Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Základ ľavicovej volebnej matematiky


Základ ľavicovej volebnej matematiky

Smutnokyslé pohľady na novšie preferencie slovenských politických strán - čiže už po megakauze Váhostav alebo po pointe v kauze NKÚ - sú neprehliadnuteľné.

Ako je možné, že tak brutálne čitateľný príbeh oligarchu z Váhostavu prepletený so smeráckym divadlom pri parlamentnom pseudo-odvolávaní Figeľa ("réžia: Fico, klapka: Martvoň, komparz: 83 kolesíkov") sa len tak málo prejavil na novších preferenciách vládnucej štátostrany.

To predsa nemôže byť pravda, krúti hlavou nejeden pozorovateľ. Veď po takých očividných prešľapoch a evidentných prepojeniach už predsa "musí" nasledovať trest v pododobe výrazného poklesu politických preferencií.

Nuž, nemusí.

O základoch ľavicovej volebnej matematiky sa už písalo tu, ale okrem toho existuje ešte niečo oveľa dôležitejšie. Ľavicový volič sám.

Jeho loajalita je neporovnateľne väčšia v porovnaní s loajalitou neľavicových voličov, nehovoriac o tých pravicových (tých je však tak málo, že sa s nimi nie je potrebné výraznejšie zaoberať).

Pre ľavicového voliča je najdôležitejšia idea, s ktorou kráča "jeho" politicka strana do volebného súboja. Samotné kroky, ktoré vedú k napĺňaniu ľavicových ideí, sú už výrazne menej dôležité a ľavicový volič tak dokáže byť oveľa tolerantnejší k prešľapom vyskytujúcim sa na ceste napĺňaniu týchto cieľov, ako volič neľavicový.

Ak je jednou z najdôležitejších ľavicových ideí väčšia príjmová a majetková rovnosť, tak voči krokom, ktoré vedú k jej naplneniu - stačí aj verbálnemu - platí veľká miera tolerancie, vrátane tých krokov, ktoré sú nemorálne, nečestné (a do istej miery trebárs aj nezákonné) alebo také, ktoré môžu napr. negatívne ovplyvniť budúcu generáciu.

Ľavicovému voličovi príliš nevadí pofidérne nadobudnutý majetok niekoľkých oligarchov, pokiaľ je súčasne spokojný s postupným zhoršovaním podnikateľského prostredia pre desaťtisíce radových podnikateľov-kapitalistov alebo živnostníkov-buržujov. A kedže živnostníci a podnikatelia sa na zhoršovanie podnikateľského prostredia pravidelne a nahlas sťažujú, značí to, že veci sú na správnom mieste.

Ľavicovému voličovi príliš neprekáža, že mnohí z "jeho" politických predstaviteľov ani neskrývajú mnohomiliónové majetky (nehovoriac o miliardových majetkoch ich sponzorov), pokiaľ podhodia dostatočne zaujímavé sústo aj jemu samotnému školstvo, zdravotníctvo a iné "zadarmo", garantovaná a pravidelne rastúca minimálna mzda, dotované ceny plynu...).

Ľavicovým voličom príliš neprekáža neudržateľnosť dôchodkového systému v budúcnosti, pokiaľ oni sami majú profit v súčasnosti (vianočný dôchodok, vlaky zadarmo).

Avšak neľavicovému voličovi, v porovnaní s tým ľavicovým, výrazne viac prekáža, ak sa používajú evidentne nečestné či nemorálne spôsoby na dosiahnutie trebárs aj ušľachtilých cieľov či ideí.

Aj preto bola niekdajšia Dzurindova snaha prebiť Mečiarove lži inou lžou (sľub dvojnásobných platov) terčom dlhoročnej kritiky od jeho vlastných voličov.

Aj preto bola kauzy "skupinka", nevysvetliteľné "financovanie" SDKU, či neskôr kauza Gorila takou ťažkou ranou aj pre SDKU aj pre vládne strany okolo, že sa z toho dosiaľ preferenčne nespamätali. A to napriek tomu, že na strane dovtedajších úspechov boli tak významné plusy ako napr. definitívne začlenenie do NATO a EU, daňová reforma a bezprecedentné prilákanie zahraničných investorov (z ktorého čerpáme dodnes), či aspoň pokus o reformu zdravotníctva.

Neľavicový volič kriticky spočíta "svojej" strane aj "svojmu" politikovi takmer každý prešľap, ktorého sa dopustí (viď priam hmatateľnú odozvu Procházkovej nahrávky na preferenciách Siete). Samotná idea (nech je akokoľvek správna) neľavicovému voličovi sama osebe nestačí, pokiaľ sa použijú nemorálne a nečestné prostriedky na jej dosiahnutie. Už len ich samotný náznak môže vyvolať voličovu viditeľnú protireakciu. Aj preto je niekdajšia SDKU tam kde je (v úplnom politickom kýbli) a aj preto sú všetky tie Novy, SaSy, Skoky (ale aj Sieť) tam kde sú.

Ľavicový volič je však úplne iná kvalita.
Je ochotný tolerovať aj tisíc káuz typu predražené CT, NKÚ, Bratislavký hrad, Pavlis, IT tunely atď. a úspešne zvládne aj niekoľko tých naozaj "brutálnych" megakáuz (Váhostav, Čénteš, 60 miliónov zarobených vlastnou hlavou, vyše 8-ročná (!) kauza Hedviga...).

Môže sa špekulovať nad tým, prečo je tomu tak (alebo dokedy to vydrží), ale to je asi tak všetko, čo sa s tým dá robiť. Ľavicový volič je tým najzákladnejším kameňom ľavicovej volebnej matematiky.

Ak k tomu pridáme ďalšie základy volebnej matematiky, tak už môžeme vidieť jasné náznaky toho, ako asi dopadnú voľby v roku 2016. Očakávať náhly pokles volebných preferencií Smeru-SD popri prichádzajúcemu predvolebnému "sociálnemu" balíčku č. 2 sa zdá byť detinsky naivné.

redakcia Rukoväte modernej ľaviceAuthor: Roman Brandsteter # RycoRumo59
Slovensko2015-06-115
-
 50%  ( 2 people voted )
+
Ľudia videli, čo dokáže "pravica" a majú toho očividne dosť. Najskôr sa treba kriticky pozrieť do svojich vlastných radov, upratať a zabojovať o dôveru ľudí činmi, nie rétorikou.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 53%  ( 5 people voted )
+
2015-06-11 10:12:43 c331bc52
marne rozmyslam, co pohana tychto ludi pisat taketo k.kotiny.
Ved na pohlad vyzeras Roman ako bezproblemovy typ, ktory by ani muche neublizil, ale preco pises tak otravne a zbytocne. ved si to sam v tom clanku napisal, ludom, hlavne teda tym, co volia, je uplne jedno, aku kauzu sa dozvedia, ak jedinou ulohou je dostat z tych vsetkych zkorumpovanych a rozkradacskych politikov aspon nejaku omrvinku. A tu im tato strana da aspon otrochu vacsiu ako ta grupa polobuzerantov krciacich sa pri jednom mikrofone, aby dokazala svoju sudrznost aspon do dna volieb.
Lebo volic aj ked si o nom myslim svoje, nie je hlupy v tom, koho ide volit. VBie, ze ta prikrcena banda mu ani o tolko nezvysi minimalnu mzdu, ani nezvysi dochodok, ci neda rebriniak zdarma.
On sa podla teba sprava nevypocitatelne, ale on to ma dobre zratane.

Rafael # BakiQuno09
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-06-11 11:27:27 59ad961d
zaujimave priezvisko ma Romanko. asi to je nahoda.
Ivan Bilderberg Mikloš a masovy vrah Dzurinda uz radia filatropicky na ukrajine.

Fero # LifuRoru61
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-06-11 11:44:20 d9777929
To je krása.Tá matematika...áno--autor má pravdu.. Matematika je kdesi inde...ako v politike. Teda ak je čosi ľavé a posunie sa to do nejakej "trajektórie" ktorá je asi vľavo od nuly. NULA TAM NEPATRÍ... Ale "nie ľavo" je "čosi " vpavo "od nuly ale NULA TAM PATRÍ.. a to je "spektrum" o tú nulu väčšie. Takže matematika a jej pochopenie začína podľa autora platiť vtedy ak to "nie ľavo " je "neznášanlivé nedostatky, kritické, usmerňujúce --aj sebatríznu" a to "lavo" je opak ...lebo matematicky vyjadrené hlasy... ach úbohosť ... Takto znevažovať ..matematiku...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-06-14 19:37:54 58d4289b
Autor má takmer na sto percent pravdu so svojou analýzou mašlienkových pochodov typického ľavicového voliča. Sám som sa stretol u nejedného obyčajného manuála s jeho radosťou nad zhoršujúcim sa podnikateľským prostredím. Na moju otázku, kto ho bude potom zamestnávať a dávať mu výplatu, hľadel ako teľa na nové vráta. Tak ďaleko už jeho IQ nesiaha, ale hlavne, že sa môže zadarmo vyvážať vlakom...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2015-06-14 20:22:01 d405c1fd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

V NĚMECKU BĚHEM JEDINÉHO TÝDNE CHYTILI DRUHÉHO AMERICKÉHO ŠPIONA


V NĚMECKU BĚHEM JEDINÉHO TÝDNE CHYTILI DRUHÉHO AMERICKÉHO ŠPIONA
Tohle prostě pro CIA nebyl dobrý týden. Rok poté, co Edward Snowden odhalil, že USA napíchly Angele Merkel mobila, tak pak přišel první špion a před chvílí odhalil Suddeutsche Zeitung...
Ako vidím dnešný svet
13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají
V létě bude teplo, led na slunci taje aneb blíží se okurková novinářská sezóna

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.025 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage