Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zabije vás vysoký tlak,či liečba?


Zabije vás vysoký tlak,či liečba?
Vysoký tlak krvi či liečba
Asi nikomu nemusím vysvetľovať, že v dnešnej dobe najviac ľudí umiera na následky vysokého tlaku krvi.
Popísalo sa o tom už veľa, tak, že budem stručný.
Keď som jedného dňa zistil, že mám vysoký tlak, nemohol som tomu uveriť. Ako je to možné? Veď fyzicky pracujem a mám dosť pohybu. Nemohol som uveriť, mal som iba 30 rokov.
Išiel som teda na vyšetrenia, no tie nepriniesli žiadne výsledky či odpovede. Príčina neznáma.
Lekári mi tvrdili, že musím brať lieky a to už celý život, inak bude po mne.
Začal som teda liečbu. Bral som jeden typ liekov, ale začal mi spôsobovať impotenciu, tak som ho vymenil za iný. Ďalší liek sa postaral o poškodenie mojich obličiek a pečene. A ako by to nestačilo do tretice mi posledný liek spôsobil DNU, chorobu prejavujúcu sa bolesťami a zápalmi kĺbov. Dostal som také zápaly, že som sa nevedel na nohy postaviť a ísť si predpísať barle. To som už bol úplne vyriadený a rezignoval som na všetky liečby.
Po zhruba desaťročnom devastovaní môjho tela som sa rozhodol prestať brať lieky a to som aj urobil.
Začal som prísnou diétou a postupne som začal striedmo jesť všetko.
Na moje počudovanie sa môj stav začal postupne zlepšovať, dokonca aj potencia ale niekedy sa stalo, že som mal veľmi vysoký tlak okolo 200/130, tak som musel vziať aj tabletku. Nechcel som ísť ešte pod kytičky. Väčšinou som však bojoval s tlakom krvi okolo 170/100.
Lekári boli zhrození, vraj tým riskujem svoje zdravie. Ja som však neostal v nečinnosti a začal som pátrať na vlastnú päsť po tom čo u mňa spôsobuje vysoký tlak. Začal som čítať články diskusie, ale aj odbornú literatúru.
Potom som si poskladal mozaiku do kopy a prišiel som na toto:
Ľudské telo, je stroj, ktorý potrebuje palivo. Ale na to, aby mohlo prebehnúť spaľovanie, potrebuje kyslík. Ten sa pri vdychovaní dostáva cez pľúca do krvi a tá ho roznáša na potrebné miesta. Najviac kyslíku potrebuje mozog, potom srdce, pečeň, obličky, žalúdok, pankreas a iné.
Nikde sa však priamo v literatúre nespomína fakt, že nedostatok kyslíka v krvi spôsobuje zvýšenie prietoku krvi a zároveň aj zvýšenie tlaku. Ale v podstate tento fakt je známy.
Hneď uvediem ako to súvisí.
Jednoducho, ak sval či orgán potrebuje povedzme liter kyslíku, za hodinu, ale pri vašom dýchaní mu prichádza iba pol litra, tak sa stane, že vo vašej krvi bude nadbytok kysličníka uhličitého.
Ten pôsobí na cievy tak, že sa začínajú zužovať. Zúžením sa docieli rýchlejší prietok krvi, samozrejme aj priamo úmerné zvýšenie tlaku krvi. Zvýšený tlak krvi spôsobí aj zrýchlené dýchanie, takzvanú dýchavičnosť.
Takým mechanizmom sa telo bráni proti nedostatku kyslíku v orgánoch. A vo väčšine prípadoch to funguje dobre.
Čo sa však stane, keď lekár podá pacientovi liek na vysoký tlak?
Väčšina liekov na vysoký tlak má mnoho nežiaducich účinkov, ale o tomto sa asi zabudli zmieniť.
Lieky na tlak spôsobujú rozšírenie ciev. To je ich hlavný účinok!
Aj keď dnes je už mnoho liekov, ktoré pôsobia na centrálny nervový systém a to tak, že v podstate bránia nervovým vzruchom. Bránia orgánom, aby počúvali príkazy z mozgu.
Aj jeden aj druhý systém však spôsobuje katastrofálne účinky v organizme.
Organizmus funguje tak, že má množstvo snímačov/receptorov/, ktoré ak zaregistrujú nedostatok kyslíku v bunkách, odošlú správu do mozgu, kde sa učinia zmeny na podporu udržania zdravia.
Čo to znamená? To znamená, že mozog, reguluje tlak krvi tak, aby boli všetky bunky dostatočne nasýtené kyslíkom a neodumreli. Neustále sa meniaci tlak krvi sa stále prispôsobuje okolnostiam.
Položme si ale otázky.
Ak sa nedostáva dosť kyslíku do orgánov a tie spustia mechanizmus zúženia ciev za účelom zvýšenia prísunu kyslíku. A my podaným liekom cievy roztiahneme, ako zareagujú orgány na nedostatok kyslíku?
Alebo ak liek, ktorý utlmuje centrálny nervový systém spôsobí, že sa nedostávajú povely na zúženie ciev, aby zvýšili tlak krvi a dostali tak kyslík v potrebnom množstve do orgánov?
Alebo liek, ktorý pôsobí v mozgu ako utlmovač nervových prenosv, spomalí, funkcie všetkých orgánov, alebo nedovolí plniť ich skutočnú funkciu?
To ale nie je všetko krv prenáša kyslík, ale odnáša odpady, ako je kysličník uhličitý a iné. Postupne sa dostane organizmus do fázy, že sa otrávi vlastným odpadom. Prejavuje sa to neustálou malátnosťou počas dňa a nedostatkom sily. Neskôr však dôjde k zlyhávaniu orgánov.
Čo sa udeje s orgánmi, ak nedostanú potrebné množstvo kyslíka?
Orgány sa dostanú do kritickej fázy, kedy už nedokážu udržať svoje bunky pri živote a dochádza k ich odumieraniu.(nekróze) Každý orgán začne odumierať a strácať svoju pôvodnú funkčnosť. Pri liečbe takýmito liekmi to môže trvať aj roky, ale určite sa to skôr či neskôr prejaví.
Ak odumrú pankreatické bunky spustí sa cukrovka.
Ak odumrú bunky v mozgu, môže nastať demencia, či Alzhaimer, alebo Parkinson.
Niektoré vlásočnice, napríklad v oku nedokážu zásobiť časti oka kyslíkom a dochádza k poškodeniam , ako sú zákaly, či úplná slepota.
Na pokožke sa to prejavuje tiež, často majú ľudia plešiny, lupiny, či hrubú kožu na pätách, ktorá je už dávno odumretá.
Utlmovaním citlivosti nervov, dochádza k impotencii u mužov aj žien.
Po nejakej dobe nastáva poškodenie metabolizmu, nakoľko už telo nie je schopné produkovať enzýmy na rozklad jedla a tak sa nedostávajú potrebné minerály a vitamíny, či bielkoviny do krvi, ale dochádza k poruchám, ktoré spôsobujú nerovnováhu zložiek v krvi.
Spolu s nedostatkom kyslíka to vedie k poškodeniu všetkých orgánov!
Poškodenie obličiek, kde sa začnú tvoriť kamene a upchávajú kanáliky ktoré filtrujú krv. Toto poškodenie obličiek spôsobí, že sa v krvi nachádzajú vo väčšej koncentrácii, kyselina močová a kreatinín. Spúšťa to chorobu zvanú Dna, ktorej prejavom sú bolestivé zápaly kĺbov. Samotné vysoké hodnoty týchto látok však sšte viac poškodzujú obličky a ak sa tento proces nezastaví, končí to úplným zlihaním obličiek a pacient umiera.
Poškodenie pečene, Spôsobuje nadmerné hromadenie vody v tele, hlavne v oblasti brušnej dutiny. Často sa to zamieňa s obezitou, kde lekári obviňujú pacienta, že sa zle stravuje a že je tučný. Tento stav môže pretrvávať aj roky, ale spôsobuje mnoho komplikácií, ako žlčníkové kamene,zažívacie problémy, nesprávne pomery žalúdočných štiav, vetry neprirodzená stolica a podobne. Napokon dôjde k cirhóze pečene a následne k smrti.
Poškodenie pankreasu, sa od začiatku prejavuje iba pocitom vlčieho hladu. Tento hlad je spôsobený tým, že pankreatické bunky nedokážu pružne reagovať na zmenu pomerov v krvi. Ako poškodenie postupuje pankreas prestáva tvoriť enzýmy potrebné na rozkladanie bielkovín a cukrov a nastáva cukrovka. Cukrovka je typickým prejavom odumretia pankreatických buniek, tie už nedokážu produkovať inzulín a do krvi sa dostáva ohromné množstvo cukru, čo pôsobí devastačne. Následkom toho odumierajú obličky a dolné končatiny a často musia pacientovi amputovať nohy, aby prežil. Musí chodiť na dialízu, kde mu vyčistia krv od zložiek, ktoré mu nedokážu poškodené obličky odfiltrovať. Netrvá to dlho a končí to smrťou.
Poškodenie srdca. Srdce je pomerne dosť silný sval a preto k jeho poškodeniu nedochádza skoro. Všetky ostatné orgány zatiaľ nedokážu zohrávať svoju pôvodnú funkciu a tk sa v krvi nachádzajú zložky v takých množstvách, že sa tvorí plak, ktorý upcháva cievy a tak sa zvyšuje tlak krvi, na dlhý čas, ak nie na trvalo. To na srdce vplýva tak, že srdcový sval, pri nadmernej záťaži začne zväčšovať svoj objem svalovej hmoty. Zväčšené srdce síce dokáže tlačiť väčší tlak, ale už nikdy nedokáže tlačiť menej. To neskôr spôsobí, že sa pod výškou tlaku zdeformujú chlopne a srdce môže úplne zlyhať a nastáva smrť.
Poškodenie ciev a mozgu. Pri dlhodobo nesprávnych pomerov zložiek v krvi, nastáva v cievach také prostredie, že nedokážu pružne reagovať, aby znížili, či zvýšili tlak, ako to prikazuje Mozog. Vplyvom usadených plakov, ktoré vyprodukovli orgány pri svojej nesprávnej funkcii, sa časť ciev upcháva a znižuje tak prietok krvi. To nielen, že spôsobuje nedokrvenie a následné zvyšovanie tlaku, ale hrozí aj pretrhnutie cievy po vysokým tlakom, čo je Infarkt. Infarkt, môže byť na rôznych miestach, ale ak nastane v mozgu, hovoríme o mozgovej mŕtvici. Mŕtvica môže nastať z dvoch dôvodov. Buď sa cieva pretrhne, alebo ju upchajú pláty z usadenín v cievach. Obe poškodenia sú smrteľné, aj keď niekedy sa stane, že človek prežije ,ale je po zvyšok života postihnutý.
Toto všetko môžu spôsobiť lieky na vysoký tlak!
Ako to všetko začne? Veď predsa, ak by sme nemali vysoký tlak, tak by nebolo potrebné brať lieky.
Áno. Aj na to je odpoveď
Mnoho ľudí si neuvedomuje, že nemá dostatok kyslíka, preto, lebo nepozorujú žiadne príčiny. Ale to sa veľmi mýlia.
Skoro každý človek dnes chrápe. Mnoho ľudí má však problém z nosom či alergiou. Po úraze, alebo vrodenú vadu.
Ostatní však chrápu preto, lebo majú opuchy mäkkých častí v ústach či nose a ani o tom nevedia. Takéto opuchy vznikajú pri poruche regulácie tekutín v tele. Tá časom nastane ak solíte kuchynskou soľou.
Kuchynská soľ (NaCl)sa pôvodne v strave človeka nenachádzala. Ľudia však poznali kamennú soľ v podobe nerastu zvaný silvín. Táto soľ je však od kuchynskej veľmi odlišná. Je to totiž soľ draslíka(K-Kálium) Jej názov je však chlorid draselný, čo je (KCl)
Táto soľ Draslíka má na organizmus presne opačný účinok ako soľ kuchynská.
Kým NaCl v tele spôsobuje opuchy a zadržiavanie tekutín v organizme KCl má opačný účinok spôsobuje vypudzovanie tekutín z tela.
Nejedná sa v tomto prípade o čistú vodu, ale o zmes rôznych zložiek, ktoré sú často odpadové produkty a spôsobujú opuchy, alergie a zápaly.
//Kamenná soľ sa dáva aj pasúcim sa zvieratám, ako minerálny doplnok stravy. Žiadneho veterinára by však nenapadlo im nasypať kuchynskú soľ. Nechce zhoršiť ich zdravie!//
Zhrnutie:
Ak máte vysoký tlak, nemusíte hneď brať lieky, v mnohých prípadoch postačí prestať soliť, alebo začať používať Draslíkovú soľ. Odčervenie organizmu často pomôže zjemniť príznaky. Ak máte problémy s dýchaním, treba ich neodkladne vyriešiť. Ak chrápete, skúste navštíviť spánkové laboratórium. Najviac zo všetkého však odporúčam veľa pobytu na čerstvom vzduchu, najlepšie v prírode a naučiť sa zhlboka dýchať. Hlboké dýchanie môže výrazne pomôcť. Športovať, alebo aspoň chodiť na prechádzky či túry. Pobyt v prírode ukludní celý organizmus a nastane aj pokles tlaku. Mnohí, teraz odporúčajú aj chodenie naboso po tráve. Vraj tým telo vyrovná svoje energie, ak sa uzemní. Má to vraj liečivý efekt. Samotný povrch zeme vie vyrovnať elektrinu v našom tele.
Ak budete robiť všetky tieto veci nebudete musieť brať lieky na tlak a predĺžite si svoj život.
Kyslík je rozhodujúci. Ak rybám nedáte kyslík do vody začnú sa pomaly hýbať až umrú, ale ak im dáte okysličovač, po chvíli sú plné života a rýchlo plávajú.
Neuduste sa vo vlastnom tele a snažte sa prežiť!


Author: Sando # QeluKefe05
Svet2014-09-1321
-
 76% ( 11 people voted )
+
Môj obvodný lekár je perfektný človek: má budhistické vyznanie a k liečbe pristupuje podľa možnosti čo najviac psychosomaticky. Je to starší človek má asi 65 rokov a teda asi roky praxe mu potvrdili, že psychosomatický prístup je správny.
V tomto čo píše autor, by ho môj obvodný lekár celkom iste podporil.
Tiež neuznáva prílišne chodenie po špecializovaných lekároch a podľa možnosti zbytočne k tomu pacientov neprehovára


lukas # JyveRore11
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-09-13 21:23:00 5057d10a
Zabíjejí a chronické nemoci vyvolávají a uměle vyrábějí /včetně mnohých psychiatrických/ nikoli nemoci samotné, ale metody zdravotnictví. V naprosté většině ani nikdo nestačí umřít na nemoc, zabijou ho léčbou (postupná eutanázie rozložená od několika dní do 3 měsíců).

kala # JubeGiwo47
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-09-14 00:02:09 4e88adf0
Kala, ty ba si sa mal/a radšej preventívne obesiť (alebo spáchať iný spôsob sebesrandy). Nemáš totiž inú možnosť pri svojom súčasnom psycho stihomame.

:-DDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 19 people voted )
+
2014-09-14 01:16:17 bc7b649f
pitie chlorovanej vody ma tiez svoje dosledky. su o tom studie, ktore tvrdia ze zanasa cievy. bez ohladu na to clovek je prisposobeny na pitie vody z prirody. v prirode sa chlorovana voda nikde nenachadza. ani jodidovana NaCl sa nikde ako nerast v prirode nenachadza.

Fero # LifuRoru61
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-09-14 09:22:24 5ab6fb7f
Pan Mudrc-csc - pandemon -dr -sce už znami v širokom kozme znamou svojov mudroscou a odpovedce či to pravda kedz ste profesor psicho kliniki ! kedz mace tendenciu višše IQ višvetlice mi rebus -dzen ma 24 h- včera-dneška-jutre maju po 24 h -chtori dzen budze mac najvecej hodzin Prazdnu kliniku maš ta tom tam šickich pošelaš abi ši bul titan tam ?
ferda # XimaHifu28
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-09-14 12:10:18 58d4285f
Ak sa nechcete stať doživotným "klientom" farmaceutov, stačí urobiť nasledovné:

1. Obmedziť príjem mäsa na minimum.
2. Obmedziť (ideálne zabudnúť na) mlieko.
3. Maximalizovať príjem ovocia, orechov a zeleniny.
4. Začať sa viac hýbať.
Zaujímavé je, že bod č. 4 príde tak nejako sám od seba, nakoľko pribúdajúce množstvo vitality sa bude drať samo von.
O zníženie stresu sa netreba žiadno extra snažiť, nakoľko to je iba prirodzený dôsledok vyššie spomínaného.
Verte mi, viem, o čom píšem. Tiež som bol odsúdený na doživotné požieranie liekov znižujúcich krvný tlak a cholesterol...
meldo # FajuSuba76
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-09-14 12:35:14 d5b58294
loading...
Až na 1. bod súhlasím. V dnešnej dobe je možno najzdravšie práve to mäso ( ak je domáce, čo divina - 100%) . Zelenina, ovocie - už bez mutácií, chemikálií ani nenarastú. Mlieko nie a obilie tiež len sčasti- Kultivivaná pšenica možno spôsobuje duabetes. Vidno, že narastá celiakia a intolerancia laktózy rapídnym tempom.....
slavka # MegaPiqy41
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-09-14 13:23:24 5587d79e
Slavka, dovolím si Ti oponovať. Nie ohľadne mäsa, to je každého osobná vec, ale ohľadne ovocia a zeleniny.
"Zelenina, ovocie - už bez mutácií, chemikálií ani nenarastú"
Predstav si, že mne tu rastie aj ovocie, aj zelenina bez chemikálií :-) Takže narastú.
Ale rozumiem, čo si myslela. Supermarkety a obchody, či??

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-14 13:34:51 d5b58294
Clanok nam hovori akurat ,ze lieky na tlak su zle. Pravda.
Autor asi zabudol na komplexne riesenie problemu, ako to robia farmaceuicke spolocnosti.
Kuchynska sol zvysuje krvny tlak ? Jeden z mnohych nezmyslou modernej doby. Naozaj existovala studia ,ktora bola rozbuskou tohto mytu. Vyskumnici pouzili specialnu dietu so zvysenym mnozstvom soli a ono to zabralo, krvny tlak sa u ludi zvysil.
Bohuzial si nikto neuvedomil ,ze dieta obsahovala obrovske mnozstvo polysaharidov a fruktozy. Prave tieto cukry z dlhodobeho hladiska zvysuju krny tlak. Ziadna ina studia nedokazala suvislosti medzi solou a krvnym tlakom.
Klucom dlhodobeho zdrava (ak si odmyslime psychiku jedinca) ,velmi zhruba o stravovani :
1. Vyhybat sa polysacharidom a furktoze (max. cca 50g denne, 1 banan asi 10g, 1 jablko aso 10g) - riziko poskodenie pecene !!! 100% fruktozy sa metabolizuje v peceni, vysoka dlhodoba zataz je problem.
Fruktozovy sirup takmer v kazdej spracovanej potravine je vysloveny jed pre pecen (fruktoza ma ine molekulane zlozenie ako glukozovo-fruktozovy sirup, preto je relativne bezpecny, ale pozor na denny prijem)
2. Konzumujte velke mnoztvo zdravych tukov. Mytus nezdraveho cerveneho masa je dalsi nezmysel, idelna je divina. Rybi olej ako za starych cias by mal byt nevyhnutnostou.
3. Velke mnoztvo listovej zeleniny
4. Vyhybajte sa spracovanym potravinam, obilninam (lepok vas pomaly zabija, sposobuje mikro zapaly v tele), mlieku...
Nastudujte si posobenie cukru v organizme, o inzulinovej odozve tela, inzulinova rezistencia, glykemicka naloz, ako zabrzdit cukry v jedlach. Mozno vam to zachrani zivot.


Nonsensm # SuryKywy09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-09-14 13:51:53 558790df
Nonsensm

Podľa toho, čo uvádzaš o fruktóze - "(max. cca 50g denne, 1 banan asi 10g, 1 jablko aso 10g)" - a vzhľadom na množstvá ovocia, ktoré za posledné roky konzumujem, mal by som mať nefunkčnú pečeň. Namiesto toho behám maratóny, jazdím triatlony a to všetko bez výživových doplnkov...
Zjavne podceňuješ aj tú psychiku... "Klucom dlhodobeho zdrava (ak si odmyslime psychiku jedinca)..."
meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-14 14:07:48 d5b58294
Meldo, áno, hlavne zelenina zo supermarketov, ale horšie je, že už ani domáca nie je to, čo bývala. Mám záhradu, ako aj mnohí príbuzní. Každý ti povie, že bez chémie to nejde. Ak, tak kopec škodcov. Tiež sú rozdiely niekde na vých. a str. slovensku. U nás, na západe, ak vinič nepostriekaš najmenej 5 x do roka proti perenosp., a iným - nič z neho nie je A tak ďalej. A k tým genetick. a šľachtiteľským úpravám - ilustrujem len rajčiny. Z roka na rok sú horšie chuťovo aj kvalitou tie najlepšie z najlepších, roky u nás pestované. Bez chuti, zelené - treba odrezať skoro polovicu rajčiny, tvrdý stred.....predtým nebývalo.
slavka # MegaPiqy41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-14 16:06:28 5587d79e
meldo
si vitarian ? Tyzden som vydrzal na ovoci a zelenine, moj metabolizmus je rychly takze som rychlo chudol aj pri velkom mnozstve kalorii, pod hranicu podvyzivy. Ale musim podotknut ,ze som sa citil fantasticky, ale zaroven neuspokojeny co sa tyka stravy.
Vela ludi nema problem skonzumovat velke mnozstvo ovocia. Ja len prezentujem najaktulanejsie poznatky ,ktore su k dispozicii. Ludia s poskodenou pecenou by sa mali vyhybat ovociu. Ty patris evidentne medzi zdravych ludi takze ak sa citis fajn tak asi nie je dovod sa strachovat :)
K tej psychike. Sme sa nepochopili. Pravdepodobne je psychika dolezitejsia ako samostatne zlozenie stravy...Nonsensm # SuryKywy09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-14 18:52:13 558790df
meldo
Sport. Bohuzial mam pre teba zlu spravu. Je zcela evidentne ,ze dlhodoba zataz srdcoveho svalu ako napriklad maraton vedie postupne k zhorsenej funkcii, je tu zvysene riziko akutneho infarktu. Smrt sportovcov bez akejkolvek predchadzajucej diagnostikovanej srdcovej nedostatocnosti nie su nahoda.
Sportovat dlhsie ako 45 - 1hod je kontraproduktivne. Telo zacina reagovat na zataz vyplavovanim stresoveho hormonu, postupne su odburavane svalove vlakna...
Preto vyzeraju vsetci maratonci ako chodiace kostry "nic v zlom" v porovnani so sprintermi svalovcami.
Vsetkym co chcu vyzerat dobre, vsak vacsina z nas su egoistami chceme ego svaly odporucam HIIT (high intensity interval training) + silove cviky, hladaj na youtube pochopis :)
Rychlo zabudnite na beh (ak nemate nadvahu) poskodzujete si vlastne zdravie.

Nonsensm # SuryKywy09
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-09-14 19:01:27 558790df
Nonsensm

Vitarian nie som. Iba nejem mäso a mlieko. Nie som ani vegetarián. A vieš prečo? Vegetariáni mi lezú na nervy s tou svojou vtieravou agendou. Rozdávajú rozumy a nerešpektujú to, že každý je iný.
Prepáč, ale čo píšeš o behu sú čisté nezmysly. Vieš čo je ironman? 3,8 km plávanie, 180km na biku a maratón (42.185km). Nepripadám si ako chodiaca kostra a nepripadajú mi tak ani veteráni, ktorí sa takejto udalosti zúčastňujú aj v úctyhodnom veku (70 aj viac) rokov.

meldo # FajuSuba76
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-09-14 21:22:25 c35b0ef7
My tu v našej KRČMIČKE máme jednú genialitu! /no Nobel cenu nemusíte....iniciovať/ Zoberme také calorie.,.kilocalorie a ostatné... rie! Čo to jé ? Veľké , malé . hrubé . fialové či cenké! ALE ked vám dachto povie "jeden falatek kolbasy ked zjiš tak pejc kilometry...pobehni"! Hotovo! /jedna šnycľá... 3Km, , jedno japko..len tak kolo domu, jeden --"blšakový špíz"-7--kilometry , gruľky tanerik.. len ták do karčmi a nazad, jeden krémeš --4km atd!/Miera ....,,, ..nie "nezmyselné " calORIE ... ale konkrétne ... kilometre... a možeš jesť do zošalenia...A tlak sa ťa "nechytí" a dochtore "môžu" písať pozvánky na preventívku"..a ne a ne umrec!/ tabuľka : 1000 cal je 3km, 2000 cal je 7 km... 4000cal je okamžite --pivo, rum, a 10km.... neprezraďte to nikomu..!.//
Klopi # GuqeBocy11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-15 15:18:59 58d4289b
VINPOCETINE - inekcie ktore sa teraz davaju na rozširenie ciev su škodlive.
Kontraindikácie Liek by sa nemal používať u pacientov s ťažkou, všeobecné, mozgová hypertenznej kríze, alebo u starších alebo senilných pacientov s akútnym kardio-mozgovú alebo cerebro-srdcový syndróm, postinfarction cardiosclerosis alebo označených poruchy srdcového rytmu.


miki # KasaVabi39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-06 19:44:35 54f57918
Zoznam neexistujúcich chorob:
celulitída: Ako už názov napovedá, jedná sa o ochorenie, pri ktorom zápal je základ. Nepotrebujete k tomu liposukciu ale vyváženú stravu a cvičenie. Vynašli tuto diagnozu aby zvíšili trh s probiotikami. Osteochondróza - tiež vynašiel patológiu. Toto pravidlo vek. Má takmer všetky osoby staršie ako 50 rokov.
Pred niekoľkými rokmi, lekári začali vytrvalo opakovať, že tretina svetovej populácie trpí depresiami, chronickým únavovým syndrómom a duševnými chorobami. Kde sa tieto čísla vzali? To je veľké tajomstvo, ale ľudia im veria a začalo sa intenzívne liečiť táto "choroba".
arteriálna hypertenzia:
názov ochorenia nie je v žiadnej vážnej knihe o medicíne, pretože toto ochorenie neexistuje. Nie je ani v Medzinárodnej klasifikácii chorôb (MKCH), pretože je to fiktívna choroba . V skutočnosti, bola a je len príznakom esenciálnej hypertenzie (EH), smerujúce k nedostatku prietoku krvi do orgánov a preťaženie srdcového svalu. Avšak, v roku 1993, na kardiológii
dali do symptómu ochorenia. hypertenzia - to nie je choroba, ale príčinou je hypertenzia. Hypertenzia - je dostatočne stabilne a trvalé zvýšenie mikrocirkulácie tónu v svalovom tkanive. Hypertónia znižuje cievny lumen, čo má za následok zhoršenie prietoku krvi vo všetkých dôležitých orgánov.
V skutočnosti , liečba Vysokeho Tlaku by mala byť zameraná na riešenie príčin - hypertenziu mikrociev (tj normalizáciu krvného obehu), a nie k umelému zníženiu krvného tlaku, čo vedie k zhoršeniu mozgovej cirkulácie, a dokonca aj mŕtvice !!!.

miki # KasaVabi39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-06 19:53:53 54f57918
V bohatom západnom svete je totiž veľa tučných s vysokých cholesterolom, a veľa farmaceutických firiem lačných peňazí. Takže každá farmaceutická firma, aby obišla patenty konkurencie vymyslela vlastnú statinovou molekulu. Aby ju vnútila doktorom použila obľúbenú a známu metódu - financuje prostredníctvom výskumu akademickej kariéry "svojich" profesorov, ktorí dôjdu k "prekvapujúcim záverom" týkajúcich sa daného lieku.
miki # KasaVabi39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-06 20:09:28 54f57918
V očiach verejného zdravotníctva sa soľ stala takým istým mýtusom, ako tuky a cholestorol . Je nezmyselné považovať soľ ako dôvod vysokého krvného tlaku a tak isto aj cholesterol za príčinu kardiovaskulárnych a cievnych chorôb.. Mýtus soli, sa zrodil podobne, ako mýtus cholesterolu z niekoľko týždňových experimentov na zvieratách, a na základe toho dedukovali ďalekosiahle následky aj na človeka. Dôkazom toho je aj to , že samá konzumácia soli nespôsobuje vysoký krvný tlak, pretože je rad vyšetrení u kmeňov Kuna. Títo ľudia majú vyložene nízky krvný tlak, napriek tomu, že konzumujú podobné množstvo soli – denne 10-20 gramov -, ako ľudia západnej civilizácie. Na genetické dôvody sa nemožno odvolávať, pretože ľudia tohto kmeňa, po prechode na západný spôsob stravovania, mali tak isto vysoký krvný tlak, ako zo západným štýlom stravovania. (McCullough a spol., 2006).
miki # RukyLadi30
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-07 19:52:38 54f57918
Soľ sa stala mýtom už dávno v rozprávkach...
Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-05-07 20:10:50 bc7b649f
neviem neviem, ale kyslik je jed....Co myslite su potom aj antioxidanty skodlive?


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-08 11:14:01 55d89f5b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ofenzíva trhu


Ofenzíva trhu
Internet druhej generácie (teda smartfóny, mobilný internet, personalizovaný obsah, GPS...) behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.
WikiLeaks: Asi 80 společností kolaboruje s NSA včetně Intelu, IBM a Microsoftu
Sebaklam ateizmu
Kdo moc ví, je nepohodlný

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0399 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles