Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kto má platiť účty za KHL?


Kto má platiť účty za KHL?

Nadnárodná hokejová liga KHL je špecifická súťaž. Ani nie tak samotný športový turnaj (až na rozmery ihriska sú hokejové pravidlá v podstate všade rovnaké) ako spôsob jeho financovania. Určite to nie je bežné podnikanie, ako poznáme z podobných súťaží v Severnej Amerike.


Ak si chceme spraviť predstavu, odkadiaľ doslovne tečú peniaze do ligy, je najlepšie sa započúvať do slov odborníka na slovo vzatého, generálneho manažéra bratislavského Slovana, Maroša Krajčiho. V Hríbovej lampe odpovedal na otázku, či samotná nadnárodná súťaž nie je iba bublina, ktorá časom spľasne.

V Kazani, v Tatarstane, je jedna spoločnosť, ktorá sa volá Tatneft (pološtátna ropná firma, pozn. aut.) a tá financuje 80 % klubu. A tiež som sa pýtal akým spôsobom (to) dokážu financovať, tak ma vtedy manažér zobral von a hovorí mi; ‘Pozri sa, vidíš tam tých osem rúr, ktoré idú zo zeme?’
‘No vidím.’
‘Tak tie dve krajné, rabotaet na kamandu’.
Takže tam to ponímanie financovania športu je úplne iné, a keď si (niekto) myslí, že to spľasne, nespľasne to nikdy.

Je zaujímave, ako to Rusi s nami Slovákmi vždy dobre vedeli. Či ide o ulízaného manažéra v krikľavom saku s reťazou okolo krku (Krajči), popového muzikanta (Ráž) respektíve katolíckeho intelektuála (Čarnogurský), vždy nás vedia dobre namotať tou svojou kombináciou nadbiehania a okázalosti širokej ruskej duše.

Ale vráťme sa ale k pôvodnej otázke Štefana Hríba, či sa raz neskončí financovanie ruských hokejových klubov z verejných zdrojov. Podľa mňa to úzko súvisí s nastavením samotných Rusov. Respektíve, či sa raz začnú pýtať svojich politikov, kam tečú peniaze z tých dvoch spomínaných rúr.

Potom sa možno vynorí aj otázka, či existencia hokejového manšaftu s drahými hviezdami za horizontom kariéry niekde v ruskej tajge je to pravé orechové, čomu dajú ruskí občania vždy prednosť pred kvalitnejším stavom napríklad cestných komunikácii. Čo si o bežných ruských voličoch myslí pán Krajči je jasné z jeho odpovedí. Podľa neho takéto otázky nebudú klásť nikdy, ale ja by som si nebol až taký istý.

Financovaniu ruského klubového hokeja sa Krajči venuje ešte v jednej časti diskusie.

Každý klub ma štyri ľadové plochy, kde si môže umiestniť sám svojich reklamných partnerov ... polovica ruských klubov ma v strede logo gubernie, na druhej ploche má nápis, povedzme Podmoskovská oblasť a v ďalších má svoj erb a svoju webovú stránku. A keď sa pýtam, ako to dokážu zafinancovať, tak mi povedia, že oni z tých reklamných plôch dostávajú v prepočte 25 miliónov dolárov od gubernie.

Toľko manažér belasých.

Samotné reklamy sú celkom dobrým indikátorom normálnosti ekonomiky. Možno si ešte pamätáte na socialistické reklamy, ktoré nám radili kupovať si chlieb, respektíve odporúčali si v zime obliecť kabát (od monopolného výrobcu). Tento komický aspekt plánovanej ekonomiky, snaha mať reklamy ako v bežnom normálnom svete, aj napriek faktu ich absolútnej zbytočnosti, vynikajúco sparodovali Lasica so Satinským. Ich skeč ironizujúci socialistické reklamy sa končí sloganom; ‘To by sme si mali dobre zapamätať, mlieko dostať kúpiť v mliekarni. A topánky v predajni obuvi!’

Z rovnakého súdku pochádzajú aj Krajčim tak obdivované reklamy na Podmoskovskú oblasť. A zdá sa, že tento bizarný spôsob marketingu má svojich fanúšikov aj u nás. Prevádzkovateľ štátnych lotérií Tipos si objednal v Slovane reklamu za viac ako milión eur.

Tipos je firma, ktorá má na Slovensku prakticky monopol na číselné lotérie. Tento obor podnikania v kombinácii s monopolným postavením stavia otáznik nad opodstatnenosťou masívnych marketingových aktivít (podľa mediálneho experta, by sa dalo za milión eur uložiť firemné logo na monopost formuly 1). Určití počet ľudí sa jednoducho bude vždy venovať hazardu a v prípade, že neexistuje konkurencia, budú si kupovať žreby Tiposu. A prerábať na lotériach je štatisticky nemožné.

U štátnych úradov a podnikov bude jednoducho neustále podozrenie, že svoje výdavky tvoria umelo, aby nasmerovali finančné toky spriazneným firmám. Obzvlášť podozrivý je prípad, keď stranícky nominanti financujú verejnými peniazmi zábavku sponzora svojej vlastnej materskej strany. Som už skutočne paranoidný, keď v tom vidím určitú súvislosť?

Príbeh sponzoringu má ale ešte jeden zaujímavý moment. Tipos sa na svojej stránke hlási k rozvoju športu, ..., ochrany zdravia obyvateľstva a podpory telovýchovy, športu, školstva a mládeže. Ako to vyzerá v praxi, keď štátna organizácia podporuje ochranu zdravia obyvateľstva a mládeže? Pár profesionálnych hokejových milionárov si prilepší.

Podľa vlastných pozorovaní by som vyslovil nepodloženú premisu, že väčšinu zákazníkov rôznych losovaní a lotérií tvoria hlavne dôchodcovia a občania na nižších priečkach majetkového rebríčka. Tí bohatší a vzdelanejší sú jednoducho odolnejší k vábeniu hazardu (asi si vedia lepšie uvedomiť pravdepodobnosť výhry). Môžme teda konštatovať, že sme narazili na ďalší príklad prerozdeľovania, keď sa peniaze od nízkopríjmových vrstiev prostredníctvom štátu dostávajú do rúk milionárov?

Asi s každým občanom Slovenska by som sa zhodol na konštatovaní, a nemusel by to byť práve nejaký voľnotrhový jehovista, že hokejový klub Juraja Širokého nie je statok, ktorý by sme mali financovať z verejných zdrojov. Ale na druhej strane, by množstvo Slovákov súhlasilo s výrokom, že štát má zabezpečovať rozvoj športu, ochranu zdravia obyvateľstva a podporu telovýchovy, školstva a mládeže.

Bohužiaľ prvé konštatovanie je priamym dôsledkom druhého výroku. Ak dáme politikom (politickým nominantom) do rúk právomoci a zdroje, tak s nimi naložia podľa vlastných predstáv a potrieb. Ako protrhový jehovista môžem iba konštatovať, že keby bolo po mojom, tak si pán Široký topí v Slovane iba svoje vlastné peniaze. A to by mal byť želaný stav.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2013-09-111
-
 59%  ( 7 people voted )
+
Pan raci mat nejake konkretne informacie a vlastne skusenosti s financovanim
profesionalneho sportu v USA ?

MUMPS # KoxyVuxe88
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-09-12 18:54:52 5f69eb8c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   tr
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Anarchokapitalismus, díl čtrnáctý: Soudnictví


Anarchokapitalismus, díl čtrnáctý: Soudnictví
Soudní moc, bezpečnostní složky, obrana proti vnějšímu nepříteli. Konečně se dostáváme k těm nejzajímavějším a zároveň nejkontroverznějším tématům tohoto seriálu; krom toho...
Hollande ustupuje teroristům. Problém Francie a EU jsou socialisté
Sametová revoluce 2.0 bez účasti tajných služeb?
Tri dni temnoty

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0221 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made