Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

NECHÁME SI VZÍT PENÍZE?


NECHÁME SI VZÍT PENÍZE?

Německý ekonomický deník Handelsblatt přišel se zvěstí, že Evropská centrální banka hodlá zcela stáhnout z oběhu pětiseteurovou bankovku a zrušit její platnost.

Už dnes je problém touto bankovkou běžně zaplatit, když ji někdo vyndá z peněženky, hned se v očích prodavačů stává podezřelým. ECB chce prý tímto opatřením bojovat s černou a šedou ekonomikou, nelegální finanční transakce údajně probíhají hlavně prostřednictvím velkých bankovek. To je stejná logika, jako chtít zakázat všem sportovním vozům jízdu nad 80 km/h, aby se předešlo riziku, že jimi budou prchat bankovní lupiči.

Pravý důvod podobných nápadů bude jinde. Někteří ekonomové se domnívají, že ECB hodlá jít razantněji do záporných úrokových sazeb tlakem na komerční banky, aby se zbavovaly hotovosti. Bankovky s nižší hodnotou totiž držení velkých objemů hotovosti významně prodražují (zaberou víc místa).

Oponenti tohoto názoru říkají, že při delším trvání záporných sazeb trh unikne k náhradním ekvivalentům běžné měny, k určité formě kvazi peněz. Nebo se vrátíme k nějakým podobám barteru?

Něčeho podobného se možná opravdu brzy dočkáme, protože motivace ECB bude úplně jiná. Ne boj se zločinem, ale postupná úplná likvidace hotovosti s cílem mít každého z nás pod totální kontrolou. To je sen všech sociálních inženýrů. Mít přehled o každém kroku každého z nás, o každé koupi a prodeji, o každém pohybu sebemenších částek prostřednictvím dohledu nad bezhotovostními platbami. Proč?

Kontrola je jen prvním krokem. Tím druhým je cílené usměrňování našeho ekonomického chování. Ve světě bez hotovosti to nebudeme my sami, kdo bude volit, jaké hodnoty chce konzumovat. Budeme vedeni k těm "správným".

Že je to vize z nějaké antiutopie? Není. Vytlačování velkých bankovek nebo třeba elektronická evidence tržeb, to vše jsou postupné kroky (z nichž některých si ani nevšímáme) k ovládání lidí.

Že jde o zcela reálnou variantu budoucnosti, to prokazuje i seminář s názvem Bezhotovostní společnost (Cashless society), kterou chystá nakladatelství Economia spolu s ČNB. Evidentně se myšlenka rušení hotovosti tedy neomezuje jen na eurozónu. Chceme takovou společnost?Author: Ladislav Jakl # ManiVeju83
Európa2016-05-1759
-
 67% ( 5 people voted )
+
Prirovnanie hodnoty tej bankovky k obmedzeniu rýchlosti auta je veľmi trefné. Inak, rád si pri svojich cestách za kultúrou vychutnávam reakcie pokladníčok na pumpách pri nemeckých diaľniciach. Pri podaní 500€ bankovky menia farbu, trasú sa, nevedia udržať oči v kľude, viackrát bankovku preháňajú kontrolnou čítačkou. Je ťažké zadržiavať smiech. Nerád by som o túto kratochvíľu prišiel, lol...!
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-05-17 10:08:17 d425400d
Maciak, neprekvapuje ma, ze vo svojej macacej kotrbe rozvijas rozne fantazie... Neprekvapuje ma ani to, ze tvoje fantazie su hodne uboziaka... Vlastne ty ma uz sotva dokazes cimkolvek prekvapit...

Rad by som ale vedel, ako sa taky maciak vo svojich fantaziach dostane k 500 € bankovkam...?

To ti ich vydavaju pokladnicky v Tesco, ked si tam kupujes zradlo pre tulave macky, platiac 10 000 € bankovkami...? :-DDD

Chcel si snat povedat, ze vo svojich fantaziach pred kazdou fiktivnou cestou do Nemecka ides do banky s vrecom bankoviek nizsej nominalnej hodnoty a das si ich tam vymenit za tie 500 €, aby si nimi mohol platit v Nemecku na pumpach...? :-DDDDDD

Tebe uz seriozne jebe maciak... :-DDD


mackolog # VegaXady76
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-05-17 13:40:25 1fa8ecec
Maciak rok setril na vyjazd a peniazky si zamenil za 500 eurovu bankovku, aby mohol robit rozruch a potom o tom nadrzany este pisat aj na internete. Jednoducho malomestiak, ktory by najradsej na krku nosil trojkilogramovu zlatu retaz, aby si ho vobec niekto vsimol - rovnaky sposob myslenia ako v ciganskych osadach. V state kde zijem by sa mu mnohi za take spravanie vysmiali. Tu aj dochodkyne jazdia na novych bavorakoch, mercedesoch a viac ako 500 euro za tyzden tu dokaze zarobit aj robotnik na stavbe. Zlatou kramlou v papuli, alebo 500 eurovkou by tu ludi neohuril, ale samozrejme by overovali, ci je prava a hlavne ak by videli aky luzer im ju podava do ruk.

"viackrát bankovku preháňajú kontrolnou čítačkou. Je ťažké zadržiavať smiech." To vobec nie je na smiech. To je uplne prirodzene a hlavne u vacsich bankovkach. Cloveka by aj zaskocilo, preco niekto napise taky debilny komentar, ale vieme, ze si sa chcel len pochvalit, ze si mal v rukach 500 eurovu bankovku. Ja som ju este v ruke asi ani nemal. Neviem teraz presne, ale nepotrebujem. Platim v drvivej vacsine pripadov kreditnou kartou a nepotrebujem na seba upozornovat podobnym sposobom ako malomestiak Pandemonium.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-05-17 15:15:24 2ea5e605
šak mačky sú túlave a do Dojč Pande išol zarábac-pracovať-ta zato má toté-akože 5oo eura- co mení na pumpe-to je jeho VPP-kedz ho net- na doležite.sk-bo nemože robic absencie na ulici-a robic haňbu v Nemecku-že Slovak nezna robic-to da rozum-ne?
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 15:26:48 58d4285f
Nuz sedliak zo Slovenska aj tak nemal moc moznosti. Kreditna karta s ktorou by mohol zaplatit u neho nehrozi. Musi nosit papieriky, ale aspon moze malomestiak nahodit pysny vyzor pri plateni bankovkou na ktoru setril cely rok.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 15:30:33 2ea5e605
No, ak ku statusu ega treba platobnú kartu a hotovosť sa považuje za sedláckosť........ nuž dík, nemusím.
Odvtedy čo sa mi raz stalo, že som nemohol platiť kartou lebo neprijímali platbu touto formou momentálne, tak ostávam verný hotovosti - napriek sedláckosti Bananovy Kebab.
A bavím sa na tom keď pri pokladniach zdržujú kupujúci platbami kartou tak, že čas na to strávený by vybavil dvoch platiacich hotovosťou....

defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 16:15:45 d5b58a0c
loading...
Na vojnu treba tri veci: - paňáze, peníze a peňeži. Peňazí (hotovosti) sa treba zbaviť. Čím skôr tým lepšie. A bude pokoj. Peniaze sú najvačšie zlo na svete! Kvôli nim sa kradne, vraždí, prepadávajú banky a iné krajiny . . . A vyjadrujte sa k téme! Adminom bola nahodená dôležitá téma o význame peňazí, a vy tu zase preberáte Panďáka !.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 16:29:54 4e6208a4
Garfield, stačí sa predsa vzdať svojich vlastných peňazí a môžete žiť, ako šťastný peacemaker. Alebo máte akési nutkanie vnucovať to aj iným? Lebo tu potom môže vzniknúť dôvod na boj a následnú vojnu. Cesta do pekla je vždy dláždená "peknými" úmyslami. Stačí ak sa nebude nikto nikomu vnucovať a ostane zachovaná slobodná vôľa a s ňou spojená zodpovednosť.
Johny Cash # HumaMuhy18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 17:47:39 55edea20
Ono to je asi tak: každý kto má v medzinoží aspoň jednu dierku , namýšľa si , že rozumie peniazom ! A samotný systém peňažno-finančný...je mimoriadne manipulačne riadený..skoro celosvetovo , "finančnými osobnosťami"..nevyspytateľne... Koncentrácia rozhodovacej "právomoci " je sústredená na "paru kotrb" ktoré sa správajú len a len podľa istej vôle. A vyžadovanie nejakej gramotnosti , nejakých jedincov...je vždy podmieňované nejakým stavom ZÁVISLOSTI. Ale platí ak niekedy ľudia čosi vymysleli určite to ZANIKNE a vznikne čosi iné...a peniaze vo finančných transakciách určite sú na rade---ešte táto generácia sa toho dožije...Peniaze vymysleli ľudia ...aj na možnú manipuláciu...teda určite zaniknú.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 18:18:49 58d4289b
Nosenie 500 eurovej bankovky nema absolutne zmysel ak nie si malomestiak a zaostaly sedliak, ktory sa vybral do sveta a mysli si, ze ho budu vdaka tomu povazovat za nieco extra. Platenie takou bankovkou zdrzuje - musia ju preverit a vydavanie obtazuje. Platenie kartou je velmi rychle. V podstate ide o 5 sekund a pokladnicka sa nemusi trapit vydavanim. Ja vacsinou hotovost uz pri sebe nemavam. Len nahodou sa stane. Zrovna tento tyzden po dlhej dobe bola stovka v penazenke, ale len preto, ze som dostal nahodou hotovost, ktoru sa neoplatilo posielat na ucet.

K tomu egu len tolko, ze prave malomestiak a sedliak by otravoval niekde na pumpach 500 eurovkou, alebo clovek s falosnou 500 eurovkou. Normalny clovek by zaplatil master card, alebo visou tych 50-100 euro, co tam maximalne necha. Denne vidim ludi na mercedesoch, bavorakoch a denne navstevujem aj pumpy, ale ani jedneho z nich som este nevidel platit 500 eurovkou. Take veci sa tu v zahranici nerobia. Tu sa najviac pouzivaju max 50 eurovky a aj 100 euro tu clovek vidi naozaj len raz za cas.

Preco by som si mal napriklad ja vybrat 500 eurovu hotovost z uctu a otravovat nou kdesi na pumpe, alebo v obchode ? Alebo preco by to mal robit niekto iny v tejto krajine ak nema zaujem zo seba urobit malomestiaka, ktory si tym chce nejak naivne dvihnut ego kdesi pred pokladnickou z pumpy ? Absolutny nezmysel a dost neprakticke.
Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-05-17 18:22:33 2ea5e605
"No, ak ku statusu ega treba platobnú kartu a hotovosť sa považuje za sedláckosť........ nuž dík, nemusím." Ak na Slovensku nosis hotovost, este pochopim. Tam v niektorych podnikoch musi clovek aj kluc od toalety pytat od casnicky a o platbe kartou tam moze iba zasnivat, preto je nosenie nejakej mensej hotovosti este v poriadku a ma vyznam.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-05-17 18:28:25 2ea5e605
Ak by som ja platil kdesi 500 eurovkou, prva reakcia v hlave pokladnicky/pokladnicka by pravdepodobne bola: A toto je co zas za debila ? Odkial tento sedliak prisiel ? Ziadne wau, ten je super ako si mysli malomestiak Pandemonium. To mozno funguje este v nejakej rozpadajucej sa krcme, ale nie v zahranici.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 18:33:13 2ea5e605
pokladnicka - pokladnika. Som nesustredeny. Dufam, ze panda odpusti.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 18:34:05 2ea5e605
Ale no tak...iná skúsenosť: Bol som na október..feste --neďaleko Mníchovaa --- pivné ..a žranica aaa Nuž a trebalo..."bezalenovac"/platiť/ .. /ináč "sakra ceny"--litrík 11,50Ečka/ Teda dal som "dvacku" a on mi vydal osem ..chvíľočku som postál /za tú 0,50 ečkovú/ a on sa na mňa pozrel a dal otázku v tom zmysle /..sie ist Ost Europe?/ vy ste z východu... a šahol do košíka ..tak s obsahom..3 kg ..meďaov a podal mi plnú hrsť ..MEĎAKOV.. /tak asi 0,75.ečka/...a ospravedlňujúco sa .kývol hlavou či ..noch ein mall...ešči ras.. A čo ..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 18:47:53 58d4289b
Ak by som bol pokladnikom a niekto by mi platil 500 eurovou bankovkou, urcite by zvysil moju pozornost a prirodzene by som aspon pozorne overoval, ci je bankovka prava a hlavne ak by bol jeho ucet 10-50 euro, pretoze ti, co falsuju peniaze maju vo zvyku platit vysokou bankovkou, aby na jeden "zaber" ziskali napriklad 9x50 euroviek. Pandemonium sa z toho udajne smial, ale vsetko to bolo len o tom, ze sa tu snazil pochvalit vyssou hotovostou. O nic ine neslo, alebo sa smeje bez priciny a v tom pripade patri do ustavu.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 18:50:22 2ea5e605
A ty sa defender moc neurazaj na toho sedliaka. Ty si zatial nepisal o plateni 500 eurovkou. Moja reakcia bola specialne pre toho, ktory tu chcel ohurit platenim vysokou bankovkou a urobil maximalne zo seba sedliaka a malomestiaka. Ak platis hotovostou, nie je problem do istej hranice, ktora uz postrada racionalitu a ide len o snahu zvysit si ego pri nejakej pokladnicke z pumpy a nasledne o tom napisat na dolezite.sk

Inymi slovami ak si ides kupit laptop do obchodu, neprides predsa k bankomatu a nevyberies si 500 euro, ale rovno zaplatis za laptop kartou a vybavene a ak potrebujes hotovost na drobne vydaje (benzin s cipsami, alebo mineralku), vyberies si maximalne tu stovku z bankomatu a nesaskujes s 500 eurovkou ako nejaky blazon. Aspon takto to funguje medzi normalnymi.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 19:06:51 2ea5e605
Ako vidím ..Bananovy Kebab36--Vy začínate mať rád Pande--36 skoro ako ..mačkolog76..Už len ostáva čakať že Pande...36 sa pôjde poprechádzať po Revúcej ...a hotovo . NAJMÚDREŠÍ ..sa prispôsobí menej ..oné izé.. a keď ustúpi vždy múdrejší /keď je hlúpejší/ tak zvíťazí ...racionalita.../bojím sa to napísať pri tóóóľkej múdrosti---berte to ako "skromný " pohľad --málo znalostný ..oproti VÝŚINAM Vami tu prezentujúcimi sa / Teda...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 19:20:03 58d4289b
Malomestiakovi som len skresal ego, ktore si vybudoval u pokladnicky na pumpe, ktora si len robila svoju pracu a pravdepodobne ho v "duchu" povazovala za sedliaka.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 19:22:32 2ea5e605
"berte to ako "skromný " pohľad --málo znalostný ..oproti VÝŚINAM Vami tu prezentujúcimi sa / Teda..." Je jedno, ci to myslis ironicky. Moja odpoved znie v oboch pripadoch rovnako: Nejde o ziadne vysiny. Ide o opis toho ako to skutocne funguje medzi normalnymi ludmi. Pandemonium tu propaguje malomestiacky styl zivota a mojou ulohou bolo trochu rozbit jeho primitivne predstavy.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 19:39:36 2ea5e605
Ego skresať ,... neskresať... je v polohe takej ako hľadať pravdu v krčmičke alebo mimo krčmičky...On ten Menšík bol vééľmi dobrý herec a málokedy si nevypil. Alebo teatro sa dá prezentovať aj bez alkoholického "zaťaženia" . A "malomeštiactvo " bolo doménou véľmi dobrého "skoro humoristického" Janka Kalinčiaka...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 20:32:45 58d4289b
neviem načo potom tie 500 eurovky vyrábali. to nie je cenina krytá štátom, keď ju neberú všade? aj v sr na pumpách je oznam, že platbu 500 kou hláste vopred. ale to je také, akože ja neberiem vo výdaji potom 20 tky, a nech mi dá iné (napr sex). čo je to za eu, keď sama neverí vlastným falzifikátom!
ale je pravdou, že môj šéf si chodil také 500 vky rozmieňať do podnikovej kasy vždy keď sa vrátil zo šlužobky zo zahraničia z istej krajiny....takže v bankomate si ich nevyberal :D.
našťastie nie všetci súhlasia so sledovaním a tak sa vyvinú rôzne alternatívne meny, napr náboje, obilie, nafta, prostitúcia, drogy.........a pán boh zaplať. :D
aparátčíci budú mať problémy vyberať povinné dane a odvody a budú exekuovať, ale pokiaľ bude dosť nábojov, tak im ľudia odolajú. budú platby olovom.
kebab, možno kartou dokážeš zaplatiť iluminátom povinné platby, a zatiaľ dokážeš si za to kúpiť napr. potraviny a nájom, ale odo mňa by si za to nič nedostal, ani by som nešiel pre teba pracovať za to, že by si mi priložil kartu na čelo. investuj radšej do indulóny, keď budeš robiť prostitúta, príde ti vhod.
diogenes zo sinope # VodiSiwa43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 20:56:32 b2293910
a ešte jeden typ platby za služby býva. často ho využívajú siskári, policajti a mafiáni. je to vydieranie. "buď niečo urobíš alebo dáš, a my ti neublížime (nebudeme ťa stíhať trestne, exekuovať, pokutovať) alebo neublížime tvojej rodine."
tvrdá mena.
a neplatí ani klasické-ponuka a dopyt., oboje je jednostranná iniciatíva. kto preberie iniciatívu, akoby mal tlačiareň peňazí.
diogenes zo sinope # VodiSiwa43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:08:54 b2293910
Pande ..36...ja Vás zabijem...Verím , že úsmev Vám zostane dlhodobo ...z reakcií na Vaše ..prdy..ohľadom nejakej 500stovky / a pre poriadok ..existujú aj také ? ako vy--zerajú ? sú aj výššie vlastne väčšie.. s peniazmi u nás má kto narábať my len ták ...vrecko-trháče../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:16:26 58d4289b
"neviem načo potom tie 500 eurovky vyrábali. " Mozno pre malomestiakov, aby zaplatili pri vycape a cela krcma si suskala: (videl/la si toho frajera, on zaplatil 500 eurovkou, wow ten je dobry aj ja chcem byt taky ako on), ale skusim byt serioznejsi.
Su situacie v ktorych to este ako tak moze mat vyznam, ale urcite nie pri plateni cipsov a benzinu na pumpach v ktorych maju citacky kariet, alebo bankomaty. :-D 500 eurovka moze byt vhodna ak si ides kupovat nieco drahe a davas prednost vyberu z bankomatu, ktory je na blizku, alebo v obchode nemaju zariadenie na kreditne karty a v takom pripade je zrejme lepsie zaplatit jednou bankovkou z ktorej ti nemaju dokonca problem ani vydat nejakych 20-70 euro. Urcite rychlejsie ako keby si im tam dal zopar 20 euroviek, alebo 50 euroviek. Je to mozno aj pre staty, ktore este nie su take vyspele, ze by mali moznost platby kartou vo vacsine obchodov pre pripady vacsieho nakupu, ale presne ti povedat neviem. Ja som len opisoval ako to v realite funguje medzi normalnymi a vychadzal som zo zivotnych podmienok v zahranici. Je naozaj pravda, ze v zapadnejsich krajinach to funguje trochu inak. Vysoke ciastky sa platia skor kartami. Ak platis 500 eurovkou, nikto nevie odkial ju mas a prirodzene su opatrnejsi. Ak platis z uctu, je tam zaznam odkial tie peniaze mas a si povazovany za doveryhodnejsieho aj ked to samozrejme nemusi platit uplne vzdy.
". investuj radšej do indulóny, keď budeš robiť prostitúta, príde ti vhod." Nerobim prostituta. Som robotnik, ktory pise o tom, co okolo seba vidi.


500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:18:13 25bb81a6
pre pandemonia
http://domov.sme.sk/c/20166462/noveho-sefa-sis-dod
a-dankovi-arcibiskupsky-urad-safarik.html?ref=trz

židia v nbu.........(mojžiš, žiak)
lisa 22, vieš mi to objasniť, kde to rkc speje? sokol štb vypudil bezáka, šafárik robil pre sokola, čo ho vypudil, ide za sis, dosadí ho tam danko, čo je proti mariánovi k., marián k. chce kresťanstký štát, pápež víta rotariánov, pápež je jezuita, weishaupt bol iluminát a jezuita, kresťanský štát nechce mariana, posledný križiak krajniak je za inseminátora, inseminátor je nesystémový, vatikánska zmluva......


diogenes zo sinope # VodiSiwa43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:27:43 b2293910
Keby boli povolene len elektronicke platby, peniaze z alobalov by sa vytratili a vedelo by sa odkial ma kto kolko penazi. Narkomani by posielali dealerom peniazky na ucet a hned by bolo jasnejsie, komu treba urvat hlavu a ty by si musel prostitutom tiez platit za sluzby na ucet a rychlejsie by sa prislo na to, co si za cloveka.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:33:44 6dc998e6
Spekulanti sa boja NOVEHO PORIADKU, lebo tento bordel im vyhovuje a aj nedostatocna kontrola prijmov a vydajov, ale to im nepomoze. Mozu denne konspirovat o iluminatoch, ale Novy Poriadok bude !!

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 21:38:42 6dc998e6
A co znamenají ve skutečnosti ty peníze? Jakl má strach, že by o ně přišel. Má strach, že by mu je jako vzali nebo má spíše strach že by je už nedostával? Muheeeeeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:44:39 b248e52a
500 bodů Oldo Hlaváček. Ty už tu hlavu na nic nepotřebuješ. Muheeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:46:36 b248e52a
Peniaze znamenaju odmenu za vykonanu pracu. Za peniaze si kupis to, co si kompenzoval pracou. V tom nie je problem. Problem je v nespravodlivom hodnoteni prace a aj v tom, ze peniaze dostava aj ten kto nepracuje a je schopny pracovat. Spravodlive hodnotenie nemozno vyriesit uplne 100%, pretoze sme len ludia a ludia nie su o dokonalosti, ale urcite lepsie ako je to dnes. Dnes to vyzera ako keby sme boli retardovani ak uznavame to, co sa dnes deje. Urcite je mozne eliminovat tak extremnu nespravodlivost, ze spekulant ma milionove zisky a robotnik v bani ledva vyzije z vyplaty.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 21:54:50 6dc998e6
"Peniaze znamenaju odmenu za vykonanu pracu. Za peniaze si kupis to, co si kompenzoval pracou."


A to si gde počul?


Naval každému půdu a podíl na rozpočtu a už se nemusíš trápit s žádnou ZLOdějskou ideologií. HehSasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:03:03 b248e52a
" A to si gde počul?" Tak to ma fungovat, ale ako som uz pisal, nefunguje to a preto je nutne zaviest NOVY PORIADOK v ktorom to fungovat bude.

"Naval každému půdu" Ja tvoju podu nemam. Mam len tolko, co si zarabam v tvrdej praci, ale mal by som viac, keby som nemusel zivit aj nepracujucich a keby som nemusel pomahat udrzovat majetky napriklad aj 60 ludom, ktori naparazitovali viac majetku na praci ludi ako ma 3.1 miliardy ludi. Naco tu riesis cloveka, ktory si ten kusok priestoru kompenzuje pracou a ktory tvoj kusok nevlastni. Ja som ti nic nezobral. Zarabam si poctivou pracou to, co uzivam.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:20:37 25bb074a
"Naval každému půdu" To nie je riesenie a vratit sa k okopavaniu pody motykou nie je prilis efektivne. Okrem toho nie kazdy chce obrabat podu. Tvoja uvaha je na urovni bagrovych dristanic sefa K19stky.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 22:23:59 25bb074a
"Naval každému půdu"A z vysokoskolakov spravime polnohospodarov. :-D A mozeme sa rovno vratit do dier v skalach ako pocas Batoveho blahobytu. :-D :-D :-D

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:27:23 25bb074a
Ne. Navalte šmejdi šlohnutý podíl na půdě a podíl na rozpočtu a chraň tě ruka páně přijít s nějakou possranou daní. Motyko. O společném a veřejném se všichni domluví tím, že napíšou dopředu své potřeby. A gdo je chcíplej udělat i to, může napsat rovnou při přijímání za národního podílníka testament, gde své potřeby napíše jako diplomovou "práci". A gdyž né, nic nedostane. Takhle panáčku! Heh
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:42:59 b248e52a
Podíl na půdě je glejt který cizákům utře držky od privatizací, do kterých jim nic není. Půda patří našim. Chápeš trkvas?
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:45:47 b248e52a
"a podíl na rozpočtu" Mas podiel na statnom dlhu. Je to okolo 7000 euro. Podakuj zastupcom druheho Svajciarska - bananoveho rezimu.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:47:54 c15a0c59
"Navalte šmejdi šlohnutý podíl na půdě a podíl na rozpočtu a chraň tě ruka páně přijít s nějakou possranou daní." Komunisti zabezpecili pracu aj kazdemu byvanie. Po tejto ceste sa treba snazit ist.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:49:22 c15a0c59
Jsi srdcem SOC čan. Jediné co tě v životě zajímá je aby všichni měli plné ruce blbé práce a nemysleli na vyučtování se šmejdy, "Má dáti NEdal" a ták... diskuse s tebou mě akorát unaví, výsledek nula a smysl prodělek. Na mě se vybodni. Najdi si jiného trkvasa, třeba klopi je volný. Muheeeeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 22:51:19 b248e52a
Bez prace nie su hodnoty, ktore potrebujeme k zivotu. Lezanim na peci sa jedla nedockas. V socializme ide o rozdelenie prace, ktoru este nedokazu zvladat stroje medzi vsetkych a to znamena, ze ludia by nemuseli driet ako otroci na inych. Pracovna doba by bola nizsia ako je dnes a ti, co nic nerobia by uz nemohli lezat na peciach a cakat na to, co im ostatni daju.

Mimochodom ak si v Novom Poriadku vystacis so slamennou mastalou o rozlohe 4x4 a s dvoma mrkvami na obed, bude ti stacit pracovat mozno aj 3 minuty denne a potom uz budes moct lezat na peci a nic nerobit. :-D Nie je problem, zariadime blahobyt aj pre ludi ako si ty. :-D

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 22:56:34 c15a0c59
"a potom uz budes moct lezat na peci a nic nerobit" Chyba, piecku mat nebudes, alebo nebudes mat co do nej vlozit ak budes chciet vacsinu casu vylihovat. Bez prace to jednoducho nepojde.

500 eurovka z pumpy # LowaXejo06
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 22:58:55 c15a0c59
http://domov.sme.sk/c/20166462/noveho-sefa-sis-dod
a-dankovi-arcibiskupsky-urad-safarik.html?ref=trz

http://afinabul.blog.cz/1302/vatikan-papez-a-rad-m
altezskych-rytierov

http://www.krestandnes.cz/article/v-trnave-prijali
-novych-clenom-radu-maltezskych-rytierov/9329.htm

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/odmena-za-odv
olanie-bezaka-burke-oceni-arcibiskupa-zvolenskeho.
html

od varehu sa dištancujú, diplomaticko-iluminátske pasy využívajú!

diogenes zo sinope # VodiSiwa43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-17 23:13:36 b2293910
NA STRAZ = Na karneval kultúr v Berlíne

Multikulti Panda 500e # HibuCuji89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-17 23:41:07 bc8a0931
"Peniaze znamenaju odmenu za vykonanu pracu."

- Demagogie. Ožebračený jedinec předem zbavená přístupu a participaci na zdrojích celého lidstva (a tedy celkové úrovně pokroku všech předků) nemá už nic, co by směnil-je tedy NUCEN "prodávat" jen svůj omezený životní čas v cizích zájmech (státních-ostatně ten k tomu vydává ony podvodné povolenky na podvádění dalších lidí v řadě-ty jim dáš "papírek" nebo "cifru"-jenž VŮBEC NIC NEZNAMENAJÍ-JSOU FIKTIVNÍ A NIKDO BY JE DOBROVOLNĚ JAKO "PROTIHODNOTU" NEBRAL-zvané "peníze" a oproti tomu dotyčnému vydá něco SKUTEČNÉHO!-a tak jsou všici donuceni podvádět se navzájem. Každé jedno použití státních pseudopeněz bez ohledu na jejich formu je ze své podstaty jen pokračováním podvodu-letadlem-hrou na černého Petra.

Koiy # HijiWule25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-18 00:39:42 4e88bc6a
"je tedy NUCEN "prodávat" jen svůj omezený životní čas v cizích zájmech" Predavas hlavne pre vlastny zaujem. Svoju pracu, ktora ta obera napriklad aj o cas lezania na peci by si nemusel predavat ak by si dokazal vystacit len so svojou pracou. Ak pozadujes pre zivot aj pracu inych, musis svoju predat a mozes si kupit produkty z prace inych.

500 eurova bankovka # XovaWugi70
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-05-18 06:29:04 4facc120
Toto robi kapitalizmus z ludi
http://www.aktuality.sk/clanok/339291/devat-hodin-
priviazane-o-kamen-pribeh-deti-ktore-cakaju-na-svo
jich-rodicov/#

Brutalita kapitalu - otroci # BanyJuxu02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 07:37:03 4df7b5a3
Pandemoniuma to nemusi trapit. Pre neho su to len "ebenove hlavicky". Pre mna ludia, ktorych zivoty mozu byt ine ak zastavime parazitovanie kapitalistov, ktore vedie k otroctvu:

Nie je preto nezvyčajné vidieť na perifériách indických miest nemluvňatá váľajúce sa v piesku a v blate, zatiaľ čo ich rodičia tvrdo pracujú na budovaní nových ciest či luxusných domov.

Brutalita kapitalu - otroci # BanyJuxu02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 07:40:03 054f44a1
Pocas batovej ery ludia byvali v dierach vo skalach a byvali by tam do dnes, keby im komunisti nepostavali byty, ktore si dnes nechavaju zateplovat na hypoteky. V texte zas mozete vidiet pouzivany eufemizmus pre slovo otrok, lebo otroctvo vraj bolo zrusene. Teraz sa tomu hovori lacna pracovna sila.

Mnoho takýchto rodín žije v chatrných stanoch. Nájdu sa však aj takí, ktorí rovnako ako Shivani a jej rodičia prespávajú na matracoch pod šírym nebom.
Indické stavebné spoločnosti zamestnávajú lacnú pracovnú silu. Nábor majú na starosti gangy, ktoré si najímajú ľudí z tej istej dediny či oblasti – tí potom pracujú v neľudských a nebezpečných podmienkach. Sú však radi, že majú aspoň nejaký príjem.

Brutalita kapitalu - otroci # BanyJuxu02
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-05-18 07:42:40 5dae5d85
Vidíte, Knock, nie je to úžasné? Stále tvrdím: len zábava, zábava je dôležitá! Stačí háčik (aj s navijakom)... jednoduchá veta a... už sa vám chcú podobať, napodobňovať. O ničom inom sa tu nehovorí. Úžasné...! Predhodená kosť zabrala, tak teraz iný cielený výrok: Moja dominancia a výnimočnosť na tomto fóre je dlhodobo zrejmá a nespochybniteľná... Obdivovatelia sa teraz budú pretekať v kopírovaní kurzívy, fabulovaní, variáciách témy... Koho by to netešilo? Je veľmi ľahké zamestnať jednoduchých človiečikov, odvábiť pozornosť, manipulovať...
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-05-18 07:48:21 d425400d
Je cas sa postavit na odpor rasistom volajucich po genocide inej rasy a parazitom, ktori si z ludi robia legalnou cestou otrokov - lacnu pracovnu silu, co znamena, ze im davaju menej ako zasluhuju, alebo nemaju schopnosti zamestnat vsetkych. Je cas rozdelit pracu, ktoru este nerobia stroje medzi vsetkych a vysledky prace medzi ludi a zacat zit civilizovane. Pasovnice, ktore odoberaju pracujucej triede ziviny musia byt zastavene. To je prirodzena obrana organizmu ak nie je zdegenerovany.

Brutalita kapitalu - otroctvo # SoteSavu43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 07:53:35 2ea5d0cb
Absolutne s tebou suhlasim maciak, tvoja dominancia a vynimocnost na tomto fore je nespochybnitelna... Vo svojej imbecilite si jednoducho neprekonatelny a to je naozaj dlhodobo zrejme kazdemu normalnemu cloveku... Gratulejem ti k tvojmu uspechuchu... :-DDD

Pochybujem ale, ze imbecila moze naozaj tesit, ze jeho imbecilita bola u neho ostatnymi uz davno odhalena... Moze sa akurat tak snazit samoutesovat tvrdeniami, ze on im ju nechal u seba odhalit zamerne... V nicom mu to sice nepomoze, ale je predsa imbecilom, tak ako by to mohol vediet...? :-DDD


mackolog # VegaXady76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 08:03:44 1fa8ecec


ravý důvod podobných nápadů bude jinde. Někteří ekonomové se domnívají, že ECB hodlá jít razantněji do záporných úrokových sazeb tlakem na komerční banky, aby se zbavovaly hotovosti. Bankovky s nižší hodnotou totiž držení velkých objemů hotovosti významně prodražují (zaberou víc místa).

To je blbost, fyzicky totiz banky peniaze aj tak nemaju, vsetko je to len virtualna mena a poletuju len virtualne bankovky.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 10:13:31 55d89f5b
Veľké nie, drobné nie... Asi dva roky po zavedení eura u nás prišli zas pre zmenu naši finanční úradníčkovia so scestnou myšlienkou zrušiť na Slovensku 1 a 2 centovky. Vraj je s nimi prácna manipulácia. Našťastie ich z toho vyliečil úplne jednoduchý fakt: V eurozóne boli prijaté určité hodnoty platidiel a žiadny štát eurozóny nemôže robiť z nich výnimky.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 10:26:21 d425402c
pandáš, nepravda, vid fínsko a holandsko.
neter povak # QucoFiso51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 12:26:49 c350b50d
500 eurovky z pumpy adorující IDEOLOGII "práce" (samozřejmě se míní "zásluhové zaměstnání" ve prospěch státních z_rdů a být jim "nápomocen" při ovládání ostatních chudáků).

Zeptám se...tou "prácí" holé ruce a práci na cizím?

Třeba takový obyčejný bagr má výkon "práce" jako 5000 lidí jen s lopatama (o holých rukách nemluvě)...

nekd # BofeByxa57
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 13:21:10 4e88bf03
S tím souvisí něco na co najednou státní trollové zmlkli a přestali odpovídat:

A jak se jmenuje, když jsou "výrobní prostředky" v rukách BÍLÝCH KOŇŮ STÁTU?

Můžete se k tomu vyjádřit? - Tady pod tímto tématem je rušno, není možná výmluva, že byste to "přehlédli".
Děkuji,)

nekdo # JyjuVepo07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 13:23:43 4e88bf03
Nemůžeš "pracovat", když nemáš (čím) na čem.
Nemáš čím na čem, protože jsi ožebračen.
A dokolečka dokola.

To je přece tak jednoduché k pochopení...ale vy jen děláte, že nechápete.

bivoj # WariPoca48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 13:36:45 4e88bf03
"Asi dva roky po zavedení eura u nás prišli zas pre zmenu naši finanční úradníčkovia so scestnou myšlienkou zrušiť na Slovensku 1 a 2 centovky." Pre teba by to bola tragedia a ja by som nemal v poharoch vela tychto drobakov z ktorych je viac skody ako osohu. Asi ich dam na charitu nech sa potom aj za to blisne pred kamerou nejaky filantrop.

Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-18 19:04:42 bc8a0931
" Třeba takový obyčejný bagr má výkon "práce" jako 5000 lidí jen s lopatama (o holých rukách nemluvě)..." To treba vysvetlit Kot-lebovi a nie mne. Ja si nieco podobne uvedomujem. Nie som ucitel od tabule, ktory nikdy manualne nepracoval a bager videl len na obrazku, ale robotnik. Ja ocakavam socialne zriadenie v ktorom bude praca, ktoru este nedokazu robit stroje rozdelena medzi vsetkych a rovnako aj vysledky prace v ktorych nebude extremny rozdiel. Nie praca na cudzom, ale na vlastnom. Nie lacna pracovna sila pre nejakeho korejca, ale pracovna sila, ktora prave tejto pracovnej sile vytvori potrebne produkty.

500e bankovka z pumpy # LykaSyhu64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-18 20:39:24 a484335b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

ŽENA SE VYDALA STOPEM Z ITÁLIE DO PALESTINY, ABY UKÁZALA MÍRUMILOVNOST A LASKAVOST ISLÁMU. BYLA MUSLIMEM ZNÁSILNĚNA A ZAVRAŽDĚNA JIŽ V TURECKU


ŽENA SE VYDALA STOPEM Z ITÁLIE DO PALESTINY, ABY UKÁZALA MÍRUMILOVNOST A LASKAVOST ISLÁMU. BYLA MUSLIMEM ZNÁSILNĚNA A ZAVRAŽDĚNA JIŽ V TURECKU
Přinášíme osm let starý, ale stále šokující, smutný příběh, který by měly být sdílen a měl by se dostat do podvědomí co nejvíce lidí. Italská žena, která chtěla cestou ...
Německý hospodářský zázrak
Irsky rozpočet pre rok 2014
BRAZILSKÉ MASOVÉ PROTESTY JSOU OBČANSKOU REVOLTOU PROTI VELKÉ VLÁDĚ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.2302 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage