Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ZMANIPULOVÁNO: PRŮZKUM CNN BYL NAKLONĚN VE PROSPĚCH HILLARY UŽ PŘEDTÍM, NEŽ SE VŮBEC ZAČALI PTÁT


ZMANIPULOVÁNO: PRŮZKUM CNN BYL NAKLONĚN VE PROSPĚCH HILLARY UŽ PŘEDTÍM, NEŽ SE VŮBEC ZAČALI PTÁT

Průzkum CNN/ORC zveřejněný těsně po debatě z poslední noci, zjistil, že Hillary Clinton zaznamenala nad svým rivalem Donaldem Trumpem jasné vítězství. Je v tom ale problém průzkumový vzorek obsahoval 41 % Demokratů v porovnání s 26 % Republikány.

Po dotazu: "Kdo si myslíte, že při debatě odvedl lepší práci Hillary Clinton nebo Donald Trump?" řekl 62 % respondentů, že Hillary, zatímco 27 %, že Trump.

Z čehož okamžitě vznikl dojem, že Hillary v debatě Trumpa trumfla a pro média to stanovilo standard k jejich povídačce, že tahle noc byla pro republikánského kandidáta špatná.

Avšak 33% lidí, účastnících se průzkumu se identifikovalo jako Nezávislí, 41 % se označilo za Demokraty, zatímco 26 % se identifikovalo za Republikány.

To představuje vychýlení o 15 % mezi Demokraty a Republikány což znamená, že průzkum byl hrubě nakloněn ve prospěch Demokratů už před tím, než se vůbec ptali, kdo v debatě zvítězil.

Téměř tři čtvrtiny respondentů nebyli Republikáni a tázáno bylo o 57 % více Demokratů než Republikánů. Kdyby byl vzorek vybraný z 41 % respondentů, co jsou Republikány, a jen 26 % identifikujících se za Demokraty, tak by výsledek byl téměř určitě ve prospěch Trumpa.

Text potvrzující, že průzkum měl ohromnou nevyváženost ve prospěch Demokratů, nebyl na webové stránce CNN s článkem o průzkumu uveden, ale lze ho najít jako PDF soubor na image serveru CNN.

Průzkum CNN odporuje mnoha dalším průzkumům, které ukazují, že Trump v debatě zvítězil.

Tyto průzkumy příznivci Hillary zavrhli, když tvrdí, že byly nevědecké a vedli je pro-Trumpovští trollové.

Avšak průzkum Time ukazující Trumpovo vedení 59% k 41% se pak překlonil silně ve prospěch Clintonové poté, co náhle získala téměř 300 000 hlasů což naznačuje, že hry k přechytračení výsledů hrály obě strany.

 • Pro ty, co tvrdí, že jen Trumpovi příznivce hráli na vychýlení průzkumů on-line, tak tady je náhlé překlopení pro Hillary s 300 000 hlasy v průzkumu Time. pic.twitter.com/27cfuTCb2o
 • — Paul Joseph Watson (@PrisonPlanet) September 27, 2016

Ovšem vypadá to, že je tu konsensus v názoru, že Clintonová nějakým bodem přeci jen vyhrála, ale Trump dosáhl své mise, když se jeví jako volitelný, kdy obrovskou zaujatost projevila CNN ve vzorkování spolu s moderátorem Lester Holtem neschopným dát Hillary jakoukoliv tvrdší otázku co přiživí obvinění příznivců Trumpa, že celá kampaň je zmanipulovaná ve prospěch Hillary Clinton.

Zdejší česká a slovenská informace o průzkumu tvrdícím, že Hillary se sice předvedla lépe připravená na témata, ale ani lidé, co to oceňují, jí nevěří, zatímco Trump se stal touto debatou na rozdíl od ní věrohodnějším a přijatelnějším kandidátem:

Prvá debata: Trump kričal, klamal... a prehral Sme

"Trumpova najčastejšia veta bola podobná jeho reality šou: Zlééééé."

"A ak niektorí očakávali od Donalda Trumpa pokojný výkon, stráženie temperamentu a fakty, Donald zahral svojho starého Donalda."

Clintonová vs. Trump. Obviňovanie, emócie, hádky a lepšia Hillary HNonline

"Celkovo vyznela lepšie Hillary Clintonová, ktorá sa držala tém a na rozdiel od Trumpa nezvyšovala hlas a neskákala svojmu protivníkovi do reči."

Prvá debata bola ostrá. Žiješ vo vlastnej realite, povedala Clintonová Trumpovi, ktorý jej stále skákal do reči Denník N

"Demokratka zasa nabádala ľudí, aby kontrolovali jeho tvrdenia. "Viem, že žiješ vo svojej vlastnej realite," povedala mu."

Trump v problémoch. Clintonová je k Bielemu domu bližšie Aktuality

"...keď Clintonová vyhlásila, že bez 14-miliónovej pôžičky od svojho otca, by Trump nerozbehol svoje finančné impérium."

"Médiá navyše Trumpa nachytali aj pri klamstve. Tvrdil, že nepodporoval vojnu v Iraku. Kandidát Republikánov sa totiž pozitívne k tejto udalosti postavil ešte predtým, než ju odhlasoval samotný Kongres."

Tieto články ste od rána mohli vidieť uverejnené po slovenských "internetoch". Všetky články ospevujú Clintonovú a odvolávajú sa na dva prieskumy, ktoré sa odohrali hneď po diskusii. Podľa prvého prieskumu, ktorý robila CNN (ktorá je preslávená nadŕžaním Clintonovej, práve preto je u niektorých republikánov označovaná za "Clinton News Network"), bola Hillary pre 62% respondentov úspešnejšia než jej oponent, Donald Trump bol lepší len podľa 27% percent respondentov. Druhý prieskum Public Policy Polling ukazoval čísla 51% pre Clintonovú a 40% pre Trumpa. Pravdaže, internetové hlasovania sa nezohľadňujú, keďže sú dosť nepresné a môžu byť vykonštruované, no vo väčšine prieskumov, ktoré mali spravodajské servery na svojich stránkach, vyhral práve Trump.

Vo vyššie uvedených článkoch nájdete citácie Clintonovej aj Trumpa, no môžete tri krát hádať, akým štýlom sú podávané. Ako zahraničné zdroje sú uvádzané najmä Washington Post, CNN, New York Times, Politico a iné. Každé jedno z nich je na jedno kopyto. Pozrieť sa na "druhú stranu barikády" ich zrejme nenapadlo, a pritom by úplne stačilo otvoriť si v prehliadači portál Breitbart.

Zbytočne by ste čakali, že naše médiá spomenú zaujatosť moderátora. Ten ešte pred debatou spomenul, že sa bude snažiť "napraviť" Trumpove faktické nepresnosti. Zrátal som a preložil otázky, ktoré kandidátom počas debaty položil.

 1. Otázka bola venovaná obom, týkala sa peňazí
 2. Otázka bola venovaná Trumpovi, ako chce vytvoriť 25 miliónov pracovných miest
 3. Otázka bola venovaná Trumpovi, pýtal sa ho ako chce presvedčiť veľké firmy, aby sa vrátili do USA
 4. Otázka bola venovaná obom, týkala sa daní, oboch kandidátov postavil do obrannej pozície
 5. Otázka bola venovaná Trumpovi, pýtal sa ho na jeho nezverejnené daňové priznanie. Trump povedal, že ich zverejní po audite a po tom, ako Hillary prizná, čo bolo v jej uniknutých e-mailoch
 6. Otázka bola venovaná Trumpovi, pýtal sa ho prečo priznanie nezverejní počas auditu, že to je v poriadku
 7. Otázka bola venovaná Clintonovej. Spýtal sa jej, či chce reagovať na Trumpou "pripomienku" ohľadom jej uniknutých e-mailov
 8. Otázka bola venovaná obom, týkala sa otázky rasy, čo je veľmi citlivá téma práve pri nepokojoch a protestoch v rôznych mestách USA
 9. Otázka bola venovaná Trumpovi, nadväzovala na minulú otázku s dôrazom na policajnú praktiku, ktorá má byť ‘rasistická’
 10. Otázka bola venovaná Trumpovi, moderátor sa snažil vykresiť Trumpa ako ‘rasistu’ kvôli jeho argumentu o cielenom prehľadávaní políciou
 11. Otázka bola venovaná Hillary, moderátor ju najprv ‘pochválil’ za jej snahu o zastavenie "rasistických zákonov", ktoré majú obmedzovať afroameričanov
 12. Otázka bola venovaná Trumpovi, moderátor sa pýtal na Trumpové tvrdenia ohľadom rodného miesta Barracka Obamu. Trump aj Clintonová v minulosti spochybňovali jeho americký pôvod. Otázka bola formulovaná tak, aby bol Trump vykreslený v čo najhoršom svetle
 13. Otázka bola venovaná Trumpovi, nadväzovala na predošlú otázku
 14. Otázka bola venovaná Trumpovi, moderátor sa snaží túto tému ukončiť negatívnym podtónom so snahou vykreslenia Trumpa ako rasistu, ktorý si mal proti sebe poštvať afroamerickú populáciu Spojených štátov
 15. Otázka bola venovaná Clintonovej, išlo vlastne o to isté no v žiadnom prípade do nej "nehustil" ako do Trumpa
 16. Otázka bola venovaná obom, moderátor sa pýtal na bezpečnosť
 17. Otázka bola venovaná Trumpovi, moderátor sa pýtal na problém Islamského štátu na území USA
 18. Otázka bola venovaná Clintonovej, tá istá otázka
 19. Otázka bola venovaná Trumpovi, moderátor sa pýtal Trumpa na jeho názor o vojne v Iraku, vykreslenie situácie bolo priamo namierené proti Trumpovi, zároveň podsúval nepravdivé tvrdenia
 20. Otázka bola venovaná Trumpovi, rozvinutie predošlej otázky
 21. Otázka bola venovaná Clintonovej, tá istá otázka, no moderátor sa jej tretíkrát opýtal štýlom"Secretary Clinton?" na citlivú tému. Snažil sa Trumpa potopiť na formulácii týchto otázok, zatiaľ čo si Hillary "zlízla smotánku"
 22. Otázka bola venovaná obom, týkala sa atómových zbraní
 23. Otázka bola venovaná Trumpovi, moderátor sa pri nej snažil podsunúť dojem, že Trump je "sexista". Snažil sa implikovať to, že Trumpova poznámka o Clintonovej "nemyslím si, že vyzerá prezidentsky" znamená, že tak nevyzerá preto, lebo je žena
 24. Otázka bola venovaná Trumpovi, nadväzuje na predošlú otázku
 25. Otázka bola venovaná obom, moderátor sa pýtal, či bude kandidát, ktorý prehral, akceptovať výhru toho druhého

Zrátajte si to a úsudok si spravte sami. Otázky sú preložené a spracované z prepisu debaty.
Author: prisonplanetcom # KicyPeju36
Spojené štáty2016-09-281
-
 64% ( 4 people voted )
+
Všetkológ, prečo si gay...?
bodkabodkabodkaotaznik # TojyBoju16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-29 22:31:34 59ad2957

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   še
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa a neskutečné japonské řešení


Evropa a neskutečné japonské řešení
Již nejednou jsem se zmínil a příslušnými fakty, statistikami potvrzoval, že ta naše západní civilizace, výsledek úsilí dvou tisíciletí, má už hodně na kahánku. Destruktivní ...
Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nebudete chtít jíst humry
Američanům to konečně dochází: Stát je problém č. 1
Prečo byrokracia u nás prekvitá, keď všetci proti nej bojujú

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0247 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne