Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Otvorený list Sociálnej poisťovni


Otvorený list Sociálnej poisťovni

Otvorený list Sociálnej poisťovni ako odpoveď na aktuálne rozposielané zásielky ohľadom otvorenia II. piliera.

Sociálna poisťovňa

ústredie

Ul. 29. Augusta 8 a 10

813 63 Bratislava

Vážená Sociálna poisťovňa,

v zásielke, ktorú som od vás v posledných dňoch obdržal ma vyzývate, aby som si ju pozorne prečítal a zvážil svoje rozhodnutie zotrvať v II. pilieri, a to v súvislosti s jeho opätovným otvorením od 15. marca do 15. júna 2015.

Pôvodne som sa tomuto spamu nehodlal venovať, ale mením svoje rozhodnutie a odpovedám vám nasledovne.

Vážená Sociálna poisťovňa, som neskutočne rozčarovaný z pamfletu, ktorý práve teraz čítam, ktorého obsah je od nestrannosti tak ďaleko ako vyrovanosť štátneho i rozpočtu Sociálnej poisťovne, a na ktorého distribúciu a ostatné náklady s ňou spojené sa i ja (nedobrovoľne) skladám. A preto Vás žiadam o nasledovné:

 1. už nikdy mi neposielajte takýto zavádzajúci list vytvorený a odoslaný na politickú objednávku najväčšieho zlodejského zlepenca v histórii SR, strany SMER-SD,
 2. vyčíslite a pošlite mi informáciu o všetkých nákladoch, ktoré Sociálna poisťovňa vynaložila na poštovné, papier a čas potrebný na vytvorenie tohto listu spolu s informáciou, kto znáša tieto náklady,
 3. vyčíslite a pošlite mi informáciu, ako sa každoročne do dnešného dňa vyvíja deficit vo fonde dôchodkového poistenia (bez príspevkov zo strany štátu) a aký plán vypracovala Sociálna poisťovňa na eliminovanie dnešných a budúcich mnohomiliardových deficitov spôsobených (najmä) demografickým trendom,
 4. pôvodne som chcel tiež žiadať o meno/á osoby/osôb, ktorá/é tento list písala/i, nemusíte ani odpovedať, evidentne pochádza zo Súmračnej ulice v Bratislave.

Zároveň, i keď takúto možnosť vo vašom liste neposkytujete, žiadam týmto o vystúpenie z I. (pyramídového) piliera. Tak ako ma v liste vyzývate na pozorné prečítanie a rozhodnutie sa, pri plnom vedomí a svedomí, pozorne som svoje rozhodnutie zvážil a rozhodol sa ďalej neprispievať do systému, ktorý sa rúti do priepasti (o čom už vo vašom pamflete nepíšete).

Žiadam teda, aby z príspevkov do Sociálnej poisťovne, ktoré mesačne odvádzam, ste mi odpočítali čiastku prislúchajúcu na dôchodkové poistenie a celú ju posielali na účet do mojej dôchodkovej správcovskej spoločnosti. A nielen z dôchodkového poistenia, ale aj z ostatných prebytkových fondov, z ktorých hradíte deficit dôchodkového fondu, a to v alikvotnej výške podľa výšky mojich príspevkov.

Zároveň vás žiadam, aby ste všetky moje doteraz uhradené príspevky do Sociálnej poisťovne na dôchodkové poistenie, ktoré neboli od môjho vstupu do II. piliera na môj dôchodkový účet v DSS pripísané, jednorazovo a bezodkladne previedli na môj osobný dôchodkový účet. K tejto čiastke pripočítajte, obdobne podľa odseku vyššie, i alikvotné čiastky platieb z ostatných prebytkových fondov.

Vyhlasujem, že ak k takémuto kroku pristúpite, nebudem si uplatňovať žiadne nároky, a to ani nikdy v budúcnosti, týkajúce sa tzv. štátneho (pyramídového) dôchodku alebo akékoľvek iné dávky spojené so systémom dôchodkového poistenia.

Hoc by som mal na konci tohto listu ostať s pozdravom, najradšej by som vám ukázal prostredník. Vlastne oba.

Príloha:

Vysvetlenie fungovania pyramídy

Pyramídová schéma (tiež pyramídová hra alebo lietadlo) je podvodný, dlhodobo neudržateľný obchodný model, v ktorom je zárobok závislý na privedení ďalšíchúčastníkov do schémy. Každý nový účastník< em style="line-height: 1.538em;"> musí za vstup do schémy zaplatiťpoplatok a za to dostáva právo inkasovať tento poplatok (alebo jeho časť) od ďalšíchúčastníkov, ktorých sám získa. Časť vybraného poplatku si obvykle necháva pre seba a časť odovzdáva tomu, kto ho získal (alebo naopak organizátor hry vyberápoplatok a časť preplatí za referenciu). Pyramídová schéma neponúka žiadny dodatočný kvalitný produkt ani službu. V praxi taký model nefunguje (zarobia na ňom len jeho organizátori a tí z účastníkov, ktorí vstúpili na začiatku), pretože počet potrebných účastníkov exponenciálne narastá. V mnohých krajinách je tento obchodný model nelegálny (zdroj: wiki).

Sociálna poisťovňa (tiež pyramídová hra alebo lietadlo) je podvodný, dlhodobo neudržateľný obchodný model, v ktorom je zárobok závislý na privedení ďalšíchpoistencov do schémy. Každý nový poistenec musí za vstup do sociálnej poisťovnezaplatiť poistné a za to dostáva právo inkasovať tento dôchodok (alebo jeho časť) od ďalších poistencov, ktorých sám získa (možno príde aj na to). Časť vybranéhopoistného si obvykle necháva pre seba a časť odovzdáva tomu, kto ho získal (alebo naopak sociálna poisťovňa vyberá poistné a časť vypláca dôchodok). Sociálna poisťovňa neponúka žiadny dodatočný kvalitný produkt ani službu (okrem falošného pocitu istoty). V praxi taký model nefunguje (zarobia na ňom len jeho organizátori a tí z poistníkov< em style="line-height: 1.538em;">, ktorí vstúpili na začiatku), pretože počet potrebných účastníkovexponenciálne narastá. V mnohých krajinách je tento obchodný model nelegálny. Na Slovensku je však tento model Sociálnej poisťovne legálny.Author: transparentne # RoceMone16
Slovensko2015-04-0818
-
 60% ( 10 people voted )
+
Autor opomína základné pravidlá ekonomického charakteru...Autorovi - prečítaj si moje príspevky staršieho dáta

Bertold # FuliXuju84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-09 17:45:49 5f67f3ca
Ja som za, nech si záujemcovia odídu úplne do II. piliera, keď sloboda voľby, tak úplná. A tým pádom nech sa už neobracajú na soc.poist. A tiež prestať vyplácať dôchodky o príslušnú sumu (znížiť) ich rodičom, keďže sa na ich dôchodky teraz do I. piliera skladáme všetci, či? Mal by si svojich rodičov financovať sám. Ľahko je trhnúť sa z rozbehnutého vlaku... Autor si neuvedomuje, že I. pilier nie je o šetrení si vlastných prostriedkov len pre seba ale že terajšie odvody financujú dôchodky našim rodičom. Preto je to sociálny systém, nie sporivý ani investičný. Na to sú iné produkty, napr. III. pilier....
defender # LixuWija97
-
 53% ( 7 people voted )
+
2015-04-09 19:35:55 d5b582fe
Hackettova vlna:
1. Všeobecná ekonomická prosperita
2. Růst porodnosti, zvyšování počtu obyvatel
3. Roste poptávka po životních potřebách
4. Poptávka převýší nabídku
5. Ceny rostou
6. Ne všechny ceny rostou současně
7. Ceny energií, potravin, bydlení a surovin rostou
8. Ceny energií rostou mnohem rychleji než ostatní komodity
9. Ceny zboží rostou pomaleji a ceny komodit zrychlují růst
10. Peněžní inflace začíná
11. Devalvace měn ve velkém rozsahu
12. Masivní deficity vládních rozpočtů
13. Rostoucí rozdíl mezi výnosem z kapitálu a z práce
14. Rostoucí nerovnoměrnost bohatství a sociální nepokoje
15. Válka

A tak ty trulo transparentny,setri na duchod v druhom pilieri.Je totiz uplne jedno,ci sa zjebes z kilometrovej skaly,alebo sa skala zjebe na teba.

harry # PahoLenu00
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-04-09 20:12:26 b229d922
Ďalší užitočný idiot s vymytým mozgom.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-09 20:32:31 bca784a0
defender, áno, v podstate sa skladáme na dôchodky terajších dôchodcov. ale položme si otázku, keď ešte nebol dôchodkový systém a zaviedli ho, kto sa skladal vtedajším dôchodcom na dôchodky? no predsa nasledujúca generácia. ale oni sa predtým nemuseli skladať. dá sa povedať, že tie ročníky z 20 tych rokov 20 stor. vyžrali všetky výhody. to bude mať vplyv aj na dĺžku života. tie ročníky v detstve prešli prírodným výberom, lebo ešte neboli kvalitné lieky, a keď zostarli tak socialistické zdravotníctvo sa síce nerovnalo špičkovým západným klinikám, ale bolo relatívne dostupné pre všetkých, tzak toto zdravotníctvo už pomerne kvalitne predlžovalo životy tých ľudí.
v budúcnosti už s takým rátať nemôžeme. je to skôr naopak. prežilo veľa všelijakých "scípakov", lebo o deti sa lekári starali a teraz tí s množstvom chorôb zostarli a zdravotná starostlivosť sa zhoršila. to povedie ku kratšej dĺžke života a menej kvalitnému prežívaniu staroby.
nasledujúce generácie už nemôžu rátať ani s dôchodkami či už I. II. alebo III. piliera. ľudia sa môžu spoľahnúť len sami na seba, teda ani na štát, ani na súkromné dôchodkové spoločnosti. tí na tom len parazitujú a I. či II. pilier, to je len taká prekáračka medzi nimi.
v prírode to funguje tak, že kto už nevládze sa o seba starať, hynie. s tým sa musí rátať. v rámci prežitia, pôjde súcit a solidarita bokom, tá sa dá len do istej miery.

aaa # RuxaQija4
-
 43% ( 4 people voted )
+
2015-04-09 21:12:37 b2290988
aaa, jasné že tá prvá "várka" to mala "bezpracne" ale tak to už niekedy je, že pri zavádzaní niečoho je vždy určitá skupina, ktorá na tom profituje a tá posledná bude bez lebo sa už nebude mať kto skladať aj keď oni sa skladali iným. To máš ako s určitými finančnými záležitosťami napr. tí, ktorí majú dôchodok do 250,- dostanú pridané 5 eur a tí nad 250,- dostanú 8..... U niekoho je rozdiel 1 euro vo výške dôchodku a už dostane o 3 eurá menej. Spravodlivé? Vždy je niekde tá určujúca hranica a tí tesne pod ňou sa cítia ukrivdení.
Spravodlivosť nie je, je to len fráza, ktorá sa rada používa pre určité zdôvodnenia. Ani tá smrť, ktorá je u každého istá a nemeniteľná, pretože niekoho skosí už v detstve a niekto žije aj do 100 rokov. Takže?

defender # LixuWija97
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-10 06:43:34 d5b582fe
loading...
Ještě požádejte státní byrokracii o posílání výnosu ze státních podniků - co je státu - patří přece v poměrném podílu také Vám. Přece jen neponesete náklady a zisk nenecháte politické reprezentaci k mocenskému kšeftování a odměňování kamarádů teplými křesly?

Byrobydzan # MuhaFipi07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-10 10:55:33 4e88a6f9
Jo a proti čemu vlastně pojišťuje "Sociální pojišťovna"? Proti sociálnu?
Co je ona pojistná událost při které by se teprve mělo vyplácet plnění?
A když nebude plnění vypláceno a nemá fungovat taková "pojišťovna" na politicky komerční bázi (nebo je stavěná aby někomu generovala např. politický "zisk"?), tak by mělo být samozřejmé nevyužité osobní zálohy ("přeplatky") vracet. Jinak nemá právo se takový systém nazývat pojišťovnou.

Byrobydzan # MuhaFipi07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 11:00:39 4e88a6f9
harry: Aha, takže Evropská populace překotně roste, chceš naznačit? A to je alibistickým důvodem bolševika ovládajícího korporace i státní byrokracii, aby zvedal ceny zásahy do trhu, že ano? Tak jsi to myslel?

trullo # FoloJuxe07
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-10 11:04:52 4e88a6f9
je mi divne z toho, kolko nesvojpravnych jedincov "socialny system" vyprodukoval...po tisice rokov sme prezili bez socialnej poistovne a mnoho narodov sveta doteraz ale tu mi idu niektori kre*teni tvrdit, ze bez socialnej poiztovne sa neda prezit, pre vas len jedno, chodte do prdele, ja vam do toho bordelu odmietam prispievat

Yanath # VepeBeke80
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-10 11:11:22 559f68d2
Anebo jedno z mála, co skutečně roste (ego...) je s mocí chuť po další moci a k tomu potřebují být oni-politbyrokrati- vždy o pár kroků napřed kam hnát ostatní...Politbyrokrat se bude mít vždy relativně lépe nad poměry, které vytváří pro neprivilegované - cucá totiž z nakradeného (daně atd.) nikoli ze sebou vytvářeného...cucá i z ukradených korporací jejichž podíly ovládá, včetně základních zdrojů, cucá a bobtná zástup jeho přiznivců přisátých na principielně stejném cecku...
Tím, že si vláda půjčuje na své opravdové (a ne jen ty proklamované) zájmy...způsobuje inflaci...zvláště pak v systému kdy donucuje používat jen monopolních státních peněz...
A mimo to nelze ukonejšit touhu bolševika po tom, aby byl stále něco extra - takže primární pro něj není všeobecná prosperita, nýbrž to, aby měl RELATIVNĚ oproti ostatnímu, co decimuje, lepší možnosti...Prostě jen čeká na jakékoli záminky (mediální) a nemůže se dočkat, kdy zase zvedne ceny sebou ukradeného kapitálu...

byrobijec # JaboMobi08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 11:14:38 4e88a6f9
Sústreďovať --nejakým spôsobom ---peniaze je jedná vec. Dá sa aj zákonne! A čo s tými peniazmi --naakumulovanými? A začíname---kadejake piliere--- poisťovníctvo--ako také--investovanie, špekulácie aaaa .. Nie Nie -- najsamprv ich využiť aby zarobili na môj...tento.. prezent.. a až potom ..nech sa deje čosi... aj pre prapôvod určenia..."nejaké dôchodky, zdravotné....aa" A kdesi sú aj 8% /Soroš --fiačkam mal 800%/ " chasnované " špekulatívne.. . Taká je logika naj ...jednoduchšia.. všetko iné je zbytočne vysvetľovať ...Aj vo výskumáku...ekonomickom...!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 18:55:03 58d4289b
Dejiny poisťovníctva ako takého ..začali ..pri "KRADNUTÍ ZLATA INDIANOM" ... lode ktoré vozili zlato ../5/ viezli a /1/ keď nechceli aby boli okradnutí --zaplatili ..."ochránke"..štátnej ..Až nakoniec tá ochránka - štátna .. A kadejakíí .."bukanieri".. piráti..a iná "háveď" kumulované .... pekne na neznámom morskom priestore..."raube".. Ale čo ešte treba... vysvetliť...Každá zákonná kumulácia peňazí je využívaná...SÚKROMNE. A morálka je v..priestore .."luft".
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 19:13:01 58d4289b
Za chvíľu sa nájde systém / termovízny...ako vzor.. napr. zelené teplo uniká, červené sa akumuluje.../ kde budú pod kontrolou financie..Kde sa koncetrujú /zelené/ a kde sa rozpúšťajú --červené.. a presnosť sa bude KONKRETIZOVAŤ.. /Poisťovňa ..získala--zákonne... investovala..tá het.. získala ..a spätne poskytla.. a nie a nie aby sa deficit či prebytok dostal na platformu ..objektívnu, morálne nezávadnú.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 19:27:14 58d4289b
A co je socialne na tom, ze odvadzam odvody pre niekoho, kto radsej nebude robit ale sediet doma na riti a nakoniec zomrem pred dochodkom. A este ak nezaplatim nacas, tak mam na krku exekutora, lebo porusujem "socialnost" a nechcem venovať niekoľko rokov života druhým. A tato s***vena institucia mi pise, aby som urobil spravne rozhodnutie? Trapne a ubohe...
Erik # WocuFyty42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 19:59:55 55edea1a
KAŽDÁ POISŤOVACIA USTANOVIZEŇ JE ZISKOVÁ lebo ináč neexistuje!A spolu s bankou tvorí tandem pre tvorbu nekry tých peňazí...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 20:23:11 58d4289b
Volá cigán do banky: "Už mi prišla podpora na účet?"
Operátor: "Neviem, ale mne už z účtu odišla" ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-04-10 21:03:08 58d7436a
viaceri nevedia ako system soc zabezpecenia funguje, na zaciatku nikto nedostal nic zadarmo, aj vtedy aj dnes musi do neho prispievat roky, aby mal narok na dochodok. kazdy ma kupovat vyrobky vyrobcov v tej krajine
kde chce dostavat dochodok, lebo len zamestnanost dokaze vytvorit dost prostriedkov na odvody do soc poistovni. sukromne poistovne vam nic nevyplatia, je to len o dobrom dochodku pre ich sukromnych majitelov, potom neziadajte stat o kompenzacie

SES # PolyPuja57
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 09:07:37 bc707009

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   s
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem


											Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem
Zatímco ukrajinský operátor plynovodu Naftogaz prohlašuje, že veškerá přeprava plynu z Ruska do Evropy běží normálně, Bloomberg hlásí, že ruský export zemního plynu do Evropy slá...
Vývoj verejného dlhu SR
Estonský pozemní bojový dron THeMIS ADDER má za sebou ostré střelby
Čo majú spoločné karibskí piráti a kalifornskí väzni?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0422 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made