Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Model Evropské unie: chudé země ve službách u bohatých							
				Model Evropské unie: chudé země ve službách u bohatých
Čím jsou pro bohaté Evropany chudé země Evropské unie – přítěží, hrozbou nebo zdrojem jejich růstu? A proč jsou v evropském domě někteří méně rovnoprávní než ostatní?

Poslední průzkum uspořádaný britskou sociologickou službou YouGov ukázal, že 72% Britů je pro to, aby byla omezena migrace z jiných zemí EU na ostrovy. Ekonomická statistika ale svědčí o tom, že po hromadném přijímání východoevropských zemí do EU v roce 2004 a po tom, co jejich občané začali aktivně přijíždět na břehy Mlhavého Albionu, byl v britské ekonomice zaznamenán růst daňových odvodů.

Od 1. ledna končí omezení na práci Bulharů a Rumunů v jiných státech EU. Přestože se Bulharsko a Rumunsko staly členy EU v roce 2007, ruší se omezení na pracovní migraci teprve teď a schengenské pásmo je pro ně ještě stále v nedohlednu. Úřady obou zemí se domnívají, že si zaslouží podporu už jen kvůli „odpracovaným rokům“. Jejich tužby jsou pochopitelné, ale jen sotva mohou počítat s tím, že tato otázka bude v brzké době vyřešena, zdůrazňují experti.

Zatímco Bulharsko a Rumunsko bojují o schengen, jejich sousedé ze střední a východní Evropy přemýšlejí o osudu eurozóny a o tom, jestli má smysl vzdávat se vlastních měn. V této otázce je ještě víc protikladů a neurčitosti než v oblasti víz. Tak například Čechy a Slováky spojoval v minulosti jednotný státní a ekonomický model. Teď ale Slováci platí a šetří v eurech a Češi v korunách. Češi jsou ostatně úspěšnější. Jak se říká, členství v EU společné a penízky hezky zvlášť.

Současně nevstoupily do eurozóny ani obyčejně solidární pobaltské země. Estonsko už členem eurozóny je. Lotyšsko čeká na 1. leden a Litva zatím nepospíchá. Podobné rozdíly nejsou ani zdaleka náhodné. Důvodem je jak celkový krizový stav eurozóny, tak i nutnost upřesnění kritérií fungování pásma eura a jeho dalšího rozšiřování, tvrdí expert z Ústavu ekonomiky RAV Vjačeslav Senčagov.

Myslím si, že v současné době je třeba upřesnit kritéria pro vstup do eurozóny. Mimo jiné i ta, která se týkají parametrů rozpočtového schodku konkrétních států. Na rozdíl od západoevropských nebyly svého času ve východoevropských zemích tolik rozšířeny, ač je to podivné, půjčky. Přesto by ale se vstupem do eurozóny neměly pospíchat. Myslím si, že za současné situace je národní měna lepším řešením.

Rok 2013 byl pro východoevropské členské země EU nejednoznačný. Jedny, například Maďarsko, dokázaly i přes krizi dosáhnout působivých sociálně-ekonomických ukazatelů. Jiné, například Slovinsko, vlastně rozšířily skupinu problémových zemí. A to všechno svědčí o jednom – vstup střední a východní Evropy do Evropské unie se nestal všelékem na sociálně-ekonomické problémy. A docela jistě se nestal synonymem jednoty – ani regionu, ani celé Evropské unie.

Zdroj: czech.ruvr.ruAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-12-295
-
 58%  ( 2 people voted )
+
"(drtivá většina z nich jsou bezohlední lidé) vládne světu pomocí zákonů, které se zdokonalují pod jejich vlivem tak, aby se poměry v podstatě zachovaly"
- Jistě ale zákony jsou jen slova...Co jim tedy dodává "váhu"? Represivní složky, hrozba fyzické síly, ozbrojenost aparátu."


Lerot # NoqoPake99
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2013-12-29 14:28:09 4e888b2d
vidíš čVarga že vieš písat aj rozumne...k veci,pár vetami...nie ako doteraz tie farebné siahodlhé texty kde si kolom dokola omielal to isté...nakoniec bude z teba aj inteligent,nie blázon ako doteraz

brano # PelaSedo59
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-29 15:27:52 4df7e017
Anglosaso židovská civilizácia je vo svojej genetickej podstate odlišná od Slovanskej civilizácie, odlišné sú kultúrne hodnoty, spôsob života, zmysel života.

Ak sa pozriete na dejinné udalosti a udalosti his-tóra anglosaso židov, tak sa vám zjaví obraz neustáleho klamstva, podvodov, zotročovania pôvodného obyvateľstva, genocídy celých národov. Zmysel života je čím viac bohatstva a moci nad druhými, bohatstvo a moc zabezpečujú zdroje na prežitie anglosaso židov.

EÚ je koloniálna mocnosť, ktorá zotročuje Slovanov. O veľkom jednotnom ekonomickom trhu snívali mocní tohto sveta už v 19. stor. a svoju myšlienku realizujú s nezničiteľnou vytrvalosťou dodnes. Všetky prostriedky slúžia na získanie moci, aj manželky - hlavne u židov, aj vlastné deti aj nakradnuté peniaze. Churchil aj Roosevelt nekonečne klamali a podvádzali pred aj počas 2.sv.vojny. Hitlera zatiahli do vojny podvodom, hrali vždy na dve až tri strany a väčší podvodník vždy získal najviac. Podvod Irak, podvod dvojičky...je toho celá kniha.

Anglosaso židia majú aj svoju ľudskú stránku, tá sa prejavila humanitárnym bombardovním Juhoslávie ochudobneným uránom a ukradnutím jej území, za čo im budú jugoši do smrti vďační. Úplatní srbskí politici intenzívne pracujú na vstupe do EÚ. No kto by nechcel!

Dnešná EÚ je záujmový spolok finančných, priemyslových, chemických a farmaceutických korporácií hlavne Nemecka, ale v pozadí týchto korporácií jednoznačne dominuje súkromný kapitál USA spojený so záujmami Britov. Európske spoločenstvo zakladali ľudia, ktorí mali interes v 2.sv.vojne. EÚ a Lisabonská zmluva vznikli podvodom, nedodržaním vlastných pravidiel, ktoré si EÚ prijala, obišli referendá a stačil súhlas osprosteného parlamentu. Nigel Farage vie o tom svoje. Európskych komisárov, EÚ prezidenta s výrazom tváre mokrej handry na podlahu, výkonnú moc EÚ, ktorá vymýšľa denne nestráviteľné a ľuďom škodiace nariadenia a zákony, NIKTO NEVOLIL. Nemecko a Francúzsko, diktátori EÚ, vymysleli limit 3% na zadĺženie, oni prví ho nedodržali, a ani sami seba nesankcionovali. Ale v mnohých iných veciach tvrdo a nekompromisne vyrubujú pokuty pre štáty. Poľnohospodárstvu, špeciálne chovu zvierat sa darí len v západnej EÚ. Nie pre sprostosť a nevzdelanosť východu, jednoducho silnejší určili takéto podmienky fungovania makroekonomiky.

Ukrajine, ktorá potrebuje pôžičku, určili v prístupovej zmluve nehorázne drzé ekonomické podmienky, ktoré znamenajú okamžitý kolaps ukrajinskej ekonomiky, dopadla by najhoršie zo všetkých Slovanských štátov. A potom ešte verejne činné osoby z USA a EÚ, aj Schlafenberg a spol., verejne vystupujú na námestí v Kyjeve a štvú obyvateľstvo proti nie tak dávno dávno legitímne zvolenej vláde.

Najskôr prídu supermarkety, ktoré zničia domácu obchodnú sieť, potom navozia lacný brakový tovar z celého sveta, zničia domáci priemysel, skúpia za babku nefunkčné fabriky, štáty im dajú daňové úľavy, ktorým domáci výrobca nemôže konkurovať a z domorodcov urobia lacnú pracovnú silu, energiu-baterky na obsluhu strojov na výrobnej linke.

Z demokracie urobia ideoólogiu na zísaknie moci v štáte, keď finančníci sponzorujú politikov, tí napíšu svoje mená na polotickú kandidátku, urobí sa mediálne vymývanie mozgov a politici sa nechajú zvoliť, nainštalovať, do inštitúcie moci, ktorou je štát. Politici druhý deň po zvolení pracujú proti občanom a v prospech súkromných korporácií, takto je definovaný KORPORÁTNY FAŠIZMUS. Občanom sa zvyšujú životné náklady, dane, inflácia ako skrytá daň je plánovaná a úmyselná, strácajú osobné slobody.

Všetky zisky končia v zahraničí, všetky straty musí platiť občan!

Politici zadlžujú štáty raketovým tempom. Občania v zadĺženom štáte sú otroci peňazí vydaní na pospas bankám a to doživotne, aj ich deti a vnuci, banky odsávajú celú vytvorenú nadhodnotu a udržiavajú tak permanentnú chudobu v štáte.

EÚ veľmi rýchlym tempom prikazuje nové zákony, ktoré nás veľmi rýchlo dostanú do pozície bezmocných otrokov. Občan sa otom dozvie až vtedy, keď si Slovenský parlament splní svoju povinnosť voči EÚ a nadiktovaný zákon prijme.

Zákonný a nenásilný spôsob boja proti okupantom z EÚ a domácim politikom:
Odmietnite účasť na tomto zle proti ľudstvu, proti vám, proti vašim deťom. Prestaňte voliť, prestaňte nosiť peniaze do banky a požičiavať si bezcenné, falošné, nečím nekryté peniaze z banky. Prastaňte kupovať falšované a chemicky upravované, zdraviu škodlivé potraviny z dovozu, kupujte slovenské. Začnite zdravý spôsob života, zanudnite na lekárov-dílerov a nekupujte lieky. Šetrite energie, odmietnite konzum ako životný štýl. Ak to urobíte, anglosasko židovský finančý otrokársky systém sa zrúti bez boja.

Nevoľte politikov a politické strany, žiadajte priame voľby z okresov, referendá na všetky rozhodnutia parlamentu, občiansku spoločnosť, zrušte politické strany, žiadajte vrátenie kompetencií štátu z Bruselu, vlastnú menu. Ak politikov budú voliť len politické strany, stanú sa nelegitímnou mocou bez právomocí, ale diktátormi proti zákonu.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 60%  ( 5 people voted )
+
2013-12-30 12:13:23 55ede336
No jo Definitivo/ to je tak trochu důsledkem "DĚLBY PRÁCE" A "SPECIALIZACE" - protože tím se zamořily společnosti oborovými psychopaty (např. "profesionálními politiky").

Ura # GuleVato95
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-12-30 13:58:17 4e8898f6
Definitíva - vo veľa veciach máš pravdu, ale bankovky sú kruté - umom a prácou človeka, ktorá generuje nové a nové daňové výnosy...
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-31 12:12:39 4e620fc2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   pä
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.032 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo