Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SZČO POD KRÍDLAMI, POD KRÍDLAMI ŠTÁTNEJ MAMY


SZČO POD KRÍDLAMI, POD KRÍDLAMI ŠTÁTNEJ MAMY

Správa, ktorá zaznela v Správach RTVS môže mať pre rôznych ľudí rôzny význam. Niekoho pobaví, niekoho možno aj zastraší, ale pozitívnym zistením je, že napriek nie práve vysokej kvalite nášho školstva, ľudia ešte stále nezabudli počítať. V reportáži RTVS (od 22. minúty videa) zaznelo aj toto:

Sociálna poisťovňa už dva roky zisťuje, že čím ďalej, tým viac živnostníkov platí minimálne sociálne odvody. Rozdiel v dôchodku, ktorý Sociálna poisťovňa prizná penzistovi z najnižších a maximálnych odvodov môže tak potom predstavovať mesačne až 250€.

Z celkového počtu 224.578 živnostníkov si až 156.018 z nich platí odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, len 409 z maximálneho vymeriavacieho základu. V starobe to teda môže predstavovať vážny problém a to je vec, ktorú naša starostlivá vláda len veľmi nerada vidí. Pri nemocenskom poistení tento rozdiel môže byť až 140€.

Len zhrniem, že minimálny vymeriavací základ na tento rok je 412€ mesačne a maximálny vymeriavací základ 4120€ mesačne. Dajme bokom ostatné "poistenia" a skúsme sa držať len samotného starobného. Živnostník mesačne zaplatí v prípade minimálnych odvodov 74,16€ a v opačnom prípade 741,60€. Rozdiel medzi týmito dvomi sumami mesačne predstavuje 667,44€. A pri tomto čísle sa podľa úradníkov evidentne pre šťastnú budúcnosť platba vyšších odvodov do budúcna vyplatí...

Ak predsa len spomeniem aj nemocenské postenie, tak rozdiel v zaplatení mesačných odvodov je v uvedených extrémoch 163,16€, čo takisto prevyšuje uvedenú sumu 140€, ktorá podľa reportáže tvorí rozdiel vyplatenej sumy pri práceneschopnosti.

Samozrejme tých zvyšných cca 68.000 živnostníkov odvádza niečo medzi tým, respektíve niektorí aj nič, ak napríklad majú živnosť popri riadnom zamestnaní a nezarobia potrebné minimum.

Z videného a počutého vyvstávajú otázky:

1. Naozaj je správanie živnostníkov až také nelogické a nezodpovedné?
Odpoveď: Nie je.
Vysvetlenie: Chvalabohu, národ stále vie zrátavať a odrátavať.

2. Je práve toto oblasť, na ktorej má každej, nie len tej najsociálnejšej vláde záležať čo najviac?
Odpoveď: Áno.
Vysvetlenie: Musí totiž neustále hľadať spôsoby, ako z ľudí vytiahnuť čím viac peňazí, aby bolo na dnešné utrácanie. Medzi iným aj na tzv. sociálne balíčky, o ktorých premiér informuje národ pod svetlami reflektorov na svojich tlačových konferenciách.

Živnostníkom môžeme len držať palce, nech sú aj naďalej schopní uživiť seba a svoje rodiny a zabezpečiť si svoju starobu viac vlastnými a menej štátnymi silami tak, aby si mohli po rokoch práce užiť oddych. Ako zaznelo, SP začína informačnú kampaň, aby povedomie živnostníkov zvýšila a pomohla im uvedomiť si, čo ich na staré kolená čaká. Úprimne dúfam, že získané informácie im budú na ich vlastný prospech a zariadia sa tak, aby čo najviac pomohli sami sebe.

Napriek uvedenému sa môže stále niekomu zdať chvályhodné, že vláde a jej inštitúciám záleží na znižovaní budúcej chudoby v starobe a to aj u živnostníkov. Ja som ale presvedčená, že by urobili lepšie, keby aktívne nebránili živnostníkom sa tej staroby v zdraví vôbec dožiť. Bohužiaľ, deje sa pravý opak.

Na 46. schôdzi NRSR dňa 11.2.2015 skupina poslancov navrhla novelu Zákona o dani z pridanej hodnoty. Z dôvodovej správy vyberám:


"Jadrom navrhovanej právnej úpravy je určenie doby splatnosti dane 14 dní po prijatí platby za dodaný tovar alebo službu, alebo aspoň časti platby, ktorej výška dosahuje minimálne úroveň daňovej povinnosti za dodaný tovar alebo službu. Súčasne sa tiež navrhuje, aby na časť platby za dodaný tovar alebo službu, ktorá sa rovná výške daňovej povinnosti platila zákonná lehota 30 dní od dodania tovaru alebo služby, a to aj vtedy, ak sa obchodní partneri dohodli na dlhšej lehote splatnosti za dodaný tovar alebo službu. Je to preto, lebo daň je povinnosťou voči štátu, a pri jej plnení nemusí platiť princíp zmluvnej slobody. V praxi by to znamenalo, že i keď sa dodávateľ s odberateľom dohodnú, že za tovar alebo službu odberateľ zaplatí v lehote, ktorá je dlhšia ako 30 dní, odberateľ je zo zákona povinný do 30 dní od prijatia tovaru alebo služby povinný zaplatiť dodávateľovi časť svojej platby vo výške daňovej povinnosti. Splatnosť daňovej povinnosti pre dodávateľa potom bude 14 dní po prijatí tejto časti platby."

Osobne poznám podnikateľov, predovšetkým v segmente stavebníctva, ktorým ich veľkí obchodní partneri dlhujú úhrady už roky, pritom DPH z vystavených faktúr už štátu dávno odviedli. Z článkov v médiách sme sa mohli dočítať o tzv. reštrukturalizáciách, do ktorých v poslednom čase vstúpili mamutie stavebné spoločnosti, čím existenčne odrovnali nejedného živnostníka, či menšiu firmu svojich dodávateľov. Týchto by síce stav, že by neodvádzali DPH z fakturovaných výkonov pred úhradou faktúry odberateľom, z kaše úplne nedostal. Ale po krku by im nešliapal aspoň štát, ktorý sa napr. v prípade odvodov hrá na ich veľkého dobrodinca.

Schválením tejto úpravy by sa dosiahlo, aby sám štátny aparát robil aj niečo užitočné a napríklad vo vlastnom záujme dohliadal medzi inými aj na svoje spriatelené a ochraňované "podnikateľské" subjekty, pretože by mu hrozilo zníženie príjmov z DPH.

Ako to dopadlo? Hádate správne, hoci vo svetle reflektorov medzi inými pompéznymi vyhláseniami Fica o príprave ďalšieho sociálneho balíčka to akosi neodznelo. Vládnuca strana na drobných podnikateľov zvysoka kašle. Hlasovanie podľa klubov jasne dáva najavo, ako týmto sociálne najspravodlivejším záleží na spravodlivosti.

Dá sa čakať, že v prípade minimálnych odvodov podnikne štát formou kontrol a ďalšieho byrokratického šikanovania kroky, aby donútil ľudí platiť viac. Avšak v prípade ich ochrany pred ním podporovanými mecenášmi pravdepodobne až taký aktívny nebude.Author: Jana Kovacova # GikaCihy65
Slovensko2015-02-162
-
 75%  ( 14 people voted )
+
ked ma niekto 50+ tak nech si odvody plati ak chce, na jeho ake take dochodky este trocha eur ostane

v pripade ludi mladsich 40 rokov by som to uz neriskoval, ti sa musia na starobu zabezpecit sami, peniaze ktore by poslali socialnej vypalovni sa prezeru, ak s nimi rozumne nalozia samotni ludia (a tu myslim skor vlastne byvanie energeticky co najmenej zavisle a investicia do svojich deti) tak maju sancu na slusny zivot v starobe...no a kto si to prezere jeho problem, nech ide potom po zobrani

Yanath # VepeBeke80
-
 50%  ( 6 people voted )
+
2015-02-16 14:53:49 559f68d2
Je isté že keď ja pôjdem do dôchodku tak tento režim tu už nebude. Tak ma to netrápi.

Kolobanov # XaloMisa93
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-02-17 19:32:13 d90c3f6b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dv   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

SLUNÍČKÁŘI DOSTALI OBROVSKÝ STRACH


SLUNÍČKÁŘI DOSTALI OBROVSKÝ STRACH
Dostali strach, že se naplní všechny chmurné vize, kterými oni ve své absolutně hloupé, ale přitom tak dokonale povýšenecké naivitě pohrdali. Vize, jež oni vydávali za projevy nesn...
Jak se vláda starala o bezpečná auta
Povedali na výbore
Dokážeme se ubránit plíživé islamizaci Evropy?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0434 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made