Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

JE TO OFICIÁLNÍ: ČÍNA SESADILA AMERIKU JAKO NEJVĚTŠÍ EKONOMIKU


JE TO OFICIÁLNÍ: ČÍNA SESADILA AMERIKU JAKO NEJVĚTŠÍ EKONOMIKU

V dubnu 2012 jsme referovali, že vedoucí čínský analytik (a americký ex-patriot) profesor Michael Pettis v roce 2011 argumentoval, že čínské HDP by už mohlo být vyšší než americké, bude-li se počítat z parity kupní síly.

A my jsme uvedli, že Arvind Subramanian bývalý náměstek ředitele Výzkumného oddělení Mezinárodního měnového fondu, a nyní vedoucí člen kolegia Petersonova institutu pro mezinárodní ekonomiku říká, že Čína USA předběhla už v roce 2010. V dubnu referoval Financial Times:

USA stojí na prahu ztráty postavení největší světové ekonomiky a nejspíš spadne až za Čínu už letos, tj. dříve než všeobecně předpokládají vůdčí statistické agentury.

Teď už je to oficiální...

Jak uvádí Huffington Post:

Čínský hrubý domácí produkt má hodnotu $17,6 bilionu, pokud se upraví podle čínských relativně nízkých životních nákladů, v porovnání s $17,4 biliony pro USA, odhaduje Mezinárodní měnový fond v rámci svého posledního Výhledu světové ekonomiky. Takhle to vypadá ve formě grafu:

Všimněte, že ten graf jde za rok 2018. MMF očekává, že tento trend bude pokračovat napořád.

***

Tady je další způsob, jak se na to lze podívat podíl Číny na globální ekonomice je teď mírně větší než americký, tj. 16,5 procenta oproti 16,3 procentům.

Je důležité si všimnout, že tato čísla jsou po úpravě podle relativních životních nákladů v obou zemích, tj. podle toho, čemu do ekonomie zahledění říkají "parita kupní síly." To je cosi, pomocí čeho zkouší ekonomové činit srovnání mezi zeměmi daleko spravedlivější. Při šíleně levném životě v Číně a šíleně drahém životě USA má bilion amerických dolarů daleko větší cenu v Číně než v USA.

A má to co dělat i s faktem, že Čína manipuluje se svou měnou, aby měla daleko menší hodnotu než dolar. Tahle věc Číně pomáhá udržovat na globálním trhu její produkci levnější než je americká produkce. Američtí politici pravidelně předstírají, že je to super-hněvá, ale nemají nicmoc proti tomu, aby se to všechno takhle levně z Číny bralo. A rostoucí čínský sektor tovární výroby následně čínské ekonomice pomáhá rychle růst víc a víc.

Z hlediska pouhé dolarové velikosti tj. nikoliv s úpravou podle životních nákladů je americká ekonomika pořád ještě větší než čínská, s $17,4 biliony proti $10,4 bilionům.Author: ref # SopyVeby76
Čína2014-10-109
-
 69% ( 6 people voted )
+
Keby..keby! Tá Čína využívala...tak ako USA .."vojenský potanciál" na ekonomické záujmy...po svete...hajajááááj.. A vraj komunisticka...a ľudské práva...a surovinová nesebestačnosť.. či mozgový potenciál...neskutočný! S úctou ... prinajmenej ..je treba sa dívať na ekonomický vzostup, ktorý jej historicjký patrí...A nebyť vplyvov/ aj vonkajších.. Anglia.. ˇopiova" vojna, Japonsko-- mandžuske ťaženia, aaa/ tak Čínske stredoveké svetové prvenstvo... by bolo ďalej rozvíjané....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-10-10 13:38:33 58d4289b
Takze , bankstri zosadili sami seba , asi tak ze ??..
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 00:33:01 51206a52
"zosadili sami seba , asi tak ze" - Tak to dělají ve všech oborech...že sami plodí (a vytlačují z této možnosti skutečnou konkurenci) sobě sami "konkurenci" a to do všech stran rozplizlou...Některá z nich se třeba chytne i líp než "mateřské podniky" a podchytí tak nový trend a sami sebe vytlačí a nahradí sami sebou.

mugmuf # DewuHoce25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 01:16:34 4e88b1f9
Sami proti sobě osnují revoluce, sami sebe porážejí a sami nad sebou vítězí, sami si to dělají, jsou holt takoví soběstační (co jiného si počít v absolutním mocenském monopolu, že)...samostojní...

jojetotroskupadlenahlavu # NywoFiqa90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 01:21:05 4e88b1f9
Klopi–prvenstvo číny v stredoveku je čistý HDP, alebo PPP? Prepočítal si ich výrobu voči ktorej ústrednej zmennej mene, aby si mohol porovnávať, ich prvencov, so zvyškom sveta? Tibet si zaradil v stredoveku do Číny? A čo Tchajwan? Je tiež Čínou? Ty si vymyslel bájku o prvenstve Číny a zahovoril si ich úpadok z ich nadnebeských výšav, že sa okolie sprisahalo, až mozgový potenciál rozožralo ópium. Ako ináč, všetci im poškodili, nemajú vlastnú vôľu a výber života, teda aj pád. Vlastne áno, ty im upieraš slobodu, plánuješ ich minulosť, aj budúcnosť, aký prospech máš z toho ty, že si sa nacucal akurát na Čínu? Prečo sa nezaujímaš o Indiu, alebo hoci aj Japonsko? Zrejme kvôli komunistickému komandovaniu, drezúra ťa priťahuje, stačí sa zamilovať do komunistickej vlády a bežná zbytočnosť sa stáva pre vás divom. Čo je zvláštne, ak miliarda otrokov niečo vytvára, to má byť čudesný zázrak? Sám si písal, že sa navzájom nedohovoria, takže niet Číny, je iba vnútený celok, ktorý sa môže rozdeliť, a ihneď poklesne vplyv komunistickej strany. Alebo sa dokonca zruší vláda, takže jediné, čo by sa mohlo započítať do výšky HDP je súkromná aktivita ľudí na istom území, ale bez možnosti kohoľvek ich vypaľovať, dokopať do vojska a podriadiť ich zločineckej gerontokracii. Čínu neobdivujete, ani ľudí, ale práve tyranskú hrôzovládu, ktorá parazituje na práci poddaných, ich usilovnosťou zosilňuje. Nenávidíte ľudí Číny a prajete im otroctvo. Američania sú vymytí propagandou a Číňania kolektivizmom.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-10-11 02:53:43 b228ab30
Som nadával na banksterov, ale nie pre nadmerné presúvanie peňazí k nim, ale kvôli ich využívaniu na zločinecké nekalosti, ako sa ukázalo pri bližšom všímaní si, môj dôvod bol úplne opačný od zvyšku protibanksterov. Prečo nie, využitie peňazí na stvárnenie sveta podľa vlastných predstáv, síce zločinecký cieľ, ale aspoň „tvorivý“, aj keď rušivý, závistlivci by všetko prehajdákali pre vlastné pôžitky, nič do okolia, dokonca ani pre jeho znivočenie.
Nezosadili sami seba, prácou iných zosadili samých seba? Rôzne podniky majú pobočky poumiestňované na oboch koncoch, ale to sú iba čísla tvorivej aktivity celku, nie iba domnelej elity, tie všetky úspechy nepriniesla vláda, dokonca ani nemá z toho veľký úžitok priamo, len pri dodatočnom násilí. Prvotné je dielo človeka a potom ho vláda okráda, koľko zločinecké vlády USA a Číny majú ozajstný profit z HDP? Ani polovicu, ponechaný hospodársky vplyv väčšinový z celkového balíka u občanov, je podriadený zločineckým vládam, ktoré napriek ich teroristickým možnostiam sú hospodársky v menšine, mocensky sú majstri, ale prostriedkov majú menej ako obyvateľstvo, ktoré ale je vystrašené a ohlúpnuté.
Nijaká elita nie je, nemá koordinovanú hierarchiu. Chýba jej velenie, je známy veliteľ, ale jednotlivcom je ponechávaná slobodná vôľa a teda tá predkladaná pseudoelita môže konať protichodne, škodlivo sebe, pretože je to úplne logické, elitou nemôžu byť podpriemerné hlavy iba preto, že sa narodili do bohatej rodiny, alebo dokonca politické šľapky. Pokiaľ veliteľ ponechá voľbu pre domnelú elitu, tak nemôžete jej domnelých príslušníkov zaradiť do jediného celku, pretože ak všetci top podnikatelia by boli elitou, tak tá elita presúva do výslnia stále nové, alebo staronové firmy, zlučuje sa a teda má večný monopol. Ale veliteľ sa nevyjadril, že sú všetci pod ním, a podľa čoho sa skutočná konkurencia pozná, že nie je účastná takisto medzi elitárskou celistvosťou, že im nedovolili predrať sa vyššie? Takže obyčajné banálne zlyhania mnohých a mnohých ich vyraďujú z príslušnosti k elite s jedným a spoločným rozhodnutím? Oni sú konkurenciou, lebo ešte nemohli uspieť a potom sa zasvätiť jednote elity?
Aj keby ozaj prešli krvavou prísahou a hrozbami večného prekliatia, pokiaľ by odstúpili z jednoty, aj tak ich súkromné rituály sú nepodstatné, lóžoví bratríčkovia sa zabíjali, snovali proti sebe pasce, revolúcie, stretávali sa a neskôr chceli dočasných spojencov vybombardovať. Ako to je možné, ak by mali byť súdržnými? Pretože vždy víťazia sebecké záujmy, aj keby boli spoločné, tak nie pre všetkých a neustále a bez zmeny. Aj roboti majú nálady. Že je bohatý, neznamená nič, až etatizmus mu umožnil rozšíriť portfólio, čo by bývali domnelé „elity“ bez etatizmu? Bohaté ľudské nuly, bez naplneného využitia svojej zloby.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 03:33:58 b228ab30
loading...
A u nás číňan stále predáva vo svojom Supermarkete bez pokladničného dokladu ! ! Keď som sa ho spýtal, že prečo nedáva doklad, povedal: to akcia !
No rehotal som sa vonku strašne. Veď napr. kilo topánok dováža zo svojej vlasti za 1 Euro, viem to od bývalej predavačky, čo u neho robila. Kilogram topánok sa rovná podľa velkosti asi 4 - 5 párov. A pár tu predáva za 8 - 10 Euro. Aký má zisk ?

Garfield # VuqyWeqi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 04:19:27 42f95d18
Som presvedčený.. maestreo Lidhja40..že ,,Činske stredoveké svetové prvenstvo..Vám je jasné ..nebolo merané mnou --a ani Vami "znamymi " to ,,najakými číselnými ..HDP..či ..akýmsi PPP..Ale ..prínosom pre pokrok "človečenstva".... Ale je už jasné začínate byť so SVOJÍM etatizmom skôr ..vzdialený významu ..podstaty ..a znevažujete jeho prednosti! Prezenntnosť v" rétoristike" a "ekvilibristika" v ničotnosti riešení je Vám asi prírodzená!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-12 21:57:05 58d4289b


kovboj # XypoRihi61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-10-12 22:13:56 4e639ba2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Genomoví editoři opravili smrtelnou genetickou poruchu


 Genomoví editoři opravili smrtelnou genetickou poruchu
Prozatím u myši. Právě jsme vstoupili do Nového roku genetického lékařství. Genetické poruchy už nebudou nevyléčiteln...
Jak oslovit levici
Nigel Farage: EU ovládají velké banky, byznys a byrokracie
Obhajoba zákona karmy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0311 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles