Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dom sa krásne daní


Dom sa krásne daní

Mysleli ste si, že je mŕtva. Ale nie, vracia sa zo záhrobia, aby vás strašila v spánku. Daň z nehnuteľností.

V novom programovom vyhlásení vlády sa objavila aj táto vetička: Vláda v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska vytvorí technické predpoklady pre zmenu systému zdaňovania nehnuteľností smerom k určovaniu základu dane podľa hodnotového princípu s cieľom zvýšiť daňovú spravodlivosť a efektívnosť v oblasti miestnych daní."

Inak povedané, vracia sa iniciatíva ešte z minulého obdobia spustiť zdaňovanie nehnuteľností podľa ich "kvázi-trhovej" hodnoty a nie podľa metrov štvorcových. T oto k tomu INESS napísal už v roku 2012, ale zhrňme si, prečo sa toho báť:

Vyššie dane, nezmenšené plytvanie. Za posledné 4 roky verejná správa vy brala takmer o 5 miliárd eur viac daní a odvodov od občanov a firiem. Napriek tomu deficit aj v roku 2015 dosiahol 3% HDP a vo výdavkoch panuje naďalej plytvanie. Keď už sa bavíme o nehnuteľnostiach, viete, že štátna správa nemá ucelenú databázu vlastných nehnuteľností a preto nemôže efektívne zdieľať voľné priestory? Štát tak ročne vyplytvá milióny za drahé prenájmy pre niektoré úrady, kým iné majú prázdne miestnosti.

Nekonzistentná podpora bývania. Najprv vám štát prispieva na stavebné sporenie. Čosi našetríte, a idete žiadať o hypotéku. Potom Vám štát prispeje na úroky z hypotéky. Aby ste mohli mať vlastnú nehnuteľnosť. A aby vám ju mohol v tom istom momente zdaniť. Do jedného vrecka peniaze vloží, z druhého ich vytiahne. Zrušenie prémie na stavebné sporenie a dnes nezmyselnej bonifikácie na hypotéky by ušetrilo 40-60 mil. eur ročne, zvyšovanie dane z nehnuteľností sa dá nahradiť aj touto úsporou. Ak štát tvrdí, že niektoré dane sú menej "škodlivé", ako iné, zvýšenie dane z nehnuteľností by malo byť sprevádzané so znížením iných daní, napríklad sadzby 25 % z dane z príjmov fyzických osôb.

Cenové mapy sú drevené želiezka. Dane by sa mali vyrubovať podľa ceny nehnuteľností. Tie sa majú stanoviť na základe cenových máp. To sú mapy, v ktorých sú zakreslené "kvázi-trhové" ceny nehnuteľností. Ale na trh sa nedá hrať, trh je, alebo nie je. Čím menšia obec s menšou obrátkovosťou realitného trhu (zdrojom dát pre mapy sú ceny predaných nehnuteľností), tým "uletenejšie" cenové mapy budú.

Budete bohatnúť aj napriek prázdnej peňaženke. Predstavte si, že ste dôchodca-vdovec z Lužianok pri Nitre, bývajúci v 5-izbovom dome s veľkou záhradou. Vďaka príchodu Jaguára zrazu cena vašej nehnuteľnosti na cenovej mape vyletí o 40 % a s ňou aj vaša daň. Čo na tom, že váš dôchodok je stále ten istý a v Jaguári sa už nezamestnáte.

"Spravodlivá daň" neexistuje. Každá daň je rozhodnutím politikov o nedobrovoľnej transakcii, pojem spravodlivosti sa na dane nedá aplikovať. Za prvé, každú nehnuteľnosť ste si museli kúpiť už zo zdaneného príjmu. Daň z nehnuteľností váš príjem, ktorý len zmenil formu na tehly, okná a parkety, bude zdaňovať neustále, aj 50 krát za váš život. To neznie spravodlivo. Za druhé, kto je bohatý? Vlastník 120-tisícovej nehnuteľnosti v Petržalke, alebo v Kokave nad Rimavicou? Ľahko si vieme predstaviť situácie, keď je bohatý raz jeden, raz druhý. Daň z nehnuteľností je tak "spravodlivá", že z vás robí nájomníka vo vlastnom dome. Akákoľvek daň z majetku kriví vlastnícky vzťah. Ako sa vraví, chcete ísť bývať do "svojho"? Daň z nehnuteľností de facto niečo takéto neumožňuje. Na veky sa stávate nájomníkom, hoci je nehnuteľnosť v katastri zapísaná na vaše meno. Vašim nájomcom je štát. Skúste nezaplatiť daň/nájomné raz, dostanete upomienku. Spravte to viac krát, exekútor vám nehnuteľnosť zoberie a môžete si hľadať druhý "nájom".

Daň z centra sa daňovníkom ťažšie kontroluje. Prečo sú dane z nehnuteľností na Slovensko vzhľadom k ostatným daniam nízke (typicky v desiatkach eur ročne)? Pretože ich na municipálne mimoriadne rozdrobenom Slovensku pre starostov nie je ľahké zvýšiť. Ťažko sa susedovi zvyšujú dane, keď s ním idete večer do krčmy. Budete musieť veľmi vysvetľovať, na čo ich chcete použiť. Programové vyhlásenie hovorí o spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska, no uvidíme, či prípadné určovanie sadzieb ostane obciam. Doteraz chcel Inštitút finančnej politiky na Ministerstve financií daň z luxusnýchnehnuteľností pre štátnu kasu.

Pred daňami utekajú peniaze, alebo ľudia. Slovenské nehnuteľnosti sa dosť ťažko skrývajú do Panamy. Preto po vyšších daniach z nehnuteľností pokukuje nejedna vláda. Jednoducho, nehnuteľnosť sa krásne daní. Ak nebudú môcť utiecť peniaze, utečú ľudia. Pri rozhodovaní o budúcej kariére a živote začnú viac obzerať po zahraničí. Prípadne nebudú kupovať chaty v Smokovci, ale v Zakopanom.

Verejná správa má dosť peňazí, len ich nevie efektívne používať. Vratky za plyn? Vlaky zadarmo? 2000 nových policajtov? Vznik nových úradov? Tento zoznam by sa dal napísať na niekoľko strán. Financovať tieto výdavky sa dá len z ušetrených peňazí alebo zvýšených daní. Kvalita "plytvania" na Slovensku je taká vysoká, že zvyšovanie daní znamená len pokračovanie v tomto plytvaní s ešte viac peniazmi. Vďaka vyššej dani z nehnuteľností nebudú ani verejné výdavky kvalitnejšie, ani daňový systém spravodlivejší. Akurát umožní vláde pokračovať v deficitnom hospodárení.Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2016-05-1221
-
 69% ( 6 people voted )
+

To je přece jasné, bez daní a dotací by lidi už neuměli žít. Šmejdi byli dycky kreativní. A začalo to tak nevinně, "jen dva prstíčky si ohřejeme a hned zase půjdeme"...

No šak si to představte. Zdědíte po předcích zařízenou existenci, to jest bydlení, pěstění jídla, nějaké technologie bez drátů a rour, pár dobrých rad "nigdy neposlouchej šmejdy a vyhýbej se jim jak to nejlépe jde", udržuj to v čistotě a něco oprav, předej to zase svým dětem a nauč je to udržovat. No máš ho vidět. Šmejdi zase dolezou jako tlupa vetřelců a začnou na všechno slintat, zaplať nebo ti to zbouráme. Voni dycky dolezou, je to nádor, a nepomůže proti nim sebelepší dědictví, sebelepší technologie ani sebevětší sebezapření. Igdyž ten nádor odstraníte nebude to stačit. Musí se to ještě dezinfikovat a udržovat v mentální čistotě. Muheeeeee

Sasin # KixiXoke65
-
 60% ( 5 people voted )
+
2016-05-12 14:36:41 b248e52a
Krasny ilustracny obrazok. Vymalovana "kralikaren", ktora uz Havlovcom nelezi v zaludkoch. :-D Co by niektori ludia dali za to, aby mali vlastnu. Mnoho vysokoskolakov sa tlaci v byte s rodicmi. Toto za socializmu nehrozilo.

Dejvi # XitiDuwy95
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-05-12 20:20:23 c7579aff
do vašej blízkosti sa napr. nasťahujú morgoši, alebo tam vytvoria skládku odpadu. reálne cena nehnuteľnosti klesne, ale cenové mapy ju budú držať hore. starostovia predsa nechcú malé dane a morgoši nie sú pre nich dôvod na zníženie cenovej mapy! predsa nie sme rasisti. vtedy je dobré takými nehnuteľnosťami ručiť banke. vzniknú nové "no go" zóny a niečo ako detroit.
takisto niektoré domy sú zamorené švábmi a plošticami. štát ale s ich odstránením pomáhať nebude. myslíte, že niekto si taký byt kúpi? akú má trhovú hodnotu?
vzhľadom k tomu, že sr speje k občianskej vojne, budú sa týmto vytvárať " no go" zóny a favely prípadne koncentračné tábory a väznice pre otrokov (žitňanská ohlásila stavbu nového lágru v rimavsej sobote) a na druhej strane chránené rezidentské štvrte a zóny .
tlačí na to aj eu. takisto niektorí ľudia sa postupne naučia keď im bude hroziť exekúcia rôzne zamínovávať domy a byty, prípadne zničiť, aby ich nepriateľský exekútor nemohol využívať. prípadne budú púšťať plyn do bytov a zapaľovať ich. pozemky na ktoré si budú robiť exekútori zálusk, sa ľudia naučia zamorovať chemikáliami, studne tráviť, stromy a rastliny spáliť. potlachy sa stanú súčasťou slovenskej kultúry, krajina sa bude meniť na púšť.
koncentráky a väznice sa stanú preplnené a budú sa plniť viac a viac, nakoľko ľudia, ktorí prídu o bývanie po čase stratia zamestnanie a kočovníci nie sú tak ľahko polapiteľní pandúrmi. novovytvorená vrstva pandúrov a zbohatlíkov bude poriadať hony a pogromy na spodinu. buď ich budú využívať ako čipovaných otrokov, alebo keď ich nebudú potrebovať a ich prácu nahradia stroje, tak ako sexuálnych otrokov (najmä ženy), a na náhradné orgány. spurných budú rovno zabíjať.utečenci budú verbovaní na zabíjanie slovákov, nakoľko nemajú také morálne zábrany zabíjať a sú na podobné podmienky zvyknutí a budú motivovaní aj napr. umožnením pobytu, alebo časťou koristi. útek z krajiny moc nerieši, nakoľko svet je globalizovaný a aj inde to bude podobné, prípadne v iných krajinách budú slováci robiť tú špinavú prácu utečencov.
nie je to nič nové ani historicky, len technika o niečo pokročila.
daná situácia nakoniec umožní rozšíriť sa nejakým chorobám a hladomoru a to zdecimuje značnú časť populácie.
a potom nastane NWO.

diogenes zo sinope # VodiSiwa43
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-05-12 21:17:31 b2296422
"Mnoho vysokoskolakov sa tlaci v byte s rodicmi" A kam mají jít, gdyž jste jim nenechali žádný podíl na půdě? Ani lidské bydlení, jen kurníky. Šmejdi mají hrady a zámky a dycky jim to něgdo vrátí (bojí se jim to rozmlátit napadrť), igdyž posrané od turistů z města. Šak aby něco na zvracení zůstalo, vozili do teho jézédáci alespoň seno nebo kejdu. Co děckám nechali komanči? jakousi mýtickou povinnost platit jim důchod, platit dluhy po nich, které rostou špagátem vzhůru a ještě cizáky, co se tady rozlízají a vykládají mantry o neziskovosti nebo nepokradeš a další cirkusácká představení. Muheeeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-12 22:23:41 b248e52a
"A kam mají jít, gdyž jste jim nenechali žádný podíl na půdě? " Ved sme predavali za korunu. Mali moznost si kupit a radsej utratili za bananove sumienky.

Meciarove svedomie # WysyLiji60
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-05-12 22:29:51 4df7b5a5
Tí naši horolezci co měli zlanovat Mont... ich první krůčky měli vést na tréning" bytovku osadníků Luníků" všechná zábradlí jsou ve šrotě ... jak by dovedli lano uvázat...
laminovany peter novak # GiquGofo80
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-05-12 22:35:10 c3a0b62c
loading...
Podíl na půdě je přece neprodejný, to jste ještě nepochopili? A gdo by len kradmou rukou po zemi siahol , čo s takým? To jsou přece tak jednoduché postoje a i s nimi máte, šmejdi problém. Muheeeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-12 22:42:51 b248e52a
""A kam mají jít, gdyž jste jim nenechali žádný podíl na půdě? " Ved sme predavali za korunu. Mali moznost si kupit a radsej utratili za bananove sumienky."

- Tak prodávejte (pokud vůbec Vám patří a neprodáváli jste jen, co jste zcizili a neměli tedy právo vůbec prodávat...) i nyní novým generacím za korunu a je to ,) Však jak k tomu přijdou mladší?
NIKDO NEMŮŽE (ani v otázce zásluh ani chyb) ZA SVÉ PŘEDKY-AŤ TO BYLI TI, CO KRADLI NEBO TI CO BYLI OKRADENI, OBELHÁNI, ZMANIPULOVÁNI, COKOLI.

jenzasebekazdyznovu # DutaDite67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 02:45:22 4e88b35a
Hned po prvom odseku som si tvydychol, ano ty urcite mas ucelenu predstavu...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 06:14:13 55d89f5b
Zateplovanie "kralikarni" sa predrazi, ale neviem, preco ich nazyvaju bytovkami a budovami. : D Pred rokom 1989 mali "PANI" kapitalisti inu retoriku.
http://magazin.reality.sme.sk/c/8186719/novy-zakon
-moze-predrazit-zateplenie-bytoviek.html

Tento komentar vkladam druhy krat. Admin ho vymazal. Neviem, co sa mu nepozdava. Napisal som nieco nespravne ? Alebo bola nejaka zavazna (extremisticka) gramaticka chyba, ktora ohrozuje bezpecnost Slovenska ?

Kapitalisticky Kralik # LatoHoba94
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-05-13 08:48:53 b2143710
Mažem všetko čo mi označia za nedemokraticke a falšujúce skutočnosť , dúfam že ti je jásné čo je pravda z dôležitých informácii čo zverejňujem.
Tvoj článok je LOŽ a preto ho nezverejním.

VŽDY LEN PRAVDU.

musel som si meno troch upraviť , lebo som vzáujme pravdy a slobody prejavu sám seba blokol

VŽDY OSTRAŽITÝAaddmmiiniissttraattoorr # JewyVupa92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 09:25:55 5bdbecda
Dakujem adminovi, ze druhy krat to nezmazal. Pravda by nemala byt zakryvana bez ohladu na to aky je rezim. Komunisti robili tiez vela zla. Ja to nepopieram, ale nemozeme na nich iba plut ako SMEtiari a neuznat im, ze nieco robili lepsie. Je vela veci v ktorych boli lepsi ako tito nasi zastupcovia bananoveho rezimu, ktori nekonaju ani ked niekomu osieraju susedia plot. Oprava: Konaju, ale skor proti obeti asocialov.

Vrece Zemiakov # JifiHome34
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-05-13 18:56:08 c39a5a7a
Netes sa este zbytocne, pockaj do zajtra... Mna uz tiez dnes liberalne zmazal... Zaujimave, vzdy ked sa na tomto fore objavia krestanky, zacnu sa uplnou zhodou nahod mazat prispevky... S tym mazanim musi mat jednoznacne nieco spolocne vola bozia... :-DDD


tulava macka # KutoHajy55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-13 19:34:54 1fa8ecec
Tie dve by som z toho urcite neobvinoval. Okrem toho Liza je do mna zalubena a LenkaB tiez, ale este si to neuvedomuje.

Vrece Zemiakov # JifiHome34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-13 20:00:41 d475b415
Šmejdi vymysleli jen státní kapitalizmus a zlodějský kapitalizmus. V každé době tomu říkali jinak. Společný jmenovatel byl dycky jízda na káře , kterou táhnou ovce a tlačí podržtašky. Mezi podílníky na půdě a rozpočtu, o kterém budou oni přímo písemně rozhodovat, nelze jako prostředníka a pijavici kapitalizmus vrazit. Jediná slabá místa která by šla proti sobě postavit v takovém systému musíte nejdříve najít. Muheeeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 23:01:08 b248e52a
Podílníka by v životě nenapadlo zvolit si Kišku lichvářskou jako prdidenta. K čemu by mu byl? To je možné jen v proradném, šmejdském a zlodějském systému. Váš bolehlav vysedává na hradisku slovanském a prdí kapitalistická kázání, " mrskati budeš blbé ovce metlami železnými" a gdyž skončí jde si pro odpustek. Muheeeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 23:07:53 b248e52a
Musim priznat, ze mi Pandemonium chyba. To si mam akoze teraz na hypoteku zakupit nejakeho draheho sarlatanskeho terapeuta do ktoreho budem moct argumentacne kopat iba v ramci korektnosti a EU noriem, alebo zacat pit alkohol ?

Svajciarsky Kebab # FinaSufy76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-14 07:52:28 a2f7481b
"Okrem toho Liza je do mna zalubena a LenkaB tiez, ale este si to neuvedomuje. "Davidko, musím ťa sklamať, ale ja som zaľúbená do rafaela, on ma vždy dostane do kolien tou svojou rozhľadenosťou a múdrosťou, hlavne keď začne vykladať o rudimentoch a atavizmoch... tomu sa proste nedá odololať, chápeš dúfam a prepáčiš mi to :P


(len skúšam, prečo sa mi nedá odoslať odpoveď klopimu...)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-14 18:33:57 5f69ce4b
"Davidko, musím ťa sklamať, ale ja som zaľúbená do rafaela, on ma vždy dostane do kolien tou svojou rozhľadenosťou a múdrosťou, hlavne keď začne vykladať o rudimentoch a atavizmoch... tomu sa proste nedá odololať, chápeš dúfam a prepáčiš mi to :P" Si myslis, ze som sa zje-bal z cucoriedky ? Mozes popierat, ale aj tak neuverim.
Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-14 19:05:03 d42ff615
"Si myslis, ze som sa zje-bal z cucoriedky ? Mozes popierat, ale aj tak neuverim."

no dobre, tak keď inak nedáš, budem si to musieť zrovnať v hlave asi ja.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-14 19:56:13 5f69ce4b
""budem si to musieť zrovnať v hlave asi ja." Mam rad trucovite, ktore su pre mna vyzva a musim si ich vydobit, ale stvorkarky maju vynimky.
Bananovy Kebab # FasiVyho36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-05-14 20:50:49 b00a68f0

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

10 důvodů, proč se připojit ke Globálnímu pochodu proti modifikaci počasí


											10 důvodů, proč se připojit ke Globálnímu pochodu proti modifikaci počasí
Debata o „konspiraci“ známé jako chemtrails, tj. o hlavní části rostoucího programu geoinženýring, se posunula od samotné existence tohoto programu k tomu, jak a proč se to nasazuje. ...
Americká pseudoveda opäť prináša nové diagnózy
Slovensko na Ptolemaiovej mape IV.
Zdaňme zisky, zdaňme straty

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0372 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo