Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

EKONOMICKÉ BÁJKY


EKONOMICKÉ BÁJKY

Kde bolo tam bolo, žili raz na jednom opustenom ostrove traja kamaráti. Jano, Fero a Jožo.

Život na ostrove bol náročný. More je síce bohaté na ryby, ale pochytať ich nie je nič jednoduché. Hlavne ak nemáte žiadne nástroje. A tak ich museli naši traja priatelia loviť holými rukami. Po celodennej námahe si každý z nich chytil jednu rybu, ktorú si dal potom na večeru. Následne unavený zaspal, aby ho na druhý deň čakala úplne rovnaká rutina. A tak stále dokola.

Jano už dlhšie pôsobil dojmom, že myslí na niečo veľké. V noci nemohol zaspať a ráno prvý behal po pláži. Častokrát zadumaný neregistroval otázky svojich kamarátov. Celá situácia eskalovala jedno ráno, keď sa mali ako obvykle vybrať k moru a zase stráviť celý deň po kolená vo vode. Jano sa prekvapivo otočil a išiel smerom k lesu.

Najprv polámal množstvo prútov a zaplietol ich do tvaru košíka. Ten primontoval na dlhú palicu. Večer bol na ostrove prvý podberák. Čím vznikol aj prvý kapitálový statok.

Keď si Fero a Jožo pripravovali svoju rybu, Jano na nich len hladne pozeral. A ešte si musel vypočuť všetky tie reči o tom, ako riskuje. Ja by som do toho nešiel; ak zajtra nič nechytíš, nebudeš mať už sily na ďalšie dni, konštatoval Fero. Nečakaj, že ti dáme naše ryby, pridal k tomu Jožo. To Janovi na pokojnom spánku nepridalo.

Ráno prišiel deň zúčtovania.

Na veľké počudovanie (a závisť svojich kolegov) Jano chytil ten deň dve ryby. A stalo sa to pravidlom. Od tohto momentu zdvojnásobil svoju produktivitu. Čo sa hneď prejavilo na jeho životnej úrovni.

Keďže už nemusel stráviť celý deň lovením rýb, mal naraz čas na iné práce. Vystužil steny svojho prístrešku, aby mu neprefukovali. Postavil si primitívnu posteľ, ktorú vyplnil suchým machom a lístím. A hlavne, spravil si zásobu rýb, aby nemal nad sebou neustále Damoklov meč hladovania, keď sa rybačka náhodou nevydarí.

Jožovi a Ferovi netrvalo dlho, aby sa sami odhodlali k zostrojeniu vlastného podberáku. Ale na rozdiel od priekopníka Jana, nemuseli nutne jeden deň hladovať. Ich malá ostrovná spoločnosť už mala kvôli zvýšenej produktivite úspory. A rozhodli sa z nich čerpať.

Jedného večera zašli za Janom a spýtali sa ho, či by každému z nich nepožičal jednu rybu. Aby prežili deň, keď budú majstrovať svoj vlastný podberák. Jano sa zamyslel a súhlasil. Ale pod podmienkou, že mu vrátia ryby dve. Tá druhá ryba bude odmenou za riziko, ktoré preberá v prípade, že sa im podberák nakoniec nepodarí vytvoriť (spraviť niečo také bez vhodných nástrojov, je celkom náročné). Dôvod bol nasledovný. Ak ich projekt nakoniec skrachuje, tak Fero s Janom len pokračujú v ich doterajšom živote. Ale Jano je o dve ryby chudobnejší.

Ako celý príbeh dopadol je úplne irelevantné, pozorný čitateľ ale pochopil zmysel a zákonitosti bankovníctva.

Bežný človek sa v dnešnej dobe veľmi často stretne so základným nepochopením javov, ktoré v súdobej sofistikovanej spoločnosti nie sú zjavné, ale sú vo svojej podstate jednoduché. Dobrým príkladom je práve nepochopenie úroku a podstaty bankovníctva. Hlavne, keď podľa rozšírenej predstavy je bankár tučný pán, ktorý si zo samej roztopaše pripaľuje cigaru stodolárovkou.

Iným problémom z rovnakého súdka môže byť inflácia. Ľudia z rastu cien obviňujú predajcov, zatiaľ čo politikov, nastavujúcich cenové stropy, považujú za svojich spojencov. Pri tom je to úplne naopak. Sú to práve politici (svojho času králi), ktorí tlačením nových peňazí (znižovaním obsahu zlata v minciach) spôsobujú rast cien.

A hlavne, ľudia lovia ryby, majstrujú podberáky, stavajú prístrešky. Objem bohatstva nie je statický a na to, aby niekto zbohatol, nie je treba, aby niekto iný schudobnel.

So spomenutými ekonomickými mýtmi bojuje kniha Ekonomické bájky od autorov Petra a Andrewa Schiffovcov. Bratia sa inšpirovali comicsom svojho otca Irwina, ktorý sa im v detstve snažil priblížiť základné ekonomické zákonitosti.

Otec Schiff je v Amerike celkom známa figúra na libertariánskej scéne. Už dlho sa neúspešne snaží presvedčiť verejnosť v Spojených štátoch o nelegálnosti zdanenia. Absolvoval množstvo súdnych sporov a posedel si pár rokov vo väzení.

Na rozdiel od svojho otca, Peter Schiff nepôsobí dojmom moderného Dona Quijota. Je majiteľom úspešnej brokerskej firmy, ale preslávil sa hlavne tým, ako presne predpovedal dnešnú ekonomickú krízu.

Vždy, keď v dnešnej dobe počujem o nemorálnosti úroku respektíve o nutnosti straty v prípade zisku, spomeniem si Ekonomické bájky. Ako by som rád teraz miesto siahodlhého diskutovania iba vytiahol útlu knižočku z vrecka a vložil dotyčnému do ruky. Presne ako v reklame na prací prášok Perwoll. Predpokladám, že by sme mali výrazne menej fanúšikov Tibora Rostasa, keby sa k nim v správnom čase dostalo toto dielko.

Ak máte teda náhodou synovca, neter v školskom veku a práve majú sviatok. A vy nemáte šajnu, aký darček by mládežníkovi urobil radosť, odporúčam Ekonomické bájky. Je možné že ste práve svet zachránili od jedného konšpirátora.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Ekonomika2015-04-0817
-
 54% ( 3 people voted )
+
Dnes nemohou tajit pravdu. Vše vyleze na povrch.

Nějak se to hošanům z jů es ej vymyká z rukou.
Konstrukce lží se zhroutila jako domeček z karet. Začíná se lidem po mnoha letech konečně ukazovat pravda, kdo za čím stojí:


moc zajímavý článek je zde.
Michala Konecna # LenyLoqy08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-09 10:25:07 c2e42080
k prvej polovici clanku:
typek, co si vyrobil podberak, nieco vytvoril a nasledne pracoval na chytani ryb a na inych projektoch.
bankar nic nevytvoril. nlen vyuziva system frakcnych rezerv aby poziciaval peniaze vytvorene zo vzduchu ostatnym, za co berie nehorazne uroky. ak potrebuje doliat viac likvidity, sam bankar si pozicia od centralnej banky, ktora vytvara peniaze z pekneho usmevu a slovicka dakujem. proste natukanim nul do systemu.
takze, mili ludia, ak chcete zo svojho synovca spravit vymleteho debka, kludne mu kupte tuto roztomilu malu knizku.
konspiracny teoretik

lolo # TinuPoku32
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-09 12:30:50 55edea1f
"Objem bohatstva nie je statický a na to, aby niekto zbohatol, nie je treba, aby niekto iný schudobnel."
Ano, to nepochybně, nicméně to je také důvod proč státní zájmové skupiny (navíc tvořící nejen státní správu ale i jak se říká pilíře překroucené ekonomiky - takže vysávají z obou směrů obyvatele - přes které vše jen v uvozovkách PROTÉKÁ a bere s sebou jejich čas a energii...) tak říkajíc MUSÍ loupit permanentně...
Ctirad Pantucek # MemiXome18
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-09 13:08:28 4e88b937
...Kdyby přestali...tak by RELATIVNĚ oproti produktivním, kteří narozdíl od nich neustrnuli ve vývinu...chudli...a z toho by plynula pro ně nejhorší noční můra - slábly by možnosti jejich moci (nad-vlády).

Kromě toho článek sice slibuje publikaci k pochopení bankovnictví...ale státem povolené (když je povolené a licencované, tak sotva může být zakázané...) bankovnictví, které jak se říká NENÍ VČEREJŠÍ - dávno nezprostředkovává můstek mezi nadprodukcí střeadatelů a mezi podnikavými nápady konkrétních lidí a týmů ucházejícími se o "volný" kapitál (což zdaleka nemusí znamenat donucovací peníze).
Především pak státem povolené banky beztak nepůjčují kapitál svůj vlastní a dokonce nepotřebují k vytvoření úvěru ani hotový kapitál někým uspořený (Dotyčný by navíc musel dovolit bance s tím za nějakých podmínek disponovat...např."termínovaný vklad").

Ctirad Pantucek # MemiXome18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-09 13:20:36 4e88b937
Když to tedy shrnu, tak hypotetický příklad uváděný v článku nepředstavuje reálné "bankovnictví" nýbrž obyčejný příklad osobní nebo chcete-li soukromé půjčky mezi jednotlivci. Navíc v tom nehraje roli monopol od státu ani nutnost platit z každé ryby polovinu jakési vládě nad nimi...která když má plné ruce "práce" je ovládat...tak logicky už ji nezbývá být jinak produktivní...tudíž musí žít jen z toho, co odebere na úkor ostatního.

Ctirad Pantucek # MemiXome18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-09 13:24:06 4e88b937
autor je blb, vlady ani politici zadne penize vyrabet nemuzou, delaji to jen banky.
creck # NafyQyji50
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-10 01:15:46 5e71ba04
loading...
A ak nie INESS-saci, tak aspon menejstatovec Fandak...

Ani nemam chut jeho najnovsi vytrisk mudrosti komentovat... Jedinym pozitivom, ktore som si tu vsimol, ze multinickovy Hurvajs (tentokrat Ctirad Pantucek) konecne pochopil, ze ak si sam neklikne na plusku pod prispevkom, nikto mu na nu neklikne... Nieco sa tu rozhodne naucil... Neviem ci je to akurat to najdolezitesie, co sa tu mohol naucit, ale ked neprsi, nech aspon kvapka... :-DDD

Menejstatovci, mate odo mna zadarmo reklamu... Kliknite si sem... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 16:02:36 b7cfe877
Čím se pokoušíš očerňovat...jsem neudělal. Takový blbosti klikací máš možná zapotřebí ty- příkladný státní trolle chocholoušku. Nebudu se tu ale hádat jako nějaký další troll, když jde o téma a ne o osobní hento tento...

Ctirad Pantucek # MemiXome18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-10 20:43:06 4e88963c
sracky, sracky, sracky...modre sracky su sice menej hnede nez cervene, ale sracky ostanu.
som trochu zmateny, biela je cierna, modra cervena a pritom je to jasnejsie nez dnesne pocasie.
kazdy modrak, picus, o produkty cinnosti sa nepodeli, bude kecat o kambodzi, kube a inych picovinach...
no nozik si kucma brusi...kde som to len o tych etapach kapitalizmu cital...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 20:55:11 b2fd80f6
su len dvaja v tomto systeme...ti, ktorym vyhovuje a ti ktorym nevyhovuje. jedna skupina bude druhu stale presviedcat o srackach...nach sa jej dari...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 20:58:19 b2fd80f6
Hej Hej ..kučma25...akosi sa neviem vy ..somáriť.../ešči ras./..čo chcel básnik...?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 21:25:06 58d4289b
je to mozne? s klopi som nenasiel spolocnu rec...nechapem...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 21:30:14 b2fd80f6
takze esci raz. ktoby tlieskal podtatrancom, ked na sneh nelietaju...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 21:32:39 b2fd80f6
skiskal...
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 21:33:34 b2fd80f6
Ch... Táto kravina ma už prenasleduje všade :D
Mufko Otravny # GehyPire27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-12 09:34:11 58d42a6b
Jedna, nie síce doslova bájka, ale ekonomicka a hlavne vééľmi stará/dedo ju mi.../ Teda Puk a Muk idú si, Puk mal 100Kčs a Muk nemal nič. Muk zbadal kravske " lajno" a navrhol staviť sa o tých 100Kčs Pukovi že ho zje. A vyhral , mal 100Kčs za zjedené " lajno" . Pukovi vrtalo v hlave --za obyčajné " lajno" a 100Kčs sú fuč. Zopakoval ,že keď mu dá tych 100Kčs naspäť, tak aj on zje "lajno"..Po chvíli konštatovali že Puk má svoje 100Kčs a Muk nemá ako na začiatku len bolesti brucha sa prejavujú u obidvoch .. ani závisť ich už netrápila...No nie je to...onééé... Ja viem že zasmiať sa...je tak trochu...na starom tomto..Ale aj autor..si "zabájkoval..."ekonomicky.No nie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-12 16:02:04 58d4289b
A pointu som zabudol: Obidvaja konštatovali, že tie "laj.a" jedli zadarmo../.No nemá to slušnú "satiricko..ekonomickú " hodnotu.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-12 17:53:46 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   dv
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chce to víc Musků


Chce to víc Musků
Vítězství má mnoho otců, porážka je sirotek, říká klasik. Dnes získává úsloví ještě nový obsah. Jako by úspěšný výzkum, inovace a převratné nápady ani jednoho otce mít ...
Vítej zpátky, brontosaure!
ABSURDISTÁN
Generální ředitel Siemens vysvětluje, proč k sankcím na Rusko nikdy nedojde

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0389 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles