Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Jak se bydlelo za komunistů …


Jak se bydlelo za komunistů …

eden můj kamarád, pamětník, kterému jde už na sedmý křížek, nechápe, co někteří poblouznění jedinci na tom socialismu vidí, vždyť nebylo pořádně kde bydlet a obchody zely prázdnotou. Ví, o čem mluví, protože sám v roce 1973 přebýval půl roku ve vagóně na nádraží v Pardubicích. Jiní bydleli, ale v bytech bez koupelen, záchodů a často i vody za hrozné peníze.

 

 

Nějaký rudý diskutér mně už dříve namítl, že není možné, aby někdo v Brněza komunistů platil tři sta korun nájem za byt IV. kategorie, tedy takový, který neměl prakticky žádné vybavení, nebyla v něm voda, koupelna, topilo se v kamnech atd. Jistě normální nájemné za takové bydlení dělalo necelých sto korun za měsíc. Jenomže to platilo pro nájmy, nikoliv pro podnájmy, v tom je ten velký rozdíl! Soudruzi holt zase lžou a hřeší na lidskou zapomnětlivost.

 

 

Klasický případ z Brna sedmdesátých let minulého století, tedy z éry temné normalizace. Kamarád v něm dostal práci, oženil se a neměl kde bydlet. Jeho podnik nepatřil k těm protěžovaným, takže to v jeho případě znamenalo čekat na přidělení bytu mnoho let. Pro osvěžení paměti a poučení mladších ročníků, v osmdesátých letech byla čekací doba na družstevní byt v moravské metropoli asi 12 let!. Trh s byty jako nyní, kdysi jej každý může pronajmout nebo koupit, za komunistů neexistoval. A co teď? Kamarádova žena měla malé dítě, byla na mateřské, ona pocházela z Klatovska, on někde od Zlína, čili u rodičů bydlet nemohli, jak se to dělalo a v jednom bytě žilo i několik generací.

 

No, ale u něj v práci se našel chápající kolega, který měl takový byt o dvou místnostech někde na Cejlu. Samozřejmě sprcha a koupelna neexistovaly, záchod zvaný společňák, jak zpívá v jedné své písničce Jarda Samson Lenk, byl na pavlači, ale do bytu už byla zavedena voda. Kolega v bytě nebydlel, i když zde byl hlášen, protože žil v nějakém domku kousek za Brnem u své družky a tak řekl: "Za čtyři kila měsíčně tam můžeš být. Ber nebo nech být." A jelikož kamarád si nemohl vybírat a chtěl bydlet s rodinou, tak na to přistoupil. A nebyl to ojedinělý případ, kdy lidé byli přinuceni bydlet takto draho. S byty se mocně kšeftovalo, protože legální bydlení nebylo. A nevytýkal bych to těm "pronajímatelům", ale komunistům, kteří lidem neuměli byty zajistit.Author: JAN ZIEGLER # TidoLeka72
Slovensko2014-04-0838
-
 16% ( 40 people voted )
+
ve stejném podnájmu bydlkela , taky na Cejlu, dnes již moje manželka, za 70,- Kčs měsíčně. Spokojenost.

Známý koupil v Brně domek se zahradou, v roce 85 za 15 000,- Kčs.
ve stejnem # PumoBaka66
-
 72% ( 8 people voted )
+
2014-04-08 11:25:18 4faafecd
Komunistom kazdi odpustil. Kvoli tomu ako im bolo dobre, ale myslia len na seba a tych komu bolo horsie, na to sa zabudlo.
Vybyta baterka # XaciQehi08
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-04-08 11:34:35 b229e03e
Napríklad, poblúznený Social-Genital Dávidko doteraz býva v polorozpadnutej drevenici na okraji Revúcej, vodu nosí z potoka, vyprázdňovať sa chodí na latrínu a vidíte, čo mu chýba ku šťastiu? Celý deň vylihuje v pelechu za pecou, vyčakáva poštára a sníva sen o bohatom zárobku na kapitalistickom západe. Lol! A teraz trochu k téme: Na prelome 60-tych a 70-tych rokov, o ktorých sa tu píše, bol štandard a predstava o bývaní niekde inde, než je dnes. Nahradiť staré pavlačové domy a kutice bez vody a vlastných sociálnych zariadení riešili súdruhovia uniformovanou panelákovou výstavbou, dnes známou ako králikárny. Do istej miery sa pre väčšinu zdvihol dostupný štandard bývania na rovnakú úroveň, čo je pozitívne. Veď nie každý si mohol dovoliť postaviť vlastný rodinný dom od 200 000 Kčs vyššie, ak nebol napr. mäsiar, zeleninár... (rozumej v obchode s podpultovým a úzkoprofilovým tovarom) murár, remeselník... (rozumej fuškár) či vedúci, riaditeľ, tajomník, súdruh... alebo v špecifickej oblasti ako vekslák. (Lol!) Problém bytovej výstavby bol však ten, že za súdruhov všetko veľmi dlho trvalo a s každým konečne dokončeným panelákom sa preinvestovali aj tie ďalšie ešte len plánované. Preto ten poradovník, ako na všetko a s takými čakacími dobami! Oddaní súdruhovia ale aj šťastlivci vo vychytených n.p. dostali byty prednostne a bez čakania. Takže bývanie súdruhovia poriešili takto, síce na rozkopaných sídliskách a bez akejkoľvek infraštruktúry, ale ukážkový zázrak starostlivosti o občana bol splnený na vyše 100%. Z minulosti zdedené betónové bloky by som však nezatracoval, nová doba dobudovala chýbajúcu infraštruktúru a ľudia si môžu tú šedú uniformitu poprerábať k svojmu obrazu. A tí šikovnejší a ambicióznejší nech si stavajú honosné vily trebárs až do oblakov. Bez toho, aby im ich boľševickí pohrobkovia ako Dávidko závideli...
Pandemonium # DaruJete36
-
 66% ( 19 people voted )
+
2014-04-08 12:03:01 d4254012
JAN ZIEGLER,---- Presne ten istý článok už tu pred časom bol. Neviem,či si bol tiež autorom tohoto článku,to je jedno,len ti odpoviem:ŽE ŤA HUBA NEBOLÍ!!!
Viac sa k tomu nevyplatí nič dodať.
STORM,---Máš pravdu .
Vybitá baterka,---Ty sa radšej dobi,aby si si spomenul,že autor píše bludy!
Pandemonium,---Nezvyknem na tvoje príspevky reagovať,neviem koľko máš rokov,či si pamätáš život pred rokom 89,alebo píšeš len to čo ti kto nakecá. Ak niesi len taký podpichovač,na týchto stránkach,tak už konečne raz napíš aj pravdu a nezosmiešňuj!Píšeš samé hlúposti,neviem či zámerne .

Jambo # CapuSuxo47
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-04-08 12:52:14 5b7f22ce
Králikárňami pomenoval paneláky Havel pri vyhliadkovom lete nad Bratislavou (potom dostal na námestí vajcom). Keby dnes letel znova, asi by sa novej bytovej výstavbe čudoval, lebo takmer tie isté králikárne sa stavajú aj dnes. Síce už nie z panelov, sú prevažne monolitické, ale výzorovo sú identické. Každý, kto v nich býval vtedy isto nebol na zvyšok života zadlžený a kto si ho za zostatkovú cenu kúpil do osobného vlastníctva, stal sa majetným. Majetným natoľko, že ak ho predal, dostal slušnú sumu. Zhruba takú, aká zodpovedá dnešnému dlhu, ak si chcete taký byt kúpiť nový na hypotéku. Boli teda cenné vtedy a sú doteraz - stále sa s nimi čulo obchoduje, nie len s novo postavenými.
Je pravda, že tento článok tu už raz bol a pamätám sa na pobúrenie v diskusii nad jeho obsahom. Pán Ziegler (aké kresťanské a miestne meno) je asi na hlavu, že to sem zasa dal? Nie, je to úmyselná provokácia, len ťažko odhadnúť, či to sem autor dáva len pre vlastné pobavenie nad tým, koľkých sa mu podarilo zasa nas-štvať, alebo preto, že je za to niekým platený. V podstate je to jedno. Netreba na jeho "blbosti" už viac reagovať.


A k tomu socializmu:
Traduje sa dodnes, že štát je špatný hospodár. Prečo? Len preto, že na dobre platené miesto vedúceho sa vždy dá len kamarát, bez ohľadu na jeho odbornosť. To platí rovnako dnes ako za socíku. Teda problém je v korupcii a protekcii, nie v zriadení. Aj dnes sú v štátnej správe dobré miesta obsadzované podľa politickej príslušnosti a po známosti. Teda aký rozdiel oproti socíku?

Luko # LidySesy00
-
 75% ( 14 people voted )
+
2014-04-08 14:43:58 c3a87f42
pri kapitalizme nove byty netreba, staci obchodovat s komunistickymi :)
spravna cena potom urcuje dostupnost bytu, ktora ako autor poznamenava, dnes nie je 12 rokov...
dostanes byt aj zajtra (podla rychlosti dnes poskytovanych hypotek), no to ze pozajtra on prides uz nikto nespomina akosi...
kucma # FyvaFixa25
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-04-08 14:48:31 5cf504d8
loading...
...toto je samozrejme zdeformovana realita... Boli podniky, ktore doslova nukali svojim pracovnikom byty, za pozemky sa platili smiesne sumy a stat odpustal % z poziciek, ci dokonca daval nenavratne pozicky... ak niekto pristavil poschodie... Staci sa pozriet po nasich obciach, kolko je tam velkych domov... Na statny byt sa niekde skutocne mohlo cakat dlho, ale druzstevne, za ktore bolo treba platit boli realativne dobre dostupne... Obcania v tej dobe skutocne nemali nejake zasadne problemy s byvanim a praca bola povinnostou ... ! Nepatrim k nekritickym obdivovatelom vtedajsej doby, ale treba to zhodnotit objektivne...
fan B # DohaMato29
-
 76% ( 15 people voted )
+
2014-04-08 15:18:17 c350b805
To fakt, má niekto takú drzosť, takúto usoplenú hoväzdinu dať sem? Ešte všetci nepomreli, ktorí si reálie pamätajú! To je zámer našu omladinu dezorientovať, aby sa nimi dalo ľahšie manipulovať! Nuž, ale nie všetkých sa im to podarí, dosť veľa ich má aj zodpovedných rodičov, starých rodičov, ktorí im veci ozrejmia, tak, aby vedeli, ako to naozaj bolo!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-04-08 15:41:26 58d42498
kralikarne :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-04-08 16:02:56 b2fd826c
kučma zateplit si museli len koli cenam energii a to este 20 rokov budu splacat. a debil co pisal ten clanok nech sa pozrie na byty v centre wiedne. kde mas pre 6 bytov na chodbe jeden s.k.u.r.v.eny hajzel. viem o com hovorim, 9 rokov mi tam pracovala sestra.a to este neviem ako to tam muselo vyzerat v 70 rokoch. si tam mal poslat toho k.o,k.o.t.a s 7 krizikom co tu o nom pises
karamba # GewyDuxy59
-
 68% ( 9 people voted )
+
2014-04-08 17:53:15 5f679718
v planovanom hospodarstve musis mat poradovnik ty H.ov.a.do. inak by sme museli vsetko vyrobit v jeden den aby mali vsetci novy iphone naraz ako USA. a potom by sme spali vo vagone v pardubiciach pretoze vsetko vyrobime v jednom roku. a potom nas fabriky v.y.j.e.b.u na 5 rokov na ulicu aby sme preckali amortizaciu vsetkych vyrobkov nez sa zacnu k.u.r.v.i.t. no a potom si vyrobime zasa nove. a tych 5 rokov bez vyplaty sa budeme kazde rano chodit past na luku.
karamba # GewyDuxy59
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-08 18:00:19 5f679718
asi vsetko podstatne uz bolo povedane.celkom dobre to vystihol Pande s tymi pavlacovymi domami.v 60tych rokoch boli vsade v centre velkych miest a naozaj mali trebars spolocne socialne zariadenia na kazdom poschodi,ale to bol na tu dobu standard.ked sa zacali stavat panelaky,tak v kazdom jednom bola tepla a studena voda a WC.boli aj lokality kde sa na byty cakalo dlho,ale aj tam bola pre mlade rodiny moznost ziskat podnikove byty skoro okamzite.vsetky velke podniky ako napriklad dimitrovka,VSZ kosice alebo duslo sala ponukali zadarmo byty kazdemu kto sa do danej lokality pristahuje s hocakeho kuta slovenska.poznam ludi ktory sa takto prestahovali s oravy na juzne slovensko podpisali s podnikom zmluvu na 10-15 rokov a boli spokojny

TNT1973 # DebaQave57
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-08 18:03:20 d991c738
Kučma ,---To je pravda. Kralikárne dostávajú nový šat. Potom niekto neznalý príde a povie,čo chcete veď tu máte krásne,zateplené bytovky.Len do bytov nikto nevidí,že tam bývajú tri generácie,lebo mladí nemajú na vlastné bývanie.Potom stúpa rozvodovosť,lebo mladým do života "kecajú" starí. Aj taká je realita.
A Luko,----samozrejme ,že ani socializmus nebol ako padlý sneh,ale ak sa aj stalo,že si niekto dosadil na lepšie miesto kamaráta,tak ten kamarát mal k tomu patričné vzdelanie. Hádam si nemyslíš,že si dosadil neodborníka,veď by bol proti sebe.Práveže teraz chýbajú odborníci.Dnes zoženieš remeselníka ,ktorý "všetko vie" a nič nevie poriadne. Za socializmu nemohol vedúci vyhodiť pracovníka bez udania dôvodu. Na vedúce miestá sa stávalo,že prijali neodborníka. Obyčajne na tej vysokej funkcii toho veľa nepokazil. Teraz sú vo vysokých funkciách samí "odborníci" Viď. Zvolenská a iní. Tak potom vyzerajú aj prijaté zákony.

Jambo # CapuSuxo47
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-04-08 18:27:05 5b7f22ce
TNT1973,-----Len malá poznámka.V 60.tých rokoch sa veselo stavali krásne moderné bytovky s ústredným kúrením a s vlastným wc a kúpeľňou!Pavlačové domy sa stávali hádam ešte pred vojnou.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-08 18:45:02 5b7f22ce
ano mas pravdu.pavlacove domy su niektore aj s 19teho storocia.v jednom takom byval aj moj otec za slobodna a preto viem ze to bolo este v 60tych rokoch celkom bezne

TNT1973 # DebaQave57
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-08 18:54:59 d991c738
{kralikarne :)))} Vraj králikárne. O nich hovoria akurát retardi zmanipulovaní notorikom Havlom. Dnes tie tzv. králikárne predávajú za ťažké milióny a mnohí nemajú ani na to, aby si takú "králikáreň" kúpili.Pri dnešných priemerných platoch by sa museli zadĺžiť na 50 rokov u úžerníkov. http://ekonomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby-u-na
s-neopustaju-ani-tridsiatnici.html

Okrem toho pozrime sa na ten obrázok. Komunisti postavili domy, ktoré už majú roky za sebou a mnohí ľudia sa zadĺžili, aby si ich mohli zatepliť a trochu v ďalekej budúcnosti ušetriť ak im to zateplenie do vtedy "neopadne". Mnohí dokonca zateplovanie z určitých dôvodov odmietajú. Vraj sa neoplatí a údajne mali s tým niektorí problémy. Niečo s vlhnutím stien, alebo čosi také sa rozprávalo.
RussianGenius # MipeFydo44
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-08 19:05:11 c1c89652
Za sociku som bol decko resp. pubertak takze ma probelmy dospelych moc netrapili. Nicmenej dobre viem aka beznadejna situacia s byvanim bola vo väcsich mestach. V Bratislave a Prahe sa cakalo na byty bezne 10-15 rokov (pokial si nebol nomenklaturny kader, policajt, lampasak alebo zamestnanec metrostavu). Je jasne ze v Medzilaborciach alebo volakde na Gemeri sa dal byt ziskat aj po par mesiacoch ale ak mal ktosi ambicie robit aj cosi ine ako za pasom (v kulture, vo vede…) musel do velkomesta a tam to bolo uplne beznadejne. Aj ja viem o pripadoch ludi co byvali v Brne alebo v BA v bytoch bez kupelne aj 10 rokov.
Sucasne byty v sukromnom vlastnictve sa nedaju s tedajsimi druzstevnymi ani len porovnat. Je to uplne o niecom inom, byt v sukr. vlast. je tvoj, mozes kedykolvek predat a dokonca so ziskom, predat dr. byt bolo nemozne,museli sa robit iba komplikovane vymeny.
Pocitajte s tym ze u nas zatial ziaden kapitalizmus nie je, este stale je tu postkomunizmus, pracovne sily z vykrachovanych komunistickych fabrik ktore nemali sancu v konkurencii sa tahaju do velkych miest co samozrejme, ma vplyv na ceny bytov, dalej, isty druh "masovej psychozy" kde kazdy kto ma dieru v zadku chce byvat vo velkomeste (to je bohuzial i na zapade) preto sa vo velkych mestach pocita kazdy meter stvorcovy. To, co v Rimavskej sobote kupite za 20000 stoji v BA 200 000 je to skratka ponuka -dopyt. Podobne to funguje i na zapade a nedostatok tam nie je, pokial, samozrejme, nejaky spasitel naroda nezacne regulovat ceny ako bolo svojho casu vo Svedsku co sposobilo socialisticke poradovniky, presne ako u nas za socilu. Pokial sa 3i byty v BA predavaju za 200 000 tak asi na to ludia maju nie?

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-08 19:19:04 55e54541
RussianGenius,---Je to pravda.Sme zadĺžení na dvadsať rokov,možno aj viac,a z čerstvo zateplenej bytovky ,pomaly už teraz , plody práce opadávajú.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-08 19:19:38 5b7f22ce
Social Genius,-- Máš pravdu. Kritika musí byť obiektívna aj na dnešok aj na minulosť.Ten zadlžený dav si vôbec nemyslí,že je slobodný.Práve naopak.nečerpá sprostosť z médii.Sadne na lep obyčajne tým "kapitalistickým špekulantom" A keď pracuješ pre ľudí,tak potom vieš,že v bytovke,kde sa dá zmanipulovať 51% ľudí ,si ostatní neporadia.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-08 19:58:29 5b7f22ce
...väčšina nemá ani na to, aby išla do Tatier na tri dni

Hovor laskavo za seba a nie za druhych.
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-08 20:12:46 55e54541
Nečítal som článok, ale podľa zmienky vagóna z roku 1973 je isté, že už bol uverejnený.
Maharballa, STORMa chválite, ale nevidím od nich nič.
Baterka–sú to sebci, za komunistickej hrôzovlády im všetko vyhovovalo, dnes pri miliónkrát lepších podmienkach sú nespokojní. Sú preťažení dvojtvárnosťou, ideologicky podkutí. Aj keby si im rozdával, stále sa budú sťažovať. Ale súdruhom by zrejme ďakovali, aj keby ich ubili k smrti.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-08 20:44:01 c1c89689
Jambo–bývaš v králikárni trojgeneračne, alebo píšeš o susedoch? Čo je teba vôbec do toho, ako kto a kde býva. Ty im platíš nájomné, zaplatila si ich deťom nové bývanie? Tak mlč, a staraj sa o seba. Vy uplakanci máte toľko času sa vyjadrovať k iným, až zabúdate na svoj život, čo by nebolo najhoršie, ale vy sa sťažujete a zároveň radíte druhým.
Rozvádzajú sa kvôli rodičom, s ktorými žijú, teda vina na ich rozvode pripadla pádu do nenávratna komunistických babrákov, že im už nestihli pristavať nové bytíky? Rozvodovosť stúpa kvôli sebectvu, zhýralstvu, bieda môže tiež prispieť, ale u všetkých?
Si sa zadĺžila na 20 rokov, tvoje rozhodnutie, aj fušerov si zavolala sama, takže obviňuj seba, nie druhých, ako by si ty potom dokázala rozoznať dosadených kamarátičkov odborníkov od neodborníka na vedúcich miestach je pre mňa záhadou.
Hypotéka je postupné splácanie rozložené na dlhú dobu, za 20 rokov môžeš 100 krát zbankrotovať a 100 krát sa pozviechať, zarobiť 10000000 krát viac, ako ti požičali, oni ti umožnili vlastné bývanie, aj keď si bez groša a pokladáš sa za niečieho otroka, hoci dom je tvoj, ak si odkázaná na biedny plat, aj tak nie si otrok.

Lidhja # JojaVime40
-
 44% ( 6 people voted )
+
2014-04-08 21:06:02 c1c89689
Pozerám, že dnes nášmu špenátovému a do ružova za pecou vydrichmanému SocanGenitálovi Dávidkovi ide komická karta, lol! A samozrejme, opäť na moje zapískanie vyskočil. Chudák, s tou demenciou sa už narodil a navyše pri pôrode ešte vykĺzol revúckej pôrodnej babici ako slizký had na podlahu rovno na hlavičku! Takže si to ešte poistil...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-04-08 21:27:10 542f04ca
Lidhja
ty šašo počmarany!
kto ti dal pravo sudit inych?tvoj boh?alebo sa pri pisani svojich zvratkov sam citis ako boh?
sam si pretazeny dvojtvarnostou ideologickych podkuti!mas o sebe zrejme dost vysoku mienku.asi si aj po pade byvaleho rezimu trochu zbohatol a podla tvojho vyjadrovania predpokladam ze sa tak nestalo vzornym podnikanim!
uprac si laskavo pred vlastnym prahom a zi tak,aby si sa raz za svoje ciny nemusel hanbit!HUPS!neskoro?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-09 06:47:26 d991c738
Lydhja,-Užívaj si miliónkrát lepšie podmienky.Ak ich máš vlastným pričinením.Po 20tích rokoch ,keď bude treba znova zatepliť bytovku,zavoláme teba. Určite budeš lepší majster.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-09 09:53:27 5b7f50af
P.S. pre Lydhju,-----a hlavne vlastným rozumom a vlastnými ,pracovitými rukami.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-09 09:58:25 5b7f50af

Články na tému komunizmus sú účelové a človek neznalý dejín Slovanov je chytený do bludov kabaly a verí im.
Komunizmus tvorí spojitosť na Rusko, tam sa komunizmus začal a tam najviac vystrájal. Keď niekto straší komunizmom, tak vás straší aj Ruskom!
Komunizmus vypracovali židia Marx, Lenin na objednávku finančných kruhov, ktoré ovládali židia. Spomína sa ideológ Rothschilda menom Adam Weishaupt.
Komunizmus bol realizovaný Židoboľševickou VOSR v Rusku na čele s prišelcami Leninom, Trockým..., finacovali ju súkromné osoby z USA. Dobové záznamy hovoria o väčšinovom zastúpení židov v komunistickej strane aj v štáte, kde vo vedení tvorili väčšinu a mali rozhodovaciu právomoc. Zničili ruskú inteligenciu, priemyselné fabriky, roľnícky stav, vyvážali obilie, aby ho neskôr draho doviezli, nastali hladomory. Režim bol nazvaný socializmus, po Leninovi pokračoval Stalin, ten sa odcudzil západným finančným kruhom, ale socializmus realizoval ďalej. Proti Rusku, ZSSR, boli vedené dve svetové vojny, obe boli začaté ideovými vodcami, súkromnými finančníkmi v USA, Británii, Francii pod štátnou záštitou. Už vtedy súkromná finančná loby ovládala štáty. Potom prišli novšie dejiny, USA sa dohodli s Gorbačovom na zrušení socializmu, sľúbili mu všetko, nedodržali nič /NATO/. Zažili sme pád železnej opony a zamat pod vedením Havla, ktorý pred smrťou vyhlási: „ bol som použitý“, čo je častý osud amorálnych alkoholikov.
Z toho je jeden záver. Ani Židoboľševickú VOSR, ani svetové vojny ani komunizmus a socializmus si Slovania ani Rusi nevymysleli, bol im nanútený, boli zotročení odvekými koloniálnymi mocnosťami, museli v ňom žiť tak ako žijeme v EÚ. Malé národy sú bezmocné aj dnes.
Rusi, Slovania zažili pokračovanie genocídy Slovanov, ktorá počíta vyše 100 miliónov mŕtvych. Genocídu zažívali Slovania takmer 1000 rokov, od dôb násilného šírenia kresťanstva mečom a podvodom, ktorého cieľom bolo zotročenie Slovanov. Židia majú svoj holokaust, hovoria o ňom 60 rokov a to denne, do škôl príde učebnica holokaustu. Dejiny Slovanov sú nám neznáme, falšované a zatajované, sme denne manipulovaný. Pravdivé dejiny Slovanov do učebníc nesmú. Ruské dejiny písali Nemci, pritom Rusi svoje dejiny poznali a písať vedeli.
Tie slovenské dejiny sú v básni Mor ho, S. Chalúpka, alebo v nevydanej knihe Oskar Cvengrosch Tajné dejiny Slovenska.
Ruské dejiny sú 1000 ročnou vojnou medzi Rusmi a Chazarmi /internetová gramatika slovo Chazari nepozná/. Chazari boli vyhnaní za zločinný spôsob života do celého sveta Kyjevskou Rusou a Byzanciou. Chazari dnes predstavujú asi 95% židovskej populácie, volajú sa aškenázi a sú vyvoléným etnikom v Izraeli. Sefardi, pôvodní hebrejci sú druhoradí občania Izraela. Sionizmus je ideológiou o vytvorení židovského štátu a návrate židov do svojej pôvodnej vlasti. Izraela, či územia okolo Čierneho mora?
Cár Romanov na konferencii vo Viedni odmietol zriadiť centrálnu banku v Rusku podľa vzoru západných štátov a Rothschild sa nahneval a sľúbil Rusom krutú pomstu. Žeby VOSR? Súkromné finančné kruhy od čias Rothschilda dodnes ovládajú svetové financie, FED, USD, EÚ, mali a majú určujúcu úlohu vo všetkých svetových vojnách, konfliktoch a revolúciách.
Dejiny Chazarov popísal Atrhur Koestler, Trinásty kmeň. Kniha je v SR a ČR nedostupná, kníhkupci sú vysoko uvedomelí. Kúpiť sa dá v Nemecku a v UK. Táto kniha nie je spomínaná na wikipédii medzi dielami autora. Wikipédia hovorí o samovražde Koestlera a jeho ženy. Iné zdroje hovoria o vražde po napísaní Trinásteho kmeňa. Vodcovia židovstva, ktorí otvorene odsudzujú sionizmus, u nás publikovaní neboli a nie sú, Lilienthal, Tautenbaum.
Komunizmus je ideológia vládnutia, prijali ju jedinci spomedzi Slovanov, grupovali sa k nemu kariéristi s chorobnou túžbou po vládnutí, dnešní politici majú tú istú duševnú poruchu. Slovania ako celok sa so socializmom nikdy nestotožnili, ale úniku z diktatúry nebolo. Vždy keď počujete komunizmus, tak nastražte uši, budete manipulovaní!Definitiva # MunoLyhi27
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-04-09 12:40:44 5faaebfb
Kto by už strácal čas čítaním siahodlhých traktátov a neustále kopírovaných sračkových konšpirácií, ako od trafiky nado mnou?
Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-04-09 12:59:17 d4254012
Neztrácejte čas, pač čas jsou peníze a z čtení a myšlení bolí hlava! ;)


AlA # KodeMury35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-09 14:57:38 5866454f
Už ma rozčuľuješ definitíva.
Židia zo satanovej synagógy boli najväčšími antichristami, ako si aj ty, si židovské jojo, ktoré opakuje známe skutočnosti, akoby boli novým objavom a vždy vyskočíš, ak niekto popisuje komunizmus v jeho prevedení. Mal by si článok uvítať, ale naopak, si nevrlý, takže zdá sa, že tebe neprekáža komunizmus, ale že jeho prorokmi, uskutočňovateľmi boli judaizmom vymyté nádoby, ktorých z nepochopiteľných dôvodov odmietaš.
Sám si si osvojil závery dejín, čo písali pangermáni, neskorší nemci, píšeš o 1000 rokoch kresťanstva, čo nie je pravdou, ale 2000 rokov, tak prečo nepíšeš o 2000 rokoch šírenia kresťanstva násilím? Spamätaj sa, seba rozporuješ.
Ty nie zástupcom slovanov, aby si ich obraňoval ako samozvaný tútor, si rovnaký ako pangermáni, pretože nijaké roztržky medzi slovanmi a germánmi nebývali, okrem ojedinelých, krátkodobých, pokým neprepuklo pangermánske živelné zlostné nadšenie.
Pangermáni a nacisti sú zrúcanou uličkou, ako sa hotovali žiť, čo chystali druhým, tak zaslúžene aj skončili v náletoch, pangermáni neznamenajú germánov, ako ani ty nepredstavuješ slovanov. Píš za seba, nie za druhých, nie v mene druhých, nemáš oprávnenie byť ich poverencom.
Istá časť Chazarov prestúpila na talmud, podľa teba sú všetci, čo pričuchli k talmudu a nech žili kdekoľvek chazari. Čo chazari, čo sa stali kresťanmi, s nimi ako vývoj naložil, nie sú náhodou všetci kresťania tiež chazarmi?
Aká vojna medzi Rusmi a Chazarmi? Nešlo o rasové, jazykové spory, ale mocenské a nie 1000 ročné, dodatočne klamete, vám nestačí klamať o súčasnosti, vy musíte pošpiniť všetky obdobia.
Vieš o tom, že dajaký američan napísal knihu ešte pred vznikom Izraela, kde chazarské bájky rozpísal a aj zopakoval nemecké lživé zhodnotenie dejín ruska? V jednom sa mýlil, v ostatnom už nie?
Ak niekto tvorí 95 % populácie, je vyvolený, alebo by mali rozhodovať menšiny? Sefardi nie sú pôvodní Hebreji, je to zmes všakovavých ľudí, ktorí žili mimo Európu a pridŕžali sa talmudu, rovnako by si mohol tvrdiť, že všetci moslimovia musia byť takzvaní arabi.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 03:27:38 5f66ba6e
Lidhja
zasa na teba musim reagovat.
z akeho zdroja cerpas dejinne informacie a podavas ich ako jedine pravdive?kde beries to presvedcenie ze sa nemylis?talmud,tora,kabala?alebo mas snad 2000 rokov a sam si to na vlastne oci zazil?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 07:13:41 d991c738
Bože môj! Jaj, Pande prepáč, zas mi akosi vyskočilo! :-) Koľko nevedomosti a pseudomúdrostí sa vyrojilo, je neuveriteľné! Aj, keď sú aj trefné názory...Dovzdelať sa, nie len z jedného zdroja, pátrať a potom písať!!!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 23:24:38 58d42498
Pandemonium Ty bravčová kapustová hlava,
kedy už prestaneš trepať hovediny 24 hodín denne na dôležite a nájdeš si babu a budeš v norme?? -DDD
 • Ja kŕmim holuby a som už v pohode lepšej ako Ty Pandemonium zlý duch.Pandemonium II # HihoKika22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 23:45:00 3ec5e27c
Nečestný Varga z Košíc, stále trpíš insomniou? Choď naplniť bažanta, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-10 23:52:02 542f04ca
Pandemonium bravčová kapustová hlava
 • Ty trpíš úpalom z nedostatku sexu a tak sa odbavuješ na dôležite denne a to roky. Nie si Ty náhodou teplý Pandemonium?


Hovorím, nájdi si babu a budeš v pohode alebo zájdi častejšie s kámošmi na dring čestný Pandemonium


Pandemonium II # HihoKika22
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-11 09:43:35 3ec5e27c
Stále sa tu nadáva na chazarov ,chcela som vedieť prečo,tak som si o nich trocha prečítala. V rokoch 650 - 965 mali Chazarskú ríšu medzi Dneprom, ABCKrymom[/url
], ABCKaukazom[
/url], Kaspickým morom a južným ABCUralom[/url
], Boli to judaisti.židia . Cyril a Metod ich násilne pokreťančovali,Preto sa rozišli po celom Rusku,a zplynulí s Ruským národom,teda so Slovanmi.Nie sme potom chazari aj my Slovaci?Vysvetli mi to niekto ,prosím vás,okrem Lidhie.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-12 14:36:15 4e638bbc
Oprava:
Vlastne tu čítam,že skôr s maďarmi a okolitými národmi.
[v rokoch 650 - 965 mali Chazarskú ríšu medzi Dneprom, Krymom[/url
],
Kaukazom[
/url], Kaspickým morom a južným
Uralom[/url
]. Po roku 800 Chazari alebo len ich vládnuca vrstva vyznávali
judaiz
mus
. Konštantín a Metod sa ich v rokoch 861/[u
rl=http://sk.wikipedia.org/wiki/862]2 snažili získať pre kresťanstvo. Typickou zbraňou bola šabľa. Časť z nich roku 895 spolu so starými Maďarmi zaútočila na Karpatskú kotlinu, usadili sa pravdepodobne v dolnom Potisí, kde postupne splynuli s ostatným obyvateľstvom. Chazarskú ríšu zničilo v roku 965 kyjevské knieža Sviato
slav Igorevič
.]Takže čo sme my ? Slovania ,Chazarskí Slovania ,Ani boh sa v tom nevyzná.
Viem,že to nesúvisí s článkom,len už tých Chazarov je stále viac.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-12 14:50:06 4e638bbc
Jambo! Veď je to také ľahké! Keď koristnícku ríšu Chazarov rozpustilo Ruské knieža, tak sa rozpŕchli do Európy, Pseudožidia sa zastavili až v nemeckých krajoch, infiltrovali sa do každého národa. My sme nad tým neuvažovali...čo bolo, bolo! Ale oni nezabúdajú, žili v komunitách, tzv.getách a kuli pomstu a kujú ju doteraz! Ľsťou a klamom!...je ich heslo. Tak sa treba k nim postaviť, odhaľovať ich! Oni si pokoja nedajú...Gójov zneužiť a rituálne zabiť...to je ich pesnička! Preto treba byť stále na pozore!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 01:43:01 58d42498

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Deset nejčastějších vět moderního fotra


Deset nejčastějších vět moderního fotra
Čím déle jsem s Čeňkem doma, tím víc si připadám jako intelektuální mrzák. Jak se veškerá má existence zautomatizovala na zajeté denní pravidelné úkony, můj mozek se rozmělňuje...
Školstvo potrebuje novú víziu
Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem
Demokracie: Továrna na neschopnost

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0676 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne