Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Já jsem Rom a na tohle pracovní místo mám právo, protože jsem Rom


Já jsem Rom a na tohle pracovní místo mám právo, protože jsem Rom

Zřejmě tak nějak budou v budoucnu vypadat výběrová řízení na pracovníky ministerstev, státních podniků či samospráv. Jestli se nepletu tak tohle je přesně ta DYŠKRIMINÁCIA, kterou se příslušníci menšin tak rádi ohánějí. Zvýšit počet Romů na řídících postech plánuje aktuálně dokončená Strategie Romské integrace.

Cituji: "Cílem je, aby Romové byli více zapojeni a měli větší zastoupení v řídících pozicích ve státní správě. Pomůže to ke zlepšování jejich obrazu ve společnosti. Ukáže to, že jsou stejně schopní jako kdokoliv jiný, jen je důležité jim dát příležitost k uplatnění," řekl vedoucí kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Martin Martínek, který se na vypracování strategie podílel ... zdroj iDěs.cz

Už nám opravdu chybí jen zavedení kvóty v soukromém sektoru, že z 5 pracovníků, bude minimálně jeden cikán. Když už mluvíme o té Vaší diskriminaci, pane Martínku, jak k tomu přijdou muslimové, Vietnamci a další a další?

Pokud jsou stejně schopní, jako kdokoliv jiný, nebo snad lepší, myslím, že už dnes jim nic nebrání tomu, aby příslušného zaměstnavatele zažalovali z diskriminace při výběrovém řízení. Problém je, že drtivá většina romské menšiny na to jednoduše nemá. Nemá dostatečné vzdělání, zkušenosti atd. Námitkou jistě bude, jak je mají získat? Úplně stejně jako všichni ostatní, brečet a fňukat, že nejsem ředitel nebo náměstek na ministerstvu, jen proto, že jsem Rom a že mě bílý gádžové odsuzují, je jednoduché.

Strategie upozorňuje, že na rozdíl od počátku 90. let je účast Romů na politickém a veřejném životě malá. Romská menšina například nemá žádného svého poslance, senátora či ministra.

Musím říct, že tahle část mě skutečně pobavila, protože jsem se tomuto tématu už v minulosti na blogu věnovala a to těsně po parlamentních volbách ... článek zde. Romská strana dostala 600 hlasů, romští kandidáti v jiných politických uskupeních cca 4.000 preferenčních hlasů. Oficiálně žije v ČR 150 – 200 tisíc Romů. Výsledek si snad udělá každý ...

Mnoho z Vás mi vyčítalo, že probírám pouze "romská" témata, že jsem rasistka, a že naházím všechny do jednoho pytle. Máš na to? Ukaž, že umíš a přesvědč mě o opaku, nebo nebreč, že nemáš, to je moje filosofie a životní prostor. Budu se rozčilovat u každé blbosti, kterou státní aparát vymyslí. Budu se rozčilovat u každého návrhu, který ze mě dělá jen ovci na vydělávání peněz pro stát a pro nesmyslné a nespravedlivé přerozdělování. Nejde o to, že je to pro cikány, jde o to, že by to mělo být pro všechny.

Dalším návrhem je podpora romským studentům z ministerstva školství. Od začátku roku 2016 by mělo ministerstvo podporovat nadané romské vysokoškoláky. Podle návrhu by každý z 50 vybraných studentů dostával ročně 60 tisíc korun. A já se zase ptám proč? PROČ jen nadaní romští vysokoškoláci, proč není podobná podpora i pro nadané Vietnamce .... Jen proto, že jsou schopni získat stipendium sami. Jen proto, že oni umí ukázat, že jsou ti nejlepší z nejlepší a nepotřebují k tomu žádné programy na základě barvy pleti?

Jsem Češka a jsem diskriminována za to, že jsem se nenarodila jako cikánka. Jsem Češka a nebudu mít nárok na pracovní místo, protože ministerstvo bude muset plnit "kvóty", anebo nemám nárok na dané pracovní místo, protože mám jednoduše vystudovaný jiný obor?

Co bude dál? Povinně jeden Rom do každé nemovitosti určené k bydlení? Vím, je to absurdita, ale pomalu a jistě k tomu vážení spějeme. Jděte se bodnout s tou vaší diskrimací, tohle je ukázkový příklad diskriminace naruby ... stejně jako všechno, co se v poslední době řeší s touto menšinou.Author: KATERINA GAJDOSOVA # XuxyDuly19
Slovensko2014-06-048
-
 71% ( 7 people voted )
+
Podľa rozprávania očitých svedkov príde do tamojšej samoobsluhy v Ostrave - Vítkově taká malá pričmudená zjazvená obludka, povyberá si sladkosti a bez zaplatenia odíde. (V lepšom prípade hodí na pult pár drobných). Domáci už vedia a na prekvapené pohľady cezpoľných priúdený gnóm odpovedá: Ja som N-talka...! A nikto nesmie tú krásavicu obmedziť, nieto ešte kopnúť do suchej riti...

Ale poďme od reality k (zatiaľ) absurdnej budúcnosti podľa nadpisu článku. To sa ešte nasmejeme, keď sa bude jednať o obsadenie miesta napríklad manažér projektovej kancelárie, primár (akéhokoľvek oddelenia), vedecký pracovník... Vlastne, už sme sa nasmiali na inaugurácii starostu obce Richnava, lol...!

:-DDDDDDDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 8 people voted )
+
2014-06-04 12:00:57 d4254112
Katarína Gajdošová,----Keď môže byť podporovaný-- Maďar a nie nadaný--na študium,prečo by nemohol byť podporovaný nadaný Róm???Neverím,že nedostaneš pracovné miesto,preto,že nie si Rómka.
S tou diskrimináciou naruby súhlasím.To u nás Veľakrát funguje .

Jambo # CapuSuxo47
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-06-04 12:13:33 b229c95c
Aj ja by som bol rád, keby platil rovnaký "meter" na všetkých. Iba rasisti delia ľudí na bielych, čiernych, žltých,... a to nie je dobré pre spoločnosť. Keď som si hľadal dávnejšie prácu, našiel som si ju 85km od trvalého bydliska, denne som dochádzal vlakom alebo autobusom a pár rokov som býval aj na ubytovni. PREČO ja môžem a iní nie? Prečo niekto chce prácu len vo svojej osade? Prečo nie je ochotný cestovať za prácou ako ja? Lebo má inú farbu pleti? Keď som bol nezamestnaný tak ma milá pracovníčka vyradila z evidencie lebo som raz neprišiel v deň predvolania. Zostal som doma, bolo mi zle,.... Nepomohlo, papier od lekára som nemal. Nesťažujem si, konala si len svoju povinnosť. Ale čo ma hnevá, keď teraz, keď pracujem vedľa úradu práce, k nám do zamestnania chodia určité osoby pýtať si pečiatku na úrad práce, často držia niekoľko týchto papierikov v ruke a dožadujú sa i spätných dátumov. Nedalo mi to, a tak som sa osadníkov spýtal, ako je možné že môžu priniesť aj potvrdenie o tom, že si hľadali prácu aj so spätným dátumom, a že vraj môže, veď tak im kázali. Je mi z toho smutno, prečo zákon platí inak na bieleho a inak na iných? To fakt musí prísť skutočná revolúcia aby sme mali právny štát? Dokedy takto ešte priatelia?Igor125 # RyhuJyni96
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-06-04 15:03:11 57c58714
Igor 125 už som Vam písal kdesi inde .... Je veľmi krásne že viete ---- s celou rodinou čosi tvoriť! Aj na počítači! Ak nebude ... čosi rómske... sa vzdiaľovaď -- istému etniku---kde prišiel---- tak určite sa nájde ďalšie "ETNIKUM" " a zošmara " .... tá het...všetkych nerprispôsbivých---
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-04 22:57:10 58d4289b
dam taku konšpiraciu:
všetko je to zamer, aby bolo väčšinove obyvatelstvo vyprovokovane do takej miery, že začne riešit vec tak, ako sa to nebude pačit osn a začnu to tu humanitarne bombardovat a nasledne sa obrovských zasob pitnej vody, zasob uranu, zlata na detve, zmocni ta spravna korporacia na čele s klonom olbrajtovej, alebo synovcom viceprezidenta usa.

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-05 06:31:01 b2124ad2
A proc za to odsuzovat romy ? ? ? To oni romove vymysleli "nezamestnanost a multikulti " ? ? ?
Kolikt tisic bilejch parazituje na romech ruznyma programama a kolik je na romy branejch grantu a kdo ty granty nejvic vyuziva ? ? ? Hadejte ? ? ? No preci chytraci a chytracky,maj staly plat,kancelar,k tomu popripade sluzebni auto atp.Tak kdo koho nebo co zneuziva ? ? ?
contumax # PequJotu69
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-05 06:51:01 2530205c
loading...
contumax
my to tu riesime s pohladu obycajneho cloveka!a tieto vyhody pre cigošov platia vo vsetkych oblastiach zivota.zapisovali sme dceru do skolky vo februari(v unoru)a na vyjadrenie ci ju prijmu alebo nie sme cakali 4 mesiace.kedze je moja manzelka ucitelka,tak isla osobne vybavovat preco tak dlho cakame na vyjadrenie.bolo jej povedane od riaditelky skolky,ze musi cakat do septembra,lebo vtedy zacne prichadzat romska mensina so svojimi detmi(nevie presne v akom mnozstve) ktory vo februari vobec neboli na zapise,ale riaditelka ich aj tak musi prijat pretoze by to bola diskriminacia!
toto sa ti zda spravodlive???mne ako radovemu obcanovi vobec nie a mohol by som takto pisat dalej.mna nezaujima kto sa na nich prizivuje,mne vadi ze sa oni prizivuju na mne!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-06 07:28:53 d991c738
Tá podpora školy pre vzdelaných romov by nemuseli byť až také špatné . Predsa len vzdelanie si ešte nemôžeš sám finančne zabezpečiť , inak ja to uznávam aj u všetkých študentov , aby boli podporovaný , ak na to nemajú , ak to má byť férové a nemá patriť lepšie vzdelanie bohatším ako múdrejším .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-07 22:04:33 d5d75caa

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa a neskutečné japonské řešení


Evropa a neskutečné japonské řešení
Již nejednou jsem se zmínil a příslušnými fakty, statistikami potvrzoval, že ta naše západní civilizace, výsledek úsilí dvou tisíciletí, má už hodně na kahánku. Destruktivní ...
Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nebudete chtít jíst humry
Američanům to konečně dochází: Stát je problém č. 1
Prečo byrokracia u nás prekvitá, keď všetci proti nej bojujú

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0272 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne