Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Transhumanizmus - pokrok alebo zánik?


Transhumanizmus - pokrok alebo zánik?

 

Transhumanizmus je futurologický a filozofický koncept, ktorý sa zaoberá možnosťami transformácie človeka prostredníctvom využitia moderných technológií.

Je to cesta myslenia o budúcnosti, ktorá je založená na premise, že ľudia vo svojej súčasnej podobe nereprezentujú koniec vývoja, ale iba jeho rannú fázu.

Vyspelé a širokodostupné technológie môžu napomôcť eliminovať starnutie a umožniť rozšírenie intelektuálnych, fyzických a psychologických schopností ľudí. Transhumanizmus tiež zahŕňa štúdium prísľubov, potenciálov a ohrození technológií, ktoré umožňujú ľuďom prekonať základné ľudské limity ako aj etické spôsoby rozvoja a využitia týchto technológii.

Koncept transhumanizmu sa sformoval v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Vidíme časovú synchronicitu so začiatkom prechodu od industriálnej k informačnej spoločnostiMyšlienky transhumanizmu sa pomerne rýchlo začali presadzovať v praxi. Tieto myšlienky sa začali transformovať do nových odvetví vedy, výskumu a výroby.

Medzi hlavné odvetvia transhumanizmu v súčasnej dobe patria:

Biotechnológie
Biotechnológie – ide o pomerne výrazne rozšírenú oblasť vedy a výskumu, keď sú aplikované technológie a metódy založené na biologických vedách. Ide zároveň o rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie ekonomiky.

Genetické inžinierstvo
Genetické inžinierstvo – ide o využívanie genetických postupov napr. pri liečbe alebo pri produkcii potravín.

Klonovanie
Klonovanie – ide o používanie klonovacích technológií pre vytvorenie identických jedincov. Má slúžiť najmä pre potreby medicíny a regeneráciu organizmu.

Nanotechnológia
Nanotechnológia – ide o technológiu veľmi malých rozmerov, ktorá umožňuje manipulovanie s hmotou na úrovni jednotlivých atómov a molekúl. Koncept nanotechnológie vymyslelm Eric Drexler a popísal ho vo svojej knihe The Engines of Creation. Pre manipuláciu s atómami a molekulami sa využívajú tzv. nanoboty, čo sú akési miniatúrne roboty.

Superinteligencia
Superinteligencia – ide o inteligenciu, ktorá presahuje ľudskú inteligenciu

Virtuálna realita
Virtálna realita – ide o vytvorenie nových, umelých, dočasných priestorov simulujúcich skutočnú realitu alebo túto realitu doplňujúcich.

Kryonika
Kryonika - ide o technológiu zmrazovania ľudského tela na veľmi nízku teplotu, tak aby bolo možné telo v budúcnosti oživiť a opraviť poškodenia a vyliečiť choroby. Priekopníkom kryoniky je americká nadácia Alcor Life Extension Foundation so sídlom v Scottsdale v Arizone, USA.

Uploading
Uploading – ide o prenos ľudskej inteligencie do počítača. Používa sa tiež pojem downloading.

Singularita
Singularita - ide o vznik vedomej umelej inteligencie. Termín singularita zaviedol spisovateľ sci-fi Vernor Vinge v roku 1993. Perspektívam singularity sa dnes intenzívne venuje Ray Kurzweil.

Osídľovanie vesmíru
Osídľovanie vesmíru – ide o expanziu človeka do vesmíru. Táto by mala podľa Roberta Zubrina prebiehať na podobných princípoch ako osídľovanie Ameriky. Expanzii človeka do vesmíru sa venujú alebo venovali Gerard Kitchen O’Neill, Timothy Leary, Herman Kahn, Jerome C. Glenn alebo najnovšie Robert Zubrin..

 

 

 Riziká transhumanizmu:

 

 

 ·Biologická vojna

·Nanovojna

·Jadrová vojna

·Umelá inteligencia

·Nanotechnologické znečistenie

 

Taktiež pridávam niekoľko videí. Prvé je z časti cyklu "Odhalenie hudobného priemyslu". Mnohé veci sú v dokumente prehnané a manipulačné, avšak s touto 11. časťou tranzhumanizmu plne súhlasím. Ďalšie sú v angličtine.

 

 

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Transhumani zmus Author: Patrik # VebaSydi71
Technológie2014-03-3011
-
 77% ( 21 people voted )
+
Samozrejme ze transhumanizmus je pokrok a nie zanik. Iste rizika tu samozrejme su, ale to plati aj o ohni. Keby nasi predkovia zakazali ohen koli riziku poziarov, dnes by sme este boli lovci a zberaci. Podlamna pozitiva prevazuju nad negativami.
LordX # KyqaBume96
-
 50% ( 8 people voted )
+
2014-03-31 09:50:55 4e662655
Nerozumiem, prečo by umelá inteligencia mala predstavovať riziko...?

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-31 10:19:35 d4254112
Lebo umelá inteligencia by ta mohla Pandebilium Bulova cicina vyhodnotiť ako nebezpečného pre spoločnosť a poslala ta do kafilérie a skončil by si v granuliach pre čoklov!!!
antiBulo # XoguDybi22
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 10:54:06 b2298d79
Pravdepodobne to skončí ako vo filme Ja robot, len s tým rozdielom že super počítač vyhrá a potom sa psychopati nebudú stačiť čudovať čo si na seba upiekli!!!
antiBulo # XoguDybi22
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 10:57:58 b2298d79
antiBulo: Ten systém v prvom rade vyhodnotí ako nebezpečných kresťanov, ktorí nebudú ochotní prispôsobiť sa a hrať sa na virtuálnych bohov. Kresťanstvo bolo vždy brzdou tkzv. evolúcie (lepšie povedané devolúcie), ale to všetko už dávno bolo predpovedané v Biblii čo ich čaká na konci časov. Inkvizičné procesy voči "kacírom" boli nič v porovnaní s tým, čo nás čaká.

Ak je tu nejaký PC hráč (inak hry, filmy a hudba nás postupne pripravuje na túto hi-tech dobu aby sme sa s ňou zosúladili a stotožnili), určite pozná toto video z Assassins Creed 2:
http://www.youtube.com/watch?v=jpJ0lvC_ka4
Zaujímavé aká scénka sa odohráva pod Vatikánom - centrom slnečného a Baalovho kultu. To je tá šelma, nábožensko-politická mocnosť, o ktorej hovorí aj Zjavenie Jána.
"Chceme zachrániť celé ľudstvo! Len buďte poslušní naším nariadeniam od vyšších bytostí!!!
..ale tí, ktorí budú poslušní Bohu a Biblii, budú musieť byť odstránení, tak ako sa to robilo celú históriu, pretože brzdia "evolúciu".

pipo # JalePyqo90
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 11:45:43 57c5453a
Možno o tisícky rokov androidi vykopú ľudskú kostru a budú si lámať procesory, kde je ten chýbajúci článok. Jedni budú veriť, že pochádzajú z človeka a druhí, že ich stvoril veľký Bill.

MarianR # JabyXira91
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-31 19:24:57 5e88895e
loading...
Všimněte si - "pokrok" je vyhrazen (přesněji si ho tu násilně, tu lstí...zmonopolizovali) korporacím...
korpokrok # TyxuTuga37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 01:28:27 4e88aa56
Ale "pokrokem" tohle zohavování nazývají jen ti, co vás tam potřebují nahnat (abyste si osvojili za svou..takovou idylku...)

korpotrok # GuhoJejo92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 01:30:43 4e88aa56
hmm, niektore technologie su mi sympaticke. napriklad ja by som chcel pri kupe domu vidiet konkretny dom v konkretnom prostredi vo viacerych variantach aby som si mohol aj vybrat co sa mi najviac paci, co mi tam najviac sedi. takze premietanie obrazu na retinu a vytvorenie holografickeho obrazu v skutocnom prostredi sa mi zda ako uzasna vec. a software by mohol rovno aj upravit teren v digi obraze podla mojho priania a ja by som si potom sejvol(ulozil) danu kreaciu ako referenciu pre architekta a stavebnu firmu ako snapshot zo vsetkych stran. cool :D
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 08:38:51 58cf1ff9
One,
To o čom píšeš si môžeš spraviť aj sám. Jasné že nie v holografickej podobe, ale dostatočne na to, aby si sa s tým mohol pohrať a vybrať si vhodné usporiadanie domu a zariadenia aj s prostredím a exterierom. Ak ťa to zaujíma a baví, ja som skúšal programy ako Envisineer expres a Sweet home 3D a trochu Google SkechUp. Sú zdarma a nemajú veľa možností (textúry, zariadenie) ale dá sa vložiť pozadie s fotografie, všetko upravovať a v konečnom dôsledku po mnohých hodinách učenia a skúšania máš efektný výsledok. Ja som sa s tým viac menej len pohrával, ale videl som perfektné návrhy. Všetko je v 3D a máš niekoľko možností prehliadky a pohybu. Tieto programy aj iné platené využívajú aj profi štúdiá, architekti a realitky. Je aj niekoľko online služieb na tieto účely: viď link nižšie.
To len na okraj, ak to teba, alebo niekoho iného zaujíma.
Pokiaľ ide o transhumanizmus, môj názor je podobný ako Korpokrokov. Už nevieme ako ďalej, zisťujeme , že nie sme dokonalí a vidíme spásu v technológiach už aj v tej zvrátenej podobe.
== Skynet , máme problém ==

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 09:26:17 5e88895e
Článek vypovídá o věcech, které na lidstvo mimo transhumanismu připravili.
http://prvopodstata.blog.cz/1501/clanek-nize-uvede
ny-je-desivejsi-nez-byste-si-mohli-myslet
Misa # ByxyTuny14
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-03-31 17:32:10 c2e42023

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0319 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage