážovo väčšie porcie pre tzv ťažko pracujúcich a aj kaloricky hodnotnejšie keďže museli dopĺňať energiu.
      Takže som mal na mysli len primitívnych vypasených jedincov, ktorých je dnes dosť.
      Naviac sú si sebou spokojní ale ten zastrieksný záchod – keď sa to občas riešilo na podnikových schôdzach na úrovni „úseku“ – tak k tomu sa ani jeden z nich nepriznal.
      Upratovačky to odmietali čistiť a hlásili to „hore“. Normálny človek, ktorý je obézny a má rád mäso to neurobí ale len primitívne prasa, ktorému je všetko okolo neho ukraduté a ktoré musí mať neustále mäso, mäso a zase len mäso pričom sa ostatným vysmieva že sú ako králiky keď si dá na obed porciu zeleninového šalátu. Takých som myslel.

      • Tam je vlastne podstatné to z akej stravy človek dokáže prijať energiu. Jemnejší jedinci vibrujúci na vyšších frekvenciách – svetlejší dokážu prijať energiu aj z bylín, zeleniny, ovocia ale aj z mäsa. Uprednostňujú však biele mäso – hydinu, ryby pred červeným mäsom.
        Ľudia žijúci v nižších frekvenciách nedokážu prijať energiu z rastlinnej stravy ale len z červeného mäsa pričom hodinové a rybacie mäso ich nenasýti.
        Poznám dlho jedného „extrémistu“, ktorý celý život jedáva väčšinou len mäso a ostatné ho neláka vrátane mäsa bieleho. Už nedávno postúpil – či skôr klesol na nižší level – už ho dokonca nenasýti ani bravčové mäso ale musí mať čo najčastejšie mäso hovädzie – len vtedy sa cíti poobede spokojný, nasýtený.
        A poznám tiež pár „nízkofrekfenčných“ jednoduchých bezstarostnych jedincov, ktorí spĺňajú kritéria „reptiliánov“ a že to je s nimi akosi energeticky divné je to že každý z nich potrebuje väčší prísun tepla zvonka ako väčšina ľudí – znútra sa nedokážu zahriať.- doma majú premanentne 35C a tam sú aj zalezení pokiaľ možno čo najčastejšie.
        Ja mám pre ich prejavy ešte iné vysvetlenie ale to tu nebudem dávať.
        Každopádne kto na akých frekvenciách „frčí“ tak sa aj stravuje ale celkovo aj tak žije.

      • Achtanon,Hovadzie maso je nesmierne dolezite,ale tiez nie za prezierat,malo by sa jest so zeleninou,ale nie s ryzou,Zemiakmi,makaronmi atd,aby sa nemiesali proteiny a tak clovek aj schudne

        • Tomu človeku o ktorom som písal k životu stačí barak, SUV, pivo, cigarety a mäso…no a potom manželka, z ktorej cucá životnú energiu. Je to jednoduchý človek, ktorý ju vycvičil aby mal každý by deň navarené a musí to byť mäsisko….a ak nie tak je zle.
          Nejaké pečené kurča s ryžou – to je na hádku – veď kto to má jesť.
          Ako píšem tak to aj je. Neviem si ho predstaviť jesť taký špenát zo žihľavy, ktorý mám ja veľmi rád.
          Píšem to preto, že existuje spojitosť medzi tým čo jeme a na akých energiách „frčíme“. A to sa týka veľmi často aj alkoholu, cigariet, omamných látok.

  3. Emise uhlíku způsobené lidskou činností nemají na klima žádný znatelný vliv

    https://aktax.cz/emise-uhliku-zpusobene-lidskou-cinnosti-nemaji-na-klima-zadny-znatelny-vliv/

  4. Nic bych za to nedala, že PFAS je také v jednorázových plínkách pro děti a v inkontinenčních pomůckách pro dospělé.

  5. K nadpisu nad článkom: Áno, treba do tretice poslať progresívcov-liberálov k čertu. Prešlo len 10 dní od ukončenia prezidentských volieb a keďže tmári (nerád užívam výraz „slniečkári“) po druhý raz prehrali, okamžite stavili na rozvracanie republiky. Veď Grohling (SAS) otvorene povedal, že pošlú Fica a jeho vládu tam, kde poslali kedysi Mečiara. Spoliehajú sa pritom na vedenie EÚ a mimovládne organizácie, financované zo zahraničia (teda zahraničných agentov). Samozrejme aj na mainstreamové médiá, vrátane RTVS, ktoré nonstop slúžia opozícii. Preto je dôležité, aby bolo v EP tmárov čo najmenej.

    • Marek Košice

      To by bolo krásne, keby napr. taký Grohling si šiel vybaviť „účty“ do ringu napr. s Robertom Kaliňákom, Gluckom alebo s Uhríkom…… Spoločnosť ktorá by to uspradúvala by pekne zarobila, o stávkových kanceláriách nehovoriac….. A my by sme sa tešili že Grohling dostal na hubu, a možno aj K.O. …. 😀

      • A o tom je relácia „O 5 minút 12“ – aby sa tí debili zviditeľňovali, lebo ľudia volia tých, ktorých „poznajú“.

      • Na toho Grohlinga v tých čiernych kožených rukaviciach sa nedá len tak ľahko zabudnúť. A tiež sa na neho nedá zabudnúť ako sa so svojím otcom žgerili do foťáku v nátelníkoch aby ukázal svoje tetovačky. A tiež sa nedá zabudnúť na aj to ako mainstream s nadšením oznamoval, že minister Grohling asi bude mať novú kérku.
        To je fakt niečo – čistý hnus!

  6. holistický prístup

    Je to síce „článok“ o obväzoch a náplastiach, ale intoxikácia je široký pojem – dotýkajúci sa každej oblasti života.

    Zabudli(?!?) na to najdôležitejšie – pre lenivé a pohodlné „ženy“ (a samozrejme aj „mužov“) ponúkajúce PLIENKY pre tých najzraniteľnejších – s najjemnejšou a najcitlivejšou pokožkou – detské organizmy v prudkom vývoji. Rovnako tak na hygienické potreby pre ženy – ale nieto divu – dnes je všetko úmyselne kontaminované (doslova napustené) jedmi (toxínmi) – nielen „náplasti“ – doslova všetko – aj vzduch, aj voda, aj pôda, oblečenie, …, aj medziľudské vzťahy. Tzv. „toaletný papier“ (a všetko „toaletné) dnešných čias je kapitola sama o sebe – vedia o tom tí s citlivou pokožkou – tí, ktorí reagujú na kadejeký jed …

    • Horší svinstvo je kosmetika.Hlavně ta levnější.Hlavně pořádně vydrbat tělo sprcháčem a pak promastit nějakým krémem.To jde chemie do těla .A to nemluvím o dekorativní kosmetické,hlavně barvy na vlasy.

      • Ja si pamätám ako Slováci a konkrétne od nás z okresu jazdili do Poľska ale aj do ČR (tí s tým poľským tovarom tiež kseftovali) kupovať také obrovské plastové sprchové gély či šampóny. Niekedy to doviezli aj v bandaskách a občas s tým aj sirupy tiež v bandaskách. Potom s tým kseftovali. Ono to nebolo ani poznať či je to sprcháč alebo sirup pretože to malo podobné prenikavé vône aj farby.

      • Marek Košice

        Ja používam sprchovú kozmetiku len na hlavu, a to raz týždenne (prírodný šampón…vlasy mám aj tak 3-5mm….)… Telo si umývam (ale dôkladne) len teplou vodou. Tá je dobrým rozpúšťadlom, na rozdiel od studenej. Keby sa mi bolo treba umyť ešte dôkladnejšie (napr. pred erotikou, keby som znova začal intímne žiť), použil by som na umytie intímnych partií aj svoje sliny (úchyláci môžete krčiť nosom, radšej si sliznice umyjem slinami a teplou vodou, než nejakou chémiou a odmastňovačom),….Takže teplá voda, sliny, a zmyť znova teplou vodou…….. Kožu mám v super stave, pretože si ju roky rokúce nevysúšam sprchovými gélmi. Nemusím používať (a ani nepoužívam) telové mlieka (len krém na tvár, krk a na lakte)… Deodorant používam, čisto prírodný v rozprašovači…… Antiperspirant by bol oveľa praktickejší (absencia potenia), ale nie, ďakujem…nechcem sa „zahliníkovať“…Zubnú pastu používam dobrých 15 rokov BEZ fluridu….
        Som proste frajer, ktorý vie čo má robiť. 😀 🙂

        • :)))), ty si teda člen, to ti poviem..
          Ja keď som bol zo začiatku na vojne a pustili ma „starí“ do sprchy s teplou vodou tak robili také srandy, že dávali hore na vrch sprchy medzi malé sprchové šampóny (boli to také malé plastovo – gumové vankúšiky cca 4×4 CM naplnené šampónom – boli to jednorázovky) dávali medzi tie normálne šampóniky obaly z vypotrebovaných šampónikov ale naplnené vyjetým čiernym motorovým olejom. Stačilo odstrihnúť 1mm rožok obalu, vytlačiť šampón a striekačkou natlačiť vyjetý olej a dať ho hore na sprchu medzi tie normálne – mali sme ich tam ako erárne. Raz som sa nachytal – som si ten olej vytlačil na hlavu a „mydlil“ som sa so zavretými očami na hlave a furt som čakal, že začne peniť. To bola šou keď som zistil ktorá bije – keď vidím videl aké mám čierne ruky, prsia s brucho… Dnešným liberálom tá vojenčina chýba a nedávno sa jeden 37 ročný kovaný liberál predomnou priznal na tému vojenčina – že „pch, aká že obrana vlasti, vojenčina bola obyčajná kolo.ina. Ešte, že som na vojne nebol“.
          No ja myslím, že práve oni by si ju mali odkrútiť dodatočne.

    • V jeho případě vůbec nemusela úřadovat tečka .Díky jeho životosprávě,údajným dluhům a nějaký ten drink. V diskusích někteří jedinci reagovali,že prý očkovaný nebyl.Třeba ho znali.

    • Draslik,ale vypada na 75 rokov,urcite bol napichany

  7. Šéf Pfizeru to predsa už nedávno verejne predpovedal, a to s úsmevom na tvári !
    https://www.hlavnydennik.sk/2024/04/16/sposobuje-mrna-vakcina-rakovinu

  8. Môže sa zísť
    https://jaktobylo.com/

  9. „Perfluórované a polyfluórované alkylsulfonáty (PFAS) zahŕňajú vyše 4 700 chemických látok a ide o skupinu vo veľkom používaných umelých chemikálií, ktoré sa v priebehu času hromadia v ľudských telách a v životnom prostredí. Sú známe ako večné chemikálie, keďže v našom životnom prostredí a v našich telách zostávajú extrémne dlho. Môžu viesť k zdravotným problémom, ako je poškodenie pečene, ochorenie štítnej žľazy, obezita, problémy s plodnosťou a rakovina. Pozrite si náš prehľad s názvom Vznikajúce chemické riziká v Európe – PFAS a získajte ďalšie informácie. “
    https://www.eea.europa.eu/sk/help/casto-kladene-otazky/co-su-to-latky-pfas

    https://arnika.org › toxicke-latky › databaze-latek › perfluorovane-a-polyfluorovane-latky-pfas
    perfluorované a polyfluorované látky (PFAS) – Arnika
    PFAS jsou používány pro odpuzení vody a mastnoty z papírových obalů potravin, outdoorového oblečení, ale na příklad i koberců. Známy jsou především díky použití v teflonu a gore-texu. PFAS jsou transportovány na velké vzdálenosti a nacházeny v odlehlých oblasti Arktidy a Antarktidy.

  10. 11.4.2024 prebehol 9. Summit Trojmoria. Na lepšie pochopenie o čo ide – v koho záujme – starší článok o Kiskovi z roku 2018.
    https://www.topky.sk/cl/100535/1738883/Kiska-sa-usiluje-o-plynovu-nezavislost-Slovenska–Rusko-nedrzi-svoje-dohody–nenechame-sa-vydierat
    ——————-
    Čiže – energie do EU už nie z východu na západ, ale zo severu na juh – americké. No a ďalej to poznáte – sankcie. A tak „Rusko“ urobilo čo malo, lebo energie majú smerovať z Ruska do nového Centra koncentrácie svetového riadenia – do Číny.. Takže pripravte sa na chudobu: Znalec rizík z Európskej banky tvrdí, že reálne je 30%-ná inflácia! A bude ešte horšie! O obnovení vzťahov s Ruskom nebudú rozhodovať slovenskí politici – to je len póza! Amerika First! Lebo Fico. Rozvrat EU je na spadnutie! Ale žiadna výhoda pre nás – budeme chudobní ako kostolné myši! Preto tlačia veci do supermarketov – aby ľudia nevideli hroziace zmeny.

    https://czech.cri.cn › 2024 › 04 › 07 › ARTI0DZGA4lcAv8DXFjxlUq1240407.shtml
    Ruský ministr zahraničí Sergey Lavrov navštíví Čínu
    7. 4. 2024Ruský ministr zahraničí Sergey Lavrov navštíví Čínu. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning (Mao Ning) oznámila: Na pozvání Wang Yi (Wang I), člena Politbyra Ústředního výboru KSČ a ministra zahraničí, uskuteční Sergey Lavrov, ministr zahraničních věcí Ruské federace, ve dnech 8. až 9. dubna …
    —————-
    Lavrov údajne preto, pretože Číňania predtým rokovali s USA o nejakých kontraktoch. Reštart WW2?

  11. VIDEO: Profesor Staněk o prírode, eugenike, klimatickom alarmizme a umelej inteligencii: „Našou jedinou cestou je spolupráca, komunikácia a empatia. Ľudia budú vždy neoddeliteľnou súčasťou prírody, snahy narušiť túto prirodzenosť sú odsúdené na neúspech“
    https://www.infovojna.bz/article/video-profesor-stanek-rozhovor-paralelne-april-2024

  12. K téme redakčného článku:

    Zoznam zdraviu škodlivých kozmetických a hygienických prípravkov:

    Úrad verejného zdravotníctva SR zo dňa 18.12.2023 (ak ste to náhodou v danom čase nepostrehli) vydal zoznam zdraviu škodlivých kozmetických a hygienických mužských i ženských prípravkov, obsahujúcich tráviace chemické látky (napr. kadmium, olovo, hliník, kobalt, Butylphenyl a i.) nad zákon stanovené limity.

    Takže si to, prosím – mrknite a ak náhodou niečo z toho máte doma, tak to pre istotu šetrne (ekologicky) – zlikvidujte. Vďaka!

    https://www.uvzsr.sk/web/uvz/rapex/-/asset_publisher/upto/content/nebezpecne-kozmeticke-vyrobky-18-12-2023?_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_upto_assetEntryId=9239009&_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_upto_redirect=https%3A%2F%2Fwww.uvzsr.sk%3A443%2Fweb%2Fuvz%2Frapex%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_upto%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_upto_assetEntryId%3D9239009%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_upto_cur%3D0%26p_r_p_resetCur%3Dfalse

    P.S. Nie je v silách človeka, aby dokázal všetky tieto škodliviny, (p)otraviny na dennej báze ustrážiť a v maxime – eliminovať tieto JEDY..
    To si vyžaduje priam – nadľudský výkon!!

    • Ja poznám zázračný šampón dixi, ktorý dokázal vyčistiť snáď všetko. Čo nezvládla solvina (je jedno či tá spred 89 alebo po) to zvládol len šampón dixi. Najhoršie šiel dať s rúk tzv. „šmír“ – zašpinil som sa od neho pri oprave buď motorov alebo nejakých strojov kde trie kov o kov v mastnom prostredí…je to ultrajemná špina…ani nie čierna ale taká šedočierna.
      Tá nikdy nešla dať dole absolútne ničím ani solvinou. Šampón dixi to zvládol ako jediný.
      Roky som ho používal na čistenie všetkého a aj seba a dokonca aj bicykla. Tak ma až poslednú dobu napadá čo tam muselo byť za chemický mix keď tromfol dokonca aj „zázračné“ čističe od AMWAY, ktoré som používal.

      • Jeden výrobok od firmy AMWAY mal tuším, že 26 druhov použitia – od prášku do pečiva cez šampón na telo až po lepidlo a autošampón. To musel byť skutočne nezávadný výdobytok doby… hlavne zdraviu neškodný:)

      • Kedysi davno som prisiel a s jednou bohatou Americankou ( dvojita Diamant v Amway),na Slovensko zalozit tam AMWAY,mali sme to v hoteli Dunaj,prislo vela ludi,ona recnila,ja som prekladal a tiez recnil. Mojho priatela Otec,na starom Aute,doviezol tie KIT,kazdy stal 2000 korun. Urcita cast sa do toho zapisala,ale myslim ze to nebolo moc uspesne,lebo tie produkty zacali smelinari RIEDIT. Tiez sme boli v Brne. Ja som jej povedal ze 2000 korun,to je mesacny plat,aspon vtedy,takze,tak

        • Áno, tie ceny za tie výrobky boli teda dosť vysoké, strašne vysoké.

          • holistický prístup

            Nie, ceny nie sú vysoké – kvalita ma presvedčila a napriek tomu, že „amerikanizmy“ v podstate odmietam, tak tieto výrobky dlhodobo používam (od kedy prišli na náš trh) – moja pokožka reagujúca na všetky svinstvá – v poriadku, prádlo tiež – vyperie pri extrémne malých množstvách aj škvrny od trávy, jeden výrobok dokáže odstrániť škvrny od vlašských zelených orechov, banánu, … dokonca za studena aj na hodvábe, vlne a iných citlivých materiáloch. Ochraňuje pračku. Používam len čistiaci program – je skutočne dobrý. V minulosti celkom kvalitné naše výrobky už nie sú dostupné. Používam aj inú „chémiu“ a miešaním získavam kvalitné čističe. Je mi len trochu ľúto, že prípravok na riad riadne dohovadili.

            Ak sa správne naučíš ich výrobky používať, odvďačia sa mnohými spôsobmi.

Pridajte komentár

*