Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zaměstnancům, kteří závidí živnostníkům


Zaměstnancům, kteří závidí živnostníkům

Někteří zaměstnanci závidí živnostníkům, že si mohou odečíst paušální náklady a mají nižší platby pojistného. To je v jejich očích nerovné a diskriminující, tedy dle závistivců by měli živnostníci platit stejné odvody. Souhlasím, podmínky jsou nerovné, proto níže uvádím návrh na jejich srovnání.

Mají-li se srovnat podmínky živnostníků s podmínkami zaměstnanců, je zapotřebí provést i obrácené vyrovnání podmínek.

Takže navrhuji tyto změny Zákoníku práce (nejedná se o paragrafové znění, ale o hlavní ideu):

 1. Ruší se hrubá i superhrubá mzda. Zaměstnanec dostává celou smluvenou mzdu, vede si účetnictví na vlastní náklady a podává daňové přiznání. Veškeré pojistné si platí sám ze svých příjmů. (Ostatně, vůbec by neškodilo, aby zaměstananec věděl, kolik jeho peněz končí ve státním chřtánu.)
 2. Pracovní pomůcky si pracovník hradí ze svého, tyto náklady pak může uplatnit v daňovém přiznání jako náklady na dosažení a udržení příjmu v prokazatelné výši, nebo může využít nákladového paušálu.
 3. V případě nemoci nedostane od zaměstnavatele nic.
 4. Po příchodu na pracoviště je zaměstnanec povinen zajistit si práci sám. Pokud si práci nezajistí, nebo žádná práce není, nedostane ji proplacenu.
 5. Nárok na dovolenou neexistuje. Zaměstnanec si může vybrat po dohodě se zaměstnavatelem neplacené volno. Zaměstnavatel mu volno poskytne v míře přiměřené.
 6. Zaměstnanec nemá nárok na žádné benefity a nemzdová přilepšení. Dostává zdanitelnou mzdu.
 7. Veškerá školení si platí zaměstnanec sám.
 8. Jaké podmínky si zaměstnanec se zaměstnavatelem dojedná je předmětem smluvní volnosti.
 9. Zákoník práce tím nemá nadále žádný smysl a zrušuje se celý.

Takže jsem si vlastně mohl ušetřit práci a napsat jen, že se socialistický Zákoník práce ruší, protože beztak naprosto nesystémově straní jen jedné smluvní straně. Status "zaměstnanec" by se tím vlastně mohl zcela zrušit, odpadl by problém "švarcsystému", protože zaměstnanci by byli plnohodnotnými podnikateli se svou prací a socialistické odbory by mohly jít do (ne)zasloužené penze. Po dosažení plnoletosti by dostal každý IČO (beztak ho každý má od narození) a snaž se, brouku, jak umíš. Pracuj, šetři, počítej... Jako každý jiný podnikatel.

No je to trochu nadsázka ale je namířena proti všem těm závistivcům, co vědí úplný prd, co to je podnikání a vidí jen tu jednu stranu mince a nesnesou představu, že se má někdo lépe, než oni sami.

A že nemůže podnikat každý, jak často a rádi uvádíte? Že každou profesi nelze provozovat podnikáním? Ale lze, jak je napsáno výše. A pokud máte pocit, že je nutné nějakou práci provádět výhradně kolektivně, pak vám nikdo nebrání vzít si úvěr a založit si družstvo, zákon to umožňuje. Nebo si založte jinou firmu a zaveďte si tam takovou organizační a mzdovou strukturu, kterou pokládáte za lepší. Jo ono je to riskantní? No právě!

A jen tak na okraj: to je také důvod, proč vám podnikatel nevyplatí na mzdách celý zisk. Protože musí počítat, dávat si peníze stranou, to ošklivé slovo: akumulovat kapitál. Protože bez kapitálu to prostě nejde. A to nejde jen o peníze. Kapitál má mnoho forem a peníze jsou jen jeho částí.

V opačném případě se s tim smiřte.Author: FCB # HaboTuwi99
Slovensko2016-12-3012
-
 67% ( 5 people voted )
+
a ten zisk nevyplaca na mzdach aj pre to, že podnikatel vytvara pracovne miesto na to, aby mu prinieslo za tie starosti s ním zisk navyše, ktory stroví.
zamestnanci zavidia vždy až tu rozbehnutu firmu a tam by sa o zisk radi "spravodlivo " delili.
tie fázy rozbiehania, zadlžovania a bezsenných nocí nevidia.
a hlavny a najväčši podiel z prace zamestnanca si aj tak bere štat.
podnikatel vam da za pracu v hodnote 1000€ iba 700€ a za zisk 300€ mate monterky stroj halu a inštrukcie, čo robiť, aby ste boli užitoční.
z tých 700€ vam dojde čisteho 400€ a za tých 300€, čo si nechal štat dostanete....
a z tých 400€ "čisteho" si štat ešte bere 20% dph a spotrebne dane a za tie dostanete tiež...


ropas # RutiQajo58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-12-30 17:06:00 b2124ad2
Aspoň na Silvestra ...by sa mohol začať "srandovný obdrist" . U nás na dedine podnikateľoch nieto. To sú len buď živnostníci , alebo odborníci ktorí majú svoje "šmikne" a sem tam dakomu za drobný "piňaz" dajú zarobiť. A platia i štátu i vlasnej žene i nám v kčmičke.. Potom tie rozkradnuté štátne podničky /pekárne dedinské, zvárovne plotíkov, či obchodíci --magazínoví, krčmári vo vlastných garážach...aaa /sú v rukách " pej-pejdzešatnych " zákazníkoch.. a majú aj manželky v "astrachánskych " kožuchoch ---honostné. Tých je všade tri prdele---a "podnikajú " do zošalenia. A meľú sa v kolotoči ...majú ľudia peniaze ..sme života schopný , nemajú... "zatvárame krám ".. Tí sa neboja ani vlády , ani zákazníckej kúpyschopnosti..."jdou po svém"... Idú si svoje políčko obrobiť. Ale--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-12-30 17:35:44 58d4289b
Serioznosť začína "obvikle" pri nutnosti viesť aj "podvojné účtovníctvo".../je viem že istí tu píšuci .."anti-účtovník"to chápe"..../ A tu začína iná sranda. Nákladovo--výnosový stav je pod kontrolou vlastnou , ale aj inou...Nutne sa na strane nákladovej hľadá riešenie minimalizácie a na strane výnosovej maximalizácia-----Ale nie veď to každý kto má ..tam kdesi dierku ..ovláda. A serioznosť v minimalizácií či maximalizácií...je tak trochu --tá het.. a neexistuje "morálny kódex" ktorý by stanovil optimum . Silvestrovské je : tak či tak dakoho musíš "okefnuť". A na "okefovanie " hajajááj...je toho ..do zošalenia...Teda nach zdravia...šumivé..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-12-30 17:56:49 58d4289b
A pracovná sila odborná --lacná,/najlepšia je "slušne" vysoká nezamestnanosť/ a materiálové vstupy--najlepšie zadarmo / veľká voda z lesa rovno na dvor pod "geter" mi priniesla guľatinu/ a úvery .skoro bezúročné. A zákazníci /najlepšie platba predom / zákazková náplň-- min. pol roka vyťaženosť , a daňové odvody tolerantné / s pohyblivou výškou i termínom/ a technické vybavenie špičkové z poslednej "socialistickej investičnej modernizácie" . To su v "hrubom podaní" sny ---a zobudíš sa a "ruka v šerblíku" ...Ťažko--preťažko sa musí spomínať keď toto všetko sa nemuselo ....mať na krku...Ale dnes som kúpil mandarínky v BILLE za 0,69...ééééčka a sladké a bezkôstkové a ani šóra nebola...A aj šampanské bolo "pod sto korún"...Pi Pali --bo naliaté--- Nalej Piťu bo vypité...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-12-30 19:05:35 58d4289b
Je to len a len o sprostej prachobyčajnej závisti. V tom jedinci, reznutí boľševickými pseudoideálmi, vždy vynikali. Hovorím vám jasne: nechajte podnikateľov robiť svoju prácu a zveľaďovať spoločnosť, alebo bežte pod most pokapať hladom! Predpokladám, že to poniektorí červeňákovci aj tak nepochopia a budú svojsky dobiedzať, ale nevadí...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-12-31 02:28:23 d405c1fd
"co to je podnikání" víte prd vy - respektive děláte že nevíte abyste na politickou zakázku...fabulovali
Živnostničení NENÍ podnikání.

ksjd # MosoSela03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-01 08:10:42 4e88bdd5
loading...
Niekto asi chcel pridat na zobracenku co mu tento pan dava. Tak pseudo podnikatel radsej hodiny plodil tuto sprostost aby nemusel dat o 20€ viac. Spravne, nedajte zamestnancom nic ved ono sa to kazdemu vrati. Dobra firma si ceni aj zamestnancov pretoze prave oni su za jej uspechom.
MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 11:27:49 d94b4912
Keď už sme u tých živnostníkoch, tak na Slovensku sa hromadne prehlasujú na s.r.o., čo je samo o sebe choré a celé zle. Ale to presne odzrkadľuje stav, ktorý si vytýčil splniť birmovaný boľševik: ožobráčiť a zlikvidovať strednú vrstvu...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 11:57:04 d425402c
Už len..Pande36..zostáva vedieť čo je "stredná vrstva" /to je to čosi ako v Indií,kasta, narodíš sa v nej a hotovo./ . Alebo kde/kedy/ začína, či končí stredná vrstva.A pred strednou vrstvou je čo /smetie/ ale po nej je "svetový rozum". Alebo hraničné sú peniaze, príjem, majetok.../nakradnutý , vytvorený vlastným či cudzím úsilím..A ktorá "vrstva" je "ideálna"....Vy sa do akej "vrstvy " zaradzujete.../otázniky/. Prajem...príjemný aj hudobný víkend.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 15:29:31 58d4289b
Klop, dajte v CMĽ krčmičke hlavy dohromady, marxistov s červenými mozgami na chvíľu vyžente schladiť von na mráz (dúfam, že krčmička nezostane prázdna!) a porozmýšľajte, v čom je silná stredná vrstva prínosom.

P.S.: O svojom zaradení mám jasno.

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 16:23:28 bc7b649f
..Pande36..Vy si myslíte že si robíme srandy. Ale to je vážna vec. Paliho bratranec z druhého kolena je tu "krčmar-živnostník"/aj s manželkou / a dnes --je silvestra --: Keď ho "pasujeme"/podľa Vás / do "strednej vrstvy"/kasty / tak 5.L- demižónik červeného máme gratis. Preto tá vážna akútnosť. A k Vašmu zaradeniu, síce neviem/e/ akému , blahoželám/e/. Na zdravie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 16:57:28 58d4289b
Klop, nápodobne. Už sme sa zvolali, idem na čašu vína.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 17:46:33 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ofenzíva trhu


Ofenzíva trhu
Internet druhej generácie (teda smartfóny, mobilný internet, personalizovaný obsah, GPS...) behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.
WikiLeaks: Asi 80 společností kolaboruje s NSA včetně Intelu, IBM a Microsoftu
Sebaklam ateizmu
Kdo moc ví, je nepohodlný

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0312 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne