Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prvé kolo boja o pôdu skončilo prehrou


Prvé kolo boja o pôdu skončilo prehrou

Máte po starých rodičoch kdesi slušný kus pôdy. Družstvo vám za ňu platí smiešne nájomné a niekedy ani neplatí. Kvári vás bedrový kĺb a vaša stará favoritka sa rozsýpa pod rukami. Rozhodnete sa teda, že pôdu predáte šikovnému podnikateľovi zo susedného okresu. Ten po rokoch získavania skúseností na prácach v Nemecku rozbehol biznis s pestovaním špargle. Vy si zaplatíte operáciu, kúpite síce rumunské, ale nové auto a ostane aj na dovolenku v Chorvátsku, veď pri mori ste boli naposledy v Bulharsku v 87-mom.


Situácia na Slovensku vôbec nie výnimočná – aspoň dosiaľ. Po novom to už nebude takéto ľahké, bude to takmer nemožné. Novela zákona o nadobúdaní poľnohospodárskej pôdy totiž bude majiteľov pôdy nútiť predávať pôdu len miestnym družstvám a farmám a za úradne stanovenú cenu. 

Ministerstvo argumentuje bránením pôdy pred cudzincami a výstavbou. Oba argumenty sú nezmyselné, ako sme už dávnejšie písali na blogu. V zdôvodnení chýbajú čísla. Niet sa čo diviť, na nich by bolo jasne vidieť, že ku predaju pôdy cudzincom a k jej premene na stavebné parcely prichádza v zanedbateľnej miere (v rokoch 2007-2012 sa na stavebné parcely zmenilo 0,2% celkovej plochy poľnohospodárskej pôdy), ktorá nijak Slovensku neškodí.

Práve naopak. Novela poškodí desiatky tisíc drobných vlastníkov pôdy, pre ktorých toto aktívum výrazne stratí na cene. Mnohí z nich žijú práve v okresoch s vysokou nezamestnanosťou, kde ešte neprišlo k väčším zmenám vlastníkov. Ich možnosti prilepšiť si predajom nehnuteľnosti poklesli. Poškodí to aj slovenské poľnohospodárstvo, keďže táto novela pomáha starým, až príliš často zúfalo neefektívnym družstvám a sťažuje vstup na trh pre nových hráčov. A je jedno či domácim, alebo zahraničným.

INESS sa spolupodieľal na hromadnej pripomienke ku tejto novele, ktorú podpísalo takmer 800 ľudí. Na rozporovom konaní však námietky neboli uznané a novela postupuje najprv na rokovanie vlády a potom do  parlamentu.


http://www.iness.sk/stranka/9 187-Prve-kolo-boja-o-podu-skoncilo-prehr ou.htmlAuthor: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2013-12-1820
-
 30% ( 13 people voted )
+
Ty novy hrac.Ste obycajna pojyebana banda.

Ze by FED az tak vam prospieval,ze vas vsetkych uzivi,a este je mozne na uver vsetko skupit?

Ludia ,brante sa.Tento system casom padne.Ked splni svoju ulohu.

Dajte svojim detom podu,nie peniaze!

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=sEVm6xTEUuI


harry # PahoLenu00
-
 74% ( 13 people voted )
+
2013-12-18 13:40:54 5b7f4812
nasa rodna zem nesmie byt predana zahranicnym ... a aj stavebne úarcely by mali byt lacnejsie, mnoho ludi nestavia len koli zakladnej cene pozemku, neostava uz na samotny dom, a nebodaj ak by si chcel sam este cosi vviac dopestovat ... beda, to nema slovansky otrok co robit .. hybaj makat ako lacna pracovna sila pre zahranicne monopoly
isp # XymuWufi18
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-12-18 14:50:42 d405d2ca
INESS je čvarga ekonomikých analfabetov služiacich západnym bankárom.
Takže s čím súhlasí INESS s tým zásadne nesúhlasím ja.
Je správne nepredávat podu cudzincom...títo hajzli by aj vlastnú mater predali..treba znovu vybudovat vlastné polnohospodárstvo a nebyt iba otrokmi v zahranicných firmách vo vlastnom štáte...už aj o tom pochybujem či je tento štát vôbec náš...

brano # PelaSedo59
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-12-18 19:03:08 4df7e017
Velmi pravdivy clanok, len zase k tomu prispieva luza co vlastni len velky prd.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-18 23:31:52 1834e06a
Otvoreneoci,prosimta,mna nenazyvaj luza a ze vlastnim len velky prd.

Ja vlastnim viac ako ty a tvoj dedo dokazal nahonobit za svoj zivot.Teda ak dokazal.

A o pravdivosti clanku?

Nuz ,bud velmi opatrny,co pises.Lebo sa moze stat,ze aj ja ta zacnem povazovat za luzu.

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-18 23:43:02 5b7f4812
Máte po starých rodičoch kdesi slušný kus pôdy. Družstvo vám za ňu platí smiešne nájomné a niekedy ani neplatí. Kvári vás bedrový kĺb a vaša stará favoritka sa rozsýpa pod rukami? predajte zem svojich predkov domacemu, ci zahranicnemu investorovi, tak ako to urobili uz pred desatrociami ludia v afrike, indii, v juznej amerike ci inde na svete, ved aj vy sa chcete mat tak dobre ako ludia v afrike, indii, ci juznej amerike....xixixi

kombajn # HydyKuwi36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-12-19 00:53:01 560df8c5
loading...
harry, osobne som sa ta nechcel dotknut, ale co pises je z cestne. Ja osobne dam prednost robit pre desiatich nemcov, ako pre jedneho slovaka, co myslis preco tak?


otvoreneoci # VymoVupu87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-19 04:48:18 1834e06a
Pôda nikdy nestratí na hodnote, ak ju sám človek nezničí
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-19 08:30:10 57c596fc
otvoreneoci
vies preco das prednost nemeckemu zamestnavatelovi ako slovenskemu?lebo si zaslepeny blbec a este preto,lebo nemec ma u nas vytvorene priaznivejsie podnikatelske prostredie ako slovak tak preto ti moze aj viac zaplatit.
najprv nam rozbili potravinovu sebestacnost a teraz by nam chceli zobrat aj podu.pekna spinavost!
kazdeho poslanca ktory by chcel predavat slovensku podu zahranicnym spekulantom treba hned prepustit s jeho uradu a 10 rokov nutenych prac na slovenskej pode!


TNT1973 # HamuQeno04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 08:43:58 d991c738
Wiki: INESS (Inštitút ekonomických a sociálnych štúdii) je slovenský libertariansky think tank. Vznikol v Brati
slave
v roku 2006. Pôsobí v oblasti analýz verejných financií, monetárnej politiky, zdravotníctva, EÚ[/url
] a nakladania s verejnými zdrojmi.
Hlavným cieľom INESS je šíriť povedomie o fungovaní
voľného trhu a dôsledkoch štátnych zásahov. INESS patrí k najcitovanejším think tankom na Slovensku. Medzi jeho aktivity patrí aj vzdelávacia činnosť, zameraná najmä na študentov stredných a vysokých škôl a širokú verejnosť. Koniec citátu.

INESS je zahraničný agent platený zo zahraničných zdrojov a plní záujmy zahraničného kapitálu. Je čas na Slovensku prijať zákon o zahraničných agentoch podľa vzoru USA a Ruska. Je čas nahradiť zahraničných agentov štátnymi inštitúciami kontrolovanými sklovenským parlamentom.

Pôda sa dostáva do zahraničných rúk aj cez slovenské firmy, kde v pozadí je zahraničný kapitál. V západnej Európe sú štáty, kde sa pôda za žiadnu cenu nesmie predať zahraničnému kapitálu, štáty toto chránia zákonom. Ak predáte pôdu, tak sa stanete cudzincom vo vlastnej krajine, vlastník pôdy vás môže zo svojho pozemku vyhnať, Slováci môžu prísť o svoju dejinnú vlasť, stanete sa cudzincom vo vlastnom štáte. Už dnes sme ekonomickými otrokmi EÚ.

Naši politici sú kriminálne živly, ktoré pracujú pre súkromný kapitál, nechránia záujmy občanov a sú kontrolované zahraničnými agentami, napr. INEES.


Definitiva # MunoLyhi27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 08:55:33 55ede334
Definitiva,ako obcas napises,treba sledovat tok penazi.Kto iness a podobne think thanky plati.

Inak,myslim si ,ze boj o podu je strateny.Ak aj my nepopustime,tak generacie po nas predaju VSETKO.

Tak sme si ich naucili a vychovali.harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-19 09:10:06 5b7f03d0
otvoreneoci
aj v tom tvojom myslení je tragédia tohto národa!
v tom riťolezectve.
lebo ja dám zas radšej prednosť tomu, aby 10 nemcov a kórejcov robilo na 1 slováka (je ich dosť). a slovák na slováka nemá čo robiť. dokedy tu nebudú ľudia uvažovať tak ako ty, tak zostanú v otroctve.
pôda má svoju cenu. to, že družstvá neplatia za ňu, alebo málo,a je ťažko vymožiteľná späť, je dôsledok židoboľševizmu. družstvá síce boli výkonné a poľnohospodárstvo "spriemyselnené" ale nakoniec doplatilo na neduhy priemyslu. komanči pretrhli kontinuitu ľudí k pôde a a ako vidno dosť úspešne. a teraz rôzny špekulanti, domáci, zo západu, ale ukrajinu už skupujú aj čiňania, vidia v tej pôde nevyužitý ľahko za pár úplatkov politikom dostupný zdroj pre svoje zámery.
a v tejto situácii sa ľudia rozhodujú, či pôdu radšej ponechať domácim nenažrancom, alebo zahraničným. veď už si uvedomte do márie, že vy ste vlastníci a vy máte rozhodovať o svojom, nie politici, komunistický predsedovia družstiev, ani holandský nenažranci. vy vlastníci, si máte sami diktovať predajné ceny, a ceny za nájom pôdy tak ako je to aj pri prenájme kancelárií, áut, zápožičke náradia a pod.. alebo máte hospodáriť sami. len ste si sami zvolili politikov, čo vás sakcionujú za "nečinnosť" a sami na seba ste si dali bič. veď tá pôda aj keď zarastie kríčím a neskôr lesom, hodnotu netratí, stále tam je a rastie na nej drevná hmota, zachytáva vodu a plní funkcie prírody. len politici vás nútia k jej aktívnemu "využívaniu", a to preto, lebo inak by sa neušlo z jej výnosov a daní aj im.
to je ako keby ste si kúpili auto, a politici by vás nútili ročne najazdiť istý počet kilometrov, inak by vám dali pokutu za "hrdzavenie". načo je komu majetok, keď ho nemôže využiť podľa svojho uváženia? (áno, je to kruté, ale ako jednotlivci aj my rozhodujeme o maličkostiach, niekto o niečo viac a ilumináti o celých národoch). to môžte vlastniť aj zlatú baňu na marse.
zo strany iluminátov to bol zámer. najprv vytvorili socializmus, aby ľuďom pôdu vzali a prerušili im k nej vzťah, potom v 89 ho zrušili , aby sa ľudia ľahko a lacno vzdávali pôdy v ich prospech.
tak ako otrokár zúril, lebo nemohol rozhodovať o božom kráľovstve a cirkev to zariadila tak, že mohla. cirkev hovorila ako to tam vyzerá a kto kde pôjde.


aaa # RuxaQija4
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 09:43:35 b2293dbe
Spoločnosť, ktorá si nedokáže vyrobiť potravu pre seba, nemôže dlho existovať.
Ak máš vlastné jedlo, nepotrebuješ peniaze, ak nepotrebuješ peniaze, nemusíš otročiť na vykorisťovateľov.
Ak predáš vlastnú pôdu, nebudeš mať vlastné jedlo, budeš potrebovať peniaze na jeho kúpu (€uro nevlastníš), staneš sa otrokom a budeš otročiť na svojich vykorisťovateľov - vlastníkov tvojej pôdy.
Prvé čo vykorisťovateľ urobí (ked kúpi tvoju pôdu), dostane pod kontrolu potraviny a tým aj naše životy, pretože bez potravín sa žiť nedá.
Pre prežitie človeka a spoločnosti potrebujete nasledovné:
potraviny - bez pôdy nemožné
vodu
bezpečie
bývanie
peniaze (dosť diskutabilné)
energiu - teplo
zdravotnú starostlivosť
dopravu a komunikáciu
odev a obuv
Každý vykorisťovateľ sa ako prvé snaží dostať pod kontrolu čo najviac z týchto bodov. Slovensko je na tom už teraz veľmi ale veľmi zle.


takto # WuwiPygi82
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 12:47:08 542f2d10
aaa krasne napisane, napr. v anglicku sa na urodnej ornej pode pasu ovce, ci kravy, inde su vytvorene permaklulturne zahrady plne stromov a krikov-vyzeraju ako prales, u nas ti zakazuju vysadit na ornej pode ovocne stromy, ,,lebo to je orna poda,, to ked tam bude ovocny sad???? ale ked tu zem skupia megakorporacie ktore budu striekat chemicke svinstvo, pestovat GMO, nicit spodnu vodu, zo zemi intenzivnym polnohospodarstvom za par rokou urobia pust bez zivota to uz nevady, oni ani mastalny hnoj nemusia pouzivat-maju umele hnojiva, ziva poda je pre nich pojem neznamy, este aj tu trochu organickeho materialu-slamu spaluju v bioplynovych staniciach a idu sa tvarit aky su ekologicky fuuuuuj ze im neni hamba.
kombajn # HydyKuwi36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 12:48:00 560df8c5
Pôda je už len od toho aby rastliny nepadaly.
komercne-prumyslovy-zajem # WomiJufa59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-19 13:37:52 4e88b716
kombajn


suhlas,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-19 15:11:10 55d88d6a
aaa
§ aj by som s tebu suhlasil až na ten komunizmus,to je len dosledok ich zmyšlania ,a to ulachčiť život ľudom aby nemuseli otročiť od rana do večera na poli,


ktory ale niekto využil zas len na očiernovanie komunizmu ,teda sociku čo tu bol,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-19 15:12:48 55d88d6a
nesuhlasím uplne zo všetkým čo bolo ta totača,a hlavne s tým že bola ksč,ale lepši a aidealnejší system spravodlivý ku všetkým ľudom n žijucim v tej zemi nebol,za celu eru ľustva,od Ježiša Krista a jeho 1000rokov
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-19 15:14:26 55d88d6a
aaa
a ešte niečo keby socik oni sposobili tí čo stali v pozadi havla,tak neexistuju benderovci podporovaní nimi,a nie je železna opona koli nim,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-19 15:16:46 55d88d6a
Zahraničie? Nie, ale pozemková mafia slovenská má záujem o pôdu. Tí sú ticho a občanov slovenska klamú. Môj príbeh? V dokumentácii katastrov je veľký bordel. Komunisti/ŠTB/ o tom vedeli. Spracovávali sa dokumenty -prevložkovali, komasovali a v celej repubublike tieto úkony neboli dokončené. Staršie notárske kapacity o tom vedeli, bolo tak, že sa malo došetrovať a predediť. Pred 1989 nabehla "rýchla rota" a spracovala nazvali to "neutrálny fond", neoslovili právnych nástupcov, ale dokumenty popratali. Mám podozrenie, že opäť sú pekne pripravené "rýchle roty" a pekne si speňažia ...vlastníctvo ľudí, ...Janka Juriana # GumoJade70
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 20:53:40 5057de31

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

K ČOMU JE DOBRÝ ŠTÁT?


K ČOMU JE DOBRÝ ŠTÁT?
Možno je lepšie položiť inú otázku. Aké činnosti musí vykonávať ľubovoľná skupina ľudí, aby jej členovia dokázali nenásilne koexistovať? Nech som sa zaoberal akoukoľvek dobou...
Bomber z Bostonu odmietol vinu
KONSPIRAČNÍ TEORIE SE MĚNÍ NA REALITU: BOJ PROTI HOTOVOSTI JE ZÁVAŽNĚJŠÍ NEŽ TUŠÍME
Obmedzenie legálnej držby zbraní – Robert Kaliňák zlyháva aj v odbornej rovine

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0557 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo