Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Pol milióna Slovákov má mzdu 0 eur


Pol milióna Slovákov má mzdu 0 eur

Takmer pol milióna práceschopných Slovákov má mzdu 0 eur. Sú totiž nezamestnaní. Ďalších niekoľko tisíc má mzdu 0 eur a pritom pracujú. Mnohí z nich dokonca vo verejných inštitúciách Slovenskej republiky, či Európskej únie. Ďalšie tisícky pracujú s posvätením štátu (opäť veľmi často priamo na úradoch a v inštitúciách štátnej správy a samosprávy) za menej ako je minimálna mzda.

Tej prvej skupine sa hovorí stážisti. V niektorých prípadoch platení, vo väčšine prípadov však neplatení. Pracujú na ministerstvách, v európskych orgánoch, či v neziskových organizáciách. 

Tej druhej skupine hovoríme ľudia na absolventskej praxi. Táto štátom vytvorená schéma vypláca za 20 hodín práce týždenne mesačnú mzdu 126,5 euro, teda menej ako je polúväzkový ekvivalent minimálnej mzdy. Táto mzda sa dokonca medziročne znížila. Napriek tomu v roku 2012 na absolventskú prax nastúpilo 16 442 ľudí.

Náš návrh na zrušenie minimálnej mzdy vyvolal búrku emócii. Zamestnaní ľudia s nižším príjmom sa zľakli, že sa im zníži mzda. Pritom vďaka odpočítateľnej odvodovej položke by paradoxne náš návrh vytvoril priestor na zvýšenie ich čistej mzdy. Neohrozilo by to ani ich budúce dôchodkové príjmy, vzniknutá diera v odvodoch by sa mohla upchať zrušením niektorých výdavkov (napríklad investičných stimulov) a znížením plytvania.

Zrušenie minimálnej mzdy je opatrenie pre nezamestnaných. Pre tých, ktorí nemajú dostatočnú prax a preto aj nezamestnanými ostávajú. Obrovský záujem o neplatené stáže, ale aj o absolventskú prax ukazuje, že najmä mladí ľudia chcú získavať skúsenosti aj za cenu veľmi nízkeho príjmu – ktorý je však vždy lepší ako žiaden.

V minulosti bolo úplne bežné, že mladí ľudia získavali znalosť v remeslách u majstrov výmenou za svoju prácu. Tak sa môj starý otec stal obuvníkom a stará mama krajčírkou. Dnes sú zamestnávatelia nútení kupovať mačku vo vreci. Chýbajúca prax je problémom, čo uznáva aj štát, pretože by inak nezriadil taký inštitút, akým je absolventská prax. Záhadou však ostáva, prečo je obmedzená na úzku skupinu ľudí a na úzku skupinu zamestnaní (väčšinou neprínosná prax na úradoch), ktoré vyberajú úradníci. Prečo neumožniť aj starším ľuďom rekvalifikovať sa? Nejedna prepustená šička, sediaca nezamestnaná doma rok či dva, sa mohla za ten čas aktívne rekvalifikovať v síce slabo platenom, ale predsa len platenom zamestnaní.

Ľudia, rozhorčujúci sa nad myšlienkou zrušenia minimálnej mzdy zabúdajú na jednu vec. Reálna minimálna mzda je vždy 0 eur, nech si vláda nastaví čo chce ako chce. Tých pol milióna nezamestnaných to vie veľmi dobre.


http://www.iness.sk/stranka/8636-Pol-mil iona-Slovakov-ma-mzdu-0-eur.htmlAuthor: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2013-08-0953
-
 38% ( 6 people voted )
+
minimalna mzda by mala vychadzat z minimalnych zivotnych nakladov , ktore su ktore by mali zarucit cloveku pravo na dostojny zivot, to sa uz ale hodne davno povedat neda ........tento vas vcelku zaujimavy navrh , ktory otvoti cestu pre novodobe otroctvo, podla neho vam totiz zamestnavatel moze za pracu zaplatit akukolvek mzdu , co pri korupcii a menatlite na slovensku znamena len jedno....este vacsie vykoristovanie ako doteraz .....ako sa vola system v ktorom clovek zarobi menej, ako potrbuje na vyzitie ? (demokracia) , a co sa tyka toho ze mnoho ludi je nutenych ( nie ochotnych ako pisete vy) pracovat na absolventskej praxi a v podobnych do neba volajucich hlupostiach a napadoch , je len dokozam toho ze tato skorumpovana , absolutne neschpna vlada nechce a vonkoncom nema zaujem riesit otazku zamestnanosti na Slovensku , pretoze tento system a trend co je im vyhovuje, jedine o co sa zaujimaju oni su ich vrecka a ich mamonarsky zivot zivot ...ja som len zvedavy ako dlho im to vydrzi ????????
cickosko # FajeLyna69
-
 84% ( 27 people voted )
+
2013-08-09 13:59:26 bc7b648c
Treba si uvedomit,ze kriza je systemova a ako taku ju treba riesit.Netreba na stare vreco este starsie zaplaty,ked mame naporudzi vreco nove.
Zaklad je ozrejmit si realitu-prehrali sme studenu vojnu a sme okupovana krajina.Prostrednictvom "reforiem" nam znicili,co fungovalo-hospodarstvo,skolstvo,zdravotnictvo.Tera
z nadchadza posledna faza dlhodobeho programu nicenia nasho naroda(kto nie je slepy,vidi,ako nam bola nanutena americka pseudokultura a bez kultury niet naroda).
Nepomoze nam ziadny vodca,zacnime sa ucit vladnut sami-je to pravo a povinnost kazdeho cloveka.Nenechajme sa rozdelovat,ale zacnime sa spajat pre nasu buducnost a buducnost nasich deti.Ti,pre ktorych sme koloniou,nas totiz nepotrebuju.
Z pohladu strategie je dobry material k studiu KOB-Koncepcia spolocenskej bezpecnosti
http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpe
cnosti/
takticky je viacero alternativ,napr.Zakladny prijem,ale vzdy je to podmienene osobnym oslobodenim cloveka/naroda zpod manipulacneho vplyvu kolonizatorov a jeho osobnym usilim.

julo # GopoMipy89
-
 71% ( 11 people voted )
+
2013-08-09 14:32:37 6dec7d9e
V dnešnej vyprofilovanej finančno-pyramídovej situácií spojenej so systematickým ničením trhu, súťaživosti a slobody by zrušenie minimálnej mzdy mohlo mať skutočne ešte horšie efekty z pohľadu novodobého otroctva. Jej zrušeniu by mali zrejme predchádzať mnohé ďalšie systémové opatrenia. Aj keď v mnohých prípadoch je aj dnes menšia ako uvádza jej oficiálne stanovenie a naznačuje aj článok.
Na normálnom trhu by minimálna mzda určite nemala byť a má len deštrukčné účinky. Lenže je potrebné zabezpečiť najprv ten trh, transparentnosť, súťaživosť a pod.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-09 15:16:35 972f3fda
cickosko: miminálna mzda "by mala vychadzat z minimalnych zivotnych nakladov"? V JAR zaviedli minimálnu mzdu a výsledkom bolo, napríklad že ak si mal dvoch zamestnancov za n randu a minimálna mzda bola viac ako n randu, tak jednoho prepustili. Logika nepustí.
Nehovorím o tom, aké problémy narobila minimálna mzda farmárom a ich zamestnancom, ktorí dovtedy dostávali väčšinu platu v naturáliách: farmári mali problém ako zarobiť peniaze na výplaty a zamestnanci zasa ten, že kupovať potraviny ich vyšlo drahšie - takže obe skupiny boli zavedením minimálnej mzdy poškodené.


A aj keď zanedbáme takéto priame následky tak stále ostáva problém spočívajúci v tom, že aj keď dvihnes plošne mzdy nič tým nezmeníš. Akurát môžu rýchlejšie rásť ceny.

Krovak # KuraLogo13
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-08-09 16:16:18 c3928a4c
Krovak plati iba v pripade uzavretej ekonomiky, co my nie sme, ceny rychlejsie rast nebudu, rovnako nebude vola zvysovat min. mzdu, ak je armada nezamestnanych. Je to pasca, z ktorej sa neda najst ziadne vchodisko....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 16:27:35 59ad5d21
a co zmeni k lepsiemu tento navrh ? k lepsiemu nema ako, nema cim prispiet ani dopomoct... naopak moze velmi znacne uskodit tym ze ti zrazu povedia ze nemaju 300 posra... euro na tvoju vyplatu tak ti daju dvesto alebo sto alebo rovno nic.ved zakon to upravovat nebude........ Tento navrh je v momentalnej dobe absolutna sprostost a absolutne zbitocna vec , nech nad tym premyslam akokolvek ziadne pozitivum v tom nenachadzam. kazdy ma pravo na svoj nazor a podla mojho nazoru je to absolutna sprostost
cickosko # JelaVaka19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 16:35:47 bc7b648c
loading...
este inym sposobom , minimalna mzda je momentalne okolo 337 euro, coz je absolutne nepostacujuce pre aky kolvek plnohodnotny zivot...... to co navrhujes v tomto clanku je odburat z dola hranicu teda vlastne minimalnu mzdu este zmensit resp.posunut ju na 0 , nijak inak sa to chapat neda ...... tu nejde o zrusenie min. mzdy ...v podstate ide len o jej znizenie a ked uz ju nebude mozne znizit opat tak tu mame otroctvo !!!
cickosko # JelaVaka19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-09 16:45:47 bc7b648c
Ja by som si dal radšej na toto pozor , lebo s niektorými by mohli dobre vybabrať a potom sa to ešte prenesie aj na nás ostatných , ak budú mať lacnejšiu prácu niekde inde .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 17:19:37 d5d75caa
Hm ... realna mzda je co predas a co iny kupi. Pozitivna diskriminacia mozno necha aj nieco na prezitie, pre malych i velkych, slobodnych ci otrokov. Ako sa hovori, dve veci su iste a smrt je jednou z nich.
John11146 # VexuTefo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 18:01:55 542a8532
kriza a chudoba sa vyriešia jedine ak by min. mzda bola 1000euro čo by nebol tak velky problem pre tych naj zamestnavatelov to znamenalo len menšie skore a pre ostatne masy ludi by to bolo riešenie neznesitelneho života či sa to ale stane strasne pochybujem ....
Donky # DuxuNiwy81
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-08-09 18:31:29 542f1ee2
Jediný diskutujúci čo naozaj povedal k veci bol zatiaľ Julo.

Je to proste tak zmena politicko /socialneho systému . Potom nebude potreba ani tej minimálnej mzdy.


Už som to tu navrhoval. Cieľ vidím v dŕžave. Alebo podobnej KONcepcii upravenej pre súčas podmienkam.

Duan # SymeVuma90
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-08-09 18:52:24 d5519281
julo, zakladny prijem je hlupost. Kto ho zaplati? Ja nie, radsej zdrhnem ako totalne vydrziavat neschopakov, vratane romov a fetakov
aa # RaxuGake39
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-08-09 19:04:02 59ad5076
Duan suhlasim .... pisal som ti tu dlhy text ale nechtiac som to zrušil :) :) tak to len zhrniem suhlasim z tebou len je potrebny system na ktorom nebudu parazitovat lenivci a system v ktorom bude min. mzda min 2 krat vyšia ako podpora. :) to je aspon môj nazor.
Donky # DuxuNiwy81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 19:14:59 542f1ee2
aa-kludne zdrhni.Zisti si,kolko ludi vydrzujeme teraz..Nepochopil si ani myslienku Zakladneho prijmu,ani moj prispevok,len blacis,ako ta naprogramovali nase nezavisle media.

Duan-Co si predstavujes pod nazvom drzava?Podla mna je to stat,v ktorom maju ludia/obcania v rukach vsetky zlozky moci(konceptualnej,ideologickej,zakonodarnej,sudne
j a vykonnej).
Doporucujem ti nemrhat cas s vedy.sk,inglistami...sam som cez to presiel,su to slepe cesty.
Skus si pozriet toto a porovnaj..
http://www.youtube.com/watch?v=CWp1KDxts3k&list=PL
FC9B5D6D38113648
mozno dostanes napad,ako zacat zmenu k spravodlivej spolocnosti u nas.


julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-09 19:47:03 6dec7d9e
Hm. vedy.sk. To je v poriadku. Som si prečítal celé. A chápem čo chceli povedať. Ale máš právdu je to nedostatočné. Aj keď naučit sa bojové techniku a stratégie a cvičiť ich, nieje od veci.

Keď to všetko doplníš KOB tak zistíš že naozaj sa dá žiť aj ináč. Ešte pridám moju koncepciu štátu.

http://ulozto.sk/xaKsTbeW/ako-spravit-system-sprav
odlivejsi-pdfDuan # SymeVuma90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 20:41:52 d5519281
rafael: síce nie sme uzavretá ekonomika, ale dovolím si tvrdiť že by ceny niektorých komodít isto rástli. Napríklad taký nájom, keďže bývanie nevieš doviezť.

Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 21:01:39 c35b170b
Duan-preletel som si to..Pekny navrh cieloveho stavu a vazim si tvoj cas a usilie pri jeho zostavovani.
Na druhej strane poznas dnesnu situaciu u nas a vo svete a preto ma hned napada otazka,ako by si to chcel zrealizovat?Malo ludi chape,v akej situacii sme a neviem,kolki by tvoje cile prijali za svoje.Pravdepodobne by to skoncilo hadkou o nejakom bode z tvojho navrhu.Nesmies podcenovat sucasnych vladcov:-)
Alebo mas pripravene kroky,ako to zrealizovat?
Z pozicie KOB je zakladom informovat ludi,ze je tu nieco ine,alternativa,kde si nemusia vyberat medzi vacsim a mensim zlom,ale nech sa rozhodnu pre dobro.Lenze to chce vela sa vzdelavat a potom konat.Jednotne,s uvedomenim si spolocneho ciela.A tym je spravodliva spolocnost,kde ma kazdy jednotlivec moznost rozvijat svoj potencial a tym rozvija spolocnost.Nepochopenie ludmi moze viest k tragediam ako obcianska vojna,ci prevzatie ideologie pod cudzou koncepciou,ako sa to uz parkrat v historii stalo.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-09 21:26:22 6dec7d9e
Dobre hovoríš krovák.

Tiež sa my nepáči koncepcia základného prímu. Poznáte to:

"Bez práce niesu koláče."

Duan # SymeVuma90
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-09 21:27:30 d5519281
Z pozicie KOB je cena ukazovatelom chyby riadenia.
Ak je totiz ciel bytovej politiky statu to,aby obcania mali strechu nad hlavou,bude bud sam stavat,alebo umozni stavat ludom svojpomocne.Ak mozu mat danove prazdniny zahranicni investori,mohli by ich dostat aj stavebne firmy.Postavili by domy,ludia by mali pracu a aj domy.
Vsetko zalezi na tom,ake ciele ekonomika ma.Ked to nie je blaho obcanov,ale imaginarne ukazovatele,ci nadnarodny kapital,vyzera to tak,ako dnes.

julo # GopoMipy89
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-08-09 21:34:12 6dec7d9e
Hm. Julo. Viem že docieliť podobného stavu v spoločnosti by bolo nadpozemské ale nejakú vykonávaciu koncepciu ku KOB treba mať ako návrh nie? Treba si uvedomiť že aj keby všetci boli nadupaný KOB-om tak spoločnosť treba predsa len nejako "riadiť" pretože sme spoločenský druh. A nie všedci máme nadanie na všetky práce. Takže nejaká spoločenská dohoda spolupráce musí existovať. Aby nás za "pár " storočí znova neovládli psychopati. A nastala ďalšia degenerácia (nielen sociálna ale aj genetická!) z ich pôsobenia.

Duan # SymeVuma90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 21:38:31 d5519281
Duan-Zakladny prijem neznamena kolace bez prace.Pozri sa na ten film este raz.
Uvedom si,kto ma ake prijmy dnes.Ti,co pracuju,ba az otrocia,ich maju niekedy mensie,ako ti,co nepracuju.A najvacsie ich maju ti,co nas zotrocuju.O hercoch,presstitutkach,sportovcoch ani nehovoriac.A co prinasaju spolocnosti?A pritom poznam ludi,co musia makat za pasom a keby bola zrealizovana myslienka zakladneho prijmu,venovali by sa umeniu,zurnalistike,vede zanietenejsie ako ti,co su dnes za to plateni,aby ohlupovali ludi.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 21:41:04 6dec7d9e
Neviem,ako hlboko mas KOB nastudovane a osvojene.Ja sa tomu venujem asi dva roky,naucil som sa pri tom rusky a mozem povedat,ze nic komplexnejsie som nevidel.
O riadenie strach nemusis mat.Sucastou koncepcie je aj Dostatocne Vseobecna Teoria Riadenia,ktora sa da aplikovat prakticky na cokolvek.Jej preklad je aj na leva-net.cz,alebo

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 21:46:53 6dec7d9e
Tak ináč.
Predpokladáš, že všetkých 96% ľudí zo sVEDomím si naštuduje a pochopí KOB a bude sa podľa neho správať.

Jedine v tedy by to mohlo fungovať ak už nastali zmeny vo vedomí ľudí o ktorých tvrdia na vedy.sk, že sa to stalo. Chápeš že nie všetci sme rovnaký takže.....

Ale nie sme v takom spore ako by sa zdalo.

Duan # SymeVuma90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 22:07:44 d5519281
Nie sme v spore.Podla mna je diskusia na to,aby sa normalni ludia snazili pochopit jeden druheho.
Co sa tyka ved a ich "dna Svaroga",moze to byt manipulacia,aby si clovek povedal,ze vsetko sa spravi samo.Nespravi.Chce to samostatne studium(a su to nove veci,clovek zisti,v akom klamstve zijeme) a potom rozsirovanie informacie.
No je aj nieco ako autosynchronizacia-ako ked pri potlesku najprv vsetci tlieskaju samostatne,ale ked par ludi zacne v jednom rytme,zachvilu sa vsetci synchronizuju).Nakoniec,vacsina ludi je normalnych a spolocenstvo je tak na figu len zato,ze sa synchronizuje k lepsie organizovanym psychopatom,ktori chapu viac a oblbuju ostatnych.
Takze staci,ked nas bude par,ostatni sa pridaju.Nie je to az take cierne.Ten general zacinal za este horsich okolnosti a v Rusku sa to uz obracia.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-09 22:41:34 6dec7d9e
cickosko
minimálna mzda je blbosť. čo ti bráni pýtať si za svoju prácu viac? minimálnu mzdu vláda nikdy nezruší, vždy ju bude v nejakej podobe praktizovať, ale vôbec im nejde o tvoju ochranu, ani o ochranu pracujúcich.
ide o to, že z minimálnej mzdy sa vyrátavajú rôzne odvody a dávky a tie si štát neodpustí.
predstav si, že by si pracoval za 1 euro mesačne (zamestnávateľ by ti dodal zbytok načierno napr., alebo by ti to euro ozaj stačilo), tak aké by boli odvody podnikateľa za teba do poisťovní? aké odvody by si platil sám? oni majú prerátané, aká musí byť minimálna mzda, aby sa im oplatili aj administratívne náklady na výber odvodov.
preto minimálnu mzdu nezrušia. možno by ju premenovali na minimálne odvody, ale čistá mzda zamestnanca ich určite netrápi.
jožko varga, pre toto to má len pramálo spoločného s trhom. je to o odvodoch-daniach štátu.
čo si myslíte, že keď z času na čas zvýšia minimzdu o pár euro, že to robia z ľudomilnosti, alebo im vychádza vo výpočtoch odvodov deficit a tak to stroho dosadia do ekonomických vzorcov (ak tam majú aspoň schopného ekonóma a nehádajú len tak), aby doplnili deficit?
predstavte si, že by ste neboli oficiálne zamestnaní, ale pracovali by ste napríklad u svojho otca- podnikateľa, či manželky alebo tak podobne. on/ona by vás živil, platil lekára..., ale nedával mzdu. ale štát by si neodpustil výber odvodov za takého človeka! teraz si takéto rodinné firmy predstavte vo veľkom, kedysi to boli ženy v domácnosti, a dôjde vám, že štát by stratil polovicu odvodov a daní, a prečo rokefelerovci podporovali feminizmus a zamestnanosť žien. to žiadna vláda nepripustí! ani pravicová.
ficovci, nebojte sa, nemusíte sa obávať zrušenia minimzdy. slovač ešte veľa vydrží, zakrmí vaše nenažraté bachory!

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 07:42:21 b2295c56
Plesnivý dedo z Košíc, napíš to ako sťažnosť europoslancovi Arpádovi Duka-Zólyomimu. Určite ťa rád vypočuje.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-08-10 08:08:50 bc7b649f
som za zrušenie minimalnej mzdy.,ale chcem zakon na určenie maximalnej mzdy či v urade štátnom či v sukromných firmach,a to že nemože by ť vyši ako tri krat najnižší plat vo firme v urade a v nemocniciach,


to znamena pokial je plat najniši vo firme 400e riaditela top manager možemať plat max 1200e.


by ste videli ake by zrazu boli minimalne mzdy v podnikoch .333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 09:09:25 55d88d6a
Kolko prispievame matici illuminatskej, vazeni nadnarodovci. Zevraj nemame minulost, ale ked treba, tak hla na striebornom podnose.
John11146 # VexuTefo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 10:11:16 542a8532
333
maximálna mzda v štátnych úradoch má svoje opodstatnenie. to je fakt. žijú z daní ľudí.
v súkromnej firme to chceš ako ovplyvňovať? v samotnej súkromnej firme a vo výške platu jej vlastníka tiež nevidím problém. je to ok.
problém je v tom, že sa navytvárali akciovky s "účasťou štátu", teda firmy, čo zo zákona plnia úlohy, ktoré má plniť štátny úrad, ale odmeny pre menežmenty sa riadia pravidlami ako v súkromnej firme. dozorné rady samozrejme vyberajú podľa svojich potrieb, podplatia, alebo zmanipulujú pod hrozbou vyhadzovu a pod..
tieto odmeny a platy platia občania zo svojich daní, a menežment nenesie žiadne riziko. veď jeho firma neskrachuje, len a.s. s účasťou štátu, ale taký menežér je už dávno zabezpečený. ďalšou takou vecou je, že menežmenty sa tam striedajú podľa politickej situácie, takže by sa dalo skôr hovoriť, že neslúžia ako suplikanti úradu občanom, ale strane, ktorá ich tam dosadila. možno si počul o riaditeľoch, ktorí 30% platu odovzdávajú ako sponzorské dary "rodnej" strane. samozrejme keby to odmietol odovzdávať, tak tam dajú iného a k takému fleku sa už nikdy nedostane. a on si rozmyslí že napr. 70% z 10000 euro je predsa tiež dosť.......

ďalším veľkým svinstvom je prepojenosť súkromných firiem na rôzne štátne zakázky. to je sféra lobizmu, tunelov a veľkých úplatkov. štát vydá zákon, ktorí sú občania povinný plniť, pričom jeho uskutočňovanie v praxi vykonáva súkromná firma, ktorá v "konkurze" vyhrá zakázku. občan musí povinne využívať služby tej firmy, ak nechce ostať úplne mimo civilizácie ako bezdomovec. typickými príkladmi je projekt dialničné mýto, zdravotné poisťovne, povinné STK, .......a pod. hoci sa istá časť platieb vracia aj na náklady (údržba ciest, náklady zdravotníckych zariadení a platy personálu...), vieš akú časť ziskov si ponechávajú vlastníci takých súkromných firiem a máš to možnosť zmeniť a ak je to nevýhodné zrušiť takú zmluvu? (stať sa bezdomovcom je riešenie?) také zmluvy sú zväčša tajné!

to vôbec nie je o trhu a dopyte. to je o "my z teba tie peniaze aj tak vytiahneme".
politici majú plné huby boja proti korupcii a úplatkom, ale tie tu budú dovtedy, dokedy úplatok a korupcia bude investícia (a investori sú predsa dnes žiadaní a ctení) na získanie nejakých výhod pre "investora".
takže svojim spôsobom tam ten trh a dopyt je, ale ani ponúkajúci ani predávajúci nie je bežný občan. ten je práve len predmetom obchodu. tovar, ľudský zdroj. (napr. pracovná sila, alebo aj tovar na zabezpečenie platby od úradu práce za to, že zamestnám niekoho, za 3 mesiace ho prepustím, zruším jeho pracovné miesta, alebo jednoducho mal zlú pracovnú disciplínu, vytvorím iné pracovné miesta a naberiem ďalších, no a úrad práce zaplatí ....)
a tak si títo elitáši budú s ľuďmi robiť čo chcú a oni ich ešte aj volia a plnia si " občiansku povinnosť" :).
a bude to tak dovtedy, dokedy sa ich nebudú báť, že prídu o životy, postavenie, majetky...
až potom začnú jednať seriózne, len potom možno už bude neskoro :).preto potláčajú rebélie v zárodku. lebo na potlačenie malej vznikajúcej rebélie, im stačí malá policajná jednotka. ak by ľudia rebelovali a neplatili dane vo veľkom samotní elitáši by to na národnej úrovni asi nezvládli, asi by zasahovalo nato alebo pod. keby bola rebélia globálna, znamenalo by to pád us ríše a na svete by asi nastalo nové prerozdelenie zdrojov. rebélia nemusí byť len o počte ľudí, aj malé skupiny by to dokázali ovplyvniť, keby zisky z daní pre elitu boli menšie ako ekonomické náklady na opravy po sabotážach a platenie policajných jednotiek na prenasledovanie partizánskeho hnutia. krajina by sa ekonomicky pepadla, ale bola by väčšia skutočná sloboda. podobne to funguje v niektorých častiach etiópie, sudánu, somálska, jemen.... us sa tam moc nehrnie, lebo ekonomický zisk z trocha púšte je pre nich nevýznamný straty a náklady na obsadenie územia , veľké.
zmena k lepšiemu pre ľudí nepríde sama, ani zmenou myslenia občanov. to myslenie by museli zmeniť elitáši, lebo tí rozhodujú. a takých ako l.n. tolstý je možno zopár a majú ich za podivínov a bláznov. inej možnosti na pozitívnu zmenu niet.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 10:35:28 b2295c56
zákonom,v sukromnej firme, napr,
je nemyslitelne aby ľudia makali za minimalnu a managnment mal nad sto tisíc platy na stare sk koruny,tak isto niekolko milionový zisk podnikatel,

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-10 11:10:55 55d88d6a
333
berieš to moc emocionálne. prečo nemysliteľné, keď je to bežná realita? možno ťa to poburuje, aj mnohých iných, ale tým to nezmeníš. môžeš ten stav akceptovať, alebo sa pokúsiť zmeniť.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 11:15:53 b2295c56
aa . Akých feťákov tu spomínaš . Já poznám kopec feťákov vo svojom okolí a spomeniem si iba jedného , čo je na sociálke . Práveže im by tá sociálka ani nestačila , alebo začnú čosi kradnúť , ak už zostanú celkom závislý , ale väčšina čo poznám pracuje . Mám aj kamaráta celkom závisláka , čo predá čo sa mu dostane pod ruku a druhému kamarátovi raz ukradol pílu a aj jedeného , čo si stále od niekoho požičiaval a ten býval často aj celkom mimo , ale potom s tým prestal celkom a ďalší bol teraz zrovna na liečení , ale dovtedy bol celkom normálny , ešte by si povedal že je celkom šikovný , ale inak aj tí čo zostanú závislí zvyknú byť niekedy ako normálny , pokiaľ majú ešte mieru a nezačnú to už celkom nepreháňať .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 12:16:39 d5d75caa
Ešte som zabudol pripomenúť , že kopec tých feťákov , čo ich za feťákov považuješ , sú len občasný užívatelia , aby ste si to zase neprekrúcali ako sa vám hodí a nerobili z nás všetkých zlosynov .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 12:32:57 d5d75caa
pitbul
ok, kto chce nech si fetuje za svoje. ale ak si niekto stále požičiava "na nájomné, jedlo...." a potom to prefetuje, tak to určite nie je kamarát, ale feťák výžierka. poznám zopár takých, čo to potom prepijú, alebo minú v herni.
sami sa rozhodli pre svoj osud, nechýbali by mi.
jednoducho sa mi hnusí byť solidárny a pomôcť peňažne niekomu, u koho vidím ako to hneď minie na drogu, alebo v herni. ja si musím peniaze pracne zarobiť, a taký degraduje moju prácu, a námahu. neváži si mňa ani moju pomoc.
preto nemám dôvod vážiť si takého závisláka ani ja.

aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-10 13:42:21 b2295c56
Minimálna mzda - tŕň v oku zamestnávateľa na ceste k absolútnemu zotročeniu zamestnanca a sen každého zamestnávateľa - otrokára. Zatiaľ čo zamestnávateľ - otrokár - plače nad zhoršujúcim sa podnikateľským prostredím, zároveň od radosti skáče, že neplatí odvody (pretože ho skorumpovaný štát nekontroluje), dostáva štátne dotácie, daňové úľavy... A ak skorumpovaný štát predsa len trvá na minimálnej mzde, zamestnávateľ - otrokár - si do vstupných nákladov započíta výlohy na vydržiavanie milenky, manželkine implantáty, synove pokutové bločky, resp. operáciu svojho miláčika - psa. Takže naozaj, tá minimálna mzda je niečo imaginárne, nakoľko je to len číslo, od ktorého skorumpovaný štát vypočítava len ďalšie imaginárne čísla. Bolo by zaujímavé, ak by sa od minimálnej mzdy sa vypočítavali platy poslancov, funkcionárov, ba dokonca aj šéfov súkromných firiem v ktorých má skorumpovaný štát účasť....
Regency # KyjiHibo22
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-10 15:50:38 c35b6c2b
regency
tak si založ vlastný biznis. ale je pravda, že nie každý je na rovnakej štartovacej čiare a je aj plno skrachovaných a zadĺžených bývalých podnikateľov.
ešte si zabudol, že do nákladov si podnikateľ započíta aj peniaze na úplatky štátnych úradníkov, aby mu lepšie išiel biznis. tak to robili nemci v čr. :)
regency, skutočných podnikateľov je veľmi málo! veľa tých čo okolie aj oni sami seba považujú za podnikateľov je typu chýr na ulici, hovno v truhlici. mnohí sú zadl´žení, alebo sú len biele kone niekoho. dočasu si užívajú drahé autá a dovolenky a milenky, ale v reále majú možno menej ako obyčajný človek. sú neustále na "úteku" pred veriteľmi, exekútormi, daňovákmi a neviem kým ešte. pred tebou budú sekať machra.
sú to také povahy ľudí, ktorým taký životný štýl vyhovuje. z času na čas to niektorý neznesie a spraví sa zo sveta sám. alebo ho spravia mafiáni za dlžoby.
ľudia si myslia, že keď si niektorý boháč nahrabal, že je "za vodou". to nie je pravda. systém ho núti peniaze točiť, ak chce užiť zisky na vysokej úrovni, tak ešte viac. preto sa nám zdá, že takí boháči chcú stále viac a viac. ten kolotoč sa nedá zastaviť. tí boháči majú strach, aby nespadli nižšie.
tí chytrejší si to rozdelia na časť pre rodinu, na ktorú exekútor nesiahne a na časť, ktorú "investujú" ďalej, teda s ktorou riskujú. tí blbší riskujú so všetkým a ak to nevyjde vešajú sa.
chcem len povedať, že ak nie si podnikateľ, ktorý tvorí pre seba vhodné zákony pomocou loby, tak podnikanie nie je ľahké.
na trvalé zbohatnutie a moc je nutné prepojenie podnikateľského a politického sektora.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 17:12:46 b2295d01
aaa-prepojenie nadnarodnych podnikatelov a politickeho sektora-tak Mussolini definoval fasizmus a v tom zijeme.A velki "podnikatelia" nechcu konkurenciu a politici vytvaraju prostredie,kde nie je mozne normalne podnikat.Preto nemame normalnych podnikatelov(malych a strednych).Jednoducho "rastie kvet,ktory polievas".

julo # GopoMipy89
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-10 18:17:05 6dec7d9e
aaa - potom je však nutné konštatovať, že v roku 1989 sa neštrngalo kľúčmi na námestiach za ľudské práva, konkurenčný trhový mechanizmus - teda proti komunistom - ale štrngalo sa za prepojenie podnikateľského a politického sektora, teda za korupciu, klientelizmus a úplatkárstvo....
Regency # KyjiHibo22
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-10 19:29:32 c35b6d60
Neviem či len ja mám taký pocit že naša skvelá vláda nevitvára pracovné miesta, ale naopak. Ale to bude asi tým aby vytvorili dostatok lacnej pracovnej sily pre investora ktorý k nám príde s obrovskou fabrikou a poskytne nám pracovné miesta. Ľudia budú nútený pracovať za 200 EUR a náš investor(ten ktorý nás prišiel dostať z biedy) dostane daňové prázdniny na 10 rokov. No a aby som nezabudol na vládu. Tá sa bude môcť pochváliť znížením počtu nezamestnaných. Nič sa nezmení kým bude pri vláde Robko. Prepásli sme svoju šancu pri gorile teraz za to pikajme. Len Vás prosím ľudia ak náhodou príde niečo podobné ako bola gorila nesedte doma na zadkoch chodte do ulíc a povedzte si svoj názor. MIER :D
Roman # WiqyFipy77
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-10 21:40:02 d551dc72
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Realita maximálnej mzdy vo firme vo Švajci je taká že najvyššia mzda(plat, odmeny, prémie,...) vo firme môže byť len 12 krát najmenšia mzda vo firme, rozhodli si to komouši vo Švajci v referende a navrhujem uzákoniť aj u nás, to by menežerikovia a riaditelia na HejSlovensku pišťali blahom a samozrejme zrušiť v tomto prípade aj minimálnu mzdu!!!
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
Wiliam Tell # NyjoTala21
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 13:29:43 4e636da4
Realita maximálnej mzdy vo firme vo Švajci je taká že najvyššia mzda(plat, odmeny, prémie,...) vo firme môže byť len 12 krát najmenšia mzda vo firme, rozhodli si to komouši vo Švajci v referende a navrhujem uzákoniť aj u nás, to by menežerikovia a riaditelia na HejSlovensku pišťali blahom a samozrejme zrušiť v tomto prípade aj minimálnu mzdu!!!
Wiliam Tell # NyjoTala21
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 13:30:46 4e636da4
roman
protesty gorila boli úplne amatérske, zmanipulované a zbytočné.
ísť na taký protest je vopred prehratý boj, kde môžeš akurát schytať pelendrekom, gumový projektyl a slzák do oka, alebo ťa nafilmujú, identifikujú a prídu zatknúť neskôr do školy či práce, dajú ťa do vyšetrovačky a nebudú nič zisťovať a podľa zákona ťa tak môžu držať 4 roky. alebo ti zničia život iným spôsobom, časté výsluchy, psychické vyhrážanie sa, nesplatiteľné pokuty.... možností majú neúrekom. a tým protestom sa nedosiahne žiadna zmena k lepšiemu. úplnou amatérčinou protestov gorila bolo napríklad to, že ich zvolávali v sobotu.
to boli také "protesty voľného času". teda kto mal voľný čas a nevedel si nájsť inú aktivitu, tak na úkor svojho voľna si išiel zaprotestovať, možno trochu zašportoval v hodoch, behoch a absolvoval gumomasáže.
buď sa organizátori báli, že by im tam v pracovnom čase nik neprišiel, lebo aféra gorila nestojí predsa za stratu zamestnania, alebo za neospravedlnenú účasť na školskom vyučovaní, alebo boli dohodnutí s gorilami, a mali za úlohu, aby nevznikli gorilám ekonomické škody tým, že by ľudia nešli do práce ale protestovať, nebodaj štrajkovať. dokonca aj v počas tej posratej "nežnej revolúcie" sa uskutočnil generálny štrajk. dňový, alebo niekoľkodňový výpadok ziskov pre gorily, by ich prinútil brať protesty vážne. práve opak je dôležitý! nie sa tam dostaviť, ale v určitý termín sa nedostaviť do práce škôl...... (rómovia to vedia )
protest, ktorý nenaruší pracovnú dobu je zmanipulovaný ako 1. máje za socializmu.
polícia je na rozháňanie protestov dobre a profesionálne pripravená, ale nahnať všetkých do nútených prác by nezvládla, nemá na to prostriedky, ani kapacity (rómovia to vedia). aj fízlik by si rozmyslel či si pôjde zapendrekovať, keby do škôlky nenastúpili vychovávateľky a nemal by kde odložiť svoje dieťa. čo by ho vzal so sebou? :)
aj polícia by chcela ísť na obed , ale kuchári by v taký deň nevarili, doprava by stála.......

regency
áno, v podstate to bolo už vopred rozhodnuté.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 13:57:48 b2291dad
roman
treba si zobrať vzor z protestov lekárov. oni sú vzdelaní, majú aj vysoké školy.
oni nedemonštrovali, neštrajkovali (to je podľa najnovšieho dokonca trestné!). oni všetci náhodne hromadne ochoreli a vypísali si PN jeden druhému. (právne nepostihnuteľné, lebo nejakým neduhom trpí snáď každý) ich protesty neboli tak medializované, napriek tomu boli citeľné v spoločnosti a dokonca dosiahli aj isté úspechy vo vyjednávaní o svojich mzdách.
existujú aj podobné postupy vhodné pre iné povolania a kasty.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 14:10:44 b2291dad
aa
preto je to nemyslitelne lebo je to okradanie,
to že to spoločnosť akceptuje ,lebo jedným to vyhovuje a tí to meniť nebudu a tí ostatní nemaju na vyber.tak je spoločnosť poskladaná,


doonca su v nej aj feťaci,dokonca feťaci cigani,a to sa potom tu prezentuje ako dovod nesolidarity,


nemá s tým problem ked budeme tvrdo postupovať proti ciganom a proti fetkam,a ľudom čo nemakaju,ale až vtedy ked bude na jedneho nezamestnaneho minimalne jedno volne miesto,


potom tu taraj o nesolidarnosti.

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-11 16:55:42 55d88d6a
aaa
a ešte niečo narodil som sa v dobe kde každy mal pravo na prácu a kto nemakal sedel za príživnictvo,


nejdem tu rozoberať kto a ako zneužival ten system,lebo to bolo na každom jedincovi a jeho individualite,ako dokaz lesnuť a zneužživať,


ta doba je preč,
každy človek má pravo a nech je akachce doba a system na slušní život,lebo on nemože za to že sa narodil,


v kapitalizme im to pravo niekto furt chce vziať tak isto im vzal pravo na zem v spoločnom vlastnictve tam kde sa narodill ,lebo zem je všetkýcnh nie iba par vyvolených čo maju love,a preto každy by mal mat podiel v spoločnom vlastnictve zeme ,cez štát svoj zabespečený,a pravo naprácu ayb si mohol zarobiť na to zakladne.pokial tio pravo nemá,musí mať pravo na pomoc od systemu, v štate,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 17:03:52 55d88d6a
Bolo to skorumpovane ano to musim priznat. Mne ale nejde o to hovorit ze pride niekto novy a ten uz nebude kradnut. Blbost. Vzdy to tak bolo aj to tak bude. Islo len o to ze sme konecne mali sancu potrestat ludi ktory nas okradali doteraz. Lenze slovaci radsej budu sediet doma pred telkami a hovorit naco aj tak pride zlodej. Ale im to o par rokov dojde ale potom uz stym neurobime nic.
Roman # WiqyFipy77
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 18:06:27 d551dc72
333
mať právo na niečo, či už slušný život, zdravie, lásku alebo hocičo iné je subjektívny názor. netvrdím, že by to tak bolo zle, ale jednoducho vnímam realitu a tá to nepotvrdzuje. to právo môže byť uplatnené až vtedy, keď si ho ten dotyčný obháji a ubráni. to prináša často obete. a ten si potom také právo aj váži.
právo na zem v spoločnom vlastníctve mal aj slota a kórejci (aj oni sú z tejto planéty) a preto sa bratsky podelili o tú zem v mojšovej lúčke s kapitalistickými vlastníkmi pozemkov postavili tam závod kia, a teraz sa delia s pôvodnými vlastníkmi pozemkov o zisky z predaja áut. skrátka svet je idylka.

aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-11 18:14:02 b2291dad
roman
taká maličkosť,čo myslíš, koľko ľudí v sr je za povinné čipovanie psov? ty si za?
porozmýšľaj.

aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-11 18:18:15 b2291dad
neviem co stym ma spolocne cipovanie psov? ale ja urcite niesom za


Roman # WiqyFipy77
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 18:48:58 d551dc72
nuž ked sme u slotu...


tak ten ušiel do rakuska ako mlady,kradol tam až bol chytený,už vtedy si ho soršovci ochotilia vrtili na slovensko ako blchu do kožucha,


preto sa podielal na pade komunizmu v 1989,a zaviedol system,kde to pravo zmizlo,a uplatnuje sa pravo silnejšieho,teda toho čo má love,je jedno či ich ukradol iným alebo nie,


pravo je vec ktoru ti ma zaručiť automaticky štát.teda jeho uplatnenie si,to že to nefunguje v kapitalizme,,neznamena že to tak nemá byť,ale to je o spoločnosti ľudi s ktorýma tu žijem , ak sa svina dostane do čela a ma možnosť robiť zakony automaticky budu zakony tak urobene že tu svinu hajiť budu,tak to proste je,ale neznamena to že je to spravne.

333 # RyneRuqu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-11 18:52:20 55d88d6a
roman
vidíš, väčšina ľudí je proti čipovaniu, dokonca polemiku má aj pandemonium, lebo sa to týka aj mačiek. je to v podstate buzerácia, s potencionálne veľkými pokutami. a čo spravila tá väčšina proti tomu?
nie sú schopní si obhájiť ani takú banalitu, nieto ešte niečo, kde ide o mnoho peňazí viac.
keď poslanci zavedú daň za zubné kefky 200%, tak bude tá daň 200% (veď je kríza!)a nikto nič nespraví. možno sa pokúsia pašovať tie kefky, teda obísť zákon, ale proti hoci totálnej hlúposti a arogancii moci sa nepostaví nik.


a šikanista skúša ďalej čo si ešte môže dovoliť.
aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-11 22:25:53 b2296656
dva krat som sa postavil dva krat to skončilo fiaskom,lebo ušli ,sám neurobíš nič,len musíš žiť v tom systeme ,,,


ešte raz tento system haja tí čo im vyhovuje,a tí čo im nevyhovuje su radi že maju aspon daku pracu za daku odmenu,


tak to tí hore zrobili,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-11 23:05:54 55d88d6a
tu maš jedu ukažku aaa když su svine hore jak se chovaju


http://ostrava.idnes.cz/tajny-uzemni-plan-v-ostrav
e-dpl-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130810_1962903_ostra
va-zpravy_jog

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-12 08:17:21 55d88d6a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   šty
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

EVOLÚCIA, SOCIALIZMUS A SKLAMANIE PO 89.


EVOLÚCIA, SOCIALIZMUS A SKLAMANIE PO 89.
Veľa ľudí je dnes pri spomienkach na 89. sklamaných a zmätených. Vtedy štrngali a riskovali za lepší život, ale dnes nie sú spokojní. Nechcem (a s vysokou pravdepodobnosťou ani nemám ...
Aký má byť prezident SR
Střílíme z krátké zbraně … pokud možno přesně
Je vždy nesprávne porušovať zákony?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1162 s | panel
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made