Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zvyšovanie platov učiteľov nestačí


Zvyšovanie platov učiteľov nestačí

Verejné politiky a opatrenia od nepamäti trpia problémom (ne)vyhodnocovania ich (ne)efektívnosti. Jednoduché porovnanie stavu pred a po prijatí opatrenia nestačí. Spoločenské javy sú výsledkom pôsobenia množstva premenných a spätne je ťažké empiricky dokázať, že za výsledok vďačíme práve predmetnému opatreniu a nie súhre iných faktorov, ktoré nemajú nič spoločné s aktivitou vlády.

Pomoc pri riešení tohto problému priniesli tzv. randomizované experimenty. Tie využívajú náhodu (randomizovanie) na to, aby izolovali vplyv skúmaného faktora. Robia to tak, že ľudí, ktorých sa má opatrenie dotýkať, náhodne rozdelia do dvoch skupín: jedna, na ktorej bude politika odskúšaná a druhá (kontrolná), ktorá nebude vystavená zásahu verejnej politiky. Práve náhodnosť rozdelenia medzi tieto skupiny má zabezpečiť, že všetky ostatné vplyvy pôsobia rovnako na obe skupiny. Následným porovnaním vývoja zasiahnutej a kontrolovanej skupiny sa dá odhadnúť čistý vplyv opatrenia.

Medzi ťažko zhodnotiteľné opatrenia patrí aj plošné zvyšovanie platov zamestnancov verejnej správy. Na Slovensku sa dnes v najväčšej miere diskutuje plošné zvyšovanie platov učiteľov a sestier. Zhodou okolností bol pred pár týždňami dokončený a vyhodnotený dlhoročný randomizovaný experiment práve oblasti plošného zvyšovania platov učiteľov. Prebehol v Indonézii a zapojilo sa doň v priebehu troch rokoch až 3 000 učiteľov a nepriamo 80 000 žiakov.
Ešte pred realizáciou experimentu prebehla v Indonézii prakticky identická spoločenská debata ako dnes u nás: ich školstvo zaostávalo, výsledky sa zhoršovali a ich učitelia mali v porovnaní s okolitými krajinami nízke platy, kvôli čomu si často museli hľadať druhé zamestnanie a nemohli sa naplno venovať deťom. Učiteľské odbory vtedy pretlačili dvojnásobné navýšenie platov s hlavným argumentom, že to zlepší výsledky indonézskeho školstva. K týmto argumentom sa prihlásila aj Svetová banka a UNESCO, ktorí rovnako videli riešenie problémov vo vyšších platoch.
Keďže však v indonézskom rozpočte nebol dostatok zdrojov, platy sa zvyšovali v tzv. certifikačnom procese. Plat sa na stálo zdvojnásobil učiteľovi, ktorý si v tomto procese zvýšil "kvalifikáciu". Práve toto využili vedci a náhodným výberom vybrali školy a učiteľov, ktorým pridali hneď a školy a učiteľom, ktorým pridali až v nasledujúcich rokoch. Následne ich výsledky porovnali.
Učiteľom s dvojnásobnými platmi sa zlepšila finančná situácia, títo učitelia boli spokojnejší v práci, vykazovali nižšiu mieru finančného stresu a mali nižšiu pravdepodobnosť, že si budú hľadať druhú prácu. Nanešťastie sa však tieto pozitíva nepreniesli na ich schopnosti a vedomosti a čo je najdôležitejšie ani na schopnosti a vedomosti žiakov.
Výsledky štúdie neodhalili žiadny štatisticky významný vplyv zvýšenia platov na schopnosti učiteľov a na ich mieru účasti na hodinách, či počet odučených hodín. Učitelia s dvojnásobnými platmi tak na sebe nepracovali viac ako učitelia so starými platmi. Rovnako štúdia neodhalila žiadny rozdiel v schopnostiach žiakov. Všetci študenti bez ohľadu na to, či ich učili učitelia so starými platmi alebo s dvojnásobnými, získali v priemere rovnaké výsledky v testoch z jazyka, matematiky a odborných predmetov.
Vidíme tak, že v týchto oblastiach bol vplyv zvyšovania platov učiteľov zanedbateľný. Čo však štúdia neskúmala je, aký bude dlhodobý vplyv plošného zvýšenia platov na zloženie učiteľského zboru. Tu môže skutočne nastať kvalitatívny posun vpred. Aby takýto vývoj ale nastal, musia byť spolu s rastom platov spojené minimálne ďalšie dve zmeny: zaistiť, že medzi novými učiteľmi budú predovšetkým tí kvalitní a zaistiť, že školy opustia učitelia, ktorí nepodávajú adekvátne výkony.


Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2016-03-077
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Spoločenský význam práce, kvalita práce , kvantita práce --kriterialne atribúty--- príjmu...Hotovo V3ETKO OSTATNÉ JE BLUF... kamufláž, podvod, okradanie.. vykorisťovanie , znevažovanie...Ak nie su normy ostáva len a len svojvôľa ...ale pozor aj" aj poskytujúca" berúca"..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-07 20:50:32 58d4289b
Robus, znovu riesis skolstvo a znovu sa pokusat mysliet...? Nevysvetlil som ti este dostatocne, ze nemas cim mysliet a mas sa len tesit, ze si sa narodil v liberalnom kapitalizme, lebo v socializme by sa ti s tvojou kotrbou asi nepodarilo ani ukoncit ZS...?

Kvalita skolstva v liberalnom kapitalizme, kde sa skoly musia volnotrhovo bit o svojich ziakov/studentov musi nutne upadat... A to nie v dosledku urovne ucitelov posobiacich na tych skolach, ale v dosledku tebe podobnymi uctovnickymi imbecilmi zavedenych "trhovych mechznizmov"...

Prave tieto "trhove mechanizmy" totiz kazdemu stredoskolskemu a vysokoskolskemu ucitelovi diktuju, aby vyhovel studentovi za kazdu cenu... Ak student bude ziadat, aby 1 + 1 = 3, tak sa mu liberalny ucitel tiez vyhovie, lebo skola sa moze z vysoka vysrat na to, aki debili ju budu opustat, skola tych debilov potrebuje k svojmu prezitiu... Skola predsa nebude od studentov vyzadovat akekolvek vedomosti, ak by to pre nu znamenalo, ze strati svojich studentov, nie...?

Sam tu predsa becis o sukromnom skolstve... Otvorim si sukromnu skolu a po zaplateni skolneho nebudem od studentov pozadovat ani ucast na vyucovani... A kazdy student u mna skonci s vyznamenanim... Vybavene... O to tu ide ty imbecil... To je ta cela liberalno kapitalisticka reforma skolstva, ved volnotrhova paprca nuti podnikatelov, aby plnili priania trhu, nie...? A co si praje trh, teda deti...? Vecne prazdniny, ziadne povinnosti, zabavu, tak im to ta volnotrhova skola musi aj poskytnut, nie...?

Ak sa decko nebude mat zaujem ucit, ani ten najlepsi ucitel na svete z neho genia neurobi... Ak budu skolske osnovy na prd, tak ani najlepsi ucitel s tym nic neurobi, bude ucit to, co sa od neho bude ziadat... A bez osnov to v sukromnych skolach tiez nepojde, lebo by sme uz vobec nemali ako mat istotu, ze absolvent VS vie aspon citat a pisat...

Ak teda mechanizmy liberalneho kapitalizmu nutia SS a VS ucitelov byt pre deticky nankami, socialnymi pracovnikmi, psychologmi a neviem cim vsetkym este, okrem bytia nekompromisnymi autoritami, ktore by deti museli respektovat a ktore by nezaujate, ale prisne posudzovali, co sa vlastne deticky boli schopne, alebo ochotne naucit a na zaklade toho by ich aj hodnotili, tak bude cele skolstvo o nicom... A take nieco liberalny kapitalizmus v skolstve priamo vylucuje... Skola ma sancu zvysovat svoju prodiktivitu jedinym sposobom a to nekompromisnostou vo vyzadovani konkretneho stupna vedomosti od svojich studentov... Ak sa nieco nedokazes naucit, letis zo skoly, dovidenia... Neexistuje ucitel, ktory dokaze kazdeho naucit vsetko... Ked je decko tupe, alebo lenive, tak ho nic nenauci ani boh, aj ak by sa pritom pokrajal...

Tvrdo od deti vyzadovat vedomosti atd. je vsak mozne len vtedy, ak je cely vzdelavaci system presne planovany, teda ak vieme, kolko budeme v hospodarstve o 4 roky potrebovat murarov, zvaracov, elektrikarov, lekarov, uctovnikov, inzinierov rozneho druhu atd... Len vtedy je mozne vyhodnotit, kolko skol na zabezpecenie pripravy konkretneho poctu ludi pre dane profesie potrebujeme a podla toho aj konat... A vtedy tie skoly budu mat aj realnu moznost cokolvek od svojich studentov vyzadovat, lebo student vtedy bude mat len dve moznosti, alebo sa to nauci, alebo ziadny papier o vzdelani nedostane... Na ziadnej skole...

To je cela filozofia vdelavacieho systemu... Ak vsak od sluzby poskytovania vzdelania budeme ocakavat chovanie sa ako zarobkovej organizacie, tak dosiahneme akurat to, ze nam po republike bude pobehovat coraz viac negramotnych, ovesanych akademickymi titulmi...

Ci ako si predstavujes zvysovanie tej kvality vzdelavania v skolstve Robus...? Myslis si, ze ak by skola mala objektivne 10-nasobe kvalitnejsich ucitelov, ako ktorakolvek ina skola v nasej galaxii a zacala by si robit reklamu v televizii "Pridte studovat k nam, mame 10x lepsich ucitelov, ako ktorakolvek ina skola a preto budeme od vas aj 10x viac vyzadovat, aby ste nasu skolu mohli skoncit... Kazdemu, komu sa nahodou podari nasu skolu aj skoncit vsak ale zarucujeme, ze jeho vedomosti budu minimalne 10x lepsie, ako vedomosti najlepsieho studenta akejkolvek inej skoly..."

Co myslis Robus, kolko studentov by malo zaujem studovat v tej skole so super ultra turbo hifi stereo extremne dobrymi ucitelmi...? Ani jeden Robus, ani jeden... Skola by musela byt zrusena a cely jej pedagigicky zbor, aj napriek tomu, ze by bol objektivne najkvalitnejsi v nasej galaxii, by skoncil na podpore v nezamestnanosti... V liberalnom kapitalizme su potrebni a zamestnatelni len taki ucitelia, ktori dokazu pochopit, ze deti nesmu nicim stresovat, aby u nich nahodou nevyvolali poruchy ich liberalneho mentalneho vyvoja... A pozadovanie od deti vedomosti, discipliny, poriadku, zodpovednosti, prace, myslenia, atd., je pre deti velmi stresujuce... A preto v liberalnom kapitalizme musi skolstvo nutne upadat a aj upada a to na celom svete...

Ak by si sa bol narodil o 25 rokov skor, vedel by si presne, ako ma vyzerat funkcne skolstvo a tiez by si dnes dokazal identifikovat podstatu problemov... Lebo ano Robus, informacie ti poskytne aj google, aby ti vsak tie informacie boli na nieco dobre, musis predovsetkym dokazat mysliet a prave to spravne myslenie ta musi naucit skola tym, ze na teba bude klast patricne naroky, nie tym, ze ti da vysvedcenia a diplomy len za ucast, ako je to vdaka liberalnym trhovym mechanizmom dnes uz po vzore zapadu aplikovane aj u nas...

Vesele vianoce inessaci...


inessolog # JaruHeho62
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2016-03-07 21:09:57 badb0088
Ludia na sk su podhodnoteny na100%aj chleba pre ostblok tak chuti proste kupischopnost by aj bola als danove zatazenie a ceny ako v eu len mzda ako v cine...no fico si zlizne zrejme aj to ze mu cela generacia zdrhla za hranice ked uz ich prestalo bavit preskakovat polena a asi len Pan K. si uvedomuje co sa deje s Mojou a Nasov vlastou!!!
Chameleon je spet # GiriTuvu28
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-07 21:28:05 527163cd
To je přece jasný. Zvýšit platy učitelům je málo. Musí se jejich žácí ještě geneticky upravit, mediálně zdebilizovat, že polezou po čtyřech a pak že klidně, vyrovnaně a odhodlaně spáchají sepuku na SMSku nebo zvonění. Muheeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-07 22:03:49 b248e52a
O racionalizácií , optimalizácií aj štrukturálnej , a kritériách kvality sa tu /aj vyššie diskutujúci/ už hovorilo. A k samotnému "oceňovaniu" nie som si istý či finančné ocenenie je to " najakútnejšie" Existuje celý rad "rekondičných, ozdravovacích "pobytov --povnných. Socialno..,/účesovo..odevné..preventívno..zdra
votné../,stravno..dopravné ...bytové..zvýhodnenia ..aaa/ Spoločenské postavenie ,ocenenie je samozrejme vecou aj osobnej obetavosti či oddanosti. Pre kvalitu absolventov ...ale to je špecificky odborná kategória ...je potrebné vypracovať isté kritéria /štandardy, normy/ a ich dosiahnutie stimulovať. Ale určite nič nové pod slnkom --už to tu bolo aj v bývalom...režime.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-08 09:00:25 58d4289b
Dajte pokoj s učiteľmi : Stačí si nájsť " propozície" keď sa v RaU zavádzala povinná školská dochádzka /tuším za čias M. Terezky... / i byt , i oblečenie, i"parikmacher" teplovodné kúpele i "andzugovné/ Ale i pracovná doba --nekonkretizovaná...i 2-3 deti poslané do "State-varošu " podľa výberu inšpektóra na "raport" ,,, To ako na kvalitu vzdelávania....Ale to bolo pred 200 rokmi a my dnes o nejakej reforme.....
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-08 21:42:30 58d4289b
loading...
Bol som nedávno v Prahe ..Je tam istá ulica a na nej /žiadne.."liebenstrasse"!/ množstvo--cca 25 človiečikov aj s nadpisom ..maliar, oprava vodovodu, fasády..prestavba byt. jadra, učiteľ matematiky,fyziky , ruštiny, ukrajinštiny...aaa všetko ukrajinsky hovoriace..aj po pracovnej dobe...
Klopi # KafuKygu89
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-11 21:00:45 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Výber (niektorých) daní je ekonomický hrdelný zločin.


Výber (niektorých) daní je ekonomický hrdelný zločin.
Elektronické mýto oslabuje konkurencieschopnosť slovenských podnikov a znižuje kúpyschopný dopyt slovenských domácností. Čistý výnos tejto dane za štyri roky prevádzky je na úrovni š...
JAK VAŘÍ BABIČKY PO CELÉM SVĚTĚ?
7 dní do vynúteného ukončenia vysielania rádia Viva.
RON PAUL: “KOLAPS IRÁKU UKAZUJE BANKROT INTERVENCIONISMU”

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0355 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo