Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Štátne vlastníctvo je obludná deformácia


Štátne vlastníctvo je obludná deformácia

Štátne vlastníctvo je morálny suterén, karikatúra skutočného vlastníctva, ktorá je zdrojom mnohého zla v ekonomike. Tento fakt je potrebné sústavne pripomínať. A treba ho pripomínať čo najhlasnejšie práve teraz, keď rozhodnutie vlády opätovne prevziať vlastníctvo materskej spoločnosti SPP spôsobilo mimoriadny rozruch na našej politickej scéne.

So štátnym vlastníctvom sú spojené tri "smrteľné" hriechy, neefektívnosť, tunelovanie, korumpovanie voličov. Všetky tri sú dôsledkom vplyvu politikov na štátom vlastnené firmy, politického rozhodovania o otázkach, o ktorých sa má rozhodovať výsostne ekonomicky. Miera ich výskytu závisí od miery politickej kultúry a korupcie, vyskytujú sa však všade, kde existuje štátne vlastníctvo.

Aj v krajinách vyspelejších než je tá naša sa v štátnych firmách hojne vyskytuje manažérska neschopnosť politických nominantov. Výsledkom je niekedy až komická neefektívnosť. Jeden príklad od našich rakúskych susedov. Výstavba nového terminálu letiska Schwechat trvala tak dlho a bola taká drahá, že napokon skončila výmenou politických nominantov v orgánoch spoločnosti. Je len symptomatické, že boli nahradení – inými politickými nominantmi... Keď v štátom vlastnených firmách namiesto neschopnosti nastupuje zámer, môžeme hovoriť o tunelovaní. Zámer uspokojiť dlhý rad vyhľadávačov renty z radov podnikateľov a z radov politikov. A napokon korumpovanie voličov. Je vôbec najväčším zlom. Pre politikov je štátne vlastníctvo neodolateľným lákadlom. Jeho pomocou sa dajú ohlupovať masy. Dostali sme cenu plynu pod kontrolu, hlása propaganda vlády. Vy hlupáci, máme nástroj na kupovanie vašej podpory, ktoré vy a vaše deti preplatíte, aj keď inak ako v cenách energií, mohol by znieť preklad do zrozumiteľnej reči.

Štátne vlastníctvo je teda generátorom toľkých závažných problémov, že štát by nemal mať možnosť podnikať a vlastniť komerčné aktíva. Tento princíp by mal byť zakotvený v ústave. Trestom za jeho nerešpektovanie súčasnými a budúcimi politikmi by mala byť strata mandátu a strata práva uchádzať sa oň. Vytesnenie štátneho vlastníctva by malo očistný účinok na ekonomiku i politiku. Bohužiaľ, lepšie sa manévruje v mútnej než v čírej vode. Aj to je jeden z dôvodov, prečo má štátne vlastníctvo taký tuhý korienok napriek tomu, že sa už nespočetnekrát preukázala jeho chorá podstata.

Ján OravecAuthor: Jan Oravec # ByrePyfo96
Vláda2013-09-2070
-
 17% ( 31 people voted )
+
Kapitalizmus – systém usporiadania, ktorý je oficiálne predkladaný ako snaha o voľný trh a súťaživosť, avšak totálne zdeformovaný špekulačným odlevom zdrojov cez podvodný finančný systém. Spôsobil úplne zničenie trhu, vytváranie monopolov, diktatúru so strany vládcov a manipuláciu so spoločnosťou prostredníctvom týchto zdrojov a súkromného vlastníctva. Zdroje, ktoré by mali ísť ľuďom, sú podvodným spôsobom od nich zobrané a prerozdeľované cez vytvorené mafiánske štruktúry(korporácie a kontrolované vlády štátov). Mase bežných ľudí takto ostane len almužna, ktorá slúži len na to, aby nejak prežili a ostávali v dlhodobom strese a strachu z prežitia, vytváralo to spoločenské vnútorné napätie, čo veľmi dobre napomáha udržiavaniu celého otrockého systému a takto zabraňuje snahám o väčší odpor.


Toto je spôsob ako vzniká hierarchia a akumuluje sa súkromné vlastníctvo v dnešnom systéme. Je iná možnosť na nápravu ako dať veľké a strategické podniky do rúk štátu?
A kombinácia priame voľby a poctivé peniaze nebude viesť k transparentnejšiemu a efektívnejšiemu využívaniu spoločného vlastníctva? Je skutočne nepoctivo nadobudnuté súkromné vlastníctvo lepšie pre spoločnosť ako štátne so snahou o transparentnosť a odpútanie sa od vplyvov, ktoré totálne deformujú akúkoľvek súťaživosť?
Je sledovanosť výsledkov fungovania štátneho vlastníctva v dnešnom psycho systéme skutočne adekvátnou na robenie takýchto záverov? Je nečestne neštátne skutočne lepšie ako štátne?

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 64% ( 12 people voted )
+
2013-09-20 14:19:58 4e630954
100x opakovana loz sa stava pravdou ...
Je uplne jedno, kto vlastni zahradu, ak je zahradnikom cap!
putnik # PyqyWyje36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-09-20 14:31:05 3ec5ea33
"Vytesnenie štátneho vlastníctva" vyprodukovalo od roku 1989 na Slovensku dlh niekoľko desiatok miliárd, zlikvidovalo potravinovú sebestačnosť, vyrovnaný štátny rozpočet sa stal sci-fi pojmom, bezplatné školstvo, bezplatné zdravotníctvo je len prázdna fráza v ústave, kino, divadlo, verejné knižnice, a celkovo kultúra, je doslova "vytesnená" zo štátu a občan je pravidelne kŕmený celebritami prekypujúcimi vulgarizmami. Ten zlý štát, ktorému pred rokom 1989 takmer všetko patrilo, dokázal stavať priehrady, cesty, železnice, spoje do každého kúta republiky, zaviesť plyn a kanalizáciu do každej osady, postaviť kultúrne domy, prevádzkovať zdravotné a sociálne strediská doslova pre pár starších obyvateľov, požičiavať peniaze do zahraničia, v zahraničí stavať školy, nemocnice, vlastniť zaoceánsku flotilu, leteckú spoločnosť s desiatkami destinácií, rehabilitačné zdravotné zariadenia a pod. A to sa nemienim zmieňovať o financovaní a udržiavaní bojaschopnej armády. Autorom popisovaný liberalizmus docielil stav, ktorý sa dá popísať len ako stav beztrestnej korupcie a klientelizmu "dobrých"súkromných vlastníkov, ktorí nás nevedú k "svetlejšej budúcnosti" ale doslova privádzajú svet na pokraj apokalyptickej vojny v snahe zvýšiť a hlavne ochrániť svoje zisky. Nožnice medzi bohatými a chudobnými sa čím ďalej tým viac rozovierajú a ak raz sklapnú, ľudstvo sa bude môcť vrátiť na stromy...
Regency # KyjiHibo22
-
 73% ( 16 people voted )
+
2013-09-20 15:15:16 c35b6f3b
pripájam sa ku Gejzovi, ale ja si myslím, že Ján Oravec možno nie je úplatný sviniar, ale jednoducho hlupák, ktorý je o týchto bludoch presvedčený. Ale možno sa mýlim a mám prílišnú tendenciu hľadať v ľuďoch v prvom rade to dobré...

PRAVDA je jednoduchá: problémom nie je štátne, ale súkromné vlastníctvo, čo zahŕňa aj vlastníctvo zamestnancov - čiže vlastníctvo ľudí. Súkromný vlastník výrobných prostriedkov sa k zamestnancom správa ako k svojmu majetku. Toto je závratne nespravodlivé. Spravodlivosť môže nastoliť jedine zavedenie hornej hranice príjmu a majetku ako násobku dolnej hranice.
Takto sa eliminujú psychopati s chorobnou túžbou po vlastnení a ovládaní ľudí a predvádzaní sa pred ostatnými svojím majetkom. Do ich majetku patrí aj manželka a deti.
Jedine v systéme, kde vládne spravodlivosť - to znamená neexistujúca možnosť vlastniť viac, ako 5 - násobok toho najchudobnejšieho - sa nekradne a netuneluje.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-09-20 15:43:30 4e6207be
rozmyslel som si to: Ján Oravec je skorumpovaný sviniar. Mám na klávesnici aj iné výrazy, ale bojím sa zrušenia príspevku. Cieľom napísania článku na tento portál je osprosťovanie ľudí hľadajúcich pravdu svojimi lebertariánskymi a liberálnymi chorými nezmyslami. Ján Oravec a jemu podobní naničhodníci to robia za peniaze a s radosťou, lebo si myslia, že patria k elite a neuvedomujú si, že elita ich považuje za houno, ktoré len potrebujú použiť na oblbovanie más. Presný názov tejto kategórie houien pochádza od prof. Jana Kellera - obslužní elita.
Príde deň, keď táto obslužní "elita" bude ťahaná na lane za autom cez cigánske osady a cigáni im budú oštiavať odreniny.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 75% ( 10 people voted )
+
2013-09-20 15:47:56 4e6207be
Zasadny problem dnes primarne nespociva vo forme vlastnictva, ale vo ferovosti hospodarskej sutaze, ktora jedina moze pozitivne formovat trhove hospodarstvo. My sa dnes na vsemocny volny trh v skutocnosti iba hrame, alebo ho pouzivame ako vyhovorku, zdovodnenie nejakeho stavu v roznych oblastiach spolocnosti, ci zaklinadlo politikov... Toto je parketa pravice a parketa lavice je zase zaklinadlo silneho vsemozneho statu, ktory sa postara o vsetkych svojich obyvatelov... Jedno aj druhe je samozrejme nezmysel a jedno aj druhe nemoze byt cielom, ale len prostiredkom, ci ramcom efektivneho fungovania spolocnosti... Okrem toho si volny trh netreba zamienat s kapitalizmom, lebo volny trh funguje tisicrocia a kapitalizmus par storoci... Kapitalizmus ale likviduje volny trh "sprava" a rozne regulacie, dotacie, ci ine zasahy politikov "zlava"... Okrem toho pokial obcania a ich politicki zastupcovia nevymedzia jasne hranice tohto systemu... nebude presne jasne co a v akej miere zastresuje stat, co sa ponecha na prirodzenu konkurenciu a nepomenuju sa oblasti, kde prirodzena konkurencia nikdy nemoze existovat a preto ich treba napr. regulovat... tak sa neposunieme dalej ani o milimeter ! Tiez si treba polozit otazku, preco stat musi byt zasadne vzdy /aspon u nas/ zlym vlastnikom ? Je to jednoducho preto, ze spravu spolocnosti neriadia ti "najlepsi" jedinci, ale ti najposlusnejsi politicki nominanti bez akejkolvek zodpovednosti a nutnosti dodrziavat zakony... Pokial jasne a elementarne porusovanie zakonov, ci neefektivne konanie bude normou pri spravovani statu, nebude za to existovat postih... tak nenastane ziadna zmena... Co sa tyka efektivneho fungovania trhu... to je poznacene absolutnou globalizaciou, nadvladou korporacii rozneho typu a absolutnym prerastanim s politickou scenou... co v kombinacii s mafiansky fungujucim financnym systemom tvori vrazednu kombinaciu... Stat ma par najdolezitejsich funkcii ako napr. zabezpecovanie spravodlivosti na danom uzemi, bezpecnosti obyvatelov a vykonavanie hospodarskej politiky cez regulaciu penazi, vyber a prerozdelenie dani ... ktore maju vytvorit akysi ramec pre fungovanie spolocnosti... Nic z toho vsak dnes nefunguje ! Namiesto toho sa tu selektivne podporuju vybrane oblasti sukromneho podnikania, ci podnikatelov a organizuje nezmyselne akoze transparentne verejne obstaravanie... /bohuzial cele eurofondove sialenstvo je akurat tak dobre na korumpovanie domacich politikov, z ktorych sa stavaju poslusni poskokovia... imaginarnych EU uradnickych nevolenych politikov zastupujucich rozne lobysticke skupiny... bez navaznosti na realnu politiku a legitimitu vyplyvajucu z volieb.../... Cely tento system akoby zamerne privadzal staty do dlhovej slucky uz dnes realne nesplatitelnych dlhov a aby sa pyramida nezrutila treba stale novych a novych hracov /relativne nezadlzenych.../ ... toto dlhove sialenstvo likviduje realnu ekonomiku a skutocnu produkciu a tym padom zamestnanost...

van B # CacoPyti74
-
 72% ( 8 people voted )
+
2013-09-20 15:52:28 c350b805
loading...
"Je uplne jedno, kto vlastni zahradu, ak je zahradnikom cap!" - Nie nie je to jedno. Pokial je cap zahradnikom mojej zahrady, tak sa ho rychlo zbavim. Pokial je cap zahradnikom zahrady, ktora je sice moja, ale o zahradnikovi rozhoduje niekto uplne iny, ktory s tou zahradou nema nic spolocne (a je sam o sebe cap), tak mam problem.

Warlock # GynePaqo01
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 16:33:25 c28a2738
{Bohužiaľ musím konštatovať reálnu pravdu právd, že štátne vlastnictvo ČSSR dalo obyvateľstvu ČSSR 1000 krát viac pre ich dôstojný život, než roky tunelovania, rozkradania štátného vlastníctva pluralitnými mafiami a zločincami z NR SR a ich priateľmi z biznisu.po roku 1989 dodnes.} Dobre píšeš Jozef a na to treba upozorňovať, aby sa prasce pri korytách báli naďalej ekonomicky ničiť tento národ. Ak však ľudia uveria bludu, že dnes je lepšie, umožnia im pokračovať vo vykorisťovaní a devastovaní slovenského národa.

MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-09-20 16:34:03 c11ce42e
V socializme majú zdroje v rukách občania, v kapitalizme pár vyvolených, ktorí vykrmujú ostatných kosťami, aby mohli v tom pokračovať. Nakoniec si zoberú aj tú vodu, pokiaľ im v tom nezabránime.
MrProper # JewuQowo48
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-09-20 16:36:37 c11ce431
{Je uplne jedno, kto vlastni zahradu, ak je zahradnikom cap!} Je rozdieľ, keď sú vlastníkmi "záhrady" občania a keď je vlastníkom jedna osoba, alebo finančná skupina.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 16:40:58 c11ce42e
{"Vytesnenie štátneho vlastníctva" vyprodukovalo od roku 1989 na Slovensku dlh niekoľko desiatok miliárd, zlikvidovalo potravinovú sebestačnosť, vyrovnaný štátny rozpočet sa stal sci-fi pojmom, bezplatné školstvo, bezplatné zdravotníctvo je len prázdna fráza v ústave, kino, divadlo, verejné knižnice, a celkovo kultúra, je doslova "vytesnená" zo štátu a občan je pravidelne kŕmený celebritami prekypujúcimi vulgarizmami. Ten zlý štát, ktorému pred rokom 1989 takmer všetko patrilo, dokázal stavať priehrady, cesty, železnice, spoje do každého kúta republiky, zaviesť plyn a kanalizáciu do každej osady, postaviť kultúrne domy, prevádzkovať zdravotné a sociálne strediská doslova pre pár starších obyvateľov, požičiavať peniaze do zahraničia, v zahraničí stavať školy, nemocnice, vlastniť zaoceánsku flotilu, leteckú spoločnosť s desiatkami destinácií, rehabilitačné zdravotné zariadenia a pod. A to sa nemienim zmieňovať o financovaní a udržiavaní bojaschopnej armády. Autorom popisovaný liberalizmus docielil stav, ktorý sa dá popísať len ako stav beztrestnej korupcie a klientelizmu "dobrých"súkromných vlastníkov, ktorí nás nevedú k "svetlejšej budúcnosti" ale doslova privádzajú svet na pokraj apokalyptickej vojny v snahe zvýšiť a hlavne ochrániť svoje zisky. Nožnice medzi bohatými a chudobnými sa čím ďalej tým viac rozovierajú a ak raz sklapnú, ľudstvo sa bude môcť vrátiť na stromy...} Perfektne napísané. Tebe ešte nenasrali do hlavy.
MrProper # JewuQowo48
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-20 16:43:39 c11ce42e
Dnes si ľudia pracujúci v gulagoch nemôžu ten život už ani poriadne "osladiť". Dajú do kávy, alebo do čaju tri lyžičky cukru a je to málo. Za socializmu bola aj jedna veľa, lebo cukor bol kvalitný. Ale to je tak, keď sú záhradníkmi stáda neschopných kapitalistických capov vykorisťujúci pracujúcu triedu, ktorých nemožno poriešiť inak ako zmenou režimu.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 17:00:58 c11ce431
mr proper
v socializme mali zdroje v rukách straníci, v kapitalizme tiež, a v oboch režimoch tí, ktorím aj straníci slúžia.
mr proper
prečo si tak ceníš lexu, počiatka a schustera? aj keď si celkom šikovný, zo socializmom blbneš. koľko máš vlastne rokov? zažil si ho?
spoločné vlastníctvo nefunguje. možno nejaký čas pokiaľ nie je z donútenia, ináč do toho niekoho nútiť je jedna z najväčších hlúpostí. niečo funguje v rámci rodín, ale ani v rodine nie sú si všetci rovní, niekto rozhoduje, ale aj má zodpovednosť. ak nemá aj rodiny sa rozpadnú.
svojimi výrokmi na tomto webe možno naštveš niektorých prchkejších ľudí, ale ver mi,tí na ktorých máš najviac spadeno sa ti len vysmejú, asi to ani nečítajú určite ignorujú a budú si robiť podľa seba.
tvoje výroky viac ľudí rozdeľujú ako spájajú za nejakú určitú vec. úplná spravodlivosť je utópia.
fandím ti a želám, aby si si aj ty vybojoval svoje miesto na slnci. ak si myslíš, že násilím dosiahneš spravodlivosť, veľmi sa mýliš. aj buržuji, majú svojich priateľov, rodiny a aj riťolezov. keď ich eliminuješ, nikdy nie všetkých, a ten zbytok ťa bude nenávidieť, aj tvoj nový režim.ty sám sa staneš nenávidený vyvolenec. to chceš?


aaa # RuxaQija4
-
 47% ( 9 people voted )
+
2013-09-20 17:10:41 b2295de4
aaa len netaraj,strannici mali v rukach zdroje ha,ha , vsetko co si popisal je len obvikla znoska pseudo hu´manneho tarania,problemik je v tom ,ked si uz taky vnimavi humanista , ze v kapitalizme mensina burzui utlaca vecsinu pracujucich a v socializme vecsina pracujuci utlacaju mensinu burzujov.
len nedavno tu bol clanok o samsungu ako tam urazaju a ponizuju zamestancov ako zeny nosia cerveny pasik aby dozorca videl ci mozu ist na zachod,podla tvojej mudrosti oni nemaju rodiny ,priatelov v ktorych narasta nenavist k burzujom ,nezamestnani,bezdomovci, prostitutky, narkomani ti nemaju rodiny.
chapes to velky humanista tu nenavist vytvara tvoj kapitalizmus cize sukromne vlastnictvo vyrobnych prostriedkov a jedneho dna vybuchne a zopakuje sa 1917.ale zatial ludia maju plne brusko a doktora tak mozu pseudo humanne snivat.
kvak # CubuGawe63
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-09-20 17:45:13 c3a873d1
aaa # RuxaQija4

A ty si socializmus zazil ? A ako dlho ? Co vsetko si tam dostal zadarmo ?

bbb # RosaByfi95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 17:47:35 5f69eb8c
žukov
vlastníctvo majetku, pôdy, ľudí, duševné vlastníctvo.... je vec dočasná. mení sa. raz sa menia vlastnení, raz vlastníci. je to stále v pohybe.
vlastniť viac ako 5 násobok najchudobnejšieho??? a to je kto? mongoloid v ústave pre postihnutých? ten nevlastní nič. 5x0=0. aj keby si vlastnil veľký majetok, o 100 rokov ho bude vlastniť iný, a nemáš mnoho možností ovplyvniť kto. ak nevlastníš, zajtra môžeš. ale s vlastníctvom vždy prichádza aj strach oň. čím viac máš, tým väčší strach. strach o dom, byt či budeš mať na plyn, o pôdu o ženu, deti, o patentové práva......
preto kto si myslí, že vlastní ľudí či svoje deti, ľahko o ne príde.
a vieš o čo sa najviac bojíš, keď "nič" nevlastníš? o svoj život o slobodu o zdravie. ale nie každý. ten mongoloid asi nie.

aaa # RuxaQija4
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 17:47:44 b2295de4

{v socializme mali zdroje v rukách straníci, v kapitalizme tiež, a v oboch režimoch tí, ktorím aj straníci slúžia.} V socializme mali majetok občania a volili si ľudí, ktorí ich spravovali+situácia bola lepšia ako je dnes. Bolo však treba urobiť zopár zmien...

{aj keď si celkom šikovný, zo socializmom blbneš.} Šikovný som podobne ako mnoho iných ľudí, ktorí dnes pracujú na Slovensku za 360 euro a nemôžu sa bez problémov ani vymočiť, pretože sú vykorisťovaní a ostro sledovaní a ešte ich považujú za neschopných i keď vytvárajú skutočné hodnoty. Nakoniec asi si čítal článok napríklad o kapitalistickom gulagu - Samsung. Snaha, poctivosť a práca ľudských rúk v kapitalizme väčšinou nestačí na to, aby človek mohol kvalitne žiť. Kamaráde, veď ja som musel odísť zo svojej vlasti, aby som mohol dôstojne žiť, pretože za 360 euro, ktorými oceňujú prácu ľudských rúk by som mohol len prežívať ako otrok a práce je tam nedostatok, takže si človek moc nenavyberá a môže byť rád, že je otrokom v gulagu. Dokážem drieť ako kôň, ale na Slovensku by som skôr skapal ako zarobil slušný peniaz... Teraz viac zarobím za 4 dni (samozrejme poctivou a tvrdou prácou). Na Slovensku by som za 360 euro musel chodiť do práce ešte aj v sobotu a to mám byť akože spokojný s tým ako to vyzerá na Slovensku a ešte dokonca voliť politikov, ktorí dostávajú trebárs aj za propagáciu drog 10x vyššie platy ?...A ešte mám obhajovať zahraničných vykorisťovateľov, ktorí na Slovensku stavajú gulagy a vykorisťujú Slovákov ? Fuck... Často sa tvrdí, že kapitalizmus kritizujú len neschopní, ktorí nedokážu uspieť, ale to je systematicky opakovaná lož. Ja sa necítim neschopný a rovnako ako ja sa tak necíti veľké množstvo ľudí, ktorí sú vykorisťovaní i keď sú šikovní a dokážu tvrdo drieť. Paraziti na ľudskej práci často okrem vykorisťovania drzo obviňujú svoje obete z neschopnosti i keď bez nich by nedosiahli nič.

{spoločné vlastníctvo nefunguje.} To tvrdili aj kapitalisti zo západu, ale aj napriek tomu investovali miliardy dolárov, aby socializmus zničili, pretože hrozba socializmu ich nútila poriadne platiť zamestnancov+potrebovali lacnú pracovnú silu.

{úplná spravodlivosť je utópia.} Dokonalosť samozrejme dosiahnúť nejde. Svet už v základe nie je dokonalý a ani ľudia, ale je možné spravodlivejšie rozdeľovať prácu a produkty z nej.

MrProper # JewuQowo48
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-09-20 18:01:50 c11ce42e
Poprosím " NÁŠHO" Jožka Vargu , vzhľadom na stav" vyjadrený unikátnym konštatovaním...... Bohužiaľ.....že štátne vlastníctvo ČSSR dalo...1000krát pre dôstojny život...než roky tunelovania.... či vie kde sa nachádza, či vie čo píše a hlavne ....budííííííček..../Nie nie "jóži" bol ste , ste , a asi budete "vedle" v prezente ...Štátne vlastníctvo je kategória ktorá zabezpečuje funkčnosť štátu...či už je to GB, I, F, D, USA.... a drizdy o vlastníctve sú fantasmagória .. nikto nič nemá , nikto nič nevlastní --lebo zákony o vlasníctve vymysleli ľudia a to ......zanikne..../ Jak zemiaky tu pod Tatrami...boli za nula celých 40 halére -kilo a bolo družstevné vlastníctvo... pri prijme 2000 kčs/....
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 18:03:34 58d4289b
bbb
zadarmo? chrípku, vši, povinnú školskú dochádzku asi aj nejaké ošetrenia u doktora. aj vtedy sa dávali úplatky. tá školská dochádzka je kontroverzné, veľa tam hustili do človeka aj tých ksč blábolov a teraz je to k ničomu. bolo to vymývanie mozgov. aj vtedy sa muselo platiť. a to čo bolo vtedy "zadarmo" niekto niečím niekde inde musel zaplatiť. slobodou, majetkom, povinné brigády, akcie Z, a skús sa niekoho opýtať, čo vtedy stratil.
kvak
vôbec nie som humanista ani kapitalizmus nie je môj. vykorisťovanie v samsungu a v iných firmách je aj z môjho pohľadu zlé. kľudne tých kápov vláč za autom cez cigánske osady. možno by som ti aj pomohol. ale nenazývajme to budovaním lepšej spoločnosti. bude to len výmena pozícií.
áno straníci rozhodovali o zdrojoch a rozhodujú aj teraz. často tí istí alebo ich rodinný príslušníci.
taký vladimír lexa vtedy budoval ten socializmus. bol poslanec snr, rozhodoval o zdrojoch. teraz je jeden z najbohatších ľudí na slovensku. budeš ho vláčiť za autom? starší počiatek bol ksč veľvyslanec v indonézii. slúžil socializmu. jeho syn jachtuje s JaT a rozhoduje o zdrojoch. povláčiš aj jeho?takých je mnoho aj v tvojom okolí.
socializmus a kapitalizmus sú prázdne pojmy. za tým sú ľudia.


aaa # RuxaQija4
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 18:14:31 b2295de4
{Dokážem drieť ako kôň, ale na Slovensku by som skôr skapal ako zarobil slušný peniaz...}Dokážem drieť ako kôň, ale na Slovensku by som skôr skapal OD VYČERPANIA ako zarobil slušný peniaz...
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 18:16:21 c11ce431
mr proper
a prečo si teda odišiel pracovať do zahraničia, prečo si neviedol boj proti vykorisťovateľom ako fidel castro.
ujsť do lesa a prepadávať tých buržujov a ničiť im majetok až do víťazstva. je ti ľahšie zarobiť tam viac a ten boj by bol prílišný risk a nestojí za to? myslíš, že sa buržuji zľaknú internetových diskusií a nechajú tu vládnuť proletariát? a stratiť slobodu a zdravie môžeš aj za internetovú diskusiu, nie len za boj. pekne to tu sledujú.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 18:27:19 b2295de4
Napisalo som to uz 100x, pisem este 101. krat:
1, Dnesny system nie je kapitalizmus ale korporativny fasizmus, s kapitalizmom ma spolocny iba "vonkajsi nater".
2. To ze stat je najhorsi vlastnik je empiricky zakon, dokazany na tisicoch prikladov, autor ma v tom uplnu pravdu.
3.Za to ako "boooohovsky dobre" sme sa mali za socializmu sme sa zadlzili nepredstavitelne do buducnosti, ta buducnost je teraz pritomnostou ( v podobe 700-eurovych platov, neexistencie high-tech produkcie a vedy a vyskumu, rozdrbanych ciest ktore sa len teraz horko-tazko dobudovavaju, nefungujucej statnej spravy, mizerneho skolstva a zdarvotnictva a celkove nizsej zivotnej urovne ako na zapade. Teraz prisli casy splacat dlh do buducnosti. (Ina otazka je ci s a nam to vobec podari)
4. Akakolvek lavicova vlada vzdy zdevastovala kazdu krajinu (nielen ekonomicky) na to existuje spolahlive mnozstvo dokazov.
5. Ti ktori tu vyplakavaju za "dostojnym zivotom za socializmu su
a. vekom do 20 rokov ktori o sociku vedia z vypravania babiciek
b. stari vysluzili funkcionari KSC, estebaci alebo ine nomenklaturne kadre ktori mali specialne predajne, vozili si prdele vo volgach a 613-kach a spravali sa v podstate ako majitelia celeho statu,
c. vysluzili robosi za sociku zamestnani (pozor, nie vzdy pracujuci) v nepricetne dotovanych odboroch (polnohosp., banictvo, stavebnictvo...)
Inak to nemozu byt normalni ludia...

Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 42% ( 9 people voted )
+
2013-09-20 18:29:22 55e54ecb
Tak už nestačí ani rozumný argument... začníi písať normálne po našim...hvari Pali... v našej... karčmičke a piatoček... cicho buc bo pridze ajik PONDELISKO... a kto zna či tomu ajik rozumeju,, A toten ...AAA.. píš male ..aaa. -diskutujúci .. un aj by scel dačo poviesc--aj mudre--- ale furt je našpanovaný...zlostny -- A toten ...Conty di savoya ...un muši znac zos teho najvecej ---málo čo nezná... Inak to nemozu byt normalni ludia... tak to vyriešil ečši ajik systémy vo Švedsku , Norsku,, ...ajik na Šalamúna u nás vof koscele spominaju--- ta že un bul najmudrejši... Takže pekne po poriadku...Bez štátneho vlastníctva neexistuje nikde ŠTÁT..Základná funkcia štátu je jeho objem vlastníctva. Bez ˇštátneho vlastníctva štát neexistuje--hoci len podielového -- Nepíš už ..hovorí Piťo.. oni to znajú a budú sebe myšlec že my sme to v našej krčmičke vymyšleli...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 19:09:07 58d4289b

{a prečo si teda odišiel pracovať do zahraničia, prečo si neviedol boj proti vykorisťovateľom ako fidel castro.} Aj preto, že ja som robotník, nie politik a chcem, aby to tak zostalo. To však ešte neznamená, že ignorujem tú mizériu a ako vidíš, občas kopem do vykorisťovateľov vo svojom voľnom čase aj preto, že mi znemožnili dôstojne žiť vo svojej vlasti, takže svojou trochou prispievam k tomu, aby som im aspoň znepríjemnil život propagáciou socializmu, ktorý je účinnou zbraňou, pretože toho sa boja.

{je ti ľahšie zarobiť tam viac a ten boj by bol prílišný risk a nestojí za to?} Považujem za vhodné pracovať, dôstojne žiť zo svojho platu + prispieť svojou trochou k tomu, aby som znepríjemnil život vykorisťovateľom. Považujem to za lepšie ako robiť za 360 euro v gulagu a chodiť s transparentom k parlamentu, alebo len behať po námestiach ako nezamestnaný blázon Vaský a navádzať na vraždenie politikov...

{myslíš, že sa buržuji zľaknú internetových diskusií a nechajú tu vládnuť proletariát?} 100 percentne sa boja myšlienky, ktorú tu šírim a to mi ku šťastiu stačí...prispievam svojou trochou a tak je to najlepšie, lebo sa môžem venovať tomu, čo je skutočne dôležité a trochu prispieť aj k zlepšeniu situácie a keď toto urobí každý, bude to lepšie ako vsadiť na nejakého panáka, ktorý na tribúne nasľubuje ľuďom lepší život. Ľudia si musia vyjadriť svoju nespokojnosť a nepotrebujú k tomu prostredníka, ktorého je možné uplatiť, alebo iným spôsobom zlykvidovať. Potrebujú šíriť myšlienku, ktorú nemožno zničiť. Okrem toho majú internet a môžu si verejne povedať svoj názor...zatiaľ.

{a stratiť slobodu a zdravie môžeš aj za internetovú diskusiu, nie len za boj. pekne to tu sledujú.} Tí sa sústredia práve na tých panákov, ktorých najviac vidieť a ktorého by si zo mňa asi chcel mať, lebo si sa pýtal, prečo nie som ako Fidel Castro, práve preto je najvhodnejšie, aby každý prispel svojou trochou - pohrozil socializmom a spoločnými silami docielime to, čo potrebujeme. Podstata je rovnaká ako pri Svätoplukových prútoch - jedného krikľúňa na námestí zrušia veľmi ľahko, ale ak prispeje každý svojou trochou, nebudú mať šancu uspieť a nemôžu každého za tú trochu ohroziť odňatím slobody. ;-)))

A ešte inak...myslíš si, že na mňa by nasadzovali nejakých siskárov, alebo čo ? To skôr na tých, ktorých je počuť a preto sledujú napríklad aj slobodný vysielač. Malé ryby ako som ja ich nezaujímajú a práve preto treba takých malých rýb viac...treba toho využiť a nie vsádzať na jedného panáka.

MrProper # JewuQowo48
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-09-20 19:16:23 c11ce431
{Ti ktori tu vyplakavaju za "dostojnym zivotom za socializmu su a. vekom do 20 rokov ktori o sociku vedia z vypravania babiciek} To je blud...
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 19:18:13 c11ce431
{stari vysluzili funkcionari KSC, estebaci alebo ine nomenklaturne kadre ktori mali specialne predajne, vozili si prdele vo volgach a 613-kach a spravali sa v podstate ako majitelia celeho statu,} Súhlasím a preto by bolo treba prijať zákony, ktoré by im ten extrémny luxus znemožnili.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 19:19:35 c11ce431
{Za to ako "boooohovsky dobre" sme sa mali za socializmu sme sa zadlzili nepredstavitelne do buducnosti, ta buducnost je teraz pritomnostou ( v podobe 700-eurovych platov, neexistencie high-tech produkcie a vedy a vyskumu, rozdrbanych ciest ktore sa len teraz horko-tazko dobudovavaju, nefungujucej statnej spravy, mizerneho skolstva a zdarvotnictva a celkove nizsej zivotnej urovne ako na zapade. Teraz prisli casy splacat dlh do buducnosti. (Ina otazka je ci s a nam to vobec podari)} Techniku sme mali na podobnej úrovni, ale práve tí, čo vyštrngali kapitalizmus si neuvedomili, že vlastne zničili našu sebestačnosť a schopnosť konkurovať západu aj keď sme boli malým štátom.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 19:22:00 c11ce42e
{zlykvidovať} Tak to je riadna gramatická chyba... Panda kde si ? Poď ma skritizovať.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 19:26:16 c11ce42e
aaa # RuxaQija4

neokecavaj a odpovedz verejne na polozene otazky !

bbb # RosaByfi95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 19:32:29 5f69eb8c
Už to "hlbšie" v diskúsií klesnúť nemôže . Ešte aj v našej krčmičke sa smejeme "bo každo šicko zna..a poharik paľenky furt za vecej jak za pul ečka". Takže o "buržujoch" o "dôstojných robotníkoch doma a v zahraniči" len pomaličky --bez emocií---a hlavne racionálne uvážlivo... Nezišli sme zo stromoch ---nedávno...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 20:49:02 58d4289b
{rozmyslel som si to: Ján Oravec je skorumpovaný sviniar.}Kto je Ján Oravec ? To je ten zo strany narkomanov (SAS) ?
MrProper # JewuQowo48
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-20 21:21:36 c11ce431
Liberálnu lúzu ako napríklad Strana Amoránych Sračiek - SAS nemám v láske.
Slovensko potrebuje odborníkov a robotníkov, nie narkomanov, jánošíkov, vykorisťovateľov, alebo preplatených úradníkov a politikov !!!

MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 21:32:01 c11ce431
Ak liberáli , libertariáni a im podobní pochopia že --extrém osobnej slobody je --kdesi na púšti či sev, pole s puškou v ruke kričiaci..osamelý.človiečik....,, slobodné--trhove --hospodárstvo je možné len v sklenikovo- inkubatorových podmienkach...a ,,,štátne zásahy do--- hospodárskeho vývoja sú skoro pravidlom... tak vtedy ich pôsobenie v politickom spektre bude žiadúce---ináč furt len prdenie do korýtka s múkou----To pre autora článku....
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 21:44:24 58d4289b
Slovensko potrebuje odborníkov a nie NARKOMANOV.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 21:49:49 c11ce431
vsetkym kapitalistom prajem zit cely zivot v kapitalizme, myslim ze je to zasluzeny trest.
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 01:35:12 560df8c5
na zapade je vyspely socializmus s volnym trhom, tu v skolonizovanej horne dolnej sa pisu ody na kapitalismus, v kazdej skolonizovanej krajne ta ista propaganda, tak to uz chodi na tomto svete, a teraz vseci zatlieskajte ved show pokracuje, nech ma divak pocit ze na tu show necumi zbytocne, a ze to svetlo, lesk a slavu....xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 01:44:09 560df8c5
Vsetci tu placete nad vyhodami socializmu a zlym kapitalizmom. V skutocnosti vzdy ide o zle ludske vlastnosti: klamstvo, chamtivost, uplacanie....atd, ktore sa prejavia v kazdej hierarchii systemom "ryba smrdi od hlavy". Statne vlastnictvo nie je o nic horsie ako sukromne ak ho vedu moralni ludia. Statne vlastnictvo ma najvacsi zmysel v pripade monopolov, kde sa zisk generuje len nastavenim ceny vzhladom k nakladom, pri nulovej potrebe reklamy a strachu z konkurencie. Pri inych firmach, regulovanych ponukou-dopytom uz stoji stat peniaze marketing, mozne straty atd.
Pozn. V socializme som zil a neidealizujem ho. Aj vtedy padali a stali veci na ludoch a ich vlastnostiach.
DoktorX # VoryRule77
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-21 07:47:38 55ede022
Štátne vlastníctvo je obludné preto, lebo štátu ako inštitúcie sa zmocnili obludní politici, ktorí sa cez "demokratické" voľby samoinštalovali z politických kandidátok do poslaneckých a štátnych funkcií. Firmy sú riadené tiež ľuďmi a nie sú obludné, tunelované, otrokárske, fungujú ako hodinky.

A štát nefunguje, lebo sú v ňom obludy. Ak nefunguje bordel, tak nerušte bordel, ale vymeňte kur.vy.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 08:10:51 57f4ca0a


Včera vnoci, unavený (ešte aj pracujúci), som si sadol k tejto debatke, aj som scel čoto napísať .... ale dnes poránu som zistil, že ju teraz vnímam zas trochu inak ..... A viete čo ... Musím vám (opätovne) hlavne poďakovať, že sem píšete svoje názory. Dá sa vžiť do každého postoja ... akoby, každý mal pravdu ... Najviac tú "dialektiku" vystihuje pán Varga s tým svojim "kladným presvedčením -voči socializmu (ktorý zrejme "moc neobľubuje"), a za ktoré sa nehanbí.."
...len teda dodám drobnú úvahu (lebo mnohé aj tak pozabudnem), človek má svoje základné ľudské práva ... ak z vôle slobodných ľudí vznikne čokoľvek, čo neporušuje základné práva iných osôb ... musí to byť v poriadku ... ak sa dohodnú aj na akejkoľvek forme spoločného vlastníctva (družstvo, a.s., štátne, ...) - tak to všetko musí byť rovnoprávne ...či ??? Treba len poznať podmienky fungovania, aby sa vedeli rozhodnúť... (preto opätovne zdôrazňujem dôležitosť existencie základný ľudských ÚZ 23/1991 ... NIE EU!!)

[jeden názor som aj poslal, ale mi ho zrušilo, lebo vraj obsahoval "vulgarizmus".... dumal som -aký len??? ...asi to bol názov ratingovej agentúry...F1TCH ...?]

332288 # CebyDupy59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 09:55:09 b06b16fb
Jozef Varga:
-socializmus dal obcanom....
Drist. Socializmus v prvom rade ZOBRAL desiatky miliard obcanom v tej najväcsej kradezi zvanej znarodnenie. Potom svojim vyvolenym nieco aj dal, ostatni utreli hubu.
Moj otec bol ucitel, do penzie isiel v roku 1990 s penzijnym zakladom 2990 KCs (nebol v strane) takze to boli tie vase dostojne mzdy. Moj dedo bol robotnik na zeleznici, celu 1. republiku i slov. stat setril babicke na penziu, keby sa on nahodou pominul. Prisli bolsevici, znarodnili penzijne fondy, ked babicka v 60tych rokoch dovrsila penzijny vek, dostala 320 KCs penzie (!!) , ked sa ohradila povedali jej "no ved ste nepracovali", To ze vychovala 5 deti nebola pre bolsevika praca...

-A čo nám dal bežným občanom...
Si na socialke ked ti musi niekto nieco davat? :D

-Ponížil nás a urobil z nás motrokov...


Uvedom si ze komunisti u nas vladnu stale. Vsetci ti sväzaci, pionieri a kandidati strany ktorym vymyvali mozgy na schodzach SZM moralnym kodexom budovatela socializmu a doma im tatko vypraval ze kto nekradne okrada vlastnu rodinu takze kradne uplne kazdy, tak ti nam teraz vladnu a to, co sa naucili za sociku aplikuju v praxi a lud im to dovoli pretoze kradnutie sa berie vdaka tejto socialistickej vychove za uplne normalnu vec.


Za vsetku mizeriu ktoru dnes (nielen) na SK mame moze stat uchvateny financnymi a industrialnymi korporaciami a hlupy narod ktory im toto dovoli. Jan Oravec ma uplnu pravdu, mozete sa vy, komunisti aj rozstvrtit, pravdu nezmenite.


-

Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-09-21 10:33:40 55e54ecb
{Drist. Socializmus v prvom rade ZOBRAL desiatky miliard obcanom v tej najväcsej kradezi zvanej znarodnenie.} Keď vykorisťovatelia výnosne parazitujú na ľudskej práci, nazýva sa to úspech. Keď ľudia stratia trpezlivosť a zoberú si majetok späť, nazýva sa to najväčšia krádež. Uznávam len to, že tam bolo treba poriešiť vysokopostavených úradníkov...

{ked babicka v 60tych rokoch dovrsila penzijny vek, dostala 320 KCs penzie (!!) , ked sa ohradila povedali jej "no ved ste nepracovali", To ze vychovala 5 deti nebola pre bolsevika praca...} A dnes by dostala koľko, keby vôbec nepracovala ? : http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok
/273001-penzijny-vek-a-15-rocna-prax-na-penziu-uz-
stacit-nebudu/


{Uvedom si ze komunisti u nas vladnu stale. } To sú len kapitalisti, ktorí prirodzene musia vytvárať rôzne sociálne záplaty, aby udržali tento chorý režim. No zástancovia kapitalizmu s obľubou tvrdia, že za túto kapitalistickú mizériu môžu komunisti, aby ešte viac zničili to, čoho sa najviac obávajú - hrozbu socializmu, ktorá je silnou zbraňou vykorisťovanej pracujúcej triedy. Komunistov kapitalistickí paraziti obviňujú dokonca aj zo zlyhania kapitalizmu i keď to je lož a za zlyhanie kapitalizmu môže hlavne kapitalistické parazitovanie na ľudskej práci a anarchia v politike.


Za socializmu bola morálka na vysokej úrovni. Dnes mnohí ľudia nemôžu ísť po zotmení ani do centra mesta...ale hlavne, že sa kritizuje socializmus, lebo nemohli ísť na dovolenku kdesi do zahraničia...

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 11:16:27 c11ce42e
Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov, tuto knihu napišal súčasný zamestnanec SAV

Porovnanie socializmu a kapitalizmu na Slovensku
„Musíme nájsť nové územia, odkiaľ môžeme ľahko získať suroviny a súčasne využívať lacnú otrockú prácu domorodcov v kolóniách. Kolónie taktiež budú poskytovať ,smetisko’ (dumping ground) pre nadprodukciu výrobkov z našich tovární.“
Cecil Rhodes, 1853-1902, britský imperialista a „zakladateľ" Rodézie (Zimbabwe)
Iba neuveriteľná ľudská tuposť a chamtivosť nás mohla priviesť k dnešnému stavu spoločnosti, že všetko okolo nás kolabuje.
Herbert Ďurkovič: Kolízia socializmu s minulosťou
Počas existencie socialistických krajín v strednej a východnej Európe sa v zahraničí a doma často porovnával socialistický a kapitalistický systém. My sme vždy porovnávali socialistické Československo s Nemeckou spolkovou republikou alebo s USA. Na základe týchto porovnaní západné masmédiá nám jednoznačne dokázali neschopnosť socialistického systému riešiť problémy spoločnosti, obmedzovanie slobody jednotlivca a presvedčili nás, že sme žili v totalitnom socialistickom systéme, ktorý nebol schopný konkurovať kapitalistickému systému. Roky 1989 a 1990 ukázali, že nás presvedčili. Socialistický systém, mladý a neskúsený, nevedel konkurovať kapitalistickému systému v pozitívach, ale ani v negatívach. Presila bola silná a mala mnoho skúseností. Inými slovami, kapitalistický systém dokázal, že ľudia uverili, že je lepší a schopnejší ako socialistický. Ľudia uverili a veria viac v pravdy kapitalizmu ako v pravdy socializmu.
V súčasnosti, keď si krajiny strednej a východnej Európy pripomínajú 10. výročie života v slobodnom a demokratickom kapitalizme, máme jedinečnú možnosť porovnať socialistický a kapitalistický systém v tých
26 Porovnanie socializmu a kapitalizmu na Slovensku [27]
istých krajinách, t.j. v rovnakých geografických a demografických podmienkach. Teraz je vhodná možnosť porovnať šťastie, spokojnosť, slobodu, humanitu, duchovný a telesný rozvoj ľudí a spoločnosti v týchto systémoch. Zaujímavé je, že víťazi z roku 1989, neporovnávajú tieto dva systémy (aspoň ja o tom neviem) vedecky pomocou štatisticky získaných faktov. A vedia aj, prečo ho neporovnávajú. Porovnávanie týchto systémov zo strany víťazov sa zúžilo len na pravidelné opakovanie fráz pre pritakávačov, ako to bolo opísané v prvej časti knihy Bohovia súčasných mytológií a komunizmus.
Pravdaže, sú aj knižky, ktorých prioritou je objektivita, ako napríklad práce Herberta Ďurkoviča Cesta do prepadliska [5] a Kolízia socializmu s minulosťou [6], v ktorej analyzuje ekonomiku za socializmu v bývalom Československu a v súčasnom Slovensku.
V tejto kapitole sa budem usilovať porovnať socializmus a kapitalizmus na Slovensku z rozličných pohľadov. Podrobnejšie budem porovnávať desať rokov socializmu pred revolúciou, roky 1980–1990, a desať rokov kapitalizmu po revolúcii, roky 1990–2000. Poukážem na zmeny, ktoré nastali po prechode socialistického systému na kapitalistický. Ako vedecký pracovník sa budem usilovať operovať štatistickými údajmi, a nie frázami alebo citovými výlevmi okydávačov, Veľkých samcov či pritakávačov.
Zločiny 40–ročnej vlády komunistickej strany na Slovensku
Podľa prieskumu „the Hearst Corporation“ v roku 1987 takmer polovica dospelých Američanov verila, že aforizmus Karla Marxa: „Každý podľa svojich schopností a každému podľa jeho potrieb“ je z americkej ústavy.
http://members.aol.com/superogue/system.htm
Zbigniewov syn Mark Brzezinski bol po skončení studenej vojny vo Varšave na študijnom ,Fulbright’ pobyte. „Žiadal som od študentov aby definovali demokraciu. Očakával som diskusiu týkajúcu sa individuálnych slobôd a platne zvolených inštitúcií. Bol som prekvapený, keď som počul ich odpovede. Podľa nich demokracia znamená vládu, ktorá zabezpečí určitý životný štandard a poskytuje zdravotné [28] Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov
zabezpečenie, vzdelanie a byty pre všetkých. Inými slovami – socializmus.“
http://members.aol.com/superogue/system.htm
Musím opäť zdôrazniť, že napriek pravidelným večerným modlitbám okydávačov, kde sa vždy hovorí všeobecne o zločinoch komunizmu na Slovensku, získanie konkrétnych štatistických údajov nebolo jednoduché. Dlho som nemohol pochopiť, prečo nie som schopný zistiť konkrétne zločiny komunistov na Slovensku, o ktorých tu každý hovorí, pričom zločiny kapitalizmu som zistil relatívne bez väčších ťažkostí.
Keď som začal písať kapitolu o zločinoch komunizmu, myslel som si, že kníhkupectvá a knižnice sú preplnené publikáciami, ktoré štatisticky detailne spracovali tieto zločiny. Také publikácie som však nikde nenašiel. Preto som sa obrátil na Zväz protikomunistického odboja, ale na moje prekvapenie ani oni mi nevedeli poskytnúť štatistické údaje o počtoch popravených komunistami alebo o počte politických väzňov v jednotlivých rokoch na Slovensku za socializmu. Preto som sa obrátil na Ministerstvo spravodlivosti SR, na oddelenie pre dokumentáciu zločinov komunizmu s písomnou žiadosťou o poskytnutie uvedených údajov. Po dvoch telefonických urgenciách mi po šiestich týždňoch odpovedali, že „…ODZK sa zaoberá konkrétnymi prípadmi ľudí a Vami požadované štatistiky nevedie“. Nakoniec som mal predsa len šťastie a po radách Juraja Janošovského som zistil, že Ústav pro soudobé dějiny AV ČR v Prahe zločiny komunizmu štatisticky spracoval a vydal o tom publikáciu [7]. Na internete som zistil, že jeden exemplár publikácie sa predsa len nachádza aj v knižnici na Slovensku, a ten sa mi podarilo zohnať. Po preštudovaní publikácie som pochopil, prečo sa zločiny komunizmu musia prezentovať len všeobecne, ale vedieť konkrétne údaje s vysvetlivkami je nežiaduce. Pretože zločiny komunizmu za štyridsať rokov na Slovensku vyzerajú prinajmenšom smiešne v porovnaní so zločinmi, ktoré napáchal na Slovensku za desať rokov kapitalizmus.
Zločiny komunizmu, údaje a fámy
Ak dáš jedlo chudobným, nazvú ťa svätým. No ak sa budeš pýtať, prečo chudobní nemajú jedlo, nazvú ťa komunistom.
Dom Helder Camara, brazílsky arcibiskup
28 Porovnanie socializmu a kapitalizmu na Slovensku [29]
„Dnes, 21.8.2000, som konečne zohnal publikáciu, ktorá dokumentuje, koľko ľudí na Slovensku bolo popravených za vlády komunistov,“hovorím dvanásťročnému chlapcovi, ktorého som sa ihneď spýtal: „Vieš, koľko ľudí komunisti popravili za 40 rokov z politických dôvodov na Slovensku?“
Odpoveď: „Tak asi 30 000 ľudí.“
K. O.: Fakty a halucinácie
V rámci boja motrokárov proti ďalšej vzbure motrokov je potrebné dodať nový mozgový softver programovateľným biologickým strojom. Tento softver má vybudovať veľkú pyramídu plnú nevinných ľudí, ktorí boli zavraždení komunistami na Slovensku. Ďalšiu pyramídu nevinných, ktorí boli odvlečení na nútené práce alebo uvrhnutí do väzenia. Tento softver má pripomínať život väčšiny obyvateľov pod „komunistickou totalitou“, ich bolesť a utrpenie. Musí im podvedome hovoriť: Už nikdy viac socializmus. Ľudia nesmú vedieť, že vo svete je viac ako 140 politických strán, niektoré dokonca v parlamentoch, ktoré majú v programe socializmus. Napríklad Komunistická strana Japonska má v súčasnosti v parlamente 13% kresiel (preto aj odpoveď na test v knižke Bohovia súčasných mytológii a komunizmus [12] zo str. 40 je 17–C, http://www.jcp.or.jp/english/e-What_Is_the_JCP.htm
l).
Veľkí samci a okydávači sa budú starať, aby tieto pyramídy rástli a rástli. Čím budú vyššie, tým budú spokojnejší. Uvediem to na príklade publikácie Gabauera a spol. Soudní perzekuce politické povahy v Československu 19481989 [7] (ja poznám len túto jedinú). V nej sa na úvodných 56 stranách opisujú všeobecne zločiny komunizmu. Nebudem ich odtiaľ odpisovať, čitateľ si publikáciu môže prečítať. Nechcem ich ani ospravedlňovať, to nech posúdi čitateľ. Publikácia mi však pripomína prejav žalobcu na súde, kde obhajca nemá pravo hovoriť. Napríklad za zločiny komunizmu sa považuje aj preradenie 77 500 administratívnych pracovníkov do výroby v roku 1951 a preradenie niekoľko–tisíc ľudí na menej platené miesta počas normalizácie po roku 1969. Aj to, že zo škôl v rokoch 1948–1953 museli odísť niektorí profesori a docenti, ich počet klesol z 1430 na 887. Publikácia opisuje, ako ľudom bol odobratý majetok, ako boli vysídlení a podobne.
Rád by som vedel, koľko strán by mala táto publikácia, keby komunisti vyhodili zo zamestnania 500 000 ľudí, ako to urobili terajší kapitalisti. Keby z výskumu a vedy muselo odísť 30 000 pracovníkov. Keby si komunisti rozdelili spoločný majetok občanov Slovenska a jeho [30] Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov
väčšiu časť predali do zahraničia. Keby zastavili výstavbu bytov, aby 180 000 ľudí nemalo kde bývať, a mnoho ďalších podobných javov nášho súčasného kapitalistického života. Predpokladám, že by sa zriadilo ministerstvo pre štúdium zločinov komunistov a jeho prvým krokom by bolo zapísať tieto zločiny do Guinnessovej knihy rekordov.
Na charakterizáciu zločinov komunizmu som v publikácii hľadal dva základné údaje. Koľko ľudí bolo popravených a vo väzení na Slovensku za politické zločiny v jednotlivých rokoch a aké tieto politické zločiny boli. Tieto údaje sa v publikácii uvádzali len čiastočne a myslím si, že zámerne. Publikácia uvádza počet vykonaných trestov smrti v jednotlivých rokoch, ale neuvádza, za aké politické činy boli odsúdení. V publikácii sa neuvádza počet politických väzňov na Slovensku v jednotlivých rokoch, ale počet tých, ktorí boli rehabilitovaní na Slovensku podľa zákona č. 119/1990 Sb.
Uvediem podrobnejšie aspoň počet rehabilitovaných osôb. Obrázok č. 1 ukazuje celkový počet odsúdených, ktorí boli rehabilitovaní podľa zákona č. 119/1990 Zb. Na Slovensku ich bolo 62 222. Preto aj odpoveď na test v knižke Bohovia súčasných mytológii a komunizmus [12] zo str. 37 je 10–C. K tomu treba prirátať 3873, ktorí boli rehabilitovaní vojenskými súdmi a ďalších, ktorí sú rehabilitovaní doteraz. Odhadujem, že ich počet je spolu okolo 70 000 ľudí. Títo ľudia boli rehabilitovaní, čo implikuje, že boli nespravodlivo odsúdení za socializmu na Slovensku, za „komunistickej totality”. Publikácia Gebauer a spol. [7] poskytuje aj detailnejšie informácie o zákonoch, na základe ktorých boli odsúdení. Uvediem paragrafy, ktorých porušenie spadá pod „zločiny komunizmu”.
Za zločiny komunizmu sa pokladá potrestanie občana, keď sa previnil podľa zákona na ochranu republiky č. 50/1923 Zb., t.j. podľa zákona prijatého demokratickou Československou republikou v roku 1923. V rámci tohto zákona medzi zločiny komunizmu patrí, keď občan bol potrestaný za:
– prípravy úkladov proti republike,
– spojil sa s cudzou mocou proti republike,
– zbiera na to zbrane a cvičí ľudí,
– poškodí dôležitý záujem republiky,
– zradí štátne tajomstvo,
– zradí vojenské tajomstvo,
– spolčí sa proti ústavným činiteľom,
– urazí prezidenta republiky,
– neprekazí alebo neoznámi trestný čin,

30 Porovnanie socializmu a kapitalizmu na Slovensku [31]

– vyzýva a schvaľuje trestný čin,
– založí tajnú organizáciu za účelom podvracania samostatnosti štátu,
– šírenie nepravdivých správ,
– hrubú neslušnosť,
– nedovolené spravodajstvo,
– ohrozovanie obrany republiky.

Roky19501960197019801990Celkový počet odsúdených osôb rehabilitovanýchpodľa zákona č. 119/1990 Zb do 1.10.1992(bez osôb rehabilitovaných vojenskýma súdmi) 0100020003000400050006000Spolu 62 222 osôbGebauer a spol.: Soudní perzekuce politické povahy v Československu 1948-1989(Ústav pro soudobé dejiny AV ČR, Praha, 1993, str. 64)
Obrázok č. 1
Za tieto „komunistické zločiny“ bolo na Slovensku rehabilitovaných 1288 ľudí. Po druhej svetovej vojne aj v kapitalistických krajinách [32] Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov
odsúdili mnoho ľudí na základe podobných zákonov. Sú to bežné zákony, ktoré platia v každej demokratickej krajine a za porušovanie ktorých sa ľudia odsudzovali a ešte aj odsudzujú. Nikoho však nenapadlo (aspoň ja o tom neviem), aby týchto ľudí rehabilitovali aj v kapitalistických krajinách a jednoznačne uzavreli, že ich odsúdenie patrí medzi zločiny kapitalizmu.
Podobne za zločiny komunizmu sa považuje pokladané potrestanie občana, keď sa previnil podľa zákona na ochranu ľudovej demokratickej republiky č. 231/1948 Sb., V rámci tohto zákona medzi zločiny komunizmu patrí, keď bol potrestaný občan za:
– velezradu,
– združovanie proti štátu,
– poburovanie proti republike,
– hanobenie republiky,
– vyzvedačstvo,
– vyzvedačstvo proti spojencom,
– nedbalé uchovávanie štátneho tajomstva,
– ohrozenie obrany republiky,
– nedovolené spravodajstvo,
– útok na ústavného činiteľa,
– vzbura,
– hanobenie ústavných činiteľov,
– popudzovanie,
– zneužitie úradu duchovného,
– nedovolené ozbrojovanie,
– šírenie poplašných správ,
– podnecovanie k trestnému činu,
– schvaľovanie a neoznámenie trestného činu,
– sabotáž,
– ohrozenie jednotného hospodárskeho plánu z nedbalosti,
– neoprávnené opustenie republiky a neoposlúchnutie výzvy na návrat (645 rehabilitovaných na Slovensku),
– poškodzovanie záujmu republiky v cudzine,
– hanobenie spojeneckého štátu.
Za tieto „komunistické zločiny“ bolo na Slovensku rehabilitovaných 5118 ľudí. Zopakujem, že keď odsúdili niekoho na základe väčšiny podobných zákonov v štátoch kapitalistického sveta, doteraz nikomu nenapadlo, aby týchto ľudí rehabilitovali a jednoznačne uzavreli, že ich odsúdenie patrí medzi zločiny kapitalizmu (aspoň ja o tom neviem).

32 Porovnanie socializmu a kapitalizmu na Slovensku [33]
Podobne za zločiny komunizmu sa považovali pokladané potrestanie občana, keď sa previnil podľa zákona č. 86/1950 Zb. Tento zákon vznikol v období studenej vojny a nesie jej pečať. V rámci tohto zákona medzi zločiny komunizmu patrí, keď bol potrestaný občan za: (v zátvorke je počet rehabilitovaných na Slovensku)
– velezradu (839),
– združovanie proti republike (116+309),
– podvracanie a poburovanie proti republike (253+1930+53),
– teror (22),
– vyzvedačstvo (183),
– sabotáž (495),
– ohrozenie štátneho tajomstva (67),
– vierolomnosť (0),
– opustenie republiky (923),
– ohrozenie záujmov republiky v cudzine (9),
– spolčenie k útoku na ústavného činiteľa (1),
– násilie na ústavnom činiteľovi (3),
– znižovanie vážnosti prezidenta republiky (453),
– hanobenie ústavného činiteľa (169),
– ohrozenie hospodárskeho a služobného tajomstva (14),
– nedovolená výroba a držanie vysielačky (10),
– zneužitie náboženskej funkcie (31),
– hanobenie republiky (122),
– hanobenie spojeneckého štátu (325),
– šírenie poplašných správ (894),
– nepriateľské konanie proti republike (939),
– intrigy proti zoštátneniu (23),
– zneužitie vlastníckeho práva (57),
– ohrozovanie zásobovania (1825),
– ohrozenie jednotného hospodárskeho plánu (17051),
– komploty proti verejným dodávkam a prácam (69),
– ohrozenie plánovania a kontrola plnenia plánu (37),
– nadržovanie (151),
– neprekazenie trestného činu (14),
– neoznámenie trestného činu (322),
– spolčenie k trestnému činu (27),
– podnecovanie k trestnému činu (31),
– schvaľovanie trestného činu (30),
– marenie dozoru nad cirkvami a náboženskými spoločnosťami (27).
[34] Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov
Na základe týchto „komunistických zločinov“ bolo na Slovensku rehabilitovaných 27 804 ľudí. Viac ako polovica ľudí bola odsúdená za „ohrozenie jednotného hospodárskeho plánu“ (17 051). Tu sa objavujú paragrafy, ktoré sú produktom studenej vojny. Nechávam na čitateľa, nech posúdi sám, ktoré z nich patria medzi „zločiny komunizmu“. Zopakujem, že keď odsúdili občana na základe niektorých vyššie uvedených zákonov v štátoch kapitalistického sveta, doteraz nikomu nenapadlo, aby týchto ľudí rehabilitovali a jednoznačne uzavreli, že ich odsúdenie patrí medzi zločiny kapitalizmu (aspoň ja o tom neviem).
Podobne za zločiny komunizmu sa považovalo potrestanie občana, keď sa previnil podľa zákona č. 140/1961 Zb. Tento zákon platil až do roku 1989. V rámci tohto zákona medzi zločiny komunizmu patrí, keď bol potrestaný občan za: (v zátvorke je počet rehabilitovaných na Slovensku)
– rozvracanie republiky (5),
– podvracanie republiky (71),
– poškodzovanie štátu svetovej socialistickej sústavy (3),
– poburovanie (90),
– zneužívanie náboženskej funkcie (8),
– hanobenie republiky a jej predstaviteľa (719),
– hanobenie štátu svetovej socialistickej sústavy a ich predstaviteľa (244),
– opustenie republiky (26 009),
– poškodzovanie záujmov republiky v cudzine (19),
– odňatie vecí hospodárskeho určenia (6),
– ohrozenie hospodárskeho tajomstva (1),
– podnecovanie (4),
– neprekazenie trestného činu (5),
– neoznámenie trestného činu (1),
– ohrozenie služobného tajomstva (4),
– hanobenie ústavného činiteľa (169),
– marenie dozoru nad cirkvami a náboženskými spoločnosťami (170).
Za tieto „komunistické zločiny“ bolo na Slovensku rehabilitovaných 27 359 ľudí. Z toho 26 007 (t.j. 95% boli zločiny za opustenie republiky, pričom len sa roky 1970–1972 to bolo 11 501 osôb. Zvyšok 1352 osôb boli odsúdení za ostatné „zločiny komunizmu“, t.j. okolo 50 ľudí ročne.
Údaje bývalého československého ministerstva vnútra o tzv. nedovolenej emigrácii sú na obrázku č. 2. Podľa týchto údajov za

34 Porovnanie socializmu a kapitalizmu na Slovensku [35]


opustenie Československa bolo odsúdených 153 871 osôb väčšinou v neprítomnosti. Z toho 70 130 v rokoch 1968–69.
Za zločin komunizmu sa považovalo potrestanie občana, keď sa previnil podľa zákona o prečinoch č. 150/1969 Zb. Na základe týchto „komunistických zločinov“ bolo na Slovensku rehabilitovaných 86 ľudí.
Roky197019801990Počet odsúdených podľa údajov ministerstvavnútra o tzv. nedovolenej emigrácii010000200003000040000500006000070
00080000
Spolu 153 871 osôbGebauer a spol.: Soudní perzekuce politické povahy v Československu 1948-1989(Ústav pro soudobé dejiny AV ČR, Praha, 1993, str. 196)
Obrázok č. 2
[36] Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov

Demon # NibeBapi13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 11:17:31 3ec5e27c
Jozef Varga, bojuj ďalej a nenechaj si od nich nasierať do hlavy.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 11:18:23 c11ce42e
{ked babicka v 60tych rokoch dovrsila penzijny vek, dostala 320 KCs penzie (!!) , ked sa ohradila povedali jej "no ved ste nepracovali", To ze vychovala 5 deti nebola pre bolsevika praca...} Treba dať napríklad cigaňám, ktoré majú zo 5 detí a nikdy nepracovali vysoké penzie, aby sme neboli zlí ako tí komunisti. ;-)))

(cigane spomínam preto, že väčšinou tie majú 5 detí a viac a celý život nepracujú...)

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 11:30:13 c11ce42e
Komunisti robili dobre, že nedávali vysoké penzie ženám, ktoré si len nechali narobiť veľa detí a vôbec nepracovali. To viedlo k tomu, že mnohé ženy mali radšej max 3 deti, čo k spokojnosti úplne stačí+zvyšok života pracovali a dostali vyššie penzie. Jednoducho zo 5 detí a žiadna práca nie je dobrý livestyle a sama si zvolila tento spôsob života.
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 11:50:32 c11ce431
Komunisti mali všetko podchytené a podporovali strednú cestu, nie extrémych plodičov. Napríklad dnes sa podporujú aj extrémy a výsledkom sú chudobné mnohopočetné rodiny a nespokojnosť občanov, ktorým sa prirodzene nepáči, že niekto si len narobí deti a celý život nepracuje a ďalší musí pracovať skoro celý život, lebo mu stačí mať maximálne 2 deti a to sa nepáčilo ani komunistom. Keby mala každá žena za komunizmu zo 5 detí a nikdy by nepracovali, bolo by ťažké udržať určitý životný štandard.
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 11:56:30 c11ce431
Dnes sa politici v niektorých štátoch pohrávajú s myšlienkou, že budú finančne podporovať maximálne 3 deti, lebo prichádzajú na to, že podporovať tých, ktorí si narobia len deti a vôbec nepracujú nie je dobrým riešením, čo komunisti vedeli už dávno, preto sa netreba čudovať tomu, že ženy, ktoré nikdy nepracovali dostali nízke penzie.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 12:01:19 c11ce431
No vacsieho xuja ako je Ján Oravec tažko možno nájst...konkuruje mu jedine očný emigrant v Kanade
Nezastávam sa komunistov ale iba toho čo bolo dobré...a tým je jednoznačne štátne vlastníctvo pod kontrolou celej verejnosti...
pridávam sa ku Gejzovi Hufnágelovi a maršalovi Zukovovi

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 13:05:30 4df7e017
{No vacsieho xuja ako je Ján Oravec tažko možno nájst} Nemôžem súhlasiť. Skús hľadať napríklad tu a verím, že zmeníš názor:
MrProper # JewuQowo48
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-21 14:44:14 c11ce42e
Mr Propoer
-Keď vykorisťovatelia výnosne parazitujú na ľudskej práci...
a) Znarodnenie postihlo sice aj velkopodnikatelov ale ovela horsie napr. drobnych rolnikov a zivnostnikov. menova reforma v 50tych rokoch obrala o uspory hlavne chudobnych sporitelov, tzv. bohaci boli uz davno za kopeckami
b) Vymenujem ti niekolko kapitalistov: Tomas Bata, Henri Ford, Tomas Alva Edison, Kirk Kristiansen, Ingvar Kamprad, Bill Gates.... Uved a doloz koho tito ludia okradli i ked su to miliardari.
(Len pre osviezenie pamäti: Batove bytovky pre zamestnancov stoja dodnes a su ovela velkorysejsie riesene ako socialisticke kralikarne, 8-hodinovy prac. cas pochadza od Forda, zamestnanci u ostatnych velkokapitalistov vobec nepotrebuju odbory...hadaj od koho pochadza vyrok Spokojny zamestnanec-kvalitny vyrobok-spokojny zakaznik)


-A dnes by dostala koľko...
Precitaj si dokladnejsie clanok. (Minimalne tolko kolko jej dedo nasetril) Nechcem tymmpovedat ze dnesny rezim neokrada obcanov, len to robi rafinovanejsie, ako som uz pisal.


-Za socializmu bola morálka na vysokej úrovni...
Za sociku sa zacalo hovorit a zovseobecnelo heslo kto nekradne okrada vlastnu rodinu. Hospodarska kriminalita bola na tak obrovskej urovni ze do nej bol zapojeny snad kazdy obcan, pocnuc rozkradanim zemiakov a kukurice z druzstiev konciac milionovymi podvodmi na statnej urovni (pre obnovenie pamäti: pripad Babinsky). Za socializmu boli aj brutalne vrazdy a prepady, len sa o tom nehovorilo, drogy neboli dostupne pretoze boli nepriedysne uzavrete hranice, nasi fetaci fetovali toulen a vulkan. Sexualna revolucia zacala kratko po zapade (70te roky) sebevrazd bolo vtedy viac ako dnes:
http://www.ak
tuality.sk/clanok/168608/komentar-za-socializmu-bo
lo-samovrazd-viac/


-Treba dať napríklad cigaňám...
Si uplne vedla. V 20tych rokoch bol pocet deti 5 i viac na Slovensku uplne bezny.Tie deti nezili zo socialu ale ich zivil dedo (i babka, pracovali na svojich polickach ako rodinnom majetku).


Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 18:23:23 55e54ecb

{Znarodnenie postihlo sice aj velkopodnikatelov ale ovela horsie napr. drobnych rolnikov a zivnostnikov. menova reforma v 50tych rokoch obrala o uspory hlavne chudobnych sporitelov, tzv. bohaci boli uz davno za kopeckami} Znárodnenie sa dotklo každého a hlavne tých najväčších parazitov na ľudskej práci a následovalo spravodlivejšie rozdeľovanie zdrojov. Niektorí boháči mohli byť za kopečkami, ale ich pozemky zostali ľuďom a dôležité bolo, že sa ich zbavili.

{Vymenujem ti niekolko kapitalistov: Tomas Bata, Henri Ford, Tomas Alva Edison, Kirk Kristiansen, Ingvar Kamprad, Bill Gates.... Uved a doloz koho tito ludia okradli i ked su to miliardari.} Sami by tzv. úspešní podnikatelia miliardy nezarobili...na to potrebovali parazitovať na ľudskej práci. Napríklad Bill Gates v žiadnom prípade neodvádza výkony za ktoré by mal dostávať milióny !!! Využíval ekonomickú formu okrádania - nadmerné ceny, nízke ohodnotenie zamestnancov...

{Batove bytovky pre zamestnancov stoja dodnes a su ovela velkorysejsie riesene ako socialisticke kralikarne} Treba si uvedomiť, že komunisti mali povinnosť zabezpečiť každému bývanie a nie len pár ľuďom. Ani pre nich by nebol problém postaviť obrovské domy, ale polovica obyvateľov by spávala na ulici...

{8-hodinovy prac. cas pochadza od Forda} 8 hodinová pracovná doba je hlúposť a hlavne dnes, pretože veľa práce odrobia stroje. Dnes by stačilo, aby ľudia robili cca 5 hodín denne, lenže benefity z automatizácie majú hlavne paraziti a tak ľudia otročia aj viac ako 8 hodín denne.

{hadaj od koho pochadza vyrok Spokojny zamestnanec-kvalitny vyrobok-spokojny zakaznik)} Choď sa pozrieť do Samsungu a nepredkladaj mi tu heslá z kapitalistických bannerov.


{Za sociku sa zacalo hovorit a zovseobecnelo heslo kto nekradne okrada vlastnu rodinu.} To možno hovorieval tvoj tata pri večery.


{Hospodarska kriminalita bola na tak obrovskej urovni ze do nej bol zapojeny snad kazdy obcan, pocnuc rozkradanim zemiakov a kukurice z druzstiev konciac milionovymi podvodmi na statnej urovni (pre obnovenie pamäti: pripad Babinsky).} To je len kapitalistický blud. To, že nejaká parta cigáňov kdesi ukradla kilo zemiakov režim neohrozilo.


{Za socializmu boli aj brutalne vrazdy a prepady, len sa o tom nehovorilo} To je tiež hlúposť. Za socializmu sa ľudia nebáli chodiť von. Dnes sa boja ísť po zotmení do centra aj keď je všade kamier jak nasraných...


{drogy neboli dostupne pretoze boli nepriedysne uzavrete hranice, nasi fetaci fetovali toulen a vulkan} Samozrejme, že sa našli aj feťáci a väčšina z nich mala dlhé vlasy a uznávala hippie scénu pochádzajúcu z Ameriky, preto boli vlasáči viac v podozrení a snažili sa feťákov riešiť.

{V 20tych rokoch bol pocet deti 5 i viac na Slovensku uplne bezny.} To je snáď každému jasné, ale rozumným bolo tiež jasné, že to tak nemôže dlho fungovať a práve preto to komunisti riešili tak, že podpora tých, ktorí nepracovali bola menšia.

MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 18:50:30 c11ce431
Okrem toho mne stačí, keď si prečítam licencie na krabici produktu od Microsoftu a už mi je na gŕcanie, pretože sú úplne v neprospech zákazníkov, ale tak dnes vládnu korporácie a nie ľudia.
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 18:55:46 c11ce42e
{Batove bytovky pre zamestnancov stoja dodnes a su ovela velkorysejsie riesene ako socialisticke kralikarne} Dnes si mladí ľudia nemôžu dovoliť ani podnájom v tzv. králikárni, takže im môže byť úplne jedno, že sú to nejaké väčšie byty, pretože o nich nemôžu ani snívať...

http://eko
nomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby-u-nas-neopusta
ju-ani-tridsiatnici.html


Okrem toho odvolávanie sa na jedného z tisíciek podnikateľov je dosť zúfalé. Treba si uvedomiť, že sú tu kórejské a iné gulagy v ktorých dostávajú pracujúci vreckové z ktorého si nemôžu zaplatiť ani len slobodárky.

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 19:01:23 c11ce431
Baťa postavil bytovky pre pár ľudí, ale to je dnes drvivej väčšine úplne jedno, pretože zažívajú úplne inú realitu a ani stovka podnikateľov ako je Baťa by nemohla konkurovať tomu, čo tu vytvorili komunisti. Tí totiž museli zabezpečiť každému prácu, bývanie a istoty...a to je o veľa ťažšia úloha.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 19:04:29 c11ce431
{
http://www.aktuality.sk/clanok/235976/kazdy-desiat
y-slovak-zarobi-v-hrubom-menej-ako-400-eur/
}
Keby ľudia nerobili nadčasy, mnohí by jednoducho nedokázali z toho vyžiť a tým nepomôže ani Baťa, ani Bill...
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 19:09:57 c11ce42e
Faktom je, že najviac k mizérii prispieva vykorisťovanie zamestnancov kapitalistickou lúzou, ktorá im za prácu vypláca vreckové...

Ako je možné, že ja zarobím cca 400 euro za 4 dni práce bez nadčasov aj keď nemám žiadnu lukratívnu pozíciu a priemerný Slovák dostane túto sumu za mesiac práce aj s nadčasmi ? Kde je problém ? Ja vám to poviem. Problém je v tom, že Slovákov extrémne vykorisťujú paraziti a nedávajú im to, čo zasluhujú+samozrejme k ich mizérii prispieva aj neschopná politická chamraď+armáda nezamestnaných+vatikánska pliaga, ale hlavným faktorom je vykorisťovanie pracujúcich, pretože napríklad Nemcom v automobilkách platia 5x viac za rovnakú prácu ako Slovákom a to aj napriek tomu, že majú u nás rôzne daňové výhody.


MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 19:24:24 c11ce431
Slováci by sa mali konečne už prebudiť a prestať konzumovať tie sračky z jojky a narkózy, ktorými ich vykrmujú. Majú právo na dôstojný život, preto by mali konečne začať kritizovať tento primitívny režim, ktorý z ich štátu robí kolóniu otrokov.
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 19:27:43 c11ce431
Stačí ak ľudia na Slovensku výrazne pohrozia socializmom a môžu iba získať, pretože buď sa kapitalisti zľaknú a začnú konečne ľudí platiť poriadne, aby nestratili svoje pozície, alebo príde zmena režimu a aj to bude lepšie ako to, čo je dnes.
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 19:40:22 c11ce431
MrProper
A ako sa angažuješ za zmeny? internetovými diskusiami?

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 19:55:02 55ede022
{A ako sa angažuješ za zmeny? internetovými diskusiami?} Lucifuk, neotravuj ma, lebo "prisámbohu" ja kľaknem na tie kolená a vymodlím ti chrípku. A ber to vážne, lebo modlitby ateistov boh plní, aby ich obrátil na vieru a modlitby veriacich nerieši, lebo tí v neho veria aj keď ich modlitby ignoruje.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 21:14:32 c11ce42e
{ lebo tí v neho veria aj keď ich modlitby ignoruje.} alebo prípadne ignoruje, lebo skúša ich vieru ;-)))
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 21:17:42 c11ce431
{A ako sa angažuješ za zmeny? internetovými diskusiami?} Tam sa radšej staraj o to ako sa angažujú za lepšie podmienky pre pracujúcich vatikánski panici, ktorých financuješ.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 21:26:51 c11ce431
Kritizujú aspoň tí panici v kostoloch kórejské gulagy v ktorých otročí tak mnoho ich ovečiek za vreckové, alebo sa len skrývajú za chrbát Krista a hovoria o tom, čo všetko ten zázračný mužíček dokázal so svojimi mambo jambo schopnosťami ?
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 21:29:58 c11ce431
Conte di Savoya je hnup na pohladanie...ani na neho netreba reagovat...čo slovo to debilita...

Davo ale si ma dostal....na tej fotografii su naozaj rovnakí xuji ako Jan Oravec

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 21:52:47 4df7e017
{Davo ale si ma dostal....na tej fotografii su naozaj rovnakí xuji ako Jan Oravec} Áno, je to amorálna stoka propagujúca od zvráteností až po omamné látky, pretože potrebujú hlúpy dav ignorujúci skutočné hodnoty, aby mohli naďalej parazitovať. Nie je prípustné, aby ľudia oceňovali skutočné hodnoty, pretože to by museli poslanci skutočne odvádzať vysoké výkony za svoje extrémne platy. Treba ich teda vykrmovať odpadom z médií a vytvárať ilúziu slobody.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 22:23:41 c11ce431
Deti moje osprostene, vec sa ma tak, ze je to take iste ako za takzvaneho socializmu. V principe sa nic nezmenilo. A ak sa Vam aj zda, ze ano (mozem cestovat, nemusim byt pionierom bla bla bla atd) tak iba to tak vyzera :)
Je to len premalovany socik, kde nepriatel nie je jasny a ani tabory nie su, len sa trhy trosku zvacsili a ostnaty drat nie je taky evidentny, ludia su ti isti :))..... Skuste sa v pokoji zamysliet..

Haha # LyjyJeky09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-22 11:38:10 55d8955a
{Deti moje osprostene, vec sa ma tak, ze je to take iste ako za takzvaneho socializmu. V principe sa nic nezmenilo. A ak sa Vam aj zda, ze ano (mozem cestovat, nemusim byt pionierom bla bla bla atd) tak iba to tak vyzera :)} Nie je to rovnaké ako za socializmu. Vtedy bola životná úroveň vyššia, nebolo toľko amorálností a kriminality v uliciach, nebola armáda nezamestnaných, ľudia mali skutočné istoty - práca, strecha nad hlavou, bezpečie... A možnosť cestovania je dnes pre mnohých len ilúziou, pretože napríklad mnohí ľudia, ktorí pracujú v kórejských gulagoch si nemôžu dovoliť vycestovať ani do Tatier a nie tak ešte kdesi za hranice. Nemajú totiž na to financie.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-22 11:46:07 5bdbed38
Proper, Je to mila predstava, ale nebolo to tak, treba pozerat aj pod fasadu :))

Haha # LyjyJeky09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-22 11:58:10 55d8955a
Conte di Savoya,
Zaujímalo by ma koľko máš rokov!
Tak za socializmu tvoja babička nepracovala a dostala 320 korún.Buď si istá,že dnes by nedostala nič .Keby tá tvoja babka pracovala,za socializmu by brali ohľad nato,že má deti a išli by jej v ústrety aj s pracovnou dobou.Dnes sa obyčajná žena do roboty ťažko dostane a ak tak už vôbec neberú ohľad,že má doma deti
Za socializmu stačilo aby pracoval sám tvoj dedo a boli poistené aj jeho deti aj tvoja babka. Tvoj dedo dostal dôchodok 2990 korún.Zato si kúpil viac ako keď dnes dostane,(alebo by dostal,lebo od tých čias ubehlo veľa rokov),700€ Za socializmu sa nehovorilo bežne,že kto nekradne -okráda svoju rodinu.To hovorili len zlodeji.Samozrejme aj vtedy boli zlodeji,len to nebolo režimom,ale ľuďmi. Dnes sa tí čo kradli za socializmu chvália,že kradli preto lebo chceli škodiť komunistom.Charakter človeka neprerobíš ani v nebíčku.Rozdiel je v tom,že vtedy za krádež išiel do vezenia. Dnes je to "beztrestné"lebo kto kradne tak má toľko aby mal ešte aj na podplatenie sudcov .Byty bolo králikárne? Budete to tu omieľať po tom Českom ryšavom ,tie králikárne dokedy?Neboli to králikárne. A ak aj,ale si ich mladí mohli kúpiť za novomanželskú pôžičku a ešte aj zariadiť komplet.Dnes budú v jednom byte bývať pomaly tri generácie,lebo obyčajný človek nemá možnosť si kúpiť byt. Ak si vezme hypotéku tak ju bude splácať do smrti.. Zrátaj si dievča koľko je dva×dva ,ale svojím rozumom.Nie kto ti čo povie.
b) Vymenujem ti niekolko kapitalistov: Tomas Bata, Henri Ford, Tomas Alva Edison, Kirk Kristiansen, Ingvar Kamprad, Bill Gates.... Uved a doloz koho tito ludia okradli i ked su to miliardari.
(Len pre osviezenie pamäti: Batove bytovky pre zamestnancov stoja dodnes a su ovela velkorysejsie riesene ako socialisticke kralikarne, 8-hodinovy prac. cas pochadza od Forda, zamestnanci u ostatnych velkokapitalistov vobec nepotrebuju odbory...hadaj od koho pochadza vyrok Spokojny zamestnanec-kvalitny vyrobok-spokojny zakaznik)


Toto si napísala a vlastne ani neviem či si žena,či muž. Ak to máš zo svojej hlavy tak rozmýšľaj čo píšeš,ak nie tak si prečítaj aj to,že za Baťu a tatíčka Masarika sa čakalo za bránou na robotu a ak ľudia štrajkovali tak sa strieľalo.To zas mne hovoril môj dedo. Ty veríš svojmu dedovi a ja svojmu.Za socializmu sa nikto nemusel báť isť večer z práce domov hoci aj cez polu. Dnes okradnú a zabijú človeka za bieleho dňa.Videla som v jednej českej teklevízii ako sa žilo za socializmu. ukázali obývačku,každé kreslo bolo inej farby a aj iného štýlu.Nehanbili sa to vôbec ukázať. Asi si myslia,že ľudia majú krátku pamäť.
Teraz asi dostanem spŕšku nadávok ,ale stojím si za svojím,že píšem pravdu.


Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-16 18:55:01 5b7f2f05
conte di Savoya,
Ešte jeden dodatok, Tí kapitalisti čo ich spomínaš ? Zbohatli prácou svojich rúk? Nerobili na nich robotníci?Robotníci dostali mizernú mzdu a boli radi,že majú prácu a kapitalisti bohatli. Ja neviem ako to bolo ,určite ani ty.Staval byty pre robotníkov . Dal im ich zadarmo?


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-16 20:40:07 5b7f2f05

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ve skutečnosti inkvizice bránila čarodějnickým procesům


Ve skutečnosti inkvizice bránila čarodějnickým procesům
ROZHOVOR Historik Radomír Malý, který se specializuje na církevní dějiny, vysvětluje, že ve skutečnosti inkvizice bránila čarodějnickým procesům, husiti a francouzští revolucion...
Neomarxistický feminismus rozvrací rodiny a plodí bezdomovce
Ján Šlinský – Revoluční bio farmaření
Všetci zarábame málo – učitelia ale ešte menej

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1957 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles