Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Jahodový milkshake od McDonald´s obsahuje 59 složek s chemikáliemi


											Jahodový milkshake od McDonald´s obsahuje 59 složek s chemikáliemi

Jahodový shake je oblíbenou pochoutkou u dětí i dospělých, hlavně kvůli čerstvým jahodám, ty však nehledejte v nápoji od McDonald´s. Jedná se spíše o speciálně vyšlechtěný vynález chemiků.

Z níže uvedených složek obsažených v tomto nápoji, tak výsledný produkt má pramálo společného se zdravou domácí verzí, píše The Guardian.

Tento nápoj obsahuje na 50 různých chemických příchutí, které se nakombinují tak, že ucítíte skutečnou jahodu. Mezi nejkontroverznější složky patří ethylacetát, který je využíván jako rozpouštědlo.

Hlavní složky:

 

 

mléčný tuk a odtučněné mléko, cukr, sladká syrovátka, kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy, guma guar, monoglyceridy a diglyceridy, celulózová guma, sodium fosfát, karagenan, kyselina citronová, E129 a umělá jahodová příchuť.

Největším překvapením je tzv. "umělá jahodová příchuť", která se dále skládá z:

 

amylacetát, amyl butyrát, amyl valerát, aneol, anisyl formát, benzyl acetát, benzyl isobutyrát, kyselina butyrová, cinnamyl isobutyrát, cinnamyl valerát, koňakový eterický olej, diacetyl, dipropyl keton, ethyl butyrát, ethyl cinnamát, ethyl heptanoát, ethyl heptylát, ethyl laktát, ethyl methylphenylglycidát, ethyl nitrát, ethyl propionát, ethyl valerát, heliotropin, hydroxyphrenyl- 2-butanon (10% roztok v alkoholu), ionon, isobutyl anthranilát, isobutyl butyrát, citronový eterický olej, maltol, 4-methylacetophenon, methyl anthranilát, methyl benzoát, methyl cinnamát, methyl heptine carbonát, methyl naphthyl keton, methyl salicylát, mátový eterický olej, nerolový eterický olej, nerolin, neryl isobutyrát, kosatcové máslo, phenethyl alkohol, růže, rumový éter, undecalactone, vanillin a rozpouštědlo.Author: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-10-026
-
 62%  ( 3 people voted )
+
na toto zloženie sa dá prosímpekne ako prísť? To sa nejako zvlášť študuje? Kam sa hrabe svetlo zložené z 3 základných farieb. Napadla ma jedna možnosť. Chlopíkovi pracujúcemu v chemickej tovármi spadla pod linku desiata, pričom na zem zo žemle vyprsklo trocha cesnakového dressingu. Látka na podlahe začala reagovať, bublať a následne aj husto dymiť. Okamžite bola zalarmovaná miestna pohotovostná jednotka ktorá to vyhodnotila ako ekologickú haváriu predposledného stupňa. Za okamžitej evakuácie začali na reagujúcu gurmánsku omáčku rozprašovať v rýchlom slede rôzne tlmiace substancie tak, aby miesto postupne zlokalizovali a zabránili tak zničeniu nielen továrne ale aj priľahlých distriktov. No a teraz to príde priatelia. Keď dym ustúpil a koncentrácia plynov sa dostala do normálu, halou továrne sa rozľahla nádherná jahodová vôňa. Šli za vôňou ako Maruška za soľou po vetre .... až na veľké prekvapenie zastali pred ružovkastou tekutinou (pôvodne cesnakovým dressingom) na zemi pod linkou. Tá vôňa bola taká neskutočná že padli zábrany a o chvíľu už bola špeciálna jednotka od ucha k uchu, kompletne celá vysmiata a navyše zababraná. Nič lepšie v živote nejedli ... Celý nasledovný týždeň potom spisovali ingrediencie. Jednu po druhej. Pozorne, v chronologickom slede. Pracovníka poslali pre nový cesnakový dressing a rekonštruovali a skúmali správne pomery. Tak sa zrodila receptúra ktorú potom odkúpil známy reťazec rýchleho občerstvenia.

Inak si to neviem vysvetliť.

smartang # BohuPyki56
-
 57%  ( 4 people voted )
+
2013-10-02 12:40:56 d90c3016
smartang, svetlo "obsahuje" farby od 380 do 750nm... nielen tri. Dá sa to zmerať, takisto ako zloženie jahodovej príchute.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-10-02 13:32:01 57c596fc
Hujer, ok ... Červená, modrá a zelená sú z hľadiska teórie základ. Všetko ostatné sú odvodeniny. Tak to bolo myslené a tak nejako si to pamätám. Nechcem ísť moc do podrobností ... zas až taký odborník nie som.

smartang # BohuPyki56
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-10-02 14:00:38 d90c3016
smartag, to je len ilúzia že svetlo sa skladá z červenej, zelenej a modrej. Takto fungujú zobrazovače - CRT a LCD monitory, je to najjednoduchší spôsob ako obsiahnuť dostatočne široko spektrum vnímania oka tak, aby sa zdalo že monitor vie zobraziť "všetky" farby.
Ľudské oko má totiž len 3 dĺžky čapíkov (receptory farby), ktorými reaguje na 3 rôzne vlnové dĺžky. Ak je nejaká farba dopadajúca na oko mimo vlnové dĺžky tých čapíkov, tak pôsobí na tie najbližšie vlnové dĺžky v určitom pomere a mozog podľa toho dopočíta aká je to v skutočnosti farba. Viditeľné spektrum je ohraničené červenou (tých cca 750nm) a modrou (cca 400nm), zelená je cca uprostred (555nm). Ich miešaním sa dá zobraziť takmer akákoľvek farba ale nie je to celkom pravda, existujú špeciálne Wide-Gamut monitory ktoré majú tú červenú a modrú ešte ďalej a vedia obsiahnuť veľké spektrum farieb. Tiež už nejaký čas existujú LCD a plazmové displeje, ktoré popri červenej, zelenej a modrej miešajú výsledný obraz ešte aj zo žltej -RGBY. Pri žltej má oko najväčšiu rozlišovaciu schopnosť farby (okolo žltej sú dĺžky dvoch z troch čapíkov). Možno ste si všimli že skoré LCD monitory s LED podsvietením pomocou bielych LED, zobrazovali žltú farbu úplne krásne, ale horšie to bolo s červenou. Bežná biela LED sa totiž skladá z modrej LED a žltého fosforu.
Takže, prišlo sa na to že netreba ani tie 3 farby, ale na akú-takú ilúziu bielej stačí modrá a žltá :-)

svetlonos # PenyDyna59
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2013-10-02 22:42:09 55a3945d
Čo je na tom pravda, že Chrvatsky pivovar v meste Karlovac patri do tej istej nadnárodnej skupiny ako Corgoň? Mimochodom Corgoň sa volá podľa istého kováča ktorý podopiera mestské hradby. Samozrejme nemyslím Kováča ako priezvisko ale ako zamestnanie anglicky SMITH. Mimochodom nevolal sa aj agent Smith v trilógii Metrix? A tu sa pýtam: čo má spoločné americký agent s kováčom z Nitry?
Jedna vláda, jedna mena, jeden vládca ...
... uŽ to dávno začalo!


Capko # XaroLyti78
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-03 08:31:14 5f6657f6
capko, nemá s tým nič.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-03 10:06:42 57c596fc
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.
Pokud se podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo. Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech...
První reaktor III+ generace běží na plný výkon
ŽLUTÉ IDENTIFIKAČNÍ KARTIČKY PRO BEZDOMOVCE
MUSLIM SE ROZHODL PROVÉST TEST „SVOBODY SLOVA“ VTIPY O HOLOCAUSTU A 11. ZÁŘÍ. CO NÁSLEDOVALO?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0235 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo