Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Osem boháčov, ktorí obohatili všetkých


Osem boháčov, ktorí obohatili všetkých

Britský Oxfam vydal už tradičnú správu o nerovnosti vo svete. Ak by ste sa chceli následne vyhnúť mediálnym titulkom o tom, ako 8 boháčov vlastní toľko majetku, čo polovica planéty, museli by ste aspoň na týždeň ujsť do lesa.

Krv každého bojovníka za spravodlivosť musela zovrieť. Do rúk sa chytili fakle a vidly, alebo aspoň sa začali písať statusy o tom, ako preusporiadať svet. Veď títo boháči ten majetok za celý svoj život ani len nedokážu minúť, ako napísal istý slovenský poslanec, a dodal, že títo boháči nič prospešné pre ľudí nevytvorili. Ako vrchol paradoxu to napísal na stenu sociálnej siete, ktorú vytvoril jeden z tých boháčov, na počítači s operačným systémom, ktorý vytvoril druhý.

Pritom to v skutočnosti bola správa plná pozitív. Najväčším pozitívom bolo, že sa v zozname nenachádza ani jeden diktátor, ktorý by svoj majetok získal pľundrovaním svojich subjektov. Ďalšou skvelou správou je, že ani jeden (!) z osmičky najbohatších svoje impérium nezdedil (pozdravujeme pána Pikettyho). Buffet mal otca kongresmana, ostatní pochádzali maximálne z vyššej strednej triedy. Druhý najbohatší človek planéty, Amancio Ortega, je syn španielskeho železničného robotníka. Viacerí sú prvou, či druhou generáciou potomkov imigrantov.

Prehliadka žralokov z Wall Street, ktorí svoj majetok vybudovali počas divokých večierkov s centrálnymi bankármi a regulátormi? Opäť mimo len dvaja sú finančníci. Buffet však prvé daňové priznanie podal ako 14-ročný, keď obiehal susedov na bicykli a predával im drobnosti. Bloomberg zarobil skôr na burzových informačných systémoch, ako na investovaní (na ktorom nie je samozrejme nič zlé).

Ostatní? Facebook, Microsoft, Oracle, Amazon... Každý, kto nežije v dutom pni uprostred Aljašky, si musel všimnúť, akým zásadným spôsobom produkty týchto firiem obohatili v posledných desaťročiach svet, v ktorom žijeme. A často krát to boli práve tí najchudobnejší, ktorí z komunikačnej a IT revolúcie vyťažili najviac. Spomeňte si na to, keď sa vám nabudúce ozve helpdesk v Bangalore.

Chýba Gatesových 75 miliárd dolárov niekomu? Ukradol ich snáď Afričanom, či obyvateľom Bangladéša? Nie. Majetkové hodnoty nepadajú z neba (fakt, ktorý majú mnohí problém pochopiť), ale musia byť vytvorené. Gates, či Zuckerberg sú bohatí, pretože to bohatstvo vytvorili v podobe superúspešného produktu. Ich bohatstvo nijako neblokuje ostatných obyvateľov planéty v raste, práve naopak, dali im k tomu rastu ďalšie nástroje.

Ich majetok nemá formu obrovského trezoru plného zlatých mincí ako v Káčerove (ďalšia obľúbená predstava), ale formu podielov vo firmách. Čo by sa stalo, keby Bill Gates v záchvate filantropie každému obyvateľovi Bangladéša venoval tri akcie Microsoftu? Asi tušíte, že nič moc. A čo by spravili obyvatelia Kene s akciami Amazonu, ktorý nevypláca dividendy (podiely na zisku)?

Posledný pokus: čo keby týchto osem boháčov všetky svoje aktíva rozpredalo (426 miliárd dolárov) a rozdali tieto peniaze desatine ľudstva, ktorá žije z menej ako 2 dolárov na deň? Táto desatina ľudstva by mala nie 2, ale 4 doláre na deň. Jeden rok. Aj to len teoreticky, keďže na svete nie je nikto a nič, kto by na fleku kúpil majetok za pol bilióna. Na ďalší rok by už neboli ani peniaze, ani boháči.

Generovanie bohatstva je dlhodobý proces, prerozdelenie jednorazový. Prosperita sa dá dosiahnuť len jedným z týchto spôsobov.Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Svet2017-01-2437
-
 47% ( 5 people voted )
+
Dobreee.

Vlachynsky,ty si iny kolik.

Druhy najbohatsi clovek planety,Amancio Ortega.:DDDD

Uz len cakam,kedy duo R+R bude zaradene na 1201 miesto v americku/nie globalne/v stave majetku a bohatstva.:DDDDD

Spolu so svojimi ostatnymi kumpanmi.
harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-24 13:51:50 d8db5164
mimochodom chudacik z INESS, ani Gates ani ten cukrousek by si ani nepipli bez tej chudobnej polovice sveta, ale ked myslis, ze len oni dvaja,tak patris do spravneho chlievicka zvaneho Sorosovi curaci.
rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-24 14:10:41 55d89f5b


Chýba Gatesových 75 miliárd dolárov niekomu? Ukradol ich snáď Afričanom, či obyvateľom Bangladéša? Nie.

Ty sorosov hulibrk, ano chyba, keby ich nevlastnili oni, vlastnili by ich dalsi, ktori by nakupovali, vytvarali pre druhch zisk, ci popripade vytvarali dalsie prac. miesta, tie nikdy neminute miliardy totiz len lezia prachom, peniaze su obezivo a ak su v rukach par jedincov, ktori ich nikdy uz do obehu nedaju, tak uz obezivom nie su.


Navyse ty duta Sorova devka, peniaze sa sami od seba neklonuju, nerozmnozuju,preto chybaju...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 2 people voted )
+
2017-01-24 14:35:59 55d89f5b
rafael,

nelezia.Tie prachy sa tocia.

Vitaz ankety aspon nieco vytvoril,preto dostal aj pozvanku do klubu ktoru prijal.

A bacha,ludia su kobylky,spast a potiahnut o dom dalej.Rozumnych je mensina,preto chapem G. co myslel ked pred casom spomenul istu formu totality v riadeni,bez ktorej to v buducnosti tak ci onak nepojde.
harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-01-24 16:06:23 d8db5164
Uvedomte si že naozajstní najväčší boháči (Rottschild, Rockefeller, Warburg, Soros...a spríbuznení-veď viete ktorí) na zozname najbohatších permanentne chýbajú...jednoducho si tam neželajú byť. No a tento typ "boháčov" naozaj jakživ nevytvoril za halier pridanej hodnoty-na rozdiel od Gatesa, Jobsa, Forda, Edisona, Baťu...Takže nie je boháč ako boháč. Len toľko...
Last before the storm # RehyHidi50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-24 19:00:19 55e4d65b
Keby ľudia aspoň závideli majetkovo rovnocennému, ale vysvetlite mi prečo manuál, ktorý chodí každé ráno do fabriky na šiestu k sústruhu, závidí miliardárovi na druhej strane zemegule? Keby závidel aspoň susedovi, ktorý chodí pre zmenu každý deň ráno do úradu, to by bolo pochopiteľné. (a naopak) Ale takto vysoko v závisti rúbať, to nemá logiku...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2017-01-24 19:04:49 d405c1fd
loading...
Vlachynsky, tvoja debilita nepozna hranic, ako priklad dobreho kapitalizmu si vyberies akurat Billyho, podvodnika, ktory vytvoril velke hovno, nikdy nenapisal ani riadok pouzitelneho kodu, neprispel k vyvoju mikroprocesorov, elektroniky, ani pocitacov, ani nicoho ineho, elektronike a strojovemu kodu dodnes ani nerozumie, len dokazal oklamat ludi od IBM, predanim im OS, ktory vtedy ani nemal a nasledne ho za 50 000 ziskat od o tom ani netusiaceho autora DOS-u, Patersona, ktory ho ukradol Kildallovi, ktory ho napisal na objednavku pre Intel, ktory by bez IBM tiez mozno ani nikdy nebol vznikol...?

O Patersonovi a Kildallovi vacsina ludi nikdy ani nepocula, tak isto ako nikdy nepocula ani o tisicoch technikov z IBM a Intelu, ktori skutocne vytvorili nejake hodnoty... Tito talentovani ludia tvoriaci skutocne hodnoty totiz nie su podvodnikmi, ani obchodnikmi, oni len tvoria hodnoty, lebo to dokazu a nicim inym sa ani nezaoberaju... Ti v kapitalizme navzdy ostanu len nikym nepoznanymi "zamestnanickymi sockami", pracujucimi niekde za nejaku mzdu... V kapitalizme vzdy najviac profituju podvodnici ako Billy, ktori niekomu predaju to, co ani nemaju, pred prakticky ukradnuty DOS len napriklad postavia skratku MS, nasledne ukradnu Windows od Xeroxu a vdaka IBM, vdaka svojmu povodnemu podvodu, svoj OS dostanu do vsetkych PC na trhu... Nie tvorba hodnot je kapitalizme podstatna, len drzanie sa zasady, ked neojebes blizneho svojho, kapitalu sa nedockas...

A aby tomu vsetkemu Billy nasadil korunu, aby este raz naplul do ksichtov tisicov neznamych technikov, ktori dlhe dekady tvorili realne hodnoty, ktori sa svojou pracou zasluzili, ze dnes je tam kde je, su dnes OS od Microsoftu, aj Microsoftom zakupeny Skype, naoblubenejsie spehovacie nastroje NSA - statom vytvorenej a sukromnym korporaciam, z penazi danovych poplatnikov, trvale zisky zabezpecujucej, teroristickej organizacie...

Vravis Vlachynsky, ze Billy 75 miliard nikomu neukradol...? To je otazkou vykladu zakonov, v kazdom pripade ich ale ani nezarobil a uz vobec nie poctivo... Miliardy nie je mozne zarobit, ani miliony, tie je mozne len niekde ukradnut, len ich ziskat nejkym podvodom... Jeden clovek nevytvori absolutne nic, nech uz by bol akokolvek talentovany, nevyrobi si ani zasranu motyku... Na to, aby vznikol nejaky vyrobok, su potrebne tisice ludi, tisice ludi tvoriacich hodnoty a preto aj monetarna hodnota toho vyrobku, by zakonite mala plynut do vrecak tych tisicov ludi, nie do vrecka jedneho podvodnika... Tam je problem Vlachynsky, tam je ta kradez a to som sa o burzach, o specializovanych kapitalistickych instituciach pre zlodejov a podvodnikov, ani nezmienil...


tvorca hodnot # HesyNuqi84
-
 50% ( 2 people voted )
+
2017-01-25 00:42:51 caafadda
Ty si tak tvorca 3.14covin a nie hodnot.
otvoreneoci # VymoVupu87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-25 03:49:11 0eba53d1
Pri občasných dlhých chvíľach teoretizujem, že by som eventuálne trochu aj pomohol červeným bratom na barikádach. Ale po tomto ? Serem ja na to, veď za 2 doláre, aj to len na rok, kto už bude riskovať, že ? A neviem, či by to stálo za to aj pri pripočítaní Rotschildovej buksičky. To už sa radšej skúsiť pragmaticky zamestnať u nejakého nenávideného korporátneho fašistu, hehe. Výnos by bol odhadovateľne uspokojivejší. Vďaka Vlachynský za AWACS.

Chápem Gejza, že aj teba to vydesilo. A chápem aj to, že v takýchto ťažkých chvíľach zmarených nádejí moralizovanie môže čo-to zachrániť. Ale asi tak, ako mamina sukňa, hehe. Každopádne účasť pragmatických revolucionárov na prerábke sveta sa stáva otáznou.

Apropó, krádež nápadov. Zdá sa mi, že svojho času napr. ani pri okopírovaní podvozka Studebakera pre Praga V3S nemali prílišné škrupule, že ? A pánabeka, socane ! Tie milióny drobných tvorcov hodnôt by si bez lídra, t.j. nositeľa nápadu ako ich zapojiť do produkčného "matrixu" by si ani neprdli. Krva, však to dokonca vedel aj taký Lenin !!!

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 07:18:12 59ad0c66
Vies FcKensie, zeny prakticky ziju v dvoch paralelnych svetoch... Fyzicky v realnom svete a mentalne, okrem realneho sveta, rovnako intenzivne aj v paralelnom svete svojich predstav, ktoreho obraz, aby to cele bolo este zaujimavejsie, este nezriedka menia... Realita preto logicky nie celkom koresponduje so zavermi a ocakavaniami, vytvorenymi v ich paralelnom mentalnom svete a to u nich samozrejme vyvolava podrazdenie, vnutorne napatia a nespokojnost... Ked miera ich nespokojnosti prekroci kriticku hranicu, alebo im nieco sposobi dodatocne citove rozpolozenie, napriklad kramy, exploduju... Svoju exploziu typicky namieria smerom k svojmu partnerovi, ktoreho nou vzdy prekvapia... On nepozna ich vnutorny svet a aj ak by mu kedysi boli do neho na chvilku pootvorili dvierka, odvtedy sa uz x-krat zmenil, takze mu to pochopeniu situacie nema najmensiu sancu pomoct... Zena v pochopeni situacie vtedy muzovi rozhodne nepomaha, nevyjadruje sa v konkretnych suvislostiach, nevznasa konkretne obvinenia, nijako sa mu nesnazi objasnit pricinu svojho podrazdenia, len vybuchuje... Ktovie, mozno vtedy sebe ani ona sama celkom nerozumie...?

Mila FcKensie, miera tvojej vnutornej nespokojnosti prekrocila kriticku hranicu, dostala si kramy...? Nepoznam tvoj menstruacny cyklus a ani to, s cim bojujes vo svojom paralenom mentalnom svete...? Uteka ti ocko na silonkach, zlomil sa ti opatok na lodickach, ukradli ti kabelku...? O akych cervenych barikadach hovoris, o akych dvoch dolaroch, o akych revolucionaroch, leninoch, nositeloch napadu...? Co si sa mi vlastne pokusala povedat...? K comu si sa pokusala vyjadrit...?


tvorca hodnot # HesyNuqi84
-
 50% ( 2 people voted )
+
2017-01-25 11:54:07 5ee77486
Súhlas...tvorca hodnot84... s posledným odstavcom. Je tu však ešte .. náš otvorenéoci 87... a so svojímy útokmi na Slovákoch..krtkoch...alebo 3,14ckou a ..štandardný ..Pande 36tkový.... A bude si myslieť niekto že "antagonizmy sa priťahujú" . resp . múdrejší vždy ustúpy ---keď je hlúpejší. Teda schválne kto tomu rozumie.....Ja mám rád i ..Pandeho i otvorenéoci..... sú inííí...jednoznační . jednoduchý a čitateľný... Dačo kedysi vedeli....keď boli pod kontrolou.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 12:58:47 58d4289b
Pande36..ono s tou závisťou...hajajáááj. A vraj "boľšechtiví" . komu .tomu istickému ..resp . sociál-rozdávajúci sú hlavní "ZÁVISTLIVCI", / sústružníci či iní manuálnici / . Dajte pokoj. Môj zlatí , závisť má aj svojú inú tvár opačnú a tou je dajmä tomu "dobrochtiví". Ták pekne ste to pohnojil...neznalostne. Tu sa nejedná ani o jedno ani o druhé.Ak niekto bohatne ..v zmysle zásad aj LIBERALISTICKÝCH ..teda ..rovnosti podmienok, rovnakej osobnej dôstojnosti..tak napr. SOROŠ --fiačkovské 800% zúročenie vkladov by bolo umožnené ...1/3 národa v prvom roku druhej v druhom atd.. a dneska by pol Hungárie bolo by ../no neviem prísť na "funkciu" nášho terajšieho prezidenta v súvislosti s charitatívnym rozdávaním " získaných " úrokov..niečo ako "božská mana" / Však to sa nejedná o závisti ale o rovnosti podmienok ...Ale s plnej riti sa dobre serie...A Vám je ..nie za mlákou ..ale u nás doma všetko jasné s Elektrou, s VSŽ, BMG, privatizáciu ako takou...a s hajzlami tíško si vegetujúcimi ..generačne...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 13:26:48 58d4289b
Turulský Icik-filantrop, Dobrý cherubín-lichvár, košické HUKO... dokonca aj obyčajná vila v stráni... takže toto sú vaše ciele závisti. Klop, a prečo vás to tak nakakáva? Čo s tým chcete robiť? Máte už v krčmičke nejaký sci-fi rovnostársky plán budúcnosti? Užívajte si radšej života ako ja. Trebárs aj na lazoch vo vašej obľúbenej drevenej krčmičke k vlastnej spokojnosti, keď už nechcete zdvihnúť zadok a zájsť na nejakú kultúrnu akciu. Veď dať si kalíšok je možné aj tam...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 14:31:56 d425402c
Maciak, ty si tiez dostal kramy...? Ty curakovanie na fore a pisanie infantilnych komentarov 24/7, nazyvas uzivanim si zivota...? No boha jeho a ty to aj tak citis, ze si uzivas...? Prijmi moju uprimnu sustrast... :-DDD

O akom rovnostarstve trepes...? Rovnostarstvo je mozne aplikovat len v pripade tebe podobnych mentalnych deviantov Maciak... Rovnako nie ste schopni identifokovat podstatu problemu, tym padom rovnako ani navrhnut nejake racionalne riesenie, co vas uplne rovnako vylucuje z radov intelektualne sposobilych, bez ohladu na konkretnu mieru mentalnej deviacie u kazdeho z vas... Toto rovnostarstvo vsak nema nic spolocne s tu diskutovanymi spolocenskymi a hospodarskymi systemami... Tebe sa dodnes nepodarilo ani odhalit, o com tu intelektualne sposobili pisu, co...? :-DDD


maciatko fuzik # PynyKalu20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 16:43:22 5ee77486
Pande keď sedíš-nenahováraj nikoho-aby vstal ! alebo je to z tvojej strany trik-ako sa mu chceš dívať do zadku! a k vlastnej spokojnosti-užívať si taký život!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 17:04:32 58d4285f
Je jasná istá, možna nielen názorová ,rozdielnosť , ..Pande36.. Myslím si že tá "kultúrychtivosť" zase nie je až tak rozdielna. Záleží na "repertoári " chtivosti. Pre mňa ak sa zvýši úroveň hluku cez 100 dcb... a za-mätanie pódia vlasmi na hlave---zdvíham "kotvy" . Divadelné predstavenia v "spišskom trojuholníku "/PP SNV ..KK/ sledujem a zvládam. A spevácky ---Spáleny...decentný..nekomediálny /nechcem..ani reklamu a ni forsíračku --ako VY Metal../ A za ten :FILANTROP--výraz ďakujem .. To sú najväčší ---dejinne ---človiečikovia dnešní , ktorí samotnú podstatu filantrópie ... dostali do polohy NENÁVISTNEJ ...zlodejskej.A pre poriadok --ten druhý Klopi...je asi " chtivec značný".
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 17:42:07 58d4289b
A byť pod kontrolou..Pande36..nie je až tak zle...určite sa nedostanete na "šikmu plochu", aj okolie sa bude úctivo správať , aj odborno--vzdelanostne môžte povyrásť a vekovo Vám určite nič nebráni zdokonaliť sa v retorickom prejave -argumentačnom ./ a tu čašu vína...dajte si červené --vyrovnáva tlak a neochabuje "potenčné inštrumenty"/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 17:51:24 58d4289b
Klop, poznám dobre váš prejav... osobitý. Obsahovo-informačne skrytý, cielene...adresne určený. KyvoWavo je svojský iba jeden! Rozpoznám... pokusy kabaretných metamorfov, frustrátov... nevedia to. A keby ste mali problém, (s prepáčením) sám dedukovať... správne argumenty, odpovede... v prejavoch rétorických... zapojte mozgový potenciál celej krčmičky. Ste tam taká milá veselá chasa... lindaj-lindaj... CMĹ bunka... Posielam nápodobne... čin-čin... zdravicu kalichom rudého do doliny... užívajme (si)...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 19:03:48 bc7b649f
Á propos, škoda...Nestretneme sa spolu na akciách (kultúrnych) Diametrálnosť... ale nevadí, hlavne že si tiež užívate... to mám radosť.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 19:07:04 bc7b649f
Tak s tými ženami to nebolo bohviečo, Gejza. V pozadí nebodaj nejaký Freudovský problém ? A asi ani "dekodér" nefunguje optimálne. Podstata článku je práve v tých dvoch dolároch.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-25 20:10:06 59ad0c66
FcKensie, tak slovenska maladez predsalen ma problem s pochopenim textu, ako o tom pisali v novinach, co...? Ale je tiez mozne, ze si len dostala kramy... :-DDD

Vlachynsky sa len detinskym sposobom pokusal ospravedlnit kapitalizmus, takym liberalnym, pouzivajuc len bezobsazne agitky, vobec sa pri tom ani jemne nedotknuc podstaty... Z odrbavacov, spekulantov, zlodejov a podvodnikov, urobil obohacovatelov ludstva a ich konanie sa pokusil ospravedlnit tym, ze ak by sa ich lup rozdelil medzi ludi, nic by sa tym vlastne zasadne nezmenilo... Inymi slovami povedal, ze kradnutie je v podstate v poriadku, lebo akukolvek sumu by niekto neukradol, pri jej rozdeleni na 7 miliard hlav, by z nej nikto nezbohatol... To je inac typicky priklad liberalnej "argumentacie"... Co tam po podstate problemu, len dookola omielat slaboduche agitky a ked uz naozaj neviete kam z konopi, ked uz naozaj neviete ako obhajovat tu kapitalisticku zlodejinu, tak vyhlasite, no a co, Lenin tiez raz Krupskej ukradol sparatko a Putin by bol urcite este horsi... Nevadi, ze rec je o niecom uplne inom, vy diskutujete liberalne, podstatu obhajit nedokazete, lebo obhajenie takych volovin je nemozne, tak ju do bludu zahmlievate slaboduchymi agitkami a detinskym brblanim...

Vlachynsky aj ako priklady obohacovatelov ludstva uviedol len nepodstatnych curacikov, ktori tvoria len druhu uroven naraznikovej zony medzi masami a skutocnymi elitnymi akumulatormi sukromneho kapitalu, ktori naozaj hybu svetom... Prvou naraznikovou zonou su predajni hajzlici – politici a druhou presne tito "uspesni podnikatelia", ktori sluzia len pre ucely propagandy/reklamy kapitalizmu pre slaboduchych a tymto curacikom charakterom podobnych... Pozrite sa na nich, ak sa budete snazit, aj vam sa moze splnit americky sen, mozno aj vam sa podari odrbat masy, to je cele a ty si z toho cely nadseny, ze ti Vlachynsky poodhalil velke tajomstvo kapitalistickeho uspechu, zalozenom sice na odrbavani, spekulaciach, zlodejine a podvodoch, za ktore musi vzdy nejakou formou zaplatit chudoba, tie masy schopnych, vzdelanych a skusenych pracujucich ludi, ktorych vysledky prace si tito hajzlici privlastnuju a ktorych navyse vdaka svojim spekulaciam, cez ich staty, sustavne zatazuju dalsimi mastne zurocenymi dlhami, ale ktoreho liberala by to zaujimalo, podstatne je, ze si hrstka hajzlikov takto moze naplnat svoje vrecka, ucel svati prostriedky, kaslat na dosledky, nie...? A pre toto mate este aj pekny liberalny nazov, individualizmus... No co si potom moze o tebe normalny clovek asi tak mysliet...? Neprekaza ti, ze vazenia su plne individualistov...? Neprekaza, viem, individualizmus zacina len od urcitej sumy a urciteho poctu mrtvol vyssie... Len pod tymito hranicami sa nadalej jedna o kriminalitu...

V kapitalizme je clovek len nepodstatnym cislom, obnovitelnym ludkym zdrojom... Liberali tvrdia, ze je slobodnym... Ako moze byt clovek v spolocnosti slobodnym, ak spolocnost je postavena na hospodarskom systeme, pre ktory je clovek uplne nepodstatnym...? V tomto pripade je to predsa absolutne vylucene... Ak clovek v spolocnosti nestoji na prvom mieste, ak sa v spolocnosti vsetko ostatne neodvija od zabezpecenia jeho potrieb, ak jeho osud nikoho nezaujima, o jeho slobode sa je upne zbytocne bavit, nema ju a pokial sa jeho postavenie v spolocnosti zasadne nezmeni, ani ju mat nikdy nebude... Co na tomto liberalom nie je jasne...?

O com sa chces so mnou mila FcKensie bavit, ved ti nie su jasne ani elementarne veci...? Nepotrebujes citat ziadne brozurky, aby ti boli jasne priciny a ciele globalizacie... Nepotrebujes citat hysterikov, aby si dokazal pochopit, preco doslo k rozkradnutiu Ceskoslovenska, k jeho rozdeleniu, preco sa u nas miliardy ocitli v prave tych ci onych konkretnych rukach...? V tomto predsa musia byt vsetky suvislosti kazdemu myslenia schopnemu cloveku uplne jasne... Nejakym zarakom u nas na povrch nevyplavali ti schopni, ale hajzlici, vdaka informaciam a kontaktom z cias socializmu, vsetci do jedneho... To ale v tom celom nebolo pre elitnych akumulatorov kapitalu podstatne... Ich nezaujimalo, kto konkretne si co uchmatne, ci schopni, ci neschopni, ci coho vsetkeho schopni...? Pre nich bolo v novoziskanych krajinach podstatne len zavedenie bordelu a zaradenie tych krajin do globalneho kapitalistickeho bordelu, ktory oni drzia pevne v rukach... Dnes prechadzas okolo banky a nemas ani ponatia, komu vlastne ta banka patri...? Nakupujes v obchode a ani netusis, kto je jeho skutocnym majitelom, ktora firma je hlavnym akcionarom inej firmy a kto je hlavnym akcionarom tej firmy a kam az vedu vsetky nitky, kto to cele vlastne kontroluje...? V niektorych krajinach uz existuju len dve akoze konkurencne obchodne siete a obe patria tomu istemu majitelovi a navyse v tych krajinach tie siete vlastnia aj vsetko ostatne, od cestoviek, az po zdravotne poistovne... Kto riadi svetovu ekonomiku, riadi vsetko, rozhoduje o buducnosti nielen nejakeho statu, ale vsetkych statov, vsetkych narodov, to je ta globalizcia a ty mas z toho v kotrbe kompleny gulas... Nielen ty, ale vsetci liberali, vykrikujuci tupe agitky o slobode, poctivej sutazi na volnom trhu, obohacovatelskom kapitalizme, uspesnych nositeloch napadov, atd... Clovece, ved ty nemas ani ponatia v com zijes, o com sa chces so mnou bavit...? Pri mne si ako 5-rocne decko, pokusajuce sa vyvratit teoriu relativity Einsteinovi...


tvorca hodnot # HesyNuqi84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-01-26 01:28:14 5ee77486
No dobre Gejza, proti gustu žiaden dišputát. Ale čo vtedy, keď sa ťa náhodou niektorá trochu analytickejšie zaležená ovečka z košiara spýta, že dobre dobre, bača, Ameriku tiež neznášam, ako svoje bobky, ale som počula, že ani nie 1000 kilometrov od nás západne sú vraj košiare, ktoré si tiež hovoria liberálnene, a isssstotne tiež ojebávajú a kradnú ako straky, ale že napriek tomu o ovečky je báječne postarané počas celého ich ovčieho života. Dokonca že v jednom z nich chceli nedávno dať toľko krmiva, ktoré im vydrží až do konca, a že zato nič, ale vôbec nič by nemuseli robiť. Taaak baaaača, povedz, všááák je to len nejaký sprostý výýýýmysel.FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 06:42:50 59ad0c66
Neviem , skutočne neviem, ale FcKensie80..mňa už minule "prepadli "isté asociacie v súvislosti s Vaším "nickom" .Ono to "sie"/ihnem/ a samozrejme anglická skratka F.U.C.K atd...a k tomu "slušná jemnosť" , ale nebojte sa aj muži vedia byť... A keď ten vyplazený jazyk "Einstenov " /čo bežne na jeho foto vidieť/ si človek všimne ...tak dá sa ..čo poviete...zniesť aj vyššie prirovnanie. A ..tvorca hodnôt84...stratí "odvahu" nejemne sa vyjadrovať , predsa len je tu šanca čosi "získať--dosiahnuť" ./a ako som už tu kdesi písal o uplatnení "liberálov" v misijno--opatrovateľsko--charitatívnych ..neagresívnych činnostiach sú "ako doma " a neškodia/A Aj Pali v našej krčmičke povedal , že jeho manželka /okrem občasnej agresie pri riešení jeho vrtochov / plní tieto poslania zodpovedne ...a o " liberalistike" nemá ani šajnu.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 06:53:36 58d4289b
Bača: Kdeže, ty sprostá krava ovečka ! V mojich zožltnutých brožúrkach z VUML sa o tom práveže píše, že je to absolútna hovadina. Výýýmysel, propaganda, aby si mala zlý spánok. Ešte jedno také, a nabudúce ti to svojou bačovskou palicou vysvetlím, sprostaňa.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 07:05:38 59ad0c66
Klopi, si balzám.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 07:11:00 59ad0c66
Vy ..FcKensie80..si robíte so mňa SRANDU...Balzamom sa potierajú aj mrtvoly---tak teraz neviem -- na čo chcete použiť ten balzam...čo keď duše niet...ha? a rany neexistujú ...sú zahojené...aHa?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 07:40:38 58d4289b
FcKensie, debata s tebou, je ako debata lekara s nejakou poulicnou oveckou o cukrovke...

Lekar tvrdi: Diabetes mellitus je vaznym, dnes stale nevyliecitelnym ochorenim, ktore si u ludi vyzaduje celozivotnu aplikaciu lieciv, dietu, zmenu zivotneho stylu, priamo sposobuje dalsie take a onake zavazne ochorenia, od svojho nastupu chorych vyrazne obmedzuje v tom a onom, skracuje im dlzku zivota, vedie k amputaciam koncatin, strate zraku atd., atd. a preto je nutne robit vsetko preto, aby k nastupu diabetes mellitus 2. typu u ludi nedochadzalo a 1. typ tohto ochorenia, bol vyliecitelny... Dalej vysvetluje, ze pliaga cukrovky ma samozrejme najdramatickejsie dopady na nou postihnutych, ale nielen na nich a nielen na clenov ich rodin, ale aj na celu spolocnost, lebo toto a tamto, podrobne to vysvetluje a zakonci to tym, ze cukrovky sa je v spolocnosti nutne plosne zbavit...

Poulicna ovecka (ty): Ale ved cukrovka dava ludom slobodu robit co len chcu, henten sportovec ma cukrovku a podava mimoriadne vykony a tamten vedec s cukrovkou dostal Nobelovu cenu a henten dentista chory na cukrovku, je najlepsim dentistom v meste a beeeee, beeeee, beeee...

Lekar: Ale toto vsetko ludia robia/dosiahli nie vdaka cukrovke, ale napriek cukrovke... Cukrovka nedava ludom slobodu, prave naopak, znamena pre nich vyrazne obmedzenia, kladie na nich zvysene naroky, obmedzuje ich vo vybere jedla a napojov, musia sledovat co jedia, kedy to jedia, kolko toho mozu zjest, co piju, kolko sa hybu, kolko oddychuju/spia atd... Okrem toho musia cely zivot zazivat lieciva, ktorych vedlajsie ucinky u nich po case nutne sposobia to a ono, s pribudajucimi rokmi sa u nich pridruzia take a onake zdravotne problemy atd... Cukrovka pre ludi znamena jednoznacne len obmedzenia, ziadnu slobodu, tu nie je o com diskutovat...

Poulicna ovecka (ty): No ale nejakych 1000 km na zapad od nas a 1000 km na juh od nas, cukrovka umoznila ludom z farmaceutickeho priemyslu dosiahnut vysoku zivotnu uroven... Pozri ako byvaju, na akych autach jazdia, kde travia dovolenky, ako su materialne zabezpeceni, k akemu nebyvalemu rozvoju ich regionov vdaka ich firmam doslo...

Lekar: Na prvom mieste by mal hadam byt clovek a nie blahobyt niekolkych jednotlivcov, profitujucich z utrpenia inych...? Ucelom mediciny nie je trvale liecenie pacienta, ale jeho uspesne vyliecenie a hlavne prevencia ochoreni... Z tohto dovodu by mal byt farmakologicky vyskum zamerany na hladanie sposobov eliminacie ochoreni a nie komercne, na zabezpecenie co najvyssich buducich profitov majitelom farmaceutickych firiem... To nie je len o moralke a etike, ale aj o elementarnej logike...

Poulicna ovecka (ty): Ale co ak niekto bude chciet byt chory na cukrovku...?

Lekar: K takym ludom sa je zbytocne vyjadrovat, ti jednoznacne nie su normalni...

Poulicna ovecka (ty): Ale napriklad mna sa cukrovka netyka, preco by ma mala vobec zaujimat, ja s nou nic nemam...? Ja sa radsej zamestnam vo velkej farmaceutickej firme a tiez si vdaka rozsirenosti cukrovky financne prilepsim...

Lekar: Ale tyka sa ta tyka, len o tom nevies... A to nielen vo vyske tvojich prispevkov do zdravotnej poistovne a kvalite zdravotnictvom poskytovanych sluzieb, lebo ano, odborne vysetrenia a lieciva stoja peniaze a cim viac penazi bude v spolocnosti vydavanych na liecenie chronickych ochoreni, tym viac penazi sa bude v zdravotnictve uberat niekde inde a bude sa zvysovat poistne... Tyka sa ta to aj v tom, ake potraviny najdes na policiach v obchodoch, co budes nuteny konzumovat a ake konkretne dopady to bude mat na tvoje zdravie...? Ako som uz povedal, v medicine je najdolezitejsia prevencia, nechceme ludi liecit, ale predchadzat ochoreniam... Jednou z najdolezitejsich uloh prevencie, je zabezpecenie zdravej vyzivy v spolocnosti a toto opat koliduje so zaujmami niekolkych ziskuchtivych jednotlivcov... Dalsim dolezitym faktorom v prevencii nastupu chronickych ochoreni, vratane cukrovky, je minimalizacia stresu u ludi a hlavnou pricinou stresu u ludi, je ich existencna neistota, ktoru mimochodom opat sposobuju len niekolki ziskuchtivi jednotlivci... Uspesna prevencia je komplexny problem a ak sa mu nebudeme venovat, zacnu sa nam chronicke ochorenia sirit ako epidemie, co sa v sucasnosti s cukrovkou 2. typu aj vsade deje... Ak sa nezacneme vazne venovat prevencii tohto ochorenia, je pomerne pravdepodobne, ze jedneho dna postihne aj teba a vtedy sa ta bude tykat este viac... Ale o com sa tu vobec bavime clovece, o tom, ci je nejake ochorenie dobre, alebo zle, si ty normalny...?

Poulicna ovecka (ty): Ale beeeee, beeeee, beeee...


Presne takto vyzera nasa dlhorocna debata o liberalnom kapitalizme a ty stale len becis a becis... Samozrejme, mozes becat aj nadalej, aka je ta cukrovka fasa, ako je lepsie byt chorym na cukrovku, ako zdravym, mozno ma raz presvedcis...? :-DDD


tvorca hodnot # HesyNuqi84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-01-26 11:26:16 5ee77486
Veď ten balzam pre FcKensie8O je duša---Vaša-vaša Klopi! a srdce bije dááál-za horami za dolami- ani zvony netreba-keď láska prekvitá v hrudy a v balzam sa premení! Ó vitaj Slovensko-láska reči- mení sa-konečne-už tu bude Ráááj-bez nenávisti žiť! ---Ešte tak Pandeho zmeniť-aby nebol jak vzdušný hrad-že tu raz bol a žil -že riešil-čo nevyriešil!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 11:31:41 58d4285f
Fc,

nepodmieneny prijem je len dalsou kockou skladacky.Postupne sa k nemu prepracujeme vsetci,aj liberali.Neboj.A tam uz budes moct len liberalne drzat hubu.V tom bude sloboda liberalov.
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-26 14:51:34 d8db5164
..ferda28..Vy ma dostávate do rozpakov..A viete čo ma napadlo mám "známosti " v Smokovci--hotely s bazénom ...A čo keby sa tam stretli niektoré persóny tu s fóra ...nech ich bude tiež 8 "kousku"..ako je v nadpise..."obohatili.."... Teda Pande36..by prišiel s muzikou, "nickomenič Gejza" s filozofickým slovníkom, Vy so "šarišským slovníkom. prekladovým " , Fc Kensie v klobúku a liberálnou paličkou dirigentskou...atd ...ja s demižónom červeného atd až do 8... Hotovo...Ale bez sekier!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-27 08:51:42 58d4289b
A ..ferda28..navrhnite ďalšie "persóny " nezmieriteľne -"antagogogonovééééé- istické" aby bola väčšia saranda... čo poviete taky .."slepúch " --krtkový..otvoročný... pasoval by do "partie"...?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-27 10:51:54 58d4289b
Klop, zbytočne zaťažujete toho košického telegrafického retarda Ferda s nejakou jednomiestnou číslovkou, aj pri štandardnom preskakovaní jeho zbytočného pripomenutia sa si nemôžete nepovšimnúť jeho IQ. Mrknite, veď on nedokáže ani rozlíšiť O a 0! A vy sa tu chcete zahadzovať do spolku s takýmto ikváčom... Dajte lazom trochu vážnosti!


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-27 12:43:17 d425402c
No kukni ho-Dežku--Pán de prd uhááádol-že vraj z Košíc-u teba Pande jak je zvykom-prevláda IQ-ale rozum Niéé!-bo v tej svojej hlave-hranice máš-a dosť-Keď nevieš-kde tá karčma-v Tatrách je! I Pali kričí-nech sa ťa opýtam-kde vlastne tote Tatry sú! A toten Dežku hovorí-bo kedz von z rici vyšol-nerozmýšľal-že v toto-še premení-co v nohaviciach nosí--píp! Take O abo 0--že slepi Pande nevidí-čo vidno na WC--00 a nie OO-ach jááj Pande-vidno-čo preferuješ a z čoho profituješ tote tvoje 2%ta-- znaš vôbec kde tote Tatry sú- abo nie! Kukaj veľko možní- čo napíšeš-píp-dakedy-Ja--lem tááák poprehadzujem-slovyčka co napýýšeš-nech je to-píp-dajak po tvojom-čemu RO0zumyjéééé tvoj rozum i tote tvoje kopance! Niekedy je lepšie písať lem tááák-a nechváliť sa svojím perím v IQ-jak to robýýš Pande---Pán de prd-prevzaté z ala Paris! Móóóžem cy poradzyc-uč sa uč-Leninové príslovie-aby si dobehol rozum blbca-a kedz doučíš še-aj tak budeš za nííííím-v znalostiach-bo tebe už nyet pomocy-ne lem totééé 15 min! Tak radšej rucaj totu svoju-akože hlavu pri tej čučo Metalovie- prikladze! jak še stac múúúdrym!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-27 15:55:40 58d4285f
Prečo som taká bohatá, no préčo? Lebo som kur..

kva # LujyNabu51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-28 12:09:48 4e88ad9a
A furt len "španung"... ..Pande36.. Istí spevácky zbor ..začína sa učiť prekrásnu Gruzinsku pesničku.. "Suliko"... a sú---nie sú-- nútení spomenúť že vraj to bola Stalinova .. a keď to spomenú ... každý stíchne .. a začne spievať... "keď ja budem v čiernej zemi večne spať príď sa na môj hrob podívať"... Vy ako "znalec " hudby... treba ju dať --ako zakázanú---systémom...alebo ...Tejto pesničke --prekrásnej---je to ale jedno. Máte možnosť sa vyjadriť... aj apolitický.. neosobne.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-28 12:52:03 58d4289b
Už len ...kva 51. stačí vy&jadriť bohatstvo istým hodnotením, číslom . Dajmä tomu "razi" za večer .uderiš dvojdecák červeného, či 800% úroky za vklad , alebo nevieš sa zbaviť potlesku za svojú exhibíciu, či pozabíjaš okolie a máš pozemky.... aaa . A ta Vaša "kur"je náznak istej skupiny s radodajnosťou ...Tie si zaslúžia iné tieto -...pozornosti.... Bohatstvo sa hodnotí prácou resp . zlodejinou--podvodmi . A vami naznáčené čosi je skôr Pôžitok.. Ale budiš "vúle tvá , přání tvé"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-28 17:30:01 58d4289b
Klop, už musím... na kultúrnu akciu. Dnes večer... najvyšší čas. A favorizovanú pjéseňku... ofúzeného chruňa z Gruzínska... tam určite hrať nebudú...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-28 18:04:33 d405c1fd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sede   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Niekoľko znepokojúcich čísel o moslimoch a imigrácii


Niekoľko znepokojúcich čísel o moslimoch a imigrácii
Aktivisti proti imigrácii moslimov či Afričanov sú často napádaní tým že ich názor na danú problematiku je založený len na ničím nepodložených xenofóbnych predsudkoch a strachu, nie...
14 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE URČITĚ NECHTĚLI VĚDĚT O POTRAVINÁCH
Zelenou proti prírode
INOVATIVNÍ 3D SLUNEČNÍ VĚŽ PRODUKUJE 20X VÍCE ENERGIE NEŽ TRADIČNÍ PANELY

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1058 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made