Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Učitelka Mary: Nechci Obamovu zdravotnickou reformu


Učitelka Mary: Nechci Obamovu zdravotnickou reformu

Ve Spojených státech amerických není povinné zdravotní pojištění. Nějaké zdravotní pojištění má zhruba 83% obyvatel USA. Většinou jim ho sjednává zaměstnavatel, pouze asi 9% Američanů si ho zařizuje samo. Prezident Barack Obama chtěl uzákonit povinné zdravotní pojištění pro všechny, ale většina lidí jeho zdravotnickou reformu odmítá.

 

 

Mezi ně patří i učitelka Mary z texaského hlavního města Austin, která je nyní bez práce. Přesto i ona odmítá možnost, že by si měla povinně platit zdravotní pojištění. "Je to otázka mojí svobody, já za zdravotní pojištění peníze utrácet nechci. A když náhodou onemocním, tak doktorovi zaplatím na místě," řekla. Na otázku, ale co když onemocní nějakou vážnou chorobou, jejíž léčba bude drahá, odpověděla: "To je moje věc, a druhým lidem do toho nic není. To je moje svobodné rozhodnutí." A já se za takovou otázku zastyděl.

 

Přesně tak, my bohužel máme v sobě tolik zakořeněného bolševika, že se příliš staráme o druhé. Platit nebo neplatit zdravotní pojištění je otázkou osobní volby jednotlivce, a je dobře, že většina Američanů to tak cítí, protože více než padesát procent z nich Obamovy zdravotnické reformy odmítá. Jsou si prostě vědomi ceny individuální svobody a sociální inženýrství současného prezidenta nechtějí. Kde jsou hranice? Za nějaký čas někdo přijde s nápadem, že v rámci obecného dobra zavedeme třeba povinné pojištění domů a bytů. Vždyť, co kdyby člověk vyhořel a neměl na zaplacení škod?

 

 

Drtivá většina obyvatel USA je rovněž spokojena se svoji zdravotní pojistkou a s úrovní zdravotní péče ve své zemi. Koneckonců nehrozí, že chudí Američanů, kteří pocházejí hlavně z přistěhovaleckých vrstev, by zůstali bez zdravotní péče. Pro ně je určen program Madicaid hrazený z veřejných rozpočtů. Z nich mají hrazenou zdravotní péči v rámci programu Medicare také senioři starší 65 let.

 

Americké zdravotnictví samozřejmě není bez chyb, ostatně to není žádné na světě, ale dřívější československé komunistické zdravotnictví na tom bylo daleko hůř. Za komunistů chyběly našim lékařům a nemocnicím moderní přístroje i léky, řada důležitých zákroků byla věkově omezena, například napojení na dialýzu. Mnozí lidé se nedostali na důležité operace.

 

Pro srovnání: V roce 1988 se v ČSSR provedlo 150 kardiochirurgických operací na milion obyvatel, v USA daleko více a to 800 kardiochirurgických operací na milion obyvatel. A údajná bezplatnost socialistického zdravotnictví? Pěkný důkaz podává zkratka OÚNZ, oficiálně Okresní ústav národního zdraví, v lidovém pojetí Odevzdej úplatek nebo zahyneš.Author: JAN ZIEGLER # HyfyXoky11
Spojené štáty2014-04-2410
-
 42% ( 9 people voted )
+
Ziegler je totálny demagóg, :-)
keď sa spijem v krčme, tak aj po desiatich pivách napíšem lepší článok, kde budú logické argumenty a nie len kydy.
Kde sa v ľuďoch berie to sebavedomie písať takéto kydy?
Bez argumentov, bez obsahu, bez zmyslu, bez významu. Kydy.

peter novak # FynuHuxa28
-
 61% ( 8 people voted )
+
2014-04-24 11:23:15 2e1ea741
tak to je zase zblitina hitlerovského demagoga ,jedna zvrácenost za druhou jedna lež za druhou ,
když už píše o povinnosti pojištění proč nepíše o povinnosti daní , povinného ručení za automobil, povinné poplatky ve zdravotnictví navíc ke zdravotnímu pojištění + navíc přímé platby které prosazuje, ta zrůda nám tu píše ,že máme nechat lidi umírat na běžně léčitelné choroby je to takový hitler ten ziegler , amrické zdravotnictví je právě díky privatizaci zdraví astronomicky předraženo a otroci v usa si berou hypotéky na studium, další hypotéky na bydlení a následně hypotéky na operace které jim často nehradí ani pojištění , astronomický dluh od narození do smrti a hroba bezdomovectví nepřetržitě , zlatí komouši ty hitlere zieglere

ten z Trocnova # FexaWyxi97
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-04-24 11:44:42 4df25ab1
už myšlienka, že zdravie je tovar je zvrátená

laviciar # LiryFala50
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-24 15:23:22 d551ab8b
pre Ten z Trocnova
tz u Zigkera predpokladáš rozum. Lebo aby bol clovek demagógom, musí mať nejaký rozum. Potom zbytočne strácaš čas na protiargumenty, na logiku. Robíš chybu, strácaš svoj čas a energiu a emócie na odpoveď.
Ziegler nie je demagóg, on je obyčajný blb. Keby si mu povedal troll, to by pre neho bola pochvala, lebo on je iba blb.
Kto chápe moju logiku, nech nestráca čas na blba, stačí v komentári jedno slovo BLB.
A my, ktorí nepatríme do tej časti rodu ľudského, ktorá má biologický názov BLB Obyčajný po česky BLB Obecní to pochopíme.
A na slovo blb netreba strácať veľa času pri písaní komentára.
A autorovi, napriek tomu že je to blb ktorý nechápe okolnosti sa určite nebude páčiť ak mu pár desiatok ľudá napíše jednoslovný koment BLB
peter novak # FynuHuxa28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-24 15:40:53 2e1ea741
BLB
peter novak # FynuHuxa28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-24 15:41:42 2e1ea741
JAN ZIEGLER,---Neviem čím to je ,ale tvoje články sú vždy SAMÉ HLÚPOSTI!!!Už nám tu len neospevuj toľko Ameriku!Aj tá učiteľka pochopí,že kecala,keď skutočne ochorie.Ak žiješ v Amerike a nedajbože ochorieš,pôjdeš sa liečiť do Kanady ,alebo do Čiech.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-24 18:42:39 5b7f1585
loading...
Zdravie nie je tovar, ale za liečbu, lieky by mal platiť ten, čo po zdraví túži. Žiť v nečistote, bez pohybu, stýkať sa s prenosnými bacilonosičmi a cudzí občan, postaraj sa a zacvakaj za ľudské právo ľavičiarov.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-24 20:35:56 b228c854
Trocnov–si proti daniam a poplatkom za každý nadbytočný úkon? Určite nie, ináč by si nebol boľševikom a žiadal by si odstrániť všetkých zo štátnej správy. Kto je za slobodu, odmieta platiť povinné výpalné úplne každému.
Tebe niekto bráni zachrániť liečiteľne chorých? Potrebuješ ľudí najprv okradnúť, aby si seba za ich prostriedky vykreslil ako ľudomila. Schvaľuješ potraty, isteže áno, ako všetci boľševici, alebo sa mýlim?

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-24 20:51:19 b228c854
Etatisti, nakoniec plánovač obomba je vám veľmi drahý, ústretové gesto od vás, vedzte, že keď príde zúčtovanie a rezanie lebení, tak na imunitu nepomyslite, nebyť vás etatistov, ktorí sa falošne strachujete o druhých a kvôli vašej úchylke sa rozrastá vláda na sedemhlavého tyrana, čo sa pripravuje na vojny a bez únavy vraždí, nebyť vás, odkiaľ by vrieskal neger z Washingtonu? Presne taký je kolobeh, začína sa obavou o zdravie a nakoniec vláda zabíja a zotročuje. Ste spoluvinníci.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-24 21:02:14 b228c854
Dva postrehy:
1. BLB tu asi preložil nejakú brožúru, ktorú konzervatívni idioti vydávajú pre rovnakých blbov - amerických voličov (a oni im to žerú) + pridal tam výplody svojej jedinej mozgovej bunky
2. K tomu tovaru - ako je možné, že v krajine, ktorá sa chváli najvyspelejším zdravotníctvom, zdochýna na banálne choroby približne rovnaký pomer ľudí ako v rozvojových zemiach. Celá zdravotná starostlivosť je považovaná za komoditu - a cennú komoditu

laviciar # SonaVeti19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-24 21:35:44 2ee4d040

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa a neskutečné japonské řešení


Evropa a neskutečné japonské řešení
Již nejednou jsem se zmínil a příslušnými fakty, statistikami potvrzoval, že ta naše západní civilizace, výsledek úsilí dvou tisíciletí, má už hodně na kahánku. Destruktivní ...
Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nebudete chtít jíst humry
Američanům to konečně dochází: Stát je problém č. 1
Prečo byrokracia u nás prekvitá, keď všetci proti nej bojujú

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0349 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made