Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Stát neexistuje


Stát neexistuje

Stát neexistuje. Zdá se vám to jako nesmyslný výrok? Zdánlivě ano. Také nemám na mysli stát, nýbrž Stát. Onu všemocnou entitu, starající se o své občany jako o své děti.

Přesně takový pocit mám z různých kolektivistických, zejména socialistických, ideologií. Stát vnímají jako svoji matku, která se o ně má starat, rozmazlovat je, opečovávat je. Nezajímá je, jak to udělá. Všimněme si – nikdy jsem neslyšel socialistu mluvit ve smyslu "občané zařídíte, občané zaplatíte, občané, postaráte se." Vždy jen ve smyslu "stát se má postarat, stát má zařídit." Přitom stát jsme my. Stát nemá žádné prostředky, které předtím nevybere od nás, svých občanů. Nic nevytváří, nic neprodává. Jen přerozděluje. Takže slova ve smyslu "stát zaplatí" jsou nesmyslná. Stát nemůže nic zaplatit, když nic nemá. Stát může maximálně jednomu vzít, druhému dát.

Ovšem socialista jakoby tohle nevnímal. Když slyším levicově laděné argumenty, mám pocit, že vláda musí mít minimálně božské schopnosti. Jak jinak by dokázala zajistit ekonomický růst, zajistit všem práci, zajistit všem sociální podporu, vysoké důchody, prostě všechno, čeho si lid žádá. Kam se může nějaký Mojžíš se svou manou hrabat na socialistickou vládu.

Podobně to vnímá krajní "pravice", takže není náhodou, že Dělníci demonstrují proti současné vládě ruku v ruce se socialisty a komunisty. Abych se držel původní metafory, v očích krajní "pravice" je stát opět Státem. Nikoli pečující matkou, ale spíš archetypem přísného otce. Opět je mu dána téměř božská moc zařídit vše lépe než jeho občané, opět se nepřipouští odlišné hodnoty.

My ostatní víme, že jediná pomocná ruka, na níž se můžeme spolehnout, je na konci našeho ramene. Stát nezajistí obecný blahobyt socialistům, ani naprostý "řád a pořádek" fašistům. Kolektivistické pokusy v historii vedly vždy ke zneužití moci oněch lidí, kteří se personifikovali do role mocného státu. Tedy oněch kolektivistických vlád, které se měli starat o své ovečky. Ano, přesně tak vidí kolektivismus člověka – jako bezbrannou ovečku, kterou je třeba chránit. Je přirozené, že takové ovečky si za svého ochránce dosadí vlka... Ovšem ten bude mít s ovečkami jiné, své vlastní plány.



Author: Karel Sindelar # RefoJali54
Svet2014-07-2911
-
 46% ( 3 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


Peter Novak # JuliWile52
-
 38% ( 3 people voted )
+
2014-07-29 10:17:28 4e622d23
Je zaujímavé štát nič nemá. To je fakt Slovensko ako štát fakt nič nemá. Kde sú tie závody vytvorene za sociku tie hodnoty ktoré boli rozkradnuté ľuďmi ktorí dnes tvrdia to čo autor. Keďže štát sa o nič nestará tak nech neberie dane. Peniaze ktoré končia v rukách štátnych úradníkov si jednoducho nechám veď aj tak mi ten úradník nepomôže a ja si za tie peniaze vybavím čo potrebujem. Áno ak je nefunkčný štát ktorí sa nestará o občana tak nech zanikne. Načo je dobrý štát ktorí sa o nič nastará na to aby sme platili dane a armádu úradníkov to nie je štat.

STOPA # QadyVyna05
-
 65% ( 7 people voted )
+
2014-07-29 12:02:19 b03deecc
vizera to tak , ze aj toto dielko bi malo dostat cenu od hufnagela , jeho zlateho debila.

kvak # FyryLaci50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 12:31:41 c3a873d1
Žabiačik, "ti bi" si mal v každom prípade dostať cenu Zlatý debil hoci aj za tú svoju jedinú vetu.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-29 13:02:21 d4254112
Ak to zoberiem doslovne, potom neplatia št. zmluvy, zákony, garancie, ..., a hlavne (!) neexistuje žiaden št. dlh. No, hurááá, sme za vodou! :-)

Luko # LidySesy00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 13:12:07 c3a87f42
Štát je skupina nepostihnuteľných ľudí,ktorým musí hlúpa masa platiť výpalné.
Oni rozhodujú o výške výpalného aj o tom, ako s vybranými prostriedkami naložia a aj o tom, čo ovce môžu , čo nie a čo musia.
Je to v podstate mafiánska skupina,ktorá úspešne predstiera,že háji záujmy stáda a všetko čo robí je len pre jeho dobro.

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-29 13:19:30 542f061a
loading...
filip, pozor! tak nejako je to aj s bohom a cirkvami.
pandáš si myslí, že boh nieje ale jeho vplyv dokola je jasný. jeho úradníci a zástupcovia na zemi (cirkev, farári), sú v podstate tá mafiánska skupina. ty veríš v osobného boha, alebo je to taký zložený abstraktný pojem?
sindelar si myslí, že štát nejestvuje, ale jeho vplyv vôkol je jasný.
pandáš neverí v boha, ale verí v štát. oba pojmy sú osobné, alebo abstraktné?

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 13:53:03 b22910b5
aaa- Ja verím v Boha osobného,tak ako je napísané.Boh je Duch a človeka aj anjelov stvoril na svoj obraz.

filip # WyboCeci64
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-29 21:35:39 542f061a
Štát vznikol z jediného dôvodu-spoločnej obrany, ktorá je výhodnejšia ako individuálna. Z toho dôvodu má štát kvôli bezpečnosti k dispozícii armádu, políciu a justíciu. Akékoľvek iné funkcie štátu-hlavne prerozdeľovanie majetku-sú nelegálne. Už od staroveku sa začala funkcia štátu zneužívať na individuálne záujmy ovládnutia ostatných, najprv otroctvo, podddanstvo dnes súčasný kopropativizmus kde štát vlastní úzka skupina korporácií a prerozdeľovanie úžíva na kupovanie si hlasov voličov vo voľbách.
STOPA:
.... závody vytvorene za sociku...
Máš na mysli VSŽ a hlinkáreň postavené za znárodnené (ukradnuté) penzijné fondy, alebo zbrojovky postavené na Stalinov rozkaz a stratové od 70tych rokov?
Pouč ma...

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-30 09:04:27 55e4d24f
clanok kazdopadne naraza na zaujimavu problematiku. ano, stat by mal predovsetkym reprezentovat obcanov, pomahat koordinovat a realizovat veci, ktore svojim rozsahom nie su schopne zaistit samospravy. mal by byt hlasom obcanov a branit ich zaujmy.

ALE: realita je taka, ze stat je samostatna abstraktna jednotka, ktora ma vlastnu agendu a narod vyuziva pre dosiahnutie SVOJICH cielov. je to jedina legalizovana mafia na narodnej urovni, nie je mozne ujst jeho vypalnemu, ani jeho terorizovaniu, pokial by clovek mal zaujem jednat slobodne, na vlastnu past.

mame totalitu ako vzdy, akurat ma farebnejsi vohoz, a daleko kvalitnejsi marketing a PR ako komanci. na zaver poprajem statomafii vsetko zle a skoru smrt, amen.

kaktus # GosyLebu71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-30 11:28:19 d4189ab2
Generál nie podniky postavene z ukradnutých penzijných fondov. Pozri sa kedy sa postavila VSŽ, alebo hlinikáreň nemám pocit že to boli jedine podniky a na či príkazboli postavene to je jedno. Myslím podniky ktoré stavali naši dedovia po vojne. Mam na myslím rekreačne strediska, kultúrne sali v obciach a mestach postavene v akciách Zet kedy ľudia makali za dara a ktoré následné po 89 roku niekto dostal zadarmo. To všetko je rozkradnuté. Štát sme mi všetci mi sme štát tak to dajme patrične pocíti ľuďom ktorých sme si vybrali aby nás zastupovali ak nie nech tiahnu to materinej riti.

STOPA # QadyVyna05
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-30 11:48:46 b03de63f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:







Podporte nás aj cez BITCOINY



12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chce to víc Musků


Chce to víc Musků
Vítězství má mnoho otců, porážka je sirotek, říká klasik. Dnes získává úsloví ještě nový obsah. Jako by úspěšný výzkum, inovace a převratné nápady ani jednoho otce mít ...
Vítej zpátky, brontosaure!
ABSURDISTÁN
Generální ředitel Siemens vysvětluje, proč k sankcím na Rusko nikdy nedojde

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0354 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles