Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

S TOTALITOU NESKONČILI – ŠPINAVÉ PRAKTIKY V SLOVENSKOM ROZHLASE !!!


S TOTALITOU NESKONČILI – ŠPINAVÉ PRAKTIKY V SLOVENSKOM ROZHLASE !!!
 V uplynulých dňoch som dostal príležitosť osobne sa presvedčiť o tom, ako Slovenský rozhlas všetkými dostupnými prostriedkami bráni komplexnému informovaniu o chúlostivý...ch témach súčasnej európskej politiky.

V nedeľu 27.4. večer odvysielal SRo diskusnú reláciu "K veci", ktorej témou bolo "Blížiace sa 10. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie".

Výrobu cyklu relácií o EÚ v SRo objednal a financuje Európsky parlament, aby slovenskej verejnosti priblížil prácu a názory jej poslancov v EP.

Pozvanie na nahrávanie relácie do SRo som dostal už 23.4. s tým, že mojou partnerkou v 25 minút trvajúcej diskusii bude pani E. Bauerová, poslankyňa EP zvolená za SMK. Termín nahrávania bol stanovený na poludnie v piatok 25.4.

Obsah relácie bol vymedzený tematickými okruhmi:

- Európska identita - ako sme si na ňu zvykli za 10 rokov? Ako zmeniť to, aby EU nebola vnímaná ako niečo mimo nás, niečo čo je vonku, niečo čo patrí do zahraničnej politiky... ale že sme toho súčasťou?
- Plusy a mínusy vstupu SK do EÚ – ak ich dáme na misku váh - čo nám vyjde?
- Výhody členstva vnímame najmä cez Možnosť pracovať v zahraničí, cestovať bez pasu a víz, cez eurofondy ... aký význam má naše členstvo z politického hľadiska? Napríklad v súčasnej napätej situácii medzi Ruskom a Ukrajinou
- Podľa Vás najdôležitejšia konkrétna výhoda, ktorú členstvo v EÚ prinieslo bežným občanom...
- Čo sme vstupom do EU stratili?
- Čo Slovensko dalo únii? Ako Slovensko vníma EÚ? Čo si o nás myslia v EP?
- Aká bude budúcnosť Európskej únie? Existujú v našom geopolitickom priestore aj iné alternatívy ako Európska únia?

Pár hodín pred začatím nahrávania mi redaktor SRo oznámil, že k uvedenému širokému okruhu tém, na ktorých predstavenie sme mali len mizerných 25 minút a boli určené na diskusiu medzi dvomi poslancami EP, prizval do relácie aj tretiu účastníčku, sociologičku O. Gyarfášovú.

Politická orientácia pani E. Bauerovej a pani O. Gyarfášovej je veľmi blízka, ak nie identická, preto nemalo takéto rozšírenie počtu diskutujúcich žiadne opodstatnenie, pokiaľ nebolo cieľom redakcie pokúsiť sa "početnou presilovkou" zmeniť otvorený dialóg o vážnych spoločenských témach na chlácholivú rozprávku, ktorá prehluší prípadné kritické názory jedného z účastníkov.

Požiadal som teda redaktora, aby sme reláciu nahrali v pôvodne dohodnutom zložení. Po krátkej porade s "NIEKÝM" mi však mladý redaktor oznámil, že ak sa mi nepáči, aby som na nahrávanie ani nechodil...

Slovenský rozhlas zjavne nechcel dať priestor tomu jednému, jedinému euro – kritickému hlasu, ktorý v Európskom parlamente zo Slovenska zaznieva. A to aj napriek tomu, že sa zmluvne zaviazali zabezpečiť v uvedenom cykle relácií názorovú pluralitu a že vylúčenie jedného zo zástupcov Slovenska v EP z týchto diskusií by bolo porušením zmluvy.

Nakoniec, keď sa im nepodarilo znechutiť a vyštvať ma z nahrávania diskusie, zostrihali moje vyjadrenia tak, aby z nich zostalo čo najmenej. Celú pasáž, kde som označil ospevované, umelé vytváranie Európskej identity za SOCIÁLNE INŽINIERSTVO z relácie úplne vystrihli.

Preto v závere zopakujem dve veci, o ktorých som v diskusii hovoril, ale rozhlasová cenzúra nedovolila ich odvysielanie.

1. MZDOVÁ DISKRIMINÁCIA

Keď mal v spoločnom hospodárskom priestore Česko-slovenskej federácie jeden podnik viac prevádzkových jednotiek, ktoré pôsobili v oboch republikách (ako napríklad sieť predajní družstva JEDNOTA), potom zamestnanci tohto podniku na rovnakých pracoviskách (napríklad pokladníčky) mali vždy približne rovnaké mzdy nezávisle od toho či robili v Příbrami, Ostrave, alebo Prešove.

Rovnako dnes majú mať V SPOLOČNOM HOSPODÁRSKOM PRIESTORE EÚ zamestnanci spoločností pôsobiacich vo viacerých krajinách (ako napríklad sieť predajní Lidl, Billa, či Carrefour, ale aj Volkswagen) za rovnakú prácu rovnaké mzdy nezávisle od toho, či pracujú v Hannoveri, Marseille, Salzburgu, alebo Bratislave, či Košiciach.

Mzda je totiž odmenou za vykonanú prácu, nie za lokalitu v ktorej človek býva, alebo pracuje!

Troj až štvornásobne nižšie mzdy našich ľudí sú preto porušením zákazu diskriminácie na základe príslušnosti k určitej komunite (v tomto prípade k skupine žijúcej v určitej oblasti EÚ), pretože v spoločnom hospodárskom priestore dostávajú u tej istej firmy za rovnaké množstvo, rovnako náročnej práce len štvrtinovú plácu.

Reči o malých diferenciách v daňových a odvodových pravidlách medzi členskými štátmi nič nemenia na podstate obrovského, neodôvodniteľného, diskriminačného rozdielu medzi úrovňami vyplácanej mzdy za identickú prácu u tej istej spoločnosti.

Od roku 2009 som v EP bojoval za zrušenie poplatkov za cezhraničné platby v eurozóne, za zrušenie cezhraničných poplatkov (roamingu) pri dátovej komunikácii v jednotnom hospodárskom priestore Únie, ako aj za zrušenie cezhraničnej mzdovej diskriminácie týkajúcej sa našich ľudí.

V prvých dvoch prípadoch som bol úspešný, bruselská administratíva priznala neoprávnenosť cezhraničných bankových poplatkov aj cezhraničných roamingových platieb. V mzdovej oblasti sa komisári zaštítili absenciou záujmu našej vlády, otvoriť uvedený problém formálne predpísaným spôsobom.


2. EURÓPSKA IDENTITA

Európska identita nie je ničím iným, ako SOCIÁLNYM INŽINIERSTVOM uplatňovaným násilnými vnucovačmi európskych vízií.

Väčšina ľudí získava identitu prirodzeným spôsobom v rodine, kde vyrastá a v komunite, ku ktorej sa jazykovo a kultúrne radí.

Umelo vytváraná, nadstavbová európska identita koliduje s uvedenými prirodzenými kultúrnymi, spoločenskými aj jazykovými väzbami.

Pre mnohých Slovákov je napríklad iste oveľa bližšou alternatívou možnosť vytvárať spoločnú nadstavbovú identitu s Rusmi, ktorí nie sú priamou politickou súčasťou Európskej únie, ako s Turkami, ktorých nám bruselskí lídri stále vnucujú do partnerstva, údajne ako skvelých Európanov.

Je možné, že pre niektorých úradníkov v Bruseli sa za mnohé roky mohla stať európska vlajka či európska hymna príjemným symbolom ich moci.
Pre väčšinu z nás sú to však len označenia nechcenej mocenskej mašinérie inštitúcií EU a symboly jej narastajúcej zvôle, ktorá stále viac ubíja národné štáty.

TO SÚ TEDA STRUČNÉ INFORMÁCIE, O KTORÝCH V SLOVENSKOM ROZHLASE ROZHODLI, ŽE NESMÚ ODZNIEŤ V ÉTERI !!!

Záznam z odvysielanej časti, zostrihanej a scenzurovanej diskusie nájdete na:

http://static-media.rtvs.sk/it ems/141/535e0a3ad9295.mp3< /a> Zobraziť viac
 
 < /div>


Author: Luko # LidySesy00
Svet2014-04-294
-
 78%  ( 13 people voted )
+
Už sa teším na voľby do EU parlamentu - nie preto, že by som bol nadržaný na hodenie obálky do volebnej urny, ale teším sa na to, ako sa budú tváriť a vysvetľovať "kompetentní" extrémne nízku účasť na voľbách....
Bertold # FuliXuju84
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2014-04-30 09:45:50 4e63924e
Pán Paška, už som to tu písal, kde ste boli celé funkčné obdobie? Ani som nevedel, že ste v EÚ parlamente, nebolo Vás ani počuť ani vidieť, na rozdiel od Faragea, Le Pen, Petra Macha. Teraz to vyzerá, že ste iniciatívny, aby ste sa nechali znovu zvoliť.

A s tým menom, Paška, asi nemáte veľké šance byť zvolený, Vy za to nemôžete, ale máte smolu, že iný Paška robí hanbu aj menu aj SK národu.

Na SK nepoznám politika, ktorý by presadzoval záujem občanov v EÚ parlamente. EÚ parlament je len nástroj na bezduché schvaľovanie toho, čo Rada EÚ pod vedením súkromných USA korporácií prikáže, ako to priznal sám nikým nevolený a z čista jasna prezident EÚ s výrazom tváre mokrej handry na podlahu, slabomyseľný Rompuy.

EÚ je súčasťou svetovej moci NWO-USA, diktátu genocídy Slovanov. Voliť EÚ je voľba vlastnej skazy, feudálnej kolónie Slovanov a otroctva. EÚ a USA tajne za zatvorenými dverami pečú obchodnú dohodu TAFTA, ani poslanci v EÚ nebudú mať jej plné znenie pri hlasovaní.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 46%  ( 3 people voted )
+
2014-04-30 09:46:54 5faaebfb
p.Paška, z môjho pohľadu Ste jediný kto informuje občanov o dianí (bez samocenzúry) v Europarlamente i z iného pohľadu ako je mainstreamový. A k invektíve ohľadne Vašej aktivity len toľko, že o tých druhých (neviem kto sú to) som ani nezavadil...ďakujem za info.
Bertold # FuliXuju84
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-04-30 14:00:49 4e63924e
Definitiva, ...
... najskôr si over, či si nepočul preto, že Ti naše médiá len nič nepovedali, alebo skutočne bol Paška ticho a počuť si teda nemohol. Klikni si na https://www.facebook.
com/pages/Jaroslav-Pa%C5%A1ka/480862355305905?ref=
hl
a pozri si hlasovania a vystúpenia aj starších ročníkov (neboj, nemusíš sa registrovať). Možno zistíš, že si mu krivdil.

Luko # LidySesy00
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-04-30 14:14:21 c3a87f42

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tr   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Učí školstvo korupcii?


 Učí školstvo korupcii?
„Áno, školstvo má chyby, ale v prvom rade má chyby celá spoločnosť… Skorumpovaní politici, sudcovia, prokurátori, polícia, bankstri, „vrcholoví“ manažéri – nie my uč...
Amerika mě uchvátila, Rusko byla jedna velká hrůza
Indovia investujú do Bitcoinu
Školstvo bez rovnováhy citu a rozumu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0262 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made