Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Šialenstvo minimálnej mzdy


Šialenstvo minimálnej mzdy

Politické krížové výpravy za nárast minimálnej mzdy sú späť. Obhajcovia zákonov o minimálnej mzde sa často pasujú do polohy "súcitnejších" voči "chudobným". Ale zriedkakedy sa pozastavia nad skutočnými následkami takýchto zákonov.

 

č. Viac ako 80 percent má klimatizáciu. Viac ako 80 percent má taktiež ako pevnú linku, tak aj mobilný telefón. Takmer všetci majú televízor a chladničku. Väčšina Američanov žijúcich pod oficiálnou hranicou chudoby tiež vlastní motorové vozidlo a má väčšiu plochu bývania ako priemerný Európan – nie ako chudobný Európan, ale  ako priemerný obyvateľ Starého kontinentu.

Prečo sú potom nazývaní "chudobnými"? Pretože vládni úradníci vytvárajú oficiálnu definíciu chudoby, a robia to preto, aby poskytli politické odôvodnenie sociálneho štátu – a, nie náhodou, odôvodnili existenciu svojich vlastnýche pracovných pozícii.

Ľudia v nižších príjmových skupinách nie sú pretrvávajúcou triedou. Väčšina pracujúcich ľudí zaradená do spodných dvadsať percent príjmu v danom čase nezotrváva v tejto kategórii. Viac z nich sa prepracuje do top dvadsať percent, než zostane v spodných dvadsiatich.

Nie je nič záhadné na fakte, že väčšina ľudí začne v nízkych pozíciách, ktoré vynášajú oveľa menej v porovnaní s nadobudnutým zárobkom po získaní istej pracovnej skúsenosti. Ale pokiaľ sa nastavia hladiny minimálnej mzdy bez zreteľa na počiatočnú produktivitu zamestnanca, mladí ľudia sa stávajú neúmerne nezamestnanými – cenovo vytesnenými zo zamestnania.

V európskych sociálnych štátoch, kde minimálne mzdy, zákonom stanovené vyplácanie rôznych zamestnaneckých dávok zamestnávateľom zamestnancovi, sú štedrejšie ako v Spojených štátoch, sledovaná miera nezamestnanosti mladých je často 20 percent a viac, aj v čase, kedy nie je recesia.

Nezamestnaní mladí ľudia takto strácajú nielen plat, ktorý by boli mohli zarobiť, ale aj rovnako dôležité pracovné skúsenosti, ktoré by im umožnili zarábať vyššie platové sadzby neskôr.

Menšiny, podobne ako mladí ľudia, môžu byť tiež cenovo vytesnení zo zamestnania. Posledný rok, v ktorom miera nezamestnanosti černochov v USA bola nižšia ako miera nezamestnanosti belochov – 1930 – bol taktiež posledným rokom, v ktorom nejestvoval žiaden federálny zákon o minimálnej mzde. Inflácia v 40-tych rokoch zodvihla platy aj nekvalifikovaným pracovníkom nad mieru minimálnej mzdy nastavenej v roku 1938. Ekonomicky to bol do neskorých 40-tych rokov ekvivalent toho, akoby zákon o minimálnej mzde nejestvoval.

V roku 1948 miera nezamestnanosti čiernych 16- a 17-ročných mužov bola 9.4 percenta. Toto bol zlomok hodnôt, ktoré dosiahla nezamestnanosť černochov aj v tých najprosperujúcejších ekonomických časoch od roku 1958, keďže minimálna mzda sa už opakovane zdvíhala, aby udržala tempo s infláciou.

To už je ale "súcit" s "chudobnými"!

 

Pôvodne vyšlo 17.9.2013 na Townhall.com
Pre INESS preložil Andrej Arpáš http://w ww.iness.sk/stranka/8812-Sialenstvo-mini malnej-mzdy.htmlAuthor: Andrej Arpas # QunaMyro72
Svet2013-09-2015
-
 30% ( 23 people voted )
+
Najprv všetkých okradnúť, potom zničiť trh, zdevastovať a zotročiť ľudí a ešte nakoniec im zobrať poslednú možnosť aby za otrockú prácu v gulagoch dostali aspoň tzv. minimálnu mzdu, ktorá je v dnešných podmienkach posledný nástroj, ktorý núti dať otrokom aspoň nejaké minimum.
A čo takto. Vrátiť rozkradnuté, zastaviť bohatnutie cez bankový podvod, urobiť poctivé peniaze, určiť max. rozdiel v mzdách a nakoniec zrušiť minimálnu mzdu. Čo tak dať ľuďom najprv slobodu, prácu, vytvoriť zdravé prostedie a potom riešiť takýto krok?

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 77% ( 20 people voted )
+
2013-09-20 17:41:49 4e630954
Keď tak nad tým premýšľam, minimálnu mzdu by mohli zrušiť...aspoň by rýchlejšie prišlo navrátenie majetku občanom, lebo to by im už asi došla trpezlivosť a zobrali by si späť to, čo vykorisťovatelia naparazitovali na ich práci. História sa totiž opakuje a znova príde deň, kedy kapitalisti prídu o svoje majetky získané vykorisťovaním pracujúcej triedy.
MrProper # JewuQowo48
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-09-20 19:39:23 c11ce42e
Potrebujem poradiť. Neviem prísť na meno systému v ktorom dá vláda vezme peniaze z vrecka jedného robotníka a dá ich menšine a druhému robotníkovi, zatiaľ čo vláda dáva daňové úľavy korporáciám, prípadne umožní na svojom území operovať korporáciám ktoré v krajine nevytvoria zisky a tie prevážajú do daňových rajov?

Ja uvádzam taký príklad. Máte hektár zeme v dobrej oblasti, na križovatke frekventovaných ciest. Rozhodnete sa tam postaviť trhovisko. Nasypete kameninu, vymedzíte parkovisko, postavite stánky... Kto vám za toto zaplatí? Kupujúci alebo predajca? Samozrejme, peniaze vy dostanete od toho komu najmete stánok.

Preložte to na štát. Štát vyberie peniaze od občanov na zabezpečenie infraštruktúry a bezpečnosti. Vrátane vyplácania nezamestnanosti a sociálnych dávok aby sa zamedzilo hromadnej rebélii chudoby. A ten kto vezme z toho zisk nezaplatí do štátnej kasy ani šesták. Čo sa stane? Štát musí neustále vyberať viac a viac od občanov... nakoniec je krajina zruinovaná do tla. Nastúpi policajný štát. A sme na Slovensku

Ederlezi # RalyNevo34
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-09-21 03:42:06 4079836a
Pokiaľ ste si prečitali o minimálnej mzde ako som uviedol vyššie na wikipédii, tak minimálna mzda by mala byť riešená progresívne asi takto:
1, do 18 rokov veku. Táto mzda by nemala byť zdaňovaná. Jedná sa o mládež ktorá si privyrába, učí sa systému a to treba podporiť. V Usajsku som navrhol 6 dolárov na hodinu
2, od 18 do 25 rokov veku. To sú ľudia po škole, ale ešte nemajú skúsenosti. V Usajsku som navrhoval 9 dolárov. Do tejto kategórie by spadali aj ľudia od skončenia školy a prvého vstupu do zamestnania. Tým by sa zvýšil vek. Ak niekto vyštudoval vysokú školu a začína ako pomocník na stavbe tak nemôze mať viac ako skúsený murár
3, Nad 25 rokov veku, ak pracoval pred tým. V Usajsku 15 dolárov na hodinu. Jedná sa o živiteľov rodiny.

Tento systém čiastočne eliminuje nadvzdelanie. Tlačí sa na bezpredmetné zvyšovanie vzdelania čim sa skracuje produktívny vek. Je úplne zbytočné aby každá administratívna sila v banke mala vysokú školu. Na papierovú prácu za komunizmu stačila stredná škola.

Vďaka ľuďom ako je autor článku Usajsko dosiahlo to, že štát Ohio v roku 2009-podľa Forbesa- bol stratový na 50 najväčších zamestnávateľov v štáte 600 milionóv dolárov. Aj ja viem byť takým biznismenom, že zhrabnem prachy do kešenka, a na listky na jedlo, sociálne a zdravotné poistenie sa zloží zvyšok populácie.

A čo som zabudol povedať. Nízka mzda likviduje alebo bráni vzniku konkurencie. Povedzme McDonalds.Na dnešnej úrovni cien nemáte šancu konkurovať cenám McDonaldu. Preto je v Usajsku selfemloyment jednociferné % čislo. zatiaľ čo v Grécku, taliansku, španielsku, Portugalsku je to na hranici 40%.

Ak sa zvýši minimálna mzda zvýšia sa ceny. Vyššie ceny prilákajú konkurenciu... a sme doma.Konkurencia je hriech.Ederlezi # RalyNevo34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 04:26:41 4079836a
A ešte dodatok na ktorý som zabudol. Minimálma mzda by mala byť podobne ako v Kanade a Mexiku riešená aj na úrovni životných nákladov. Nemôže byť predsa v Blawe a Bystrici rovnaká minimálna mzda ako na dedine. Tieto dve krajiny to poriešili zónami ABCD. Čo je správne. Povedzme je minimálna mzda nultá zóna a potom sa pridáva poďla bydliska aké sú životné náklady. Teoreticky. V niektorých regíonoch Slovenska môže byť minimálna mzda vyššia ako v Blave kvôli nákladom na cestovanie. Tak je to v Kanade. Ale vždy je to musí mať nejakú tabuľkovú hodnotu a nesmie to byť brané plocho ako je to doteraz.

Čo chcete? Že vy zaplatíte dane a štát ich dá tým ktorí nemajú na chleba a korporácie sa smejú? Choré

Ederlezi # RalyNevo34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 04:39:32 4079836a
Ono to bolo tak. Allvoices.com, čo je teoreticky bezvýznamná stránka, povedali, že je tu odmena 5000 dolárov za najúspešnejśí článok pred poslednými voľbami v USA. Hovorím žene, ja to dostanem. Články na tejto stránke čita 3 ciferné čislo. 4 ciferné je úspech. 5 ciferné je sila. a 6 ciferné som dosiahol jedine JA. Nedostal som od nich ani fuka.
http://www.allvoices.com/contributed-news/13264734
-strategic-goals-with-health-care-minimum-wages-an
d-taxation-of-income

Ederlezi # RalyNevo34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 04:53:55 4079836a
loading...
Ederlezi # RalyNevo34


mám na teba otazku,zdá s ati spravodlive ked je nezamestnaný na dedine ,a maka na záhrade aby dopestoval a tak ušetril na nákladocj z toho čo mu dá štát v nezamestnanosti,
a blavak nerobí cele dni a dostane od štátu ešte viec lebo udajne má vačšie naklady,na život?


podla mna je to svinstvo,a podporovanie zas len darebaka,
pritom u nas su drahšie potraviny ako v blave,kde je naj samlepší príiem na slovensku

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 08:54:56 55d88d6a
a ešteniečo,ked som pracoval v 90rokoch u nas bol už dobrý príjem,6,5tisíc,


v blave za 10 tisíc nechceli nastupiť že je to malo,


lenže u nas ti nik neal viac,


je pravda že je to o uvedomelosti ľudi,kým v blave sa neoplati robid za menej,ľudom,od nás ,lebo nepokryjú svoje náklady u nas makaju v pohode za to


preto blava ma vyšie primi mzdove ako cele slovensko,lebo tam nik nedube cenu prace ako je to u nas,


lebo tu u nas ľudom nechce dojsť že ked makaju za minimalnu nik im nedá viac,je pravda že mnohí su prinutení makať ,vdaka uverom za to ,ale to je zas len o uvedomelosti tych ľudí,a či by dokazali prežiť bez minimalnej a tak dosiahnuť zvyšenie cien zapracu,všetko je to o ponuke a podmienkach,a skuposti podniktelov,
u nas ked začinala firma zahranična chcela nukat nastupný plat 21tisíc,pričom už dobrí plat bol 6,5tisíc,ale hlavy hore v politike povedali ho pr to je moc budu nepokoje alebo budeme musieť dať aj mi čo máme firmy a zamestnavame ľudi ľudom viac,aby sme mohli robiť,


preto hovorim v kapitalizme kde vladne sukromný sektor nikda nebude dobre pre všetkých,lebo vladne skuposť a hamlžnosť .


myslíš že prečo si nedostal tie peniaze?


aj ked si splnil ich podmienku.


inak hovoríš celkom mudro,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 09:05:28 55d88d6a
a ešte niečo,,,tento članok len poukazuje koľko ľudí je prinútených makať za minimálnu,lebo keby nemakala ma každy pracujúci by dostaval viac,tak tento článok tu nie je,preto minimalna je dobra vec a fakt je to nastroj ako nedovoliť hajzlom podnikatelom platiť ešte menej len aby mali oni svoj zisk,o to vačší,
ale pritom logika vždy vraví ked stupnu ľudom pracujúcim prímy,tak stupne spotreba,tým stpne ekonomika ,tym bude viac treba vyrabať ,tým bude treba viac pracujúcich,


v kapitalizme je to kruch,a kapitalizmus je len nespravodlive prerozdelovanie zisku z pozicie moci,nič ine,


je logicke že kapitalista bude tlačit na chudobu,lebo keby nebola chudoba nekupi si starý prachatý det študenku mladu peknu do postele,len aby mala na školu,a o tom to je všetko,chudoba je nastroj na dokonale vykorisťovanie,preto je sučasť kapitalizmu,a umožnuje bohatým dosiahnuť skoro vše.

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 09:14:36 55d88d6a
333: "pritom u nas su drahšie potraviny ako v blave,kde je naj samlepší príiem na slovensku" - zvláštne. V BA sú lacnejšie potraviny a mne sa ich furt oplatilo kupovať keď som šiel niekam do menšieho mesta. Navyše si pozri koľko stojí v BA byt a koľko povedzme v Humennom, prenájom podobne.

Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 10:01:00 55a2b6a2
hovorí ti niečo príspevok na byvanie?
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 11:00:49 55d88d6a
krovak pokial viem tak v blave su lcnejšie reťazce ,ako u nas.v hladovej doline
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 11:05:43 55d88d6a
ešte raz nie som za to aby sa davala podpora v nezamestnanosti podla regionov,prečo by mal byť blavak zvihodnovaný zas?


žijeme všetci na slovensku a každy by mal mať rovnake práva,to že iný maju nižie naklady na byvanie ešte neznamena že ten čo ma vyšie by mal dostavať viac,maly by byť take aby blavak v pohode pokryl svoje náklady a take by mali dostavať všetci,


a ak sa mu nevidí tak nech preda v blave dom a ide byvať na dedinu a makať na zahrade aby mal viac,

333 # RyneRuqu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 11:09:00 55d88d6a
zle som sa vyjadril lebo podpora v nezamestnanosti sa odvíja od platu,


dávka v hmotnej núdzi

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 11:11:47 55d88d6a
Zlatíííí "naš"...333.. " nie som zato..žijeme na Slovensku...ak sa mu nevidí...zle som sa vyjadril..." --citáty--- ale no tak už za to množstvo Vaších --aj " príspevkov" mohol ste pochopiť že .... niekto vie aj počítať viacej ako len do desať...Ale mám Vás rád...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-21 16:40:11 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
o   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

VĚDECKÝ EXPERIMENT: VÝCHOVA MLÁDEŽE V SOVĚTSKÉM SVAZU


VĚDECKÝ EXPERIMENT: VÝCHOVA MLÁDEŽE V SOVĚTSKÉM SVAZU
Na videu je experiment s jednou třídou, kdy dětem vysvětlí, že pokud střelí do terče vlevo, vypadne peníz, který budou moci utratit pro svoji vlastní potřebu a pokud střelí vpravo...
DOBRO, KTORÉ LEN ZNIŽUJE KOMFORT
Zmenšování úlohy státu: lekce z Nového Zélandu (1/2)
USA: STALO SE NĚCO OBROVSKÉHO A MAINSTREAMOVÁ MÉDIA TO IGNORUJÍ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0383 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne