Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Keď eštébák bojuje proti komunizmu a politik proti korupcii


Keď eštébák bojuje proti komunizmu a politik proti korupcii

Pred pol rokom som si v časopise Reflex prečítal rozsiahly rozhovor s Karlom Köcherom. Köcher ako prichytený československý špión v USA prežil svojich pätnásť minút slávy 11. februára 1986 na moste špiónov. Tak volali most cez rieku Havel spájajúci Potsdam a západný Berlín. Počas studenej vojny si súperiace veľmoci na tomto mieste vymieňali zadržaných agentov. Köcher bol súčasťou jednej takejto výmeny.

 

Karel Köcher prežil veľmi pestrý život. V bývalom Československu bol zamestnaný v televízií a v rozhlase, pracoval aj na katedre matematiky elektrotechnickej fakulty ČVUT. Bohužiaľ sa trochu nešťastne zaplietol do prípadu prepadnutia vojenskej hliadky, pri ktorom prišiel jeden vojak o život. Od tohto momentu sa s ním ťahá spolupráca s ŠTB.

V šesťdesiatych rokoch sa cez Rakúsko dostal do USA. Na Columbia University obhájil doktorát (jeden zo seminárov viedol Zbigniew Brzezinski) a nastúpil do CIA ako analytik, neskôr ako odborník na Sovietsky zväz. Po celé obdobie (s prestávkou medzi rokmi 76 až 81) spolupracuje s československou a sovietskou rozviedkou, informuje o svojej práci a vynáša tajné dokumenty.

Köcher pracoval na oddelení, ktoré sa snažilo kontaktovať potencionálnych informátorov v krajinách tretieho sveta. V 74-tom sa CIA sústredila na získanie sovietskeho diplomata v Kolumbii Alexandra Ogorodnika. Köcher o tom informoval svojich nadriadených v Moskve. Ogorodnik bol neskôr zatknutý a pri výsluchu zomrel.

V roku 1984 bol aj so svojou ženou zadržaný a odsúdený na doživotie. V rámci oteplenia vzťahov ho vymenili na spomínanom moste za ľudskoprávneho aktivistu Nathana Šaranského. Naspäť vo vlasti pracoval v slávnom prognostickom ústave, kde sa formovala celá poprevratová politická elita. Pod nedávno zosnulom Walterom Komárkom tam vtedy fungovali aj neskorší českí premiéri a prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman.

Je nepochybné, že pán Köcher mal extrémne zaujímavý život. Ale pre mňa oveľa šokujúcejšie sú jeho osobné postoje a názory na dobu minulú.

Svoj vzťah k Spojeným štátom, ku krajine ktorej vyslovene škodil, keď vynášal citlivé informácie úhlavnému nepriateľovi, popisuje nasledovne: chtěl bych Američanům říci, že jsem nikdy nebyl zapřisáhly nepřítel USA ... s americkými hodnotami, jak je vyjadřuje americká ústava, se ztotožňuji, vidím v nich jediný možný základ civilizované společnosti.

Ako agent ŠTB sa snažil přispět k tomu, aby skončila sovětská podpora normalizačnímu režimu v Československu.

Köcher nebol jediným proamerickým demokratom v komunistickej tajnej službe. Ku špionážnej práci ho prehovárali ako tvrdí lidi v sovětské rozvědce, kteří usilují jak o demokratické reformy v sovětskem bloku, tak o ukončení studené války.

Zdá sa, že bol dokonca ekonomický liberál a disident, keď o práci v prognostickom úrade hovorí: reformy jež prognóza navrhovala ... byly jen kosmetické a naprosto nedostatečné, ale zpráva obsahovala velké množství do té doby utajovaných statistik. Jednu kopii jsem poskytl ... Charte 77.

A na konci sa vyjadril až mesiášsky: totality jsme sa sbavili, ale hodnoty jejichž jménu se ti, kteří kládli odpor, angažovali, zustávaji jen na papíru. Nemohu se ubránit pocitu, ze jsem sa namáhal úplně zbytečně. Takéto konštatovanie si môže dovoliť snáď nejaký perzekuovaný disident, ale z úst prominentného eštébáka mi znejú neuveriteľne. Köcherovemu šarmu a sebaštylizácií mal problém nepodlahnúť aj Kraus vo svojej talkshow.

Po tomto rozhovore som sa dlho zamýšľal nad metafyzickými pojmami ako sú dobro a zlo, ale rovnako som sa prestával veriť, či je ešte čierna čiernou a biela bielou.

Na príbeh eštébáka bojujúceho proti totalitnému systému som si spomenul minulý týždeň, keď sa ku mne dostala takzvaná výzva slobodných občanov Slovenska. A v podobnom duchu sa nesúci prejav poslankyne Mezenskej.

Oba texty vyjadrujú frustráciu z vládnutia dnešnej politickej elity, respektíve z celého ponovembrového vývoja. Občianska výzva ponúka vládnucemu establišmentu dobrovoľný odchod. V prípade neuposlúchnutia hrozí trestom.

Prečo je výzva na výmenu politikov bez oklieštenia ich právomoci zbytočná už výborne popísal iný článok na našom webe. Mňa osobne ale zaujala predstava, akú majú autori výziev o slovenských vrcholových predstaviteľoch. Veľmi podobnú som mal aj ja o eštébákoch, kým som sa bližšie nezoznámil s názormi pána Köchera. Keďže niektorých slovenských poslancov osobne poznám, tak môžem potvrdiť, že rovnako mimo sú aj kritici dnešných pomerov.

Podľa textu spomínanej výzvy politici zdierajú občanov, ktorí v zúfalstve páchajú sociálne samovraždy ... sú zodpovedný za genocídu tohto národa. Zúfalá výzva vraj aj tak vyvolá na ich bezcitných tvárach len úsmev. Sú bezcitní, skorumpovaní, ukradli budúcnosť nám, našim deťom, našim vnúčatám ...

A poslankyňa Helena Mezenská sa na záver s detskou naivitou pýta; Ste vy vôbec ľudia? Tak ja jej rád odpoviem. Politici sú úplne normálni ľudia ako všetci ostatní.

Mladí karieristi, ktorí idú do politiky sa žiadnym spôsobom nelíšia od svojich kolegov, ktorí rozbiehajú svoju kariéru v súkromných korporáciách a snívajú o tom, že sa raz dostanú do najužšieho vedenia. Jediným a kľúčovým rozdielom je, že vo verejných službách človek operuje s prostriedkami vyzbieraných od daňových poplatníkov.

Ľudia, ktorí v štátnych službách strávia celú kariéru, si tento fakt prestávajú uvedomovať a napríklad zvýšenie daní považujú za ozdravné opatrenie. Časom strácajú kontakt s realitou úplne. Chcú riadiť štát ako súkromnú firmu, expandovať na nové trhy, naberať ďalších zamestnancov. Neuvedomujú si, že pre súkromný sektor, ktorý mali pôvodne iba podporovať sa stávajú oceľovou guľou. Tieto inštinkty by výborne fungovali v trhovom prostredí. Vo verejnom sektore sú ale úplne kontraproduktívne. Typickým predstaviteľom takto mysliacich celoživotných kariérnych byrokratov je náš premiér.

Inou skupinou sú ľudia, ktorí vidia v politike možnosť ako posunúť svoju kariéru. Tu si dovolím tvrdiť, že politici ako Iveta Radičová, Ján Počiatek respektíve Ľubomír Jahnátek majú motiváciu zúročiť svoje skúsenosti v službe vlasti. Títo ľudia si ale neprešli celým procesom budovania politickej kariéry – od otravného schôdzovania na straníckych grémiách, po pracné získavanie podpory v straníckych nomináciách – ale ich zväčša do funkcie niekto pretlačí. Dostávajú sa preto do poručníckeho postavenia a musia svoje dlhy splácať. Aj vlastnosť vrátiť požičané je vo svojej podstate pozitívna. Bohužiaľ vo verejných funkciách majú politici tendenciu splácať svoje dlhy z verejných zdrojov (a sme znova pri peniazoch daňových poplatníkov).

A nakoniec sú tu ľudia s víziou, ktorí chcú stvoriť lepší svet. Obetovať svoj život a neočakávať odmenu. Tí sú asi najnebezpečnejší. V prípade, že im praje doba, vedia za sebou zanechať milióny mŕtvych. Do tejto kategórie patria politickí premianti ako Lenin a Hitler.

Ak si myslíme, že človek, ktorého všeobecne považujeme za masového vraha sa ráno budí ako komiksový zloduch s diabolským úškľabkom na tvári, tak sa veľmi mýlime. Všetci títo diktátori s krvou na rukách chceli len to najlepšie pre svoju obec, národ, ľudstvo ... Svoje zločiny si vôbec nepripúšťajú, predpokladám, že by nedokázali ani nikomu fyzicky ublížiť. Samotná krv a násilie im je odporné. Rovnako ako Köcher sa považujú za pozitívnych hrdinov v skazenom svete.

Ale vráťme sa späť do bežných dní. Každá so spomínaných kategórií politikov sa stretne s korupciou, musí splatiť politické dlhy svojim tútorom, respektíve si užije nejaké nezaslúžené benefity iba z titulu svojej funkcie. Ani jeden z nich si nepripustí, že by sa nachádzal na temnej strane vesmírnej sily. A nielen preto, že ľudská psychika vytesňuje všetky fakty, ktoré by mohli narušiť našu predstavu o samých sebe.

Parafrázou na banalitu zla od Hannah Arendtovej by sme mohli hovoriť o banalite korupcie. Skorumpovaný úradník nieje s obeťou jeho správania (s daňovým poplatníkom) vôbec konfrontovaný. Korumpujúca osoba jeho nezákonné konanie podporuje, naopak až odmietnutie korupcie spôsobuje konflikt. Morálnu nejednoznačnosť korupcie je dobre vidno na príklade korumpujúceho pacienta, ktorý sa potrebuje prednostne dostať na dôležitú operáciu. Na ktorú stranu ukazuje morálny kompas v tomto prípade? Nešťastný pacient s obákou stojí pred vašim stolom, s masou pacientov, ktorých predbehne sa nikdy nestretnete.

Keby sa signatári revolučnej výzvy stretli s náhodne vybraným skorumpovaným politikom, vášne by veľmi rýchlo opadli. Boli by šokovaní, aké racionálne a bohumilé dôvody ho viedli k nemorálnemu správaniu.

Tento moment už vlastne raz nastal, keď sa aktivisti z gorily stretli s ministrom vnútra.

Možno sa niekomu zdá byť nedôležité, že nejaký eštébák dokázal vytesniť realitu vo svojej mysli a považovať sa za bojovníka s totalitným režimom. Rovnako niekto môže vidieť zbytočné poukazovať na fakt, že dobrý úmysel je spúšťačom každého zákona, ktorý len komplikuje život bežným ľuďom. Podľa mňa to ale je kľúčovým momentom diskusie, ktorú rozbiehajú spomínaní aktivisti.

Ak tu máme skorumpovanú garnitúru politikov, ktorá tvrdí, že chce dobro pre každého – a ja som presvedčený o ich úprimnosti – aký zmysel má vymieňať túto skupinu ľudí inou skupinou, ktorá tvrdí a je presvedčená o tom istom?

Som si istý, že keby dostali možnosť riešiť veci verejné (a poslankyňa Mezenská sa s Matovičovcami raz do nejakej vlády dostane), tak by sme si mohli po čase znova zopakovať výrok bývalého ruského premiéra Viktora Černomyrdina.

Chceli sme to urobiť čo najlepšie, ale nakoniec to dopadlo ako vždy...

 http://www.m enejstatu.sk/ked-estebak-bojuje-proti-ko munizmu/Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2013-10-254
-
 67%  ( 5 people voted )
+
hranice už boli prekročené.
aaa # RuxaQija4
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-25 16:10:24 b2296175
Na tom není nic zvláštního - bolševici jsou fašisti nikoli komunisti!

Bizardsinizm # CucyKuqa39
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2013-10-25 17:02:59 4e889785
K článku:

Svetobežníci sú len svetobežníci a manipulujú stále, pričom veľa drollov im na to ešte skočí!
Nie slová sú dôležité, ale ich skutky! A bolo toho už dosť!
Spravodlivosť musí byť nastolená a pre svetobežníkov znova nastanú muky a škrípanie zubov! Budú ich bolieť ruky od roboty.

Slovienom a Slovanom zdar!


jan # PukiKyri51
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-26 08:41:55 4e63b9a3
Teda aj ako sa to povie ---rozpuluplná osobnosť. /ani výkričníky ,ani otázniky nedávam --nepúšťa ma ---"senzor"/A meno: RADOLA GAJDA... nebyť jeho asi ani republika ČSR by neexistovala.....Teda perly životopisné:-bol z Balkánu- študoval, žil v Kyjove na Morave,velil legiam v bitke pri Zborove- vyhral, Kerenský mu dal medailu, bol veliteľ vlaku s niekoľko tonami -vozňami zlata, pohádal sa s Kolčakom a Rusi ho zastrelili--po odovzdaní ihneď, po zastrelení Ruského cára a jeho rodiny v Jekaterinburgu..obsadili légie o 2-3 dni mesto , hlásenie aj T.G-M sme vládcami Sibíri a pol Ruska .bol u toho a Wilson uznal- jeden z prvých ČSR, bol nadšenec turistický , vojenský veliteľ v KE a vojaci stavali Chatu M.R-Štefanika pod Ďumbierom, Tatranskú magistralu a tuším v KE aj Kúpele, bol vodca fašistickej organizácie v Čechách a chcel bojovať proti okupácií, Hitlerovi--nedovolili mu-- aaa-Kto vie viac nech sa ľúbi...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-26 17:37:25 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0272 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo