Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

NEÚČASŤ V REFERENDE AKO ZRKADLO POKRYTECTVA


NEÚČASŤ V REFERENDE AKO ZRKADLO POKRYTECTVA

Priznám sa, že som nadšený z toho, že drvivá väčšina mojich kamarátov a inteligentných ľudí odmietla účasť v referende Aliancie za rodinu. Dôvody boli rôzne a pochopiteľné o ľudských právach sa nehlasuje, hlasovaním uvedené referendum a jeho proklamované myšlienky legitimizujeme, štát nemá právo zákonne vynucovať výsledky referenda nezávisle od toho, či vyhrá jedna alebo druhá strana apod.

O to viac ma ale prekvapuje, že presne títo istí ľudia mali problém s pochopením, prečo sa nezúčastňujem posledných parlamentných či prezidentských volieb.

Dôvody sú totiž prakticky rovnaké ako tie, kvôli ktorým sa oni nezúčastnili posledného referenda.

1. O ľudských právach sa nehlasuje.

Medzi základné ľudské právo patrí podľa mňa právo na vlastný súkromný majetok a výsledky svojej práce.
Naša ústava (ako produkt fiktívneho sociálneho kontraktu, ktorý nikto nikdy nepodpísal) legitimizuje náš parlament rozhodovať o vynucovanom zdanení a štátnom rozpočte a súčasne znemožňuje na tému daní a štátneho rozpočtu vyhlasovať referendá, teda priamou demokraciou o tom rozhodovať, vid. veta 3, článok 93 slovenskej ústavy:

(3) Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet. Čím automaticky zo všetkých slovenských občanov robí ovce, lebo túto možnosť im berie a prenecháva len zvolenému parlamentu (Švajčiari o týchto veciach v referende rozhodovať normálne môžu).

Účasťou v parlamentných voľbách legitimizujete parlament, aby rozhodoval o vašom vlastníckom (ľudskom) práve na váš súkromný majetok a výsledky vašej práce.

2. Štát nemá právo zákonne vynucovať výsledky referenda nezávisle od toho, či vyhrá jedna alebo druhá strana.

S náhodným človekom, ktorý žije vo Veľkých Kapušanoch ma okrem nášho spoločného jazyka, kultúry a rovnakého vládcu nespája prakticky nič.

Nemáme žiadne spoločné vzťahy, dodávateľov, klientov, ekonomicky s ním interagujem menej ako s ľubovoľnou svetovou korporáciou, ktorá robí biznis na Slovensku. Nemáme spoločné nehnuteľnosti, nie sme členmi rovnakých komunít, firiem, či náboženských organizácií. S desiatkami virtuálnych komunít na Internete som previazaný podstatne viac ako s týmto človekom z Veľkých Kapušian.

Napriek tomu tento človek s ktorým má prakticky nič nespája má demokratické hlasovacie právo rozhodovať o mojej budúcnosti, podobne ja mám demokratické hlasovacie právo rozhodovať o jeho budúcnosti. To, že zdieľame spoločný jazyk či spoločnú kultúru nás nijako neoprávňuje k tomu, aby sme mali právo svojím hlasom navzájom rozhodovať o svojej budúcnosti.

Nepopieram zmysel demokracie napríklad v malých komunitách, kde sa ľudia navzájom poznajú alebo sú navzájom ekonomicky alebo inak vlastnícky prepojení, kedy zmysel hlasovať o spoločných veciach skutočne existuje (ľudia v rôznych zoskupeniach, organizáciach, či vlastníckych štruktúrach majú potrebu o veciach demokraticky rozhodovať).
Bohužiaľ nič z toho nie je prípad mňa ako obyvateľa Bratislavy a robotníka z Veľkých Kapušian.

Účasťou v parlamentných voľbách legitimizujeme, aby ľudia, ktorí s Vami nijako nesúvisia, mali právo rozhodovať o Vašej budúcnosti.

3. Neúčasťou v parlamentných voľbách nevyjadrujete súhlas s najsilnejšou stranou.

Všimli ste si ale, že neúčasťou v referende za rodinu nevyjadrujete súhlas s jeho víťazmi? Aspoň drvivá väčšina ľudí, ktorí sa nezúčastnila tohto referenda, si to myslí.

Podľa tvrdení množstva voličov ale neúčasť v parlamentných voľbách automaticky znamená podporu najsilnejšej strany.

Toto pokrytectvo je dané tým, že parlamentné voľby sú platné nezávisle od účasti, referendum nie. Otázka samozrejme znie z akého titulu parlamentné voľby nepotrebujú minimálnu účasť a či je vôbec morálne, aby v situácii, kedy sa ich zúčastní minorita obyvateľstva, tak mali akékoľvek právo rozhodovať o budúcnosti väčšiny (v prípade Referenda o rodine si to neviete predstaviť, tak prečo v prípade parlamentných volieb áno?).

V skutočnosti keby nejaké voľby mali mať príliš nízku účasť, bolo by to len odrazom nedostatočnej viery a poslušnosti celej spoločnosti v autoritu štátu a tohto typu demokratického usporiadania, čiže také voľby by sa pravdepodobne ani vôbec nestihli uskutočniť a systém by sa rozpadol ešte pred termínom volieb. Ak by si aj nejaká polpercentná menšina nejaké "voľby" usporiadala, mali by asi takú relevanciu ako výkriky extrémistov alebo bláznov na ktorých sa každý len smeje a ignoruje ich.

Neúčasťou na hlasovaní vyjadrujeme, že nesúhlasíme s celým hlasovacím systémom, ani s jeho následným uplatnením v usporiadaní spoločnosti. Snažíme sa tým dosiahnuť efekt kvóra (neplatnosti hlasovania).Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Slovensko2015-02-1014
-
 48% ( 11 people voted )
+
Inteligentných ľudí je na Slovensku dosť, čo sa nenechajú ovládať bigotmi.

Prehrali, nič sa nemení, ale niekto by mohol hľadať chyby v druhých, už konečne. Referendum už dávno skončilo. Vy už len rozhadzujete vecami na ostatných že čia to je chyba.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 40% ( 5 people voted )
+
2015-02-10 11:14:33 5f66bbab
....Mohol prestať hľadať....
VypIta placacka # CevePyli42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-10 11:18:24 5f66bbab
Pokiaľ nebolo referendum nutné k rozdeleniu ČSFR (vyžadovala to vtedajšia ústava) tak načo referendum k otázke, ktorá je ošetrená taktiež v ústave...Stačí dodržiavať to, čo je už dané...a nie vyhadzovať peniaze na to, aby si niekto robil predvolebnú kampaň a dostával mediálny priestor zadarmo.

Bertold # FuliXuju84
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-02-10 12:27:47 4e639d03
Nádherne ma dokážu zabaviť novinári alebo diskutéri ktorý dokážu zo 100% istotou odprezentovať že 79% obyvateľstva ktorý sa nezúčastnili referenda zdieľa rovnaký názor aký majú oni.

Prosím Vás, vychádzajte zo skutočných čísiel ktoré boli preukázané v referende, a to je, ža za NIE sa vyjadrilo len malé percento, len týmto percentom sa prosím vás ohrádzajte a prisvojujte si ich názor. Zvyšných 79% čiže 4 milióny ľudí je pre Vás absolútnou neznámou, vzhľadom nato že sa nevyjadrili, 4 milióny ľudí, 4 milióny názorov, preto týchto 4 milióny názorov nekonzervujte do toho vášho, nepoznáte ich názory prečo sa nezúčastnili a ani poznať nebudete, poznáte len názor ľudí ktorý sa vyjadrili, iba tým číslom sa oháňajte a prezentujte ako svoj.

79% neúčasť mohla mať 4 milióny dôvodov a je smiešne a tak sa aj bude prezentovať ten ktorý bude tvrdiť že sa nezúčastnili práve pre názor ktorý zastáva on sám.

lucifer # FaliQuva33
-
 69% ( 6 people voted )
+
2015-02-10 17:47:51 b91d9c26
Zo zúčasnených na referende - 21,41 ℅ - bolo cca 16 - 17 ℅ ortodoxných katolíkov a 3 - 4 % členov - LGBTI komunity. !
Februar # XaheBaqa17
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-10 18:28:05 42f951d8
Ty si už taká schyza, lucifer, že ti mozog začína meniť realitu na totálne výmysli? Alebo si sa pomýlil o celých 72 percent? Jednoducho ste prehrali! Vyfarbilo sa to, že referendum bola predsa len ideologická záležitosť. Presne ako väčšina predpokladala. Tých 6-7 percent boli za hnutie LGBT, ostatné bigoti, spolu 21 percent. Ostatní boli ľudia so zdravým rozumom, boli medzi nimi aj veriaci! Ale ty serieš aj na svojich :D.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-10 21:31:20 55d8bc65
loading...
Napíšem si sto krát výmysly.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-10 21:31:51 55d8bc65
Pokiaľ bigoti prehrali, potom zvíťazilo pokrokové ľudstvo superinteligentných a rozumných otváračov nových časov, rovnako ako v roku 1917, alebo 1945. Iba ste sa, vy židoboľševická nákaza, premenovali.
Pochybujem, že sa bude písať, že nízka účasť vo voľbách do EP znamená razantné odmietnutie eú. To by sa neideologicky vynímalo príliš poburujúco a neznelo by dostatočne pokrokovo.
Pokiaľ niekto nie je teplým, prečo ho referendum natoľko vykoľajilo, že oslavuje „víťazstvo“? Neskrývanou radosťou a „zdravým rozumom“ zrejme zakrýva vlastné zjavne objavujúce sa tepľúšske sklony.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-10 22:49:59 5f667e1e
Autor, tvoji inteligentní kamaráti, na ktorých si neobyčajne hrdý, sú protirodinní teroristi, pohrobkovia Lenina a Trockého. Akými súdruhmi sa obklopuješ, takými si aj ty. Vrana k vrane sadá, veď to poznáme.
Ľudským právom je nedotknuteľnosť majetku? Ako chceš prinútiť ostatných, aby ktokoľvek uznával právo na majetok a výsledky tvojej práce? Prekopú sa k tebe, omámia ťa a poberú ti všetko a kto má zabezpečiť tvoje práva? Chceš nanucovať každému povinnú platbu výpalného, aby etatisti najali zodpovedné chrániace kádre? Etatizmus sa rozrástol kvôli objavujúcim sa „právam“. Aký je rozdiel medzi výpalníctvom a etatistickým stanovením predpísane ctiť si tvoj majetok? Násilie v oboch prípadoch, etatisti rozhodli, že sa treba povinne solidárniť a dopustiť vlastné okrádanie, aby mali zdroje na prevenciu pred tými hnusnými nesolidárnymi krádežami.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-10 22:59:35 5f667e1e
gayovia
minak # XolyMame85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-10 23:26:35 5057d10a
Čo hovoríte na tieto fotky gayov?
Je to podľa Vás normálne?
Páči sa Vám to, alebo je to pre Vás hnus?
Je to v poriadku, keď jeden druhého tak škrtí?
minak # XolyMame85
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-10 23:27:37 5057d10a
Prejavy homosexuality by nezmizli, aj keby bola 100 percentná účasť ako si postol ty minak. A keď si tieto fotky vyhľadával, tak neverím že si proti homosexualite a sám si búza.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-11 01:38:15 55d8bc65
K inštitútu referenda: parlament ZÁMERNE pre platnosť referenda požaduje viac ako 50%-tnú účasť na ňom, pretože je zjavné, že len mimoriadné okolnosti by prinútili lenivých a nevyspelých ľudí k účasti na ňom. Toto rozhodnutie vnímam ako zákernosť a podvod zakomponovaný do ústavy na radu tých, ktorým prekáža hlas ľudu aj napriek tomu, že hlasite vytrubujú o mandáte ľudu ako o najsilnejšom zákonotvornom nástroji. Výsledok referenda vraj nie je (podľa TV) na základe opakovaného výroku ÚS pre parlament záväzný, čo vlastne popiera kec o najsilnejšom zákonotvornom nástroji a priznáva realitu: štátotvornú moc si uzurpovala klika zlodejov/zbohatlíkov a modifikovala zákony tak aby nebola nijako ohrozená! Takže mám praktickú otázku: čo sme vlastne získali neholúciou v 89-tom? Nestratili sme v skutočnosti? Sme naozaj slobodnejší?
Koxo # PimyPoxy69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 08:42:59 d425402d
Áno, je možné namietať, že hranica 50% účasti ako podmienka platnosti je vysoká, ale nech! Keby bola nižšia, vyhlasoval by referendum každý trtko každú chvíľu kvôli každej hlúposti. A vôbec, ovce, načo je vám referendum, keď ani poriadne k voľbám nechodíte? Priamu demokraciu si aj tak nezaslúžite a ja ju osobne ani k životu nepotrebujem. Čo však môžeme pochváliť u oviec, tak to je priam dokonalé krčmové a internetovo-diskusné lamentovanie nad neprajnosťou osudu a života. Perfektne sa to ukázalo v roku 1998, kedy ovce ignorovali referendum v čase riadnych volieb, ktoré rozhodovalo o tom, či budú mať do budúcnosti holý zadok. Ovce však mali vtedy iné priority ako zachraňovať cirkusovú paplndeklovú búdu v Záhorskej Bystrici, nenahraditeľný zdroj svojej ľudovej zábavy. Odvtedy sa len úprimne škodoradostne smejem a dobre sa na stáde bavím ako v kabarete Doležité, kam sa chodia mnohí vyplakávať. Na záver toto: tak, ako bolo dopredu jasné že účasť bude nízka, tak by neprešlo ani iné referendum o odluke cirkevnej bandy od normálnej spoločnosti. Pritom by bolo ideálne, keby boli platné oboje. Takto to bol len pridrahý prieskum, koľko v skutočnosti máme v štáte ortodoxných pátričkárov.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-02-12 11:44:45 d425402c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem


											Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem
Zatímco ukrajinský operátor plynovodu Naftogaz prohlašuje, že veškerá přeprava plynu z Ruska do Evropy běží normálně, Bloomberg hlásí, že ruský export zemního plynu do Evropy slá...
Vývoj verejného dlhu SR
Estonský pozemní bojový dron THeMIS ADDER má za sebou ostré střelby
Čo majú spoločné karibskí piráti a kalifornskí väzni?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0391 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne