Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Saúdská Arábie, nadále středověký stát


Saúdská Arábie, nadále středověký stát

Úmrtí saúdského krále Abdulláha způsobilo zvýšení cen ropy a vyvolalo celosvětový zájem o nástupnický proces. Nástupnictví proběhlo hladce. Králem se stal korunní princ Salman a na jeho místo zastoupil jeho nevlastní bratr Mukrín. Do centra dění se díky tomu dostala archaická povaha saúdského režimu, což podle Emmy Ashfordové z Cato Institute nutí k zamyšlení, proč USA považují Saúdskou Arábii za jednoho ze svých nejbližších spojenců.

Nástup nového panovníka žádné zásadní politické změny nepřinese, jak sám uvedl ve svém prvním televizním projevu. Na tom není nic překvapivého. Na politických rozhodnutích se podílel již dlouho a jak se zhoršovalo Abdulláhovo zdraví, jeho podíl na rozhodnutích rostl. Postoje k Sýrii, Íránu nebo politice OPEC se tedy zřejmě vůbec nezmění.

Nejzajímavější je jmenování Muhammada bin Nayefa druhým následníkem v pořadí za novým korunním princem. Jde o vůbec prvního prince třetí generace Saúdů, který byl zařazen do přímé následnické linie. Muhammed je Salmanův pokrevní synovec a syn jeho bratra Nayefa.

Salman s Nayefem patřili k sudajrovské frakci, kterou vytvořilo sedm pokrevních bratrů, synů krále Abdulazize. Jmenováním svého synovce tak Salman zřejmě chce následnictví udržet v rukou sudajrovské větve rodiny.

Následnický systém je však absolutně zastaralý. Saúdská Arábie je ještě v 21. století řízena způsobem, který mnohem více připomíná středověkou Evropu než kterýkoliv moderní stát. O Abdulláhovi se často mluvilo jako o reformátorovi. Současné bičování bloggera Raifa Badawiho nebo podřadné postavení žen však ukazují jiný obrázek.

Kvalitní zahraniční politika vyžaduje i spolupráci s partnery, jejichž domácí politika je mnohdy pochybná. Americký ministr zahraničí John Kerry o Abdalláhovi hovořil jako o muži s vizí a moudrostí a prohl ášení Bílého domu uvádí blízkost obou zemí a sílu jejich partnerství jako součást Abdulláhova odkazu.

Vládní představitelé však kromě domácí politiky království ignorují i množství destabilizujících akcí, kterých se Saúdská Arábie v posledních letech dopustila. Kromě vojenské intervence v Bahrajnu za účelem potlačení pokojných šíitských demonstrací Saúdové nesou odpovědnost za prvotní eskalaci syrské občanské války, když financovali a vyzbrojovali rebely, aniž by dostatečně kontrolovali, do kterých rukou se především zbraně dostanou.

Kromě toho saúdští představitelé důrazně odmítají dohodu USA a Íránu o íránském jaderném programu a raději upřednostňují rivalitu s Íránem před regionální stabilitou. V neposlední řadě je současná nestabilita v Jemenu do jisté míry i výsledkem vměšování Saúdské Arábie do jemenské kmenové politiky. Je tedy otázkou, nakolik můžeme takovou zemi popisovat jako jednoho z našich nejbližších spojenců.

Na základě komentáře Emmy Ashfordové z Cato Institute zpracoval Bohumír Žídek.Author: Bohumir Zidek # FycyLabo75
Blízky východ2015-02-101
-
 58%  ( 2 people voted )
+
Opäť židák, čo obhajoval hulákajúcu zlostnú masu navnadenú demokraciou a lietajúcim pečeným vtáctvom pod kuratelou tajných USA zložiek ako bojovníkov za pofidérnu „slobodu“. Súdruhovia „spontánne“ naklusali za prítomnosti známych politických etatistov zo zahraničia, v židákovom slovníku libertariánov a zachcelo sa im pridružiť k supersocialistickému experimentu, libertariánskej eú.
Americká komunistická vláda je totožná s USA? Vážne, ale potom je správne urážať každého Američana za každý skutok usa potentátov. Ak vláda považuje a teda celé USA považujú, asi krajina slobody nie je iba chimérou, každý slobodne s potrebným vzdelávaním sa v médiách prevzal mienku vlády, čím sa prevrátila na všeobecný názor celého USA. USA je vybavené, len keby spojenci sa správali ako sa sluší.
Zastaralá je Arábia, áno, mali by ju americkí súdruhovia dôjsť ihneď zosúčasniť, aby sa aj podradné ženy zhostili úloh, ktoré im naplánovali ako vhodné pre 21. storočie. Reakcionári by mali ustúpiť pokrokovým túžbam utláčanej polovice sveta. Ešte nie všade zvíťazili feministické ikony, treba vyvetrať zo zatuchnutosti.
Čo sa nedozviem, Arábia vyzbrojovala rebelov, pričom si nepreverili ich zázemie a vopred nepredvídali, ako sa vyvinú okolnosti, aby sa v predstihu prispôsobili neskoršej obamo reči o ebole, Rusku a ISILe? USA sú najväčší zločinci sveta, ich ruky vždy prinášajú iba skazu a utrpenie. Nehádžte vinu na druhých, súdruhovia, na Božom súde vám vaše vyjadrenia ešte viac uškodia. Čo čakať od CATO inštitútu, že sa budú líšiť ich mienky od zahraničného pohľadu ich komunistickej vlády. Sotva. Nepriateľ bol určený, je to bývalý ISIL, už len zhromaždiť informácie o priebehu vzrastu ISILu a spolupáchateľstvo neobozretných až zradcovských na jeho prebudení.
Oni ešte aj odmietajú dohodu USA s Iránom, smelá trúfalosť, nevedia čo je pre Ameriku dobré, stavajú sa proti americkým vrtochom a nedokázali sa urýchlene prispôsobiť svojmu majstrovi, čo náhle privolil na „zmier“.
Najviac sa smejem na etatistoch, čo sa nazývajú libertariáni, ako slepo nasledujú USA zahraničnú politiku a vždy podotknú nie za seba, ale za kolektív, či niekto mimo USA je dostatočne vyzretý, aby mohol byť spojencom pre nebotyčné výšavy amerického majestátu. Arábia ňou nie je, škoda, ešte neklesla dostatočne hlboko do bahna. Ale USA je božská, však súdružka pisateľka. Všetci sú hnusom, ale vás obchádza. Aké nelibertariánske je hľadanie spojencov pre etatistickú vládu. Arábia je pochybná, lebo sa nezžila s americkým snom. Žeby ste sa vy namyslené stádo prispôsobili mravom Arábie? Prílišné poníženie by ste zažili, to by vám hrebienok pýchy padol a nastala by katastrofa.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-02-11 01:21:03 5f667e1e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0277 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made