Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Idealizmus ako cesta do ...........


Idealizmus ako cesta do ...........

Nedá mi nereagovať na stupídny článok ktorý som si prečítal nedávno od Johnyho.
http://www.dolezite.sk/Materializmus-a ko-cesta-do-zatratenia-35U1Wp.html#f3234 1

Hlavou sa mi prehnalo, odkiaľ berie ten človek veriaci toľko nenávisti k inému pohľadu na svet. Pre neho vzaté do dôsledkov: MATERIALIZMUS = SATANIZMUS.
Bránia mu snáď nejako materialisti aby šiel do azatratenia ?
Síce neviem čo to je ale predpokladám že opakom toho zatratenia ktoré spomínal.

Vo svete žije v súčasnosti 2,2 miliardy kresťanov, ktorí tvoria 32 % z celkovej populácie. Vyplýva to z komplexnej demografickej štúdie, ktorú vypracovala americká výskumná spoločnosť Pew Research Center na základe 2500 prieskumov uskutočnených vo viac ako 230 krajinách a teritóriách.

Podľa jej výsledkov sa viac ako osem ľudí z desiatich zaraďuje do nejakej náboženskej skupiny, čo predstavuje až 84 % populácie. Z hľadiska počtu veriacich po kresťanoch nasleduje 1,6 miliardy moslimov (23 %), ďalej hinduistickí veriaci (15 %), budhisti (7%) a židia (0,2 %). Viac ako 400 miliónov ľudí vo svete praktizuje rôzne ľudové alebo tradičné náboženstvá, vrátane afrických, čínskeho ľudového, indiánskeho či náboženstva austrálskych domorodcov.

Výskum ukázal, že najviac kresťanských veriacich žije v Európe (26 %), v Latinskej Amerike a Karibskej oblasti (24 %) a v Subsaharskej Afrike (24 %). Kresťanská viera sa však z miest svojho historického počiatku rozšírila ďalej. Majoritná časť kresťanov (99 %) už žije mimo územie stredovýchodnej a severnej Afriky. Kresťania ostávajú aj naďalej väčšinovou populáciou v Latinskej Amerike a Karibiku (90 %), Severnej Amerike (77 %), Európe (75%) a Subsaharskej Afrike (63 %).

Približne 50 % z kresťanov vo svete predstavujú katolíci. Odhaduje sa, že ďalších 37 % tvoria protestanti, anglikáni a nezávislé cirkvi. Ortodoxné spoločenstvo, vrátane gréckeho a ruského pravoslávneho, tvorí 12 % kresťanov. Šestnásť percent svetovej populácie ostáva bez náboženského vyznania.

Americký prezident prisahá na bibliu. No autora trápia materialisti ktorí ovládli svet.

Autor Johny sa zaoberá.
Úvahou o obmedzenosti a nekompetentnosti materialistického svetonázoru.  

Prečo ten človek nepíše radšej pozitívnu úvahu o vlastnom svetonázore.
Prečo radšej nepíše úvahu o neobmedzenosti a kompetentnosti idealistického svetonázoru ?

Možno by sme sa niečo o tom aj dozvedeli. Pretože podľa mojich vedomostí je idealistický svetonázor skutočne neobmedzený. Záleží len od neobmedzenej fantázie idealistu a fantázie dávno mŕtvych tvorcov jeho náboženstva a lokality kde vzniklo. Ďalej na tom aké zdroje prečítal, čo mu stará mať povedala a na čom sa zhodol s priateľmi v náboženskom krúžku.

Takisto je takýto svetonázor veľmi kompetentný. Žiaľ len pre toho kto tomu verí lebo overiť si to človek nemá ako.

Článok má aj isté pozitíva v ktorých sa snaží poukazovať na problémy súčasného sveta.
No obávam sa že s takým pohľadom na svet situáciu nielen že nerieši, pretože sa odvoláva na spravodlivosť božiu či karmy namiesto toho aby pripisoval nám ľuďom schopnosť ako tak riešiť spravodlivosť alebo vidieť nespravodlivosť, ale aj komplikuje tým že zbytočne rozdeľuje ľudí na materialistov a niečo iné. Namiesto toho aby riešil skutočné problémy, nie vykonštruované problémy ktoré pripisuje len ľuďom opačného svetonázoru.

Ako keby nematerialisti boli svätí už tu na zemi a za problémy súčasného sveta nijako nemohli.

Môže snáď človek materialista za to že verí len tomu čo sa dá chytiť, zmerať, odvážiť alebo spočítať ? Môže za to že naopak neverí tomu čo nie je vidieť, nedá sa to chytiť, zmerať, odvážiť, spočítať ?

Zmerať odvážiť a nakoniec aj spočítať by to predsa mohol človek materialista kľudne aj tým ľuďom na ktorých sa Johny sťažuje spoločne s Johnym ale načo, ak takých ľudí samotný svätý Johny považuje za problém.
Nakoniec, zrejme nebolo ani úlohou článku riešiť problémy na ktoré sa sťažoval.

 

Takže. Chcel by som poprosiť Johnyho. Píš človeče nabudúce radšej o tom čomu rozumieš.
Teda o vlastnom svetonázore, nie o svetonázore o ktorom nemáš ani poňatia.
Ak je Tvoj svetonázor neobmedzený a kompetentný a nie len znôška nezmyslov, radi si to materialisti všetko vypočujú a svoj svetonázor zmenia. Je len na Tebe aby si im dokázal že Tvoj svetonázor je pravý. No to sa ti nepodarí tým že budeš zhadzovať iné svetonázory ktoré majú svoje racionálne opodstatnenie.


V článku sa nachádzajú skutočné perly primitivity. Citujem:
Žiaľ je ich veľa, ľudí rozumu - materialistov, pre ktorých je prvoradé iba to, čo môžu chytiť, zmerať, odvážiť alebo spočítať... (a uložiť si na účet v banke).   Tí najmocibažnejší a najbezohľadnejší z nich sa, vďaka svojej ľstivej inteligencii a podlosti,  predrali na najvyššie priečky spoločenského rebríčka a získali obrovskú ekonomickú a politickú moc. Postupne vytvárajú hustú mocenskú sieť, pomocou ktorej získavajú zásadný vplyv aj na každodenný život nás ostatných...

Mám si teda od toho odvodiť o nematerialistoch opak ?
Ľudia nerozumu. Ľudia pre ktorých je prvoradé to, čo nemôžu chytiť, zmerať, odvážiť alebo spočítať ?
To snáď nie. Teda boha ste si nezmerali, nespočítali ? To len tak trepete dve na tri ?

Podľa mojich vedomostí materializmus nemá spoločné nič s účtami v banke, ani s ekonomickou a politickou mocou.
Skôr mám pocit že istí ľudia získali ekonomickú, politickú moc a bohatstvo aj vďaka náboženstvám. A kým sa jedni modlili, niekto meral a počítal pritom možno nemal žiadny svetonázor.

V takom prípade sa ale vôbec nedivím že tí ktorí merajú vážia a počítajú obsadia najvyššie priečky spoločenského rebríčka a získajú obrovskú ekonomickú a politickú moc, oproti tým ktorí sa zaoberajú duchovinami či získaním posmrtného večného života a materiálne statky ich málo zaujímajú alebo nimi aj mentálne opovrhujú. Je to logické.

Nerozumiem však jednej veci. Prečo to nábožensky založenému človeku vadí.
Ak je jeho viera silná potom ho to predsa trápiť nemôže. Boh takému človeku predsa dáva krídla ako Red Bull. Jediná guľa na jeho nohe ktorá mu bráni fyzicky odletieť sú jeho materiálne potreby, ktoré sú dnes zabezpečené oveľa lepšie ako za akejkoľvek éry v ktorej miestni vládcovia svet ovládali duchárinami.

Konflikt ideálov a idealistických názorov s inými namiesto riešení konkrétne merateľných problémov bola vždy tá cesta, cesta do "zatratenia". Je viac než isté že aj materialisti chcú lepší svet. A upierať im to či obviňovať ich je tradičným šialenstvom ideami zaslepených bláznov. Author: No toto # DyvuVeqi71
Svet2014-02-2226
-
 56% ( 6 people voted )
+
No toto
Z akého dôvodu útočíš na Johnyho? píše o tebe? si človek bez rozumu? kto ťa vymenoval do postavenia aby si obhajoval ľudí pre ktorých sa stal materializmus bohom a mamona ich životným cieľom? skutočne si myslíš že to čo sa deje vo svete majú na svedomí ľudia ktorý veria len materializmu? nie! a ešte raz NIE! on opisoval človeka ktorý spôsobuje vo svete chaos, vonkoncom neútočil na dobrosrdečných ľudí ktorý i keď neveria ale žijú dobrý život plnohodnotný pre spoločnosť a to že na svete taký ľudia existujú akých Johny opisuje vo svojom príspevku je FAKT ktorý hádam nebude treba dokazovať.
Z druhej strany kto tebe dal právo nás Kresťanov súdiť? poznáš 2.2 mil. ľudí osobne aby si si dovolil ich vo svojom príspevku označiť ako ľudí ktorý ženú svet do záhuby? Jeden netvorí 2.2 mi. a 2.2 mil netvorí jeden, toto si osvoj a potom rozväzuj svoj jazyk.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 6 people voted )
+
2014-02-23 14:17:55 b91d9c22
No toto...keď reaguješ na článok, tak ho čítaj nabudúce pozorne !!! Tvoje štatistiky sú nanič - mňa vôbec nezaujíma koľkí sa hlásia ku kresťanstvu a k iným náboženstvám...., podstatné je, čo majú tí ľudia "v srdci"...a to je niekedy diametrálny rozdiel. Ak si si to ešte nevšimol, tak potom chodíš po svete ako slepec !

Ďalšia vec je, že ja riešim "veci", ktorými sa nám "materialisti" serú do životov..., mňa vôbec netrápi, čo si kto myslí a čomu verí, ale keď je tu niekto bez zjavných morálnych zásad... a ten ide určovať, čo je dobré a čo zlé..., tak potom - do pekla s ním !

Johny # JynaVaso24
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 15:19:57 c35b0d7f
notototonono, pekne si mu nandal. Ja som tiež veriaci - mám vieru v konečné vítazstvo dobra a spravodlivosti. Nemusím chodit do kostola a počúvat ako nejaky úchyl číta z knihy, ktorú napísali židia aby otupili našu ostražitost a obranyschopnost.
Aj bez tej knihy viem, čo je dobré a čo zlé a viem ako mám žit, aby som nebol naveky zatrateny.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 15:50:11 b229f9d9
Marsal Zukov,---Presne ako píšeš.
No Toto,----Určite si si všimol,že ma Johnyho článok nahneval . Presne aj ja som v ňom cítila nenávisť a tiež som sa pýtala ,kde sa berie u veriaceho človeka toľká nenávisť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 16:13:59 b229fedf
Ja mám v tom úplne jasno: materializmus je progresívny smer otvárajúci nové obzory a možnosti, idealizmus je zatuchnutý kostolný spiatočnícky svetonázor. Ako 1=TRUE a 0=FALSE. Nechápem, o čom tu ešte chcete diskutovať? Ja svoj názor nemienim nijako korigovať a už vôbec nie na základe rozprávkového videnia sveta kostolnými truhlíkmi.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-02-23 16:24:37 542f34af
Johny prepáč ale Tvoj článok som si prečítal pozorne, dokonca dvakrát pre istotu..

Tvoja súčasná argumentácia má zjavné nedostatky.
Píšeš "mňa vôbec netrápi, čo si kto myslí a čomu verí"..
V článku Ťa to zjavne trápi - čo si kto myslí a čomu verí a to tam aj riešiš.
Takisto spájaš vo svojom článku dve veci - filozofický materializmus z ľudovým poňatím "materializmu"- honbou za majetkom.. Na konci článku ponúkaš 'idealistické' riešenie - vieru v boha.

Nemám záujem ťa zhadzovať, ba naopak mám záujem na tom aby si nehľadal zbytočné rozdiely medzi ľuďmi. A aby si si niečo poštudoval nie len v náboženských knižkách ktoré odsudzujú materializmus lebo zjavne ide o dva rozdielne interpretácie a Ty si ich vo svojom článku záhadne spojil do jednej.
Zaoberal si sa najprv filozofickým materializmom a spojil si ho s v jedno s honbou za majetkom..
Materializmus som videl chápať ľudí rôzne, aj ako filozofický smer že vśetko aj duša - vznikli z hmoty aj ako - že sa jedná o honbu za majetkom..

Ty si zašiel ešte ďalej, dokopy si dal jabĺčka z hruškami a dal v článku do jedného nenávistného košíka. Poprosím - popreberať , poštudovat v kľude popremýšľať. A ak kritizovať materializmus, tak konkrétny..
Buď filozofický alebo ten druhý. Nespájať dokopy, zvlášť ak "materializmus" pripisuješ ľuďom ktorí sú aj veriaci ale páchajú svoje hriechy * lakomstvo * túžbu po moci * túžbu ovládať druhých .....
S tým veru materialistický svetonázor nič nemá..

No toto # DyvuVeqi71
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-02-23 16:46:42 b228427e
loading...
Zovseobecnovanie a snaha zaskatulkovat je velmi zly pristup ktory nikdy nevyda pravdive svedectvo. Vraj Obama prisaha na Bibliu. A co? Aj ten najvaci kriminalnik vsemozne klame a zatlka. A ked bude treba, pomenuje sa aj krestanom a zaprisaha na co len chcete .... lebo krestanstvo, to znese vsetko ....

Tych, co maju vsebe naozajstnu vieru uraza taketo konanie aj stav, v ktorom sa krestanstvo nachadza. Pretoze si uvedomuju ze je to zrada hodnot a poctiveho presvedcenia.smartang # BohuPyki56
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-23 19:39:10 b2299860
Žukov, prezraď návod, ako sa uchrániť pred zatratením? Nedokážeš ani tvoje blúznivé predstavy o politike uviesť do praxe a spupne vykrikuješ, že nikoho nepotrebuješ a všetko vieš.
Písmo na príkaz Boha napísali Hebreji, židia sa objavujú len v utópiách takých ako ty a tvojich kamarátov sionistov a nacistov.
Chiméry o konečnom víťazstve si nechaj pre slepých naivkov.
Protikresťania poznajú inú definíciu dobra, takže sa dočkáš príchodu vášho dobrého antichrista, ktorý vás dobrých opečatí, aby ste sa stali po vašom víťazstve vyvolenými.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 19:54:49 b2288949
No toto, môžete mi povedať, že kto je to ten kresťan, čo ho robí kresťanom? Ďakujem za skorú odpoveď.

Sloven # CekoLubo54
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 19:56:31 5cf505d0
Smartang nerozumiem, nejde o žiadne škatuľkovanie. Je to pravdivé svedectvo, pretože popisuje súčasný reálny stav. Ak môžem poradiť - asi by ste to mali riešiť vo vlastnej kresťanskej komunite, tú zradu hodnôt a poctivého presvedčenia.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 20:06:08 b228427e
Lidhja - a niečo o etatistoch nemáš?
To sa lepšie čítalo.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 20:24:35 b229f9d9
Sloven.
Nemáš sa na čo sťažovať, počty veriacich sú z tlačovej konferencie biskupov slovenska..
Ak sa Ti to nezdá napíš im, počastuj ich otázkami kto je a kto nie je Kresťan.
Len pre informáciu - Pre Teba je predsa kresťan ten kto nasleduje Krista. Niektorým k tomu stačí viera.
A ja nepatrím medzi tých ktorí majú právo o tom rozhodovať kto je a kto nie je Kresťan.
To si riešte medzi sebou vo Vašich komunitách toto.. Cieľom článku nebolo riešiť otázky Kresťanstva.

Neviem napríklad ani to kto určil také parametre, ktoré sú v tomto úsmevnom videu.. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 21:32:50 b228427e
No toto : prekvapím ťa, ale to video ma vôbec nepobúrilo... je to o "slepej viere" , ktorá nemá nič
spoločné s realitou. Pointa je v tom, že Svet nie je čierno-biely a teda si ani nemyslím, že každý "veriaci"
je dobrý a každý ateista (resp. materialista) je zlý.

Nemám ani problém priznať, že práve "slepá viera" spôsobila a spôsobuje ľudstvu veľa zla. Práve preto treba ľudí posudzovať podľa toho čo "po nich ostáva" a nie to čo deklarujú a ako sa "tvária".

Môj článok bol v prvom rade o tých zmrdoch, bez morálnych zásad, ktorí majú obrovský vplyv na svetovú politiku a spôsobujú veľa zla. Pre mňa sú to evidentne materialisti (aj keď často tvrdia opak),
lebo zjavne uprednostňujú momentálny hmotný profit na úkor všeobecnej morálky (za ktorú si ale nič nekúpiš)....


Johny # JynaVaso24
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-02-24 22:29:28 c35b0f01
Johny asi stále nerozumieš alebo nechceš rozumieť čo som Ti chcel tým povedať.
Tu máš k dispozícii tri rozličné významy pojmu materialista zo slovníka slovenského jazyka.

1. filozofia: stúpenec filozofického materializmu (opak idealistu)
2. pejoratívne: človek hľadiaci len na hmotné výhody a pôžitky
3. zastarane: obchodník predávajúci rozličný materiál (napr. farby, drogy)

Píšeš že uprednostňujú momentálny hmotný profit na úkor všeobecnej morálky..

Materializmus(materialistická filozofia) ktory si kritizoval na začiatku a Materializmus ktorý si kritizoval na konci.. To sú dva rozličné významy.. Nejedná sa o jeden pojem ale dva rozličné pojmy s rôznym významom.

Človek hľadiaci len na hmotné výhody a pôžitky( človek ktorého si kritizoval na konci článku ) je úplne iný materialista, to slovo má iný význam ako materialista ktorého si do toho zamontoval na začiatku článku.

Materialistická filozofia zvykne mať namiesto náboženstva etiku a učí prakticky podobné sociálne princípy ako sú tie Vaše. Uvedom si prosím Ťa že aj ja som materialista. Materialistov je prakticky tiež dosť a s tými zmrdmi nemajú nič spoločné. Tak fakt nerozumiem či si tak zaujatý alebo čo....

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 23:08:57 b228427e
No toto ,

tak ešte raz. Vôbec ma netrápi, kto čomu verí (!). Nech je niekto materialista alebo aj satanista, je to jeho voľba ! ALE mám právo (a budem ho využívať) , aby som kritizoval ZMRDOV, ktorí mi chcú nanútiť svoju "pravdu" prostredníctvom zákonov, ktoré som nútení aj ja dodržiavať !!! To je celé, to bola pointa toho článku...

...lebo pokiaľ sa mi "niekto" nebude srať do života (hoci už len tým, že sa správa ku Prírode ako chuj a tým ničí aj moje životné prostredie !) ...tak mi je fakt úplne jedno čomu verí a čo má v hlave !


Johny # JynaVaso24
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 09:38:55 c35b0470
...ale tiež mám právo na svoj "subjektívny" názor na materialistickú filozofiu vo všeobecnosti. Ty máš tiež dosť nelichotivý názor na veriacich a často ho aj prezentuješ. Pokiaľ si vecný, tak o.k. Ja som sa snažil byť vecný. Niekto to vzal, niekto sa urazil...

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 09:42:32 c35b0470
Johny ale iste, ja kritizujem idealisticku filozofiu pre jej konkrétne nedostatky. Ale nikdy by ma nenapadlo napísať článok v ktorom kritizujmem na začiatku idealisticku filozofiu a na konci článku do toho zamontovať najhoršiu sektu ktorá mi príde pod ruku a jej činy pripisovať idealistom, pretože - objektivita takého článku by bola ta tam.. Všetci predsa vieme že idealisti sú rôzni, aj sekty sú rôzne, aj ich morálne pravidlá ktorých sa držia takisto.. :-))

Máš to podľa mňa popletené. Veď kľudne si tú filozofiu kritizuj ale snaž sa byť aspoň objektívny pri tom.. Ináč to bude naozaj len tradičným účelovým štekaním - ideami zaslepených bláznov.

A nijako som sa neurazil, napísal som len svoj článok čo si o tom myslím... :-)))

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 10:07:08 b228427e
Johny,---Ak mi vysvetlíš,že nespájaš materialistu s ateistom ,potom by mi tvoj článok nevadil.Obyčajne sa to tak robí. Materialista ,ateista a dokonca satanista ,sú u teba v jednom vreci.Nielen u teba.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 10:14:09 b2299d0d
No toto - mýliš sa, ani tá najväčšia sekta nemá a nikdy nemala taký globálny vplyv na chod Sveta ako tí satanistickí zmrdi čo to majú v rukách teraz : -počnúc bankami, cez vlády, korporácie, médiá... a áno aj cirkvi.

Jumbmo - nechcem nikoho urážať, ale z môjho pohľadu je ateizmus (aj keď ateista tiež verí - na náhodu !) a materializmus (v zmysle nie je nič "nad hmotou", resp. je to nepodstatné) z toho istého zdroja, a spája ich
satanizmus. Zakončil by som to tak, že sú to miernejšie formy satanizmu - bez rituálov a pod...
Ale je to môj pohľad v tom zmysle, že Satanovi stačí, aby ľudia neverili v Boha, to je hlavný cieľ Satana, lebo ostatné javy ako morálny úpadok a pod. je sprievodný jav...

Johny # JynaVaso24
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 14:13:02 c35b0ee6
no toto
štatistiky nehovoria o viere nič. to sú len členovia inštitúcii. čo sa týka tvojho príspevku o viere a dorastaní nôh, vidno, že si nič nepochopil. viera je súčasťou nádeje a obe sú súčasťou lásky. to nie je o plnení želaní ľudí, ale niekedy sa tak stane, to je o prístupe k svetu, okoliu a bohu. to, že je niekto veriaci v boha, neznamená, že neberie do úvahy vedecké objavy a poznanie. to neznamená, že veriaci človek je tmár a bludár. len má iný pohľad na svet. to, že ty sa nedokážeš dívať na svet z toho pohľadu, neznačí, že máš 100% pravdu. tú treba hľadať. ale keď si myslíš, že si už všetko našiel a poznal a rozlúštil, ja ti to vyvracať nasilu nebudem.
zamyslel si sa ale niekedy tak z evolučného-materialistického hľadiska, prečo ľudia po celom svete majú svoje svety duchov, bohov, a podobných bytostí? tie nemateriálne. aj keď sa nikdy predtým nestretli a nepoznali svoje učenia.
myslíš, že také svety majú aj zvieratá alebo rastliny? v čom by bolo podľa teba evolučne výhodné mať také "náboženské presdstavy" oproti tomu byť materialistom? prečo rôzne civilizácie praktizovali rôzne náboženstvá a kulty, načo to bolo dobré? z toho nevynímam ani dialektický materializmus, veď si polož otázku, aký význam malo balzamovať lenina? to nie je kult sušeného tela? tj. modloslužobníctvo? a prečo ľudia stavajú po svete sochy (v ľudskej podobe), v triedach vešajú podobizne prezidentov, alebo si niekto lepí plagáty športovcov, spevákov, či nahotinky?
je to kult, či kultúra? aký to má význam pre život? načo už kromaňonci maľovali po jaskyniach? nestačilo im najesť sa, množiť a zabezpečovať životné potreby? tak ako zmyslami nevieš dokázať boha, tak priamo zmyslami nevieš dokázať ani napr. elektrón. jeho dôkaz je len teória, podľa ktorej keď postupujeme, vieme predpovedať niektoré javy, ktoré sú podľa nej. to je vše. zmysly sú nedokonalé, chápanie obmedzené.
nezazlievam ti materializmus, to je tvoj názor, ale to, že nevieš prekročiť svoju vlastnú dogmu.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 18:45:45 b229008f
Johny,----Fíha, to si na tom horšie ako som si myslela, Alebo ja? Keď už som aj ateista aj materialista aj satanista?Len dúfam,že to s tou tvojou vierou myslíš úprimne a riadiš sa podľa nej v každom smere.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 22:24:47 b2299d0d
Jambo - je to môj súkromný názor, ale stojím si za tým. Zamysli sa, prečo sa tak veľmi darí tej zvrhlej globalisticko-satanistickej agende, ktorá je jednoznačne proti ĽUĎOM, Prírode a prirodzenosti ???
Myslím, že je to práve preto, že medzi ľuďmi prevláda materializmus a preto sú aj tolerantnejší k týmto odporným plánom.

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 08:19:15 c35b0c08
Johny,---Ak aj je celý svet v rukách mocných,tak ostatní ,ktorí s nimi nesúhlasia,nie sú tolerantní ,ale bezmocní.Môj osobný názor,je ,že niekto to zámerne ešte rozdúchava .Akoby bol rád,že sa ľudia budú zabíjať.Viď,UKRAJINA!!!Zamysli sa nad tým,kto prilieva olej do ohňa.Nebudú to akurát takí,čo nevidia nič iné,len,že všetci sú satanisti,ateisti a materialisti,ešte aby som nezabudla, etatisti?Ja tu vidím veľakrát príspevky,že práve ľudia ktorí uznávajú dajaké náboženstvo ,rozvíria debatu ako----fuj materialista a iné ISTA.Ak by som verila,že Boh stvoril človeka ,tak Aj ty si dieťa božie ,aj ja a všetci. Potom prečo taká rozdielnosť a zloba?

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-26 09:17:18 4e625a13
P.S.Ak stretneš človeka na ulici,bude sa ti s ním príjemne debatovať,budete mať rovnaké názory a zistíš,že je ateista,satanista,materialista ,čo urobíš.Len mi nepovedz,že to poznáš hneď na začiatku.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 09:21:25 4e625a13
Jumbo, celý čas snažím nevyznieť "čierno-bielo", podľa zásady: materialista-zlý a veriaci-dobrý.
Ale fakt mi to pripadá tak, že korene toho, že tento Svet je v takých sračkách, je práve v tom, že väčšina ľudí sú "praktický materialisti" aj keď, mnohí sa často prezentujú ako "veriaci". Pre mňa je napr. aj Vatikánska špička materialistická, resp. by som to posunul až k satanizmu- veď kde inde zaradiť tutlanie pedofilných afér ???
Pre mňa nie je ateista nepriateľ alebo človek s ktorým nemôžem podebatiť. Rešpektujem názor každého, ALE pozor len pokiaľ neohrozujú "moju" vlastnú slobodu.

Ak by si správne pochopila môj článok, tak by si vedela, že nerozosievam nenávisť a neodsudzujem názory iných, ale že to bolo o OBRANE (!) pred chorými myšlienkami a chorým systémom, ktorý nemilosrdne útočí a ničí...

..naschvál som písal "ostrým perom", ale to bolo o nazývaní vecí pravými menami a nie, že chcem niekoho silou-mocou urážať.


Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 11:57:59 c35b0b1e
aaa.
Prepáč ale to čo si mi napísal nie sú rozumné argumenty, len holé vety - výkriky do tmy. Nie je mojou úlohou chápať idealizmus alebo niekoho vieru.. Je každého osobná vec k čomu sa priklonil a prečo. Nelepím si na steny žiadne vzory, žiadne vzory neakceptujem. Preto ani to nie je pre mňa argument že niekto si lepí nejakých športovcov alebo balzamuje lenina, či drží si krista na kríži.. Máš právo si vybrať svojho vodcu aj iluzórneho(nehmotného) alebo si nájsť nejaký vzor.. Je to Tvoja osobná vec, Tvoja osobná záľuba. Ak toto praktikuješ a máš svoj vzor zrejme nie si dosť zrelý. Máš aj právo ísť svojim životom sám, ak sa na to cítiš. Mňa do toho nič nie je, je to Tvoja vec čomu Ty veríš alebo neveríš.

Ak ale náhodou veríš ako Johny že tí ktorí neveria tomu čo Ty majú preto nejaké negatívne vlastnosti - tak Ti tiež straší v makovici.. Materializmus ako filozofický názorový prúd tu jednoducho je tak isto ako idealizmus a má svoje logické opodstatnenie a svoj racionálny dôvod.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-27 21:30:32 b228427e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0677 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo