Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

RON PAUL VARUJE OHLEDNĚ IRÁKU: „ČÍM DŘÍVE ODTAMTUD ODEJDEME, TÍM LÉPE“


RON PAUL VARUJE OHLEDNĚ IRÁKU: „ČÍM DŘÍVE ODTAMTUD ODEJDEME, TÍM LÉPE“

Bývalý kongresman Ron Paul řekl v úterý pro Russia Today, že by se Spojené státy měly podívat do historických knih, tam vyhledat rady, jak zvládnout eskalující krizi v Iráku a stáhnout ihned své vojsko.

V řádech dnů poté, co americký prezident Barack Obama povolil Pentagonu bombardování militantů Islámského státu (ISIS) uprostřed násilné kampaně, jež se touto skupinou rozpoutala po celém Iráku, řekl dlouhodobý zákonodárce státu Texas, Ameera David, že by Amerika měla opustit na Blízkém východě své poslední snahy, pokud nechce, aby se znovu opakovala lekce z předchozí války v Iráku.

"Nemyslím si, že se tentokrát nabízí snadnější řešení. Obávám se, že to naopak skončí ještě větším násilím, protože nasazují ještě více vojáků."

Obama řekl před a po autorizaci posledních náletů v Iráku, že řešení boje militantů Islámského státu a Iráckých jednotek nesmí spoléhat na americkou armádu. Ron Paul při rozhovoru s RT poznamenal, že jeho nápad, jak řešit situaci, se zrovna příliš neshoduje s tím, co by chtělivojenští velitelé.

"Myslím, že bychom měli zaujmout takový postoj, kde zůstaneme opodál a který pomůže Iráčanům vyřešit všechny jejich problémy. Nechte je, ať si to vyřeší sami. Protože my jsme se snažili už dlouho, ztratili jsme spoustu životů, utratili mnoho peněz a umožnili, aby se tento nepořádek rozrostl. Teď tam není nic jiného, než nepořádek a chaos, za což neseme část viny."

I když Spojené státy zanechají svých snah, dodal Paul, asistence poskytnutá jiným skupinám v tomto regionu může skončit sabotážními pokusy rozložit Islámský stát, pokud dodaná výzbroj "prosákne" do rukou militantů. Palebná síla, již už stihl dodat Pentagon do Iráku poslat, do špatných rukou padla, řekl Paul, a jediné řešení, jak zabránit dalším nechtěným následkům, je držet Ameriku co nejdále od mezinárodních konfliktů.

"Držel bych se základního principu, totiž že máme silnou národní obranu, bráníme naši národní bezpečnost, neúčastníme se bojů po celém světě a nevnucujeme se do civilních rozbrojů a válek a rozhodně ne těch, které se dějí na Blízkém východě," řekl Paul.

"Čím dříve se odtamtud dostaneme, tím lépe. Nemáme za to morální zodpovědnost - nemáme ani konstituční zodpovědnost. Nemá to nic společného s národní obranou. Naše země tím pouze bankrotuje."

Navíc, dodal Paul, neustálé vměšování se americké vlády do záležitostí Iráku a dalších incidentů zapadá přesně do zájmu Al-Káidy. Podle Rona Paula se tato strana rozhodla zničit USA tím, že vyčerpá všechny své suroviny na podobných ofenzivních kampaních, což ještě k tomu vyvolá proti-americké nálady v zemích, jimiž se americká vojska přeženou.

"To je přesně to, co by Osama Bin Ladin chtěl," řekl Paul. "Chtěl by, abychom se zapojili do každého konfliktu. Abychom padli stejným způsobem, jako Sověti. Děláme to samé, protože se mícháme do věcí, které si nemůžeme dovolit. Je to prostě neúspěšná politika. Myslím, že po tolika letech a dekádách už bychom si konečně měli přiznat pravdu."Author: rt # XehoJory29
Svet2014-08-157
-
 55%  ( 1 people voted )
+
"Nemáme za to morální zodpovědnost"


Nie? Kto sposobil tuto situaciu? Americania svojim zvrhnutim Saddama a podporou teroristov v Syrii umoznili vznik ISIS. Oni su zodpovedni za tuto situaciu, a maju tak moralnu povinnost ju vyriesit (nie nutne pozemnou vojenskou operaciou, ale vydatnou podporou Kurdov v boji proti ISIS).

LordX # MecuXyne57
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-08-17 13:27:51 b229e0ed
Na jednej strane asi celkom rozumný Ron Paul a na strane druhej John McCain, John Kerry alebo v bývalý dánsky premiér, dnes veliteľ NATO Andres Fogh Rasmussen, ..., a ďalší ...
Čo s tým?

Luko # LidySesy00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-17 18:01:39 b229df4d
Američania nech sa pracú z Iraku a aj tak sa neskryjú pred Božím hnevom. Obama je zločinec a vrah, kto dal právo tomuto antichristovi kohokoľvek bombardovať, ako sa vôbec opovažuje do čohokoľvek strkať rypák.
ISIS má právo vládnuť, vydobyli si moc, neger nech sa poberie poručníkovať na plantáže. Kto ste vy, aby ste stanovovali rozsudky, ktoré sú tie neželené ruky, do ktorých sa prešmykla výzbroj. Vy celé USA ste najhoršia strana k každom konflikte.
Paul je typický hlúpy Američan, takže vy ste stratili životy a peniaze, keď ste sa snažili dlho pomáhať Iraku? Tomu veríš? By ma zaujímalo akých voličov vôbec mal, predpokladám, že bežných republikánov a zvolený bol iba preto, že si pricapil visačku republikánskej strany. Máte zodpovednosť za to čo sa deje v Iraku, rozbombardovať všetkých a potom odmietať vlastnú vinu, vy gójske detičky, chudáci bankrotujete, lebo ste pomáhali demokracii, to sú ale ovce. Al–kajdá, osama, mám porážku zo smiechu, ja sa nezodvihnem, tento týpek má byť vraj dajakým oponentom, najrozumnejším, v USA akoby nedokázali myslieť, vždy sa na nich prejavuje vládna propaganda, aj keď v odtieňoch.

Lidhja # JojaVime40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-08-17 21:53:46 b228c779
Usácki teroristi majú dokonca morálnu povinnosť napraviť vlastné zločiny, to je vtip? Američanov treba povešať, aby zabudli na druhých ľudí, aby si prestali všímať okolie. Aj komunistom treba dovoliť, aby nahradili Fica, majú morálnu povinnosť vyriešiť, čo sami predtým spôsobili.

Lidhja # JojaVime40
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-08-17 21:57:34 b228c779
Milí prispievatelia, ak hovoria politici čítať treba medzi riadkami.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-08-17 22:56:09 b2283841
Priaradil som R. Paula k rozumnejším, lebo toto nie je jeho jediný výrok. Zaujímavo sa vyjadril ku kryptomene: http://www.kryptomena.s
k/2014/01/16/ron-paul-sa-vyjadril-k-ronpaulcoin/[/
url] ;
Celkom rozumne sa staval k CIA:
http://svobodnenoviny.eu/ron-paul-ukoncete-cia/
;
Prekvapivo zasa k zostrelenému lietadlu: http://www.f
reepub.cz/2014/ron-paul-vlada-nejspis-taji-pravdu-
malajskem-letu-mh17/
;
Zaujímavé vyjadrenie aj k akciovej bubline: http://ww
w.forexpro.sk/spravy/akcie/19379-ron-paul-akcie-su
-v-bubline-a-zaziju-prepad
;
A mnohé ďalšie, ktoré nie sú priam šablónovité ako tie z ostatných am. zdrojov. Netušil som, že zaradenie Paula medzi "rozumnejších" dokáže niekoho vytočiť, ale ako vidím, nechcené sa stalo. :-)

Luko # LidySesy00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-18 12:16:53 c3a87f42
loading...
Lidhja, pre nápravu sveta vešať len američanov nestačí. Ale kto by sa dokázal vysporiadať so 7 miliardami hriešnikov ? No dobre, deti nepočítajme...
FcKensie # HegaNojy80
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-21 12:12:26 b228b408

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
d   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Venezuela najskorumpovanejšou na svete


Venezuela najskorumpovanejšou na svete
Svetové ekonomické fórum dalo Latinskej Amerike červenú kartu po tom čo preskúmali ich súdny systém. Prieskum o konkurencieschopnosti 2013 2014 publikovala švajčiarska organizácia, ktor...
Zavádzajúca produktivita práce
10 nejkrásnějších vánočních písní. Vyberte tu nejlepší …
Kdo chce bít homosexuály?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0274 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo