Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

PARÍŽ: TOTO SA VÁM NEBUDE ČÍTAŤ ĽAHKO


PARÍŽ: TOTO SA VÁM NEBUDE ČÍTAŤ ĽAHKO

Toto sa vám nebude čítať ľahko a nerobí mi ani potešenie písať to, a skutočne to teraz nik ani nechce počúvať. No aj tak si myslím, že to musí byť povedané.

Zdieľam žiaľ sveta za zabitých ľudí v Paríži. Smútil som pri mŕtvych z 9/11 a ďalších za Austrálčanov, ktorí zomreli pri teroristických útokoch na Bali v 2005. Za Londýnčanov, ktorí zomreli pri teroristických útokoch v 2005. Za Francúzov, ktorí zomreli pri útokoch na Charlie Hebdo v januári tohto roku. Za Rusov, ktorých lietadlo bolo pravdepodobne odpálené nad Sinajom pred týždňom. Smútim takisto za všetkými zabitými pri menších útokoch, pri ktorých sa naše spomienky na tieto udalosti už dávno vytratili.

A tak tweetujeme a postujeme a tagujeme frázy a postujeme gify na Facebook. Vieme dobre čo robiť; keďže to robíme stále.

No treba povedať jednu vec, najmä ak sa pozeráme na choré opakovanie sa toho istého príbehu. Napriek štrnástim rokom prebiehajúcej "vojny proti terorizmu", ten terorizmus je tu s nami stále a možno ešte viac ako kedykoľvek predtým. Je čas zvážiť, že či je správne pokračovať v tejto ceste.

Od toho osudného dňa v roku 2001 sa spustila vlna špionáže po celom svete, na američanoch doma ako aj na ľudí v zahraničí. Napriek tomu sme nedokázali zachytiť čokoľvek, čo by mohlo priamo zabrániť teroristickým útokom v Paríži. Jednoducho obetovali sme veľa zo svojej slobody a nedostali za to skoro nič naspäť.

Od roku 2001 zatiahli Spojené štáty krajiny ako Veľkú Britániu, Francúzsko, Austráliu a iné do vojen v Iraku, Afghanistane, Líbyi a Sýrii, s dronovými útokmi na ľudí z Filipín cez Pakistan až po rôzne časti Afriky. Pozitívny výsledok týchto vojen je prakticky žiadny.

Od roku 2001 Spojené štáty vynaložili enormné úsilie a náklady na to, aby zabíjali jednotlivcov ako Bin Ladina, al-Zarquawiho, al-Awlakiho a tento víkend aj Džihádistu Johna. Ďalší, mnohí aj bez mien, boli zabití mimo pozornosť médií, alebo boli umučení k smrti, alebo stále hnijú v tej offshorovej trestaneckej kolónii na Guantanáme, či v temnom pekle Salt Pit v Afghanistane.

A vidíme že to nefunguje. Tento víkend Paríž alebo útok spred týždňa sú toho dôkazom.

Američania stratili mnoho svojich slobôd na to, aby bojovali proti terorizmu. A nepomohlo to. Viac než 4000 vojakov prišlo o život v Iraku a tisícky ďalších v Afghanistane na to aby porazili teroristov, bez toho aby sme si položili otázku, že za čo vlastne zomreli. Zabili sme desiatky tisíc či viac ľudí v týchto krajinách. A nepomohlo to. Tak sme znovu išli do vojny v Iraku, teraz v Sýrii, predtým v Líbyi, a vytvorili len ďalšie rozbité štáty bez fungujúcich bezpečnostných zložiek, ktoré teraz tvoria len ďalšie semenište teroristov.

Ako povedal jeden z najinteligentnejších komentátorov Bill Johnson terorizmus nie je o zabíjaní ľudí, je len o získaní pozornosti kráľa. Útoky v Paríži neboli o zabití 150tich nevinných civilistov. Do pekla, veď toľko ľudí zomrie v Iraku a Sýrii rovnakým spôsobom každý deň. Skutočným testom pre Francúzsko je teraz to, že ako sa vysporiada s odpoveďou na tento teror z dlhodobého horizontu. Spojené štáty v tomto teste zlyhali na celej čiare; a zdá sa, že Francúzsko sa z tohto zlyhania nijak nepoučilo. "Povedieme proti teroristom nemilosrdnú vojnu." vyhlásil prezident Hollande pred koncertnou sálou Bataclan, kde sa odohral najkrvavejší útok.

Ak by som aj mal tú najsprávnejšiu stratégiu postupu v tejto veci, tak by som vám ju určite povedal, a snažil by som sa ju povedať aj ľuďom vo Washingtone, Paríži a všade inde vo svete. No jednak ju nemám, a na druhej strane by ma aj tak nik nepočúval.

No viem že určite treba spraviť toto: skončiť s tým, čo robíme posledných 14 rokov. Jednoducho preto, že to nefunguje. A neexistuje najmenší náznak toho, že to vôbec niekedy bude fungovať. "Chyť krtka" je hra, nie plán. Nechajme blízky východ na pokoji. Nevytvárajme ďalšie zlyhané štáty. Prestaňme sa vzdávať svojich slobôd pre nič. Prestaňme sa odcudzovať slušným moslimom, ktorí s nami žijú v mieri. Vojna ktorá prebieha je proti balíku myšlienok viery, anti-západným a anti-imperialistickým. Zbombardovať myšlienky nie je možné. Vyslať západné vojská na Blízky východ a lietadlá ponad ich hlavy len podporuje tieto myšlienky a nenávisť. Pomstou sa nikdy nezničí myšlienka.

Začnime s týmto a možno to nebude trvať ani 14 rokov, a veci sa začnú zlepšovať. Je to vždy stokrát lepšie, než pokračovať v činnosti, ktorá prináša len čoraz väčšie nevinné obete.Author: ms # JabeBody10
Svet2015-11-165
-
 63%  ( 6 people voted )
+
je naivne si mysliet, ze seria vojenskych konfliktov / invazii na blizkom vychode je boj proti terorizmu. nie je to nic ine, iba boj o kontrolu aktualne najcennejsich komodit tejto planety ropy a zemneho plynu. nemalo by prekvapit nikoho, ze tieto komodity hraju tak vyznamnu ulohu. dnesna civilizacia je na rope zavysla a zial nemame ani v dohladnej dobe nebudeme mat za nu dostatocnu nahradu. nejde len o zdroj energie, ale o cele hospodarstva nastavene na ropu. cele odvetvia od polnohospodarstva cez chemicky az po elektotechnicky priemysel funguju na rope a produktoch z nej. vojna proti terorizmu je len rozpravka pre zdegenerovanych volicov zapadneho sveta.
xtc # FeqaFewa20
-
 72%  ( 8 people voted )
+
2015-11-16 15:41:14 5c3404d2
Asi to máte "prcentualne..bodovo" ... xtc20..tak trochu zle spočítané. Lebo je jasné , že je tam "zamotaná" náboženská nevraživosť --monoteisticka --/ samozrejme --post lége.../ . Je to blízko hraníc s " fundamenalistami monoteizmu" a istá "kultúra " kolonizovala aj Sýriu" . A keď sa niekto "trepe " medzi sebou....odputáva pozornosť a ja si "delám " hajajáj /kupujem Ukrajinské dlhy ,pripravujem si financie na budúcu ťažbu.."nafto-plynu", hľadám nepriateľov- pohľadávkarov voči Palestínčanom --ktorý " žervy nrú" atd... To je furt bez ujmy ... tak teda "jedem"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-16 16:14:54 58d4289b
Teda viete si ..xtc20..predstaviť ...cca 150 milionov .. "monoteistov muslimských" pochodovať na cca 5-6 milionov " monoteisticko--fundamentalistických" ...to treba mať skutočne /okrem stiahnutej riti / aj rozum...guráž.. Takže ..hele...To Vaše " nafto.plynové"snaženie je tiež pravda---maličká.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-16 16:26:03 58d4289b
AAA ..Autorovi ..ms 10.. ak tie "potrubné rozvody " budú prúdiť na Slovensko ..--plné ropy a plynu--- a TAM... voda---aj naša TATRANSKÁ za 1:1 tak ---baví "gešeft"..../A sem tam ktosi môže do toho potrubia aj ... fúknuť..čosi...
klopi # KyvoWavo40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-11-16 19:22:15 58d4289b
Mna pobavilo, ze nasledne potom Francuzi podnikli nalety a znicili municny sklad a stab velenia. Takze doteraz asi bombardovali sklad kuracich nugetiek a obnoseneho satstva?rafael # RusyNecu46
-
 65%  ( 7 people voted )
+
2015-11-17 09:25:40 59ad961d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   še
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Transformáciou k lepšiemu životnému prostrediu


Transformáciou k lepšiemu životnému prostrediu
Termín transformácia ekonomiky sa väčšinou spája s procesom privatizácie v 90.rokoch. Vytváranie slovenskej kapitálovej vrstvy z pochopiteľných dôvodov v sebe nesie trpkú príchuť piš...
Nejskvělejší jídlo v dějinách lidstva
Hrobári EÚ sú za rohom
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0289 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage