Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kažimírova kryštálová guľa


Kažimírova kryštálová guľa

Začiatkom tohto roku vstúpilo do platnosti vládne zvyšovanie daní a odvodov. Hlavným cieľom bolo zvýšenie príjmov štátnej kasy a plátanie diery v rozpočte. Tento cieľ si však vybral tvrdú daň vo forme zhoršenia situácie na trhu práce, čo je zlou správou najmä pre 400-tisíc nezamestnaných, ktorí prácu nemajú vôbec. O vplyve zavedenia odvodov na dohodárov sme už písali na našom blogu. Dnes sa pozrieme na živnostníkov.

 

Vláda zaviedla strop na 40 % paušálne výdavky a obmedzila ich tak v tomto roku maximálne na 5 040 eur. Došlo tiež k nárastu sociálnych a zdravotných odvodov. Celkové minimálne odvodové zaťaženie tak pre živnostníkov vzrástlo zo 160 eur na 185 eur, pričom len povinné odvody do Sociálnej poisťovne vzrástli o takmer 18 eur mesačne. Odvodové preddavky pritom musia živnostníci platiť každý mesiac bez ohľadu na to, či mali v danom mesiaci nejaký príjem. Živnostníkov sa takisto dotklo (podobne, ako ostatných pracujúcich) zníženie odvodu do II. piliera z 9 % na 4 % vymeriavacieho základu. V prípade, že si šetria na dôchodok, končí väčšia časť odvodov starobného poistenia v Sociálnej poisťovni a menšia na súkromných dôchodkových účtoch.

Opatrenia tak negatívne zasiahli takmer štvrť milióna pracujúcich. Sociálna poisťovňa v júni tohto roku evidovala 232-tisíc aktívnych živnostníkov (tj. tých, ktorí platia o odvody), čo je o osem tisíc menej ako rok predtým. Vláda si od opatrení sľubovala odvodový výber Sociálnej poisťovne od SZČO vo výške 340 miliónov eur, teda nárast o 58 miliónov eur oproti predpokladom na minulý rok:


Minulý mesiac však už svoj odhad výrazne korigovala. Rozpočet Sociálnej poisťovne na rok 2014 už ráta s tohtoročným výberom len vo výške 275,5 mil. eur, čo je takmer o 65 miliónov eur menej, ako vláda pôvodne plánovala. Za zmienku pritom stojí fakt, že minuloročný októbrový odhad realitu za rok 2012 stále nadhodnocoval o vyše 20 miliónov eur.

Sociálna poisťovňa tak vo výsledku počíta s tým, že na sociálnych odvodoch vyberie od živnostníkov v tomto roku o 31 miliónov eur viac ako v roku 2012. Výber sa tak má zvýšiť o menšiu sumu, než akú štát vypláca na prídavku na dieťa pre "deti" staršie ako 20 rokov. Obrazne povedané tak vláda výrazným spôsobom zvýšila náklady štvrť miliónu samozamestnaných osôb, aby mohla aj naďalej vyplácať prídavok na vysokoškolských študentov plošne, v rovnakej výške, a podľa rovnakých kritérií, ako na nemľuvňa či školáka zo sociálne slabších pomerov.

Ak však do medziročného porovnania zahrnieme fakt, že prvých 8 mesiacov roku 2012 platili sporitelia v II. pilieri do fondu starobného poistenia Sociálnej poisťovne 9 % zo svojho vymeriavacieho základu (a nie 14 % ako je tomu od septembra 2012), môžeme konštatovať, že odvodové príjmy vzrástli najmä z dôvodu zmeny sadzby v neprospech sporiteľov. V prípade, že by bola výška odvodu do II. piliera na zníženej 4 % sadzbe počas celého minulého roka, príjmy Sociálnej poisťovne by pravdepodobne presiahli 260 miliónov eur. Pri príprave rozpočtu sa kalkulovalo s rastom odvodových príjmov o 58 mil. eur, reálny nárast ale bude zhruba štvrtina z toho.

Zvýšenie sociálnych odvodov skresalo živnostníkom čisté príjmy a sťažilo im podnikanie, no verejným financiám prinieslo len minimálne benefity. Budúcoročný rozpočet Sociálnej poisťovne ráta so sociálnymi odvodmi SZČO takmer v rovnakej výške ako rozpočet na rok 2012, a to už po zvyšovaní daňovo-odvodového zaťaženia pri zníženej sadzbe príspevkov do II. piliera. Zaťažením práce vyššími odvodmi preto prehrali všetci. Aj také sú následky, keď vláda nekonsoliduje výdavky, ale zvyšuje príjmy na úkor pracujúcich.


http://www.iness.sk/stranka/9 086-Kazimirova-krystalova-gula.htmlAuthor: Jan Dinga # FifyGybi46
Slovensko2013-12-026
-
 57%  ( 4 people voted )
+
Predpokladam, ze toto je posledne volebne obdobie tejto zidobolsevickej vlady a aj ostatnych dinosaurov a zlodejov. Verim, ze strana noveho Bystrickho zupana zaznamena hromadne prirastky a masivny vstup do parlamentu. Myslim, ze tato zlodejska strana a s nou aj vsetky vladnce doteraz, maju svoj cas spocitany a moznost utiect sa priamo umerne zniuje ss rastucou zurivostou narod. Tie ISTOTY, co nam davaju ich budu stat krk, dufam, ze doslova
Hansen # PyleXowi88
-
 63%  ( 6 people voted )
+
2013-12-02 13:34:53 254ec2cd
Hansen Marian K. nebude mať nikdy viac ako 10-20% v parlamente, ale aj to by bol úspech a potom uvidíte ako SMER zostaví vládu s KDH a MOSTOM a to bude pekná sranda :DDDDDDDDDDD


Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-02 15:07:14 5b7f1fff
Suhlasim mozeme to vyskusat so subjektom z BB. Urcite to bude vacsia sradna ako teraz. . Aj napriek tomu mam pocit ze nie nasa vlada tu taha za nitky. Je samozrejme otazne ci by si subjekt z BB vedel poradit s korporaciami a svetovladou co si osobne nemyslim. Ak by aj vyhral a ak by sa aj dal do boja s nimi, co je nepravdepodobne caka ho perzekucia. Ci uz nanho nieco nasiju, alebo ho proste zrusia. Nezabudajme ze tu mame docinenie s niekym kto jedna spoza opony cez babky ako Tienova vlada -> Brusel -> Smer & Co. Cielom elity je drzat status quo, im to vyhovuje. Viem ,ze tuzite po zmene tak ako aj ja, ale dufanie nefunguje. Ako sme sa mohli presvedcit za poslednych 2000 rokov, ani odovzdanie moci inym. Bude nutne pozmenit seba, aby sme sa stali schopnejsi a ziskali viacej moznosti ako len si vylievat srdce na blogoch. Bez makacky to zial nepojde, nik to za nas nespravi. Prajem vela uspechov.

Hmm # WivaSuva15
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-03 01:18:51 59ad5942
Hmm.Je to ako cez kopirak.

Ty si necital protokoly,aby si vedel ako to dopadne?

Ten pan z BB ma obrovsky problem,len on to este nevie.Drzim mu palce,ale to nepomoze.

Krasny pripad,Ukraina.Este pred tyzdnom bolo medialne ticho,a dnes?

Nuz,znovu odporucim precitat si protokoly.

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-03 01:46:51 4e621167
zaujimave je aj tak to, ze meno noveho zupana je stale na indexe zakazanych slov. Vie s tym nieco niekto urobit?
Rafael # BakiQuno09
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-03 08:22:07 59ad5d21
Hansen,---- Len daj pozor aby sa to neobrátilo proti tebe to Kot le bo va nie.
To sa pamätám ako Karel Kril prišiel z Nemecka po 89. roku a veľmi fandil Havlovi. Bol jeho veľký obdivovateľ a kamarát.Skladal pesničky a ospevoval Havla-. Netrvalo dlho a Karel Kril povedal,že je tu ProHavlíno. Pochopil,že to Havel myslel inak ako sľúbil. Kril odíšiel naspäť do Nemecka a už je dávno na božích pastvinách.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-12-03 20:54:50 5b7f15dd
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Potrebujeme štíhly štát, nie nové odvody


Potrebujeme štíhly štát, nie nové odvody
Počúvame, ako sa Minister financií SR Peter Kažimír chváli fantastickým výberom daní. Počúvame Ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka, ako sa chváli daňovou kobrou, ktorá efektívne ...
NOVÝ PROJEKT VYUŽÍVÁ TECHNOLOGII NASA K LEPŠÍ ZELENÉ BUDOUCNOSTI
Evropská unie směřuje ke krachu – George Soros
Proč západní svět krachuje?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0368 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made