Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zdaňme zisky, zdaňme straty


Zdaňme zisky, zdaňme straty

Vládni ekonómovia sa v poslednom čase prekonávajú.  

Po tom, čo na ministerstve pôdohospodárstva prišli k záveru, že obmedzenie vlastníckych práv pri predaji pôdy vlastne zvýši zamestnanosť, a podľa ministerstva práce zvyšovanie minimálnej mzdy zamestnanosť nepoškodí (a teda akurát prinesie do rozpočtu viac peňazí z vyšších miezd), plánuje ministerstvo financií zaviesť ďalšiu novinku: daň pre stratové firmy.

Minister Kažimír najprv oznámil zníženie dane z príjmu právnických osôb o jeden percentuálny bod na 22 %. Stalo sa tak pri zverejnení rozpočtu verejnej správy na roky 2014 – 2016, ktorý predpodkladá aj pokles deficitu na 2,83 % HDP v budúcom roku. Na prvý pohľad dobrá správa. Jedná sa však o viac-menej kozmetickú úpravu sadzby, ktorá bude ešte vždy o 3 % vyššia ako deväť predchádzajúcich rokov. Daňového raja v strednej Európe sa euroúradníci zatiaľ obávať nemusia.

Vláda však výpadok dane nevykrýva znížením vlastných výdavkov. Práve naopak. Výpadok vykryje zavedením licencie pre obchodné spoločnosti, čo má pre rozpočet predstavovať "pozitívny vplyv v roku 2014 vo výške 84,2 mil. eur." Vláda očakáva zo zavedenia licencií výnos 120 miliónov eur (pre porovnanie, vláda v tomto roku plánovala pri zvýšenej sadzbe DPPO z 19 % na 23 % vybrať o 300 mil. eur viac, ale vplyvom poklesu zisku a reakcií firiem na vyššiu sadzbu znie aktuálny odhad len o necelých 100 mil. eur.

Inými slovami, po kozmetickej úprave dane z firemného zisku vláda zavedie úplne novú daň, ktorá sa má týkať predovšetkým firiem s malým ziskom alebo stratou. Po neúspechu so zvyšovaním sadzby v minulom roku zvolilo Ministerstvo financií stratégiu garantovaného výnosu – paušálnu formu dane. Minister Kažimír totiž plánuje zaviesť 1 000 eurový poplatok za licenciu pre firmy, ktoré chcú prevádzkovať obchodnú činnosť. Firma si bude môcť cenu za licenciu odpočítať od svojej daňovej povinnosti. Ziskovejšie firmy tak skutočne získajú plnú výhodu nižšej 22 % sadzby dane z príjmu. Ak bude ale zisk firmy nízky (tj. daňová povinnosť bude nižšia ako cena za licenciu), bude licencia pre firmu predstavovať čistú daň. Stratové firmy by sa podľa návrhu museli okrem vlastnej straty vysporiadať aj s plným poplatkom za licenciu.

Ťažko tiež povedať, či sa na ministerstve zamysleli nad tým, čo s podnikateľmi, ktorí vlastnia viacero menších firiem. Za každou firmou totiž treba vidieť človeka, ktorý ju vlastní. Dane vždy v konečnom dôsledku platí fyzická osoba, nie obchodná spoločnosť. Znamená to, že niektorí ľudia budú platiť niekoľko násobnú daň len preto, že majú viacero firiem?

Základným problémom vládnych opatrení je, že nie sú odpoveďou na otázku ako učiniť život občanov jednoduchším. Sú odpoveďou na otázku, akým spôsobom z nich vydojiť ešte viac peňazí - ak to nejde cez priame dane, skúsime licencie. Výsledkom je potom nárast znechutenia a motivácií daňový systém všemožne obchádzať, keďže peňaženky daňových poplatníkov sú prázdnejšie a to bez nárastu protihodnoty.

V horšom prípade nedôjde k optimalizácii, ale rovno k ukončeniu podnikania. S.r.o. môže mať založenú aj malý remeselník, pre ktorého môže byť aj práca v sociálnom podniku platená z verejnej pokladnice reálnou alternatívou. Z nezávislého podnikateľa tak štát vie šmahom ruky vyrobiť konzumenta verejných zdrojov.

Alfou a omegou preto ostáva, že slovenskej ekonomike sa nebude dýchať ľahšie bez systematického škrtania verejných výdavkov, ktorým by malo byť znižovanie daní kompenzované. Že šetriť sa už nedáMedializované prípady plytvania verejnej správy predstavujú len vrchol ľadovca. Pre začiatok môžeme napríklad ušetriť niekoľko miliónov eur tým, že nebudeme obstarávať kartičky pre autodopravcov 9-krát  drahšie ako v Českej republike.

http://w ww.iness.sk/stranka/8926-Zdanme-zisky-zd anme-straty.htmlAuthor: Jan Dinga # FifyGybi46
Slovensko2013-10-168
-
 56% ( 6 people voted )
+
Slovo podnikanie je synonymom pre slovo zisk. Zisk znamená daňovú povinnosť voči štátu. Na Slovensku je to však po slovensky. Podnikateľ má 12 spoločností, každá z nich je v strate, ale podnikateľ si každý rok kupuje nové a drahšie auto, mladšiu a drahšiu "spoločníčku", pre rodinu zabezpečuje stále drahšie dovolenky a pod. Česť výnimkám, ktorých je asi 1/3 a ktorí poctivo všetko odvádzajú, platia a po nociach od starostí ani nespia a rodiny sa im rozpadávajú. Tak teda čo s tými 2/3 ? Je predpoklad, že pri tomto zákone však tieto 2/3 budú najviac vykrikovať o okrádaní, zhoršovaní podnikateľského prostredia, likvidácii podnikania a pod. Tak by to mali brať športovo, a brať to tak, že platia daň za svoju "spoločníčku"...
Regency # KyjiHibo22
-
 41% ( 12 people voted )
+
2013-10-16 18:23:39 c35b6e47
Nemám broblém platiť vysoké dane, ale iba pod jednou podmienkou: Chcem mať možnosť priamo rozhodovať čo je verejným záujmom a koľko som za to ochotný zaplatiť.

Napríklad nepovažujem za verejný záujem preplácať straty Španielských, Gréckych a iných bánk.

V súčastnosti ľudia zo svojej mzdy odvedu viac ako 2/3 peňazí na priame + nepriame + iné poplatky (regionálne, skryté, atď) , tzn. že platia za niečo o čom nemôžu priamo rozhodovať. Iba za 1/3 svojej mzdy sa môžu slobodne rozhodnúť čo si kúpia na kapitalistickom trhu.

Je zvláštne, že v komunistickom ČSSR odvádzali na daniach a rôznych poplatkoch menej ako za kapitalizmu a pritom všade je počuť aký bol komunizmus neefektívny. Dobre si pamätám ako po prevrate (tzv.. nežná revolúcia) sa vravelo, že za komunizmu sme žili na dlh.Dudo # SebiPube68
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-16 18:38:51 57c56bd2
Dudo, a co cakas? kapitalizmus sme tu mali naposledy v medzivojnovom obdobi, teraz mame komunizmus v bledemodrom

regency, typicke kecy tutmaka, ktory v zivote neskusil podnikat a ako vzor podnikatelov uvadza spekulantov, ktory z podnikatelov tvoria malu mensinu, a to, ze na spolocnicku tvojho vodcu sa skladame vsetci ti uz nevadi

Yanath # VepeBeke80
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-10-16 20:13:16 559f68d2
Regency
, a prosim ta vysvetli mi, co mi pomoze 12 sro-ciek? Ako ich dostanem do straty a pritom zarabat velke peniaze? Rad sa priucim. Ja mam zatial jednu, ale kludne zalozim aj 12.
Prosim presny a jasny postup, ziadne drizdy.

gif # WaruBydy08
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-16 20:27:23 59ad5076
gif, 12 sro-ciek v pripade, ze mas komplica na danovom urade a idete "zarabat" na dph, ale to by som podnikanim nenazyval :DYanath # VepeBeke80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-16 20:48:27 559f68d2
Treba si uvedomiť, že s.r.o.-čku má aj niekto, kto napríklad zamestnáva seba, svoju ženu a nejakých tých 3 zamestnancov. Žiadna sláva, ale 5 ľudí má plat z ktorého sa odvádzajú do štátu odvody. Prečo by mala byť taká malá firmička v nejakom 1000 a viac eurovom pluse???
A teraz otázka pre pánov socialistov: Tých 1000€ si majiteľ firmy odtrhne od huby, alebo o to menej dá zamestnancom?

ja # HyweKywu20
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-16 20:52:20 5c341987
loading...
Štát je územný monopol na kriminalizáciu. Politici sú kriminálne živly, ktoré zhoršujú občanom životné podmienky, dlhodobo a stále. Kompetencie štátu odovzdali do Bruselu, 90% bruselských dotácií pochádza z našich daní a zo 100% dotácie sa 15 - 20% použije na provízie a iné náklady nutné na získanie dotácie. Dotácie sa smú použiť len podľa príkazu Bruselu, zásadne na neefektívne projekty, na mŕtve investície, ktoré nikdy v budúcnosti nebudú produkovať tovar ani služby. Zásadne sa dotácie nesmú použiť podľa zdravého Slovanského rozumu na efektívne projekty, zvýšeneie výroby, tvorbu pracovných miest, potravinovú bezpečnosť, ochranu slovenských výrobcov proti korporáciám.

Dotácie Bruselu sú neefektívne z pohľadu zvyšovania kvality života, slúžia na zničenie morálky človeka prechodom na konzumný spôsob života, na čo najväčšiu závislosť občana od štátu, na stratu osobných slobôd, slúžia na zámerné zadlžovanie štátu a teda isté zvyšovanie daní do budúcna.

Štátni úradníci sú zločinci. Vid. čipovanie psov, keď Brusel káže povinne čipovať len psov pri ceste do zahraničia a nekáže čipovať mačky, fretky, veveričky... Takýchto prípadov úradníckej zlovôle v prospech lobistov je veľa. Čip na čipovanie ošípaných stál pred 25 rokmi asi 1, jedno €.

Dodnes žiadna vláda neriešila krízu prioritami v štátnych výdajoch ale riešila vždy len príjmy štátu, dane!!! Každoročne narastá dlh, žijeme si nad možnosti zdrojov, žiadna vládna strana nezmení sociálnu politiku, lebo by prehrala voľby.

Keby sme mali Slovenskú korunu, tak sme mohli tlačiť peniaze do nemoty podľa vzoru USA, mali by sme na platy a na sociálne programy a neboli by sme zadĺžený a finančne zotročený v EÚ, MMF a dalších otrokárskych spolkoch, ktoré likvidujú Slovanstvo.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-10-17 06:49:53 57f4ca0a
Mám veľa známych, ktorý platia odvody menšie ako 30 € mesačne a žiadnu daň. Čiže menej ako barsaka upratovačka a pritom majú stavebné firmy s 10 + zamestnancami.
A kto tu nechape ako sa da firma dať do straty a kúpiť si bavorák. Tak mu to vyvetlím - kúpim ho ako firemný..

Filip # XoqePive90
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-17 12:35:23 1f82a228

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   ose
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Dokážeme se ubránit plíživé islamizaci Evropy?


Dokážeme se ubránit plíživé islamizaci Evropy?
Základní škola Al Azhar se nachází na stockholmském předměstí Vällingby. Stockholmská radnice se rozhodla vykreslit školu Al Azhar, jak je vidět na přiloženém obrázku, za použ...
Itálie: Nesmíme provokovat naše muslimské spoluobčany! Zpívání vánočních koled se zakazuje!
USA splácí dluh Číně potravinami a šrotem
Zimbabwe: Život po hyperinflaci

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0407 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo