Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Strana Smer šikanuje slušných ľudí v rozpore s európskym právom


Strana Smer šikanuje slušných ľudí v rozpore s európskym právom

Motoristi sú pre štát významným platiteľom daní, napriek tomu ich štát šikanuje a zdiera, navymýšľal si množstvo rôznych pravidiel, poplatkov a iných buzerácií. Nehovoriac o cestách, ktoré sú v žalostnom stave, o diaľnici, ktorá nie je dostavaná a o neprimerane vysokých pokutách, ktoré policajti s radosťou udeľujú. Aj toto je jeden zo

spôsobov, akým strana Smer šikanuje slušných ľudí.

Ako strana Smer šikanuje slušných ľudí vodičov motorových vozidiel

Miroslav Ivan: Možno najviac vnímané je neustále zvyšovanie pokút, ktoré vnímame ako motoristi všetci a považujeme to za šikanovanie slušných ľudí, v tomto prípade vodičov motorových vozidiel, v tom zmysle, že to nepovažujeme za riešenie. Riešením nie je neustále zvyšovať pokuty, ale pokutovať tých, ktorí sú najväčšími porušovateľmi zákona. To, že zvyšujeme neustále pokuty, ešte nie je garanciou, že zastavíme všetkých a nakoniec vždy je to na policajtovi, koho sa rozhodne zastaviť a koho nie. Preto si myslíme, že policajti by naozaj mali zastavovať len toho, kto poruší dopravný predpis, nie zastavovať každého a o každom takomto zastavení by mal byť urobený kamerový záznam, a to buď z kamery z vozidla, alebo z kamery, ktorú by mal policajt umiestnenú na svojej uniforme. Inak tým strana Smer šikanuje slušných ľudí.

Ďalšia možnosť intervalu

Ak sme už vynaložili také finančné prostriedky na zavedenie elektronických nálepiek, mala by byť aj ďalšia možnosť intervalu, na ktorý si ju kupujeme. Oproti pôvodným nalepovacím známkam, ktoré sme mali mesačné a ročné, tak aby už bolo možné si elektronicky nadefinovať obdobie, povedzme týždeň, dva mesiace, tri mesiace, pol roka. Niekto používa vozidlo len sezónne a dokonca len niekoľko dní, vtedy, keď naozaj chce na diaľnici jazdiť.

Chceme predĺžiť kontrolu nových vozidiel

Téma STK je, samozrejme, široká. Termín na opakovanie kontrol v STK považujeme za príliš krátky a v našom programe chceme predĺžiť kontrolu nových vozidiel zo 4 na 5 rokov, a potom z dvoch na tri roky.

Zákon o autoškolách je silný zásah do osobných slobôd

Nedávno schválený zákon o autoškolách považujeme za silný zásah do osobných slobôd. Tento zákon o autoškolách má mať účinnosť od novembra tohto roka. Už medzi autoškolami začína takpovediac panika o tom, koľko budú stáť GPS zariadenia, ktoré majú sledovať vozidlá, dokonca ľudí, ktorí si budú robiť kurz. Považujeme za veľmi nešťastné a proti osobným slobodám, že je monitorované vozidlo a dokonca osoba, ktorá si robí vodičský kurz. To je ďalší spôsom, ako strana Smer šikanuje slušných ľudí.

Registračné poplatky alebo registračná daň

Registračné poplatky, to je hlavná téma, prečo tu dnes sme, inak to rovno môžeme nazvať registračnou daňou, ktorá namiesto toho, aby bola poplatkom za zaevidovanie vozidla do evidencie na dopravnom inšpektoráte, sa stala daňou z akéhosi luxusu, lebo je založený na výkone motora.

Alojz Baránik: Myslím, že všetci si uvedomujeme, že pravidlá Európskej únie platia nad našimi internými právnymi predpismi a jedným zo základných pravidiel Európskej únie je právo voľného pohybu tovarov. Dôsledkom registračného poplatku, teda registračnej dane, na vozidlá bez ohľadu na ich vek, ale založenej len na výkone vozidla je to, že staršie, ojazdené vozidlá, ktoré sa na Slovensku prihlasujú a ktoré boli kúpené v inom európskom štáte, podliehajú dani, ktorej staršie vozidlá nakúpené na Slovensku nepodliehajú. Tým, samozrejme, je porušovaná základná európska legislatíva, a preto všetky vnútroštátne predpisy, ktoré sú s týmto základným princípom v rozpore, sú neplatné. Takto opäť strana Smer šikanuje slušných ľudí. Sme presvedčení, že pokiaľ niekto zaplatil takýto registračný poplatok, má nárok na to, aby v pomernej časti, ktorá nie je vôbec nepodstatná, mal nárok na jeho vrátenie. Každý si môže vypočítať, že keby platil registračný poplatok podľa hodnoty vozidla, podľa jeho veku, napríklad vypočítanej podľa nejakých tabuľkových hodnôt starších vozidiel, na akú časť tohto poplatku má nárok, aby mu bola vrátená.

Pomôžeme vám dostať sa späť k vašim peniazom

Richard Sulík: Registračná daň, ktorú si vymyslela vláda Roberta Fica, je uplatňovaná neoprávnene pri vozidlách, ktoré boli dovezené ako opotrebované. Vládna strana Smer šikanuje slušných ľudí všade, kde len môže, aby následne tie peniaze buď rozkradla, alebo nimi korumpovala svojich potenciálnych voličov. Teraz je príležitosť zastať sa slušných ľudí a pomôcť im značnú časť tohto poplatku vymôcť späť. Sme pripravení tu byť nápomocní. Zriadili sme mailovú adresu, ktorá sa volá motoristi@strana-sas.sk a ponúkame právne zastúpenie bez akýchkoľvek nákladov všetkým, ktorí si v rokoch 2013 2015 doviezli zo zahraničia opotrebované motorové vozidlo. Napíšte nám prosím vás a my vám pomôžeme dostať sa späť k vašim peniazom. Zároveň vyzývame vládu Roberta Fica, aby okamžite tento zákon, ktorý je v rozpore s únijným právom, zmenila. Okamžite znamená zvolať mimoriadnu schôdzu a v skrátenom legislatívnom konaní buď registračnú daň zrušiť, ako to navrhuje strana SaS, alebo aspoň upraviť tak, aby nebola v rozpore s platným právom Európskej únie. Strana Smer šikanuje slušných ľudí, a to musí skončiť!Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2016-01-288
-
 68% ( 9 people voted )
+
Zvyšovanie pokút vodičom je sprostosť. Pokuty by mali byť odvodené od výšky zárobku, ako je to v iných kdrajinách. Ak niekto zarobí mesačne napr. 3.000 E pokuta 60 - 300 E je preňho smiešna. Pri závažnom prekročení rýchlosti, napr. o 30 km/h, pokuta = mesačný plat. A basta.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-30 19:49:48 c35b073b
Garfield
a ked je niekto nezamestnany,tak pokutu nedostane? :D

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-31 07:44:42 d991c738
Ak bláznovi, ktorý v obci letí 120 km/h uložíte pokutu 1000 €, väčšinou nič nevyriešite. Bohatý si z toho nič nerobí a chudobný si musí vziať pôžičku, čím zaťaží zväčša svoju rodinu. Potrestáte aj nevinných. Čo by pomohlo? To sa týka aj alkoholu. Navrhujem odobrať vodičák, znova do autoškoly, komplet výcvik ako začiatočník, plus psychológ a zhabanie auta. Predaj auta vykompenzuje finančnú pokutu.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-31 09:49:36 57f4fff1
V Irsku ludia zarabaju 3az4krat viacej ako u nas, ale pokuta je cely cas 80 Euro plus penalty points(trestne body) do vodicaku. Tie sa roznia podla zavaznosti priestupku. Nic sa neplati policajtovi. ucet vzdy pride na adresu domov. Kriticke useky kde sa casto meria rychlost su riadne vyznacene znackou.
Dunco # BiqoXahu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-31 12:21:51 bc8d1e88
Zelený mužíček a jeho partaj by síce chceli predĺžiť intervaly STK, ale to je len také kozmetické lákadlo. Svoje hlavné eso si už minuli, keď ponúkali svojmu potenciálnemu elektorátu legalizé drog pre vlastnú potrebu a pouličné pochody v dúhových farbách. (to mu nesmiete zabudnúť!)... Už židovka Schmognerová kedysi (ako dávno to už je?) verejne povedala, že auto je luxus. Z ktorej partaje pôvodne vyšla a ktorá vládne teraz podľa niekdajšieho ústavného článku 4? Oveľa väčší problém je od buka do buka boľševické prerozdeľovanie prostriedkov - asociálne balíčky, vláčiky zadarmo, a iné bonusy pre určitú skupinu ľudí, ktorá nič neprodukuje ale skladajú sa na ňu aktívni občania, najmä bežní podnikatelia, ktorým boľševik s úsmevom hádže polená pod nohy. Taká stalinská likvidácia strednej vrstvy, ale zabalená do vatičky. Nespokojnosť Sulina v danej téme tiež nie je celoplošná - riešilo by to len tých, čo majú auto. Zvyšok je vo výhode už teraz. A presunie sa mašinkou zadarmo k volebným urnám...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-01-31 13:14:01 bc7b649f
Podľa mne známych postupov uplatňovania--zavedenia " legislatívno-- zákonnych" postupov je vždy dôvodová správa...a tá je posudzovaná...Keby sa tak mal "niekto " aj "euro--mozog " Sulík vyjadriť k niektorým ..samozrejme uplatňovaným--zavedeným skoro úsmevným -- sankcionovaní --zdaňovaní ..Teda pokuta za " nezašnúrovanú--nezaviazanú šnúrku na topánkach pri prechode cez cestu"/tuším v Španielsku/, daň z brady /Rusko/ daň z komína../Taliansko/ atd..A všetko zdôvodnené , opodstatnené , uplatňované je či ..niekedy bolo. Teda najsamprv dôvodová správa až potom ...až do " furt " kritika cielená ..tendenčná..../ návrh: násobiť indexom rastu --poklesu príčin nehodovosti výšku pokuty...respektíve dľžku odpracovaných hodín VP -prác/..Ale čo už idú voľby ... treba trochu humoru...komédie..
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-01-31 14:56:54 58d4289b
loading...
Mňa baví ako by chceli "slušní" vodiči trestať podľa seba, LOL. Krivo parkuje? Zavesiť do klietky! Silné auto? Veľa peňazí, dať pokutu aj za krivo položený koberec! Sused má vyššiu kubatúru, vypustiť gumy. Ja na slušných vodičov neverím. Ale možno sú to tí, čo jazdia na starej fábii tridsiatkou v meste a smerovky dávajú naopak na kruhovom objazde a fotia krivo parkujúce autá,aby si posilnili ego, keď že dostali pokutu za pomalú jazdu. Dokonalejší sú už len "slušní" cyklisti. Čo na to dopravológ...?
Bodkabodkabodkaotaznik # FacuMyro27
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-02-01 11:55:35 b229a2f8
Ponukám myšlienku, ktorá by mohla vyriešiť väčšinu problémov na Slovensku: http://www.peticie.com/za_sfunknenie_referenda
Riesenie # HapaRipe38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-09 11:31:42 b22896d6

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Občianska kritika verzus TRóllovia straníckych zločineckých mafií na weboch internetu.


Občianska kritika verzus TRóllovia straníckych zločineckých mafií na weboch internetu.
Vysmievať sa straníckym súdruhom na weboch internetu, ekonomickým expertom politických mafii, ktorí nie sú schopný zostaviť vyrovnane štátne rozpočty je pre mňa cťou, keď ich TRó...
Dobrovolnost jako společný jmenovatel
Sodoma, sodomia.. (Video)
Ako sa štát živí + slovenské titulky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0296 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles