Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zisk ako svetlá stránka


Zisk ako svetlá stránka

Adeptom na jeden z najnepochopenejších konceptov v ekonómii je určite zisk. Bežný človek vidí za ziskom niečo ako jednoduchý transfer bohatstva od jednej časti obyvateľov (najčastejšie od chudobnejšej väčšiny, zákazníkov a zamestnancov) k inej časti obyvateľov (najčastejšie k bohatšej menšine, podnikateľom). Smutné je, že existujú dokonca aj ekonómovia, ktorí vidia zisk ako nejakú "temnejšiu stránku" alebo vzdelaní poloblázni, ktorí vidia za všetkým zlým zisk. Vo všetkých prípadoch však ide o jedno veľké nedorozumenie. Zisk nie je žiadnym transferom, prerozdelením bohatstva ani ničím "temnejším". Zisk plní v ekonomike dve dôležité úlohy. Jednú informačnú a druhú motivačnú. Jedna dôležitejšia ako druhá.

Najskôr tá informačná. Nežijeme vo svete dokonalých informácií a bezchybne ocenených aktív, statkov a služieb v ekonomike. To znamená, že musíme, ako spoločnosť, neustále riešiť alokačno-koordinačný problém. Kto má aké zdroje použiť na výrobu čoho? Dnes už môžete vyrobiť prakticky hocičo hocičím a to ešte rôznymi spôsobmi. Zodpovedať tieto otázky tak, aby odpoveďou bolo efektívnejšie využitie vzácnych zdrojov, je nesmierne náročné. O tom, že na to nestačí nejaká skupina technokratov a úradníkov v riadiacej komisii sme sa mohli presvedčiť počas 40 rokov minulého režimu.Dnes sú všetky tieto rozhodnutia v súkromných rukách. Tie však a priori nerobia lepšie rozhodnutia ako tie úradnicke. To, čo umožňuje, že v konečnom dôsledku majú tendenciu lepšie nakladať so vzácnymi zdrojmi, je práve existencia zisku a straty. Vďaka ním má totižto podnikateľ a s ním aj celá spoločnosť, okamžite dostupnú spätnú väzbu o tom, či jeho alokačno-koordinačné rozhodnutie bolo efektívne, alebo len mrhal vzácnymi zdromi. Zisk tak inými slovami ukazuje, že niekto lepšie uspokojil priania spotrebiteľov ako jeho konkurenti. Stráta hlási presne opačný stav. To však nie je všetko.Zisk a strata navyše podnecujú podnikateľov rozbiť rozhodnutia, ktoré vedú k lepšiemu využitiu zdrojov v spoločnosti a odradzujú ich od tých nesprávnych alebo príliš riskantných. Podnikatelia totižto z definície idú s kožou na trhu - riskujú svoje vlastné zdroje. To ich motivuje vyhýbať sa hlúpym rozhodnutiam. Ak neexistujú nejaké umelé prekážky vstupu do odvetvia, tak jediný spôsob, ako môže podnikateľ sledovať svoj vlastný záujem, t.j. dosiahnúť zisk, je uspokojiť potreby zákaznikov lepšie ako jeho konkurencia. Zisk je inými slovami pretavenou harmóniou medzi individuálnym a kolektívnym záujmom.Zisk tak nie je nejaký nástroj prerozdeľovania bohatstva, tými sú skôr politické riešenia, ktoré buď to priamo alebo nepriamo prerozdeľujú hodnoty v spoločnosti. Zisk je skôr maják, ktorý nám ukazuje, kam sa plaviť a zároveň vetrom, ktorý napína plachty, aby nás posunul týmto správnym smerom.Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2015-09-0934
-
 44% ( 6 people voted )
+
kuvra aleluja...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-11 21:36:07 b2fda712
robko, uz onanujes nad chujovinami tebou prekopirovanymi?

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-09-11 21:37:28 b2fda712
volny trch chceme.neni nic lepsie ako vysrat sa do ust debilovi, co ta vdaka minimalnej mzde okradol...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-11 21:44:18 b2fda712
ouuu, zisk...slintam...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-11 22:43:16 b2fda712
Ano, ale zisk je tvořen i ůsporami. http://www.bydleti.cz/zahrada/209-zemedel
ska-revoluce

Nyní probíhá zemědělská revoluce, potravinová a energetická. Prostě tu jsou. A kdo to nerespektuje, zapláče. Jako těžba ropy, která je nastavena na extenzivní rozvoj. A ono, trh jede dávno na úspory.

zisk # MemiWomo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 00:05:56 4faafecd
Zde potravinová revolue. Ziskem e o kvalita masa aeleniny i u maého rodinho domku.
zisk # MemiWomo58
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-09-12 00:08:39 4faafecd
loading...
Mylné predstavy o zisku začínajú vtedy ak zisk sa nevyjadruje účtovne t.j. rozdiel medzi výkonmi/výnosmi/ a nákladami... Špekulatívnu polohu "zisku" demonštrujú niektoré finančné transakcie /napr, Sóroš..fiačkam 800%ný/ A naša legislatíva tiež v Zákone o cenách...používa terminologiu..."bludnú" "..primeraný zisk.." /Ta to koľko?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 05:50:20 58d4289b
Ziskovosť samotná mala, má a bude mať stimulujúci aspekt. No pokiaľ sa bude obmedzovať len na kapitálové zhodnocovanie...tak deformácie nebudú mať konca kraja... stači natlačiť "ziskové " bankovky. Zisk z výchovy, vzdelávania , morálnej , kultúrnej inteligenčnej úrovne je čosi iné... ako úroky špekulatívne....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 05:57:08 58d4289b
"Určite si každý všimol, ako zamestnávatelia po zavedení kapitalizmu vymysleli množstvo spôsobov, ako okrádať svojich zamestnancov".


Hehe, ale to si už nie každý všimol, že po zavedení kapitalizmu zamestnaci vymysleli množstvo spôsobov, ako umravniť svojich zamestnávateľov. Počul si už o odboroch, alebo štrajkoch, kapitalistobijec ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-09-12 09:26:16 59ad0cca
Ad feudalizmus. Všimni si tĺčik, že v rámci svojských (dnešnými očami) feudalistických pracovnoprávnych vzťahov "zamestnávateľ" svojim "zamestnacom" umožňoval výstavbu svojich obydlí v rámci sídiel patriacich k panstvu. Ehm, žeby dobový sociálny program ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-09-12 09:34:00 59ad0cca
...a celkom fajn obydlí. Dnes sa o ne trhá mestské "meštianstvo"
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 09:39:12 59ad0cca
Ale nie FcKiensie 80-- Poloha zisku vždy, za každých možných okolností je vecou morálky a samozrejme MATEMATIKY: Žiadny "kapitalobijec" ani "socialistické ziskovosti " neexitujú je to prírodzenosť nákladovosť musí byť nižšia ako výkonnosť... ináč hladuješ. A to je mimo nejakých ...izmov.. Ste ..vedle... Máte asi medzery v ...snažení čosi dať "do pľacu"...Ale kľudne --pokračujte...nevedomo...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 19:17:45 58d4289b
v posledenj dobe pocut dajako vela narekov kapitalistov o tom ako je zamestnavat tazsie a tazsie...dokonca aj minimalnu mzdu by chceli zrusit. pytam sa preto, preco to neustale obhajovat?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 19:19:13 b2fda712
„Sloboda“ v kapitalizme.
Pokuty pre zamestnancov.
Určite si každý všimol, ako zamestnávatelia po zavedení kapitalizmu vymysleli množstvo spôsobov, ako okrádať svojich zamestnancov. Jeden z najobľúbenejších spôsobov je pokuta.
Zamestnanci si ani neuvedomujú, aký je tento spôsob okrádania starý. Kapitalisti ho používajú už od vzniku prvých manufaktúr. Napr. pred VOSR (1917) v cárskom Rusku bežne strhli robotníkom na pokutách 30 až 50 % z ich mzdy. Napriek tomu väčšina zamestnancov dnes nemá ani potuchy, čo je to pokuta a prečo ju musia platiť zamestnávateľovi.
Pozrime sa, čo o pokutách povedal súdruh Lenin v roku 1899, či že pred 116 rokmi.
Tak ako v minulosti aj dnes sú zamestnanci presvedčení, že pokutou nahrádzajú škodu, ktorú kapitalistovi spôsobili. To však nie je pravda, lebo pokuta a náhrada škody sú dve rôzne veci.
Prečo?
Ak jeden zamestnanec počas práce spôsobí škodu druhému zamestnancovi tak druhý môže žiadať od prvého zamestnanca náhradu škody, ale nemôže ho pokutovať.
Ak jeden kapitalista spôsobí škodu druhému kapitalistovi tak znova druhý kapitalista nemôže pokutovať prvého, ale môže od neho žiadať náhradu škody.
Čo s toho vyplýva.
Náhradu škody môžeme žiadať len od seberovného človeka, ale pokutovať môžeme len podriadeného človeka. Preto náhrada škody sa žiada prostredníctvom súdu, ale pokutu ukladá kapitalista bez súdu svojmu podriadenému zamestnancovi.
Pokuta je trest a nie náhrada škody. Jej zmyslom je podriadiť zamestnanca zamestnávateľovi = kapitalistovi, prinútiť ho, aby plnil kapitalistove príkazy. S toho jasne vyplýva, že každý, kto sa rozhodne (musí) pracovať pre kapitalistu, podnikateľa stáva sa neslobodným človekom v podriadenom postavení . Musí počúvať rozkazy kapitalistu a ten ho môže trestať.
Preto dnes zamestnanci musia strpieť to, že ich kapitalisti a ich poskoci oslovujú poddaní, otroci, socky a vulgárne im nadávajú a podobne. Zamestnanci v kapitalizme nezískali slobodu, ako ich presviedča kapitalistická propaganda, ale v skutočnosti stratili ľudskú dôstojnosť.

V minulosti poddaní pracovali na majiteľa pôdy = feudála a on ich trestal . Dnes pracujúci pracujú na kapitalistu a kapitalista ich tresce. Rozdiel je v tom, že vtedy bili neslobodného človeka palicou a hrozili mu, že ho zavraždia. Dnes ho bijú peniazmi a hrozia mu, že ho pripravia o majetok ( exekúcia) a týmto spôsobom ho vylúčia zo spoločnosti a nepriamo zabijú.
Celá táto situácia je spôsobené tým, že zamestnanec je prinútený ekonomickým tlakom (čiže potrebou peňazí, aby prežil) vystaviť sa svojvôli kapitalistu = človeku, ktorý sám nepracuje a silný je len preto, že sa zmocnil výrobných prostriedkov, surovín a pôdy. Vďaka kapitalizmu.
Úvaha o tom, že každý môže začať podnikať je hlúposť a demagógia kapitalistických ekonómov, lebo je jasné, že jednotlivec nemôže začať vyrábať auto, počítač, lietadlo .... a drvivú väčšinu spotrebných tovarov. Je to znovu len chytrácka finta prokapitalistov, aby oklamali pracujúcich.
Ďalšia podvodná úvaha prokapitalistov je to, že výrobné prostriedky patria kapitalistom, lebo ich zaplatili, kúpili a zamestnancom takto zabezpečujú chlieb a živia ich. Ani to však nie je pravda.
Prečo?
Kapitalisti a buržoázni ekonómovia sa snažia vytvárať dojem, že kapitalista zaplatil zamestnancovi formou mzdy celú hodnotu práce, ktorú pre kapitalistu vykonal.
Lenže v skutočnosti zamestnanec nedostane celú hodnotu práce, ktorú vykonal pre kapitalistu, lebo kapitalista si z jeho mzdy strháva náklady na svoj život, svoj zisk a cenu výrobných prostriedkov, ktorú on musel zaplatiť inému kapitalistovi pri ich kúpe a v prípade, že si kapitalista požičal v banke dokonca aj úroky.
Výrobné prostriedky v skutočnosti zaplatili pracujúci. Preto im patria!
Z týchto dôvodov znárodnenie nie je žiadna krádež, ako sa kapitalisti snažia tvrdiť, ale prachsprostou krádežou bola privatizácia, keď sa kapitalisti zmocnili, ukradli výrobné prostriedky , ktoré im vôbec nepatrili a všetkých zamestnancov takto dostali do neslobodné a podriadeného postavenia. Miesto slobody, o ktorej ľudia v 89 roku snívali, stali sa v skutočnosti životne závislí na kapitalistoch a musia bez reptania plniť ich rozkazy.
Preto je buržoázna demokracia v skutočnosti diktatúrou
vykorisťovateľov = kapitalistov.
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
prec s kapitalizmom # VymoQyvy41
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-09-12 19:34:54 555ddacc
Ale nie..Kapitálove zhodnocovanie má cieľovosť zisku a produkovanie ďalšieho kapitálu. Ale zmyselnosť --života-- má aj iné dimenzie...a nie len tvorba vlastného šťastia pre seba...Šťastie všeobecné... nech je krédo ---a nie je to vymyslené len kresťanskými dejateľmi...Je to podmienka.. pre existenciu --ináč všetko zanikne a znovu sa pokušiteľsky začne SYSTEMOVO INOVAĆNE---
Klopi # CegaQope20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 20:28:02 58d4289b
Jáj, Klopi, nepreháňaj, aké izmy ? Medzery samozrejme mám, ale ak si pozrieme vývoj spoločností, kde pomer zisku ich členov zo spoločného koláča je uspokojivejší, (asi ani na Spiši neboli tuzexové bony neznámym pojmom, že ?) tak aj vo vašej krčmičke musíte vidieť, že ten stav sa nevyvinul len tak sám od seba. Pohľad do histórie ukazuje, že postupné zlepšovanie bolo vždy výsledkom pretláčania sa zamestnávateľa, zamestnacov a vlád. (revolúcie sem nepočítam) A keď si ma už tak napomenul, ty snáď vidíš niekde to nadkritické množstvo morálky, ktorá ktorá by automaticky vygenerovala ten najspravodlivejší pomer medzi nákladovosťou, výkonmi, odmenami a ziskom ? A nehovoriac o tom, že zrejme aj morálka/etika má svoju evolúciu, hoci pravda, že v našom civilizačnom priestore jej parametre sú už dlhé storočia zadefinované. Myslel si aj ty tento druh morálky, alebo jej parafrázovanú verziu z čias socializmu ? Nakoniec je to skoro jedno, jedna sa priebežne sabotuje, a druhú sme už úspešne odsabotovali.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-12 23:16:47 59ad0cca
FcKensie, krtko Klopi je velmi vzdelany preto mu tu mudrost neber i ked do vsetkeho vidi ako hus do piva, ale dobre si ho vystihol.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 04:04:41 c654f0fe
krtko ocko.

Nedokazes odpustat.Ze aj ty si krestan chodiaci do kostola?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 06:13:19 b229d97b
Áno FcKensie80mám príklady ..."morálneho aspektu v podnikaní , ziskutvornosti" ..Tým boli a sú niektoré prvky--stavy. uplatňované Baťom. /už som o tom tu kdesi písal../ Samozrejme aj Baťové isté postupy...aj politické neboli vždy správne.. veď v polohe "veľkopodnikateľa " bol prvý krát..a skúsenosti v oblasti podnikania takýchto rozmerov vo svete boli minimálne.No školstvo--vlastné, bytová otázka, vlastná banka s viac polohovým úročením /vlastný zamestnaci..iní a zahraničná klientela..preddovolenkové /13cte /platy, vianočné/14cte../ , ale aj situácie v stave krízovom, poklesu výkonnosti..sú nasledovania hodné.."NAŚSKÉ" s vysokým "nábojom " morálnym...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 07:03:37 58d4289b
klopi,

jedna mala poznamka.

Ono ine je vyrabat boty ked ludia chodia bosi,a ine ked ma v skrini desat parov.

Ale princip ktory podsuvas chapem.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 07:11:02 b229d97b
ma-maju.

Ach jaj,Gejza.Tiez som chytil ten bacil.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 07:12:45 b229d97b
No nie .."náš " ..otvoreneoci87..Kanadské je tu .. Ďakujem za "hodnotenie" BEARGUMENTAČNÉ ... Som rád , že takýchto "hodnotiteľov " je menej než obmedzene..Ale i tak nebyť Vás bol by som/boli by sme / smutný a slepí...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 07:28:46 58d4289b
pst pst...BEZARGUMENTAĆNÉ..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 07:30:06 58d4289b
Áno ..harry00.. je rozdiel...podmienky zhodnocovania--aj kapitálového sa menia..vždy..No morálne hodnoty--a to nielen niektoré Baťovské... sú následovania--hodné../ Sú tu príklady z aktivácie naakumulovaných hodnôt..ktoré boli aktivované pre "všeobecný prospech", ale aj obetavosť a uskromňovanie pri nutnosti tvorby akumulovaných zdrojov pre ďalší rozvoj.../Tie príklady sú predovšetkým v zabezpečovaní obživy ...ubytovania...aaa/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 07:42:19 58d4289b
klopi,

tahat do diskusie kde zakladom je zisk,moralku,nooo,pripada mi to trochu kontraproduktivne.

FcKensie,hodim to do tejto reakcie.

Capytalyzmus skapyna. Tak ako mu to bolo uz davno predurcene.

Osobne si myslim,ze ludstvo by malo byt rozumovo tak na urovni,aby zas neskocilo na tu staru krcmarsku/yd/ fintu.

Poznamka pre teba Fc,s kapitalizmom skape aj liberalizmus.

Pevne verim,ze si si tohto faktu vedomy.

P.S. Fc,poznamka pre teba.Ja som tvrdy kapitalista,a stretavam sa s ludmi ktori su tiez tvrdi kapitalisti.

Kapital maju ulozeny v majetku,ze nul by si sa nedopocital.Prial by som ti pocut ich nazory na to kam to smeruje.Ved logika nepusti.:}

A za tot ten mier dakujem.Vazim si ho.

P.S.2 Gejzi,pozdravujem Ta.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 08:11:21 b229d97b
Ten etalónový príklad Baťu samozrejme poznám. No sú aj iné. Tie príklady trochu plastickejšie vykresľujú problematiku kapitalizmu a socializmu, a poukazujú na to, že tie izmy sú dvomi stranami tej istej mince, a sú dobré ozaj iba na vyvolávanie nálad medzi pospolitým ľudom. Apropó, morálka opäť. Že aký je to v praxi relatívny pojem, príklad Baťu uprostred politických výkyvov ukazuje opäť najlepšie, ako si aj ty naznačil.

Admin, admin, adminnnnnnnnnn ! Čudne to tu adminuješ. S.r už na vytrhávanie príspevkov z kontextu vlákna, lebo robíš blbcov aj z "pozostalých". Včera reagujem na akéhosi "bite kapitalistov" (či jako), aj citujem od neho, ale na druhý deň už ani chýru po ňom, a reakcia akoby z hlavy nejakého samona.ierača.

FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-09-13 08:30:25 59ad0cca
Fc,

musim uznat,ze toto asi lisa22 nebola.Ze by nejaka adminovska politika...?

lisa22 by tijasne oznamila,ze bonzovat to nie,ale hlasit sa to musi.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 09:03:30 b229d97b
Akumulácia hodnôt/kapitálu, majetku, zisku.. aaa/ prináša isté napätie čo ďalej?.... Pozor ...je to aj opačne...stratovosť, zadlženosť , nemajetnosť...aaa..tiež napätie...Teda v týchto krajných prípadoch --ktoré nastávajú a sú znakom konania MORÁLKE VZDIALENÉ.. Pri vysokej akumulácií sa prejavujú znaky "mamonárskej " morálky...koncentrácia, centralizácia....ovládanie obecne... a pri "stratovosti" je tu bezohľadnosť, zákernosť...či prenesenie váhy "problémov" na iných ...krízové javy...Tam je ta apelácia na morálku vo vzťahu k zisku....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 10:07:00 58d4289b
Harr, môj milý, naj skape, aspoň si zopakujeme lekciu z vlády jednofarebnosti. Osobne moc čistého rozumu považujem za takú istú utópiu, ako komunizmus, lebo všetko, čo je okolo nás premeniť na chamické a fyzykálne vzorce a poučky sa jednoducho nedá, aspoň nie v dohľadnej dobe. Preto vždy budeš mať v systéme nejaké to k.rvítko, ktoré ťa bude rozpaľovať do biela, a čo ťa bude budiť zo sna, ako nejakého paranoického diktátora.

Okrem toho smutný, ale povedzme skôr prirodzený fakt, že rozvoj má svoj prirodzený rytmus, ktorý určujú momenty, kedy sa snahy intelektuálnej elity pretnú aj so záujmami tej ekonomickej a politickej. A keby sa to aj otočilo, a vo vláde by zasadali samí akademici, istá konzervácia ich poznatkov v záujme stability by bola nutná. A preto by sa mohlo stať, že páni akademici v dôsledku ich činnosti prirodzene strácajúc kontakt s novšími poznatkami, by zaviedli kladivo na nových "čarodejníkov", keďže veda napreduje, a občas aj zneguje svoje skoršie výsledky. (hm, a veľký prúser by bol, keď by znegovali práve výsledky úporného snaženia niektorého člana vlády, lebo vieme, že ani vedeckej obci sa nevyhýbajú všelijaké človečenské animozity v dôsledku ješitnosti, hehe)Plne by som ti ale rozumel, ak by si chodil bosý, žalúdok prázdny, nemal strechu nad hlavou, nemal internet, a nemal do čoho pichnúť (aj obrazne, hehe). Nechceš povedať, že je to tvoj prípad ?FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 10:36:43 59ad0cca

Admin, admin, adminnnnnnnnnn ! Čudne to tu adminuješ. S.r už na vytrhávanie príspevkov z kontextu vlákna, lebo robíš blbcov aj z "pozostalých".

musim uznat,ze toto asi lisa22 nebola.Ze by nejaka adminovska politika...?


už ma skutočne prestalo baviť to vysvetľovať. očividne si poniektorí našli svojho"triedneho nepriateľa", ktorý im maximálne vyhovuje, a tak majú o dôvod viac sa doňho pri každej príležitosti navážať. začínam mať podozrenie, že je za tým skutočne "adminovská politika" - nekoordinovaným a často úplne bezdôvodným zmazávaním príspevkov sa zrejme úmyselne snaží vyvolať dojem, že za touto jeho zmätenou činnosťou stojí niekto iný - konkrétne ja, pričom sa následne vyžíva v "pomstychtivých aktoch" postihnutých - veď prečo by inak ponechával na fóre jasne spamovacie príspevky posielané z môjho nicku, ale očividne niekým iným než mnou? prečo tu verejne nepotvrdí, že to, čo som niekoľkokrát uviedla o našom kontakte, je pravda, hoci som ho k tomu opakovane vyzvala?


začínam mať dojem, že sa na týchto útokoch na moju osobu, ktoré sám vyvoláva, dobre baví. inak si neviem vysvetliť, prečo nezmaže odtiaľto moje fotky s debilnými komentármi, keď je každému jasné, že som ich sem neposlala ja. vážne ho podozrievam, že to všetko robí len preto, aby sa mohol zabávať na následkoch vlastnej chaotickej činnosti a nedorozumení, ktoré ňou spôsobuje.


lisa22 by tijasne oznamila,ze bonzovat to nie,ale hlasit sa to musi.
asi je už zbytočné čokoľvek vysvetľovať, ale to, že ja v nejakom svojom poste spomeniem admina, nemusí nevyhnutne znamenať, že ho aj kontaktujem. to je však na teba zrejme príliš zložitá úvaha. admina spomínam hlavne preto, že si myslím, že by tu mal byť a moderovať to, aby vedel, čo sa tu vôbec deje. ja som tiež moderovala fórum, takže mám predstavu, ako sa to robí - takto rozhodne nie.


a pokiaľ ide o to, koho indentitu na tomto fóre poznám, tak to tu rozhodne nemienim nikomu vešať na nos. môžem len priblížiť, že ide o viacerých ľudí, o ktorých viem, kto sú. no a čo? nikdy v živote by ma nenapadlo ich identitu kdekoľvek zverejňovať. mám určitú úroveň a takéto spôsoby sú mi maximálne cudzie, považujem ich za vyslovene hanebné. jedine oni sami môžu zverejniť svoje osobné údaje, ak sa tak rozhodnú. ale keďže toto nie je zoznamovací večierok, ale diskusné fórum (teda aspoň ním chce byť), nič také sa tu od nikoho neočakáva. zaujímavé sú (mali by byť) iba názory, bez ohľadu na identitu. dotyční preto môžu byť pokojní, z mojej strany eštébácke metódy určite nehrozia.

nakoniec, v tomto bordeli sa už mi skutočne nechce viac zdržiavať. som maximálne znechutená tým, kam to až dospelo a akú mieru patologickosti tu niektorí predviedli. bude treba naozaj veľa čerstvého vzduchu, aby sa mi miestne otrávené ovzdušie vyvetralo z hlavy.

sorry za spam a peknú nedeľu.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-09-13 13:36:56 5f69ce4b
Gymnazistka, vidim, ze robenie spravnych rozhodnuti nepatri do tvojho repertoara... Aby som ta spravnemu rozhodnutia sa povzdbudil, zopakujem svoju otazku...

Poznas sa osobne so zenou, ktora tu kedysi pisala pod nickom anaste...? ANO/NIE

Preco sa vyhybas odpovedi na taku jednoduchu otazku...?


mamka postkova # HaqyDiwi98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 14:32:45 c66cf5f3
Aby som ta spravnemu rozhodnutia sa povzdbudi = Aby som ta k spravnemu rozhodnutiu sa povzdbudi :)


mamka postkova # HaqyDiwi98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-13 14:34:08 c66cf5f3
mamka,

povzdbudi rovna sa povzbudi.A neopravuj sa furt.

lisa22 Ti odpovedala.Ci potrebujes corpus delicti..?Tak potom som ticho.

lisa,si slepka.Ale kedze slepka je spolocensky tvor,ktory ma neuhasitelnu chut neustale komunikovat,viem ta pochopit.A za tuto zumpu je zodpovedna aj tvoja "vysoky intelekt".

Cau,peknu nedelu.

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-09-13 18:31:32 5f66d9b1
Ale nie..lisa22.. Vaše pôsobenie na tomto fóre asi spôsobuje niekomu radosť..že našiel čosi plytké, názorovo vyhranené..jedným smerom .. čosi čo chce a nevie čo.. čosi múdre , ale len obmedzene... a že vystupuje pod "prezentom " ONA ..aj dráždivé..Teda ak chcete sa "svojích" .."negovačoch" zbaviť , nedajte im príležitosť aby si to o Vás vôbec mysleli... A pokiaľ sa týka môjho hodnotenia--- hajajááj...plytkosti tu bolo a je dostatok...
KLOPI # SyteTohy63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-18 14:39:54 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1168 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made