Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Mohlo to byť zadarmo ale štát zaplatil firme Microsoft 52,6 milióna €


Mohlo to byť zadarmo ale štát zaplatil firme Microsoft 52,6 milióna €

Vláda vôbec nemusí platiť firme Microsoft žiadne peniaze (pre školské počítače pre žiakov a študentov ale aj v štátnej správe), ak by používala na miesto operačného systému Windows operačný systém Linux. Operačný systém (OS) Linux je možné používať legálnym spôsobom v štátnej správe úplne zadarmo, pretože Linux má tzv. Open source licenciu !!! https://sk.wikipedia.org /wiki/Open_source

Na operačnom systéme Linux neexistujú vírusy, preto nepotrebuje žiadne antivírusové programy. Na tom sa samozrejme ušetria ďalšie neuveriteľné milióny. Radšej sa ani nepýtajme koľko miliónov štát minie na antivírusové programy.

Linux má kancelársky balík zadarmo. Vo Windowse sa používa kancelársky balík Microsoft Office. https://sk.wikipedia.org /wiki/Microsoft_Office
Microsoft Office nie je zadarmo a štát zaň musí platiť nemalé milióny. V Linuxe sa používa na miesto Microsoft Office, Libre Office. Tento softvér by nevyšiel štát ani cent.
https://cs.wikipedia.org /wiki/LibreOffice

Libre Office má plnohodnotne rovnaké funkcie ako Microsoft Office a nič mu nechýba. V Libre Office je možné vytvárať všetky typy dokumentov a súborov, ktoré si bez problémov plnohodnotne môže otvoriť používateľ Windowsu v Microsoft Office.

Štátna správa potrebuje aj ďalšie platené programy. Na všetky programy, na ktoré platí štát peniaze na licencie, existuje alternatíva zdarma. Odborníci informatici dávajú pre štát typy a rady na konkrétne programy:
https://platforma.sloven sko.digital/t/produkty-pre-stat-zdarma/1 027
https://platforma.sloven sko.digital/t/otvorene-technologie-ako-s tandard/42 (otvorené technológie znamená, že ide o Open source licenciu)

Bezpečnostné hľadisko pre vládne počítače
Za podmienky ak štát používa OS Windows na svojich počítačoch, si môžu cudzie tajné služby ako napr. NSA bez problémov pozerať súbory vo vládnych počítačoch prostredníctvom tzv. spyware (čo je určitý druh vírusu). Antivírusové programy síce chránia počítače pred spyware, ale veľmi nedokonalým spôsobom, bezpečnostná diera sa nájde vždy. Linux je pred spyware na 100% bezpečný, nemá žiadnu bezpečnostnú dieru a špionáž pre počítač s Linuxom je nemožná. Používanie Linuxu v štátnej správe znamená, že špionáž týchto počítačov bude nemožná. Pre cudzie tajné služby by bolo používanie Linuxu vo vládnych počítačoch v SR veľkým sklamaním a frustráciou.
Zrejme aj Český premiér Sobotka doplatil na používanie Windowsu. Nejaký hacker pomocou spyware mu objavil heslo a tak si mohol bez problémov čítať jeho maily. V prípade ak by používal Linux, by to nebolo možné.

Zriedka ale sem tam sa nájde na internete klebeta, že na Linux predsa len existujú vírusy. Nie je to ale pravda, sú to dezinformácie rozširované firmami, ktoré si zarábajú na výrobe antivírusových programov. Linux antivírus nepotrebuje a to týmto firmám veľmi vadí - na Linuxe si nezarobia a preto sa snažia ľudí od používania Linuxu odhovoriť tým že spochybnia jeho hlavnú výhodu. Môj kamarát, ktorý pracuje v Linuxovej firme RedHat (teda je špičkovým odborníkom na Linux), jednoznačne existenciu existenciu akýchkoľvek vírusov a spyware v Linuxe poprel. Nič také v Linuxe neexistuje.

Kým OS Linux je známy svojou veľkou spoľahlivosťou, Windows je známy svojou nespoľahlivosťou, zamŕzaním a zraniteľnosťou pred vírusmi či spyware.

Je možné spustiť v Linuxe aj programy určené pre Windows?
Áno, je to možné a to cez program Wine. V Linuxe môže bez problémov pracovať program originálne určený pre Windows.

Zvyknutý som na Windows. Je ťažké sa naučiť pracovať v Linuxe?
Určite to nie je nič ťažké sa naučiť v ňom pracovať. Neexistujú žiadne dramatické rozdiely v pracovaní v Linuxe a Windowse. Ani MS Office a Libre Office sa nejako dramaticky od seba nelíšia.

Linux by pre štát priniesol nasledovné výhody: bol by zdarma a mal neoceniteľné výhody čo sa týka bezpečnosti.

Odborník - informatik Miroslav Bendík sa v tomto zaujímavom článku tiež vyjadruje k tejto problematike. Veľmi odporúčam prečítať. Koľko peňazí stojí softvér do škôl, hoci by mohol byť zadarmo?
http://linuxos.sk/blog/m irecove-dristy/detail/je-nase-skolstvo-v azne-v-takom-zlom-stave/Author: shild # LeraHety07
Vláda2016-01-2518
-
 63% ( 9 people voted )
+
To musi byt extra odbornik ked napise ze na linux neexistuju virusy :)) Je ich sice o nieco menej ale stale predstavuju velke bezpecnostne riziko. Na nete o tom najdete spuustu clankov
A preco ich je menej ? Nech si ten super linux s kdejakymi balickami ktore nie su kompatibilne medzi roznymi distribuciami kazdy skusi aby pochopil ze je to tak na urovni windowsu 3.1. To kazdeho rychlo prejde chut na linux
A ohladne emulacie windowsu to tiez nie je take jednoduche, mnohe veci idu nekorektne a taktiez sa zvysuju naroky na HW toho pocitaca.
V neposlednom rade ludia schopny ovladat linux a admini si zoberu radovo viac na vyplatu, takze efekt setrenia sa moze skor predrazit
Ale drzim linuxu palce, tak za 100 rokov sa to uz snad bude dat pouzivat

MM # SidaSafa91
-
 44% ( 6 people voted )
+
2016-01-26 08:16:54 d94b4912
V linuxe vírusy existujú, ale nie je ich o niečo menej ako píše MM, ale rádovo menej . Súvisí to aj zo skutočnosťou, že linux má na svojom PC nainštalovaný pár percent užívateľov oproti windowsom a MAC OS.
Neviem kedy naposledy MM skúšal niektorú linuxovú distribúciu, ale už to dávno (minimálne 10) rokov nie je na úrovni windows 3.1. Samozrejme sa očakáva, že užívateľ linuxu musí o trošku viac premýšľať a to niekedy bolí :)).
Pokiaľ ide o emuláciu wine - niektoré windowsácke programy idú niektoré nie. Postupom času som zistil, že ich už nepotrebujem.
Inak je pravdou, že ak by štátna správa mala prejsť na linux, nebolo by to úplne zadarmo. Musela by si najať firmu, ktorá by zostavila distribúciu pre účely štátnej správy a zaškolila informatikov. On je to argument, prečo sa štátni úradníci bránia zavedeniu open source riešení. Toto riešenie by asi bolo lanejšie ako celé windowsy. Pokiaľ viem linux používa francúzska polícia a nejaké mestá v Nemecku.


xxx # CigoTase04
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 10:13:43 d551ab8c
Ak si myslíte, že ste múdrejší z Linuxu ako môj kamarát, ktorý robí niekoľko rokov v linuxovej firme RedHat a je na vysokom kariérnom leveli (svojou šikovnosťou sa tak vypracoval), tak potom klobúk dole pred vašou múdrosťou. Rád by som sa poklonil pred vašou múdrosťou.

Isté malé bezpečnostné riziká má aj Linux, ale to nevyplýva z vírusov (a ani Windows v tejto oblasti nie je lepší). Vyriešiť sa to dá tiež napr. doplnkami do prehliadača. Linux bude vždy mnohonásobne neporovnateľne bezpečnejší ako Windows s najlepším možným antivírusom.
Tiež určitý priestor na zraniteľnosť existuje na serveroch s Apache, ale to nesúvisí s osobným počítačom.

A to je pravda, istý človek s politiky mi tiež týmto pesimisticky argumentoval, že Linux by tiež nevyšiel zadarmo. Na druhej strane netreba byť nekonečným pesimistom a neustále len hovoriť ako sa všetko "nedá". Všetko sa dá keď sa chce

Čo sa týka programu Wine, tak ten sa neustále aktualizuje a vylepšuje, rôzne jeho nedostatky sú časom odstraňované.

shild # LeraHety07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 13:28:46 5057d10a
Este by bolo mozno dobre upresnit ze pri tisickach vladnych pocitacoch je to slusna uspora el.energie ak by presli z win na Linux,Ja tu mam len 8 pc a pri rocnej spotrebe odkedy som presiel na Linux z Win pred 8 rokmi je to poznat,kedze system viac pracuje z RAM a speed step procesora takmer stale bezi na level 1 z troch,nejakych 1,2 Ghz z moznych 2,2 Ghz Core Duo.

computeman # PoqyPysu08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 13:53:16 b229ea8f
Ja si nemyslim ze som mudrejsi ale ak je taky profik vetu ze na linuxe neexistuju virusy by nikdy nepovedal.
Taktiez nezabudaj na samotne diery v systeme a tych ma windows menej nez linux. Dokonca rozne serverove distribucie a na nich beziace programi (databazove, mailove a dalsie servery) mali tych dier este viac ako windows servery
napr. http://betanews.com/2015/02/22/os-x-ios-and-linux-
have-more-vulnerabilities-than-windows/

A co rozne balicky o ktorych nikto nevie co vlastne obsahuju a kto ich vydal

https://blogs.sophos.com/2015/03/26/dont-believe-t
hese-four-myths-about-linux-security/

A od user friendly systemu to ma na mile daleko. Ale ako som pisal ja mu drzim palce, naozaj by som raz chcel mat moznost nainstalovat si aj daku konkurenciu windowsu, ale zatial je to bez sance.

A ano vsetko sa da, ja ale nevidim v tomto pripade ziaden dovod. Jedine ak by sme chceli ist ku horsiemu coz tato krajina vie najlepsie. Mozno ozaj budeme prvy na svete ak sa niekto rozhodne ze sa na tom nabali :)MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 13:55:27 d94b4912
MM: oboje linky ktoré si tam dal nie sú relevantné. Jeden článok je z bezpečnostnej firmy. Tejto firme sa oplatí nepravdivo alebo neobjektívne hovoriť o Linuxe, aby si ľudia zakúpili ich produkty.

Druhý článok sa odvoláva na nejakú vládnu organizáciu. Americká vláda nie je príliš dôveryhodná organizácia - hlavne kvôli ľahšej špionáži je pre Americkú vládu výhodné od Linuxu ľudí odhovoriť. Tiež článok hovorí len o počte zraniteľností a nie o závažnosti daných zraniteľností

shild # LeraHety07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 14:40:40 5057d10a
loading...
computeman: diki, to znie zaujímavo čo hovoríš

MM:
A co rozne balicky o ktorych nikto nevie co vlastne obsahuju a kto ich vydal
Takýto argument som už počul. Z určitého uhľa pohľadu je to pravda. Na druhej strane open source softvér aj iní programátori kontrolujú. Ak by nejaký darebák sa snažil infiltrovať do daného programu špionáž, kód je verejný a druhý programátor môže tento špionážny prvok odstrániť.
Naopak súkromné firmy ako Microsoft, Apple, Google (Android) si v softvéri vytvárajú zámerne diery, aby tak vyšli v ústrety vláde a NSA. Takže v konečnom dôsledku open source softvér je viac bezpečný ako softvér so súkromných firiem, resp korporácii
shild # LeraHety07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 14:57:35 5057d10a
No co ku tomu mozem dodat, tak bezpecnostna firma a vladna organizacia nie su doveryhodne. A od koho by si to potreboval citat ? Od zaryteho linuxaka na dakom bloku alebop od Fica :) ? to by bolo doveryhodne ?

Nie vzdy su balicky open source a vacsina ludi su uzivatelia a ty si tam hodia cokolvek, ved o tom to je. za prve to ani nedokazu a za dalsie boh vie co za bordel si tam daju.

Za dalsie mnohe distribucie aj pre statne institucie aj pre sukromne firmy su platene a znova len spravene sukromnymi firmami. To je preste to iste ako ten microsoft, mozu si tam dat co len chcu.

Ale ked nechces vidiet ake mnozstvo problemov to ma a ides len tvrdit ze linux spasi svet tak OK
Ako ale mozes vidiet cca 3% na trhu od toho maju velmi daleko

MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 16:09:04 50f223d6
Nezabúdajte na jednu najpodstatnejšiu vec: čo je raz ponúkané zadarmo, to stojí aj za hovno. Skúste sa spoľahnúť napríklad na navigáciu zadarmo a uvidíte kam sa dostanete...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-01-26 19:12:03 bc7b649f
Pandemonium, koľko distier si vyskúšal, kým si vyprodukoval túto perlu? Keď nemáš čo povedať, tak nehejtuj.

xxx # CigoTase04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 20:03:49 5ee52adb
Presne tak XXX,niekto hodnoti Linux a to iba spustil live start z CD :-) asi 15 rokov sa venujem aj Windows,Mac OS a Linux a zatial napr s Xubuntu 64 bit 14,04,3 LTS s core duo a 8 GB RAM nema najmensi problem ani pri dlhodobej zatazi ,akoze ak sa chce niketo vyadrovat k Linux dufam ze skusil plnu instalaciu a aspon 3 mesiace pouzivat Slackware,Fedoru,Ubuntu,Solaris,Free BSD a podobne, a samozrejme Gnome,KDE a Xfce.Lxde,ak nee - nech je radsej ticho :-) A co sa tyka virusov v Linux,vacsinou su funkcne ak administrator nieco zanedbal - nie je aktualizovany OS,stale je prihlaseny ako Root,vela sluzieb mu zbytocne bezi pod root,alebo ma nedokonale ftp a web server, - pokial pouzivas pc s Linux ako workstation a instalujes pravidelne zaplaty tak to budu mat virusy,spyware,malware a podobny win odpad dost tazke :-)

computeman # PoqyPysu08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 20:39:47 b229ea8f
Comuteman: Myslíš že Pandemonium a možno aj MM porozumeli tvojmu jazyku? :)) Ako som už napísal vyššie, užívateľ linuxu musí o ždibec viac premýšľať a to niekoho bolí.

xxx # CigoTase04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-27 08:26:24 d551abad
Mám rád pohár červeného. Preto je mi tá ikona aj sympatická...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-27 12:25:02 d425402c
Na Linux tiež existujú vírusy aj trojany, ale je ich o dosť menej, ale dá sa to ošetriť napríklad tak to robia Poliaci s ich QubesOS, kde každý program beží akoby v oddelenom virtuálnom počítači, ale to je žu hardcore linuxovanie. Obrovská výhoda Linuxu je to že je zadarmo a máte na výber niekoľko desiatok distribúcií, kde si stačí vybrať - aktualizácie systému najmä tie bezpečnostné sú vypracované do niekoľko hodín komunitou okolo tej alebo onej distribúcie alebo samotnými tvorcami kernelu. Pre študentov je tiež lákavá možnosť, pokiaľ by sa chceli venovať softvéru a programovaniu otvorený zdrojový kód - ten je na nezaplatenie, dosť veľa sa môžete naučiť z dobre dokumentovaných projektov. Pokiaľ sa naučíte robiť na linuxe ten blábol od Microsoftu zvládnete tiež. Na Wine viete rozbehať jednoduchšie programy, pokiaľ by ste mali problém je možné Windows nainštalovať do virtuálneho počítača cez linux. Beží vám aj Linux a v druhom okne aj Windows.Čo sa týka LibreOffice a Microsoft Office. Tu žiaľ má MS Office jednoznačné na vrch a to je aj dôvod, prečo ešte stále Windows používam. Ja som pred rokmi nakúpil legálne Windows Microsoft sľubovalo podporu do roku 2038 a nakoniec je z toho rok 2017 :-( - zbytočne vyhodené prachy. S Linuxom máte istotu, že aktualizácie budú. Máte kvantum možností akú Linuxovskú distribúciu si vyberiete. A čo sa týka práce pod Linuxom je ťažké sa to naučiť, fakt treba chcieť, ale oplatí sa to. A pokiaľ by ste to s počítačmi mysleli vážne a chceli by ste naučiť programovať, tak podľa mňa C/C++ je základ, je to ťažké, ale dá sa to, a práve celý linux respektíve jeho jadro je napísané v C-čku. Tento jazyk sa môžete zadarmo naučiť na cppinstitute.org - je však nutná angličtina. Pri open source projektoch si jednoducho vyberiete ten projekt, ktorý potrebujete a dopíšete k tomu to čo potrebujete vy a to je na nezaplatenie. Nemusíte nikomu nič platiť, nemusíte byť závislí od žiadnej firmy. A do budúcna vám to môže v práci iba napomôcť, na škodu vám dobré IT znalosti nebudú. A pre študentov je open source iba prínosom, pretože sa môžu tomuto "fachu" omnoho ľahšie priučiť. Napríklad viem že na základných školách sa začal vyučovať GIMP čo je tiež zo sveta open source. Študentov treba naviesť na open source, na linux nech ovládajú jeho základy. Mňa nikto učiť nemusel, mňa to bavilo, baví a baviť bude. Pozrite si napríklad Veľkú Britániu a projekt učiteľov raspberry pi. Na raspberri tiež beží Linux a Microsoft si to dobre uvedomuje, že keď deti na školách sa začnú učiť linux a open source, nebudú potrebovať Microsoft a preto začalo dávať Windows 10 zadarmo k týmto malých raspberry pi počítačom. To iba na SLOVENSKU sme takí zaostalí, že platíme firme aby sa naši žiaci mohli učiť na Microsoft programoch. TO MICROSOFT BY MALO PLATIT SKOLAM HARDWER A SOFTVER, to MICROSOFT by mal byť vďačný zato, že sme ochotní našich žiakov učiť ich softvéru a my namiesto toho im platíme. Toto sa komentovať nedá. Nech žije budúcnosť, nech žije OPEN SOURCE.

Linuxnewbie # KudyHeta37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-28 01:47:21 05b23231
Čo sa týka vírusov a Linuxu, tak sledujem zaujímavý fenomén. Čím väčší odborník na Linux tak tým si myslí, že je Linux viac bezpečný a opačne.

Linuxnewbie: čo sa týka MS Office, tak môžeš si ho nainštalovať do Linuxu. Mne osobne na Libre Office nič nechýba, naopak možno má aj výhody, neviem kde vidíš problém ty
shild # LeraHety07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-28 15:39:04 5057d10a
Ponukám myšlienku, ktorá by mohla vyriešiť väčšinu problémov na Slovensku: http://www.peticie.com/za_sfunknenie_referenda
Riesenie # HapaRipe38
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-09 11:32:30 b22896d6
od roku 2008 použivam xubuntu , nie som žiaden it linux profík , spustaju sa len upgrade ,update , nič neriesim, mam všetko čo potrebujem, system zariadi sam vcetne aktualizacii instalovanych programov, co vo win nehrozi. (sw centre) OS pouzivam na media TV, audio video, simulacie COMSOL, audiomidi recording v sw Rosegarden, Libreoffice , Google desktop search engine , home media web server , za tich X rokov som nedostal jeden dovod preco by som mal pouzivat windoze. dokonca moj 7 rocny syn i manzelka tiez xubuntu pouzivaju na svojich notebookoch bez problemov. nikto z nas nieje IT pozitiv. :o)
blu # RenaHeni04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-03-17 10:23:28 c3a82282
Rosegarden - na domáce vrzúkanie stačí , až bude treba zakúpim niečo komerčné.
blu # RenaHeni04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-18 13:09:02 c3a82282

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ofenzíva trhu


Ofenzíva trhu
Internet druhej generácie (teda smartfóny, mobilný internet, personalizovaný obsah, GPS...) behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.
WikiLeaks: Asi 80 společností kolaboruje s NSA včetně Intelu, IBM a Microsoftu
Sebaklam ateizmu
Kdo moc ví, je nepohodlný

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0394 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo