Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vedci trolovali konšpirátorov, tí nerozoznali ani úplné nezmysly


Vedci trolovali konšpirátorov, tí nerozoznali ani úplné nezmysly
Konšpiračné "teórie" dávno nie sú úsmevným príkladom toho, ako dobre známe chyby v uvažovaní a argumentovaní môžu viesť k paranoidným presvedčeniam.

Stávajú sa globálnou hrozbou, ako ukazujú napríklad nedávne epidémie osýpok v Nemecku a USA, ktorých rozmáhaniu napomáha vysoká nezaočkovanosť populácie z dôvodu šírenia mýtov o jeho rizikách konpširátorskými webmi. Svetové ekonomické fórum minulý rok dokonca zaradilo "digitálne dezinformácie" medzi najväčšie hrozby modernej spoločnosti po boku kyberútokov a terorizmu.Príčiny, prečo ľudia veria konšpiráciám, sú tak horúcou témou výskumu. A to výskumu zameraného nielen na chyby v uvažovaní a poznávaní (cognitive biases), ale taktiež zameraného na spôsob ich šírenia prostredníctvom Facebooku.

Americko-taliansky vedecký tím napríklad nedávno skúmal správanie na sociálnych sieťach u 1,2 milióna ľudí. Výskumníci zistili, že "konšpirátori" sú veľmi vnímaví na tvrdenia, ktoré podporujú ich svetonázor, ale nie sú aktívni na stránkach sociálnych sietí, ktoré ich názory spochybňujú. Takmer 92 percent užívateľov, ktorí sú aktívni na talianskych konšpirátorských facebookových stránkach, svoju aktivitu obmedzuje takmervýhradne na konšpirátorské stránky.

Výskumníci taktiež porovnávali reakcie užívateľov, ktorí interagujú primárne s konšpirátorskými stránkami s užívateľmi, ktorí sú aktívni predovšetkým na faceboových stránkach zameraných na vedecké objavy. Zverejňovali "trolujúce príspevky", teda sarkastické informácie parodujúce anti-vedecké názory.

"Prispievali sme očividne nepodložené tvrdenia, napríklad anonymnú správu o objave zdroja nekonečnej energie," vyhlásili výskumníci. Ďalšími bola lampa z aktinoidov, teda plutónia a uránu, ktorá by vyriešila problémy so získavaním energie a znamenala len mierny dopad na prírodné prostredie alebo tvrdenie, že chemická analýza ch emtrailspreukázala prítomnosť účinnej látky Viagry. Celkovo išlo o takmer 5000 príspevkov.

Viac ako štyri pätiny ľudí, ktorí ich lajkli, podľa zistení interagovali primárne s konšpirátorskými stránkami.

Nielenže konšpirátori podľa výskumu očividne veľmi ľahko uveria aj úplným nezmyslom, okrem toho príspevky svojich obľúbených stránok aj veľmi ochotne šíria. Pri porovnávaní interakcií oboch vyhranených skupín užívateľov (čiže konšpirátori verzus ľudia aktívni hlavne na vedeckých stránkach), americko-taliansky tím pozoroval oveľa častejšie lajkovanie a zdiaľanie príspevkov na strane konšpirátorov.Čo je dôležité, výsledky výskumu americko-talianskych vedcov (okrem iného)spochybnili jednu zo základných premís identity konšpirátorov. Tí sa často hrdia, že na rozdiel od dôverčivej väčšiny, ktorá vraj slepo verí médiám, oni vidia za oponu. Vraj odhalili utajenú podstatu sveta, vraj odhalili skryté príčinné súvislosti medzi udalosťami, vraj odhalili nekalé aktivity utajených spoločenstiev, ktoré riadia svet Židia. V skutočnosti však ich presvedčenia nestoja na kritickom myslení, ale práve naopak, na tom, žebezmyšlienkovite hltajú čokoľvek, čo sa prieči široko uznávaným, teda "oficiálnym" informáciám.

Neodhalia ani očividné nezmysly, čo silnespochybňuje aspoň elementárnu schopnosť kritického myslenia, o vedeckej gramotnostinehovoriac.

Takže keď sa konšpirátori obháňajú označením "ovca" (či "OVCA"), je to ako keď zlodej kričí "Chyťte zlodeja!".


http://invivomagazin.sk/vedci--tr olovali-konspiratorov,-ti-nerozoznali-an i-uplne-nezmysly_306.htmAuthor: invivomagazin # WupyRyfy97
Veda2015-04-2927
-
 23% ( 25 people voted )
+
Ľudia veria konšp. teóriám pretože masmédiám sa nedá veriť už ani pol slova. (Ešte tak predpoveď počasia-ale to tiež iba s výhradami :D )
A celkom dobre je možné že za šírením zjavných nezmyslov sú skryté úmysly ktorých cieľom bude obmedzenei alebo úplné zrušenie slobody tlače. Veľký brat povie pozrite aké škodlivé sú konšpiračné teórie-a šmitec...
Žaby pozor, voda začína variť...

General Guderian # TyroMury04
-
 74% ( 21 people voted )
+
2015-04-30 16:28:40 55e4d360
taliansko americky tím :D ked v tom maju prsty americania tak tomu budeme urcite verit.
ale vsimol som si v clanku inu vec.chemtrails je oficialne tiez konspiracia,ale tento americko taliansky tím nekonspiruje na samotnej existencii chemtrails.oni ju beru ako fakt a spochybnuju akurat samotne chemicke zlozenie chemtrails.idu konspirovat a sami sa nachytaju.
ale take bludy mozu pisat po weboch iba v amerike kde su ludia pologramotny.u nas by to asi nefungovalo

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 69% ( 6 people voted )
+
2015-04-30 16:50:51 d991c738
"Vraj odhalili utajenú podstatu sveta, vraj odhalili skryté príčinné súvislosti medzi udalosťami, vraj odhalili nekalé aktivity utajených spoločenstiev, ktoré riadia svet "
LOL dobrý pokus :D najmä tá úporná snaha deliť občanov na "normálnych" a "konšpirátorov". skutočnosť je totiž taká, že ovce sú v jednej, aj druhej skupine. rozdiel je len v tom, čomu dávajú prednosť - tí prví slepo veria všetkému, čo vypustia do sveta oficiálne zdroje; tí druhí zasa slepo veria tým neoficiálnym.

preto je celkom bezpredmetné, ktorú skupinu testovali - ak by totiž rovnaké zavádzajúce info vypustili do éteru oficiálne médiá, tak by na to naskákali ovce z prvej skupiny, ale tu si trúfam povedať, že nie štyri pätiny, ale všetky. a prečo by aj nie? každý predsa nemôže byť vedec či politik schopný rozoznať akýkoľvek hoax - ide totiž predovšetkým o to, komu a čomu pripisujeme dôveryhodnosť. a hlavne, nakoľko dôverčiví sme. dnes je však nanajvýš nebezpečné, byť dôverčivý. naopak, treba byť maximálne ostražitý a vždy starostlivo preverovať obidva zdroje - oficiálne aj neoficiálne. kto má rozum a dostatok informácií, dokáže si správny záver urobiť aj sám.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-04-30 16:57:10 5f69ce4b
vies aky je rozdiel? normalny clovek si to necha vysvetlit, ze ide o hoax/blud ale dilino ktore zije len konspiracnymi teoriami je ku protiargumentom hluchy a slepy

Yanath # VepeBeke80
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-30 17:01:19 559f68d2
Mne to silne pripomína upalovanie čarodejníc , spôsob ako nedovoliť slobodne vyjadriť svoj názor.Nehodí sa to do krámu ideológie, ktorá chce mať v područí masy a nazve ho konšpirátorom. Ako zámienka im poslúži to, z čoho občas naozaj zabolí hlava niektorých mysliacich, ale v podstate je za tým skrytá možnosť umlčať slobodu slova, tých ktorí sa neboja povedať nahlas to čo iní ešte nevedia, a tak nám otvárajú oči. Je za tým len jeden úmysel - "držte huby"....nedávna hystéria okolo Banášovej je toho príkladom, nemusíme hneď pátrať po globálnych blbostiach, ale takto to začalo aj v minulosti a toto je iba začiatok nového. Masírovaniu mozgov cez média už neverí mnoho ľudí a tak začína nová strtégia.
peter # NaniDihe23
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-30 17:22:07 b2290a56

vies aky je rozdiel? normalny clovek si to necha vysvetlit, ze ide o hoax/blud ale dilino ktore zije len konspiracnymi teoriami je ku protiargumentom hluchy a slepy
rovnako je na tom dilino, ktorý žije len oficiálnou propagandou :)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-30 17:38:02 5f69ce4b
loading...
ja zas verím tomuto článku, a to som konšpirátor! :DDD
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-30 18:23:38 b2297015
Velmi trapný "pokus".
Nesplňuje žádné měřítko pro metodiku ...aby se mohl vydávat jako vědecký výzkum - jen si na to mediálně hraje, jsou to nějací laici navíc předpojatí a neobvykle "cyničtí" (Jít do "výzkumu" se zájmem hlavně někoho zesměšňovat? Cože?!?- To o něčem svědčí.)
A jinak...pokud to ještě nevíte, tak z těch milionů z kterých jste si vyčarovali jakousi pseudostatistiku jsou z desítek procent, možná dokonce i 90% jenom falešné - FAKE profily řízené za nějakým účelem (klasicky trollové a ano i ti pseudovědátoři se mezi ně zařadili - a rozhodně tím nedokázali např. nic o očkování).

PS.: Jo a...vymlouvat se stovky let furt na nějaké "židy" je laciný fígl trapná vrchnosti.
Ne nebojte, každý nevěří kdečemu co podstrčíte k diskreditaci, ale o počty "věřících" tak či onak nejde.
A ano, víme, že kontrolujete obsah který cpete jak přes "manistream", tak přes "alterstream" - úplně stejně.
Ve streamech není žádný rozdíl, jen další z vašich pastiček, abyste si dokazovali jak umíte manipulovat a že opravdu máte "důvod" lidi nenávidět...
Chabá výmluva pro váš pokřivený charakter.

Unimatrix Zero # XuwoHety52
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-30 18:25:49 4e88ae6b
"Konspirační teorie tu byly vždycky. A vždycky budou. Protože je potřebujeme."
http://psychologie.cz/psychologie-konsp
iracnich-teorii/

Jistěže VY (státní vrchnosti) je potřebujete k mlžení...
A k tomu abyste si pak do vámi tvořené škatulky mohli házet, co se vám hodí
(Proč zařazujete třeba ZROVÍNKA propagandu očkování? opravdu nenápadné...)

my-my-jsme borgove-kolektivni # SyboRyxo70
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-30 18:33:30 4e88ae6b
Škoda, že netestovali kabaret Dôležité, tu je celkom zaujímavá vzorka konšpirátorov. Alebo veriacich v neexistujúcu modlu! Keď sa tak nad tým zamyslím, netreba ich rozháňať. Sú zdrojom nekonečných komických názorov a vytvárajú kolorit komických portálov. Vezmime si, napríklad, takú vyLízanú hlavu 22: Normálny človek si dá vysvetliť, že žiadny *** neexistuje, je to totálny nezmysel, ale dilino žijúci v ulite svojich kostolných preludov, živených ovčou rozprávkovou knižkou, je k logike hluchý a slepý. Zato je studnicou smiechu pre ľudí s normálnym rozumom a zdrojom dobrej zábavy. V tom spočíva ich diskusný prínos.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 10 people voted )
+
2015-04-30 18:44:30 bc7b649f
"Zato je studnicou smiechu pre ľudí s normálnym rozumom a zdrojom dobrej zábavy." Čo je na tom zábavné ak smiechu?

Anupew # JacaNidy24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-30 20:14:34 b228fe75
"...Je teda zjavné,že logika patrí k najabstraktnejším a tým aj k najobtiažnejším oborom filozofie." To povedal Aristoteles .Ja si s údivom čítam Pandeho príspevky, kde sa naňho taký Aristoteles hrabe?
peter # NaniDihe23
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-30 20:18:03 b2290a56
hm hm hm, hm hm , očividne si nejaký človek napísal takýto článok, Ježiš podporuje takýchto ľudí. Blahoslavení chudobným duchom. Čo dodať. Pre tých, ktorým je umožnené pochopiť je to umožnené, ostatným ostáva už len veriť. Optimisti - veria - akútny nedostatok informácií. Ale kašlať nato. kedy konšpiračné teórie neboli pravdivé, určite, by z nich nemali otrokári strach. Otrokári majú vždy strach zo svojho zlyhania a keď už nemajú argumenty, vymýšľajú podobné argumenty ako sú uvedené autorom. No a americký team spolu s talianmi? To je ako vysokoškolský titul, ktorý dodáva intelekt. Keby to tak urobil konšpiračný team spolu, ale s kým? Náhodou mám nad sebou veľa vysokoškolákov, ktorý sú ako kedysi školení len kvôli zisku bohatých. Kedysi to boli manufaktúry teraz sú to manipulátori. Majú titul, ktorý ich obmedzuje vo vyjadreniach. majú titul a s ním pocit že sú niečo viac. Presne ako americko-taliansky vymyslený teám. :-))
roman radek # PyvuQyqu74
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-04-30 21:13:09 b28f71b5
Jedným zo spôsobov boja proti konšpiračným teóriám (mimochodom, tento termín vymyslela CIA) je zosmiešňovanie tých, ktorý vidia realitu nezahmlenú sionmédiami. Takéto články sú potvrdení toho, že tzv. konšpiračné teórie sú do značnej miery pravdivé a časom sa stávajú realitou. Príkladov je dosť.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-04-30 22:28:35 bca784a0
Nízko hodnotený príspevok


Yanath # VepeBeke80
-
 33% ( 8 people voted )
+
2015-04-30 22:36:42 559f68d2
Táto novinárka nachytala konšpirátorov pri ich práci na ohlupovaní stáda:
http://afinabul.blog.cz/1504/masivne-vojenske-cvic
enia-nato-pri-ruskych-hraniciach

filip # WyboCeci64
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-05-01 10:02:55 5b7f10ab
Falešní trollující "vědci" se nechali nachytat tím, že do svého statistického cvičení zahrnuly statisíce falešných účtů (tzv. fake).

absurdity # RonaHaji65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-01 11:17:28 4e88aaf1

Tak toto je presne ten typ článkov, ktorý je na tomto pseudo-dôležitom portáli preferovaný. Adminova cenzúra naberá na obrátkach a mám podozrenie, že jeho sponzori mu jasne vytýčili smer.
Napr. tento článok (ani po úprave) cenzúrou neprešiel:
http://ritomska.blog.sme.sk/c/377106/ohlas-na-
pravdive-informacie.html


Ani tento:
http://novorossia.weebly.com/news-feed-novoros
sia/islamisti-v-spanielsku-a-taliansku-cakaju-na-s
ignal-k-utoku-od-vedenia-islamskeho-statumeldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-01 22:20:42 d5b58294
Meldo,

vyberas zle temy.Skus najst nieco o troch peknych tancujucich gayoch,a uvidis ze to prejde,este to ani neodosles.:}

Pomocnik,len skusobny nastrel.sorbon?Staci mi len usmev.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-01 22:35:38 b229bff7
Harry

Asi máš pravdu. Pre každého je dôležité niečo iné...

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-01 22:45:59 d5b58294
Bulo jeden.:}

Odloz mi fotku ked dojdu,co mas pre tie dcery.Tie pre matere si spor.:}

Nerehoc sa mi,lebo Ti nikdy neprezradim ako som bacovi vymakol barana.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-02 01:01:30 b229bff7
pasca
roman radek # DaviLyne45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-02 01:50:15 b28f71b5
Je fajn, že na dolezite.sk sa snazia autori divat na problematiku zo vsetkych stran. Ale posledne tyzdne mam silny pocit, ze dolezite.sk je zmanipulovane. Dezinformacie šíria tí, ktorým teraz poriadne lepí, že ľudia prichádzajú na to, ako je s nimi vybabrane. To ze do vakcín dávajú organické derivaty hliníku a ortute je známy fakt ako aj to, že tieto latky su prudke neurotoxíny, ktoré spôsobujú zníženie intelektualnych schopnosti a iné neurodegenerativny ochorenia. Dalšim faktom je aj to, že naša vláda R.Fico a spol. schválili nariadenie, ktoré znemožňuje ľudom-rodičom vymáhať škody od štátu v prípade, že preukázateľne mohla za chorobu práve tá prekliata vakcína. Dalej pán R.Fico a spol. "PREDALI VZDUCH" schválili dvojnásobný počet letov cez Slovensko - hoci preukázateľne dovtedy sme dýchali vzduch ,ktorý bol jeden z najšpinavších v EU. Ludia viac ako polovičku konšpiračných webov vlastnia a riadia práve tí, ktorí o ktorých tie konšpiračné teórie pojednávajú. Tak isto to spravili s obrázkami z NASA, s patentami na voľnú energiu - to oni šíria blbosti na internete typu: kúp toto za 30 EUR daj do zástrčky a bude ti to šetriť elektrinu. IM PORIADNE LEPI. A to že digitálne dezinformácie sú hrozbou ako terorizmus alebo cyber útok - znamená, že vrchnosť - "Rothchild, UK kráľovská rodina, Rockefeller a iný kmeňoví akcionári FED-u" sa chystajú na útok na nás - konšpiračných teoretikov - chcú nás potichu vyseparovať a potom jednoducho eliminovať. Ja verím, že ich prekonáme a presvedčíme, že by sme predsa mali žiť ako v STAR-TREK-u. Chcem mier, voľnú energiu, antigravitačný teslov disk, geneticky nedotknuté potraviny, technológie - ktoré budeme mať vždy pod kontrolou, bezúročné peniaze bez centrálnej banky, chcem aby všetci vedeli pravdu o našom stvorení, chcem aby boli na nás sumerskí a iný spolutvorcovia nášho genetického kódu pyšní, že aký sme cnostné a dobrosrdečné bytosti, ktoré budú schopné nastúpiť namiesto nich a oni budú môcť sa vyvinúť vo vyššiu existenčnú formu. Chcem aby tí, ktorí unášali v 2000-com roku na Aljaške sa rozhodli - že nás nezničia a nebudú proti nám intervenovať. Chcem lásku a pochopenie. Chcem aby sme cestovali slobodne po svete a mohli slobodne zakladať rodiny a slobodne sa ženiť a vydávať. Chcem aby sa rodili stále inteligentnejšie a múdrejšie deti, ktorí budú lepší než sme boli my. Chcem aby tieto deti vzišli z lona dobrosrdečnej matky a nie z chladného laboratória. Chcem aby obloha bola bez čiar z lietadiel, aby bola modrá. Aby ma Slnko naplňalo energiou. Chcem aby sme sa dožívali 130 rokov, ako to naplánoval Stvoriteľ. A takto on riekol: Mám rád ľudí, verím, že v nich je naša budúcnosť.

Ki-en-em # MysoNaho78
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-05-02 12:40:58 5a407d17
Tvoj pocit z tohto portálu Ťa neklame
meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-02 13:30:38 d5b58294
Nech je im odpustené, lebo nevedia čo činia. Nevedomosť je najväčší hriech. Hlavne, keď nechcem vedieť. Oficiálne média nie sú automaticky zárukou serióznosti. Konšpirátori tak isto. Hlupák je hlupákom preto, lebo nikdy nepochopí, že je hlupák. Najväčší hriešnik je ten, čo nepoužíva vlastný rozum, aj keď môže. Všetky náboženstvá a ideológie vždy slúžili a slúžia na potlačenie slobody mysle. Jak je možné, že sa nemôžme dopátrať čistej pravdy? Vo všetkých smeroch. Vždy má niekto potrebu niečo zamlčovať, tutlať, klamať, podvádzať, zavádzať atď... Prečo je pravda taká nežiadúca? Zabila by nás? Alebo čo by sa s nami stalo?
milan # PesyMihy72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-02 16:10:25 57f4fcfb
Ki-en-em: "Chcem aby sme sa dožívali 130 rokov, ako to naplánoval Stvoriteľ."
A čo ťa vedie k tomu, aby si veril tejto "konšpiračnej teórii"? Tvoja dementná viera?
Každý lekár ti povie, že po 40-50tke si po záruke, jednotlivé orgány začínajú haprovať, sú opotrebované, ale ty budeš mlieť furt kraviny zo Zloknihy.


Pock # SihySuri34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-05-02 16:12:10 3ec5f361
...najväčšia konšpiračná teória je to "oficiálna verzia" udalostí 11. septembra...


Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-03 23:22:44 55a33300

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Gigantické mimiviry mají imunitní systém


 Gigantické mimiviry mají imunitní systém
Užaslí virologové vystopovali obranný mechanismus velikých mimivirů, podobný slavnému bakteriálnímu systému CRISPR. Mimiviry se s ním brání proti všetečným virofágům. Dočkáme se ...
Sametová? Promarněná šance!
Formy socialismu a pseudosocialismu I - Podstata socialismu
Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1234 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage